Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gruodžio 4 d. 13:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkų meilei nebaisūs dideli atstumai

"Nebuvo dienos, kad nepabendrautume", - tikino Ignatas Konovalovas, jau trečius metus savo gyvenimo neįsivaizduojantis be Editos Janeliūnaitės

Dviratininkai Edita Janeliūnaitė ir Ignatas Konovalovas savo sodyboje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Dviratininkai Edita Janeliūnaitė ir Ignatas Konovalovas savo sodyboje.
   

Dviratininkai Ignatas Konovalovas ir Edita Janeliūnaitė pažįstami jau seniai. Susipažino tada, kai 13-metė Edita iš Šiaulių atvažiavo į Panevėžį sportuoti.
O prieš trejus metus jų pažintis netrukus peraugo į meilę.
 
„Sugalvojome vieną dieną susitikti ir tas susitikimas buvo lemtingas. Pajutome artumą vienas kitam, sutapo mūsų charakteriai. Iš pradžių Ignatas mane sudomino savo grožiu – toks aukštas liesas, patrauklus vaikinas. Dabar, kai gyvename kartu, pamačiau, kad jis savarankiškas, tvarkingas. 

Ignatas moka skaniai  pasigaminti valgyti, man labai daug padeda buityje, yra paslaugus. Esu emocinga, dažnai susinervinu, todėl Ignatas savo ramumu man suteikia daug stiprybės. Prie jo jau pripratau ir vienai būtų sunku – dviese daug smagiau“, – šypsosi E. Janeliūnaitė,kuriai gruodžio 18-ąją sukaks 22-eji.

ATSTUMAS. I. Konovalovas prisipažįsta, kad jį patraukė Editos išvaizda, vidinis grožis, seksualumas„Su Edita nė karto nebuvome susipykę, tai iš dalies jos nuopelnas. Edita labai atvira, kas jai nepatinka, viską pasako į akis. Niekada nekelia jokių scenų, viską gerai supranta. Edita  mane išmokė tvarkos, pasakė, kad kiekvienas daiktas turi savo vietą. Dar prieš metus per stovyklas mano kambarys būdavo netvarkingas, lyg kokiame turguje, viskas išmėtyta, o dabar to jau nėra. Man su Edita visur labai gerai, ja visada pasitikiu“, – teigia Ignatas.

Ignatas treniruojasi Ispanijoje, o Edita – Italijoje. Tačiau atstumas jų neišskiria. Po sezono jiedu visą laiką būna kartu Ispanijoje, kur atostogauja, o po to pradeda  rengtis  kitų metų kovoms. Sausio mėnesį Edita grįžta į Italiją ir būna su savo komanda.  Judviejų draugystė tęsiasi ir dviračių sezono įkarščio metu – arba Ignatas kelioms dienoms nuskrendu į Italiją, arba Edita, jeigu yra laisvo laiko, kelioms savaitėms atvyksta į Ispaniją.

„Sezono metu pagrindinis bendravimas vyksta telefonu. Kiekvieną dieną vakarais susiskambiname, susirašome žinutėmis, trumpai pasipasakojame, ką tą dieną nuveikėme. Nebuvo tokios dienos, kad nepabendrautume“, – teigia gruodžio 8 dieną  25-ąjį gimtadienį švęsiantis I. Konovalovas.

SEZONAS. Šiemet panevėžietis pasirašė kontraktą su profesionalų komanda „Movistar“, kuri ankstesniais metais buvo žinoma kaip „Caisse d‘Epargne". Pasak Ignato, tai viena seniausiai gyvuojančių komandų, kurios didžiausia įžymybė – Miguelis Indurainas, kuris 1992—1993 m. buvo išrinktas geriausiu pasaulio dviratininku.

Prieš Ignatui parvažiuojant į Panevėžį, įvyko dviejų dienų „Movistar“  komandos dviratininkų susipažinimas. „Viskas vyko paprastai, natūraliai, labai gera komandos atmosfera. Kontraktą pasirašiau dvejiems metams, sąlygomis esu patenkintas. Kol kas dar nežinau, kokiose lenktynėse dalyvausiu, viskas paaiškės per antrą komandos susitikimą. Naujajame mano klube didelių žvaigždžių nėra, tačiau yra tokių dviratininkų,  kurie laimi ar gali laimėti atskirus etapus „Giro d‘Italia“, „Vuelta a Espana“,  „Tour de France“ lenktynėse, – sako Ignatas.

„Cervelo test“ komanda, kuriai anksčiau atstovavo I.Konovalovas, rugsėjo mėnesį pasirašė naują sutartį su amerikiečių klubu „Garmin“, kurio aprangą vilkės Ramūnas Navardauskas. Dabar ši komanda vadinsis „Garmin-Cervelo“.

Neblogas šis sezonas buvo ir Italijos „Chirio Forno d‘Asolo“ komandai atstovaujančiai E. Janeliūnaitei. Per Europos čempionatą ji užėmė dešimtą vietą, o debiutuodama suaugusiųjų čempionate baigė grupines lenktynes. Edita neslepia, kad sėkmingam pasirodymui didelės įtakos turėjo Ignato, kuris peržiūri ir pataiso treniruočių planus, pastabos.

Dviratininkei daug padeda ir Ignato tėvas Valerijus Konovalovas, kuris nuolat paskambina į Italiją ir pataria, kaip treniruotis. Tačiau Edita šio sezono nelaiko sėkmingu. Gerai pasirodė tiktai per abu čempionatus, o per kitas lenktynes nepasižymėjo. „Daug sirgau, be to, susižeidžiau kelį. Mano komanda nėra stipri, kitais metais į ją įsilies daugiau didesnio meistriškumo dviratininkių“, – sako sportininkė. 

E.Janeliūnaitė apgailestauja, kad Ispanijoje nėra gerų moterų komandą. Dauguma iširo, liko tiktai kelios, kuriose treniruojasi vien ispanės.VAKARĖLIS. Šį rudenį Ignatas ir Edita savaitgalius leido besikuriančioje jų sodyboje Puškonių kaime netoli PAsvalio. Jie viską daugiausiai daro savo rankomis. Prieš metus buvusiame tvarte buvo daug, kone vieno metro aukščio, seno mėšlo – teko nemažai kastuvu ir šakėmis pasidarbuoti, kol jį visą išvežė.

Puškonyse Ignatas ir Edita šiemet surengė Lietuvos dviratininkų sezono uždarymo vakarą. Pirmą dieną susirinko apie 50 dviratininkų – buvo atvažiavę ir  R.Navardauskas, Tomas Vaitkus. Antrą dieną dviratininkų sumažėjo perpus.

 
DINASTIJA. Ir Editos, ir Ignato tėveliai – buvę dviratininkai, ir jų atžalos tuo džiaugiasi. Nes daugumos dviratininkų tėvai nesupranta, kaip vyksta lenktynės, o Editos ir Ignato tėvams nieko nereikia aiškinti.

„Pasiskambini tėvams telefonu, dviratininkų žargonu greitai pašneki "prokolas“, „zavalas“, „otryvas“ – ir jiems viskas aišku. Gi kiti internete pasižiūri protokolus, pamato, kad Lietuvos dviratininkų nėra dešimtuke ar dvidešimtuke, ir  susidaro nuomonė, jog esame tarp autsaiderių. Nėra supratimo, kad plente dirbi vienam ar kitam komandos draugui, dėl jo atiduodi visas jėgas, kad tiktai jis gerai pasirodytų“, – sako Ignatas.

VAIDMENYS. Ir jam, ir Editai dažnai tenka dirbti kitiems. E.Janeliūnaitė teigia, kad jai padėti komandos draugėms nėra sunku. Per šiemetinius Europos ir pasaulio čempionatus sportininkė talkino Rasai Leleivytei: „Man tai malonumas. Jeigu dar vilnietė gerai pasirodo, tai dvigubas džiaugsmas – jautiesi, jog ir tu kažkuo prisidėjai prie to laimėjimo."  

I.Konovalovas pritaria draugei: "Tie patys lyderiai nelaimi per metus tiek lenktynių nelaimi. Tarkime, Alberto Contadoras per metus laimi aštuonias – dešimt varžybų. Prisimenu, 2009 metais per vienas varžybas, kai absoliučioje įskaitoje buvau aukštokai pakilęs, pats mūsų komandos lyderis Carlosas Sastre man ne kartą  atvežė vandens, mane išveždavo į priekį.

Tos lenktynės jam buvo pirmosios, parengiamosios sezono varžybos, Carlosui jos nebuvo svarbios, ir jis parodė gražų pavyzdį man, jaunam dviratininkui. Padėti kitam yra normalus reiškinys, kiekvienam dviratininkui tą yra patyręs. Žinoma, yra ir savanaudžių, bet jie komandose dažniausiai neišsilaiko. Pavažinėja porą metų ir pereina į kitą komandą. Po to pasklinda apie jį negražios kalbos ir paprasčiausiai dviratininkas toliau neberanda komandos, yra priverstas baigti savo sportinę karjerą. Plente viskas yra kaip šeimoje, viskas turi vykti bendrai.“

PLANAI. Dviračių sporto mėgėjai laukia, kada jis su E. Janeliūnaite sukurs šeimą. Kada bus vestuvės?
 
Edita šypsosi ir sako, kad, jeigu ilgai gyvensite, tai sulauksite. Ignatas antrina, kad apie vestuves dar negalvoja, nes dviratininkų gyvenimas – kaip tų čigonų: „Viskas vyksta ant ratų. Keliauji iš vienos šalies į kitą, dar ir sportuojame ant ratų."     
 Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Patvirtino trenerius ir iškėlė tikslus
2020 01 20
Posėdis
Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms, svarstomi kiti klausimai.
Pergalė išsprūdo mačo pabaigoje
2020 01 19
Europos lyga
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ patyrę nesėkmę Europos moterų lygoje. Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės 69:71 nusileido Ostravos SBS iš Čekijos.
Vilniuje – paskutinis šansas „Kibirkščiai“
2020 01 18
Europos lyga
Šį savaitgalį į Vilnių atkeliavo Europos moterų krepšinio lygos turas, kuriame bilietą į atkrintamas kovas bandys pasiekti „Kibirkšties-MRU“ komanda.
 
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
Vilniaus „Žalgirį“ treniruos baltarusis
2020 01 19
Treneris
Vilniaus „Žalgiris“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Prie ekipos vairo stoja 38-erių baltarusis Aliaksejus Baga.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
„Vilnius Cup 2020“ triumfavo ir lietuviai
2020 01 20
Turnyras
Jubiliejiniame Tarptautinės teniso federacijos turnyre Vilniuje - 24 valstybių atstovai ir lietuvių triumfas.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
Lietuviams - trys Europos čempionų titulai
2020 01 20
Karatė
Pirmame Europos pilno kontakto karatė čempionate, kuriame galėjo dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai, lietuviai pelnė 3 aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Permainos – ir čempionatuose, ir rinktinėje
2020 01 20
Ledo ritulys
Nuo kito sezono asociacija „Hockey Lietuva“ draus savo organizuojamuose čempionatuose dalyvauti biudžetiniams klubams ir mokykloms.
Debiutą paženklino kartėlis
2020 01 20
Jaunimo olimpiada
Snieglentininkas Motiejus Morauskas nepayeko į „slopestyle“ rungties finalą jaunmo olimpinėse žaidynėse.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas