Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 10 d. 12:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš kanojos – į drakonų valtį

Egzotiškos sporto šakos federacijos prezidentu tapęs olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas nauja aistra užkrėtė ir savo tėvus.

Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
J. Šuklino archyvo nuotr.
Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
   
Kanojų irklavimo olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas įnikęs į darbus: jis – Visagino savivaldybės tarybos narys, šiemet Mykolo Romerio universitete gins viešojo administravimo magistro darbą, rūpinasi savo picerija ir restoranu bei 2017 m. įkurta Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija. 
 
„Drakonų valčių irklavimas – komandinė sporto šaka. Tie, kurie pradeda irkluoti, su šiuo mėgėjų sportu nenori skirtis. Drakonų irklavimas tinka visiems: nuo vaikų iki pensinio amžiaus žmonių. Tuo jis ir žavus, kerintis“, – sako 32 metų J. Šuklinas. 

Kaip atradote drakonų valčių irklavimą?
Viskas prasidėjo nuo 2010-ųjų, kai Vladivostokas šventė savo jubiliejų ir sukvietė garsius pasaulio irkluotojus, planetos ir olimpinius čempionus bei prizininkus dalyvauti drakonų valčių irklavimo varžybose. Ten buvo ir Tverės (Rusija) irkluotojų, su kuriais palaikiau glaudžius ryšius, jie man ir pasiūlė kartu irkluoti. Mums pavyko nugalėti.
 
Kai pasaulyje prasidėjo drakonų valčių irklavimo judėjimas, Tverės irkluotojai ėmė dalyvauti įvairiose varžybose ir jas organizuoti. Su jais svarstėme, kaip geriau organizuoti tas varžybas, kokias rungtis įtraukti į jų programą. Savo idėjomis padėdavau viską organizuojant, o po to pagalvojau, kad ir mums reikėtų ką nors panašaus daryti. 

Drakonų valčių irklavimas – tai mėgėjų sportas, į jį žiūriu kaip į socialinį projektą, didinantį bendruomeniškumą, įmonių kolektyvams padedantį pereiti į kitą bendravimo lygį. 

Nuo kokių darbų pradėjote įgyvendinti savo svajonę?
Pirmiausia 2015 m. Varšuvoje iš tų pačių gamintojų, kurie gamina ir lenktynines valtis, nusipirkome 20 vietų drakonų valtį. Ji nėra pigi, kaina kaip neblogo automobilio – 6,5 tūkst. eurų. Dešimt irkluotojų sėdi vienoje valties pusėje ir dešimt – kitoje. Yra vienas būgnininkas, vadinamas drakono galva, ir vairininkas.
 
Šią didelę valtį sudėtinga transportuoti. Visagine turime vieną valtį, jos mums neužtenka per pratybas. Tariuosi su verslininkais, kad padėtų įsigyti dar vieną. Kai organizuojame varžybas, valtis nuomojame ir suvežame iš visos Lietuvos, tada jau būna penkios. Tris valtis dabar įsigijo dar ir Šiauliai. 

2015 m. Visagine surengėme pirmąsias drakonų valčių varžybas, jose dalyvavo 20 komandų. Renginys tapo didele miesto švente. Artėjant varžyboms, kiekvienai komandai aš su pasaulio ir Europos čempionu kanojininku Raimondu Labucku nemokamai surengiame po tris vienos valandos pratybas. Jį irgi prikalbinau sėsti į valtį. 

Komandas stengiamės gerai parengti artėjančioms kovoms. Ypač svarbu, kad kiekvienas irkluotojas turėtų vienos formos irklus. Remdamasis savo patirtimi, komandoms pasakoju, kaip reikia irkluoti, būti vieninga komanda, išlaikyti ritmą. Praėjusiais metais mūsų varžybose dalyvavo 30 komandų, reikėjo surengti net 90 treniruočių. 

Užtenka 2–3 kartus pasitreniruoti, kad žmogus taptų visaverčiu varžybų dalyviu. Tai labai svarbu, nes net ir 60-mečiai bei vyresni pajunta, kad jie šį tą dar gali. Jiems pakyla testosteronas, adrenalinas. 

Kasmet per varžybas improvizuojame, keičiame, kad žmonėms būtų įdomiau. Šiemet per drakonų valčių irklavimo varžybas liepos 28-ąją Visagine norime vakare surengti didelį koncertą, kad žmonės dar galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pasiklausyti muzikos. Nugalėtojus planuojame apdovanoti vakare ant scenos.

Visagine vyksta didžiausias drakonų valčių irklavimo festivalis Lietuvoje. Šiemet jis bus jau ketvirtasis. Pastaraisiais metais dalyvių susirinkdavo apie 600, kovas stebėdavo 1,5 tūkst. žiūrovų. Atvyksta ir Kinijos ambasados darbuotojų, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos drakonų valčių irklavimo entuziastų. 

Šiemet laukiame atvykstančių ukrainiečių, anglų. Po truputį plečiasi mūsų varžybų geografinė erdvė. Kai tik paskelbiame apie varžybas, joms rengiasi ir daug Visagino komandų: gaisrininkai, gelbėtojai, baldų gamintojai, policininkai, gydytojai, mokiniai, įmonių darbuotojai. 

Komanda susibūrė net ir mūsų miesto savivaldybėje, valtį irkluoja ir administracijos direktorius, komandos kapitonas, buvęs irkluotojas Sergejus Mickevičius. Dirbdamas miesto savivaldybėje, akcentuoju, kad savivaldybės komanda ir darbe irkluotų vienodai – vienodu ritmu ir ta pačia kryptimi. 

Jeigu kiekvienas skyrius irkluos atskirai, niekada nepasieks reikiamo rezultato. Per treniruotes savivaldybės darbuotojams rodau, kaip būna, kai irkluojama po vieną, ir kaip, kai visi kartu. 

Drakonų valtį irkluoja ir Zarasų savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Su savo komandomis važinėjame po visą Lietuvą. Praėjusiais metais varžybose Šiauliuose dalyvavo šešios, o Zarasuose – septynios įgulos. 

Prasitarėte, kad tie, kurie pradeda irkluoti drakonų valtis, su jomis jau neišsiskiria. Gal žinote pavyzdžių?
Puikus pavyzdys – mano tėvai. Tėvas Timofejus Šuklinas, buvęs bokso sporto meistras ir gal prieš 30 metų baigęs sportinę karjerą, dabar susižavėjo drakonų valčių irklavimu ir atstovauja Visagino atominės elektrinės komandai. Ji mieste – viena aktyviausių, nors entuziastų amžiaus vidurkis yra jau daugiau nei 55-eri. Irkluotojai turi savo aprangą, vėliavą. Siekiant patekti į Atominės elektrinės komandą, net prireikia atrankos varžybų.
 
Pastaraisiais metais pas mus susidarė ir septynios moterų komandos. Irkluoja ir mano mama Liubovė Šuklina, ji yra įgulos „Visagino afroditės“ kapitonė. Drakonų valčių irklavimas šalyje labai populiarėja, todėl kilo mintis įsteigti šios sporto šakos Lietuvos federaciją. 

Kokius uždavinius kelia jūsų vadovaujama Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija?
Ši federacija įsikūrė praėjusių metų lapkritį. Vienas pagrindinių tikslų – pasiekti didesnį meistriškumą, pagerinti renginių kokybę. Į tą veiklą įtraukiu vis daugiau žmonių. Mums daug padeda pasaulio senjorų čempionas baidarininkas Vadimas Čižys, jis yra vienas iš federacijos steigėjų. Vadimas irkluoja, atstovauja Visagino „Vikingų“ komandai, taip pat dirba treneriu, padeda organizuoti renginius.
 
Turime įvairiausių idėjų, bandysime drakonų valtis vežioti po visą Lietuvą, kad žmonės galėtų rengtis varžyboms, populiarinsime šią patrauklią sporto šaką. Jau galvojame ir apie Lietuvos čempionatą. Tačiau rengti jo dar neskubame, nes pirmenybės nebūtų aukšto lygio, o ir nugalėtojai iš anksto beveik žinomi: Visagino vyrai ar Šiaulių klubas „Irklo broliai“. 


Mūsų tikslas – visų pirma žmones supažindinti su drakonų valčių irklavimu. Planuose – ir burti komandą, kuri dalyvautų pasaulio čempionatuose. Šiemet pirmą kartą sudaryta Lietuvos rinktinė, į kurią įsitraukė ir pasaulio bei Europos čempionai Tomas Gadeikis ir Raimondas Labuckas, taip pat Vadimas Čižys. Vasarį dalyvavome Lenkijos žiemos varžybose ir tarp daugiau nei 50 pajėgių komandų iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos vyrų grupėje užėmėme antrąją vietą, pralaimėjome tik Bydgoščiaus komandai, kurią irklavo keturi olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionatų prizininkai, mišri ekipa buvo septinta. 
 
Mano, federacijos prezidento, didelis noras, kad Lietuva jau šiemet dalyvautų Europos, o kitais metais – pasaulio čempionatuose. Dabar formuosime komandą iš buvusių irkluotojų ir stengsimės įrodyti, kad Lietuvos irkluotojai ir šioje sporto šakoje gali pasiekti gerų rezultatų. 
 
Nors drakonų valčių irklavimo sportas – mėgėjų, vyrauja pozityvios emocijos, tačiau ir pergalių negalima nubraukti, nors jos nėra pagrindinis mūsų tikslas. Norisi drakonų valčių irklavimo varžybas rengti tarp savivaldybių, policijos komisariatų, mokyklų, profesinio mokymo centrų. Kadangi šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, tai noriu į varžybų programą įtraukti ir sprinto 100 m nuotolį. 
 
Nekantriai laukiame, kada bus baigta statyti Visagino irklavimo bazė. Tačiau trūksta pinigų, viliamės, kad projektą baigti padės Vyriausybė. Mūsų naujojoje bazėje bus galima rengti ir tarptautinio lygio drakonų valčių varžybas. Numatyti elingai, atitinkantys reikalavimus laikyti drakonų valtis. 
 
Stebiu savo tėvus, kitus ir matau, kaip žmones įkvepia drakonų valčių irklavimas. Jie po varžybų man dėkoja, kad drakonų irklavimas juos išmokė kolektyve visai kitaip jaustis ir bendrauti. Pas mus į savivaldybę buvo atvažiavusi Lietuvos savivaldybių auditorių asociacija, jiems surengėme pramoginę treniruotę. Visiems labai patiko. Savo pradėto darbo tikrai neketinu mesti. Mes dar tik įsibėgėjame.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžis“ kibo į atlapus „Žalgiriui“
2019 01 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate - sunki „Žalgirio“ ir lengva „Juventus“ krepšininkų pergalės.
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
Slidžioje trasoje – azartiškos lenktynės
2019 01 20
Auto
Slalomo trasoje paaiškėjo, kurio iš veteranų parakinė dar nesudrėkusi ir kuris išsaugojo daugiausia azarto, neprarasdamas vairavimo įgūdžių.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
„Žaibui“ – svarbios pamokos
2019 01 20
Vandensvydis
Alytuje įvyko 1-asis Karpatų lygos vandensvydžio turnyro etapas, kuriame Elektrėnų „Žaibas“ priėmė varžovų iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos iššūkį.
Po sunkaus starto – auksinis finišas
2019 01 20
Golbolas
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Suomijoje vykstančiose tradicinėse neįgaliųjų sportininkų „Pajulahti“ žaidynėse iškovojo čempionės titulą.
Belgijoje – dar du D.Rapšio medaliai
2019 01 20
Plaukimas
16-ose plaukimo varžybose „Flanders Cup“ Antverpene Danas Rapšys laimėjo 200 m nugara rungtį, o 100 m distancijoje laisvuoju stiliumi buvo antras.
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas