sportas.info 2018 m. gegužės 16 d. 13:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglai patirtimi dalinsis ir Lietuvoje

“Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai bendraus su Lietuvos futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, pakvies į atvirą treniruotę Vilniuje.

Treniruotė BHC akademijoje
Treniruotė BHC akademijoje
Mitą "Lietuvos futbolas yra niekam neįdomus" paneigti bandys itin gilias futbolo tradicijas puoselėjančio Anglijos Market Harborough miesto “Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai, kurie gegužės mėnesio pabaigoje lankysis Lietuvoje ir dalinsis patirtimi, kaip reiktų vystyti jaunimo ir studentų futbolą. Šios akademijos treneriai Ashley Civilas (UEFA "A" kategorija) ir Gabrielle Cioffi, kuris buvo garsiojo Gianfranco Zola asistentas "Birmingham City" trenerių štabe, vizito metu bendraus su Baltijos ir kitų futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, kurie norėtų studijas derinti su futbolo žaidimu šio sporto tėvynėje Anglijoje, pakvies į atvirą parodomąją treniruotę Vilniuje.
 
Apie būsimą vizitą Lietuvoje sutiko papasakoti šio koledžo Futbolo akademijos vadovas Istvanas Kislorinczas.
 
Koks yra "Brooke House" atstovų vizito Lietuvoje tikslas?
Su Lietuvos futbolo bendruomene pasidalinti patirtimi apie jaunimo treniravimą ir studentų futbolo organizavimą, surengti parodomąsias treniruotes jaunuoliams, kurie domisi anglišku futbolu ir kartu pristatyti galimybę žaisti futbolą bei studijuoti Anglijoje 13-18 metų jaunuoliams iš jūsų šalies.
 
Kokias karjeros galimybes gali pasiūlyti studijos ir futbolo žaidimas Anglijos Koledžų Futbolo lygoje jauniems žaidėjams iš Lietuvos?
Mes tikimės, jog maksimalus mūsų koledžo studentų skaičius vis tik „sumedžios“ profesionalaus futbolininko kontraktus, tačiau, kita vertus, mes puikiai suprantame, kad ne mažiau svarbi yra mūsų rolė paruošiant savo studentus sėkmingai karjerai už futbolo aikštės ribų. Siekiame, jog mūsų siūlomos studijos jauniems ir ambicingiems žmonėms būtų puiki kelio pradžia link tolesnių studijų Anglijos, Amerikos ar Europos universitetuose arba pagrindas jų profesinei karjerai.

Ką gali pasiūlyti „Brooke House“ koledžas jaunuoliams žaidžiantiems futbolą? Kodėl jie turėtų rinktis Jūsų koledžą?
Mes siūlome profesionalią futbolo aplinką derinti su puikiu išsilavinimu. Aukštos kokybės treniruočių procesas su išskirtiniu  dėmesiu individualiam žaidėjo tobulėjimui yra puikiai suderintas su studijomis, kurios yra pripažįstamos kaip aukštos kokybės standartas visame pasaulyje.
 
Futbole mes suteikiam galimybę žaidžiant mūsų akademijos komandose pažinti greitą ir fizinį žaidimą, konkuruoti aukštesniame lygyje, nuolat būti matomam skautų profesionalų, dirbančių TOP lygmenyje britų futbole.
 
Ar turite studentų iš Lietuvos? Ką Jūs galite pasakyti apie jų kaip futbolininkų perspektyvas?
Šiuo metu turime du studentus iš Lietuvos. Gustas Gutkovas dar pernai laimėjo "Sezono žaidėjo" titulą iki U16 amžiaus grupės. Pernai jis debiutavo pirmoje komandoje, taip pat dalyvavo peržiūroje „Northampton Town“ klube. Šiais metais jau reguliariai žaidžia pirmos komandos pagrindinėje sudėtyje. Ignas Zakarevičius yra antros komandos žaidėjas, tačiau sunkiai dirba siekdamas tapti geresniu...

Kaip Jūs galite apibūdinti Koledžų futbolo lygos Anglijoje lygį?
Anglijos Koledžų Futbolo asociacija (angl. ECFA) labai glaudžiai dirba su Anglijos Futbolo asociacija ir „AoC Sport“, siekiant užtikrinti, jog mes esame teisingame futbolo vystymo kelyje, kalbant apie studentų futbolo lygį.
 
Su daugiau nei dešimt tūkstančių žaidėjų  žaidžiančių futbolą kiekvieną trečiadienio popietę, futbolas kaip sporto šaka, yra pirmas pasirinkimas tarp Anglijos koledžų studentų.
 
Kaip oficialus FA partneris,  Koledžų Futbolo asociacija įgyvendina studentų futbolo strategiją, kuri yra svarbi nacionalinės futbolo žaidimo strategijos 2013-2018 metams dalis.
 
Jauni žaidėjai siekia žūt būt atkreipti į save futbolo skautų dėmesį. Ką Jūs galite jiems pažadėti, jei jie pasirinks BHC Futbolo akademiją?
Kiekvieno jauno Anglijos futbolo žaidėjo kelias į futbolininko karjeros viršūnę turi kažkur prasidėti... Daugeliu atveju jis prasideda esant dar mokiniu mokykloje ir rungtyniaujant vaikų, jaunių lygose, stebint futbolo akademijų iš visos šalies skautams. Tas pats ir Koledžų futbolo lygoje. Stiprus skautų tinklas „Premier lygos“ klubams padeda sutaupyti milijonus transferų rinkoje. Nesvarbu, kur bežaistum Anglijoje, paprastai tu nuolat būsi stebimas skautų...

Kokie žinomi futbolininkai studijavo BHC ir žaidė koledžo Akademijos komandoje?
Nikolajus Todorovas – pasirašęs sutartį su „Notthingham Forest“ futbolo klubu, Bulgarijos U21 rinktinės žaidėjas,  Jesse Sekidika, pasirašęs sutartį su portugalų Lisabonos „Benfica“ FC, Markas Tanas – dabartinės Honkongo nacionalinės rinktinės žaidėjas, Habiba Makanjuola  - „Leicester City“ U23 su juo sutartį pasirašė pernai vasarą, Chigozie Mbah - su slovakų "Žilina". Net ir mūsų vieni jauniausių studentų - Archie Wesley ir Adamas Aznamas kartais yra įtraukiami į atitinkamai "Leicester City" ir "Nottingham Forest" U14 komandų sudėtis.

 
Kokias žaidimo ir gyvenimo sąlygas turi BHC Akademijos futbolo komandos narys?
Studentai yra apgyvendinami komfortabiliuose, puikiai įrengtuose apartamentuose, kurie turi atskirą svetainę su TV ir DVD aparatūra, taip pat atskirą virtuvę, kurioje studentai gali ruošti savo atskirą maistą vakarais ir savaitgaliais. Visos gyvenamosios patalpos turi WiFi interneto ryšį, yra daug kitų šiuolaikinių patogumų.
 
Kokia yra komandos nario tipinė dienotvarkė? Kaip realybėje studentams pavyksta suderinti studijas ir futbolo treniruotes bei varžybas?
Keliasi jie 7 val. ryte, pusryčiai – 7.30 val., pamokos – 8.30 – 12.45 val., toliau - pietūs, vakarinė futbolo treniruotė/varžybos, 18.00 val. – vakarienė, 19.30 – 21.00 val. laikas skiriamas studijoms, nuo 22.30 val. – laikas miegui.
 
Ar tiesa, jog BHC Akademijos komandos nariai neturi jokių privilegijų, kalbant apie reiklumą mokslo ir studijų reikalavimams?
Paskaitų laikas yra puikiai suderintas su treniruočių ir varžybų tvarkaraščiu. Akademijos narius visokeriopai skatiname siekti maksimaliai gerų rezultatų ne tik futbolo aikštelėje, bet ir šturmuojant mokslo aukštumas.
 
Lietuvoje mes neturime itin efektyvios studentų įtraukimo į futbolą sistemos, stiprios studentų futbolo lygos... Ką Jūsų koledžas galėtų patarti, siekiant studentus paskatinti įsitraukti į nuolatinius futbolo užsiėmimus ar varžybas? Ką Jūs rekomenduotumėte?
Nacionalinė futbolo federacija ir mokymo įstaigos turėtų daugiau dirbti su futbolo klubais. Anglijoje Mokyklų Futbolo asociacija ir Koledžų Futbolo asociacija organizuoja moksleivių ir studentų lygas regioniniu principu, taip pat vyksta Nacionaliniai finalai, negana to - dar ir taurės varžybos.Varžybų yra labai didelis pasirinkimas. Vietiniai klubai galėtų paremti futbolą mokyklose ir ypač jauniausių futbolininkų grupes, juk jie taip puikiai galėtų išplėsti savo klubų bendruomenę, įtraukiant vaikus ir jų šeimų narius.
 
Kodėl universitetai ir koledžai Lietuvoje turėtų turėti interesą įsteigti ir išlaikyti savo studentų futbolo komandą?
Mano nuomone, universitetai ir koledžai taip galėtų pritraukti daugiau studentų, jei jie turėtų savo futbolo komandas. Juk yra tikrai patogu, kai „po vienu stogu“ tu gali gauti ir savo mėgstamo žaidimo užsiėmimus, ir aukštos kokybės studijas. Ir svarbiausia – turėti galimybę derinti studijų ir futbolo tvarkaraštį.
 
Lietuvoje mes turime situaciją, kai, pavyzdžiui, 17 metų jaunuolis baigia lankyti futbolo užsiėmimus futbolo mokykloje ar akademijoje, tačiau nėra pakankamai aukšto sportinio meistriškumo, jog žaistų vyrų futbolą, tad paprasčiau palieka futbolą... Ar Jūsų manymu, stipri studentų futbolo lyga galėtų jam tokiu atveju pasiūlyti galimybę „nemesti futbolo“?
Žinoma, Anglijos Studentų futbolo lygos ir Jungtinių Amerikos valstijų skirtingų sporto šakų stiprios lygos yra geriausi to įrodymai ir pavyzdžiai.
 
Papasakokite apie BHC Akademijos struktūrą, žaidėjų amžiaus grupes ir lygas, kur tie žaidėjai žaidžia.
Akademijos U14 komanda žaidžia „Midland Premier League“ varžybose ir taurėje. U16 komanda - „Nerf Junior Premier League“ ir taurės varžybose, Anglijos Mokyklų FA taurės varžybose, Privačių mokyklų taurės varžybose. BHC Akademijos U19 (3 komandos) dalyvauja Anglijos Koledžų FA Lygoje ir Taurės varžybose, Anglijos Mokyklų lygos varžybose (U18 komanda), Leicesterschire regiono mokyklų Taurės varžybose, „Central Conference League“ ir dar Taurės varžybose... Kaip matote, varžybų yra išties daug...

Kaip Jūs apibūdintumėte BHC Akademijos komandų futbolo žaidimo stilių?
Visų mūsų akademijos komandų žaidimo stilių apibūdinčiau kaip paremtą galimybe kiekvienam žaidėjui pademonstruoti savo individualų meistriškumą ir noru suteikti žaidimo laisvės potyrį. Siekiame, jog žaidėjai net ir varžovų spaudimo metu jaustųsi komfortabiliai. Mes tikime, jog nuolat turime sakyti savo žaidėjams „būkite su kamuoliu“ ir, svarbiausia, kontroliuokite visą aikštelę. Laimėjimas taip pat yra svarbu, tad visada turime rasti gerą balansą tarp individualaus žaidėjo tobulėjimo ir komandinio rezultato, siekiant, jog žaidėjai būtų konkurencingi visuose mačuose, kuriuos bežaistume.
 
Kokio meistriškumo žaidėjai gali pretenduoti į pagrindines skirtingo amžiaus BHC Akademijos komandų gretas?
Mes laimingi, priimdami į savo akademijos narius skirtingo meistriškumo žaidėjus. Svarbiausia, jog žaidėjas turėtų stiprų norą dirbti ir tobulėti, tada sėkmė ateina greičiau...
 
Jei, tarkim, trylikos metų futbolą žaidžiantis jaunuolis iš Lietuvos planuotų studijuoti BHC, kokius paruošiamuosius darbus jam derėtų atlikti, jei jis nori turėti kaip galima sėkmingesnį adaptacinį periodą?
Kalbant apie mokslą, anglų kalbos žinojimo lygis yra svarbiausia. Gebėjimas suprasti ir laisvai bendrauti anglų kalba stipriai palengvina adaptaciją tiek aikštėje, tiek už jos ribų.
Žaidėjas turi norėti mokytis ir turėti teisingas nuostatas siekiant asmeninio tobulėjimo. Puiki technika, žaidėjo greitis ir žaidėjo mąstymo greitis yra labai svarbu, kas padėtų jam tapti TOP žaidėju...
 
Kiek kainuoja studijos BHC koledže? Ar yra taikomos kokios tai nuolaidos akademijos komandų nariams?
Apie kaštus ir gaunamas vertes mes mielai papasakosime visiems interesantams mūsų organizuojamo renginio metu Vilniuje gegužės 25 dieną. Tačiau tos sumos nėra „kosminės“– jos tikrai „įkandamos“ visiems, kurie nori investuoti į savo svajonės išsipildymą.

Kokie yra Jūsų linkėjimai ir rekomendacijos jauniems futbolo žaidėjams iš Lietuvos kaip pagauti savo sėkmę siekiant futbolo aukštumų?
Nuolat jauskite nuoširdžią meilę futbolui ir žaiskite taip dažnai kaip tik įmanoma !
 
„Brooke House College“ Futbolo Akademijos trenerių vedama atvira treniruotė vyks š. m. gegužės 25 d. penktadienį nuo 13.00 val. "Sportima" manieže Vilniuje. Joje kviečiami dalyvauti 14-18 m. nuolatinius futbolo užsiėmimus lankantys jaunuoliai, pirmieji 36 užsiregistravę iki š. m. gegužės 22 d. elektroniniu paštu info@sportsmarketing.lt nurodant savo vardą, pavardę, amžių, futbolo įstaigą ir kontaktinį telefoną. Išsamesnė informacija teikiama tel. (8) 601 602 99.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – bronzinis „Žalgirio“ finišas
2018 05 20
Eurolyga
Po drama virtusios rungtynių pabaigos Kauno „Žalgiris“ įveikė Maskvos CSKA ir pirmą kartą istorijoje iškovojo trečiąją vietą Eurolygoje.
Prezidentė "Žalgiriui" linkėjo sėkmės
2018 05 20
Susitikimas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Kauno "Žalgiro" krepšininkais, prisiminė Sovietmečio kovas su CSKA.
Belgrade  – „Lietuvos ryto“ triumfas
2018 05 20
Eurolyga
Visus varžovus įveikę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po šešerių metų pertraukos vėl įkopė į Eurolygos jaunimo turnyro čempionų sostą (VIDEO).
 
Atsisakę trenerio, iškovojo pergalę
2018 05 20
A lyga
Nieko įsimintino prie varžovų vartų nesukūrę "Trakai" A lygos pirmenybių rungtynėse 1:0 įveikė Jonavą.
Čempionai suklupo jau pirmajame ture
2018 05 20
Mini futbolas
Alytaus „Dainavos“ pagrindinės mokyklos stadione keturiolika geriausių mažojo futbolo komandų iš visos Lietuvos sužaidė po dvi rungtynes.
„Stumbro“ talentas – kuklus, bet kovingas
2018 05 18
A lyga
Kgaogelo Sekgota'os gimtinė yra PAR Limpopo provincijoje ir būtent ten jis mokėsi žaisti futbolą. Labai dažnai tą tekdavo daryti gatvėje.
"Sportuoti galima bet kur ir bet kada"
2018 05 16
Interviu
M. Šatkus yra bėgęs lėktuvo pakilimo taku, treniravęsis ant banko pastato stogo, svajoja apie treniruotę jūra plaukiančiame kariniame laive.
Bėgime - daugiau moksleivių ir šeimų
2018 05 14
Bėgimas
Šiemet prie klasikinės pusės maratono, 10,5 km, 5 km ir 1 km distancijų starto linijos Trakuose išsirikiavo beveik 2500 bėgimo mėgėjų iš bemaž 20 šalių.
Klaipėdoje - A. Gudžiaus pergalė
2018 05 13
Disko metimas
Klaipėdos sezono atidarymo lengvosios atletikos varžybose pasaulio čempionas Andrius Gudžius diską numetė 66 m 78 cm ir užėmė pirmąją vietą.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
Į finalus pateko 10 lietuvių
2018 05 18
Boksas
Kauno sporto halėje vykstančiame tarptautiniame Algirdo Šociko vardo turnyre baigėsi pusfinalių mūšiai.
 
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
Prancūzijoje lietuvis "įvažiavo" į dešimtuką
2018 05 09
Dviračiai
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „4 Jours de Dunkerque" antrajame etape Evaldas Šiškevičius finišavo devintas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
Prieš akis - istorinis šansas
2018 05 15
Atranka
Prieš 21 metus Lietuvos rankininkai namuose įveikė islandus atrankos grupėje ir pateko į Europos pirmenybes.
 
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Lietuviai pateko į prestižinį turnyrą
2018 05 16
Paplūdimio tinklinis
Antrajame atrankos rate įveikę Kanados duetą, Lietuvos paplūdimio tenisininkai A.Rumševičius ir L.Každailis pateko į pagrindines Ipatemos turnyro varžybas.
Motokroso trasoje - per 200 motociklininkų
2018 05 20
"Aleksandrijos trasa yra viena kokybiškiausių visoje šalyje, čia motociklininkai pasiekia didesnį greitį", - sako LMSF prezidentas R.Benediktavičius.
Parodoje pristato savo naują automobilį
2018 05 18
Auto
Artėjančiame Europos ralikroso čempionato etape, vyksiančiame birželio 7-10 dienomis Norvegijoje, Rokas Baciuška varžysis jau su „Audi A1“.
Pirmą kartą Lietuvoje - "Formula Junior"
2018 05 18
Lenktynės
Į lenktynes "Nemuno žiede" jau užsiregistravo 37 dalyviai iš JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Švedijos.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Turnyrą pabaigė sėkminga baudinių serija
2018 05 21
Vandensvydis
„EU Nations cup 2018“ turnyre be 8 Europos komandų turnyre dalyvavo Pietų Afrikos Respublikos ir Singapūro rinktinės.
Lietuvos pilotas išbandė techniką
2018 05 20
F2
Kauno mariose vyko Lietuvos vandens formulių taurės varžybos. Jos Edgarui Riabko tapo treniruote prieš kito savaitgalio startą.
Antrąją dieną - Lietuvos klubų pergalės
2018 05 19
Žolės riedulys
Europos žolės riedulio taurių turnyruose šeštadienį pergalės iškovojo visos Lietuvos komandos.
 
LTOK patvirtino finansinę ataskaitą
2018 05 18
Asamblėja
Vienintelis LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos klausimas buvo audituotos 2017 metų LTOK finansinės ataskaitos tvirtinimas.
Eiliniame posėdyje – svarbūs klausimai
2018 05 17
Posėdis
LTOK vykdomojo komiteto posėdyje – apie premjero šūvį, apdovanojimus, projektus, Buenos Aires, olimpiečius ir jų pagalbininkus, dopingą.
Sportui – daugiau pinigų už alkoholį ir tabaką
2018 05 17
Pinigai
Liberalas S. Gentvilas pateikė pasiūlymą Sporto įstatymo projektui skirti daugiau iš akcizų surinktų mokesčių pajamų sporto projektams finansuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas