Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 10 d. 12:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš kanojos – į drakonų valtį

Egzotiškos sporto šakos federacijos prezidentu tapęs olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas nauja aistra užkrėtė ir savo tėvus.

Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
J. Šuklino archyvo nuotr.
Drakonų valčių lenktynėse dalyvauja ir vyrai, ir moterys.
   
Kanojų irklavimo olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas įnikęs į darbus: jis – Visagino savivaldybės tarybos narys, šiemet Mykolo Romerio universitete gins viešojo administravimo magistro darbą, rūpinasi savo picerija ir restoranu bei 2017 m. įkurta Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija. 
 
„Drakonų valčių irklavimas – komandinė sporto šaka. Tie, kurie pradeda irkluoti, su šiuo mėgėjų sportu nenori skirtis. Drakonų irklavimas tinka visiems: nuo vaikų iki pensinio amžiaus žmonių. Tuo jis ir žavus, kerintis“, – sako 32 metų J. Šuklinas. 

Kaip atradote drakonų valčių irklavimą?
Viskas prasidėjo nuo 2010-ųjų, kai Vladivostokas šventė savo jubiliejų ir sukvietė garsius pasaulio irkluotojus, planetos ir olimpinius čempionus bei prizininkus dalyvauti drakonų valčių irklavimo varžybose. Ten buvo ir Tverės (Rusija) irkluotojų, su kuriais palaikiau glaudžius ryšius, jie man ir pasiūlė kartu irkluoti. Mums pavyko nugalėti.
 
Kai pasaulyje prasidėjo drakonų valčių irklavimo judėjimas, Tverės irkluotojai ėmė dalyvauti įvairiose varžybose ir jas organizuoti. Su jais svarstėme, kaip geriau organizuoti tas varžybas, kokias rungtis įtraukti į jų programą. Savo idėjomis padėdavau viską organizuojant, o po to pagalvojau, kad ir mums reikėtų ką nors panašaus daryti. 

Drakonų valčių irklavimas – tai mėgėjų sportas, į jį žiūriu kaip į socialinį projektą, didinantį bendruomeniškumą, įmonių kolektyvams padedantį pereiti į kitą bendravimo lygį. 

Nuo kokių darbų pradėjote įgyvendinti savo svajonę?
Pirmiausia 2015 m. Varšuvoje iš tų pačių gamintojų, kurie gamina ir lenktynines valtis, nusipirkome 20 vietų drakonų valtį. Ji nėra pigi, kaina kaip neblogo automobilio – 6,5 tūkst. eurų. Dešimt irkluotojų sėdi vienoje valties pusėje ir dešimt – kitoje. Yra vienas būgnininkas, vadinamas drakono galva, ir vairininkas.
 
Šią didelę valtį sudėtinga transportuoti. Visagine turime vieną valtį, jos mums neužtenka per pratybas. Tariuosi su verslininkais, kad padėtų įsigyti dar vieną. Kai organizuojame varžybas, valtis nuomojame ir suvežame iš visos Lietuvos, tada jau būna penkios. Tris valtis dabar įsigijo dar ir Šiauliai. 

2015 m. Visagine surengėme pirmąsias drakonų valčių varžybas, jose dalyvavo 20 komandų. Renginys tapo didele miesto švente. Artėjant varžyboms, kiekvienai komandai aš su pasaulio ir Europos čempionu kanojininku Raimondu Labucku nemokamai surengiame po tris vienos valandos pratybas. Jį irgi prikalbinau sėsti į valtį. 

Komandas stengiamės gerai parengti artėjančioms kovoms. Ypač svarbu, kad kiekvienas irkluotojas turėtų vienos formos irklus. Remdamasis savo patirtimi, komandoms pasakoju, kaip reikia irkluoti, būti vieninga komanda, išlaikyti ritmą. Praėjusiais metais mūsų varžybose dalyvavo 30 komandų, reikėjo surengti net 90 treniruočių. 

Užtenka 2–3 kartus pasitreniruoti, kad žmogus taptų visaverčiu varžybų dalyviu. Tai labai svarbu, nes net ir 60-mečiai bei vyresni pajunta, kad jie šį tą dar gali. Jiems pakyla testosteronas, adrenalinas. 

Kasmet per varžybas improvizuojame, keičiame, kad žmonėms būtų įdomiau. Šiemet per drakonų valčių irklavimo varžybas liepos 28-ąją Visagine norime vakare surengti didelį koncertą, kad žmonės dar galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pasiklausyti muzikos. Nugalėtojus planuojame apdovanoti vakare ant scenos.

Visagine vyksta didžiausias drakonų valčių irklavimo festivalis Lietuvoje. Šiemet jis bus jau ketvirtasis. Pastaraisiais metais dalyvių susirinkdavo apie 600, kovas stebėdavo 1,5 tūkst. žiūrovų. Atvyksta ir Kinijos ambasados darbuotojų, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos drakonų valčių irklavimo entuziastų. 

Šiemet laukiame atvykstančių ukrainiečių, anglų. Po truputį plečiasi mūsų varžybų geografinė erdvė. Kai tik paskelbiame apie varžybas, joms rengiasi ir daug Visagino komandų: gaisrininkai, gelbėtojai, baldų gamintojai, policininkai, gydytojai, mokiniai, įmonių darbuotojai. 

Komanda susibūrė net ir mūsų miesto savivaldybėje, valtį irkluoja ir administracijos direktorius, komandos kapitonas, buvęs irkluotojas Sergejus Mickevičius. Dirbdamas miesto savivaldybėje, akcentuoju, kad savivaldybės komanda ir darbe irkluotų vienodai – vienodu ritmu ir ta pačia kryptimi. 

Jeigu kiekvienas skyrius irkluos atskirai, niekada nepasieks reikiamo rezultato. Per treniruotes savivaldybės darbuotojams rodau, kaip būna, kai irkluojama po vieną, ir kaip, kai visi kartu. 

Drakonų valtį irkluoja ir Zarasų savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Su savo komandomis važinėjame po visą Lietuvą. Praėjusiais metais varžybose Šiauliuose dalyvavo šešios, o Zarasuose – septynios įgulos. 

Prasitarėte, kad tie, kurie pradeda irkluoti drakonų valtis, su jomis jau neišsiskiria. Gal žinote pavyzdžių?
Puikus pavyzdys – mano tėvai. Tėvas Timofejus Šuklinas, buvęs bokso sporto meistras ir gal prieš 30 metų baigęs sportinę karjerą, dabar susižavėjo drakonų valčių irklavimu ir atstovauja Visagino atominės elektrinės komandai. Ji mieste – viena aktyviausių, nors entuziastų amžiaus vidurkis yra jau daugiau nei 55-eri. Irkluotojai turi savo aprangą, vėliavą. Siekiant patekti į Atominės elektrinės komandą, net prireikia atrankos varžybų.
 
Pastaraisiais metais pas mus susidarė ir septynios moterų komandos. Irkluoja ir mano mama Liubovė Šuklina, ji yra įgulos „Visagino afroditės“ kapitonė. Drakonų valčių irklavimas šalyje labai populiarėja, todėl kilo mintis įsteigti šios sporto šakos Lietuvos federaciją. 

Kokius uždavinius kelia jūsų vadovaujama Lietuvos drakonų valčių irklavimo federacija?
Ši federacija įsikūrė praėjusių metų lapkritį. Vienas pagrindinių tikslų – pasiekti didesnį meistriškumą, pagerinti renginių kokybę. Į tą veiklą įtraukiu vis daugiau žmonių. Mums daug padeda pasaulio senjorų čempionas baidarininkas Vadimas Čižys, jis yra vienas iš federacijos steigėjų. Vadimas irkluoja, atstovauja Visagino „Vikingų“ komandai, taip pat dirba treneriu, padeda organizuoti renginius.
 
Turime įvairiausių idėjų, bandysime drakonų valtis vežioti po visą Lietuvą, kad žmonės galėtų rengtis varžyboms, populiarinsime šią patrauklią sporto šaką. Jau galvojame ir apie Lietuvos čempionatą. Tačiau rengti jo dar neskubame, nes pirmenybės nebūtų aukšto lygio, o ir nugalėtojai iš anksto beveik žinomi: Visagino vyrai ar Šiaulių klubas „Irklo broliai“. 


Mūsų tikslas – visų pirma žmones supažindinti su drakonų valčių irklavimu. Planuose – ir burti komandą, kuri dalyvautų pasaulio čempionatuose. Šiemet pirmą kartą sudaryta Lietuvos rinktinė, į kurią įsitraukė ir pasaulio bei Europos čempionai Tomas Gadeikis ir Raimondas Labuckas, taip pat Vadimas Čižys. Vasarį dalyvavome Lenkijos žiemos varžybose ir tarp daugiau nei 50 pajėgių komandų iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos vyrų grupėje užėmėme antrąją vietą, pralaimėjome tik Bydgoščiaus komandai, kurią irklavo keturi olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionatų prizininkai, mišri ekipa buvo septinta. 
 
Mano, federacijos prezidento, didelis noras, kad Lietuva jau šiemet dalyvautų Europos, o kitais metais – pasaulio čempionatuose. Dabar formuosime komandą iš buvusių irkluotojų ir stengsimės įrodyti, kad Lietuvos irkluotojai ir šioje sporto šakoje gali pasiekti gerų rezultatų. 
 
Nors drakonų valčių irklavimo sportas – mėgėjų, vyrauja pozityvios emocijos, tačiau ir pergalių negalima nubraukti, nors jos nėra pagrindinis mūsų tikslas. Norisi drakonų valčių irklavimo varžybas rengti tarp savivaldybių, policijos komisariatų, mokyklų, profesinio mokymo centrų. Kadangi šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, tai noriu į varžybų programą įtraukti ir sprinto 100 m nuotolį. 
 
Nekantriai laukiame, kada bus baigta statyti Visagino irklavimo bazė. Tačiau trūksta pinigų, viliamės, kad projektą baigti padės Vyriausybė. Mūsų naujojoje bazėje bus galima rengti ir tarptautinio lygio drakonų valčių varžybas. Numatyti elingai, atitinkantys reikalavimus laikyti drakonų valtis. 
 
Stebiu savo tėvus, kitus ir matau, kaip žmones įkvepia drakonų valčių irklavimas. Jie po varžybų man dėkoja, kad drakonų irklavimas juos išmokė kolektyve visai kitaip jaustis ir bendrauti. Pas mus į savivaldybę buvo atvažiavusi Lietuvos savivaldybių auditorių asociacija, jiems surengėme pramoginę treniruotę. Visiems labai patiko. Savo pradėto darbo tikrai neketinu mesti. Mes dar tik įsibėgėjame.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionams rankas spaudė sostinės meras
2018 05 23
Jaunimas
Trečiadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" jaunimo komanda buvo pagerbta miesto savivaldybėje, o vėliau – pakviesta šventinių pietų.
Vilniaus „Kibirkštis“ rikiuoja gretas
2018 05 23
Moterų krepšinis
Gimtame mieste rungtyniaus gynėjos ir puolėjos pozicijose galinti žaisti Urtė Slavickaitė.
„Lietkabelis“ sieks LKL medalių
2018 05 23
LKL
„Mes esame geresnė komanda ir tai įrodėme aikštelėje, o ne kalbomis socialiniuose tinkluose“, - teigia „Lietkabelio“ vadovas M.Ignatavičius.
 
Greitas įvartis nulėmė pirmą pralaimėjimą
2018 05 23
Moterų futbolas
Pirmą nesėkmę Baltijos moterų futbolo lygoje, įskaitant ir praėjusį sezoną patyrė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda.
„Trakai“ neprilygo svečiams iš Klaipėdos
2018 05 23
A lyga
„Trakų“ komanda toliau neatranda savojo žaidimo. Trečiadienį A lygos 15 turo rungtynėse riteriai LFF stadione 1:2 pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“.
„Žalgirių“ mūšį laimėjo vilniečiai
2018 05 23
A lyga
Pirmasis šio sezono Vilniaus „Žalgirio“ vizitas S. Dariaus ir S. Girėno stadione, priešingai nei praėjusiais metais, buvo sėkmingas.
Atrankos barjerą įveikė visos Lietuvos atstovės
2018 05 23
Penkiakovė
Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas.
Lengvaatlečių varžybose – rankininkų rekordai
2018 05 23
Žaidynės
Vilniaus gimnazistų sporto žaidynėse ketvirtus metus iš eilės komandų įskaitoje triumfavo Simono Daukanto gimnazijos atstovai.
Bėgikių tikslas - olimpinės žaidynės
2018 05 23
Bėgimas
Svajonė ar realybė? Lietuvos bėgikių estafetės komanda sieks prasibrauti į olimpines žaidynes.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Švedijoje – visų spalvų apdovanojimai
2018 05 22
Imtynės
Europos Šiaurės šalių imtynių čempionate lietuvės iškovojo penkis medalius.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2018 05 22
MTB
Druskininkuose sekmadienį prasidėjo 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas.
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
„Dragūnui“ norisi didesnių iššūkių
2018 05 21
Žvilgsnis
„Kartais susidaro įspūdis, kad mes jau išaugome savo kelnaites ir norisi didesnių iššūkių, bent jau man kaip treneriui“, - tegia treneris A.Juškėnas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
 
Džiaugiasi Prancūzijos elite įgyta patirtimi
2018 05 23
Moterų tinklinis
Viena geriausių Lietuvos tinklininkių Monika Šalkutė šį sezoną išbandė savo jėgas aukščiausioje Prancūzijos lygoje.
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Žurnalistų ralyje laukia užsieniečių desanto
2018 05 23
Ralis
Italas Federico Baglini "Press ralyje" išsikėlė tikslą: nelikti paskutiniu.
Kačerginėje rungsis ir Dakaro dalyviai
2018 05 23
Enduro
Visos dienos renginio motociklininkams „Moto Fiesta“ metu vyks enduro varžybos „Moto 5“, kuriose susirinks stipriausi sportininkai
Dakaro ralį šturmuos ketvirtą kartą
2018 05 23
Dakaras
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas patvirtino, kad jų ekipažas dalyvaus 2019 m. Dakaro ralyje.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Rengiasi užkariauti Vilniaus gatves
2018 05 23
Riedučių sportas
Praėjusiais metais Vilniuje pirmą kartą surengta vakarinė riedučių šventė "Vilniaus naktinis riedėjimas" šiais metais sugrįžta su dar didesne jėga.
Nykštietiškame triatlone - ir rąsto pjovimas
2018 05 23
Triatlonas
Pergalę multisporto varžybose lėmė finišas dviem rankom, dviem kojom.
Lietuviai pasiekė rekordines aukštumas
2018 05 22
Regbis
Naujame Pasaulio regbio federacijos (World Rugby) paskelbtame nacionalinių komandų reitinge Lietuvos rinktinė iš 35-os vietos pakilo į 34-ąją.
 
Palangoje finišavo Lietuvos mažųjų žaidynės
2018 05 22
Žaidynės
Parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius: „Vaikams su negalia sportas suteikia drąsos jaustis pilnaverčiais“.
Arenoje – svarbiausių mačų transliacijos
2018 05 22
Arena
Stebėti svarbiausių vasaros sporto mačų transliacijų sporto mėgėjai galės keliauti į „Siemens“ areną. Jau gegužės 26 d. čia rodys Čempionų lygos finalą.
Augo žinomumas ir palankūs vertinimai
2018 05 22
Apklausa
Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) žinomumas auga, o organizacijos veiklą gerai vertina du trečdaliai Lietuvos gyventojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas