Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. balandžio 24 d. 20:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dukters gimtadieniui – įspūdingas metimas

Andrius Gudžius Vilniuje pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje, o Virgilijaus Aleknos sūnus net dukart gerino rekordą.

Varžybų akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Tik praėjusį penktadienį sugrįžęs iš treniruočių stovyklos Portugalijoje, Andrius Gudžius galingai pradėjo varžybų sezoną – Vilniaus miesto sporto centro žiemos sezono ilgų metimų pirmenybėse jis diską trečiuoju bandymu nusviedė 68 m 98 cm ir pasiekė antrą sezono rezultatą pasaulyje.
 
Tai nebuvo pats toliausias pasaulio čempiono metimas, vienu iš bandymų jo diskas skriejo apie 70 m, tačiau sportininkas neišsilaikė sektoriuje, ir teisėjai metimo neįskaitė. 

Toliau nei A.Gudžius šiemet metė tik jamaikietis Fedrickas Dacresas - 69 m 83 cm.

Neskuba pasiekti geriausią sportinę formą

A.Gudžius po varžybų sakė, kad galėjo būti truputį šilčiau. „Nepaisant to, mano pirmais startas šį sezoną – puikus. Visą laiką apetitas būna didelis, bet šiuo rezultatu esu patenkintas. Nesu idealiai patenkintas tik savo metimų technika, yra ką šlifuoti. Tačiau sezonas tik prasideda, per mėnesiuką, manau, apsišlifuosiu, ko dar trūksta. Ne tiek ir daug šiemet lauke mėčiau, nors ir buvau treniruočių stovyklose.  Nesisekė su orais, ypač Portugalijoje. Daugokai lijo, buvo vėsoka. Bet šiaip viksas labai gerai. Klaideles pasitaisysime ir, manau, vienu kitu metriuku toliau mesiu“, - po varžybų sakė A. Gudžius.

Pajėgiausiais 2017 m. planetos disko metikas yra patenkintas pasirengimu naujajam sezonui, tačiau kol kas nesistengia pasiekti savo geriausią sportinę formą. „Dar nereikia jos pasiekti, nes gegužės mėnesį pradėsiu dalyvauti tarptautinėse komercinėse varžybose, Birmingeme žadu atstovauti klubui „Cosma“ Europos čempionų klubų taurės varžybose, o gegužės 31 d. - Deimantinės lygos startas Romoje“, - sakė A. Gudžius.  

Kiti trys Deimantinės lygos etapai bus surengti Osle, Stokholme ir Paryžiuje. Po jų paaiškės 10 stipriausių disko metikų, kurie rudenį dalyvaus galutiniame finaliniame etape.      

Varžybos Vilniuje sutapo su ketvirtuoju pasaulio čempiono dukters Viktorijos gimtadieniu, todėl pasaulio čempionas po varžybų iš karto išskubėjo į namus. 

„Paklausiau dukrytės,  ar galiu išvykti į varžybas. Sako – važiuok, sudalyvauk ir greičiau grįžk“, - sakė sportininkas, ketvirtadienį planuojantis dalyvauti varžybose Kaune.

Klaipėda neįsileido pasaulio čempiono 

Kaip teigė A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas, jie buvo numatę dalyvauti ir  varžybose Klaipėdoje. 

„Tačiau klaipėdiečiai metikų, tarp jų ir Andriaus, neįsileido į stadioną. Neva jie  sugadins augančia žolę.  Bet juk teisingai paleistas diskas aikštėje nepalieka jokios žymės. Tos varžybos uostamiestyje vyks, tačiau be disko metimo rungties.  O jeigu ji ir bus surengta, sportininkai diską mėtys kažkur patvoriuose. O vilniečiai mums parodė didelę pagarbą: disko metimo varžybos turėjo vykti 18 val., tačiau varžybų organizatorių paprašėme, kad jos būtų paankstintos, nes Andrius norėjo suskubti į savo dukrytės gimtadienį, ir jie sutiko“, - pasidžiaugė V. Kidykas.
 
Pasaulio čempiono treneris pripažino, kad A.Gudžiaus pasiektas beveik 69 m rezultatas yra solidus. „Tikrai puikus startas, pirmasis blynas neprisvilo. Tačiau dabar toks laikas, kai diskas neturi toli skrieti. Gerą sportinę formą Andrius turėtų įgyti gegužė pabaigoje-birželio pradžioje“, - sako treneris.
 
Pasak jo, dabar nėra reikalo dažnai dalyvauti varžybose. Žinoma, norisi, kad auklėtinis kuo greičiau įveiktų 70 m ribą, tačiau geriau jau po truputį gerinti rezultatus. 


Olimpinis čempionas nenusivilia

Antrąją vietą disko metimo varžybose užėmė Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto auklėtinis Domantas Poška, šeštuoju bandymu diską nusviedęs 61 m 48 cm. 

„Tai buvo antrasis Domanto startas šiemet, Portugalijoje jis numetė truputį daugiau nei 57 m. Dabar ir aš, ir sportininkas tikėjomės truputį geresnio rezultato.  Tačiau to padaryti neleido techniniai dalykai. Per apšilimą Domantas mėtė gana toli, tačiau apšilimas yra apšilimas, tą reikia daryti ir per varžybas“, - sakė R. Ubartas. 
 
D. Poškos asmeninis rekordas – 62 m 49 cm. Jo treneris tikisi, kad atletas šiemet diską nusvies 63 m. 

Rekordus gerino Aleknos sūnus

Per jaunimo varžybas dukart savo asmeninius rekordus gerino Saulės privačios gimnazijos vienuoliktokas Martynas Alekna:  jis 1 kg 750 g diską trečiuoju bandymu  nusviedė 57 m, o penktuoju - 57 m 55cm. 

Ankstesnį savo rekordą olimpinio čempiono pagerino net 7 m 61 cm ir ne tik tapo nugalėtoju, nustebino savo trenerį Mantą Jusį, bet ir įvykdė normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą Tamperėje, kuriame jis debiutuos.  

„Labai daug dirbau visą žiemą, todėl labai džiaugiuosi šiuo rezultatu“, - sakė sportininkas. 

Varžybas stebėjo ir jo mama, praeityje lengvaatletė, o dabar verslininkė  Kristina Aleknienė.

Talentingo sportininko treneris Mantas Jusis sako, kad šiemet savo auklėtiniui jis planavo 56 m nuotolį, bet galvojo ir apie 58 m. 

„Dabar reikės planuoti daugiau. Dar yra nemažai techninių nesklandumų. Šiais metais jų nespėsime ištaisyti, bet kitąmet, jeigu bus tik noro, motyvacijos, Martynas diską turėtų mesti gerokai toliau“, - įsitikinęs M. Jusis.   Talentingas jaunasis disko metikas ypač patiko olimpiniam čempionui R.Ubartui „Jis puikiai sudėtas, turi ilgas rankas, jėgos, koordinuotas. Sektoriuje ramus, pasitiki savo jėgomis. Toks disko metimo sektoriuje buvo ir jo tėvas Virgilijus Alekna“, - sakė R. Ubartas. 
 
Pirmą sykį disko metimo varžybose debiutavo ir Martyno brolis devintokas Mykolas Alekna, anksčiau lankęs futbolo pratybas. 

Jis varžėsi jaunių grupėje ir mėtė 1,5 kg sveriantį diską. Debiutas fantastiškas: pasiektas 50 m 54 cm rezultatas, smarkiai aplenkti varžovai ir užimta pirmoji vieta. 

Jaunėlio sūnaus metimus jau stebėjo ir jo tėvas, dukart olimpinis čempionas V.Alekna.
 
Kamuoliko mėtymo varžybas mergaičių grupėje laimėjo Rūta Narcevičiūtė (32 m 15 cm), o berniukų – Tadas Mikulskas (30 m 40 cm).  Ietį vyrų grupėje toliausiai nusviedė Modestas Masteika (63 m 65 cm). Jie visi – vilniečiai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
Norėjo būti aikštėje per susistumdymą
2018 12 12
Žvilgsnis
Antanas Kavaliauskas: „Buvo sunku nepadėti komandai. Norėjosi eiti į aikštelę, ypatingai, kai buvo tas susistumdymas, bet ką padarysi“.
Pirmą kartą – kova dėl Karalienės taurės
2018 12 12
Naujovė
Vasario 16 d. ant „Siemens“ arenos parketo žais dvi stipriausios Lietuvos moterų komandos – Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės-LSMU“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Pasaulio čempionate – sidabriniai grybšniai
2018 12 12
Plaukimas
Lietuvos plaukikų apdovanojimų kraitis pasaulio čempionate išaugo iki trijų – jį dviem sidabro medaliais papildė Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
 
Sveikų įpročių srityje vyksta lūžis
2018 12 12
Žvilgsnis
Įpročius sportuoti ir laikytis sveikos gyvensenos būtina ugdyti nuo mažens. Tuo neabejoja geriausios darželiuose dirbančios kūno kultūros ugdytojos.
Antikorupcijos komisijoje - apie LTOK pinigus
2018 12 12
Situacija
Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje dalyvavusi D. Gudzinevičiūtė: „Bet kokią diskusiją apie LTOK finansus ar veiklą sveikinu ir palaikau.“
Naują filmą pirmieji išvydo olimpiečiai
2018 12 12
Pristatymas
LTOK 30-mečio jubiliejaus dieną sporto visuomenės atstovai ir televizijos žiūrovai išvydo naują dokumentinį filmą „Visada šalia atletų“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas