Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. balandžio 24 d. 20:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dukters gimtadieniui – įspūdingas metimas

Andrius Gudžius Vilniuje pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje, o Virgilijaus Aleknos sūnus net dukart gerino rekordą.

Varžybų akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Tik praėjusį penktadienį sugrįžęs iš treniruočių stovyklos Portugalijoje, Andrius Gudžius galingai pradėjo varžybų sezoną – Vilniaus miesto sporto centro žiemos sezono ilgų metimų pirmenybėse jis diską trečiuoju bandymu nusviedė 68 m 98 cm ir pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje.
 
Tai nebuvo pats toliausias pasaulio čempiono metimas, vienu iš bandymų jo diskas skriejo apie 70 m, tačiau sportininkas neišsilaikė sektoriuje, ir teisėjai metimo neįskaitė. 

Toliau nei A.Gudžius šiemet metė tik jamaikietis Fedrickas Dacresas - 69 m 83 cm.

Neskuba pasiekti geriausią sportinę formą

A.Gudžius po varžybų sakė, kad galėjo būti truputį šilčiau. „Nepaisant to, mano pirmais startas šį sezoną – puikus. Visą laiką apetitas būna didelis, bet šiuo rezultatu esu patenkintas. Nesu idealiai patenkintas tik savo metimų technika, yra ką šlifuoti. Tačiau sezonas tik prasideda, per mėnesiuką, manau, apsišlifuosiu, ko dar trūksta. Ne tiek ir daug šiemet lauke mėčiau, nors ir buvau treniruočių stovyklose.  Nesisekė su orais, ypač Portugalijoje. Daugokai lijo, buvo vėsoka. Bet šiaip viksas labai gerai. Klaideles pasitaisysime ir, manau, vienu kitu metriuku toliau mesiu“, - po varžybų sakė A. Gudžius.

Pajėgiausiais 2017 m. planetos disko metikas yra patenkintas pasirengimu naujajam sezonui, tačiau kol kas nesistengia pasiekti savo geriausią sportinę formą. „Dar nereikia jos pasiekti, nes gegužės mėnesį pradėsiu dalyvauti tarptautinėse komercinėse varžybose, Birmingeme žadu atstovauti klubui „Cosma“ Europos čempionų klubų taurės varžybose, o gegužės 31 d. - Deimantinės lygos startas Romoje“, - sakė A. Gudžius.  

Kiti trys Deimantinės lygos etapai bus surengti Osle, Stokholme ir Paryžiuje. Po jų paaiškės 10 stipriausių disko metikų, kurie rudenį dalyvaus galutiniame finaliniame etape.      

Varžybos Vilniuje sutapo su ketvirtuoju pasaulio čempiono dukters Viktorijos gimtadieniu, todėl pasaulio čempionas po varžybų iš karto išskubėjo į namus. 

„Paklausiau dukrytės,  ar galiu išvykti į varžybas. Sako – važiuok, sudalyvauk ir greičiau grįžk“, - sakė sportininkas, ketvirtadienį planuojantis dalyvauti varžybose Kaune.

Klaipėda neįsileido pasaulio čempiono 

Kaip teigė A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas, jie buvo numatę dalyvauti ir  varžybose Klaipėdoje. 

„Tačiau klaipėdiečiai metikų, tarp jų ir Andriaus, neįsileido į stadioną. Neva jie  sugadins augančia žolę.  Bet juk teisingai paleistas diskas aikštėje nepalieka jokios žymės. Tos varžybos uostamiestyje vyks, tačiau be disko metimo rungties.  O jeigu ji ir bus surengta, sportininkai diską mėtys kažkur patvoriuose. O vilniečiai mums parodė didelę pagarbą: disko metimo varžybos turėjo vykti 18 val., tačiau varžybų organizatorių paprašėme, kad jos būtų paankstintos, nes Andrius norėjo suskubti į savo dukrytės gimtadienį, ir jie sutiko“, - pasidžiaugė V. Kidykas.
 
Pasaulio čempiono treneris pripažino, kad A.Gudžiaus pasiektas beveik 69 m rezultatas yra solidus. „Tikrai puikus startas, pirmasis blynas neprisvilo. Tačiau dabar toks laikas, kai diskas neturi toli skrieti. Gerą sportinę formą Andrius turėtų įgyti gegužė pabaigoje-birželio pradžioje“, - sako treneris.
 
Pasak jo, dabar nėra reikalo dažnai dalyvauti varžybose. Žinoma, norisi, kad auklėtinis kuo greičiau įveiktų 70 m ribą, tačiau geriau jau po truputį gerinti rezultatus. 


Olimpinis čempionas nenusivilia

Antrąją vietą disko metimo varžybose užėmė Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto auklėtinis Domantas Poška, šeštuoju bandymu diską nusviedęs 61 m 48 cm. 

„Tai buvo antrasis Domanto startas šiemet, Portugalijoje jis numetė truputį daugiau nei 57 m. Dabar ir aš, ir sportininkas tikėjomės truputį geresnio rezultato.  Tačiau to padaryti neleido techniniai dalykai. Per apšilimą Domantas mėtė gana toli, tačiau apšilimas yra apšilimas, tą reikia daryti ir per varžybas“, - sakė R. Ubartas. 
 
D. Poškos asmeninis rekordas – 62 m 49 cm. Jo treneris tikisi, kad atletas šiemet diską nusvies 63 m. 

Rekordus gerino Aleknos sūnus

Per jaunimo varžybas dukart savo asmeninius rekordus gerino Saulės privačios gimnazijos vienuoliktokas Martynas Alekna:  jis 1 kg 750 g diską trečiuoju bandymu  nusviedė 57 m, o penktuoju - 57 m 55cm. 

Ankstesnį savo rekordą olimpinio čempiono pagerino net 7 m 61 cm ir ne tik tapo nugalėtoju, nustebino savo trenerį Mantą Jusį, bet ir įvykdė normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą Tamperėje, kuriame jis debiutuos.  

„Labai daug dirbau visą žiemą, todėl labai džiaugiuosi šiuo rezultatu“, - sakė sportininkas. 

Varžybas stebėjo ir jo mama, praeityje lengvaatletė, o dabar verslininkė  Kristina Aleknienė.

Talentingo sportininko treneris Mantas Jusis sako, kad šiemet savo auklėtiniui jis planavo 56 m nuotolį, bet galvojo ir apie 58 m. 

„Dabar reikės planuoti daugiau. Dar yra nemažai techninių nesklandumų. Šiais metais jų nespėsime ištaisyti, bet kitąmet, jeigu bus tik noro, motyvacijos, Martynas diską turėtų mesti gerokai toliau“, - įsitikinęs M. Jusis.   Talentingas jaunasis disko metikas ypač patiko olimpiniam čempionui R.Ubartui „Jis puikiai sudėtas, turi ilgas rankas, jėgos, koordinuotas. Sektoriuje ramus, pasitiki savo jėgomis. Toks disko metimo sektoriuje buvo ir jo tėvas Virgilijus Alekna“, - sakė R. Ubartas. 
 
Pirmą sykį disko metimo varžybose debiutavo ir Martyno brolis devintokas Mykolas Alekna, anksčiau lankęs futbolo pratybas. 

Jis varžėsi jaunių grupėje ir mėtė 1,5 kg sveriantį diską. Debiutas fantastiškas: pasiektas 50 m 54 cm rezultatas, smarkiai aplenkti varžovai ir užimta pirmoji vieta. 

Jaunėlio sūnaus metimus jau stebėjo ir jo tėvas, dukart olimpinis čempionas V.Alekna.
 
Kamuoliko mėtymo varžybas mergaičių grupėje laimėjo Rūta Narcevičiūtė (32 m 15 cm), o berniukų – Tadas Mikulskas (30 m 40 cm).  Ietį vyrų grupėje toliausiai nusviedė Modestas Masteika (63 m 65 cm). Jie visi – vilniečiai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
A. Juškevičius vedė komandą į pergalę
2018 09 25
Legionierius
Lietuvis krepšininkas Adas Juškevičius vedė savo komandą į pergalę Prancūzijos čempionate.
Šakiuose – M. Paulausko vardo turnyras
2018 09 24
Turnyras
Rugsėjo 26-27 dienomis Šakiuose ir vėl vyks jau tradiciniu tampantis Modesto Paulausko vardo turnyras.
Titulo siekė dešimtmetį
2018 09 24
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje – pažintis su A lygoje pirmą kartą triumfavusia „Ferimsta”.
 
Futsalo treneriams – kroato pamokos
2018 09 25
Kursai
Prieš naują Lietuvos futsalo sezoną FIFA futsal trenerių kursuose patirtimi dalijosi ilgametis Kroatijos ir Suomijos rinktinės strategas Mičo Martičius.
Naujieji čempionai – FK „Šilalė“
2018 09 24
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Šilalės miesto komanda FK „Šilalė - Prolain“.
D.Česnauskis: „Nėra dvejonių – tai pabaiga“
2018 09 24
Sprendimas
Ilgametis Lietuvos nacionalinės rinktinės ir „Trakų“ narys Deividas Česnauskis po šio sezono padės tašką profesionalo karjeroje.
Nuo darželinukų iki gimnazistų
2018 09 24
Taurė
Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
 
Paaiškėjo stipriausia mėgėjų teniso komanda
2018 09 25
Mėgėjai
Vilniuje vykusiame Lietuvos teniso klubų lygos finale triumfavo „Top Tennis Club” klubas.
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Kovotojos sąskaitoje – dar vienas titulas
2018 09 24
Karatė
Rugsėjo pradžioje Šolnoko taurės turnyre Vengrijoje triumfavusi vilnietė Brigita Gustaitytė šį kartą laimėjo atvirąjį Švedijos čempionatą.
Startas - be pergalių
2018 09 24
Dziudo
Rokas Nenartavičius pasaulio dziudo čempionate pralaimėjo pirmąją kovą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
 
Nugalėtojai nusileido pusantros minutės
2018 09 24
Plentas
Dviratininkė Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate užėmė 24-ąją vietą.
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
Rankininkių startas - sėkmingas
2018 09 25
Moterų rankinis
Visos trys šiame čempionate besivaržančios mūsų šalies ekipos pasiekė pergales, ta pati ekipa iš Baltarusijos - "Gorodničanka".
Rankininkai svetur apšilo kojas
2018 09 24
Legionieriai
Iš Čempionų lygoje rungtyniaujančių lietuvių šią savaitę džiaugėsi tik G. Savukyno treniruojamas bei G. Morkūno atstovaujamas Rihymiakio "Cocks" klubas.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Lietuviai dominavo Balkanų bekelės ralyje
2018 09 24
Bekelė
Du iš penkių "Balkan Offroad Rallye" startavusių tautiečių lipo ant podiumo, o Dakarui besiruošiantis A. Gelažninkas geriausią tempą diktavo nuo pradžios.
Ralio trofėjus - tituluotiems dalyviams
2018 09 24
Ralis
Kaune finišavo 45-asis ralis "Kauno ruduo 2018", skirtas vienų žymiausiųjų automobilių sporto meistrų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.
Sezoną uždarė Silezijoje
2018 09 24
Moto
Savaitgalį plento žiedo motociklininkai Pietų Lenkijoje esančiame "Silesia Ring" žiede gaudė paskutines gero oro akimirkas
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Lietuvė Kinijoje - septinta
2018 09 25
Ėjimas
Ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė varžybose Kinijoje pirmame etape finišavo septinta.
Šachmatų olimpiados starte - pergalės
2018 09 24
Šachmatai
Baku (Azerbaidžanas) vyksiančios 43-iosios šachmatų olimpiados pirmajame ture Lietuvos rinktinės iškovojo pergales.
Padelio žaidėjai atsisveikino su vasara
2018 09 24
Padelio tenisas
Vilniuje vyko LPF Vasaros taurės IV etapo padelio turnyras, dėl lietaus persikėlęs iš lauko aikštelių į Fanų padelio areną.
 
Olimpiečiai žengia bendro gyvenimo keliu
2018 09 25
Šeima
Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius 2018 m. gali vadinti išskirtiniais metais. Ne tik dėl sporto rezultatų, bet ir dėl įvykių jų bendrame gyvenime.
Apdovanojimų akimirkos – atlygis už darbą
2018 09 24
Apdovanojimai
LPOK prezidentas Mindaugas Bilius: „Nuostabu matyti, kad auginame pamainą“.
Už sėkmę arenose – įvertinimas namuose
2018 09 24
Apdovanojimai
Premjeras S.Skvernelis Vyriausybės rūmuose pasveikino Lietuvos sportininkus, pasiekusius įspūdingų pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose 2018 m.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas