Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gruodžio 4 d. 13:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkų meilei nebaisūs dideli atstumai

"Nebuvo dienos, kad nepabendrautume", - tikino Ignatas Konovalovas, jau trečius metus savo gyvenimo neįsivaizduojantis be Editos Janeliūnaitės

Dviratininkai Edita Janeliūnaitė ir Ignatas Konovalovas savo sodyboje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Dviratininkai Edita Janeliūnaitė ir Ignatas Konovalovas savo sodyboje.
   

Dviratininkai Ignatas Konovalovas ir Edita Janeliūnaitė pažįstami jau seniai. Susipažino tada, kai 13-metė Edita iš Šiaulių atvažiavo į Panevėžį sportuoti.
O prieš trejus metus jų pažintis netrukus peraugo į meilę.
 
„Sugalvojome vieną dieną susitikti ir tas susitikimas buvo lemtingas. Pajutome artumą vienas kitam, sutapo mūsų charakteriai. Iš pradžių Ignatas mane sudomino savo grožiu – toks aukštas liesas, patrauklus vaikinas. Dabar, kai gyvename kartu, pamačiau, kad jis savarankiškas, tvarkingas. 

Ignatas moka skaniai  pasigaminti valgyti, man labai daug padeda buityje, yra paslaugus. Esu emocinga, dažnai susinervinu, todėl Ignatas savo ramumu man suteikia daug stiprybės. Prie jo jau pripratau ir vienai būtų sunku – dviese daug smagiau“, – šypsosi E. Janeliūnaitė,kuriai gruodžio 18-ąją sukaks 22-eji.

ATSTUMAS. I. Konovalovas prisipažįsta, kad jį patraukė Editos išvaizda, vidinis grožis, seksualumas„Su Edita nė karto nebuvome susipykę, tai iš dalies jos nuopelnas. Edita labai atvira, kas jai nepatinka, viską pasako į akis. Niekada nekelia jokių scenų, viską gerai supranta. Edita  mane išmokė tvarkos, pasakė, kad kiekvienas daiktas turi savo vietą. Dar prieš metus per stovyklas mano kambarys būdavo netvarkingas, lyg kokiame turguje, viskas išmėtyta, o dabar to jau nėra. Man su Edita visur labai gerai, ja visada pasitikiu“, – teigia Ignatas.

Ignatas treniruojasi Ispanijoje, o Edita – Italijoje. Tačiau atstumas jų neišskiria. Po sezono jiedu visą laiką būna kartu Ispanijoje, kur atostogauja, o po to pradeda  rengtis  kitų metų kovoms. Sausio mėnesį Edita grįžta į Italiją ir būna su savo komanda.  Judviejų draugystė tęsiasi ir dviračių sezono įkarščio metu – arba Ignatas kelioms dienoms nuskrendu į Italiją, arba Edita, jeigu yra laisvo laiko, kelioms savaitėms atvyksta į Ispaniją.

„Sezono metu pagrindinis bendravimas vyksta telefonu. Kiekvieną dieną vakarais susiskambiname, susirašome žinutėmis, trumpai pasipasakojame, ką tą dieną nuveikėme. Nebuvo tokios dienos, kad nepabendrautume“, – teigia gruodžio 8 dieną  25-ąjį gimtadienį švęsiantis I. Konovalovas.

SEZONAS. Šiemet panevėžietis pasirašė kontraktą su profesionalų komanda „Movistar“, kuri ankstesniais metais buvo žinoma kaip „Caisse d‘Epargne". Pasak Ignato, tai viena seniausiai gyvuojančių komandų, kurios didžiausia įžymybė – Miguelis Indurainas, kuris 1992—1993 m. buvo išrinktas geriausiu pasaulio dviratininku.

Prieš Ignatui parvažiuojant į Panevėžį, įvyko dviejų dienų „Movistar“  komandos dviratininkų susipažinimas. „Viskas vyko paprastai, natūraliai, labai gera komandos atmosfera. Kontraktą pasirašiau dvejiems metams, sąlygomis esu patenkintas. Kol kas dar nežinau, kokiose lenktynėse dalyvausiu, viskas paaiškės per antrą komandos susitikimą. Naujajame mano klube didelių žvaigždžių nėra, tačiau yra tokių dviratininkų,  kurie laimi ar gali laimėti atskirus etapus „Giro d‘Italia“, „Vuelta a Espana“,  „Tour de France“ lenktynėse, – sako Ignatas.

„Cervelo test“ komanda, kuriai anksčiau atstovavo I.Konovalovas, rugsėjo mėnesį pasirašė naują sutartį su amerikiečių klubu „Garmin“, kurio aprangą vilkės Ramūnas Navardauskas. Dabar ši komanda vadinsis „Garmin-Cervelo“.

Neblogas šis sezonas buvo ir Italijos „Chirio Forno d‘Asolo“ komandai atstovaujančiai E. Janeliūnaitei. Per Europos čempionatą ji užėmė dešimtą vietą, o debiutuodama suaugusiųjų čempionate baigė grupines lenktynes. Edita neslepia, kad sėkmingam pasirodymui didelės įtakos turėjo Ignato, kuris peržiūri ir pataiso treniruočių planus, pastabos.

Dviratininkei daug padeda ir Ignato tėvas Valerijus Konovalovas, kuris nuolat paskambina į Italiją ir pataria, kaip treniruotis. Tačiau Edita šio sezono nelaiko sėkmingu. Gerai pasirodė tiktai per abu čempionatus, o per kitas lenktynes nepasižymėjo. „Daug sirgau, be to, susižeidžiau kelį. Mano komanda nėra stipri, kitais metais į ją įsilies daugiau didesnio meistriškumo dviratininkių“, – sako sportininkė. 

E.Janeliūnaitė apgailestauja, kad Ispanijoje nėra gerų moterų komandą. Dauguma iširo, liko tiktai kelios, kuriose treniruojasi vien ispanės.VAKARĖLIS. Šį rudenį Ignatas ir Edita savaitgalius leido besikuriančioje jų sodyboje Puškonių kaime netoli PAsvalio. Jie viską daugiausiai daro savo rankomis. Prieš metus buvusiame tvarte buvo daug, kone vieno metro aukščio, seno mėšlo – teko nemažai kastuvu ir šakėmis pasidarbuoti, kol jį visą išvežė.

Puškonyse Ignatas ir Edita šiemet surengė Lietuvos dviratininkų sezono uždarymo vakarą. Pirmą dieną susirinko apie 50 dviratininkų – buvo atvažiavę ir  R.Navardauskas, Tomas Vaitkus. Antrą dieną dviratininkų sumažėjo perpus.

 
DINASTIJA. Ir Editos, ir Ignato tėveliai – buvę dviratininkai, ir jų atžalos tuo džiaugiasi. Nes daugumos dviratininkų tėvai nesupranta, kaip vyksta lenktynės, o Editos ir Ignato tėvams nieko nereikia aiškinti.

„Pasiskambini tėvams telefonu, dviratininkų žargonu greitai pašneki "prokolas“, „zavalas“, „otryvas“ – ir jiems viskas aišku. Gi kiti internete pasižiūri protokolus, pamato, kad Lietuvos dviratininkų nėra dešimtuke ar dvidešimtuke, ir  susidaro nuomonė, jog esame tarp autsaiderių. Nėra supratimo, kad plente dirbi vienam ar kitam komandos draugui, dėl jo atiduodi visas jėgas, kad tiktai jis gerai pasirodytų“, – sako Ignatas.

VAIDMENYS. Ir jam, ir Editai dažnai tenka dirbti kitiems. E.Janeliūnaitė teigia, kad jai padėti komandos draugėms nėra sunku. Per šiemetinius Europos ir pasaulio čempionatus sportininkė talkino Rasai Leleivytei: „Man tai malonumas. Jeigu dar vilnietė gerai pasirodo, tai dvigubas džiaugsmas – jautiesi, jog ir tu kažkuo prisidėjai prie to laimėjimo."  

I.Konovalovas pritaria draugei: "Tie patys lyderiai nelaimi per metus tiek lenktynių nelaimi. Tarkime, Alberto Contadoras per metus laimi aštuonias – dešimt varžybų. Prisimenu, 2009 metais per vienas varžybas, kai absoliučioje įskaitoje buvau aukštokai pakilęs, pats mūsų komandos lyderis Carlosas Sastre man ne kartą  atvežė vandens, mane išveždavo į priekį.

Tos lenktynės jam buvo pirmosios, parengiamosios sezono varžybos, Carlosui jos nebuvo svarbios, ir jis parodė gražų pavyzdį man, jaunam dviratininkui. Padėti kitam yra normalus reiškinys, kiekvienam dviratininkui tą yra patyręs. Žinoma, yra ir savanaudžių, bet jie komandose dažniausiai neišsilaiko. Pavažinėja porą metų ir pereina į kitą komandą. Po to pasklinda apie jį negražios kalbos ir paprasčiausiai dviratininkas toliau neberanda komandos, yra priverstas baigti savo sportinę karjerą. Plente viskas yra kaip šeimoje, viskas turi vykti bendrai.“

PLANAI. Dviračių sporto mėgėjai laukia, kada jis su E. Janeliūnaite sukurs šeimą. Kada bus vestuvės?
 
Edita šypsosi ir sako, kad, jeigu ilgai gyvensite, tai sulauksite. Ignatas antrina, kad apie vestuves dar negalvoja, nes dviratininkų gyvenimas – kaip tų čigonų: „Viskas vyksta ant ratų. Keliauji iš vienos šalies į kitą, dar ir sportuojame ant ratų."     
 Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas