Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. balandžio 24 d. 20:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dukters gimtadieniui – įspūdingas metimas

Andrius Gudžius Vilniuje pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje, o Virgilijaus Aleknos sūnus net dukart gerino rekordą.

Varžybų akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Tik praėjusį penktadienį sugrįžęs iš treniruočių stovyklos Portugalijoje, Andrius Gudžius galingai pradėjo varžybų sezoną – Vilniaus miesto sporto centro žiemos sezono ilgų metimų pirmenybėse jis diską trečiuoju bandymu nusviedė 68 m 98 cm ir pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje.
 
Tai nebuvo pats toliausias pasaulio čempiono metimas, vienu iš bandymų jo diskas skriejo apie 70 m, tačiau sportininkas neišsilaikė sektoriuje, ir teisėjai metimo neįskaitė. 

Toliau nei A.Gudžius šiemet metė tik jamaikietis Fedrickas Dacresas - 69 m 83 cm.

Neskuba pasiekti geriausią sportinę formą

A.Gudžius po varžybų sakė, kad galėjo būti truputį šilčiau. „Nepaisant to, mano pirmais startas šį sezoną – puikus. Visą laiką apetitas būna didelis, bet šiuo rezultatu esu patenkintas. Nesu idealiai patenkintas tik savo metimų technika, yra ką šlifuoti. Tačiau sezonas tik prasideda, per mėnesiuką, manau, apsišlifuosiu, ko dar trūksta. Ne tiek ir daug šiemet lauke mėčiau, nors ir buvau treniruočių stovyklose.  Nesisekė su orais, ypač Portugalijoje. Daugokai lijo, buvo vėsoka. Bet šiaip viksas labai gerai. Klaideles pasitaisysime ir, manau, vienu kitu metriuku toliau mesiu“, - po varžybų sakė A. Gudžius.

Pajėgiausiais 2017 m. planetos disko metikas yra patenkintas pasirengimu naujajam sezonui, tačiau kol kas nesistengia pasiekti savo geriausią sportinę formą. „Dar nereikia jos pasiekti, nes gegužės mėnesį pradėsiu dalyvauti tarptautinėse komercinėse varžybose, Birmingeme žadu atstovauti klubui „Cosma“ Europos čempionų klubų taurės varžybose, o gegužės 31 d. - Deimantinės lygos startas Romoje“, - sakė A. Gudžius.  

Kiti trys Deimantinės lygos etapai bus surengti Osle, Stokholme ir Paryžiuje. Po jų paaiškės 10 stipriausių disko metikų, kurie rudenį dalyvaus galutiniame finaliniame etape.      

Varžybos Vilniuje sutapo su ketvirtuoju pasaulio čempiono dukters Viktorijos gimtadieniu, todėl pasaulio čempionas po varžybų iš karto išskubėjo į namus. 

„Paklausiau dukrytės,  ar galiu išvykti į varžybas. Sako – važiuok, sudalyvauk ir greičiau grįžk“, - sakė sportininkas, ketvirtadienį planuojantis dalyvauti varžybose Kaune.

Klaipėda neįsileido pasaulio čempiono 

Kaip teigė A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas, jie buvo numatę dalyvauti ir  varžybose Klaipėdoje. 

„Tačiau klaipėdiečiai metikų, tarp jų ir Andriaus, neįsileido į stadioną. Neva jie  sugadins augančia žolę.  Bet juk teisingai paleistas diskas aikštėje nepalieka jokios žymės. Tos varžybos uostamiestyje vyks, tačiau be disko metimo rungties.  O jeigu ji ir bus surengta, sportininkai diską mėtys kažkur patvoriuose. O vilniečiai mums parodė didelę pagarbą: disko metimo varžybos turėjo vykti 18 val., tačiau varžybų organizatorių paprašėme, kad jos būtų paankstintos, nes Andrius norėjo suskubti į savo dukrytės gimtadienį, ir jie sutiko“, - pasidžiaugė V. Kidykas.
 
Pasaulio čempiono treneris pripažino, kad A.Gudžiaus pasiektas beveik 69 m rezultatas yra solidus. „Tikrai puikus startas, pirmasis blynas neprisvilo. Tačiau dabar toks laikas, kai diskas neturi toli skrieti. Gerą sportinę formą Andrius turėtų įgyti gegužė pabaigoje-birželio pradžioje“, - sako treneris.
 
Pasak jo, dabar nėra reikalo dažnai dalyvauti varžybose. Žinoma, norisi, kad auklėtinis kuo greičiau įveiktų 70 m ribą, tačiau geriau jau po truputį gerinti rezultatus. 


Olimpinis čempionas nenusivilia

Antrąją vietą disko metimo varžybose užėmė Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto auklėtinis Domantas Poška, šeštuoju bandymu diską nusviedęs 61 m 48 cm. 

„Tai buvo antrasis Domanto startas šiemet, Portugalijoje jis numetė truputį daugiau nei 57 m. Dabar ir aš, ir sportininkas tikėjomės truputį geresnio rezultato.  Tačiau to padaryti neleido techniniai dalykai. Per apšilimą Domantas mėtė gana toli, tačiau apšilimas yra apšilimas, tą reikia daryti ir per varžybas“, - sakė R. Ubartas. 
 
D. Poškos asmeninis rekordas – 62 m 49 cm. Jo treneris tikisi, kad atletas šiemet diską nusvies 63 m. 

Rekordus gerino Aleknos sūnus

Per jaunimo varžybas dukart savo asmeninius rekordus gerino Saulės privačios gimnazijos vienuoliktokas Martynas Alekna:  jis 1 kg 750 g diską trečiuoju bandymu  nusviedė 57 m, o penktuoju - 57 m 55cm. 

Ankstesnį savo rekordą olimpinio čempiono pagerino net 7 m 61 cm ir ne tik tapo nugalėtoju, nustebino savo trenerį Mantą Jusį, bet ir įvykdė normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą Tamperėje, kuriame jis debiutuos.  

„Labai daug dirbau visą žiemą, todėl labai džiaugiuosi šiuo rezultatu“, - sakė sportininkas. 

Varžybas stebėjo ir jo mama, praeityje lengvaatletė, o dabar verslininkė  Kristina Aleknienė.

Talentingo sportininko treneris Mantas Jusis sako, kad šiemet savo auklėtiniui jis planavo 56 m nuotolį, bet galvojo ir apie 58 m. 

„Dabar reikės planuoti daugiau. Dar yra nemažai techninių nesklandumų. Šiais metais jų nespėsime ištaisyti, bet kitąmet, jeigu bus tik noro, motyvacijos, Martynas diską turėtų mesti gerokai toliau“, - įsitikinęs M. Jusis.   Talentingas jaunasis disko metikas ypač patiko olimpiniam čempionui R.Ubartui „Jis puikiai sudėtas, turi ilgas rankas, jėgos, koordinuotas. Sektoriuje ramus, pasitiki savo jėgomis. Toks disko metimo sektoriuje buvo ir jo tėvas Virgilijus Alekna“, - sakė R. Ubartas. 
 
Pirmą sykį disko metimo varžybose debiutavo ir Martyno brolis devintokas Mykolas Alekna, anksčiau lankęs futbolo pratybas. 

Jis varžėsi jaunių grupėje ir mėtė 1,5 kg sveriantį diską. Debiutas fantastiškas: pasiektas 50 m 54 cm rezultatas, smarkiai aplenkti varžovai ir užimta pirmoji vieta. 

Jaunėlio sūnaus metimus jau stebėjo ir jo tėvas, dukart olimpinis čempionas V.Alekna.
 
Kamuoliko mėtymo varžybas mergaičių grupėje laimėjo Rūta Narcevičiūtė (32 m 15 cm), o berniukų – Tadas Mikulskas (30 m 40 cm).  Ietį vyrų grupėje toliausiai nusviedė Modestas Masteika (63 m 65 cm). Jie visi – vilniečiai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietis netruko apsiprasti Panevėyje
2019 03 22
Žvilgsnis
Paulius Valinskas: apie atmosferą „Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ komandose, gyvenimą Panevėžyje ir situaciją, kai vos nebaigė karjeros.
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
 
Taikinys – Europos lygos grupės
2019 03 22
Legionierius
„Žalgirio“ naujokas Ertonas Fejzullahu: „Mano tikslas – sezonui pasibaigus pasidabinti A lygos auksu ir sėkmingai pasirodyti UEFA Europos lygos turnyre.“
V.Urbonas: „Atlikome numatytus darbus“
2019 03 22
Rinktinė
Po paskutinės treniruotės prieš Europos čempionato atrankos rungtynes su Liuksemburgu Lietuvios rinktinės nariai neslėpė ambicijų kovoti dėl pergalės.
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
Lietuvos boksininkams – septyni medaliai
2019 03 22
Boksas
Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre Vilniuje paaiškėjo pusfinalių dalyviai. Jie užsitikrino mažiausiai bronzą.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Lietuvis sustiprino lyderio poziciją
2019 03 22
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo trečiąjį iš eilės etapą Alžyre vykstančiame „Tuareg“ ralyje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
 
Trasoje – didelis greitis ir lūžusi lazda
2019 03 22
Orientavimasis
Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionate Švedijoje vyko pati greičiausia rungtis – sprintas.
Pasaulio čempionate – rekordinis startas
2019 03 22
Dailusis čiuožimas
Lietuvos ledo šokėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius dailio čiuožino pasaulio čempionato meninėje programoje pasiekė geriausią karjeros rezultatą.
„Energijai“ iki aukso – žingsnis
2019 03 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionės titulą ginanti Elektrėnų „Energija“ finalo antrame mače svečiuose palaužė Vilniaus „Hockey Punks“.
26 sportininkai parsiveža 28 medalius
2019 03 22
Specialioji olimpiada
Vasaros specialiosios olimpiados žaidynėse Lietuvos atstovai iškovojo net 28 medalius. Futbolininkai mače dėl aukso pranoko Brazilijos rinktinę.
Lietuvos šaudymo varžybose – naujovės
2019 03 22
Šaudymas
Pirmąsyk dėl apdovanojimų Lietuvos „Compak Sporting” taurės varžybose kovos ne tik individualūs šauliai, tačiau ir komandos.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas