Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. balandžio 3 d. 09:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgikas jaučia ir politikos pulsą

Apie olimpines žaidynes svajojantis Eduardas Survilas nepraleidžia „Lietuvos ryto“ rungtynių, moka penkias kalbas, mėgsta keliauti.

Lietuvos uždarų patalpų čempionate E. Survilas aplenkė B. Mickų.
Regimanto Tarasevičiaus nuotr.
Lietuvos uždarų patalpų čempionate E. Survilas aplenkė B. Mickų.
   
Apdovanodamas moksleivius už Vilniaus vardo garsinimą miesto meras Remigijus Šimašius Mažojo šv. Kristoforo statulėlę įteikė ir bėgikui Eduardui Survilui. „Nesitikėjau gauti tokio apdovanojimo, tai mane nustebino ir motyvuoja eiti pirmyn“, – sako Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus dvyliktokas.
 
Pernai vilnietis 2017 m. pasaulio jaunių čempionate Kenijoje 800 m distancijos varžybose užėmė septintąją vietą. Yra dukart pagerinęs Lietuvos 16-mečių rekordus (atrankos varžybose – 1 min. 53,01 sek. ir pusfinalyje – 1 min. 51,41 sek.). Trenerio Henriko Statkaus auklėtinis buvo vienintelis europietis finale.

E. Survilui ir šie metai prasidėjo sėkmingai. Jis Klaipėdoje tapo Lietuvos uždarųjų patalpų suaugusiųjų čempionu, o tarpvalstybiniame mače Minske, dalyvaujant Prancūzijos, Izraelio, Jungtinių Arabų Emyratų, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Turkijos ir Azerbaidžano jauniesiems lengvaatlečiams, užėmė trečiąją vietą 1 500 m distancijos varžybose. 

Puikiai prancūziškai kalbantis ir gerais pažymiais besimokantis E. Survilas šiemet baigs licėjų, tačiau dar neapsisprendė, kur studijuos: „Kai rankose turėsiu atestatą, vienus metus, manau, dar pasiliksiu Lietuvoje ir spręsiu, ar sportuoti, ar vykti studijuoti į Prancūziją. Tai bus mano apsisprendimo metai.“

Jaunasis talentas puikiai prisimena, kaip tapo lengvaatlečiu. Tada jam buvo aštuoneri. Prieš tai Eduardas lankė futbolo, pramoginių šokių pratybas.

„Lengvoji atletika man buvo tikras išsigelbėjimas. Kitos sporto šakos man nepatiko, lankiau tik tam, kad lankyčiau. Mamai patiko, tai ir ėjau“, – prisimena 1,90 m ūgio šalies 16-mečių rekordininkas.

Savo mėgstamą 800 m bėgimo rungtį atrado ne iš karto. Iš pradžių šokinėjo į tolį, bandė bėgioti sprintą. Bet testuojant paaiškėjo, kad Eduardas yra tarsi gimęs bėgioti ilgus nuotolius. 

Pradėjo bėgioti krosus, ilgas distancijas. „Įveikdamas 1 ar 3 km nuotolius, pastebėjau, kad esu ne tik ištvermingas, bet ir greitas. Tada su treneriu ir nusprendėme, kad reikia rinktis 800 ir 1 500 m distancijas. Mano treneris – didelis greičio, o ne ištvermės propaguotojas, visa tai matyti ir tada, kai finišuoju. Tai mane visada gelbsti“, – teigia Eduardas. 

Vilnietis – vienas tų bėgikų, kuriems ypač būdingas puikus finišas. Būtent jis ir padėjo sportininkui šiemet laimėti Lietuvos uždarų patalpų suaugusiųjų čempionatą, kai bėgdamas paskutinius metrus aplenkė savo pagrindinį varžovą, 2013 m. Europos jaunimo olimpinio festivalio čempioną Benediktą Mickų. 

Jaunimo grupėje vilnietis pelnė dar vieną apdovanojimą – įveikęs 400 m distanciją buvo antras. Eduardui nėra jokio skirtumo, kur lenktyniauti: maniežuose ar stadione. Tik gal gryname ore bėgti smagiau. 

Jaunajam rekordininkui liepos 28 d. sukaks 18 metų, o pagrindinis jo tikslas – Lietuvos suaugusiųjų rekordas ir olimpinės žaidynės. 

„Viską lems ne šis, o kitas sezonas. Jeigu man viskas idealiai pasiseks ir matysiu, kad turiu galimybių patekti į Tokijo olimpines žaidynes, niekur neiškeliausiu – sportuosiu Lietuvoje“, – planus dėlioja Eduardas. 
Vaikinas linkęs studijuoti ekonomiką, bet kol kas neskuba, per metus nori viską ramiai apmąstyti ir tik tada priimti sprendimą. 

 
Šeimoje Eduardas – vienturtis, jo tėvai pedagogai: mama dėsto Tarptautiniame prancūzų licėjuje, kur Eduardas mokosi, o tėvas – globos namuose. „Todėl tėvams ir sunku susitaikyti su mintimi, kad šiemet niekur nestosiu studijuoti. Juos nėra lengva įtikinti, kodėl taip nusprendžiau, bet tėvai mane vis dėlto linkę palaikyti“, – sako lengvaatletis.

Kompromisų nepripažįstantis jaunasis bėgikas rimtai nusiteikęs pagerinti Vitalijui Kozlovui priklausantį Lietuvos rekordą (1 min. 46,58 sek.). Pasak sportininko, pasiekus tokį rezultatą, būtų realu įvykdyti Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą.

Eduardas domisi ir krepšiniu, yra aktyvus „Lietuvos ryto“ gerbėjas, nepraleidžia nė vienų rungtynių ir, kur tik įmanoma, vyksta į varžybas svetur. Šį žiemos sezoną buvo nuvažiavęs stebėti Europos taurės mačo į Prancūziją. 

„Mano treneris dėl to buvo nepatekintas. Savo krepšinio numylėtinio neturiu, patinka visa komanda. Žaidėjai ateina ir išeina, o komanda lieka“, – teigia E. Survilas. Vienas jo pomėgių – ir politika, Eduardas priklauso Jaunųjų konservatorių lygai. Kiek įmanoma, pagal savo galimybes jis dalyvauja ir kitose veiklose. 

Neatsiejama Eduardo gyvenimo dalis – kelionės. Praėjusią vasarą, pasibaigus lengvosios atletikos sezonui, rugpjūčio mėnesį tris savaites jis keliavo po Europą pakeleivingomis mašinomis. Pabuvojo Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Monake, Italijoje, Austrijoje. 
 
„Taip keliaudamas patobulinu savo penkias užsienio kalbas. Kalbu angliškai, prancūziškai, ispaniškai, rusiškai ir, žinoma, lietuviškai. Labai gerai, kad iš lengvosios atletikos siūlomų šakų pasirinkau bėgimą.

Keliaudamas galiu ir pabėgioti: išsiimu sportbačius, sportinę parangą ir – pirmyn“, – džiaugiasi Lietuvos 16-mečių rekordininkas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalingai baigė Europos čempionatą
2018 07 22
U-20
Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinė Europos čempionate patyrė tik vieną pralaimėjimą.
Utenoje liks dar bent sezonui
2018 07 22
Komanda
Utenos „Juventus“ krepšinio klubas pasiekė dar vieną tarpsezonio laimėjimą - išsaugotas komandos kapitonas Arvydas Šikšnius.
Antrą kartą įveikė Juodkalnijos rinktinę
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai Europos čempionate kausis dėl 9 vietos.
 
N. Valskis vėl pasižymėjo Tailande
2018 07 22
Legionierius
30-metis futbolininkas iš Lietuvos Nerijus Valskis Tailande per tris mačus pelnė tris įvarčius.
Grupėje užėmė ketvirtą vieta
2018 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė Europos paplūdimio futbolo lygos turnyro B divizione liko be pergalių.
Pasižymėjo antrose iš eilėse rungtynėse
2018 07 22
Legionierius
Lietuvis futbolininkas Lukas Spalvis įvarčiu vėl prisidėjo prie „Kaiserslautern“ pergalės.
Ispanijoje - nuostabus lietuvės pasirodymas
2018 07 23
Bėgimas
Modesta Morauskaitė Ispanijos lengvosios atletikos čempionate nuskynė du medalius - estafetėje 4x400 m lietuvė tapo čempione, o 4x100 - vicečempione.
Lietuvis iškovojo bronzos medalį
2018 07 21
Bėgimas
Bėgikas R. Saulius Baltarusijos čempionato varžybose finišavo trečias.
A. Gudžius iškovojo pergalę Šveicarijoje
2018 07 18
Disko metimas
Šveicarijoje surengtose lengvosios atletikos varžybose „Gala dei Castelli“ Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius užėmė pirmąją vietą.
 
R. Berankis išsilaikė šimtuke
2018 07 23
Reitingas
Atnaujintame ATP reitinge Ričardas Berankis užima 96-ąją vietą, o Laurynas Grigelis smuko per tris pozicijas į 270-ąją vietą.
Prasideda kova dėl Prezidento taurės
2018 07 23
Prezidento taurė
Dėl Prezidento taurės šiemet kovos 4 lietuviai - J. Tverijonas, T. Babelis, R. Vrzesinskis ir A. Tverijonas, o dar 16 tautiečių neįveikė kvalifikacijos.
Burtai lėmė akistatą su prancūzu
2018 07 22
Turnyras
Teniso turnyrą Atlantoje Ričardas Berankis pradės akistata su prancūzu Jeremy Chardy.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Aplink Baltijos šalis – per 5 dienas
2018 07 22
Žygis
Keliaujant dviračiais aplink Islandiją lietuviui kilo idėja dviračiu apvažiuoti ir Baltijos šalis.
Dviratininkus suvienys patriotinė apranga
2018 07 19
Projektas
Visas pelnas, gautas už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sukurtą nacionalinę dviratininkų aprangą, bus skirtas dviračių kultūros puoselėjimui.
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
R. Maldžius: „Rreikia pagirti už kovingumą“
2018 07 22
U-20
Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų rankinio rinktinė sėkmingai pradėjo pasirodymą Europos čempionato B divizione.
Po atkaklios kovos – lygiosios
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai sužaidė lygiosiomis su suomiais.
Europos čempionate startavo pergale
2018 07 20
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai Europos čempionato starte nugalėjo Farerų salų komandą.
 
Nusileido Kinijos sportininkėms
2018 07 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina Kinijoje pralaimėjo pirmajame atkrintamųjų varžybų rate.
Į atkrintamąsias varžybas nepateko
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate patyrė trečiąją nesėkmę.
Turnyro starte – lietuvių sėkmė
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina įveikė varžoves iš Austrijos ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Ant nugalėtojų pakylos - po 8 metų
2018 07 22
Lenktynės
"Aurum 1006 km lenktynėse" Palangoje - dar viena "Porsche" pergalė ir naujas rekordas.
Užfiksavo naują Lietuvos rekordą
2018 07 21
Rekordas
Aidas Bubinas, Valdas Jarutis, Vitoldas Milius ir Yogendra Pratapas elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.
Damos itin norėjo laimėti lenktynes
2018 07 21
Ralis
Palangoje net 59 moterų ekipažai startavo "108 km moterų iššūkio Powered by Kristiana" ralyje.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Nuo nugalėtojo atsiliko 63 taškais
2018 07 22
Penkiakovė
Justinas Kinderis Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate užėmė 17-ąją vietą.
Pasaulio fechtavimo čempionate – 40-ta
2018 07 22
Fechtavimas
Kinijoje vykstančio pasaulio fechtavimo čempionato moterų fechtavimo špaga rungtyje Lietuvos atstovė Olivija Mašalo užėmė 40-ąją vietą
Finale – irkluotojų žvaigždynas
2018 07 22
Irklavimas
Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate buvo kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą.
 
LTOK vadovė – tarp kandidatų į TOK narius
2018 07 20
Įvertinimas
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė gali tapti pirma istorijoje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nare iš Lietuvos.
Laipiotojų narystė LTOK pristabdyta
2018 07 19
Posėdis
Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos narystę LTOK pristabdė dėl to, kad ši neatitinka tarptautinės narystės, nurodytos jos stojimo į LTOK dokumentuose.
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas