Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gruodžio 1 d. 10:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pamiršęs pralaimėjimo skonį

Per pastaruosius tris metus pralaimėjimo nepatyręs jaunasis boksininkas Evaldas Petrauskas neįsivaizduoja, kaip dabar jaustųsi, ištikus nesėkmei.

Alfredo Pliadžio nuotr.
   


Pirmųjų olimpinių jaunimo žaidynių čempionas boksininkas Evaldas Petrauskas kibo į darbą ir pradėjo rengtis pagrindiniams kitų metų išbandymams – atrankos turnyrams į Londono olimpines žaidynes.

Po kovų Singapūre jis ilsėjosi gimtuosiuose Traksėdžiuose, Šilutės rajone. Pats sportininkas labai nustebo, kai jį Šilutėje pasitiko policijos palyda ir nuvežė į restoraną „Gilija“, kur Sporto mokykla bei rėmėjai jam bei treneriui Vincui Murauskui surengė pagerbimą.

Kiek vėliau, Evaldas su mama  išvyko į Airiją aplankyti savo brolio Arvydo, kuris anksčiau irgi boksavosi, ir trise praleido visą savaitę. „Spėjau tapti ir dėde, brolio šeimoje krykštauja dukrelė. Mūsų šeima gausėja, smagu“, – sakė Evaldas.

 LTOK gautą premiją (1200 Lt) už svarų pasirodymą Singapūre jis atidavė tėvams, kurie sūnui taupo pinigėlius tolesniam gyvenimui.

JAUSMAS. Į Vilnių E. Petrauskas sugrįžo tiktai rugsėjo pabaigoje ir Ozo vidurinėje mokykloje pradėjo lankyti vienuoliktą klasę. Draugai buvo pasiilgę Evaldo, jį pasveikino su didele sėkme Singapūre. „Dar kartą įsitikinau,  kaip smagu būti olimpiniu jaunimo čempionu. Tokį jausmą ne visada galima patirti. Buvau tapęs pasaulio jaunių vicečempionu, tačiau tas laimėjimas nublanko prieš dabartinę pergalę, kuri man yra bene pati svariausia sportinėje biografijoje“, - sakė Evaldas.

Kitais metais sportininkas yra pasirengęs pelnyti kelialapį Londono olimpines žaidynes.Kovo 19 d. jam sukaks 19 metų. Pirmosios atrankos varžybos vyks baigiantis vasarai per pasaulio čempionatą Baku (Azerbaidžanas), kur jis rungtyniaus mėgiamoje svorio kategorijoje iki 60 kg. Kelialapius pelnys 8 boksininkai.

Dar bus surengtas ir vienas atrankos turnyras, kuriame savo svorio kategorijoje būtinai reikės patekti į finalą. „Sunkoka, bet patekti į olimpines jaunimo žaidynes Singapūre buvo dar sunkiau, nes per pasaulio jaunimo čempionatą reikėjo patekti į trejetuką“, - teigė Evaldas, kurio stipriausios pusės – jėga, gynyba ir patirtis. Pastarosios jau yra sukaupęs pakankamai nemažai.

KOVOS. Ringe E. Petrauskas jau turėjo apie 200 kovų, iš kurių  tiktai 20 pralaimėjo. “Visą laiką stengiuosi nugalėti. Nemoku pralaimėti, labai išgyvenu nesėkmes, naktimis neužmiegu. Va, čia man trūksta patirties. Per pastaruosius trejus metus nesu pralaimėjęs nė vienos kovos. Per ketverius metus tiktai du varžovai už mane buvo pranašesni. Neįsivaizduoju, kaip dabar jausčiausi, ištikus nesėkmei“, – sako  boksininkas.

Nedidukas Evaldas (164 cm) jau priprato kovoti su gerokai už save aukštesniais varžovais. Kaip pats sako, iš visų 200 kovų buvo gal tiktai 15 varžovų, kurie buvo Evaldo ūgio. Gal tas nedidelis ūgis – savotiškas Evaldo pergalių užtaisas? „Galima ir taip sakyti. Aukštesni varžovai manęs gal neįvertina ir ... apsirinka“, – priduria.        

PRADŽIA. E. Petrausko sportinė karjera prasidėjo Šilutėje. Brolis Arvydas jį pakvietė ateiti pažaisti regbį, kurį, kaip ir futbolą, ypač mėgo jaunieji Šilutės boksininkai, vadovaujami trenerio Vinco Murausko. Po žaidimo treneris jam iš karto pasiūlė  pirmadienį ateiti į bokso treniruotę.  Evaldui tada buvo vos septyneri, jis lankė antrą klasę.

Sportininkas dabar atviras ir sako: jam boksas iš karto patiko. „Tačiau pirmuosius  bokso pagrindus gavau iš tėčio draugo, buvusio boksininko, kuris mane gal jau nuo ketverių penkerių mokė stovėsenos, smūgių. Kai pradėjau lankyti pratybas, už naujokus jau buvau visa galva pranašesnis“, - sako Evaldas.Sportininko tėvelis nebuvo boksininkas, bet labai mėgo sunkiąją atletiką. Evaldui pabodo laukti trejus metus, kol jis pagaliau galėjo išeiti į ringą ir suremti pirštines su savo varžovais. Kai sukako 10 metų, šilutiškis jau pradėjo važinėti į varžybas. Debiutas įvyko Kėdainiuose, per varžybas vieną kovą jis laimėjo ir vieną pralaimėjo. Treneris V.  Murauskas liko patenkintas jauno sportininko ryžtu ir valia.

DRAUGAI.
Dabar olimpinis jaunimo žaidynių čempionas negali tiksliai pasakyti, kiek jis tapo Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo čempionu. Kaip pats sako, gal kokius 12 kartų. Svarūs jo pasiekimai tarptautiniuose ringuose: šių metų pasaulio jaunimo vicečempionas, 2009 m. Europos jaunimo čempionas,  2006 m. per Europos jaunučių čempionatą laimėjo bronzos medalį, 2007 m. tapo Europos jaunių vicečempionu, o 2008 m. – Europos jaunių čempionu.  

Prieš ketverius metus talentingas boksininkas jau treniravosi Lietuvos olimpiniame sporto centre. Jo treneriu tapo Vladimiras Bajevas. „Norėjau būti savarankiškas, rimtai treniruotis. Vos tiktai atvykau į Vilnių, susiradau daug gerų draugų, daugiau nei draugių“, – šypsosi Evaldas. Vieną draugę, savo kraštietę Dovilę jis jau turi, su ja rimtai draugauja apie porą metų. Dovilė mokosi dešimtoje klasėje, tačiau šiuo metu su tėveliais jinai yra išvykusi  į Airiją. „Anksčiau buvau mažakalbis, o dabar draugė išmokė ir kalbėti, ir būti geru berniuku“, – šypsosi Evaldas.

Olimpinis jaunimo žaidynių čempionas gyvena LOSC bendrabutyje, kur jam sudarytos geros sąlygos. „Kambaryje, kuriame gyvenu vienas, yra dvi lovos, televizorius, spinta, dušas, tualetas. Ko daugiau reikia? Tiesa, gaila, kad sugedo kompiuteris. Prie pat sporto salė, kurioje stiprėju fiziškai, net nereikia išeiti į lauką. Vietoje ir valgykla, kurioje būnu nemokamai maitinamas. Maistu nesiskundžiu, jo man pakanka“– sako Evaldas.

Iki „Sportimos“, kur pastaytas ringas, yra 8 maišai, veidrodžiai, irgi keli šimtai metrų. Problemų lyg ir nėra. A! Mokslas. Jį sunkoka derinti su sportu, bet, kai reikia, viskas įmanoma. Svarbiausia, kad mokykla sudaro visas sąlygas sportuoti. Tenka nemažai laiko praleisti prie knygų. Jo geriausiu draugu tapo graikų-romėnų imtynininkas Julius Matuzevičius, su kuriuo aptariamos visos slapčiausios svajonės.

TATUIRUOTĖ. Kai E. Petrauskas išeina į ringą, visi pastebi jo tatuiruotę ant dešiniosios rankos. Tai – 16-ojo gimtadienio mamos dovana. Evaldas tatuiruotės labai norėjo, ir nuvažiavo į Tauragę, kur salone jam ant rankos nupiešė Drakoną. „Tačiau ne jis man pergales atneša. Bet į Drakoną visi varžovai atkreipia dėmesį“, – teigia sportininkas.

Be sporto, čempionas labai domisi automobiliais, bet savo kol kas dar neturi. Kai tiktai išsilaikys teises, Evaldas pirksis automobilį ir sės už vairo. Laisvo laiko jis turi labai mažai, kaip pats sako,  nueina į parduotuvę, į „Akropolį“ ir pareina į bendrabutį. Kiekvieną dieną jis treniruojasi po du kartus, o prieš pačias svarbiausias metų varžybas – ir po tris kartus. Lapkričio 9 d. boksininkas žada dalyvauti tarptautiniame bokso turnyre Kanadoje.
 „Man dabar svarbiausia išlaikyti svorį iki 60 kg, kad prieš varžybas jo nereikėtų daug numesti. Singapūre teko „nusikratyti“ net 6 kg. Reikia nepersivalgyti, nepiktnaudžiauti maistu, nevalgyti bulvių, mažiau naudoti skysčių. Sportas reikalauja aukų“, – šypsosi Evaldas.Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
Vitorijoje – įtikinamas „Žalgirio“ revanšas
2020 02 21
Eurolyga
Kovą po krepšiais dėl kamuolio varžovų arenoje net 43:22 laimėję „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dešimtąją pergalę Eurolygoje.
 
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
„Riteriai“ pranašumo nepavertė pergale
2020 02 19
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse Minske Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis su Baltarusijos lygos vidutinioke „Gorodea“ ekipa/
„Sūduvoje“ – Tuniso rinktinės žaidėjas
2020 02 19
Naujokas
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ pasirašė kontraktą 2020 m. sezonui su Tuniso rinktinės dešiniojo krašto gynėju Hamdi Nagguezu.
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
„Dar nesu tikroji Agnė“
2020 02 19
Lengvoji atletika
Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
R. Tvorogalo triumfas Minske
2020 02 19
Gimnastika
Trečiadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo Tarptautinės sportinės gimnastikos varžybos, kuriose suspindėjo Robertas Tvorogalas.
 
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Darbų sūkuryje – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 02 19
Darbui Tokijo olimpinėse žaidynėse besirengianti Ringa Baltrušaitė pasinėrusi į veiklą LSFS, teisėjavimą, šaudymą iš japoniško lanko.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas