Lietuvos sporto muziejus 2018 m. gegužės 11 d. 23:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šlovės alėjos autoriams - neramios dienos

"Lietuvos sporto šlovės alėjos" projektas skendi nežinioje - atsiradus naujiems architektams dialogas vyksta, tačiau pačios alėjos likimas neaiškus.

Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka
   
Į Lietuvos sporto muziejaus edukacinę klasę rinkosi sporto veteranai, olimpiečiai ir kiti garbūs žmonės išgirsti naujos informacijos apie ilgus metus puoselėtą "Lietuvos sporto šlovės alėjos“ likimą.

Renginyje dalyvavo naujojo "Lietuvos Sporto šlovės alėjos“ projekto autoriai Tomas Kuleša bei Gintaras Čepurna ir senojo projekto autoriai Vidas Minkevičius ir Kęstutis Linkus,  taip pat Kauno Žaliakalnio bendruomenės "Žaliasis ąžuolynas“ narys prof. Saulius Kaušinis, olimpiečiai Rimantas Plungė, Vytautas Butkus, Tomas Bardauskas, Vidas Bičiulaitis, sporto veteranai Povilas Grigonis, Arvydas Bilius, Jonas Čirūnas, Kazimieras Abrasconis, doc. Elena Puišienė, Petras Mikelionis, buvęs Lietuvos seimo narys Arimantas Dumčius, Vaida Pranarauskaitė, Viktoras Krimelis, Ramunis Budriūnas ir kiti.

Susirinkusius pasveikinęs ir pasitarimą pradėjęs muziejaus direktorius Pranas Majauskas, padėkojęs susirinkusiems, trumpai nušvietė minėtos "Lietuvos sporto šlovės alėjos“ įkūrimo Sporto Halės prieigose gimimo pradžią, kai dar 1988 m. gruodžio mėn. 26 d. per vykusį 2000 visų laikų žymiausių Lietuvos sportininkų sąskrydį sporto Halėje tuometinis Kauno sąjūdžio vadovas Oksas iškėlė šią mintį, o 2006 m., minint Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto sugrįžimo į Tarptautinį olimpinį komitetą  15 metų  sukaktį, olimpietė Gintarė Volungevičiutė perskaitė visų Lietuvos olimpiečių kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Lietuvos Respublikos Seimą, kad S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro prieigose būtų įrengta "Lietuvos sporto šlovės alėja“, žyminti aukščiausius mūsų tautos sporto laimėjimus.

Vėliau buvo sudaryta organizacinė grupė, kurioje dalyvavo Lietuvos Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Algimantas Salamakinas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius, Kauno miesto Žaliakalnio bendruomenės nariai, olimpiečiai, sporto veteranai, miesto sporto bendruomenės nariai, žiniasklaidos atstovai, buvo parengtas išsamus raštas-kreipimasis į Kauno miesto savivaldybę ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl projekto parengimo ir lėšų skyrimo. Kauno miesto savivaldybė priėmė sprendimą, leidžiantį įrengti "Lietuvos sporto šlovės alėją“ S. Dariaus ir S. Girėno prieigose nuo K. Petrausko gatvės iki Sporto halės, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė minėtam projektui parengti skyrė 800 tūkstančių litų.Sutelktomis visų suinteresuotų organizacijų jėgomis per trumpą, nepilnų dviejų metų laikotarpį, buvo parengtas projektas, kuris viešai buvo pristatytas ne tik plačiajai miesto visuomenei, bet ir Seime.  Tam nebuvo panaudotas nė vienas centas lėšų. Projektui buvo pritarta ir nekantriai laukiama, kada jis turėtų išvysti dienos šviesą. Bėgo metai, keitėsi miesto vadovai, o sporto bendruomenė vis kantriai laukė, kol pagaliau sužinojo, kad yra parengtas naujas "Lietuvos sporto šlovės alėjos“  projektas, apie kurį nei buvę senojo projekto iniciatoriai, organizatoriai bei rengėjai nieko nežinojo. Todėl neatsitiktinai tiek buvę senojo projekto kūrimo iniciatoriai bei rengėjai pakvietė naujojo projekto autorius pokalbiui  visų pirma su tais žmonėmis, kurių garbei ta alėja bus kuriama, o kartu ir nuoširdžiam bei dalykiniam pokalbiui ir su tais žmonėmis, kurie prieš keletą metų šį projektą kūrė.

Naują projektą gana išsamiai pristatė architektai T. Kuleša ir G. Čepurna. Po jų kalbėję ne tik pirmojo projekto autoriai Vidas Minkevičius ir Kęstutis Linkus bei Žaliakalnio bendruomenės narys prof. Saulius Kaušinis, olimpiečiai, sporto veteranai, sporto bendruomenės nariai pažymėjo, kad ne tik Sporto gatvės, bet ir dalinai stadiono prieigose nebeliko akcentų, t.y. tų elementų, kurie liudytų "Lietuvos sporto šlovę“.

Rengiant ši susitikimą buvo kiek nuogąstaujama, kad sunku bus rasti nuoširdų dalykišką dialogą, tačiau visų nuostabai, buvo prieita bendos nuomonės, kad   suvienijus visų pastangas būtina padaryti viską, kad "Lietuvos sporto šlovės alėjos“ kūrimo idėja nebūtų sužlugdyta, o sujungus visų geros valios žmonių, architektų ir miesto bei valstybės vadovų pastangas būtų vystoma toliau iki jos pilno įgyvendinimo.

Sutarta, kad greitoje ateityje būtina  dar kartą susieiti ir galutinai aptarti ar mums reikia, "Lietuvos sporto šlovės alėjos“, ar pakaks sutvarkyti tik priėjimą prie Sporto halės, paliekant tik tam tikrus simbolinius elementus. Jai tai įvyktų, tai ne tik būtų sulaužytas kažkada duotas žodis, bet ir prarastas pasitikėjimas.   Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionams rankas spaudė sostinės meras
2018 05 23
Jaunimas
Trečiadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" jaunimo komanda buvo pagerbta miesto savivaldybėje, o vėliau – pakviesta šventinių pietų.
Vilniaus „Kibirkštis“ rikiuoja gretas
2018 05 23
Moterų krepšinis
Gimtame mieste rungtyniaus gynėjos ir puolėjos pozicijose galinti žaisti Urtė Slavickaitė.
„Lietkabelis“ sieks LKL medalių
2018 05 23
LKL
„Mes esame geresnė komanda ir tai įrodėme aikštelėje, o ne kalbomis socialiniuose tinkluose“, - teigia „Lietkabelio“ vadovas M.Ignatavičius.
 
Greitas įvartis nulėmė pirmą pralaimėjimą
2018 05 23
Moterų futbolas
Pirmą nesėkmę Baltijos moterų futbolo lygoje, įskaitant ir praėjusį sezoną patyrė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda.
„Trakai“ neprilygo svečiams iš Klaipėdos
2018 05 23
A lyga
„Trakų“ komanda toliau neatranda savojo žaidimo. Trečiadienį A lygos 15 turo rungtynėse riteriai LFF stadione 1:2 pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“.
„Žalgirių“ mūšį laimėjo vilniečiai
2018 05 23
A lyga
Pirmasis šio sezono Vilniaus „Žalgirio“ vizitas S. Dariaus ir S. Girėno stadione, priešingai nei praėjusiais metais, buvo sėkmingas.
Atrankos barjerą įveikė visos Lietuvos atstovės
2018 05 23
Penkiakovė
Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas.
Lengvaatlečių varžybose – rankininkų rekordai
2018 05 23
Žaidynės
Vilniaus gimnazistų sporto žaidynėse ketvirtus metus iš eilės komandų įskaitoje triumfavo Simono Daukanto gimnazijos atstovai.
Bėgikių tikslas - olimpinės žaidynės
2018 05 23
Bėgimas
Svajonė ar realybė? Lietuvos bėgikių estafetės komanda sieks prasibrauti į olimpines žaidynes.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Švedijoje – visų spalvų apdovanojimai
2018 05 22
Imtynės
Europos Šiaurės šalių imtynių čempionate lietuvės iškovojo penkis medalius.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2018 05 22
MTB
Druskininkuose sekmadienį prasidėjo 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas.
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
„Dragūnui“ norisi didesnių iššūkių
2018 05 21
Žvilgsnis
„Kartais susidaro įspūdis, kad mes jau išaugome savo kelnaites ir norisi didesnių iššūkių, bent jau man kaip treneriui“, - tegia treneris A.Juškėnas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
 
Džiaugiasi Prancūzijos elite įgyta patirtimi
2018 05 23
Moterų tinklinis
Viena geriausių Lietuvos tinklininkių Monika Šalkutė šį sezoną išbandė savo jėgas aukščiausioje Prancūzijos lygoje.
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Žurnalistų ralyje laukia užsieniečių desanto
2018 05 23
Ralis
Italas Federico Baglini "Press ralyje" išsikėlė tikslą: nelikti paskutiniu.
Kačerginėje rungsis ir Dakaro dalyviai
2018 05 23
Enduro
Visos dienos renginio motociklininkams „Moto Fiesta“ metu vyks enduro varžybos „Moto 5“, kuriose susirinks stipriausi sportininkai
Dakaro ralį šturmuos ketvirtą kartą
2018 05 23
Dakaras
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas patvirtino, kad jų ekipažas dalyvaus 2019 m. Dakaro ralyje.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Rengiasi užkariauti Vilniaus gatves
2018 05 23
Riedučių sportas
Praėjusiais metais Vilniuje pirmą kartą surengta vakarinė riedučių šventė "Vilniaus naktinis riedėjimas" šiais metais sugrįžta su dar didesne jėga.
Nykštietiškame triatlone - ir rąsto pjovimas
2018 05 23
Triatlonas
Pergalę multisporto varžybose lėmė finišas dviem rankom, dviem kojom.
Lietuviai pasiekė rekordines aukštumas
2018 05 22
Regbis
Naujame Pasaulio regbio federacijos (World Rugby) paskelbtame nacionalinių komandų reitinge Lietuvos rinktinė iš 35-os vietos pakilo į 34-ąją.
 
Palangoje finišavo Lietuvos mažųjų žaidynės
2018 05 22
Žaidynės
Parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius: „Vaikams su negalia sportas suteikia drąsos jaustis pilnaverčiais“.
Arenoje – svarbiausių mačų transliacijos
2018 05 22
Arena
Stebėti svarbiausių vasaros sporto mačų transliacijų sporto mėgėjai galės keliauti į „Siemens“ areną. Jau gegužės 26 d. čia rodys Čempionų lygos finalą.
Augo žinomumas ir palankūs vertinimai
2018 05 22
Apklausa
Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) žinomumas auga, o organizacijos veiklą gerai vertina du trečdaliai Lietuvos gyventojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas