sportas.info 2018 m. gegužės 16 d. 13:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglai patirtimi dalinsis ir Lietuvoje

“Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai bendraus su Lietuvos futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, pakvies į atvirą treniruotę Vilniuje.

Treniruotė BHC akademijoje
Treniruotė BHC akademijoje
Mitą "Lietuvos futbolas yra niekam neįdomus" paneigti bandys itin gilias futbolo tradicijas puoselėjančio Anglijos Market Harborough miesto “Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai, kurie gegužės mėnesio pabaigoje lankysis Lietuvoje ir dalinsis patirtimi, kaip reiktų vystyti jaunimo ir studentų futbolą. Šios akademijos treneriai Ashley Civilas (UEFA "A" kategorija) ir Gabrielle Cioffi, kuris buvo garsiojo Gianfranco Zola asistentas "Birmingham City" trenerių štabe, vizito metu bendraus su Baltijos ir kitų futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, kurie norėtų studijas derinti su futbolo žaidimu šio sporto tėvynėje Anglijoje, pakvies į atvirą parodomąją treniruotę Vilniuje.
 
Apie būsimą vizitą Lietuvoje sutiko papasakoti šio koledžo Futbolo akademijos vadovas Istvanas Kislorinczas.
 
Koks yra "Brooke House" atstovų vizito Lietuvoje tikslas?
Su Lietuvos futbolo bendruomene pasidalinti patirtimi apie jaunimo treniravimą ir studentų futbolo organizavimą, surengti parodomąsias treniruotes jaunuoliams, kurie domisi anglišku futbolu ir kartu pristatyti galimybę žaisti futbolą bei studijuoti Anglijoje 13-18 metų jaunuoliams iš jūsų šalies.
 
Kokias karjeros galimybes gali pasiūlyti studijos ir futbolo žaidimas Anglijos Koledžų Futbolo lygoje jauniems žaidėjams iš Lietuvos?
Mes tikimės, jog maksimalus mūsų koledžo studentų skaičius vis tik „sumedžios“ profesionalaus futbolininko kontraktus, tačiau, kita vertus, mes puikiai suprantame, kad ne mažiau svarbi yra mūsų rolė paruošiant savo studentus sėkmingai karjerai už futbolo aikštės ribų. Siekiame, jog mūsų siūlomos studijos jauniems ir ambicingiems žmonėms būtų puiki kelio pradžia link tolesnių studijų Anglijos, Amerikos ar Europos universitetuose arba pagrindas jų profesinei karjerai.

Ką gali pasiūlyti „Brooke House“ koledžas jaunuoliams žaidžiantiems futbolą? Kodėl jie turėtų rinktis Jūsų koledžą?
Mes siūlome profesionalią futbolo aplinką derinti su puikiu išsilavinimu. Aukštos kokybės treniruočių procesas su išskirtiniu  dėmesiu individualiam žaidėjo tobulėjimui yra puikiai suderintas su studijomis, kurios yra pripažįstamos kaip aukštos kokybės standartas visame pasaulyje.
 
Futbole mes suteikiam galimybę žaidžiant mūsų akademijos komandose pažinti greitą ir fizinį žaidimą, konkuruoti aukštesniame lygyje, nuolat būti matomam skautų profesionalų, dirbančių TOP lygmenyje britų futbole.
 
Ar turite studentų iš Lietuvos? Ką Jūs galite pasakyti apie jų kaip futbolininkų perspektyvas?
Šiuo metu turime du studentus iš Lietuvos. Gustas Gutkovas dar pernai laimėjo "Sezono žaidėjo" titulą iki U16 amžiaus grupės. Pernai jis debiutavo pirmoje komandoje, taip pat dalyvavo peržiūroje „Northampton Town“ klube. Šiais metais jau reguliariai žaidžia pirmos komandos pagrindinėje sudėtyje. Ignas Zakarevičius yra antros komandos žaidėjas, tačiau sunkiai dirba siekdamas tapti geresniu...

Kaip Jūs galite apibūdinti Koledžų futbolo lygos Anglijoje lygį?
Anglijos Koledžų Futbolo asociacija (angl. ECFA) labai glaudžiai dirba su Anglijos Futbolo asociacija ir „AoC Sport“, siekiant užtikrinti, jog mes esame teisingame futbolo vystymo kelyje, kalbant apie studentų futbolo lygį.
 
Su daugiau nei dešimt tūkstančių žaidėjų  žaidžiančių futbolą kiekvieną trečiadienio popietę, futbolas kaip sporto šaka, yra pirmas pasirinkimas tarp Anglijos koledžų studentų.
 
Kaip oficialus FA partneris,  Koledžų Futbolo asociacija įgyvendina studentų futbolo strategiją, kuri yra svarbi nacionalinės futbolo žaidimo strategijos 2013-2018 metams dalis.
 
Jauni žaidėjai siekia žūt būt atkreipti į save futbolo skautų dėmesį. Ką Jūs galite jiems pažadėti, jei jie pasirinks BHC Futbolo akademiją?
Kiekvieno jauno Anglijos futbolo žaidėjo kelias į futbolininko karjeros viršūnę turi kažkur prasidėti... Daugeliu atveju jis prasideda esant dar mokiniu mokykloje ir rungtyniaujant vaikų, jaunių lygose, stebint futbolo akademijų iš visos šalies skautams. Tas pats ir Koledžų futbolo lygoje. Stiprus skautų tinklas „Premier lygos“ klubams padeda sutaupyti milijonus transferų rinkoje. Nesvarbu, kur bežaistum Anglijoje, paprastai tu nuolat būsi stebimas skautų...

Kokie žinomi futbolininkai studijavo BHC ir žaidė koledžo Akademijos komandoje?
Nikolajus Todorovas – pasirašęs sutartį su „Notthingham Forest“ futbolo klubu, Bulgarijos U21 rinktinės žaidėjas,  Jesse Sekidika, pasirašęs sutartį su portugalų Lisabonos „Benfica“ FC, Markas Tanas – dabartinės Honkongo nacionalinės rinktinės žaidėjas, Habiba Makanjuola  - „Leicester City“ U23 su juo sutartį pasirašė pernai vasarą, Chigozie Mbah - su slovakų "Žilina". Net ir mūsų vieni jauniausių studentų - Archie Wesley ir Adamas Aznamas kartais yra įtraukiami į atitinkamai "Leicester City" ir "Nottingham Forest" U14 komandų sudėtis.

 
Kokias žaidimo ir gyvenimo sąlygas turi BHC Akademijos futbolo komandos narys?
Studentai yra apgyvendinami komfortabiliuose, puikiai įrengtuose apartamentuose, kurie turi atskirą svetainę su TV ir DVD aparatūra, taip pat atskirą virtuvę, kurioje studentai gali ruošti savo atskirą maistą vakarais ir savaitgaliais. Visos gyvenamosios patalpos turi WiFi interneto ryšį, yra daug kitų šiuolaikinių patogumų.
 
Kokia yra komandos nario tipinė dienotvarkė? Kaip realybėje studentams pavyksta suderinti studijas ir futbolo treniruotes bei varžybas?
Keliasi jie 7 val. ryte, pusryčiai – 7.30 val., pamokos – 8.30 – 12.45 val., toliau - pietūs, vakarinė futbolo treniruotė/varžybos, 18.00 val. – vakarienė, 19.30 – 21.00 val. laikas skiriamas studijoms, nuo 22.30 val. – laikas miegui.
 
Ar tiesa, jog BHC Akademijos komandos nariai neturi jokių privilegijų, kalbant apie reiklumą mokslo ir studijų reikalavimams?
Paskaitų laikas yra puikiai suderintas su treniruočių ir varžybų tvarkaraščiu. Akademijos narius visokeriopai skatiname siekti maksimaliai gerų rezultatų ne tik futbolo aikštelėje, bet ir šturmuojant mokslo aukštumas.
 
Lietuvoje mes neturime itin efektyvios studentų įtraukimo į futbolą sistemos, stiprios studentų futbolo lygos... Ką Jūsų koledžas galėtų patarti, siekiant studentus paskatinti įsitraukti į nuolatinius futbolo užsiėmimus ar varžybas? Ką Jūs rekomenduotumėte?
Nacionalinė futbolo federacija ir mokymo įstaigos turėtų daugiau dirbti su futbolo klubais. Anglijoje Mokyklų Futbolo asociacija ir Koledžų Futbolo asociacija organizuoja moksleivių ir studentų lygas regioniniu principu, taip pat vyksta Nacionaliniai finalai, negana to - dar ir taurės varžybos.Varžybų yra labai didelis pasirinkimas. Vietiniai klubai galėtų paremti futbolą mokyklose ir ypač jauniausių futbolininkų grupes, juk jie taip puikiai galėtų išplėsti savo klubų bendruomenę, įtraukiant vaikus ir jų šeimų narius.
 
Kodėl universitetai ir koledžai Lietuvoje turėtų turėti interesą įsteigti ir išlaikyti savo studentų futbolo komandą?
Mano nuomone, universitetai ir koledžai taip galėtų pritraukti daugiau studentų, jei jie turėtų savo futbolo komandas. Juk yra tikrai patogu, kai „po vienu stogu“ tu gali gauti ir savo mėgstamo žaidimo užsiėmimus, ir aukštos kokybės studijas. Ir svarbiausia – turėti galimybę derinti studijų ir futbolo tvarkaraštį.
 
Lietuvoje mes turime situaciją, kai, pavyzdžiui, 17 metų jaunuolis baigia lankyti futbolo užsiėmimus futbolo mokykloje ar akademijoje, tačiau nėra pakankamai aukšto sportinio meistriškumo, jog žaistų vyrų futbolą, tad paprasčiau palieka futbolą... Ar Jūsų manymu, stipri studentų futbolo lyga galėtų jam tokiu atveju pasiūlyti galimybę „nemesti futbolo“?
Žinoma, Anglijos Studentų futbolo lygos ir Jungtinių Amerikos valstijų skirtingų sporto šakų stiprios lygos yra geriausi to įrodymai ir pavyzdžiai.
 
Papasakokite apie BHC Akademijos struktūrą, žaidėjų amžiaus grupes ir lygas, kur tie žaidėjai žaidžia.
Akademijos U14 komanda žaidžia „Midland Premier League“ varžybose ir taurėje. U16 komanda - „Nerf Junior Premier League“ ir taurės varžybose, Anglijos Mokyklų FA taurės varžybose, Privačių mokyklų taurės varžybose. BHC Akademijos U19 (3 komandos) dalyvauja Anglijos Koledžų FA Lygoje ir Taurės varžybose, Anglijos Mokyklų lygos varžybose (U18 komanda), Leicesterschire regiono mokyklų Taurės varžybose, „Central Conference League“ ir dar Taurės varžybose... Kaip matote, varžybų yra išties daug...

Kaip Jūs apibūdintumėte BHC Akademijos komandų futbolo žaidimo stilių?
Visų mūsų akademijos komandų žaidimo stilių apibūdinčiau kaip paremtą galimybe kiekvienam žaidėjui pademonstruoti savo individualų meistriškumą ir noru suteikti žaidimo laisvės potyrį. Siekiame, jog žaidėjai net ir varžovų spaudimo metu jaustųsi komfortabiliai. Mes tikime, jog nuolat turime sakyti savo žaidėjams „būkite su kamuoliu“ ir, svarbiausia, kontroliuokite visą aikštelę. Laimėjimas taip pat yra svarbu, tad visada turime rasti gerą balansą tarp individualaus žaidėjo tobulėjimo ir komandinio rezultato, siekiant, jog žaidėjai būtų konkurencingi visuose mačuose, kuriuos bežaistume.
 
Kokio meistriškumo žaidėjai gali pretenduoti į pagrindines skirtingo amžiaus BHC Akademijos komandų gretas?
Mes laimingi, priimdami į savo akademijos narius skirtingo meistriškumo žaidėjus. Svarbiausia, jog žaidėjas turėtų stiprų norą dirbti ir tobulėti, tada sėkmė ateina greičiau...
 
Jei, tarkim, trylikos metų futbolą žaidžiantis jaunuolis iš Lietuvos planuotų studijuoti BHC, kokius paruošiamuosius darbus jam derėtų atlikti, jei jis nori turėti kaip galima sėkmingesnį adaptacinį periodą?
Kalbant apie mokslą, anglų kalbos žinojimo lygis yra svarbiausia. Gebėjimas suprasti ir laisvai bendrauti anglų kalba stipriai palengvina adaptaciją tiek aikštėje, tiek už jos ribų.
Žaidėjas turi norėti mokytis ir turėti teisingas nuostatas siekiant asmeninio tobulėjimo. Puiki technika, žaidėjo greitis ir žaidėjo mąstymo greitis yra labai svarbu, kas padėtų jam tapti TOP žaidėju...
 
Kiek kainuoja studijos BHC koledže? Ar yra taikomos kokios tai nuolaidos akademijos komandų nariams?
Apie kaštus ir gaunamas vertes mes mielai papasakosime visiems interesantams mūsų organizuojamo renginio metu Vilniuje gegužės 25 dieną. Tačiau tos sumos nėra „kosminės“– jos tikrai „įkandamos“ visiems, kurie nori investuoti į savo svajonės išsipildymą.

Kokie yra Jūsų linkėjimai ir rekomendacijos jauniems futbolo žaidėjams iš Lietuvos kaip pagauti savo sėkmę siekiant futbolo aukštumų?
Nuolat jauskite nuoširdžią meilę futbolui ir žaiskite taip dažnai kaip tik įmanoma !
 
„Brooke House College“ Futbolo Akademijos trenerių vedama atvira treniruotė vyks š. m. gegužės 25 d. penktadienį nuo 13.00 val. "Sportima" manieže Vilniuje. Joje kviečiami dalyvauti 14-18 m. nuolatinius futbolo užsiėmimus lankantys jaunuoliai, pirmieji 36 užsiregistravę iki š. m. gegužės 22 d. elektroniniu paštu info@sportsmarketing.lt nurodant savo vardą, pavardę, amžių, futbolo įstaigą ir kontaktinį telefoną. Išsamesnė informacija teikiama tel. (8) 601 602 99.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalingai baigė Europos čempionatą
2018 07 22
U-20
Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinė Europos čempionate patyrė tik vieną pralaimėjimą.
Utenoje liks dar bent sezonui
2018 07 22
Komanda
Utenos „Juventus“ krepšinio klubas pasiekė dar vieną tarpsezonio laimėjimą - išsaugotas komandos kapitonas Arvydas Šikšnius.
Antrą kartą įveikė Juodkalnijos rinktinę
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai Europos čempionate kausis dėl 9 vietos.
 
N. Valskis vėl pasižymėjo Tailande
2018 07 22
Legionierius
30-metis futbolininkas iš Lietuvos Nerijus Valskis Tailande per tris mačus pelnė tris įvarčius.
Grupėje užėmė ketvirtą vieta
2018 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė Europos paplūdimio futbolo lygos turnyro B divizione liko be pergalių.
Pasižymėjo antrose iš eilėse rungtynėse
2018 07 22
Legionierius
Lietuvis futbolininkas Lukas Spalvis įvarčiu vėl prisidėjo prie „Kaiserslautern“ pergalės.
Lietuvis iškovojo bronzos medalį
2018 07 21
Bėgimas
Bėgikas R. Saulius Baltarusijos čempionato varžybose finišavo trečias.
A. Gudžius iškovojo pergalę Šveicarijoje
2018 07 18
Disko metimas
Šveicarijoje surengtose lengvosios atletikos varžybose „Gala dei Castelli“ Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius užėmė pirmąją vietą.
Bėgikas triumfavo varžybose Čekijoje
2018 07 18
Bėgimas
Čekijoje vykusiose lengvosios atletikos varžybose „Velka cena Tabora a Memorial Ing. Jana Pana“ pergalę iškovojo Lietuvos bėgikas Benediktas Mickus.
 
Burtai lėmė akistatą su prancūzu
2018 07 22
Turnyras
Teniso turnyrą Atlantoje Ričardas Berankis pradės akistata su prancūzu Jeremy Chardy.
Neprilygo amerikiečių dvejetui
2018 07 21
Tenisininkui Laurynui Grigeliui Kanadoje nepavyko patekti į dvejetų varžybų finalą.
Čempionate iškovojo šeštą vietą
2018 07 20
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė akistata su vokietėmis finišavo Europos čempionate.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Aplink Baltijos šalis – per 5 dienas
2018 07 22
Žygis
Keliaujant dviračiais aplink Islandiją lietuviui kilo idėja dviračiu apvažiuoti ir Baltijos šalis.
Dviratininkus suvienys patriotinė apranga
2018 07 19
Projektas
Visas pelnas, gautas už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sukurtą nacionalinę dviratininkų aprangą, bus skirtas dviračių kultūros puoselėjimui.
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
R. Maldžius: „Rreikia pagirti už kovingumą“
2018 07 22
U-20
Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų rankinio rinktinė sėkmingai pradėjo pasirodymą Europos čempionato B divizione.
Po atkaklios kovos – lygiosios
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai sužaidė lygiosiomis su suomiais.
Europos čempionate startavo pergale
2018 07 20
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai Europos čempionato starte nugalėjo Farerų salų komandą.
 
Nusileido Kinijos sportininkėms
2018 07 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina Kinijoje pralaimėjo pirmajame atkrintamųjų varžybų rate.
Į atkrintamąsias varžybas nepateko
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate patyrė trečiąją nesėkmę.
Turnyro starte – lietuvių sėkmė
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina įveikė varžoves iš Austrijos ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Ant nugalėtojų pakylos - po 8 metų
2018 07 22
Lenktynės
"Aurum 1006 km lenktynėse" Palangoje - dar viena "Porsche" pergalė ir naujas rekordas.
Užfiksavo naują Lietuvos rekordą
2018 07 21
Rekordas
Aidas Bubinas, Valdas Jarutis, Vitoldas Milius ir Yogendra Pratapas elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.
Damos itin norėjo laimėti lenktynes
2018 07 21
Ralis
Palangoje net 59 moterų ekipažai startavo "108 km moterų iššūkio Powered by Kristiana" ralyje.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Nuo nugalėtojo atsiliko 63 taškais
2018 07 22
Penkiakovė
Justinas Kinderis Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate užėmė 17-ąją vietą.
Pasaulio fechtavimo čempionate – 40-ta
2018 07 22
Fechtavimas
Kinijoje vykstančio pasaulio fechtavimo čempionato moterų fechtavimo špaga rungtyje Lietuvos atstovė Olivija Mašalo užėmė 40-ąją vietą
Finale – irkluotojų žvaigždynas
2018 07 22
Irklavimas
Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate buvo kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą.
 
LTOK vadovė – tarp kandidatų į TOK narius
2018 07 20
Įvertinimas
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė gali tapti pirma istorijoje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nare iš Lietuvos.
Laipiotojų narystė LTOK pristabdyta
2018 07 19
Posėdis
Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos narystę LTOK pristabdė dėl to, kad ši neatitinka tarptautinės narystės, nurodytos jos stojimo į LTOK dokumentuose.
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas