Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. balandžio 24 d. 20:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dukters gimtadieniui – įspūdingas metimas

Andrius Gudžius Vilniuje pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje, o Virgilijaus Aleknos sūnus net dukart gerino rekordą.

Varžybų akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Tik praėjusį penktadienį sugrįžęs iš treniruočių stovyklos Portugalijoje, Andrius Gudžius galingai pradėjo varžybų sezoną – Vilniaus miesto sporto centro žiemos sezono ilgų metimų pirmenybėse jis diską trečiuoju bandymu nusviedė 68 m 98 cm ir pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje.
 
Tai nebuvo pats toliausias pasaulio čempiono metimas, vienu iš bandymų jo diskas skriejo apie 70 m, tačiau sportininkas neišsilaikė sektoriuje, ir teisėjai metimo neįskaitė. 

Toliau nei A.Gudžius šiemet metė tik jamaikietis Fedrickas Dacresas - 69 m 83 cm.

Neskuba pasiekti geriausią sportinę formą

A.Gudžius po varžybų sakė, kad galėjo būti truputį šilčiau. „Nepaisant to, mano pirmais startas šį sezoną – puikus. Visą laiką apetitas būna didelis, bet šiuo rezultatu esu patenkintas. Nesu idealiai patenkintas tik savo metimų technika, yra ką šlifuoti. Tačiau sezonas tik prasideda, per mėnesiuką, manau, apsišlifuosiu, ko dar trūksta. Ne tiek ir daug šiemet lauke mėčiau, nors ir buvau treniruočių stovyklose.  Nesisekė su orais, ypač Portugalijoje. Daugokai lijo, buvo vėsoka. Bet šiaip viksas labai gerai. Klaideles pasitaisysime ir, manau, vienu kitu metriuku toliau mesiu“, - po varžybų sakė A. Gudžius.

Pajėgiausiais 2017 m. planetos disko metikas yra patenkintas pasirengimu naujajam sezonui, tačiau kol kas nesistengia pasiekti savo geriausią sportinę formą. „Dar nereikia jos pasiekti, nes gegužės mėnesį pradėsiu dalyvauti tarptautinėse komercinėse varžybose, Birmingeme žadu atstovauti klubui „Cosma“ Europos čempionų klubų taurės varžybose, o gegužės 31 d. - Deimantinės lygos startas Romoje“, - sakė A. Gudžius.  

Kiti trys Deimantinės lygos etapai bus surengti Osle, Stokholme ir Paryžiuje. Po jų paaiškės 10 stipriausių disko metikų, kurie rudenį dalyvaus galutiniame finaliniame etape.      

Varžybos Vilniuje sutapo su ketvirtuoju pasaulio čempiono dukters Viktorijos gimtadieniu, todėl pasaulio čempionas po varžybų iš karto išskubėjo į namus. 

„Paklausiau dukrytės,  ar galiu išvykti į varžybas. Sako – važiuok, sudalyvauk ir greičiau grįžk“, - sakė sportininkas, ketvirtadienį planuojantis dalyvauti varžybose Kaune.

Klaipėda neįsileido pasaulio čempiono 

Kaip teigė A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas, jie buvo numatę dalyvauti ir  varžybose Klaipėdoje. 

„Tačiau klaipėdiečiai metikų, tarp jų ir Andriaus, neįsileido į stadioną. Neva jie  sugadins augančia žolę.  Bet juk teisingai paleistas diskas aikštėje nepalieka jokios žymės. Tos varžybos uostamiestyje vyks, tačiau be disko metimo rungties.  O jeigu ji ir bus surengta, sportininkai diską mėtys kažkur patvoriuose. O vilniečiai mums parodė didelę pagarbą: disko metimo varžybos turėjo vykti 18 val., tačiau varžybų organizatorių paprašėme, kad jos būtų paankstintos, nes Andrius norėjo suskubti į savo dukrytės gimtadienį, ir jie sutiko“, - pasidžiaugė V. Kidykas.
 
Pasaulio čempiono treneris pripažino, kad A.Gudžiaus pasiektas beveik 69 m rezultatas yra solidus. „Tikrai puikus startas, pirmasis blynas neprisvilo. Tačiau dabar toks laikas, kai diskas neturi toli skrieti. Gerą sportinę formą Andrius turėtų įgyti gegužė pabaigoje-birželio pradžioje“, - sako treneris.
 
Pasak jo, dabar nėra reikalo dažnai dalyvauti varžybose. Žinoma, norisi, kad auklėtinis kuo greičiau įveiktų 70 m ribą, tačiau geriau jau po truputį gerinti rezultatus. 


Olimpinis čempionas nenusivilia

Antrąją vietą disko metimo varžybose užėmė Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto auklėtinis Domantas Poška, šeštuoju bandymu diską nusviedęs 61 m 48 cm. 

„Tai buvo antrasis Domanto startas šiemet, Portugalijoje jis numetė truputį daugiau nei 57 m. Dabar ir aš, ir sportininkas tikėjomės truputį geresnio rezultato.  Tačiau to padaryti neleido techniniai dalykai. Per apšilimą Domantas mėtė gana toli, tačiau apšilimas yra apšilimas, tą reikia daryti ir per varžybas“, - sakė R. Ubartas. 
 
D. Poškos asmeninis rekordas – 62 m 49 cm. Jo treneris tikisi, kad atletas šiemet diską nusvies 63 m. 

Rekordus gerino Aleknos sūnus

Per jaunimo varžybas dukart savo asmeninius rekordus gerino Saulės privačios gimnazijos vienuoliktokas Martynas Alekna:  jis 1 kg 750 g diską trečiuoju bandymu  nusviedė 57 m, o penktuoju - 57 m 55cm. 

Ankstesnį savo rekordą olimpinio čempiono pagerino net 7 m 61 cm ir ne tik tapo nugalėtoju, nustebino savo trenerį Mantą Jusį, bet ir įvykdė normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą Tamperėje, kuriame jis debiutuos.  

„Labai daug dirbau visą žiemą, todėl labai džiaugiuosi šiuo rezultatu“, - sakė sportininkas. 

Varžybas stebėjo ir jo mama, praeityje lengvaatletė, o dabar verslininkė  Kristina Aleknienė.

Talentingo sportininko treneris Mantas Jusis sako, kad šiemet savo auklėtiniui jis planavo 56 m nuotolį, bet galvojo ir apie 58 m. 

„Dabar reikės planuoti daugiau. Dar yra nemažai techninių nesklandumų. Šiais metais jų nespėsime ištaisyti, bet kitąmet, jeigu bus tik noro, motyvacijos, Martynas diską turėtų mesti gerokai toliau“, - įsitikinęs M. Jusis.   Talentingas jaunasis disko metikas ypač patiko olimpiniam čempionui R.Ubartui „Jis puikiai sudėtas, turi ilgas rankas, jėgos, koordinuotas. Sektoriuje ramus, pasitiki savo jėgomis. Toks disko metimo sektoriuje buvo ir jo tėvas Virgilijus Alekna“, - sakė R. Ubartas. 
 
Pirmą sykį disko metimo varžybose debiutavo ir Martyno brolis devintokas Mykolas Alekna, anksčiau lankęs futbolo pratybas. 

Jis varžėsi jaunių grupėje ir mėtė 1,5 kg sveriantį diską. Debiutas fantastiškas: pasiektas 50 m 54 cm rezultatas, smarkiai aplenkti varžovai ir užimta pirmoji vieta. 

Jaunėlio sūnaus metimus jau stebėjo ir jo tėvas, dukart olimpinis čempionas V.Alekna.
 
Kamuoliko mėtymo varžybas mergaičių grupėje laimėjo Rūta Narcevičiūtė (32 m 15 cm), o berniukų – Tadas Mikulskas (30 m 40 cm).  Ietį vyrų grupėje toliausiai nusviedė Modestas Masteika (63 m 65 cm). Jie visi – vilniečiai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalingai baigė Europos čempionatą
2018 07 22
U-20
Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinė Europos čempionate patyrė tik vieną pralaimėjimą.
Utenoje liks dar bent sezonui
2018 07 22
Komanda
Utenos „Juventus“ krepšinio klubas pasiekė dar vieną tarpsezonio laimėjimą - išsaugotas komandos kapitonas Arvydas Šikšnius.
Antrą kartą įveikė Juodkalnijos rinktinę
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai Europos čempionate kausis dėl 9 vietos.
 
N. Valskis vėl pasižymėjo Tailande
2018 07 22
Legionierius
30-metis futbolininkas iš Lietuvos Nerijus Valskis Tailande per tris mačus pelnė tris įvarčius.
Grupėje užėmė ketvirtą vieta
2018 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė Europos paplūdimio futbolo lygos turnyro B divizione liko be pergalių.
Pasižymėjo antrose iš eilėse rungtynėse
2018 07 22
Legionierius
Lietuvis futbolininkas Lukas Spalvis įvarčiu vėl prisidėjo prie „Kaiserslautern“ pergalės.
Lietuvis iškovojo bronzos medalį
2018 07 21
Bėgimas
Bėgikas R. Saulius Baltarusijos čempionato varžybose finišavo trečias.
A. Gudžius iškovojo pergalę Šveicarijoje
2018 07 18
Disko metimas
Šveicarijoje surengtose lengvosios atletikos varžybose „Gala dei Castelli“ Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius užėmė pirmąją vietą.
Bėgikas triumfavo varžybose Čekijoje
2018 07 18
Bėgimas
Čekijoje vykusiose lengvosios atletikos varžybose „Velka cena Tabora a Memorial Ing. Jana Pana“ pergalę iškovojo Lietuvos bėgikas Benediktas Mickus.
 
Burtai lėmė akistatą su prancūzu
2018 07 22
Turnyras
Teniso turnyrą Atlantoje Ričardas Berankis pradės akistata su prancūzu Jeremy Chardy.
Neprilygo amerikiečių dvejetui
2018 07 21
Tenisininkui Laurynui Grigeliui Kanadoje nepavyko patekti į dvejetų varžybų finalą.
Čempionate iškovojo šeštą vietą
2018 07 20
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė akistata su vokietėmis finišavo Europos čempionate.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Aplink Baltijos šalis – per 5 dienas
2018 07 22
Žygis
Keliaujant dviračiais aplink Islandiją lietuviui kilo idėja dviračiu apvažiuoti ir Baltijos šalis.
Dviratininkus suvienys patriotinė apranga
2018 07 19
Projektas
Visas pelnas, gautas už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sukurtą nacionalinę dviratininkų aprangą, bus skirtas dviračių kultūros puoselėjimui.
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
R. Maldžius: „Rreikia pagirti už kovingumą“
2018 07 22
U-20
Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų rankinio rinktinė sėkmingai pradėjo pasirodymą Europos čempionato B divizione.
Po atkaklios kovos – lygiosios
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai sužaidė lygiosiomis su suomiais.
Europos čempionate startavo pergale
2018 07 20
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai Europos čempionato starte nugalėjo Farerų salų komandą.
 
Nusileido Kinijos sportininkėms
2018 07 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina Kinijoje pralaimėjo pirmajame atkrintamųjų varžybų rate.
Į atkrintamąsias varžybas nepateko
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate patyrė trečiąją nesėkmę.
Turnyro starte – lietuvių sėkmė
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina įveikė varžoves iš Austrijos ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Ant nugalėtojų pakylos - po 8 metų
2018 07 22
Lenktynės
"Aurum 1006 km lenktynėse" Palangoje - dar viena "Porsche" pergalė ir naujas rekordas.
Užfiksavo naują Lietuvos rekordą
2018 07 21
Rekordas
Aidas Bubinas, Valdas Jarutis, Vitoldas Milius ir Yogendra Pratapas elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.
Damos itin norėjo laimėti lenktynes
2018 07 21
Ralis
Palangoje net 59 moterų ekipažai startavo "108 km moterų iššūkio Powered by Kristiana" ralyje.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Nuo nugalėtojo atsiliko 63 taškais
2018 07 22
Penkiakovė
Justinas Kinderis Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate užėmė 17-ąją vietą.
Pasaulio fechtavimo čempionate – 40-ta
2018 07 22
Fechtavimas
Kinijoje vykstančio pasaulio fechtavimo čempionato moterų fechtavimo špaga rungtyje Lietuvos atstovė Olivija Mašalo užėmė 40-ąją vietą
Finale – irkluotojų žvaigždynas
2018 07 22
Irklavimas
Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate buvo kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą.
 
LTOK vadovė – tarp kandidatų į TOK narius
2018 07 20
Įvertinimas
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė gali tapti pirma istorijoje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nare iš Lietuvos.
Laipiotojų narystė LTOK pristabdyta
2018 07 19
Posėdis
Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos narystę LTOK pristabdė dėl to, kad ši neatitinka tarptautinės narystės, nurodytos jos stojimo į LTOK dokumentuose.
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas