sportas.info 2018 m. gegužės 16 d. 13:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglai patirtimi dalinsis ir Lietuvoje

“Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai bendraus su Lietuvos futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, pakvies į atvirą treniruotę Vilniuje.

Treniruotė BHC akademijoje
Treniruotė BHC akademijoje
Mitą "Lietuvos futbolas yra niekam neįdomus" paneigti bandys itin gilias futbolo tradicijas puoselėjančio Anglijos Market Harborough miesto “Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai, kurie gegužės mėnesio pabaigoje lankysis Lietuvoje ir dalinsis patirtimi, kaip reiktų vystyti jaunimo ir studentų futbolą. Šios akademijos treneriai Ashley Civilas (UEFA "A" kategorija) ir Gabrielle Cioffi, kuris buvo garsiojo Gianfranco Zola asistentas "Birmingham City" trenerių štabe, vizito metu bendraus su Baltijos ir kitų futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, kurie norėtų studijas derinti su futbolo žaidimu šio sporto tėvynėje Anglijoje, pakvies į atvirą parodomąją treniruotę Vilniuje.
 
Apie būsimą vizitą Lietuvoje sutiko papasakoti šio koledžo Futbolo akademijos vadovas Istvanas Kislorinczas.
 
Koks yra "Brooke House" atstovų vizito Lietuvoje tikslas?
Su Lietuvos futbolo bendruomene pasidalinti patirtimi apie jaunimo treniravimą ir studentų futbolo organizavimą, surengti parodomąsias treniruotes jaunuoliams, kurie domisi anglišku futbolu ir kartu pristatyti galimybę žaisti futbolą bei studijuoti Anglijoje 13-18 metų jaunuoliams iš jūsų šalies.
 
Kokias karjeros galimybes gali pasiūlyti studijos ir futbolo žaidimas Anglijos Koledžų Futbolo lygoje jauniems žaidėjams iš Lietuvos?
Mes tikimės, jog maksimalus mūsų koledžo studentų skaičius vis tik „sumedžios“ profesionalaus futbolininko kontraktus, tačiau, kita vertus, mes puikiai suprantame, kad ne mažiau svarbi yra mūsų rolė paruošiant savo studentus sėkmingai karjerai už futbolo aikštės ribų. Siekiame, jog mūsų siūlomos studijos jauniems ir ambicingiems žmonėms būtų puiki kelio pradžia link tolesnių studijų Anglijos, Amerikos ar Europos universitetuose arba pagrindas jų profesinei karjerai.

Ką gali pasiūlyti „Brooke House“ koledžas jaunuoliams žaidžiantiems futbolą? Kodėl jie turėtų rinktis Jūsų koledžą?
Mes siūlome profesionalią futbolo aplinką derinti su puikiu išsilavinimu. Aukštos kokybės treniruočių procesas su išskirtiniu  dėmesiu individualiam žaidėjo tobulėjimui yra puikiai suderintas su studijomis, kurios yra pripažįstamos kaip aukštos kokybės standartas visame pasaulyje.
 
Futbole mes suteikiam galimybę žaidžiant mūsų akademijos komandose pažinti greitą ir fizinį žaidimą, konkuruoti aukštesniame lygyje, nuolat būti matomam skautų profesionalų, dirbančių TOP lygmenyje britų futbole.
 
Ar turite studentų iš Lietuvos? Ką Jūs galite pasakyti apie jų kaip futbolininkų perspektyvas?
Šiuo metu turime du studentus iš Lietuvos. Gustas Gutkovas dar pernai laimėjo "Sezono žaidėjo" titulą iki U16 amžiaus grupės. Pernai jis debiutavo pirmoje komandoje, taip pat dalyvavo peržiūroje „Northampton Town“ klube. Šiais metais jau reguliariai žaidžia pirmos komandos pagrindinėje sudėtyje. Ignas Zakarevičius yra antros komandos žaidėjas, tačiau sunkiai dirba siekdamas tapti geresniu...

Kaip Jūs galite apibūdinti Koledžų futbolo lygos Anglijoje lygį?
Anglijos Koledžų Futbolo asociacija (angl. ECFA) labai glaudžiai dirba su Anglijos Futbolo asociacija ir „AoC Sport“, siekiant užtikrinti, jog mes esame teisingame futbolo vystymo kelyje, kalbant apie studentų futbolo lygį.
 
Su daugiau nei dešimt tūkstančių žaidėjų  žaidžiančių futbolą kiekvieną trečiadienio popietę, futbolas kaip sporto šaka, yra pirmas pasirinkimas tarp Anglijos koledžų studentų.
 
Kaip oficialus FA partneris,  Koledžų Futbolo asociacija įgyvendina studentų futbolo strategiją, kuri yra svarbi nacionalinės futbolo žaidimo strategijos 2013-2018 metams dalis.
 
Jauni žaidėjai siekia žūt būt atkreipti į save futbolo skautų dėmesį. Ką Jūs galite jiems pažadėti, jei jie pasirinks BHC Futbolo akademiją?
Kiekvieno jauno Anglijos futbolo žaidėjo kelias į futbolininko karjeros viršūnę turi kažkur prasidėti... Daugeliu atveju jis prasideda esant dar mokiniu mokykloje ir rungtyniaujant vaikų, jaunių lygose, stebint futbolo akademijų iš visos šalies skautams. Tas pats ir Koledžų futbolo lygoje. Stiprus skautų tinklas „Premier lygos“ klubams padeda sutaupyti milijonus transferų rinkoje. Nesvarbu, kur bežaistum Anglijoje, paprastai tu nuolat būsi stebimas skautų...

Kokie žinomi futbolininkai studijavo BHC ir žaidė koledžo Akademijos komandoje?
Nikolajus Todorovas – pasirašęs sutartį su „Notthingham Forest“ futbolo klubu, Bulgarijos U21 rinktinės žaidėjas,  Jesse Sekidika, pasirašęs sutartį su portugalų Lisabonos „Benfica“ FC, Markas Tanas – dabartinės Honkongo nacionalinės rinktinės žaidėjas, Habiba Makanjuola  - „Leicester City“ U23 su juo sutartį pasirašė pernai vasarą, Chigozie Mbah - su slovakų "Žilina". Net ir mūsų vieni jauniausių studentų - Archie Wesley ir Adamas Aznamas kartais yra įtraukiami į atitinkamai "Leicester City" ir "Nottingham Forest" U14 komandų sudėtis.

 
Kokias žaidimo ir gyvenimo sąlygas turi BHC Akademijos futbolo komandos narys?
Studentai yra apgyvendinami komfortabiliuose, puikiai įrengtuose apartamentuose, kurie turi atskirą svetainę su TV ir DVD aparatūra, taip pat atskirą virtuvę, kurioje studentai gali ruošti savo atskirą maistą vakarais ir savaitgaliais. Visos gyvenamosios patalpos turi WiFi interneto ryšį, yra daug kitų šiuolaikinių patogumų.
 
Kokia yra komandos nario tipinė dienotvarkė? Kaip realybėje studentams pavyksta suderinti studijas ir futbolo treniruotes bei varžybas?
Keliasi jie 7 val. ryte, pusryčiai – 7.30 val., pamokos – 8.30 – 12.45 val., toliau - pietūs, vakarinė futbolo treniruotė/varžybos, 18.00 val. – vakarienė, 19.30 – 21.00 val. laikas skiriamas studijoms, nuo 22.30 val. – laikas miegui.
 
Ar tiesa, jog BHC Akademijos komandos nariai neturi jokių privilegijų, kalbant apie reiklumą mokslo ir studijų reikalavimams?
Paskaitų laikas yra puikiai suderintas su treniruočių ir varžybų tvarkaraščiu. Akademijos narius visokeriopai skatiname siekti maksimaliai gerų rezultatų ne tik futbolo aikštelėje, bet ir šturmuojant mokslo aukštumas.
 
Lietuvoje mes neturime itin efektyvios studentų įtraukimo į futbolą sistemos, stiprios studentų futbolo lygos... Ką Jūsų koledžas galėtų patarti, siekiant studentus paskatinti įsitraukti į nuolatinius futbolo užsiėmimus ar varžybas? Ką Jūs rekomenduotumėte?
Nacionalinė futbolo federacija ir mokymo įstaigos turėtų daugiau dirbti su futbolo klubais. Anglijoje Mokyklų Futbolo asociacija ir Koledžų Futbolo asociacija organizuoja moksleivių ir studentų lygas regioniniu principu, taip pat vyksta Nacionaliniai finalai, negana to - dar ir taurės varžybos.Varžybų yra labai didelis pasirinkimas. Vietiniai klubai galėtų paremti futbolą mokyklose ir ypač jauniausių futbolininkų grupes, juk jie taip puikiai galėtų išplėsti savo klubų bendruomenę, įtraukiant vaikus ir jų šeimų narius.
 
Kodėl universitetai ir koledžai Lietuvoje turėtų turėti interesą įsteigti ir išlaikyti savo studentų futbolo komandą?
Mano nuomone, universitetai ir koledžai taip galėtų pritraukti daugiau studentų, jei jie turėtų savo futbolo komandas. Juk yra tikrai patogu, kai „po vienu stogu“ tu gali gauti ir savo mėgstamo žaidimo užsiėmimus, ir aukštos kokybės studijas. Ir svarbiausia – turėti galimybę derinti studijų ir futbolo tvarkaraštį.
 
Lietuvoje mes turime situaciją, kai, pavyzdžiui, 17 metų jaunuolis baigia lankyti futbolo užsiėmimus futbolo mokykloje ar akademijoje, tačiau nėra pakankamai aukšto sportinio meistriškumo, jog žaistų vyrų futbolą, tad paprasčiau palieka futbolą... Ar Jūsų manymu, stipri studentų futbolo lyga galėtų jam tokiu atveju pasiūlyti galimybę „nemesti futbolo“?
Žinoma, Anglijos Studentų futbolo lygos ir Jungtinių Amerikos valstijų skirtingų sporto šakų stiprios lygos yra geriausi to įrodymai ir pavyzdžiai.
 
Papasakokite apie BHC Akademijos struktūrą, žaidėjų amžiaus grupes ir lygas, kur tie žaidėjai žaidžia.
Akademijos U14 komanda žaidžia „Midland Premier League“ varžybose ir taurėje. U16 komanda - „Nerf Junior Premier League“ ir taurės varžybose, Anglijos Mokyklų FA taurės varžybose, Privačių mokyklų taurės varžybose. BHC Akademijos U19 (3 komandos) dalyvauja Anglijos Koledžų FA Lygoje ir Taurės varžybose, Anglijos Mokyklų lygos varžybose (U18 komanda), Leicesterschire regiono mokyklų Taurės varžybose, „Central Conference League“ ir dar Taurės varžybose... Kaip matote, varžybų yra išties daug...

Kaip Jūs apibūdintumėte BHC Akademijos komandų futbolo žaidimo stilių?
Visų mūsų akademijos komandų žaidimo stilių apibūdinčiau kaip paremtą galimybe kiekvienam žaidėjui pademonstruoti savo individualų meistriškumą ir noru suteikti žaidimo laisvės potyrį. Siekiame, jog žaidėjai net ir varžovų spaudimo metu jaustųsi komfortabiliai. Mes tikime, jog nuolat turime sakyti savo žaidėjams „būkite su kamuoliu“ ir, svarbiausia, kontroliuokite visą aikštelę. Laimėjimas taip pat yra svarbu, tad visada turime rasti gerą balansą tarp individualaus žaidėjo tobulėjimo ir komandinio rezultato, siekiant, jog žaidėjai būtų konkurencingi visuose mačuose, kuriuos bežaistume.
 
Kokio meistriškumo žaidėjai gali pretenduoti į pagrindines skirtingo amžiaus BHC Akademijos komandų gretas?
Mes laimingi, priimdami į savo akademijos narius skirtingo meistriškumo žaidėjus. Svarbiausia, jog žaidėjas turėtų stiprų norą dirbti ir tobulėti, tada sėkmė ateina greičiau...
 
Jei, tarkim, trylikos metų futbolą žaidžiantis jaunuolis iš Lietuvos planuotų studijuoti BHC, kokius paruošiamuosius darbus jam derėtų atlikti, jei jis nori turėti kaip galima sėkmingesnį adaptacinį periodą?
Kalbant apie mokslą, anglų kalbos žinojimo lygis yra svarbiausia. Gebėjimas suprasti ir laisvai bendrauti anglų kalba stipriai palengvina adaptaciją tiek aikštėje, tiek už jos ribų.
Žaidėjas turi norėti mokytis ir turėti teisingas nuostatas siekiant asmeninio tobulėjimo. Puiki technika, žaidėjo greitis ir žaidėjo mąstymo greitis yra labai svarbu, kas padėtų jam tapti TOP žaidėju...
 
Kiek kainuoja studijos BHC koledže? Ar yra taikomos kokios tai nuolaidos akademijos komandų nariams?
Apie kaštus ir gaunamas vertes mes mielai papasakosime visiems interesantams mūsų organizuojamo renginio metu Vilniuje gegužės 25 dieną. Tačiau tos sumos nėra „kosminės“– jos tikrai „įkandamos“ visiems, kurie nori investuoti į savo svajonės išsipildymą.

Kokie yra Jūsų linkėjimai ir rekomendacijos jauniems futbolo žaidėjams iš Lietuvos kaip pagauti savo sėkmę siekiant futbolo aukštumų?
Nuolat jauskite nuoširdžią meilę futbolui ir žaiskite taip dažnai kaip tik įmanoma !
 
„Brooke House College“ Futbolo Akademijos trenerių vedama atvira treniruotė vyks š. m. gegužės 25 d. penktadienį nuo 13.00 val. "Sportima" manieže Vilniuje. Joje kviečiami dalyvauti 14-18 m. nuolatinius futbolo užsiėmimus lankantys jaunuoliai, pirmieji 36 užsiregistravę iki š. m. gegužės 22 d. elektroniniu paštu info@sportsmarketing.lt nurodant savo vardą, pavardę, amžių, futbolo įstaigą ir kontaktinį telefoną. Išsamesnė informacija teikiama tel. (8) 601 602 99.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Savaitės titulas – „Ryto“ įžaidėjui
2019 03 18
LKL
Per rungtynes su „Šiauliais“ asmeninius ir lygos rekordus gerinęs Mindaugas Girdžiūnas tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju.
LKL arenose - atkaklios kovos
2019 03 17
LKL
LKL pirmenybėse Panevėžio "Lietkabelis" Klaipėdoje 74:72 įveikė "Neptūną", o "Skycop" Prienuose 81:78 Kėdainių "Nevėžį".
LKL arenose - du pratęsimai
2019 03 16
LKL
Net 37 taškus pelnė "Ryto" krepšininkas Mindaugas Girdžiūnas ir padėjo vilniečiams sunkiame LKL mače su "Šiauliais"
 
Solidus žaidimas - netenkinantis rezultatas
2019 03 17
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintosa-Universiteto” futbolininkės pradėjo treniruočių stovyklą Turkijoje pralaimėjimu Antalijoje Baltarusijos "Minsk" 0:1.
Pusfinalyje favoritams prireikė pratęsimų
2019 03 17
Salės futbolas
Į Lietuvos salės futbolo A lygos finalą pateko Kauno "Vytis" ir Gargždų "Pramogos-SC", nelengvai įveikę savo pusfinalio varžovus.
Autsaiderių mače laimėtojo nebuvo
2019 03 17
A lyga
A lygos pirmenybėse "Palanga" ir "Panevėžys" sužaidė lygiosiomis 1:1.
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
Bėgikams teko kovoti ir su gamtos iššūkiais
2019 03 12
Bėgimas
Jubiliejiniame bėgime Jonavoje – ekstremalios oro sąlygos, trasos rekordas ir olimpiečių maratonininkų triumfas.
 
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
R. Berankis žengė į turnyro finalą
2019 03 16
Tenisas
Kanadoje vykstančio uždarųjų patalpų „Challenger“ serijos turnyro ant kietosios dangos pusfinalyje Ričardas Berankis įveikė italą Matteo Violą.
Ant garbės pakylos kopė du kartus
2019 03 18
Imtynės
Rygoje vykusiame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre „V.Freidenfelds Cup“ Vilius Mikalauskas iškovojo auksą ir sidabrą.
Trauma sutrukdė pakovoti dėl bronzos
2019 03 18
Imtynės
„Thor Masters 2019” graikų-romėnų imtynių turnyre Niukiobinge aukščiausiai – iki ketvirtos vietos – pakilo Justas Petravičius (63 kg; 12 dalyvių).
Po nokauto – dovana varžovui
2019 03 17
Bušido
Sergejus Maslobojevas apie pergalę nokautu prieš tituluotą britą: „Atsidarė langas ir perdaviau linkėjimus iš Lietuvos.“
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
Reguliarųjį sezoną laimėjo „Dragūnas“
2019 03 14
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienį vyko trejos rungtynės. Po jų paaiškėjo reguliariojo seono nugalėtojai.
 
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Pagrindiniai prizai – svečiams
2019 03 14
Turnyras
Kauno sporto mokykloje „Startas“ vyko 29-asis tarptautinis tinklinio turnyras „Lietuvos valstybės Nepriklausomybės taurė 2019“.
Vėl griaudės Europos čempionato etapas
2019 03 15
Autokrosas
Tarptautinė automobilių sporto federacija uždegė žalią šviesą greičiausių Europos lenktynininkų susitikimui Vilkyčiuose.
"Privalome eiti į priekį"
2019 03 15
Auto
Pastovus Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius parduoda savo dabartinį automobilį ir žada pirkti konkurencingesnį „IRS“ kartos „Overdrive Hilux“.
Ralio istorija atgimsta virtualioje erdvėje
2019 03 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionato pertrauką virtualioje versijoje nuspręsta praleisti turiningai – atiduodant pagarbą šalies ralio istorijai.
 
Aplenkė penkias varžovų komandas
2019 03 16
Biatlonas
Pasaulio biatlono čempionato estafetės varžybose lietuviai Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Vytautas Strolia ir Linas Banys finišavo 21-i.
Prieš istorinį išbandymą – galvosūkiai
2019 03 15
Ledo ritulys
Už kiek daugiau nei poros savaičių Lietuvos rinktinė pradės pasiruošimą kol kas didžiausiam iššūkiui šalies ledo ritulio istorijoje.
Lietuvių duetas – tarp autsaiderių
2019 03 15
Biatlonas
Pasaulo čempionato mišrių duetų estafetėje Lietuvos komanda - Natalja Kočergina ir Karolis Dombrovskis - buvo aplenkta ratu ir užėmė 25-ąją vietą.
Turnyre – visi stipriausi Lietuvos žaidėjai
2019 03 18
Padelis
Baigėsi žiema, o kartu su ja pasibaigė ir Lietuvos padelio federacijos (LPF) čempionatas – „Žiemos taurė 2018-2019“.
Prestižinėse varžybose – auksiniai šokiai
2019 03 18
Sportiniai šokiai
Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Iieva Žukauskaitė pirmą kartą prestižinėse „Grand Slam” varžybose laimėjo aukso medalius (VIDEO).
Ekstremalioje trasoje – dalyvių rekordas
2019 03 18
Lenktynės
Šiaulių Rėkyvos ežeras ir aplinkui jį liulanti pelkė tapo iššūkiu bėgikams ir dviratininkams – čia vyko 10-os nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.
 
Tėvams siūlo nusiimti rožinius akinius
2019 03 14
Forumas
„Olimpinio švietimo forumo“ lektorius Žilvinas Gailius: „Jei tave „palaikina“, esi šaunuolis, jei ne – lūzeris. Iš tikrųjų gyvenimas nėra toks.“
Vilnius pagerbė ir jaunuosius sportininkus
2019 03 12
Apdovanojimai
Mažojo šv. Kristoforo žymenis R.Šimašius įteikė golfo žaidėjai G.B.Starkutei, plaukikei K.Teterovkovai, žolės riedulinikui Povilui Lakštauskui.
Galimybė fizinio aktyvumo skleidėjams
2019 03 12
Projektas
Ieškoti, surasti, skatinti ir paremti – tokia prasidedančios LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ misija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas