Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 13 d. 18:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ant pakylos – ir mama, ir jos sūnūs

Per Kalgario olimpinės čempionės Vidos Vencienės slidinėjimo taurės varžybas jėgas bandė ir olimpiečiai.

Vidos Vencienės taurės varžybos.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Vidos Vencienės taurės varžybos.
   
Į Ignaliną susirinko nemažas būrys įvairaus amžiau sportininkų iš Vilniaus, Ignalinos, Anykščių, Vilniaus r. ir Trakų. Moterys įveikė 5 km, o vyrai – 5 km ir 10 km distancijas. 
 
Lenktyniauta klasikiniu stiliumi, kadangi aukso ir bronzos medalius per olimpines žaidynes laimėjusi V. Vencienė šliuožė būtent tokiu būdu. 

Visi nekantriai laukė atvykstančios olimpinės čempionės.Ji rengėsi vykti į Ignaliną, savo taurės varžyboms nupirko taurių geriausiems slidininkams, dovanų. Tačiau žiemos slidinėjimo sostinėje dėl objektyvių priežasčių ji nepasirodė. Kalgario olimpinė čempionė ir bronzinė prizininkė dėl to ypač išgyveno.

Varžybose gana gausiai dalyvavo Vilniaus miesto sporto cento auklėtiniai, vadovaujami Albervilio, Lilehamerio, Nagano ir Solt Leik Sičio  olimpinių žaidynių dalyvio Ričardo Panavo, Vilniaus r. sporto mokyklos  slidininkai.  

Nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dovanomis – sportiniais krepšiais, jiems įteiktos Vidos Vencienės taurės.

KOVA. Olimpinės čempionės taurės varžybos vyko prabėgus kelioms valandoms po Lietuvos čempionato. Antrą kartą įveikti 10 km distanciją ryžosi visi trys vyrų grupės čempionato medalininkai. Šie trys ignaliniečiai greitai atitolo nuo kitų ir distancijoje nepaleido vienas kito. 

Akimirka anksčiau pirmas finišavo Pjongčango olimpinių žiemos žaidynių dalyvis Mantas Strolia - 33 min. 26,6 sek. Antras buvo jo brolis Tautvydas Strolia (33 min. 26,9 sek.), o trečias – Deividas Kliševičius (33 min.27, 0). 

Šie trys geriausieji slidininkai, per dieną įveikę 20 kilometrų, nuovargiu nesiskundė. Gerai nusiteikęs M. Strolia savo draugus netgi pakvietė nenusiimti slidžių ir dar kartą įveikti distanciją.


ŽODĮ IŠTESĖJO. Savo sūnų pavyzdžiu pasekė ir jų mama – trejų olimpinių žaidynių dalyvė, o dabar Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. trenerė Kazimiera Strolienė. Ji 5 km distancijoje pasiekė absoliučiai geriausią rezultatą (21 min. 19,6 sek.). 
 
„Savo žodį ištesėjau. Savo gerai draugei Vidai pažadėjau, kad, jeigu ji atvažiuos į Ignaliną, tai aš būtinai dalyvausiu varžybose. Ji neatvyko, bet aš jos garbei dalyvavau varžybose ir netgi pavyko nugalėti. Man būtų buvusi gėda, jeigu nebūčiau dalyvavusi olimpinės čempinės taurės varžybose“, - po finišo sakė 57 metų K. Strolienė. 
 
Ar dažnai slidinėjate?
Slidinėju tiek, kiek reikia testuoti slides, bandyti tepalus. Prasminga, kad Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija rengia olimpinės čempionės ir jos trenerio, šviesaus atminimo Vilmanto Gineito taurės varžybas. 

Tik gal reikėtų, kaip ir ankstesniais metais, jas rengti ne kartu su Lietuvos čempionatu, o atskirai. 
 
Susirinktų kartu įvairaus amžiaus slidininkai – pabendrautume, išgirstume Vidutės prisiminimų apie Kalgario olimpines žiemos žaidynes, jos darbą Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete. 
 
Nebuvo sunku distancijoje?
Ne. Neturėjau jokio tikslo aplenkti jaunesnes varžoves, distancijoje nesiplėšiau, šliuožiau savo malonumui. 
 
Šiltoku oru buvo sudėtinga pasitepti slides, tačiau, atrodo, pavyko. Labai nustebino gausus slidininkų dalyvavimas. 
 
Patiko, jog dalyvavo daugiau vyresnio amžiaus slidinėjimo entuziastų: Ramunė, Arlauskienė, Alvydas Varnas, Gintautas Černiauskas, Dainius Kiela, Egidijus Zovė, Valerijus Semionovas, kiti.   
 
Startavo ir nemažas būrys pačių jauniausiųjų slidininkų, kurie nedalyvavo Lietuvos čempionate. Trasa nebuvo per daug sudėtinga, skirta masiniam startui, ji buvo paranki visiems.   

NUGALĖTOJAI. Atskirose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: uteniškė Martyna Biliūnaitė (23 min. 00,5 sek.), Vilniaus r. sportininkė Kamilė Jakubauskaitė (23 min. 53,8 sek.) ir ignalinietė K.Strolienė (21 min. 19,6 sek.) bei M.Strolia (10 km - 33 min. 26,6 sek.), vilnietis Dainius Kiela (5 km - 18 min.55,6 sek.) ir Vilniaus r. sportininkas Marekas Griniukas (5 km - 21 min.00,8). 
 
Varžybas stebėjo ir geriausius slidininkus apdovanojo Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Algirdas Raslanas ir generalinis sekretorius Evaldas Brazlauskis.      
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Vytautas" prabudo per vėlai
2018 03 19
LKL
Iki LKL pirmenybių rungtynių Alytuje su "Dzūkija" paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.
Už sukčiavimą žada išspirti iš komandos
2018 03 19
Situacija
„Lietuvos rytas“ ketina nutraukti sutartis su organizacijos vertybes pažeminusiu treneriu E.Justa ir jaunimo ekipos vadovu V.Tupčiausku.
Naujasis autobusas atnešė sėkmę
2018 03 19
Naujovė
„Kai įsėdome į „Neptūno“ spalvomis bei simboliais išmargintą autobusą pajutome didesnį žmonių susidomėjimą", - juokėsi puolėjas Edgaras Želionis.
 
"Žalgiris" - nepramušamas
2018 03 19
A lyga
Pirmuosius taškus praradusi "Sūduva" išliko pirma. Ji ir "Žalgiris" - dvi nepralaimėjusios A lygos komandos. Pastarasis - dar ir nepraleidęs įvarčio.
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Kauno Žalgiris" pratęsė pergalių seriją
2018 03 17
A lyga
Sugrįžimas namo jonaviečiams nebuvo sėkmingas – jie savo aikštėje 0:1 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos čempionai
2018 03 19
Sportiniai šokiai
Lietuvos sportinių šokių čempionate poros varžėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus bei taurių varžybas.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė iš Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
 
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas