sportas.info 2018 m. kovo 13 d. 23:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Europos pasiuntiniai neįtikino fanų

Vilniuje Europos tarybos projekto atstovai diskutavo su fanais apie pirotechnikos grėsmę ir baisėjosi Kėdainių arenos apsaugininkų darbu.

Lietuvos fanai dažnai naudoja pirotechniką.
pliadisfoto.com nuotr.
Lietuvos fanai dažnai naudoja pirotechniką.
Lietuvoje vyksta seminaras, skirtas pasirengti Europos Tarybos konvencijai dėl integruoto požiūrio į saugumą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius.

Konvencijos tikslas - stiprinti visų organizacijų ir suinteresuotųjų asmenų, besirūpinančių futbolo ir kitų sporto šakų saugumu, apsauga ir vusų suinteresuotų pusių poreikius.
 
Bendras Europos tarybos ir Europos sąjungos projektas, per kurį įvairiose šalyse rengiami sporto vadovų ir policijos atstovų seminarai, buvo pradėtas praėjusių metų pradžioje ir tęsis iki šių metų birželio pabaigos.
 
Į Vilniaus „Artis Centrum“ viešbučio konferencijų salę susirinko futbolo ir krepšinio organizacijų vadovai, aukšti policijos pareigūnai. Dalyvavo ir keli futbolo fanų atstovai.
 
Seminara vedė Europos tarybos deleguoti projekto vadybininkai iš įvairių ES šalių. Jame dalyvauja ir UEFA pasiuntiniai.
 
Iš užsienio atvyko ir sporto aistruolių grupes vienijančios organizacijos "Supporters Direct Europe" atstovas Stuartas Dykesas.
 
Pirmąją dieną po sveikinimų ir oficialių iškilmių buvo gvildenamos dvi temos – sporto infrastruktūros saugumo ir kovos su pirotechnikos naudojimu arenose. Po kiekvienos temos pristatymo vyko diskusijos.
 
Infrastruktūros tema nesukėlė labai didelių prieštaravimų ir ginčų. Kur kas didesni nuomonių skirtumai išryškėjo nagrinėjant fanų naudojamos pirotechnikos klausimus.


 
Europos taryba užsakė mokslinį tyrimą, patvirtinusi, kad pirotechnika yra pavojinga. Jį pristatyti turėjo tyrimą atlikęs ekspertas Tomas Smithas, tačiau jis susirgo ir darbą pristatė kitas svečias.
 
Tyrime buvo bandoma įrodyti, kad joks pirotechnikos naudojimas negali būti saugus, bet kokia pirotechnika kenkia žiūrovų sveikatai ir gali sukelti didelių traumų ir nelaimių. Buvo rodomi nukentėjusiųjų nuo pirotechnikos žmonių vaizdai.
 
„Mes lygoje žadėjome liberalizuoti požiūrį į fanų naudojamą pirotechnika, bet šis seminaras mane įtikino, kad to daryti nevalia“, - kalbėjo Lietuvos krepšinio lygos varžybų direktorė Rasa Liuimienė.

Tiesa, lietuviškais kovos su pirotechnikos panaudojimu sporto arenose būdais svečiai nesusižavėjo.

Filmuota medžiaga iš 2016-ųjų metų "Nevėžio" ir "Lietuvos ryto" krepšinio rungtynių Kėdainiuose, kur salės apsauga gesintuvais purškia į deglais uždegusių Vilniaus fanų minią, seminare buvo įvardyta, kaip pats blogiausias būdas spręsti problemą, sukeliantis dar daugiau pavojų žmonių sveikatai, nei pati pirotechnika.
 
Projekto atstovai kalbėjo, kad jų pagrindinė užduotis yra įtikinti žmones, jog pirotechnika sporto arenose yra labai pavojinga ir reikia versti jos atsisakyti geruoju ar baudžiamąja teise. Tačiau jie nesugebėjo savo teisumu įtikinti net ir visų buvusių salėje.
 
„Ar jūs šiandien valgydami naudojote šakutę? Tai gali būti labai pavojingas įrankis kvailo žmogaus rankose. Ja galima ir susižeisti, ir sužeisti kitą žmogų. Lygiai taip pat ir pirotechnika“, - atšovė seminaro vedėjams aistruoliai.
 
Diskusija tarp šių dviejų pusių buvo ilga, bet nevaisinga – nei vieni nepakeitė nuomonės.
 
„Jūs bandote uždrausti naudoti pirotechniką, o fanai galbūt tai laiko savo kultūros dalimi. Ir nemanau, kad jūs ką nors pasieksite draudimais, o ne ilgu aiškinamuoju darbu“, - priekaištavo griežtai nusiteikusiemas Europos Tarybos projekto propaguotojams S. Dykesas.           .
 
Seminaras tęsis iki ketvirtadienio.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Vytautas" prabudo per vėlai
2018 03 19
LKL
Iki LKL pirmenybių rungtynių Alytuje su "Dzūkija" paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.
Už sukčiavimą žada išspirti iš komandos
2018 03 19
Situacija
„Lietuvos rytas“ ketina nutraukti sutartis su organizacijos vertybes pažeminusiu treneriu E.Justa ir jaunimo ekipos vadovu V.Tupčiausku.
Naujasis autobusas atnešė sėkmę
2018 03 19
Naujovė
„Kai įsėdome į „Neptūno“ spalvomis bei simboliais išmargintą autobusą pajutome didesnį žmonių susidomėjimą", - juokėsi puolėjas Edgaras Želionis.
 
"Žalgiris" - nepramušamas
2018 03 19
A lyga
Pirmuosius taškus praradusi "Sūduva" išliko pirma. Ji ir "Žalgiris" - dvi nepralaimėjusios A lygos komandos. Pastarasis - dar ir nepraleidęs įvarčio.
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Kauno Žalgiris" pratęsė pergalių seriją
2018 03 17
A lyga
Sugrįžimas namo jonaviečiams nebuvo sėkmingas – jie savo aikštėje 0:1 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos čempionai
2018 03 19
Sportiniai šokiai
Lietuvos sportinių šokių čempionate poros varžėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus bei taurių varžybas.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė iš Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
 
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas