Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 13 d. 18:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ant pakylos – ir mama, ir jos sūnūs

Per Kalgario olimpinės čempionės Vidos Vencienės slidinėjimo taurės varžybas jėgas bandė ir olimpiečiai.

Vidos Vencienės taurės varžybos.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Vidos Vencienės taurės varžybos.
   
Į Ignaliną susirinko nemažas būrys įvairaus amžiau sportininkų iš Vilniaus, Ignalinos, Anykščių, Vilniaus r. ir Trakų. Moterys įveikė 5 km, o vyrai – 5 km ir 10 km distancijas. 
 
Lenktyniauta klasikiniu stiliumi, kadangi aukso ir bronzos medalius per olimpines žaidynes laimėjusi V. Vencienė šliuožė būtent tokiu būdu. 

Visi nekantriai laukė atvykstančios olimpinės čempionės.Ji rengėsi vykti į Ignaliną, savo taurės varžyboms nupirko taurių geriausiems slidininkams, dovanų. Tačiau žiemos slidinėjimo sostinėje dėl objektyvių priežasčių ji nepasirodė. Kalgario olimpinė čempionė ir bronzinė prizininkė dėl to ypač išgyveno.

Varžybose gana gausiai dalyvavo Vilniaus miesto sporto cento auklėtiniai, vadovaujami Albervilio, Lilehamerio, Nagano ir Solt Leik Sičio  olimpinių žaidynių dalyvio Ričardo Panavo, Vilniaus r. sporto mokyklos  slidininkai.  

Nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dovanomis – sportiniais krepšiais, jiems įteiktos Vidos Vencienės taurės.

KOVA. Olimpinės čempionės taurės varžybos vyko prabėgus kelioms valandoms po Lietuvos čempionato. Antrą kartą įveikti 10 km distanciją ryžosi visi trys vyrų grupės čempionato medalininkai. Šie trys ignaliniečiai greitai atitolo nuo kitų ir distancijoje nepaleido vienas kito. 

Akimirka anksčiau pirmas finišavo Pjongčango olimpinių žiemos žaidynių dalyvis Mantas Strolia - 33 min. 26,6 sek. Antras buvo jo brolis Tautvydas Strolia (33 min. 26,9 sek.), o trečias – Deividas Kliševičius (33 min.27, 0). 

Šie trys geriausieji slidininkai, per dieną įveikę 20 kilometrų, nuovargiu nesiskundė. Gerai nusiteikęs M. Strolia savo draugus netgi pakvietė nenusiimti slidžių ir dar kartą įveikti distanciją.


ŽODĮ IŠTESĖJO. Savo sūnų pavyzdžiu pasekė ir jų mama – trejų olimpinių žaidynių dalyvė, o dabar Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. trenerė Kazimiera Strolienė. Ji 5 km distancijoje pasiekė absoliučiai geriausią rezultatą (21 min. 19,6 sek.). 
 
„Savo žodį ištesėjau. Savo gerai draugei Vidai pažadėjau, kad, jeigu ji atvažiuos į Ignaliną, tai aš būtinai dalyvausiu varžybose. Ji neatvyko, bet aš jos garbei dalyvavau varžybose ir netgi pavyko nugalėti. Man būtų buvusi gėda, jeigu nebūčiau dalyvavusi olimpinės čempinės taurės varžybose“, - po finišo sakė 57 metų K. Strolienė. 
 
Ar dažnai slidinėjate?
Slidinėju tiek, kiek reikia testuoti slides, bandyti tepalus. Prasminga, kad Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija rengia olimpinės čempionės ir jos trenerio, šviesaus atminimo Vilmanto Gineito taurės varžybas. 

Tik gal reikėtų, kaip ir ankstesniais metais, jas rengti ne kartu su Lietuvos čempionatu, o atskirai. 
 
Susirinktų kartu įvairaus amžiaus slidininkai – pabendrautume, išgirstume Vidutės prisiminimų apie Kalgario olimpines žiemos žaidynes, jos darbą Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete. 
 
Nebuvo sunku distancijoje?
Ne. Neturėjau jokio tikslo aplenkti jaunesnes varžoves, distancijoje nesiplėšiau, šliuožiau savo malonumui. 
 
Šiltoku oru buvo sudėtinga pasitepti slides, tačiau, atrodo, pavyko. Labai nustebino gausus slidininkų dalyvavimas. 
 
Patiko, jog dalyvavo daugiau vyresnio amžiaus slidinėjimo entuziastų: Ramunė, Arlauskienė, Alvydas Varnas, Gintautas Černiauskas, Dainius Kiela, Egidijus Zovė, Valerijus Semionovas, kiti.   
 
Startavo ir nemažas būrys pačių jauniausiųjų slidininkų, kurie nedalyvavo Lietuvos čempionate. Trasa nebuvo per daug sudėtinga, skirta masiniam startui, ji buvo paranki visiems.   

NUGALĖTOJAI. Atskirose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: uteniškė Martyna Biliūnaitė (23 min. 00,5 sek.), Vilniaus r. sportininkė Kamilė Jakubauskaitė (23 min. 53,8 sek.) ir ignalinietė K.Strolienė (21 min. 19,6 sek.) bei M.Strolia (10 km - 33 min. 26,6 sek.), vilnietis Dainius Kiela (5 km - 18 min.55,6 sek.) ir Vilniaus r. sportininkas Marekas Griniukas (5 km - 21 min.00,8). 
 
Varžybas stebėjo ir geriausius slidininkus apdovanojo Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Algirdas Raslanas ir generalinis sekretorius Evaldas Brazlauskis.      
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Norėjo būti aikštėje per susistumdymą
2018 12 12
Žvilgsnis
Antanas Kavaliauskas: „Buvo sunku nepadėti komandai. Norėjosi eiti į aikštelę, ypatingai, kai buvo tas susistumdymas, bet ką padarysi“.
Pirmą kartą – kova dėl Karalienės taurės
2018 12 12
Naujovė
Vasario 16 d. ant „Siemens“ arenos parketo žais dvi stipriausios Lietuvos moterų komandos – Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės-LSMU“.
„Neptūno“ kelyje – neklumpantys italai
2018 12 12
Čempionų lyga
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai galanda ginklus ir ruošiasi svarbiam mūšiui – į uostamiestį atvyksta legendinis Bolonijos „Segafredo Virtus“ klubas.
 
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Vėl praūžė „Futboliuko Kalėdos“
2018 12 12
Šventė
Ketvirtą žiemą iš eilės Nacionalinėje futbolo akademijoje renkasi mažiausieji sportininkai. Jie aktyviai leidžia dieną pramogaudami ir žaisdami futbolą.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Pasaulio čempionate – sidabriniai grybšniai
2018 12 12
Plaukimas
Lietuvos plaukikų apdovanojimų kraitis pasaulio čempionate išaugo iki trijų – jį dviem sidabro medaliais papildė Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
 
Sveikų įpročių srityje vyksta lūžis
2018 12 12
Žvilgsnis
Įpročius sportuoti ir laikytis sveikos gyvensenos būtina ugdyti nuo mažens. Tuo neabejoja geriausios darželiuose dirbančios kūno kultūros ugdytojos.
Antikorupcijos komisijoje - apie LTOK pinigus
2018 12 12
Situacija
Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje dalyvavusi D. Gudzinevičiūtė: „Bet kokią diskusiją apie LTOK finansus ar veiklą sveikinu ir palaikau.“
Naują filmą pirmieji išvydo olimpiečiai
2018 12 12
Pristatymas
LTOK 30-mečio jubiliejaus dieną sporto visuomenės atstovai ir televizijos žiūrovai išvydo naują dokumentinį filmą „Visada šalia atletų“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas