Lietuvos sporto muziejus 2018 m. gegužės 11 d. 23:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šlovės alėjos autoriams - neramios dienos

"Lietuvos sporto šlovės alėjos" projektas skendi nežinioje - atsiradus naujiems architektams dialogas vyksta, tačiau pačios alėjos likimas neaiškus.

Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka
   
Į Lietuvos sporto muziejaus edukacinę klasę rinkosi sporto veteranai, olimpiečiai ir kiti garbūs žmonės išgirsti naujos informacijos apie ilgus metus puoselėtą "Lietuvos sporto šlovės alėjos“ likimą.

Renginyje dalyvavo naujojo "Lietuvos Sporto šlovės alėjos“ projekto autoriai Tomas Kuleša bei Gintaras Čepurna ir senojo projekto autoriai Vidas Minkevičius ir Kęstutis Linkus,  taip pat Kauno Žaliakalnio bendruomenės "Žaliasis ąžuolynas“ narys prof. Saulius Kaušinis, olimpiečiai Rimantas Plungė, Vytautas Butkus, Tomas Bardauskas, Vidas Bičiulaitis, sporto veteranai Povilas Grigonis, Arvydas Bilius, Jonas Čirūnas, Kazimieras Abrasconis, doc. Elena Puišienė, Petras Mikelionis, buvęs Lietuvos seimo narys Arimantas Dumčius, Vaida Pranarauskaitė, Viktoras Krimelis, Ramunis Budriūnas ir kiti.

Susirinkusius pasveikinęs ir pasitarimą pradėjęs muziejaus direktorius Pranas Majauskas, padėkojęs susirinkusiems, trumpai nušvietė minėtos "Lietuvos sporto šlovės alėjos“ įkūrimo Sporto Halės prieigose gimimo pradžią, kai dar 1988 m. gruodžio mėn. 26 d. per vykusį 2000 visų laikų žymiausių Lietuvos sportininkų sąskrydį sporto Halėje tuometinis Kauno sąjūdžio vadovas Oksas iškėlė šią mintį, o 2006 m., minint Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto sugrįžimo į Tarptautinį olimpinį komitetą  15 metų  sukaktį, olimpietė Gintarė Volungevičiutė perskaitė visų Lietuvos olimpiečių kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Lietuvos Respublikos Seimą, kad S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro prieigose būtų įrengta "Lietuvos sporto šlovės alėja“, žyminti aukščiausius mūsų tautos sporto laimėjimus.

Vėliau buvo sudaryta organizacinė grupė, kurioje dalyvavo Lietuvos Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Algimantas Salamakinas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius, Kauno miesto Žaliakalnio bendruomenės nariai, olimpiečiai, sporto veteranai, miesto sporto bendruomenės nariai, žiniasklaidos atstovai, buvo parengtas išsamus raštas-kreipimasis į Kauno miesto savivaldybę ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl projekto parengimo ir lėšų skyrimo. Kauno miesto savivaldybė priėmė sprendimą, leidžiantį įrengti "Lietuvos sporto šlovės alėją“ S. Dariaus ir S. Girėno prieigose nuo K. Petrausko gatvės iki Sporto halės, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė minėtam projektui parengti skyrė 800 tūkstančių litų.Sutelktomis visų suinteresuotų organizacijų jėgomis per trumpą, nepilnų dviejų metų laikotarpį, buvo parengtas projektas, kuris viešai buvo pristatytas ne tik plačiajai miesto visuomenei, bet ir Seime.  Tam nebuvo panaudotas nė vienas centas lėšų. Projektui buvo pritarta ir nekantriai laukiama, kada jis turėtų išvysti dienos šviesą. Bėgo metai, keitėsi miesto vadovai, o sporto bendruomenė vis kantriai laukė, kol pagaliau sužinojo, kad yra parengtas naujas "Lietuvos sporto šlovės alėjos“  projektas, apie kurį nei buvę senojo projekto iniciatoriai, organizatoriai bei rengėjai nieko nežinojo. Todėl neatsitiktinai tiek buvę senojo projekto kūrimo iniciatoriai bei rengėjai pakvietė naujojo projekto autorius pokalbiui  visų pirma su tais žmonėmis, kurių garbei ta alėja bus kuriama, o kartu ir nuoširdžiam bei dalykiniam pokalbiui ir su tais žmonėmis, kurie prieš keletą metų šį projektą kūrė.

Naują projektą gana išsamiai pristatė architektai T. Kuleša ir G. Čepurna. Po jų kalbėję ne tik pirmojo projekto autoriai Vidas Minkevičius ir Kęstutis Linkus bei Žaliakalnio bendruomenės narys prof. Saulius Kaušinis, olimpiečiai, sporto veteranai, sporto bendruomenės nariai pažymėjo, kad ne tik Sporto gatvės, bet ir dalinai stadiono prieigose nebeliko akcentų, t.y. tų elementų, kurie liudytų "Lietuvos sporto šlovę“.

Rengiant ši susitikimą buvo kiek nuogąstaujama, kad sunku bus rasti nuoširdų dalykišką dialogą, tačiau visų nuostabai, buvo prieita bendos nuomonės, kad   suvienijus visų pastangas būtina padaryti viską, kad "Lietuvos sporto šlovės alėjos“ kūrimo idėja nebūtų sužlugdyta, o sujungus visų geros valios žmonių, architektų ir miesto bei valstybės vadovų pastangas būtų vystoma toliau iki jos pilno įgyvendinimo.

Sutarta, kad greitoje ateityje būtina  dar kartą susieiti ir galutinai aptarti ar mums reikia, "Lietuvos sporto šlovės alėjos“, ar pakaks sutvarkyti tik priėjimą prie Sporto halės, paliekant tik tam tikrus simbolinius elementus. Jai tai įvyktų, tai ne tik būtų sulaužytas kažkada duotas žodis, bet ir prarastas pasitikėjimas.   Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ šeimininkavo Stambule
2018 10 17
Eurolyga
Jau įpusėjus rungtynėms žalgiriečiai pirmavo prieš „Anadolu Efes“ 46:32 ir tvirtai nužingsniavo iki pirmos pergalės šio sezono Eurolygoje.
„Rytui“ – dar vienas smūgis
2018 10 17
Europos taurė
Vilniaus „Ryto krepšininkai namie neatsilaikė prieš Frankurto „Skyliners“ ir patyrė antrą iš eilės nesėkmę Europos taurės turnyre.
„Neptūnas“ parklupdė Turkijos klubą
2018 10 17
FIBA Čempionų lyga
Klaipėdos „Neptūnas“ nemažina apsukų – po pergalės prieš Kauno „Žalgirį“ LKL mače FIBA Čempionų lygoje palaužė Stambulo „Besiktas“.
 
Viniečiai tęsia lenktynes dėl aukso
2018 10 17
A lyga
Atidėtose Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse trečiadienį vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ savo aikštėje 2:1 (2:0) nugalėjo autsaiderę „Jonavą“.
LFF bendradarbiaus su Seimo komisija
2018 10 17
Susitikimas
Lietuvos futbolo federacijos atstovai aptarė bendradarbiavimą su šalies sporto politiką formuojančiais parlamento nariais.
C. Falchas: "Didžiuojuosi mūsų žaidimu"
2018 10 17
U-21
„Šie vaikinai to absoliučiai nusipelnė. Jie įrodė Lietuvai, pasauliui, o galų gale sau, kad jie yra kokybiški žaidėjai", - tvirtina C. Falchas.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Lietuvos medikai tapo pasaulio čempionais
2018 10 17
Medicina
Maltoje vykusiame pasaulio medikų teniso čempionate Lietuvos atstovai iškovojo net 9 medalių komplektus ir tapo pasaulio čempionais.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
Lietuviui - Europos čempionato bronza
2018 10 15
Europos čempionatas
Europos jaunių bokso pirmenybėse Rusijoje Lietuvos atstovas Aleksandras Trofimčiukas iškovojo bronzos medalį.
Rokiškietei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 15
Sambo
Pasaulio jaunių ir jaunimo sambo imtynių čempionate Gruzijoje Vaiga Čečytė užėmė trečiąją vietą.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
Vilniečiai eliminavo kauniečius
2018 10 14
Iššūkio taurė
"Šviesos" rankininkai 33:26 laimėjo EHF Iššūkio taurės turnyro antrojo etapo atsakomąsias rungtynes prieš „Granitą-Karį" ir pateko į kitą etapą.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
Tauragės bekelėje intrigos netrūko
2018 10 15
Auto
Lietuvos visureigių ekipažai ir motociklininkai varžėsi įstabiose Žemaitijos vietose ir išsiaiškino, kurie iš jų yra greičiausi.
 
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Sieks išnaudoti varžovų klaidas
2018 10 17
Lietuvos čempionatas
"Kaunas Hockey" ledo ritulininkai nepaisant užklupusios traumų virtinės kalba tik apie pergalę artimiausiame mače, kur jų laukia "Geležinis vilkas".
Lietuvis pralaužė ledus KHL
2018 10 15
Ledo ritulys
Ketvirtą kartą šį sezoną Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) mače ant ledo pasirodė ir pirmąjį įvartį per karjerą šioje lygoje pelnė N.Ališauskas.
Pirmavusį bėgiką pristabdė barjeras
2018 10 17
Jaunimo olimpiada
Likus vienai dienai iki jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse pabaigos paaiškėjo, jog į gimtinę Lietuvos sportininkai grįš su trimis medaliais.
Motyvuoja triatlono iššūkiai
2018 10 16
Triatlonas
Geležiniu žmogumi tapęs verslininkas Aidas Jarušaitis: „Į šį sportą neateina bet kas, čia renkasi savo sričių lyderiai“.
"Raganosiui"- "Grand prix" apdovanojimas
2018 10 16
Buriavimas
Jachtos "Raganosis" įgula sugebėjo iškovoti visas pirmąsias vietas keturiose svarbiausiose buriavimo sezono varžybose.
 
Lietuvos vėliavą patikėjo čempionei
2018 10 18
Jaunimo olimpiada
Lietyvos vėliavnešė jaunimo olimpinių žaidynių uždaryme A.Šeleikaitė: „Tai pirmas kartas, kuomet nešiu Lietuvos vėliavą, tikrai labai jaudinuosi.“
Olimpiečių ramybę saugo 1700 pareigūnų
2018 10 16
Jaunimo olimpiada
LTeam.lt pateikia faktų ir skaičių rinkinį, kuris į Argentinoje vykstančias jaunimo olimpines žaidynes leis pažvelgti kitu kampu.
Derybos baigtos: stadioną žada 2022 metais
2018 10 11
Stadionas
Sėkmingai užbaigtos svarbiausios derybos dėl Nacionalinio futbolo stadiono Vilniuje. Jau nuspręsta ir kokia bus aikštės danga. Tačiau rizika dar išlieka.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas