Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. balandžio 24 d. 20:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dukters gimtadieniui – įspūdingas metimas

Andrius Gudžius Vilniuje pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje, o Virgilijaus Aleknos sūnus net dukart gerino rekordą.

Varžybų akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Tik praėjusį penktadienį sugrįžęs iš treniruočių stovyklos Portugalijoje, Andrius Gudžius galingai pradėjo varžybų sezoną – Vilniaus miesto sporto centro žiemos sezono ilgų metimų pirmenybėse jis diską trečiuoju bandymu nusviedė 68 m 98 cm ir pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje.
 
Tai nebuvo pats toliausias pasaulio čempiono metimas, vienu iš bandymų jo diskas skriejo apie 70 m, tačiau sportininkas neišsilaikė sektoriuje, ir teisėjai metimo neįskaitė. 

Toliau nei A.Gudžius šiemet metė tik jamaikietis Fedrickas Dacresas - 69 m 83 cm.

Neskuba pasiekti geriausią sportinę formą

A.Gudžius po varžybų sakė, kad galėjo būti truputį šilčiau. „Nepaisant to, mano pirmais startas šį sezoną – puikus. Visą laiką apetitas būna didelis, bet šiuo rezultatu esu patenkintas. Nesu idealiai patenkintas tik savo metimų technika, yra ką šlifuoti. Tačiau sezonas tik prasideda, per mėnesiuką, manau, apsišlifuosiu, ko dar trūksta. Ne tiek ir daug šiemet lauke mėčiau, nors ir buvau treniruočių stovyklose.  Nesisekė su orais, ypač Portugalijoje. Daugokai lijo, buvo vėsoka. Bet šiaip viksas labai gerai. Klaideles pasitaisysime ir, manau, vienu kitu metriuku toliau mesiu“, - po varžybų sakė A. Gudžius.

Pajėgiausiais 2017 m. planetos disko metikas yra patenkintas pasirengimu naujajam sezonui, tačiau kol kas nesistengia pasiekti savo geriausią sportinę formą. „Dar nereikia jos pasiekti, nes gegužės mėnesį pradėsiu dalyvauti tarptautinėse komercinėse varžybose, Birmingeme žadu atstovauti klubui „Cosma“ Europos čempionų klubų taurės varžybose, o gegužės 31 d. - Deimantinės lygos startas Romoje“, - sakė A. Gudžius.  

Kiti trys Deimantinės lygos etapai bus surengti Osle, Stokholme ir Paryžiuje. Po jų paaiškės 10 stipriausių disko metikų, kurie rudenį dalyvaus galutiniame finaliniame etape.      

Varžybos Vilniuje sutapo su ketvirtuoju pasaulio čempiono dukters Viktorijos gimtadieniu, todėl pasaulio čempionas po varžybų iš karto išskubėjo į namus. 

„Paklausiau dukrytės,  ar galiu išvykti į varžybas. Sako – važiuok, sudalyvauk ir greičiau grįžk“, - sakė sportininkas, ketvirtadienį planuojantis dalyvauti varžybose Kaune.

Klaipėda neįsileido pasaulio čempiono 

Kaip teigė A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas, jie buvo numatę dalyvauti ir  varžybose Klaipėdoje. 

„Tačiau klaipėdiečiai metikų, tarp jų ir Andriaus, neįsileido į stadioną. Neva jie  sugadins augančia žolę.  Bet juk teisingai paleistas diskas aikštėje nepalieka jokios žymės. Tos varžybos uostamiestyje vyks, tačiau be disko metimo rungties.  O jeigu ji ir bus surengta, sportininkai diską mėtys kažkur patvoriuose. O vilniečiai mums parodė didelę pagarbą: disko metimo varžybos turėjo vykti 18 val., tačiau varžybų organizatorių paprašėme, kad jos būtų paankstintos, nes Andrius norėjo suskubti į savo dukrytės gimtadienį, ir jie sutiko“, - pasidžiaugė V. Kidykas.
 
Pasaulio čempiono treneris pripažino, kad A.Gudžiaus pasiektas beveik 69 m rezultatas yra solidus. „Tikrai puikus startas, pirmasis blynas neprisvilo. Tačiau dabar toks laikas, kai diskas neturi toli skrieti. Gerą sportinę formą Andrius turėtų įgyti gegužė pabaigoje-birželio pradžioje“, - sako treneris.
 
Pasak jo, dabar nėra reikalo dažnai dalyvauti varžybose. Žinoma, norisi, kad auklėtinis kuo greičiau įveiktų 70 m ribą, tačiau geriau jau po truputį gerinti rezultatus. 


Olimpinis čempionas nenusivilia

Antrąją vietą disko metimo varžybose užėmė Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto auklėtinis Domantas Poška, šeštuoju bandymu diską nusviedęs 61 m 48 cm. 

„Tai buvo antrasis Domanto startas šiemet, Portugalijoje jis numetė truputį daugiau nei 57 m. Dabar ir aš, ir sportininkas tikėjomės truputį geresnio rezultato.  Tačiau to padaryti neleido techniniai dalykai. Per apšilimą Domantas mėtė gana toli, tačiau apšilimas yra apšilimas, tą reikia daryti ir per varžybas“, - sakė R. Ubartas. 
 
D. Poškos asmeninis rekordas – 62 m 49 cm. Jo treneris tikisi, kad atletas šiemet diską nusvies 63 m. 

Rekordus gerino Aleknos sūnus

Per jaunimo varžybas dukart savo asmeninius rekordus gerino Saulės privačios gimnazijos vienuoliktokas Martynas Alekna:  jis 1 kg 750 g diską trečiuoju bandymu  nusviedė 57 m, o penktuoju - 57 m 55cm. 

Ankstesnį savo rekordą olimpinio čempiono pagerino net 7 m 61 cm ir ne tik tapo nugalėtoju, nustebino savo trenerį Mantą Jusį, bet ir įvykdė normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą Tamperėje, kuriame jis debiutuos.  

„Labai daug dirbau visą žiemą, todėl labai džiaugiuosi šiuo rezultatu“, - sakė sportininkas. 

Varžybas stebėjo ir jo mama, praeityje lengvaatletė, o dabar verslininkė  Kristina Aleknienė.

Talentingo sportininko treneris Mantas Jusis sako, kad šiemet savo auklėtiniui jis planavo 56 m nuotolį, bet galvojo ir apie 58 m. 

„Dabar reikės planuoti daugiau. Dar yra nemažai techninių nesklandumų. Šiais metais jų nespėsime ištaisyti, bet kitąmet, jeigu bus tik noro, motyvacijos, Martynas diską turėtų mesti gerokai toliau“, - įsitikinęs M. Jusis.   Talentingas jaunasis disko metikas ypač patiko olimpiniam čempionui R.Ubartui „Jis puikiai sudėtas, turi ilgas rankas, jėgos, koordinuotas. Sektoriuje ramus, pasitiki savo jėgomis. Toks disko metimo sektoriuje buvo ir jo tėvas Virgilijus Alekna“, - sakė R. Ubartas. 
 
Pirmą sykį disko metimo varžybose debiutavo ir Martyno brolis devintokas Mykolas Alekna, anksčiau lankęs futbolo pratybas. 

Jis varžėsi jaunių grupėje ir mėtė 1,5 kg sveriantį diską. Debiutas fantastiškas: pasiektas 50 m 54 cm rezultatas, smarkiai aplenkti varžovai ir užimta pirmoji vieta. 

Jaunėlio sūnaus metimus jau stebėjo ir jo tėvas, dukart olimpinis čempionas V.Alekna.
 
Kamuoliko mėtymo varžybas mergaičių grupėje laimėjo Rūta Narcevičiūtė (32 m 15 cm), o berniukų – Tadas Mikulskas (30 m 40 cm).  Ietį vyrų grupėje toliausiai nusviedė Modestas Masteika (63 m 65 cm). Jie visi – vilniečiai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – bronzinis „Žalgirio“ finišas
2018 05 20
Eurolyga
Po drama virtusios rungtynių pabaigos Kauno „Žalgiris“ įveikė Maskvos CSKA ir pirmą kartą istorijoje iškovojo trečiąją vietą Eurolygoje.
Prezidentė "Žalgiriui" linkėjo sėkmės
2018 05 20
Susitikimas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Kauno "Žalgiro" krepšininkais, prisiminė Sovietmečio kovas su CSKA.
Belgrade  – „Lietuvos ryto“ triumfas
2018 05 20
Eurolyga
Visus varžovus įveikę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po šešerių metų pertraukos vėl įkopė į Eurolygos jaunimo turnyro čempionų sostą (VIDEO).
 
Atsisakę trenerio, iškovojo pergalę
2018 05 20
A lyga
Nieko įsimintino prie varžovų vartų nesukūrę "Trakai" A lygos pirmenybių rungtynėse 1:0 įveikė Jonavą.
Čempionai suklupo jau pirmajame ture
2018 05 20
Mini futbolas
Alytaus „Dainavos“ pagrindinės mokyklos stadione keturiolika geriausių mažojo futbolo komandų iš visos Lietuvos sužaidė po dvi rungtynes.
„Stumbro“ talentas – kuklus, bet kovingas
2018 05 18
A lyga
Kgaogelo Sekgota'os gimtinė yra PAR Limpopo provincijoje ir būtent ten jis mokėsi žaisti futbolą. Labai dažnai tą tekdavo daryti gatvėje.
"Sportuoti galima bet kur ir bet kada"
2018 05 16
Interviu
M. Šatkus yra bėgęs lėktuvo pakilimo taku, treniravęsis ant banko pastato stogo, svajoja apie treniruotę jūra plaukiančiame kariniame laive.
Bėgime - daugiau moksleivių ir šeimų
2018 05 14
Bėgimas
Šiemet prie klasikinės pusės maratono, 10,5 km, 5 km ir 1 km distancijų starto linijos Trakuose išsirikiavo beveik 2500 bėgimo mėgėjų iš bemaž 20 šalių.
Klaipėdoje - A. Gudžiaus pergalė
2018 05 13
Disko metimas
Klaipėdos sezono atidarymo lengvosios atletikos varžybose pasaulio čempionas Andrius Gudžius diską numetė 66 m 78 cm ir užėmė pirmąją vietą.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
Į finalus pateko 10 lietuvių
2018 05 18
Boksas
Kauno sporto halėje vykstančiame tarptautiniame Algirdo Šociko vardo turnyre baigėsi pusfinalių mūšiai.
 
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
Prancūzijoje lietuvis "įvažiavo" į dešimtuką
2018 05 09
Dviračiai
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „4 Jours de Dunkerque" antrajame etape Evaldas Šiškevičius finišavo devintas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
Prieš akis - istorinis šansas
2018 05 15
Atranka
Prieš 21 metus Lietuvos rankininkai namuose įveikė islandus atrankos grupėje ir pateko į Europos pirmenybes.
 
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Lietuviai pateko į prestižinį turnyrą
2018 05 16
Paplūdimio tinklinis
Antrajame atrankos rate įveikę Kanados duetą, Lietuvos paplūdimio tenisininkai A.Rumševičius ir L.Každailis pateko į pagrindines Ipatemos turnyro varžybas.
Motokroso trasoje - per 200 motociklininkų
2018 05 20
"Aleksandrijos trasa yra viena kokybiškiausių visoje šalyje, čia motociklininkai pasiekia didesnį greitį", - sako LMSF prezidentas R.Benediktavičius.
Parodoje pristato savo naują automobilį
2018 05 18
Auto
Artėjančiame Europos ralikroso čempionato etape, vyksiančiame birželio 7-10 dienomis Norvegijoje, Rokas Baciuška varžysis jau su „Audi A1“.
Pirmą kartą Lietuvoje - "Formula Junior"
2018 05 18
Lenktynės
Į lenktynes "Nemuno žiede" jau užsiregistravo 37 dalyviai iš JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Švedijos.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Lietuvos pilotas išbandė techniką
2018 05 20
F2
Kauno mariose vyko Lietuvos vandens formulių taurės varžybos. Jos Edgarui Riabko tapo treniruote prieš kito savaitgalio startą.
Antrąją dieną - Lietuvos klubų pergalės
2018 05 19
Žolės riedulys
Europos žolės riedulio taurių turnyruose šeštadienį pergalės iškovojo visos Lietuvos komandos.
Lietuviai sudorojo Maltos rinktinę
2018 05 19
Regbis
Įveikusi Maltą 81:10 Lietuvos regbio rinktinė iškovojo teisę kitąmet žaisti antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – "Trophy".
 
LTOK patvirtino finansinę ataskaitą
2018 05 18
Asamblėja
Vienintelis LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos klausimas buvo audituotos 2017 metų LTOK finansinės ataskaitos tvirtinimas.
Eiliniame posėdyje – svarbūs klausimai
2018 05 17
Posėdis
LTOK vykdomojo komiteto posėdyje – apie premjero šūvį, apdovanojimus, projektus, Buenos Aires, olimpiečius ir jų pagalbininkus, dopingą.
Sportui – daugiau pinigų už alkoholį ir tabaką
2018 05 17
Pinigai
Liberalas S. Gentvilas pateikė pasiūlymą Sporto įstatymo projektui skirti daugiau iš akcizų surinktų mokesčių pajamų sporto projektams finansuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas