Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gruodžio 1 d. 10:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pamiršęs pralaimėjimo skonį

Per pastaruosius tris metus pralaimėjimo nepatyręs jaunasis boksininkas Evaldas Petrauskas neįsivaizduoja, kaip dabar jaustųsi, ištikus nesėkmei.

Alfredo Pliadžio nuotr.
   


Pirmųjų olimpinių jaunimo žaidynių čempionas boksininkas Evaldas Petrauskas kibo į darbą ir pradėjo rengtis pagrindiniams kitų metų išbandymams – atrankos turnyrams į Londono olimpines žaidynes.

Po kovų Singapūre jis ilsėjosi gimtuosiuose Traksėdžiuose, Šilutės rajone. Pats sportininkas labai nustebo, kai jį Šilutėje pasitiko policijos palyda ir nuvežė į restoraną „Gilija“, kur Sporto mokykla bei rėmėjai jam bei treneriui Vincui Murauskui surengė pagerbimą.

Kiek vėliau, Evaldas su mama  išvyko į Airiją aplankyti savo brolio Arvydo, kuris anksčiau irgi boksavosi, ir trise praleido visą savaitę. „Spėjau tapti ir dėde, brolio šeimoje krykštauja dukrelė. Mūsų šeima gausėja, smagu“, – sakė Evaldas.

 LTOK gautą premiją (1200 Lt) už svarų pasirodymą Singapūre jis atidavė tėvams, kurie sūnui taupo pinigėlius tolesniam gyvenimui.

JAUSMAS. Į Vilnių E. Petrauskas sugrįžo tiktai rugsėjo pabaigoje ir Ozo vidurinėje mokykloje pradėjo lankyti vienuoliktą klasę. Draugai buvo pasiilgę Evaldo, jį pasveikino su didele sėkme Singapūre. „Dar kartą įsitikinau,  kaip smagu būti olimpiniu jaunimo čempionu. Tokį jausmą ne visada galima patirti. Buvau tapęs pasaulio jaunių vicečempionu, tačiau tas laimėjimas nublanko prieš dabartinę pergalę, kuri man yra bene pati svariausia sportinėje biografijoje“, - sakė Evaldas.

Kitais metais sportininkas yra pasirengęs pelnyti kelialapį Londono olimpines žaidynes.Kovo 19 d. jam sukaks 19 metų. Pirmosios atrankos varžybos vyks baigiantis vasarai per pasaulio čempionatą Baku (Azerbaidžanas), kur jis rungtyniaus mėgiamoje svorio kategorijoje iki 60 kg. Kelialapius pelnys 8 boksininkai.

Dar bus surengtas ir vienas atrankos turnyras, kuriame savo svorio kategorijoje būtinai reikės patekti į finalą. „Sunkoka, bet patekti į olimpines jaunimo žaidynes Singapūre buvo dar sunkiau, nes per pasaulio jaunimo čempionatą reikėjo patekti į trejetuką“, - teigė Evaldas, kurio stipriausios pusės – jėga, gynyba ir patirtis. Pastarosios jau yra sukaupęs pakankamai nemažai.

KOVOS. Ringe E. Petrauskas jau turėjo apie 200 kovų, iš kurių  tiktai 20 pralaimėjo. “Visą laiką stengiuosi nugalėti. Nemoku pralaimėti, labai išgyvenu nesėkmes, naktimis neužmiegu. Va, čia man trūksta patirties. Per pastaruosius trejus metus nesu pralaimėjęs nė vienos kovos. Per ketverius metus tiktai du varžovai už mane buvo pranašesni. Neįsivaizduoju, kaip dabar jausčiausi, ištikus nesėkmei“, – sako  boksininkas.

Nedidukas Evaldas (164 cm) jau priprato kovoti su gerokai už save aukštesniais varžovais. Kaip pats sako, iš visų 200 kovų buvo gal tiktai 15 varžovų, kurie buvo Evaldo ūgio. Gal tas nedidelis ūgis – savotiškas Evaldo pergalių užtaisas? „Galima ir taip sakyti. Aukštesni varžovai manęs gal neįvertina ir ... apsirinka“, – priduria.        

PRADŽIA. E. Petrausko sportinė karjera prasidėjo Šilutėje. Brolis Arvydas jį pakvietė ateiti pažaisti regbį, kurį, kaip ir futbolą, ypač mėgo jaunieji Šilutės boksininkai, vadovaujami trenerio Vinco Murausko. Po žaidimo treneris jam iš karto pasiūlė  pirmadienį ateiti į bokso treniruotę.  Evaldui tada buvo vos septyneri, jis lankė antrą klasę.

Sportininkas dabar atviras ir sako: jam boksas iš karto patiko. „Tačiau pirmuosius  bokso pagrindus gavau iš tėčio draugo, buvusio boksininko, kuris mane gal jau nuo ketverių penkerių mokė stovėsenos, smūgių. Kai pradėjau lankyti pratybas, už naujokus jau buvau visa galva pranašesnis“, - sako Evaldas.Sportininko tėvelis nebuvo boksininkas, bet labai mėgo sunkiąją atletiką. Evaldui pabodo laukti trejus metus, kol jis pagaliau galėjo išeiti į ringą ir suremti pirštines su savo varžovais. Kai sukako 10 metų, šilutiškis jau pradėjo važinėti į varžybas. Debiutas įvyko Kėdainiuose, per varžybas vieną kovą jis laimėjo ir vieną pralaimėjo. Treneris V.  Murauskas liko patenkintas jauno sportininko ryžtu ir valia.

DRAUGAI.
Dabar olimpinis jaunimo žaidynių čempionas negali tiksliai pasakyti, kiek jis tapo Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo čempionu. Kaip pats sako, gal kokius 12 kartų. Svarūs jo pasiekimai tarptautiniuose ringuose: šių metų pasaulio jaunimo vicečempionas, 2009 m. Europos jaunimo čempionas,  2006 m. per Europos jaunučių čempionatą laimėjo bronzos medalį, 2007 m. tapo Europos jaunių vicečempionu, o 2008 m. – Europos jaunių čempionu.  

Prieš ketverius metus talentingas boksininkas jau treniravosi Lietuvos olimpiniame sporto centre. Jo treneriu tapo Vladimiras Bajevas. „Norėjau būti savarankiškas, rimtai treniruotis. Vos tiktai atvykau į Vilnių, susiradau daug gerų draugų, daugiau nei draugių“, – šypsosi Evaldas. Vieną draugę, savo kraštietę Dovilę jis jau turi, su ja rimtai draugauja apie porą metų. Dovilė mokosi dešimtoje klasėje, tačiau šiuo metu su tėveliais jinai yra išvykusi  į Airiją. „Anksčiau buvau mažakalbis, o dabar draugė išmokė ir kalbėti, ir būti geru berniuku“, – šypsosi Evaldas.

Olimpinis jaunimo žaidynių čempionas gyvena LOSC bendrabutyje, kur jam sudarytos geros sąlygos. „Kambaryje, kuriame gyvenu vienas, yra dvi lovos, televizorius, spinta, dušas, tualetas. Ko daugiau reikia? Tiesa, gaila, kad sugedo kompiuteris. Prie pat sporto salė, kurioje stiprėju fiziškai, net nereikia išeiti į lauką. Vietoje ir valgykla, kurioje būnu nemokamai maitinamas. Maistu nesiskundžiu, jo man pakanka“– sako Evaldas.

Iki „Sportimos“, kur pastaytas ringas, yra 8 maišai, veidrodžiai, irgi keli šimtai metrų. Problemų lyg ir nėra. A! Mokslas. Jį sunkoka derinti su sportu, bet, kai reikia, viskas įmanoma. Svarbiausia, kad mokykla sudaro visas sąlygas sportuoti. Tenka nemažai laiko praleisti prie knygų. Jo geriausiu draugu tapo graikų-romėnų imtynininkas Julius Matuzevičius, su kuriuo aptariamos visos slapčiausios svajonės.

TATUIRUOTĖ. Kai E. Petrauskas išeina į ringą, visi pastebi jo tatuiruotę ant dešiniosios rankos. Tai – 16-ojo gimtadienio mamos dovana. Evaldas tatuiruotės labai norėjo, ir nuvažiavo į Tauragę, kur salone jam ant rankos nupiešė Drakoną. „Tačiau ne jis man pergales atneša. Bet į Drakoną visi varžovai atkreipia dėmesį“, – teigia sportininkas.

Be sporto, čempionas labai domisi automobiliais, bet savo kol kas dar neturi. Kai tiktai išsilaikys teises, Evaldas pirksis automobilį ir sės už vairo. Laisvo laiko jis turi labai mažai, kaip pats sako,  nueina į parduotuvę, į „Akropolį“ ir pareina į bendrabutį. Kiekvieną dieną jis treniruojasi po du kartus, o prieš pačias svarbiausias metų varžybas – ir po tris kartus. Lapkričio 9 d. boksininkas žada dalyvauti tarptautiniame bokso turnyre Kanadoje.
 „Man dabar svarbiausia išlaikyti svorį iki 60 kg, kad prieš varžybas jo nereikėtų daug numesti. Singapūre teko „nusikratyti“ net 6 kg. Reikia nepersivalgyti, nepiktnaudžiauti maistu, nevalgyti bulvių, mažiau naudoti skysčių. Sportas reikalauja aukų“, – šypsosi Evaldas.Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas