sportas.info 2018 m. gegužės 16 d. 13:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Anglai patirtimi dalinsis ir Lietuvoje

“Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai bendraus su Lietuvos futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, pakvies į atvirą treniruotę Vilniuje.

Treniruotė BHC akademijoje
Treniruotė BHC akademijoje
Mitą "Lietuvos futbolas yra niekam neįdomus" paneigti bandys itin gilias futbolo tradicijas puoselėjančio Anglijos Market Harborough miesto “Brooke House” koledžo Futbolo akademijos atstovai, kurie gegužės mėnesio pabaigoje lankysis Lietuvoje ir dalinsis patirtimi, kaip reiktų vystyti jaunimo ir studentų futbolą. Šios akademijos treneriai Ashley Civilas (UEFA "A" kategorija) ir Gabrielle Cioffi, kuris buvo garsiojo Gianfranco Zola asistentas "Birmingham City" trenerių štabe, vizito metu bendraus su Baltijos ir kitų futbolo akademijų atstovais, o jaunuolius, kurie norėtų studijas derinti su futbolo žaidimu šio sporto tėvynėje Anglijoje, pakvies į atvirą parodomąją treniruotę Vilniuje.
 
Apie būsimą vizitą Lietuvoje sutiko papasakoti šio koledžo Futbolo akademijos vadovas Istvanas Kislorinczas.
 
Koks yra "Brooke House" atstovų vizito Lietuvoje tikslas?
Su Lietuvos futbolo bendruomene pasidalinti patirtimi apie jaunimo treniravimą ir studentų futbolo organizavimą, surengti parodomąsias treniruotes jaunuoliams, kurie domisi anglišku futbolu ir kartu pristatyti galimybę žaisti futbolą bei studijuoti Anglijoje 13-18 metų jaunuoliams iš jūsų šalies.
 
Kokias karjeros galimybes gali pasiūlyti studijos ir futbolo žaidimas Anglijos Koledžų Futbolo lygoje jauniems žaidėjams iš Lietuvos?
Mes tikimės, jog maksimalus mūsų koledžo studentų skaičius vis tik „sumedžios“ profesionalaus futbolininko kontraktus, tačiau, kita vertus, mes puikiai suprantame, kad ne mažiau svarbi yra mūsų rolė paruošiant savo studentus sėkmingai karjerai už futbolo aikštės ribų. Siekiame, jog mūsų siūlomos studijos jauniems ir ambicingiems žmonėms būtų puiki kelio pradžia link tolesnių studijų Anglijos, Amerikos ar Europos universitetuose arba pagrindas jų profesinei karjerai.

Ką gali pasiūlyti „Brooke House“ koledžas jaunuoliams žaidžiantiems futbolą? Kodėl jie turėtų rinktis Jūsų koledžą?
Mes siūlome profesionalią futbolo aplinką derinti su puikiu išsilavinimu. Aukštos kokybės treniruočių procesas su išskirtiniu  dėmesiu individualiam žaidėjo tobulėjimui yra puikiai suderintas su studijomis, kurios yra pripažįstamos kaip aukštos kokybės standartas visame pasaulyje.
 
Futbole mes suteikiam galimybę žaidžiant mūsų akademijos komandose pažinti greitą ir fizinį žaidimą, konkuruoti aukštesniame lygyje, nuolat būti matomam skautų profesionalų, dirbančių TOP lygmenyje britų futbole.
 
Ar turite studentų iš Lietuvos? Ką Jūs galite pasakyti apie jų kaip futbolininkų perspektyvas?
Šiuo metu turime du studentus iš Lietuvos. Gustas Gutkovas dar pernai laimėjo "Sezono žaidėjo" titulą iki U16 amžiaus grupės. Pernai jis debiutavo pirmoje komandoje, taip pat dalyvavo peržiūroje „Northampton Town“ klube. Šiais metais jau reguliariai žaidžia pirmos komandos pagrindinėje sudėtyje. Ignas Zakarevičius yra antros komandos žaidėjas, tačiau sunkiai dirba siekdamas tapti geresniu...

Kaip Jūs galite apibūdinti Koledžų futbolo lygos Anglijoje lygį?
Anglijos Koledžų Futbolo asociacija (angl. ECFA) labai glaudžiai dirba su Anglijos Futbolo asociacija ir „AoC Sport“, siekiant užtikrinti, jog mes esame teisingame futbolo vystymo kelyje, kalbant apie studentų futbolo lygį.
 
Su daugiau nei dešimt tūkstančių žaidėjų  žaidžiančių futbolą kiekvieną trečiadienio popietę, futbolas kaip sporto šaka, yra pirmas pasirinkimas tarp Anglijos koledžų studentų.
 
Kaip oficialus FA partneris,  Koledžų Futbolo asociacija įgyvendina studentų futbolo strategiją, kuri yra svarbi nacionalinės futbolo žaidimo strategijos 2013-2018 metams dalis.
 
Jauni žaidėjai siekia žūt būt atkreipti į save futbolo skautų dėmesį. Ką Jūs galite jiems pažadėti, jei jie pasirinks BHC Futbolo akademiją?
Kiekvieno jauno Anglijos futbolo žaidėjo kelias į futbolininko karjeros viršūnę turi kažkur prasidėti... Daugeliu atveju jis prasideda esant dar mokiniu mokykloje ir rungtyniaujant vaikų, jaunių lygose, stebint futbolo akademijų iš visos šalies skautams. Tas pats ir Koledžų futbolo lygoje. Stiprus skautų tinklas „Premier lygos“ klubams padeda sutaupyti milijonus transferų rinkoje. Nesvarbu, kur bežaistum Anglijoje, paprastai tu nuolat būsi stebimas skautų...

Kokie žinomi futbolininkai studijavo BHC ir žaidė koledžo Akademijos komandoje?
Nikolajus Todorovas – pasirašęs sutartį su „Notthingham Forest“ futbolo klubu, Bulgarijos U21 rinktinės žaidėjas,  Jesse Sekidika, pasirašęs sutartį su portugalų Lisabonos „Benfica“ FC, Markas Tanas – dabartinės Honkongo nacionalinės rinktinės žaidėjas, Habiba Makanjuola  - „Leicester City“ U23 su juo sutartį pasirašė pernai vasarą, Chigozie Mbah - su slovakų "Žilina". Net ir mūsų vieni jauniausių studentų - Archie Wesley ir Adamas Aznamas kartais yra įtraukiami į atitinkamai "Leicester City" ir "Nottingham Forest" U14 komandų sudėtis.

 
Kokias žaidimo ir gyvenimo sąlygas turi BHC Akademijos futbolo komandos narys?
Studentai yra apgyvendinami komfortabiliuose, puikiai įrengtuose apartamentuose, kurie turi atskirą svetainę su TV ir DVD aparatūra, taip pat atskirą virtuvę, kurioje studentai gali ruošti savo atskirą maistą vakarais ir savaitgaliais. Visos gyvenamosios patalpos turi WiFi interneto ryšį, yra daug kitų šiuolaikinių patogumų.
 
Kokia yra komandos nario tipinė dienotvarkė? Kaip realybėje studentams pavyksta suderinti studijas ir futbolo treniruotes bei varžybas?
Keliasi jie 7 val. ryte, pusryčiai – 7.30 val., pamokos – 8.30 – 12.45 val., toliau - pietūs, vakarinė futbolo treniruotė/varžybos, 18.00 val. – vakarienė, 19.30 – 21.00 val. laikas skiriamas studijoms, nuo 22.30 val. – laikas miegui.
 
Ar tiesa, jog BHC Akademijos komandos nariai neturi jokių privilegijų, kalbant apie reiklumą mokslo ir studijų reikalavimams?
Paskaitų laikas yra puikiai suderintas su treniruočių ir varžybų tvarkaraščiu. Akademijos narius visokeriopai skatiname siekti maksimaliai gerų rezultatų ne tik futbolo aikštelėje, bet ir šturmuojant mokslo aukštumas.
 
Lietuvoje mes neturime itin efektyvios studentų įtraukimo į futbolą sistemos, stiprios studentų futbolo lygos... Ką Jūsų koledžas galėtų patarti, siekiant studentus paskatinti įsitraukti į nuolatinius futbolo užsiėmimus ar varžybas? Ką Jūs rekomenduotumėte?
Nacionalinė futbolo federacija ir mokymo įstaigos turėtų daugiau dirbti su futbolo klubais. Anglijoje Mokyklų Futbolo asociacija ir Koledžų Futbolo asociacija organizuoja moksleivių ir studentų lygas regioniniu principu, taip pat vyksta Nacionaliniai finalai, negana to - dar ir taurės varžybos.Varžybų yra labai didelis pasirinkimas. Vietiniai klubai galėtų paremti futbolą mokyklose ir ypač jauniausių futbolininkų grupes, juk jie taip puikiai galėtų išplėsti savo klubų bendruomenę, įtraukiant vaikus ir jų šeimų narius.
 
Kodėl universitetai ir koledžai Lietuvoje turėtų turėti interesą įsteigti ir išlaikyti savo studentų futbolo komandą?
Mano nuomone, universitetai ir koledžai taip galėtų pritraukti daugiau studentų, jei jie turėtų savo futbolo komandas. Juk yra tikrai patogu, kai „po vienu stogu“ tu gali gauti ir savo mėgstamo žaidimo užsiėmimus, ir aukštos kokybės studijas. Ir svarbiausia – turėti galimybę derinti studijų ir futbolo tvarkaraštį.
 
Lietuvoje mes turime situaciją, kai, pavyzdžiui, 17 metų jaunuolis baigia lankyti futbolo užsiėmimus futbolo mokykloje ar akademijoje, tačiau nėra pakankamai aukšto sportinio meistriškumo, jog žaistų vyrų futbolą, tad paprasčiau palieka futbolą... Ar Jūsų manymu, stipri studentų futbolo lyga galėtų jam tokiu atveju pasiūlyti galimybę „nemesti futbolo“?
Žinoma, Anglijos Studentų futbolo lygos ir Jungtinių Amerikos valstijų skirtingų sporto šakų stiprios lygos yra geriausi to įrodymai ir pavyzdžiai.
 
Papasakokite apie BHC Akademijos struktūrą, žaidėjų amžiaus grupes ir lygas, kur tie žaidėjai žaidžia.
Akademijos U14 komanda žaidžia „Midland Premier League“ varžybose ir taurėje. U16 komanda - „Nerf Junior Premier League“ ir taurės varžybose, Anglijos Mokyklų FA taurės varžybose, Privačių mokyklų taurės varžybose. BHC Akademijos U19 (3 komandos) dalyvauja Anglijos Koledžų FA Lygoje ir Taurės varžybose, Anglijos Mokyklų lygos varžybose (U18 komanda), Leicesterschire regiono mokyklų Taurės varžybose, „Central Conference League“ ir dar Taurės varžybose... Kaip matote, varžybų yra išties daug...

Kaip Jūs apibūdintumėte BHC Akademijos komandų futbolo žaidimo stilių?
Visų mūsų akademijos komandų žaidimo stilių apibūdinčiau kaip paremtą galimybe kiekvienam žaidėjui pademonstruoti savo individualų meistriškumą ir noru suteikti žaidimo laisvės potyrį. Siekiame, jog žaidėjai net ir varžovų spaudimo metu jaustųsi komfortabiliai. Mes tikime, jog nuolat turime sakyti savo žaidėjams „būkite su kamuoliu“ ir, svarbiausia, kontroliuokite visą aikštelę. Laimėjimas taip pat yra svarbu, tad visada turime rasti gerą balansą tarp individualaus žaidėjo tobulėjimo ir komandinio rezultato, siekiant, jog žaidėjai būtų konkurencingi visuose mačuose, kuriuos bežaistume.
 
Kokio meistriškumo žaidėjai gali pretenduoti į pagrindines skirtingo amžiaus BHC Akademijos komandų gretas?
Mes laimingi, priimdami į savo akademijos narius skirtingo meistriškumo žaidėjus. Svarbiausia, jog žaidėjas turėtų stiprų norą dirbti ir tobulėti, tada sėkmė ateina greičiau...
 
Jei, tarkim, trylikos metų futbolą žaidžiantis jaunuolis iš Lietuvos planuotų studijuoti BHC, kokius paruošiamuosius darbus jam derėtų atlikti, jei jis nori turėti kaip galima sėkmingesnį adaptacinį periodą?
Kalbant apie mokslą, anglų kalbos žinojimo lygis yra svarbiausia. Gebėjimas suprasti ir laisvai bendrauti anglų kalba stipriai palengvina adaptaciją tiek aikštėje, tiek už jos ribų.
Žaidėjas turi norėti mokytis ir turėti teisingas nuostatas siekiant asmeninio tobulėjimo. Puiki technika, žaidėjo greitis ir žaidėjo mąstymo greitis yra labai svarbu, kas padėtų jam tapti TOP žaidėju...
 
Kiek kainuoja studijos BHC koledže? Ar yra taikomos kokios tai nuolaidos akademijos komandų nariams?
Apie kaštus ir gaunamas vertes mes mielai papasakosime visiems interesantams mūsų organizuojamo renginio metu Vilniuje gegužės 25 dieną. Tačiau tos sumos nėra „kosminės“– jos tikrai „įkandamos“ visiems, kurie nori investuoti į savo svajonės išsipildymą.

Kokie yra Jūsų linkėjimai ir rekomendacijos jauniems futbolo žaidėjams iš Lietuvos kaip pagauti savo sėkmę siekiant futbolo aukštumų?
Nuolat jauskite nuoširdžią meilę futbolui ir žaiskite taip dažnai kaip tik įmanoma !
 
„Brooke House College“ Futbolo Akademijos trenerių vedama atvira treniruotė vyks š. m. gegužės 25 d. penktadienį nuo 13.00 val. "Sportima" manieže Vilniuje. Joje kviečiami dalyvauti 14-18 m. nuolatinius futbolo užsiėmimus lankantys jaunuoliai, pirmieji 36 užsiregistravę iki š. m. gegužės 22 d. elektroniniu paštu info@sportsmarketing.lt nurodant savo vardą, pavardę, amžių, futbolo įstaigą ir kontaktinį telefoną. Išsamesnė informacija teikiama tel. (8) 601 602 99.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
A. Juškevičius vedė komandą į pergalę
2018 09 25
Legionierius
Lietuvis krepšininkas Adas Juškevičius vedė savo komandą į pergalę Prancūzijos čempionate.
Šakiuose – M. Paulausko vardo turnyras
2018 09 24
Turnyras
Rugsėjo 26-27 dienomis Šakiuose ir vėl vyks jau tradiciniu tampantis Modesto Paulausko vardo turnyras.
Titulo siekė dešimtmetį
2018 09 24
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje – pažintis su A lygoje pirmą kartą triumfavusia „Ferimsta”.
 
Naujieji čempionai – FK „Šilalė“
2018 09 24
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Šilalės miesto komanda FK „Šilalė - Prolain“.
D.Česnauskis: „Nėra dvejonių – tai pabaiga“
2018 09 24
Sprendimas
Ilgametis Lietuvos nacionalinės rinktinės ir „Trakų“ narys Deividas Česnauskis po šio sezono padės tašką profesionalo karjeroje.
Į rungtynes - traktoriais ir kombainais
2018 09 24
LFF taurė
Daugiau nei 50 LFF taurės finalų stebėjęs futbolo istorikas - apie lietuvių mūšius su sovietų kariais ir žiūrovus medžiuose.
Nuo darželinukų iki gimnazistų
2018 09 24
Taurė
Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
 
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Kovotojos sąskaitoje – dar vienas titulas
2018 09 24
Karatė
Rugsėjo pradžioje Šolnoko taurės turnyre Vengrijoje triumfavusi vilnietė Brigita Gustaitytė šį kartą laimėjo atvirąjį Švedijos čempionatą.
Startas - be pergalių
2018 09 24
Dziudo
Rokas Nenartavičius pasaulio dziudo čempionate pralaimėjo pirmąją kovą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
 
Nugalėtojai nusileido pusantros minutės
2018 09 24
Plentas
Dviratininkė Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate užėmė 24-ąją vietą.
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
Rankininkių startas - sėkmingas
2018 09 25
Moterų rankinis
Visos trys šiame čempionate besivaržančios mūsų šalies ekipos pasiekė pergales, ta pati ekipa iš Baltarusijos - "Gorodničanka".
Rankininkai svetur apšilo kojas
2018 09 24
Legionieriai
Iš Čempionų lygoje rungtyniaujančių lietuvių šią savaitę džiaugėsi tik G. Savukyno treniruojamas bei G. Morkūno atstovaujamas Rihymiakio "Cocks" klubas.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Lietuviai dominavo Balkanų bekelės ralyje
2018 09 24
Bekelė
Du iš penkių "Balkan Offroad Rallye" startavusių tautiečių lipo ant podiumo, o Dakarui besiruošiantis A. Gelažninkas geriausią tempą diktavo nuo pradžios.
Ralio trofėjus - tituluotiems dalyviams
2018 09 24
Ralis
Kaune finišavo 45-asis ralis "Kauno ruduo 2018", skirtas vienų žymiausiųjų automobilių sporto meistrų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.
Sezoną uždarė Silezijoje
2018 09 24
Moto
Savaitgalį plento žiedo motociklininkai Pietų Lenkijoje esančiame "Silesia Ring" žiede gaudė paskutines gero oro akimirkas
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Lietuvė Kinijoje - septinta
2018 09 25
Ėjimas
Ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė varžybose Kinijoje pirmame etape finišavo septinta.
Šachmatų olimpiados starte - pergalės
2018 09 24
Šachmatai
Baku (Azerbaidžanas) vyksiančios 43-iosios šachmatų olimpiados pirmajame ture Lietuvos rinktinės iškovojo pergales.
Padelio žaidėjai atsisveikino su vasara
2018 09 24
Padelio tenisas
Vilniuje vyko LPF Vasaros taurės IV etapo padelio turnyras, dėl lietaus persikėlęs iš lauko aikštelių į Fanų padelio areną.
 
Olimpiečiai žengia bendro gyvenimo keliu
2018 09 25
Šeima
Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius 2018 m. gali vadinti išskirtiniais metais. Ne tik dėl sporto rezultatų, bet ir dėl įvykių jų bendrame gyvenime.
Apdovanojimų akimirkos – atlygis už darbą
2018 09 24
Apdovanojimai
LPOK prezidentas Mindaugas Bilius: „Nuostabu matyti, kad auginame pamainą“.
Už sėkmę arenose – įvertinimas namuose
2018 09 24
Apdovanojimai
Premjeras S.Skvernelis Vyriausybės rūmuose pasveikino Lietuvos sportininkus, pasiekusius įspūdingų pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose 2018 m.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas