Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 10 d. 12:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš kanojos – į drakonų valtį

Egzotiškos sporto šakos federacijos prezidentu tapęs olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas nauja aistra užkrėtė ir savo tėvus.

Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
J. Šuklino archyvo nuotr.
Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
   
Kanojų irklavimo olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas įnikęs į darbus: jis – Visagino savivaldybės tarybos narys, šiemet Mykolo Romerio universitete gins viešojo administravimo magistro darbą, rūpinasi savo picerija ir restoranu bei 2017 m. įkurta Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija. 
 
„Drakonų valčių irklavimas – komandinė sporto šaka. Tie, kurie pradeda irkluoti, su šiuo mėgėjų sportu nenori skirtis. Drakonų irklavimas tinka visiems: nuo vaikų iki pensinio amžiaus žmonių. Tuo jis ir žavus, kerintis“, – sako 32 metų J. Šuklinas. 

Kaip atradote drakonų valčių irklavimą?
Viskas prasidėjo nuo 2010-ųjų, kai Vladivostokas šventė savo jubiliejų ir sukvietė garsius pasaulio irkluotojus, planetos ir olimpinius čempionus bei prizininkus dalyvauti drakonų valčių irklavimo varžybose. Ten buvo ir Tverės (Rusija) irkluotojų, su kuriais palaikiau glaudžius ryšius, jie man ir pasiūlė kartu irkluoti. Mums pavyko nugalėti.
 
Kai pasaulyje prasidėjo drakonų valčių irklavimo judėjimas, Tverės irkluotojai ėmė dalyvauti įvairiose varžybose ir jas organizuoti. Su jais svarstėme, kaip geriau organizuoti tas varžybas, kokias rungtis įtraukti į jų programą. Savo idėjomis padėdavau viską organizuojant, o po to pagalvojau, kad ir mums reikėtų ką nors panašaus daryti. 

Drakonų valčių irklavimas – tai mėgėjų sportas, į jį žiūriu kaip į socialinį projektą, didinantį bendruomeniškumą, įmonių kolektyvams padedantį pereiti į kitą bendravimo lygį. 

Nuo kokių darbų pradėjote įgyvendinti savo svajonę?
Pirmiausia 2015 m. Varšuvoje iš tų pačių gamintojų, kurie gamina ir lenktynines valtis, nusipirkome 20 vietų drakonų valtį. Ji nėra pigi, kaina kaip neblogo automobilio – 6,5 tūkst. eurų. Dešimt irkluotojų sėdi vienoje valties pusėje ir dešimt – kitoje. Yra vienas būgnininkas, vadinamas drakono galva, ir vairininkas.
 
Šią didelę valtį sudėtinga transportuoti. Visagine turime vieną valtį, jos mums neužtenka per pratybas. Tariuosi su verslininkais, kad padėtų įsigyti dar vieną. Kai organizuojame varžybas, valtis nuomojame ir suvežame iš visos Lietuvos, tada jau būna penkios. Tris valtis dabar įsigijo dar ir Šiauliai. 

2015 m. Visagine surengėme pirmąsias drakonų valčių varžybas, jose dalyvavo 20 komandų. Renginys tapo didele miesto švente. Artėjant varžyboms, kiekvienai komandai aš su pasaulio ir Europos čempionu kanojininku Raimondu Labucku nemokamai surengiame po tris vienos valandos pratybas. Jį irgi prikalbinau sėsti į valtį. 

Komandas stengiamės gerai parengti artėjančioms kovoms. Ypač svarbu, kad kiekvienas irkluotojas turėtų vienos formos irklus. Remdamasis savo patirtimi, komandoms pasakoju, kaip reikia irkluoti, būti vieninga komanda, išlaikyti ritmą. Praėjusiais metais mūsų varžybose dalyvavo 30 komandų, reikėjo surengti net 90 treniruočių. 

Užtenka 2–3 kartus pasitreniruoti, kad žmogus taptų visaverčiu varžybų dalyviu. Tai labai svarbu, nes net ir 60-mečiai bei vyresni pajunta, kad jie šį tą dar gali. Jiems pakyla testosteronas, adrenalinas. 

Kasmet per varžybas improvizuojame, keičiame, kad žmonėms būtų įdomiau. Šiemet per drakonų valčių irklavimo varžybas liepos 28-ąją Visagine norime vakare surengti didelį koncertą, kad žmonės dar galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pasiklausyti muzikos. Nugalėtojus planuojame apdovanoti vakare ant scenos.

Visagine vyksta didžiausias drakonų valčių irklavimo festivalis Lietuvoje. Šiemet jis bus jau ketvirtasis. Pastaraisiais metais dalyvių susirinkdavo apie 600, kovas stebėdavo 1,5 tūkst. žiūrovų. Atvyksta ir Kinijos ambasados darbuotojų, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos drakonų valčių irklavimo entuziastų. 

Šiemet laukiame atvykstančių ukrainiečių, anglų. Po truputį plečiasi mūsų varžybų geografinė erdvė. Kai tik paskelbiame apie varžybas, joms rengiasi ir daug Visagino komandų: gaisrininkai, gelbėtojai, baldų gamintojai, policininkai, gydytojai, mokiniai, įmonių darbuotojai. 

Komanda susibūrė net ir mūsų miesto savivaldybėje, valtį irkluoja ir administracijos direktorius, komandos kapitonas, buvęs irkluotojas Sergejus Mickevičius. Dirbdamas miesto savivaldybėje, akcentuoju, kad savivaldybės komanda ir darbe irkluotų vienodai – vienodu ritmu ir ta pačia kryptimi. 

Jeigu kiekvienas skyrius irkluos atskirai, niekada nepasieks reikiamo rezultato. Per treniruotes savivaldybės darbuotojams rodau, kaip būna, kai irkluojama po vieną, ir kaip, kai visi kartu. 

Drakonų valtį irkluoja ir Zarasų savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Su savo komandomis važinėjame po visą Lietuvą. Praėjusiais metais varžybose Šiauliuose dalyvavo šešios, o Zarasuose – septynios įgulos. 

Prasitarėte, kad tie, kurie pradeda irkluoti drakonų valtis, su jomis jau neišsiskiria. Gal žinote pavyzdžių?
Puikus pavyzdys – mano tėvai. Tėvas Timofejus Šuklinas, buvęs bokso sporto meistras ir gal prieš 30 metų baigęs sportinę karjerą, dabar susižavėjo drakonų valčių irklavimu ir atstovauja Visagino atominės elektrinės komandai. Ji mieste – viena aktyviausių, nors entuziastų amžiaus vidurkis yra jau daugiau nei 55-eri. Irkluotojai turi savo aprangą, vėliavą. Siekiant patekti į Atominės elektrinės komandą, net prireikia atrankos varžybų.
 
Pastaraisiais metais pas mus susidarė ir septynios moterų komandos. Irkluoja ir mano mama Liubovė Šuklina, ji yra įgulos „Visagino afroditės“ kapitonė. Drakonų valčių irklavimas šalyje labai populiarėja, todėl kilo mintis įsteigti šios sporto šakos Lietuvos federaciją. 

Kokius uždavinius kelia jūsų vadovaujama Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija?
Ši federacija įsikūrė praėjusių metų lapkritį. Vienas pagrindinių tikslų – pasiekti didesnį meistriškumą, pagerinti renginių kokybę. Į tą veiklą įtraukiu vis daugiau žmonių. Mums daug padeda pasaulio senjorų čempionas baidarininkas Vadimas Čižys, jis yra vienas iš federacijos steigėjų. Vadimas irkluoja, atstovauja Visagino „Vikingų“ komandai, taip pat dirba treneriu, padeda organizuoti renginius.
 
Turime įvairiausių idėjų, bandysime drakonų valtis vežioti po visą Lietuvą, kad žmonės galėtų rengtis varžyboms, populiarinsime šią patrauklią sporto šaką. Jau galvojame ir apie Lietuvos čempionatą. Tačiau rengti jo dar neskubame, nes pirmenybės nebūtų aukšto lygio, o ir nugalėtojai iš anksto beveik žinomi: Visagino vyrai ar Šiaulių klubas „Irklo broliai“. 


Mūsų tikslas – visų pirma žmones supažindinti su drakonų valčių irklavimu. Planuose – ir burti komandą, kuri dalyvautų pasaulio čempionatuose. Šiemet pirmą kartą sudaryta Lietuvos rinktinė, į kurią įsitraukė ir pasaulio bei Europos čempionai Tomas Gadeikis ir Raimondas Labuckas, taip pat Vadimas Čižys. Vasarį dalyvavome Lenkijos žiemos varžybose ir tarp daugiau nei 50 pajėgių komandų iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos vyrų grupėje užėmėme antrąją vietą, pralaimėjome tik Bydgoščiaus komandai, kurią irklavo keturi olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionatų prizininkai, mišri ekipa buvo septinta. 
 
Mano, federacijos prezidento, didelis noras, kad Lietuva jau šiemet dalyvautų Europos, o kitais metais – pasaulio čempionatuose. Dabar formuosime komandą iš buvusių irkluotojų ir stengsimės įrodyti, kad Lietuvos irkluotojai ir šioje sporto šakoje gali pasiekti gerų rezultatų. 
 
Nors drakonų valčių irklavimo sportas – mėgėjų, vyrauja pozityvios emocijos, tačiau ir pergalių negalima nubraukti, nors jos nėra pagrindinis mūsų tikslas. Norisi drakonų valčių irklavimo varžybas rengti tarp savivaldybių, policijos komisariatų, mokyklų, profesinio mokymo centrų. Kadangi šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, tai noriu į varžybų programą įtraukti ir sprinto 100 m nuotolį. 
 
Nekantriai laukiame, kada bus baigta statyti Visagino irklavimo bazė. Tačiau trūksta pinigų, viliamės, kad projektą baigti padės Vyriausybė. Mūsų naujojoje bazėje bus galima rengti ir tarptautinio lygio drakonų valčių varžybas. Numatyti elingai, atitinkantys reikalavimus laikyti drakonų valtis. 
 
Stebiu savo tėvus, kitus ir matau, kaip žmones įkvepia drakonų valčių irklavimas. Jie po varžybų man dėkoja, kad drakonų irklavimas juos išmokė kolektyve visai kitaip jaustis ir bendrauti. Pas mus į savivaldybę buvo atvažiavusi Lietuvos savivaldybių auditorių asociacija, jiems surengėme pramoginę treniruotę. Visiems labai patiko. Savo pradėto darbo tikrai neketinu mesti. Mes dar tik įsibėgėjame.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Stovyklos pradžia - be užsieniečių
2018 08 16
Treniruotės
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienio pavakarę centriniame miesto stadione pradėjo fizinio pasiruošimo stovyklą.
Legionierių nustebino anglų kalbos žinios
2018 08 16
Treniruotės
Vilniaus "Rytas" susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje fizinio rengimo treneris atliko ne vieną testą žaidėjų pajėgumui nustatyti.
"Kibirkšties" tikslai - patys aukščiausi
2018 08 16
LMKL
„Šį sezoną mūsų komanda bus dar jaunesnė nei ankstesniais sezonais, – sakė „Kibirkšties“ komandos treneris V.Gecevičius.
 
Vilniuje išryškėjo meistriškumo praraja
2018 08 16
Europos lyga
Vilniaus "Žalgirio" futbolininkams nepavyko antrą kartą sulaikyti "Sevilla" puolimo, kuris šįkart sostinės ekipai atseikėjo penkis įvarčius.
"Sūduvai" - istorinė galimybė
2018 08 16
Europos lyga
Marijampolės "Sūduva" atlaikė Jūrmalos "Spartaks" komandos šturmą ir dėl patekimo į Europos lygos pagrindines varžybas kausis su Glalzgo "Celtic".
Lietuvį futbolas atvedė į Tasmaniją
2018 08 16
Svetur
„Tasmanija yra graži valstija su daug nacionalinių parkų, puikia gamta, todėl aš čia iš tiesų esu laimingas“, - teigia futbolininkas G.Kruša.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
Velomaratone laukiama 10 tūkst. dalyvių
2018 08 16
Velomaratonas
Devintasis "Velomaratonas" ir vėl kvies profesionalus bei mėgėjus, kuriems pasiūlys skirtingų nuotolių trasas.
„Velomaratonas“ – ne tik dviratininkams
2018 08 15
Anonsas
Devintą kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 d. prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos.
Lietuvė grįžo tarp 50 geriausiųjų
2018 08 15
Reitingas
Rasa Leleivytė pasaulio plento dviratininkių reitinge iš 64-os vietos pakilo į 47-ą. Tai – aukščiausia Rasos vieta nuo 2017 metų gegužės 14 dienos.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
 
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Lietuviui – dar viena galimybė
2018 08 04
Beisbolas
Stipriausios pasaulyje Šiaurės Amerikos beisbolo lygos (MLB) klubas „Pittsburgh Pirates“ dar kartą į savo gretas susigrąžino Dovydą Neverauską.
Lietuviai gerina savo pozicijas
2018 08 16
Diskgolfas
Kroatijoje vykstančiame Europos diskgolfo čempionate savo pozicijas prieš lemiamą ratą pagerino Lietuvos atstovai.
Europos čempionate finišavo penktas
2018 08 16
Neįgaliųjų sportas
Regėjimo negalią turintis 21-erių kaunietis Mindaugas Dvylaitis, besivaržantis S11 klasėje, 100 metrų nugara rungties finale užėmė penktą vietą.
"Top" lygos starte - lietuviškų klubų mūšis
2018 08 16
Regbis
Prie "Top" lygos prisijungė Lietuvos čempionato nugalėtoja ir Baltijos pirmenybių antro diviziono čempionė Šiaulių "Šiaulių" komanda.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas