Inga Jarmalaitė/"Olimpinė panorama" 2018 m. gegužės 15 d. 11:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trečia išsipildžiusi svajonė

Iš vandens platybių – į jaukų sporto klubą. Buriuotojas R.Milevičius ir krante atrado mėgstamą sporto šaką, kuri tapo jo laisvalaikiu, aistra, verslu.

„Volvo Ocean Race“ regatoje.
Roko Milevičiaus asmeninio archyvo nuotr.
„Volvo Ocean Race“ regatoje.
   
Jachta aplink pasaulį apiplaukęs Rokas Milevičius buriavimą vadina darbu, o sparčiai populiarėjančią „CrossFit“ – gyvenimo aistra ir laisvalaikiu, kuris po truputį virsta darbu, nes kartu su bendraminčiais atidaręs šios palyginti dar naujos sporto šakos klubą vis labiau įsitraukia į jo valdymą ir „CrossFit“ populiarinimą Lietuvoje. 
 
Šį gana jauną, bet iš gimtinės Amerikos po visą pasaulį sparčiai plintantį sportą buriuotojas atrado dar 2010-aisiais, kai nepatekęs į 2008 m. Pekino žaidynes užsispyrė žūtbūt prasibrauti į 2012 m. Londono olimpinę regatą. Bet gautos traumos grasino sutrukdyti šiam tikslui ir vienai didžiausių buriuotojo svajonių. 

Atkreipti dėmesį į „CrossFit“ privertė būtinybė ieškoti kitokių traumuoto kūno treniravimo būdų. Patiko paprasta ir aiški šios sporto šakos treniruočių metodika, todėl R.Milevičius ėmė domėtis, gilintis ir treniruotis būtent pagal ją. Dažnos kelionės leido buriuotojui pamatyti įvairių miestų „CrossFit“ sporto klubus, vadinamus „boksais“, ir dar labiau pamilti šią sporto šaką, visą jos kultūrą ir bendruomenę. O noras pasidalyti atrasta naujove ir gimtinėje burti „CrossFit“ entuziastus paskatino su bendraminčiais Vilniuje atidaryti savo sporto klubą: po Londono žaidynių „Urban Gym“, o po „Volvo Ocean Race“ lenktynių 2016-ųjų pavasarį – „Amber CrossFit“. Tai buvo trečia išsipildžiusi R.Milevičiaus sportinė svajonė. Ties pirmomis dviem – patekti į olimpines žaidynes ir išbandyti jėgas pačiose prestižiškiausiose jachtų lenktynėse aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ – jau buvo parašyti pliusiukai.    

„Klubas „Amber CrossFit“ vienija žmones, kuriems sportas, sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas yra vertybės, todėl tarp tokių žmonių labai gera būti“, – sako šio klubo vienas savininkų R.Milevičius.

Kuo jus sužavėjo „CrossFit“ sportas?
Sužavėjo šio sporto metodika ir juo užsiimantys žmonės, tai yra „CrossFit“ bendruomenė. Tai unikali treniruočių metodika, kuri visų pirma moko žmones taisyklingai judėti, sportuoti ir kartu stiprina bendrą fizinį pasirengimą. O labiausiai patiko dėl to, kad mes iš tiesų galime padėti žmonėms spręsti jų problemas ir siekti užsibrėžtų tikslų.
 
Mūsų treniruotės vyksta mažose grupėse, iki dešimties žmonių, kad treneris galėtų skirti kiekvienam dėmesio. Mes skatiname žmones kuo dažniau ateiti pas mus sportuoti ir kartu siekti rezultato – elgiamės kitaip, nei tai daro standartinis, tipinis sporto klubų verslas, suinteresuotas, kad kuo daugiau žmonių taptų nariais, o ar jie vaikščios sportuoti, čia jau kitas klausimas. Dažnai lankydamiesi „CrossFit“ sporto studijoje žmonės susibičiuliauja ir tampa bendruomenė. 

„CrossFit“ visame pasaulyje yra vienodas. Jeigu vienoje šalyje lankei šias treniruotes, nuvykęs į kitą šalį ar miestą greičiausiai irgi ieškosi „CrossFit“ klubo. Mes Vilniuje taip pat sulaukiame tokių žmonių, kurie atvyksta turistiniais ar verslo reikalais ir užsuka pas mus pabandyti, pasitreniruoti. Nors visi klubai yra unikalūs, „CrossFit“ atstovauja tam tikroms bendroms vertybėms – mums svarbus sportas, sveikas gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas. 

Kuo ši sporto šaka yra išskirtinė? 
„CrossFit“ – labai funkcinė sporto šaka. Daug kas įsivaizduoja ir mes taip aiškiname, kad „CrossFit“ – tai sunkioji atletika, gimnastika, lengvoji atletika, bet tai nėra labai tikslus šios sporto šakos apibūdinimas. Ypač tokiems sportininkams kaip aš, kurie jau žino, kaip palaikyti gerą sportinę formą. Išskirtinė jos savybė ta, kad šią sporto šaką galima pritaikyti, pavyzdžiui, tiems žmonėms, kurie buvo patyrę traumų. „CrossFit“ tinka ne tik didelio meistriškumo atletams rengti, bet ir kiekvienam žmogui padėti, kad jo nestabdytų fizinės galimybės ir gyvenimas taptų lengvesnis. Tarkime, su sėdimu darbu susijusios problemos, nugaros bėdos – „CrossFit“ treniruotės padeda šiems žmonėms jaustis komfortabiliai, nepatirti diskomforto ir gyventi visavertį, kokybišką gyvenimą. Pavyzdžiui, nesunkiai užlipti į penktą, devintą aukštą arba nebijoti dėl savo nugaros, kai tenka mažus vaikus pakilnoti. Beje, pastarasis punktas aktualus ir man. 
 
Ar siūlytumėte „CrossFit“ atrasti kiekvienam? Jei taip, kodėl?
Vienareikšmiškai taip! Siūlyčiau jį išbandyti ir atrasti dėl kelių priežasčių. Viena pagrindinių yra ta, kad „CrossFit“ metodologija moko žmones taisyklingai judėti, vėliau sujungiame šiuos judesius į pratimus ir gauname treniruočių programas. Visi „CrossFit“ judesiai ar pratimai pritaikomi pagal kiekvieno žmogaus poreikius ir galimybes, todėl užsiimti „CrossFit“ gali visi – ši sporto šaka tinkama kiekvienam, kuris gali ir nori sportuoti.
 
Kita priežastis – labai greit tampi priklausomas nuo „CrossFit“, nes treniruotės yra interaktyvios, įtraukiančios, nuolat išmoksti kažką nauja, nuolat tobulėji ir matai teigiamus pokyčius. 

Ar bendruomeniškumas – pagrindinė priežastis, dėl ko „CrossFit“ sparčiai populiarėja pasaulyje?
Manau, tai svarbi, bet ne pagrindinė priežastis. „CrossFit“ populiarėja dėl to, kad žmonės atranda kažką naujo, įsitikina, jog tai kitokios treniruotės, kurias lankant lengva įvertinti pasiektus sportinius rezultatus – kiekvienas mato savo progresą.
 
Turime labai pajėgių ir stiprių atletų, kurie rengiasi svarbioms varžyboms, per dieną treniruojasi po du tris kartus, bet man laikas – didžiausia vertybė, treniruotėms tiek jo skirti negaliu, bet kai neburiuoju, „CrossFit“ užsiimu kasdien. Apie bendruomeniškumą štai ką dar galiu pasakyti. Su šeima gyvename Kaune, bet į Vilnių važinėju po tris keturis kartus per savaitę. Nuvykęs būtinai pasportuoju „Amber CrossFit“ studijoje, o Kaune man sunku vaikščioti į standartinius sporto klubus, nes juose nuobodu, nėra kompanijos, nėra draugų.

Birželio 2 d. Panevėžyje per Olimpinę dieną vyks ir „CrossFit“ turnyras. Kokių tikslų ten sieksite?
Pagrindinis „LTeam Invitational“ tikslas – populiarinti sportą Lietuvoje. Kaip žinoma, pagal statistiką mes gerokai atsiliekame nuo Europos vidurkio, todėl norime supažindinti Lietuvą su naujomis sporto šakomis, kuriomis gali užsiimti kiekvienas. 
 
Taip pat griausime klaidingą nuomonę apie šį sportą. Dažnas stereotipas, su kuriuo mes susiduriame, yra klaidingas žmonių įsivaizdavimas, esą „CrossFit“ sporto klubai – tai žvėriškų ir alinamų treniruočių vieta, į kurią renkasi tik aukščiausio lygio atletai. Taip, mes turime sportininkų, kurie dalyvauja varžybose, siekia pergalių ir rekordų (tokių atletų bus galima pamatyti ir Panevėžyje), bet pagrindiniai mūsų klientai yra paprasti žmonės, kurie nori gyventi sveikiau ir aktyviau. Ir mes jiems padedame.  


Turime ir tokių narių, kurie prieš pora dešimtmečių sportavo, bet po to dėl įvairių priežasčių su sportu išsiskyrė – gavo traumą, neturėjo laiko arba (tai ypač pasakytina apie moteris) pasikeitė šeimyninės aplinkybės. O dabar vaikus užauginusios tokios moterys daro pirmuosius prisitraukimus, mokosi dirbti su štangomis. Galima paklausti, kam to reikia, bet jeigu žmogus jaučia džiaugsmą tai darydamas – vadinasi, jam to reikia. 

„Amber CrossFit“ klubas veikia jau porą metų. Kiek pats asmeniškai prisidedate prie šio sporto klubo veiklos? Ar per šiuos metus pastebėjote pokyčių? 
Prisidedu nemažai, bet mažiau, negu norėčiau, nes vis dar aktyviai buriuoju, todėl Lietuvoje nesu toks dažnas svečias, bet visą laisvą laiką, kurio lieka nuo šeimos ir buriavimo, skiriu „Amber CrossFit“. 
 
Pastebėjome, kad ši sporto šaka populiarėja. Vis daugiau žmonių yra kažką girdėję apie „CrossFit“ ir ateina išbandyti. Dažnai sulaukiame tokių, kurie „CrossFit“ būna sportavę užsienyje, o ilgesniam ar trumpesniam laikui pargrįžę ir namie ima ieškoti tokio pat klubo. 

Iš Amerikos kilęs „CrossFit“ tam tikra prasme yra globalizacijos pavyzdys – juo galima užsiimti visur, todėl ši sporto šaka sparčiai plinta pasaulyje. Lietuva – ne išimtis: prieš pora metų buvo vienas „CrossFit“ klubas, dabar Vilniuje jų yra trys, šiemet atsidarė Kaune, vienas yra Šiauliuose. Dar atsiranda įvairių sporto klubų, kurie bando kopijuoti „CrossFit“ metodologiją. Neabejoju, kad ši sporto šaka ir tokio tipo „butikiniai“ sporto klubai Lietuvoje ir Europoje išliks tarp populiariausių. 

Aš visada sakau, kad Lietuva yra maža, jauna šalis, kurioje nesunku įdomioms naujovėms prigyti. Vilnius, Kaunas – inovatyvūs miestai. Juose lengva žmones sudominti nauju dalyku. 

Apskritai pastebiu, kad sportu labiau domimasi. Ir ne tik Lietuvoje. Keliaudamas matau, kiek daug Vakaruose yra sporto klubų, kokie jie pilni, kiek daug bėgiojančių ir kitaip sportuojančių žmonių. Pas mus irgi daugiau sportuojančių, turime kuo džiaugtis, bet nereikia tuo apsiriboti, nes pasitempti tikrai yra kur. Kita vertus, vienokia padėtis Vilniuje ar Kaune, bet mažesniuose miesteliuose ji kur kas liūdnesnė.  

Akivaizdu, kad jums veiklos nestinga: be to, kad auginate dvejų metukų dukrą ir penkių mėnesių sūnų, dar buriuojate, treniruojate buriuotojus ir esate sporto klubo bendraturtis. Ko dar neišvardijau ir kaip visur išlaviruojate?
Dar vedu seminarus, kuriuose dalinuosi sukaupta patirtimi, pasakoju apie buriavimą, apie „Volvo Ocean Race“ – išties įspūdingą mano gyvenimo įvykį, į kurį susiveda visas mano buriavimas. Aš visiems įdomiems projektams, visoms idėjoms stengiuosi sakyti taip, bet kartais man tai tampa bėda, nes viskam neužtenka laiko. O šiuo metu būsimosios Olimpinės dienos „CrossFit“ turnyras verčia dar labiau įnikti ir sporto klubo reikalus. 
 
Kokių su buriavimu susijusių planų turite? Gal tarp jų esama ir olimpinių?
Vis dar aktyviai buriuoju, tai mano darbas. O planų turiu daugiau negu laiko. Bet bent jau artimiausiu metu dalyvauti olimpiadoje kaip sportininkas neplanuoju, nebent po 2024-ųjų, kai, tikėtina, keisis buriavimo varžybų formatas. Užtat labai noriu prisidėti prie buriavimo plėtros Lietuvoje. Jaučiu, kad turiu sukaupęs nemažai patirties, kurią norėčiau perduoti jaunimui. Su Lietuvos buriuotojų sąjunga ieškome būdų, kaip tą padaryti. Taip gimė eksperimentinis planas balandžio mėnesį su jaunimu nuvykti į Europos čempionatą. Šiek tiek pamotyvuoti ir savo žiniomis padėti jauniesiems buriuotojams. 
 
Kaip ilgai ištveriate ant kranto – be jūrų, vandenynų ir be burių?
Labai ilgai niekada nėra tekę ant kranto išbūti. Bent kartą per mėnesį prie kokios nors jūros ar vandenyno atsirandu, todėl negalėčiau pasakyti, kad vanduo mane labai traukia. Tai mano darbas. Aš labai vertinu laiką, kurį praleidžiu ant žemės – parkuose, miškuose, nes man tai irgi turi nemažai žavesio. 
 
Ar olimpiečio statusas padėjo gyvenime atidaryti bent vienas duris?
Šiuo vardu nei naudojuosi, nei jo sureikšminu Man olimpietis – tai statusas ir labai geros gyvenimo pamokos. Kita vertus, jeigu ne olimpiada, nežinia, ar būtų buvusios „Volvo Ocean Race“ lenktynės. 
 
Į žaidynes nebuvo lengva patekti. Prieš 2008-ųjų Pekino olimpiadą likau pirmas už brūkšnio. Paskutinius dvejus metus, likusius iki 2012 m. Londono olimpinių žaidynių, ruošiausi vienas, be trenerio. Būdavo taip – užsikeli laivą ant stogo ir važiuoji į varžybas. Prieš pat Londono olimpiadą patyriau traumą – yra daug niuansų, kodėl Londone užimta 42 vieta nėra labai džiuginanti ir dėl ko olimpinių akimirkų neprisimenu su didele šypsena veide. Man tai buvo sunkus metas gyvenime, bet aš siekiau savo tikslo visais įmanomais būdais ir jį pasiekiau. Iš to laikotarpio išmokau, kad viskas yra įmanoma ir padaroma, o be šių pamokų ir suvokimo turbūt nebūtų ir „Volvo Ocean Race“.   

Būtų neprotinga klausti, ar domitės šiuo metu vykstančiomis „Volvo Ocean Race“ lenktynėmis. Paklausiu taip – ar nuo šių jūrų Dakaru vadinamų lenktynių prasideda kiekviena jūsų diena? Ar norėtumėte ten būti?
Ten yra labai artimų ir gerų mano draugų, todėl net negalėčiau pasakyti, už kurią komandą konkrečiai sergu. Stebiu visą procesą, nes jau žinau, kaip ten viskas vyksta. Net ne kiekvieną dieną, o kas šešias valandas įsijungiu programėlę ir susižinau, kas naujo nutiko. 
 
Aišku, norėčiau ten būti, bet šį planą atidėjau. Turiu sūnų, kuriam dabar penki mėnesiai, jeigu būčiau dalyvavęs devynis mėnesius trunkančiose lenktynėse, būčiau daug netekęs kaip tėvas. Todėl visus savo buriavimo planus šiais metais pristabdžiau, kad galėčiau daugiau laiko leisti su šeima. Bet noras niekur nedingo, tiesiog šiuo metu buvo priimtas toks pasirinkimas.

Žiūrint iš šono atrodo, kad jums sekasi siekti svajonių. Tik ar žodis „sekasi“ čia tinka? Gal jūs mokate siekti svajonių, mokate užsibrėžti tikslus ir su sėkme tai mažai susiję? 
Posakis „svajokite atsargiai“ yra teisingas, bet neužtenka tik svajoti, dar reikia pasinaudoti atsiradusia proga ir neišsigąsti laukiančio sunkaus darbo – tai du pagrindiniai komponentai svajonei pasiekti. Noras daryti, judėti į priekį yra sveikintinas, bet tik svajoti neužtenka, reikia ir veikti. Dabartinės mano svajonės susijusios su mano veiklų populiarinimu Lietuvoje.

* * *
„CrossFit“ – tai intensyvumu ir įvairove pasižyminti fizinio lavinimo programa, kurią sudaro įvairūs ištvermę ir jėgą lavinantys pratimai. Dėl to „CrossFit“ dar vadinamas jėgos ir ištvermės sportu. Jėgos pratimai apima gimnastikos, sunkiosios atletikos, kalistenikos sporto šakų pratimus, ištvermės pratimai – bėgimo, irklavimo judesius. Šią programą per kelis dešimtmečius ištobulino amerikiečiai Gregas Glassmanas ir Lauren Jenai. 1996 m. duris atvėrė pirmoji „CrossFit“ salė Kalifornijoje, 2000 m. buvo įsteigta „CrossFit“ įmonė. Šiam sportui sparčiai išpopuliarėjus nuo 2007-ųjų rengiamos „CrossFit“ žaidynės.
Išsamiai su šia sporto šaka bus galima susipažinti birželio 2 d. per Panevėžyje vyksiančią Olimpinę dieną.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
„Kibirkštis“ turėjo vargo su šiaulietėmis
2019 01 19
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa „MultiGyn“ lygoje tris kėlinius atsilikinėjo, bet puikiai sužaidė paskutinį ketvirtį ir 68:54 įveikė „Šiaulių-Universitetą“.
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
“Dragūnas” metus pradės intensyviai
2019 01 09
Interviu
"Jeigu leisime sau pagalvoti, kad esame labai geri ir varžovai vien mūsų vardo išsigąs, turėsime didelių problemų", - sako "Dragūno" treneris A. Juškėnas.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
„Pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti“
2019 01 18
Dakaras
A.Juknevičiaus šturmanas D.Vaičiulis: „Man bene labiausiai patikęs momentas – tai naktis kopose. Be vandens, be maisto, esi vienas kilometrų spinduliu.“
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
D. Rapšiui - du aukso medaliai
2019 01 19
Plaukimas
16-ųjų tarptautinių plaukimo varžybų „Flanders Cup“ 200 m ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse greičiausias buvo lietuvis Danas Rapšys.
Pergalė ir pralaimėjimas
2019 01 18
Badmintonas
Vytautė Fomkinaitė Švedijoje vykstančiame badmintono turnyre laimėjo pirmąją kovą, o Gerda Voitechovskaja suklupo.
Svarbu ne tik jėga ir greitis, bet ir protas
2019 01 18
Žvilgsnis
Amerikietiško futbolo entuziastai kratosi etiketės: tai ne šiurkštus sportas (VIDEO).
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas