Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 10 d. 12:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš kanojos – į drakonų valtį

Egzotiškos sporto šakos federacijos prezidentu tapęs olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas nauja aistra užkrėtė ir savo tėvus.

Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
J. Šuklino archyvo nuotr.
Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
   
Kanojų irklavimo olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas įnikęs į darbus: jis – Visagino savivaldybės tarybos narys, šiemet Mykolo Romerio universitete gins viešojo administravimo magistro darbą, rūpinasi savo picerija ir restoranu bei 2017 m. įkurta Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija. 
 
„Drakonų valčių irklavimas – komandinė sporto šaka. Tie, kurie pradeda irkluoti, su šiuo mėgėjų sportu nenori skirtis. Drakonų irklavimas tinka visiems: nuo vaikų iki pensinio amžiaus žmonių. Tuo jis ir žavus, kerintis“, – sako 32 metų J. Šuklinas. 

Kaip atradote drakonų valčių irklavimą?
Viskas prasidėjo nuo 2010-ųjų, kai Vladivostokas šventė savo jubiliejų ir sukvietė garsius pasaulio irkluotojus, planetos ir olimpinius čempionus bei prizininkus dalyvauti drakonų valčių irklavimo varžybose. Ten buvo ir Tverės (Rusija) irkluotojų, su kuriais palaikiau glaudžius ryšius, jie man ir pasiūlė kartu irkluoti. Mums pavyko nugalėti.
 
Kai pasaulyje prasidėjo drakonų valčių irklavimo judėjimas, Tverės irkluotojai ėmė dalyvauti įvairiose varžybose ir jas organizuoti. Su jais svarstėme, kaip geriau organizuoti tas varžybas, kokias rungtis įtraukti į jų programą. Savo idėjomis padėdavau viską organizuojant, o po to pagalvojau, kad ir mums reikėtų ką nors panašaus daryti. 

Drakonų valčių irklavimas – tai mėgėjų sportas, į jį žiūriu kaip į socialinį projektą, didinantį bendruomeniškumą, įmonių kolektyvams padedantį pereiti į kitą bendravimo lygį. 

Nuo kokių darbų pradėjote įgyvendinti savo svajonę?
Pirmiausia 2015 m. Varšuvoje iš tų pačių gamintojų, kurie gamina ir lenktynines valtis, nusipirkome 20 vietų drakonų valtį. Ji nėra pigi, kaina kaip neblogo automobilio – 6,5 tūkst. eurų. Dešimt irkluotojų sėdi vienoje valties pusėje ir dešimt – kitoje. Yra vienas būgnininkas, vadinamas drakono galva, ir vairininkas.
 
Šią didelę valtį sudėtinga transportuoti. Visagine turime vieną valtį, jos mums neužtenka per pratybas. Tariuosi su verslininkais, kad padėtų įsigyti dar vieną. Kai organizuojame varžybas, valtis nuomojame ir suvežame iš visos Lietuvos, tada jau būna penkios. Tris valtis dabar įsigijo dar ir Šiauliai. 

2015 m. Visagine surengėme pirmąsias drakonų valčių varžybas, jose dalyvavo 20 komandų. Renginys tapo didele miesto švente. Artėjant varžyboms, kiekvienai komandai aš su pasaulio ir Europos čempionu kanojininku Raimondu Labucku nemokamai surengiame po tris vienos valandos pratybas. Jį irgi prikalbinau sėsti į valtį. 

Komandas stengiamės gerai parengti artėjančioms kovoms. Ypač svarbu, kad kiekvienas irkluotojas turėtų vienos formos irklus. Remdamasis savo patirtimi, komandoms pasakoju, kaip reikia irkluoti, būti vieninga komanda, išlaikyti ritmą. Praėjusiais metais mūsų varžybose dalyvavo 30 komandų, reikėjo surengti net 90 treniruočių. 

Užtenka 2–3 kartus pasitreniruoti, kad žmogus taptų visaverčiu varžybų dalyviu. Tai labai svarbu, nes net ir 60-mečiai bei vyresni pajunta, kad jie šį tą dar gali. Jiems pakyla testosteronas, adrenalinas. 

Kasmet per varžybas improvizuojame, keičiame, kad žmonėms būtų įdomiau. Šiemet per drakonų valčių irklavimo varžybas liepos 28-ąją Visagine norime vakare surengti didelį koncertą, kad žmonės dar galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pasiklausyti muzikos. Nugalėtojus planuojame apdovanoti vakare ant scenos.

Visagine vyksta didžiausias drakonų valčių irklavimo festivalis Lietuvoje. Šiemet jis bus jau ketvirtasis. Pastaraisiais metais dalyvių susirinkdavo apie 600, kovas stebėdavo 1,5 tūkst. žiūrovų. Atvyksta ir Kinijos ambasados darbuotojų, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos drakonų valčių irklavimo entuziastų. 

Šiemet laukiame atvykstančių ukrainiečių, anglų. Po truputį plečiasi mūsų varžybų geografinė erdvė. Kai tik paskelbiame apie varžybas, joms rengiasi ir daug Visagino komandų: gaisrininkai, gelbėtojai, baldų gamintojai, policininkai, gydytojai, mokiniai, įmonių darbuotojai. 

Komanda susibūrė net ir mūsų miesto savivaldybėje, valtį irkluoja ir administracijos direktorius, komandos kapitonas, buvęs irkluotojas Sergejus Mickevičius. Dirbdamas miesto savivaldybėje, akcentuoju, kad savivaldybės komanda ir darbe irkluotų vienodai – vienodu ritmu ir ta pačia kryptimi. 

Jeigu kiekvienas skyrius irkluos atskirai, niekada nepasieks reikiamo rezultato. Per treniruotes savivaldybės darbuotojams rodau, kaip būna, kai irkluojama po vieną, ir kaip, kai visi kartu. 

Drakonų valtį irkluoja ir Zarasų savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Su savo komandomis važinėjame po visą Lietuvą. Praėjusiais metais varžybose Šiauliuose dalyvavo šešios, o Zarasuose – septynios įgulos. 

Prasitarėte, kad tie, kurie pradeda irkluoti drakonų valtis, su jomis jau neišsiskiria. Gal žinote pavyzdžių?
Puikus pavyzdys – mano tėvai. Tėvas Timofejus Šuklinas, buvęs bokso sporto meistras ir gal prieš 30 metų baigęs sportinę karjerą, dabar susižavėjo drakonų valčių irklavimu ir atstovauja Visagino atominės elektrinės komandai. Ji mieste – viena aktyviausių, nors entuziastų amžiaus vidurkis yra jau daugiau nei 55-eri. Irkluotojai turi savo aprangą, vėliavą. Siekiant patekti į Atominės elektrinės komandą, net prireikia atrankos varžybų.
 
Pastaraisiais metais pas mus susidarė ir septynios moterų komandos. Irkluoja ir mano mama Liubovė Šuklina, ji yra įgulos „Visagino afroditės“ kapitonė. Drakonų valčių irklavimas šalyje labai populiarėja, todėl kilo mintis įsteigti šios sporto šakos Lietuvos federaciją. 

Kokius uždavinius kelia jūsų vadovaujama Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija?
Ši federacija įsikūrė praėjusių metų lapkritį. Vienas pagrindinių tikslų – pasiekti didesnį meistriškumą, pagerinti renginių kokybę. Į tą veiklą įtraukiu vis daugiau žmonių. Mums daug padeda pasaulio senjorų čempionas baidarininkas Vadimas Čižys, jis yra vienas iš federacijos steigėjų. Vadimas irkluoja, atstovauja Visagino „Vikingų“ komandai, taip pat dirba treneriu, padeda organizuoti renginius.
 
Turime įvairiausių idėjų, bandysime drakonų valtis vežioti po visą Lietuvą, kad žmonės galėtų rengtis varžyboms, populiarinsime šią patrauklią sporto šaką. Jau galvojame ir apie Lietuvos čempionatą. Tačiau rengti jo dar neskubame, nes pirmenybės nebūtų aukšto lygio, o ir nugalėtojai iš anksto beveik žinomi: Visagino vyrai ar Šiaulių klubas „Irklo broliai“. 


Mūsų tikslas – visų pirma žmones supažindinti su drakonų valčių irklavimu. Planuose – ir burti komandą, kuri dalyvautų pasaulio čempionatuose. Šiemet pirmą kartą sudaryta Lietuvos rinktinė, į kurią įsitraukė ir pasaulio bei Europos čempionai Tomas Gadeikis ir Raimondas Labuckas, taip pat Vadimas Čižys. Vasarį dalyvavome Lenkijos žiemos varžybose ir tarp daugiau nei 50 pajėgių komandų iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos vyrų grupėje užėmėme antrąją vietą, pralaimėjome tik Bydgoščiaus komandai, kurią irklavo keturi olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionatų prizininkai, mišri ekipa buvo septinta. 
 
Mano, federacijos prezidento, didelis noras, kad Lietuva jau šiemet dalyvautų Europos, o kitais metais – pasaulio čempionatuose. Dabar formuosime komandą iš buvusių irkluotojų ir stengsimės įrodyti, kad Lietuvos irkluotojai ir šioje sporto šakoje gali pasiekti gerų rezultatų. 
 
Nors drakonų valčių irklavimo sportas – mėgėjų, vyrauja pozityvios emocijos, tačiau ir pergalių negalima nubraukti, nors jos nėra pagrindinis mūsų tikslas. Norisi drakonų valčių irklavimo varžybas rengti tarp savivaldybių, policijos komisariatų, mokyklų, profesinio mokymo centrų. Kadangi šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, tai noriu į varžybų programą įtraukti ir sprinto 100 m nuotolį. 
 
Nekantriai laukiame, kada bus baigta statyti Visagino irklavimo bazė. Tačiau trūksta pinigų, viliamės, kad projektą baigti padės Vyriausybė. Mūsų naujojoje bazėje bus galima rengti ir tarptautinio lygio drakonų valčių varžybas. Numatyti elingai, atitinkantys reikalavimus laikyti drakonų valtis. 
 
Stebiu savo tėvus, kitus ir matau, kaip žmones įkvepia drakonų valčių irklavimas. Jie po varžybų man dėkoja, kad drakonų irklavimas juos išmokė kolektyve visai kitaip jaustis ir bendrauti. Pas mus į savivaldybę buvo atvažiavusi Lietuvos savivaldybių auditorių asociacija, jiems surengėme pramoginę treniruotę. Visiems labai patiko. Savo pradėto darbo tikrai neketinu mesti. Mes dar tik įsibėgėjame.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgirio“ naujokas – NCAA žvaigždė
2018 10 18
Legionierius
Kauno „Žalgiris“ gynėjų grandį stiprina JAV studentų lygoje žibėjusiu ir NBA duonos paragavusiu Derricku Waltonu.
„Žalgiris“ šeimininkavo Stambule
2018 10 17
Eurolyga
Jau įpusėjus rungtynėms žalgiriečiai pirmavo prieš „Anadolu Efes“ 46:32 ir tvirtai nužingsniavo iki pirmos pergalės šio sezono Eurolygoje.
„Rytui“ – dar vienas smūgis
2018 10 17
Europos taurė
Vilniaus „Ryto krepšininkai namie neatsilaikė prieš Frankurto „Skyliners“ ir patyrė antrą iš eilės nesėkmę Europos taurės turnyre.
 
Viniečiai tęsia lenktynes dėl aukso
2018 10 17
A lyga
Atidėtose Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse trečiadienį vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ savo aikštėje 2:1 (2:0) nugalėjo autsaiderę „Jonavą“.
LFF bendradarbiaus su Seimo komisija
2018 10 17
Susitikimas
Lietuvos futbolo federacijos atstovai aptarė bendradarbiavimą su šalies sporto politiką formuojančiais parlamento nariais.
C. Falchas: "Didžiuojuosi mūsų žaidimu"
2018 10 17
U-21
„Šie vaikinai to absoliučiai nusipelnė. Jie įrodė Lietuvai, pasauliui, o galų gale sau, kad jie yra kokybiški žaidėjai", - tvirtina C. Falchas.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Lietuvos medikai tapo pasaulio čempionais
2018 10 17
Medicina
Maltoje vykusiame pasaulio medikų teniso čempionate Lietuvos atstovai iškovojo net 9 medalių komplektus ir tapo pasaulio čempionais.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
Lietuviui - Europos čempionato bronza
2018 10 15
Europos čempionatas
Europos jaunių bokso pirmenybėse Rusijoje Lietuvos atstovas Aleksandras Trofimčiukas iškovojo bronzos medalį.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
Vilniečiai eliminavo kauniečius
2018 10 14
Iššūkio taurė
"Šviesos" rankininkai 33:26 laimėjo EHF Iššūkio taurės turnyro antrojo etapo atsakomąsias rungtynes prieš „Granitą-Karį" ir pateko į kitą etapą.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
Tauragės bekelėje intrigos netrūko
2018 10 15
Auto
Lietuvos visureigių ekipažai ir motociklininkai varžėsi įstabiose Žemaitijos vietose ir išsiaiškino, kurie iš jų yra greičiausi.
 
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Sieks išnaudoti varžovų klaidas
2018 10 17
Lietuvos čempionatas
"Kaunas Hockey" ledo ritulininkai nepaisant užklupusios traumų virtinės kalba tik apie pergalę artimiausiame mače, kur jų laukia "Geležinis vilkas".
Lietuvis pralaužė ledus KHL
2018 10 15
Ledo ritulys
Ketvirtą kartą šį sezoną Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) mače ant ledo pasirodė ir pirmąjį įvartį per karjerą šioje lygoje pelnė N.Ališauskas.
Pirmavusį bėgiką pristabdė barjeras
2018 10 17
Jaunimo olimpiada
Likus vienai dienai iki jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse pabaigos paaiškėjo, jog į gimtinę Lietuvos sportininkai grįš su trimis medaliais.
Motyvuoja triatlono iššūkiai
2018 10 16
Triatlonas
Geležiniu žmogumi tapęs verslininkas Aidas Jarušaitis: „Į šį sportą neateina bet kas, čia renkasi savo sričių lyderiai“.
"Raganosiui"- "Grand prix" apdovanojimas
2018 10 16
Buriavimas
Jachtos "Raganosis" įgula sugebėjo iškovoti visas pirmąsias vietas keturiose svarbiausiose buriavimo sezono varžybose.
 
Lietuvos vėliavą patikėjo čempionei
2018 10 18
Jaunimo olimpiada
Lietyvos vėliavnešė jaunimo olimpinių žaidynių uždaryme A.Šeleikaitė: „Tai pirmas kartas, kuomet nešiu Lietuvos vėliavą, tikrai labai jaudinuosi.“
Olimpiečių ramybę saugo 1700 pareigūnų
2018 10 16
Jaunimo olimpiada
LTeam.lt pateikia faktų ir skaičių rinkinį, kuris į Argentinoje vykstančias jaunimo olimpines žaidynes leis pažvelgti kitu kampu.
Derybos baigtos: stadioną žada 2022 metais
2018 10 11
Stadionas
Sėkmingai užbaigtos svarbiausios derybos dėl Nacionalinio futbolo stadiono Vilniuje. Jau nuspręsta ir kokia bus aikštės danga. Tačiau rizika dar išlieka.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas