sportas.info 2018 m. gegužės 16 d. 13:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglai patirtimi dalinsis ir Lietuvoje

“Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai bendraus su Lietuvos futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, pakvies į atvirą treniruotę Vilniuje.

Treniruotė BHC akademijoje
Treniruotė BHC akademijoje
Mitą "Lietuvos futbolas yra niekam neįdomus" paneigti bandys itin gilias futbolo tradicijas puoselėjančio Anglijos Market Harborough miesto “Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai, kurie gegužės mėnesio pabaigoje lankysis Lietuvoje ir dalinsis patirtimi, kaip reiktų vystyti jaunimo ir studentų futbolą. Šios akademijos treneriai Ashley Civilas (UEFA "A" kategorija) ir Gabrielle Cioffi, kuris buvo garsiojo Gianfranco Zola asistentas "Birmingham City" trenerių štabe, vizito metu bendraus su Baltijos ir kitų futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, kurie norėtų studijas derinti su futbolo žaidimu šio sporto tėvynėje Anglijoje, pakvies į atvirą parodomąją treniruotę Vilniuje.
 
Apie būsimą vizitą Lietuvoje sutiko papasakoti šio koledžo Futbolo akademijos vadovas Istvanas Kislorinczas.
 
Koks yra "Brooke House" atstovų vizito Lietuvoje tikslas?
Su Lietuvos futbolo bendruomene pasidalinti patirtimi apie jaunimo treniravimą ir studentų futbolo organizavimą, surengti parodomąsias treniruotes jaunuoliams, kurie domisi anglišku futbolu ir kartu pristatyti galimybę žaisti futbolą bei studijuoti Anglijoje 13-18 metų jaunuoliams iš jūsų šalies.
 
Kokias karjeros galimybes gali pasiūlyti studijos ir futbolo žaidimas Anglijos Koledžų Futbolo lygoje jauniems žaidėjams iš Lietuvos?
Mes tikimės, jog maksimalus mūsų koledžo studentų skaičius vis tik „sumedžios“ profesionalaus futbolininko kontraktus, tačiau, kita vertus, mes puikiai suprantame, kad ne mažiau svarbi yra mūsų rolė paruošiant savo studentus sėkmingai karjerai už futbolo aikštės ribų. Siekiame, jog mūsų siūlomos studijos jauniems ir ambicingiems žmonėms būtų puiki kelio pradžia link tolesnių studijų Anglijos, Amerikos ar Europos universitetuose arba pagrindas jų profesinei karjerai.

Ką gali pasiūlyti „Brooke House“ koledžas jaunuoliams žaidžiantiems futbolą? Kodėl jie turėtų rinktis Jūsų koledžą?
Mes siūlome profesionalią futbolo aplinką derinti su puikiu išsilavinimu. Aukštos kokybės treniruočių procesas su išskirtiniu  dėmesiu individualiam žaidėjo tobulėjimui yra puikiai suderintas su studijomis, kurios yra pripažįstamos kaip aukštos kokybės standartas visame pasaulyje.
 
Futbole mes suteikiam galimybę žaidžiant mūsų akademijos komandose pažinti greitą ir fizinį žaidimą, konkuruoti aukštesniame lygyje, nuolat būti matomam skautų profesionalų, dirbančių TOP lygmenyje britų futbole.
 
Ar turite studentų iš Lietuvos? Ką Jūs galite pasakyti apie jų kaip futbolininkų perspektyvas?
Šiuo metu turime du studentus iš Lietuvos. Gustas Gutkovas dar pernai laimėjo "Sezono žaidėjo" titulą iki U16 amžiaus grupės. Pernai jis debiutavo pirmoje komandoje, taip pat dalyvavo peržiūroje „Northampton Town“ klube. Šiais metais jau reguliariai žaidžia pirmos komandos pagrindinėje sudėtyje. Ignas Zakarevičius yra antros komandos žaidėjas, tačiau sunkiai dirba siekdamas tapti geresniu...

Kaip Jūs galite apibūdinti Koledžų futbolo lygos Anglijoje lygį?
Anglijos Koledžų Futbolo asociacija (angl. ECFA) labai glaudžiai dirba su Anglijos Futbolo asociacija ir „AoC Sport“, siekiant užtikrinti, jog mes esame teisingame futbolo vystymo kelyje, kalbant apie studentų futbolo lygį.
 
Su daugiau nei dešimt tūkstančių žaidėjų  žaidžiančių futbolą kiekvieną trečiadienio popietę, futbolas kaip sporto šaka, yra pirmas pasirinkimas tarp Anglijos koledžų studentų.
 
Kaip oficialus FA partneris,  Koledžų Futbolo asociacija įgyvendina studentų futbolo strategiją, kuri yra svarbi nacionalinės futbolo žaidimo strategijos 2013-2018 metams dalis.
 
Jauni žaidėjai siekia žūt būt atkreipti į save futbolo skautų dėmesį. Ką Jūs galite jiems pažadėti, jei jie pasirinks BHC Futbolo akademiją?
Kiekvieno jauno Anglijos futbolo žaidėjo kelias į futbolininko karjeros viršūnę turi kažkur prasidėti... Daugeliu atveju jis prasideda esant dar mokiniu mokykloje ir rungtyniaujant vaikų, jaunių lygose, stebint futbolo akademijų iš visos šalies skautams. Tas pats ir Koledžų futbolo lygoje. Stiprus skautų tinklas „Premier lygos“ klubams padeda sutaupyti milijonus transferų rinkoje. Nesvarbu, kur bežaistum Anglijoje, paprastai tu nuolat būsi stebimas skautų...

Kokie žinomi futbolininkai studijavo BHC ir žaidė koledžo Akademijos komandoje?
Nikolajus Todorovas – pasirašęs sutartį su „Notthingham Forest“ futbolo klubu, Bulgarijos U21 rinktinės žaidėjas,  Jesse Sekidika, pasirašęs sutartį su portugalų Lisabonos „Benfica“ FC, Markas Tanas – dabartinės Honkongo nacionalinės rinktinės žaidėjas, Habiba Makanjuola  - „Leicester City“ U23 su juo sutartį pasirašė pernai vasarą, Chigozie Mbah - su slovakų "Žilina". Net ir mūsų vieni jauniausių studentų - Archie Wesley ir Adamas Aznamas kartais yra įtraukiami į atitinkamai "Leicester City" ir "Nottingham Forest" U14 komandų sudėtis.

 
Kokias žaidimo ir gyvenimo sąlygas turi BHC Akademijos futbolo komandos narys?
Studentai yra apgyvendinami komfortabiliuose, puikiai įrengtuose apartamentuose, kurie turi atskirą svetainę su TV ir DVD aparatūra, taip pat atskirą virtuvę, kurioje studentai gali ruošti savo atskirą maistą vakarais ir savaitgaliais. Visos gyvenamosios patalpos turi WiFi interneto ryšį, yra daug kitų šiuolaikinių patogumų.
 
Kokia yra komandos nario tipinė dienotvarkė? Kaip realybėje studentams pavyksta suderinti studijas ir futbolo treniruotes bei varžybas?
Keliasi jie 7 val. ryte, pusryčiai – 7.30 val., pamokos – 8.30 – 12.45 val., toliau - pietūs, vakarinė futbolo treniruotė/varžybos, 18.00 val. – vakarienė, 19.30 – 21.00 val. laikas skiriamas studijoms, nuo 22.30 val. – laikas miegui.
 
Ar tiesa, jog BHC Akademijos komandos nariai neturi jokių privilegijų, kalbant apie reiklumą mokslo ir studijų reikalavimams?
Paskaitų laikas yra puikiai suderintas su treniruočių ir varžybų tvarkaraščiu. Akademijos narius visokeriopai skatiname siekti maksimaliai gerų rezultatų ne tik futbolo aikštelėje, bet ir šturmuojant mokslo aukštumas.
 
Lietuvoje mes neturime itin efektyvios studentų įtraukimo į futbolą sistemos, stiprios studentų futbolo lygos... Ką Jūsų koledžas galėtų patarti, siekiant studentus paskatinti įsitraukti į nuolatinius futbolo užsiėmimus ar varžybas? Ką Jūs rekomenduotumėte?
Nacionalinė futbolo federacija ir mokymo įstaigos turėtų daugiau dirbti su futbolo klubais. Anglijoje Mokyklų Futbolo asociacija ir Koledžų Futbolo asociacija organizuoja moksleivių ir studentų lygas regioniniu principu, taip pat vyksta Nacionaliniai finalai, negana to - dar ir taurės varžybos.Varžybų yra labai didelis pasirinkimas. Vietiniai klubai galėtų paremti futbolą mokyklose ir ypač jauniausių futbolininkų grupes, juk jie taip puikiai galėtų išplėsti savo klubų bendruomenę, įtraukiant vaikus ir jų šeimų narius.
 
Kodėl universitetai ir koledžai Lietuvoje turėtų turėti interesą įsteigti ir išlaikyti savo studentų futbolo komandą?
Mano nuomone, universitetai ir koledžai taip galėtų pritraukti daugiau studentų, jei jie turėtų savo futbolo komandas. Juk yra tikrai patogu, kai „po vienu stogu“ tu gali gauti ir savo mėgstamo žaidimo užsiėmimus, ir aukštos kokybės studijas. Ir svarbiausia – turėti galimybę derinti studijų ir futbolo tvarkaraštį.
 
Lietuvoje mes turime situaciją, kai, pavyzdžiui, 17 metų jaunuolis baigia lankyti futbolo užsiėmimus futbolo mokykloje ar akademijoje, tačiau nėra pakankamai aukšto sportinio meistriškumo, jog žaistų vyrų futbolą, tad paprasčiau palieka futbolą... Ar Jūsų manymu, stipri studentų futbolo lyga galėtų jam tokiu atveju pasiūlyti galimybę „nemesti futbolo“?
Žinoma, Anglijos Studentų futbolo lygos ir Jungtinių Amerikos valstijų skirtingų sporto šakų stiprios lygos yra geriausi to įrodymai ir pavyzdžiai.
 
Papasakokite apie BHC Akademijos struktūrą, žaidėjų amžiaus grupes ir lygas, kur tie žaidėjai žaidžia.
Akademijos U14 komanda žaidžia „Midland Premier League“ varžybose ir taurėje. U16 komanda - „Nerf Junior Premier League“ ir taurės varžybose, Anglijos Mokyklų FA taurės varžybose, Privačių mokyklų taurės varžybose. BHC Akademijos U19 (3 komandos) dalyvauja Anglijos Koledžų FA Lygoje ir Taurės varžybose, Anglijos Mokyklų lygos varžybose (U18 komanda), Leicesterschire regiono mokyklų Taurės varžybose, „Central Conference League“ ir dar Taurės varžybose... Kaip matote, varžybų yra išties daug...

Kaip Jūs apibūdintumėte BHC Akademijos komandų futbolo žaidimo stilių?
Visų mūsų akademijos komandų žaidimo stilių apibūdinčiau kaip paremtą galimybe kiekvienam žaidėjui pademonstruoti savo individualų meistriškumą ir noru suteikti žaidimo laisvės potyrį. Siekiame, jog žaidėjai net ir varžovų spaudimo metu jaustųsi komfortabiliai. Mes tikime, jog nuolat turime sakyti savo žaidėjams „būkite su kamuoliu“ ir, svarbiausia, kontroliuokite visą aikštelę. Laimėjimas taip pat yra svarbu, tad visada turime rasti gerą balansą tarp individualaus žaidėjo tobulėjimo ir komandinio rezultato, siekiant, jog žaidėjai būtų konkurencingi visuose mačuose, kuriuos bežaistume.
 
Kokio meistriškumo žaidėjai gali pretenduoti į pagrindines skirtingo amžiaus BHC Akademijos komandų gretas?
Mes laimingi, priimdami į savo akademijos narius skirtingo meistriškumo žaidėjus. Svarbiausia, jog žaidėjas turėtų stiprų norą dirbti ir tobulėti, tada sėkmė ateina greičiau...
 
Jei, tarkim, trylikos metų futbolą žaidžiantis jaunuolis iš Lietuvos planuotų studijuoti BHC, kokius paruošiamuosius darbus jam derėtų atlikti, jei jis nori turėti kaip galima sėkmingesnį adaptacinį periodą?
Kalbant apie mokslą, anglų kalbos žinojimo lygis yra svarbiausia. Gebėjimas suprasti ir laisvai bendrauti anglų kalba stipriai palengvina adaptaciją tiek aikštėje, tiek už jos ribų.
Žaidėjas turi norėti mokytis ir turėti teisingas nuostatas siekiant asmeninio tobulėjimo. Puiki technika, žaidėjo greitis ir žaidėjo mąstymo greitis yra labai svarbu, kas padėtų jam tapti TOP žaidėju...
 
Kiek kainuoja studijos BHC koledže? Ar yra taikomos kokios tai nuolaidos akademijos komandų nariams?
Apie kaštus ir gaunamas vertes mes mielai papasakosime visiems interesantams mūsų organizuojamo renginio metu Vilniuje gegužės 25 dieną. Tačiau tos sumos nėra „kosminės“– jos tikrai „įkandamos“ visiems, kurie nori investuoti į savo svajonės išsipildymą.

Kokie yra Jūsų linkėjimai ir rekomendacijos jauniems futbolo žaidėjams iš Lietuvos kaip pagauti savo sėkmę siekiant futbolo aukštumų?
Nuolat jauskite nuoširdžią meilę futbolui ir žaiskite taip dažnai kaip tik įmanoma !
 
„Brooke House College“ Futbolo Akademijos trenerių vedama atvira treniruotė vyks š. m. gegužės 25 d. penktadienį nuo 13.00 val. "Sportima" manieže Vilniuje. Joje kviečiami dalyvauti 14-18 m. nuolatinius futbolo užsiėmimus lankantys jaunuoliai, pirmieji 36 užsiregistravę iki š. m. gegužės 22 d. elektroniniu paštu info@sportsmarketing.lt nurodant savo vardą, pavardę, amžių, futbolo įstaigą ir kontaktinį telefoną. Išsamesnė informacija teikiama tel. (8) 601 602 99.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
Norėjo būti aikštėje per susistumdymą
2018 12 12
Žvilgsnis
Antanas Kavaliauskas: „Buvo sunku nepadėti komandai. Norėjosi eiti į aikštelę, ypatingai, kai buvo tas susistumdymas, bet ką padarysi“.
Pirmą kartą – kova dėl Karalienės taurės
2018 12 12
Naujovė
Vasario 16 d. ant „Siemens“ arenos parketo žais dvi stipriausios Lietuvos moterų komandos – Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės-LSMU“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Pasaulio čempionate – sidabriniai grybšniai
2018 12 12
Plaukimas
Lietuvos plaukikų apdovanojimų kraitis pasaulio čempionate išaugo iki trijų – jį dviem sidabro medaliais papildė Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
 
Sveikų įpročių srityje vyksta lūžis
2018 12 12
Žvilgsnis
Įpročius sportuoti ir laikytis sveikos gyvensenos būtina ugdyti nuo mažens. Tuo neabejoja geriausios darželiuose dirbančios kūno kultūros ugdytojos.
Antikorupcijos komisijoje - apie LTOK pinigus
2018 12 12
Situacija
Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje dalyvavusi D. Gudzinevičiūtė: „Bet kokią diskusiją apie LTOK finansus ar veiklą sveikinu ir palaikau.“
Naują filmą pirmieji išvydo olimpiečiai
2018 12 12
Pristatymas
LTOK 30-mečio jubiliejaus dieną sporto visuomenės atstovai ir televizijos žiūrovai išvydo naują dokumentinį filmą „Visada šalia atletų“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas