Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 13 d. 10:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

87 metai - ne kliūtis skrieti nuo kalnų

Iki šiol šalies olimpiečiams talkinantis profesorius J.Skernevičius žiemą šliuožia kalnų ir lygumų slidėmis, o vasarą plaukioja ir mina dviračio pedalus.

J.Skernevičius su anūke Alpėse.
J.Skernevičius su anūke Alpėse.
   
Profesorius Juozas Skernevičius džiaugėsi užsitęsusia šiemetine žiema, kuri jį sugrąžino į jaunystę ir leido iki soties paslidinėti bei nuvažiuoti į kalnus
 
Netgi ir pačius didžiausius šalčius J. Skernevičius prie Žaliųjų ežerų savo pamėgtoje trasoje kiekvieną dieną slidėmis įveikdavo po 15 km. 
 
„Kai tik būna palankios oro sąlygos, paprastai slidinėju gana dažnai. 15 km distanciją, o tai nėra daug, stengiuosi neskubėdamas nušliuožiu per kokias porą valandų.  Tai – pakankamas krūvis mano organizmui, kad jis būtų stiprokas. Jeigu sniegas būna šlapias ir slides reikia tepti skystais tepalais, tada slidinėti netraukia. Slides pakeičiu į dviračių treniruoklį“, - sako profesorius.
 
Žinome dar vieną jūsų pomėgį – kalnų slidinėjimą, ar dažnai leidžiatės nuo kalnų?
Retas atvejis, kad nuo 1982-ųjų praleisčiau išvykas į kalnus. Arba jas pats planuoju, arba derinuosi prie kitų, kad jiems galėčiau padėti įsisavinti kalnų slidinėjimo techniką.
 
Tai gana sudėtingas dalykas. Išvykas į kalnus dažniausiai derinu prie savo šeimos. Slidinėjome daug kur: Prancūzijos, Austrijos, Šveicarijos, Italijos Alpėse, Apatitų, Kaukazo, Tian Šanio, Balkanų pusiasalio, Rumunijos, Bulgarijos, Serbijos kalnuose. 

Keista mano prigimtis: didžiausią malonumą patiriu ne leisdamasis nuo kalno ir atlikdamas gražius posūkius, bet tada, kai mano mokiniai atlieka gražius posūkius ir sėkmingai nusileidžia nuo kalno.  

Norėčiau, kad merginos ir vaikinai, nuvykę į kalnus, savo kūno formomis jo neterštų, o puoštų.  

Vasaryje buvote išvykęs slidinėti į Italijoą, kaip sekėsi?
Pirmą kartą gyvenime pajutau, kad man reikia pailsėti slidinėjant nuo kalnų. Buvau išvykęs su sūnaus Arvydo visa šeima bei jo vaikų draugais, iš viso mūsų buvo dešimt. 
 
Slidinėjome viename geriausių pasaulio kurortų – Madona di Kampiljuje, Alpėse.

Šįkart namie liko mano dukra Rūta, stipriausia mūsų šeimos kalnų slidininkė, praeityje -  Lietuvos čempionė ir prizininkė. 

Praėjusiais metais per varžybas kalnuose jai nutrūko kelio raiščiai. Rūtai buvo padaryta operacija ir ji šiemet praleido išvyką.  

Italijoje turėjau du tikslus: vienas - mano sūnus ir anūkė Ona dalyvavo Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų čempionate, todėl reikėjo jiems padėti, ir kitas - pačiam paslidinėti. 
 
Labai džiaugėmės, kai anūkei pavyko tapti šalies mėgėjų čempione. Per varžybas pasitaikė prastas oras, labai snigo, buvo rūkas.   

Slidinėjome keturias dienas. Kiekvieną dieną nuo kalno ne leisdavausi, o tiesiog skraidžiau po 10 kartų. Kalnas buvo ganėtinai didelis, keltu į jo viršų reikėdavo keltis apie 20 min. Kalnų slidinėjimo trasoje tokio mažiaus žmogaus, kaip aš, nemačiau. 

Perkant bilietą į keltuvą kasininkės paklausiau, ar pensininkams daromos nuolaidos. Ji manęs paklausė, o kiek man metų. Atsakiau: 87. Kasininkė net atsistojo ir per langelį pažiūrėjo, ar man jau iš tikrųjų tiek, ar nestoviu su lazdele rankose.  

Gero lygio slidininkė buvo jūsų žmona, dabar jau šviesaus atminimo Birutė Skernevičienė, pajėgi kalnų slidininkė buvo dukra Rūta, o ar anūkai jau irgi važinėja  slidėmis? 
Turiu penkis anūkus ir keturias proanūkes. Neslidinėja tik viena proanūkė, kuriai dar tik pusantrų metukų. Mano visa šeima gyvena slidinėjimu ir kalnų slidinėjimu.  Daug metų atidavėte slidinėjimui, o kada jūsų gyvenime atsirado kalnų slidinėjimas?
Aktyviai slidinėjau 13-14 metų, įvykdžiau sporto meistro norą, 30 metų dirbau  Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. treneriu. 

Slidinėjimas – tai mano gyvenimo dalis, įaugęs manyje. Jeigu negalėsiu slidinėti ar leistis nuo kalnų, nebūsiu aš, o kitas- nukaršęs senelis.  
 
Kalnų slidinėjimą pamėgau dukrai Rūtai pradėjus domėtis šia sporto šaka. Lygumų slidinėjimas jai nepatiko ir pabandėme kalnų slides.

Turėjau daug mokytis ir studijuoti kalnų slidinėjimo paslaptis. Su Rūta tekdavo daug keliauti po pasaulį, ją rengti varžyboms. 

Vasarą – dviračiai, plaukiojimas Žaliuosiuose ežeruose, o žiemą - slidinėjimas ir kalnų slidinėjimas. Ar neslegia solidi metų našta?
Tikrai ne, jaučiuosi gerai, nes stengiuosi būti fiziškai aktyvus. Kai girdžiu sakant, jog sportas žaloja žmogaus sveikatą, nesutinku su ta nuomone. Sportas žaloja sveikatą, kai treneris yra „žudikas“. Dabar yra daug asmeninių, visuomeninių, kitokių trenerių, kurie tikrai nedaug žino apie žmogaus organizmą.  
 
Neseniai per radiją išgirdau, kad Anglijoje 86-erių viena moteris su anūke nuo kalno nusileido rogutėmis ir ta žinia greitai pasklido po visą pasaulį. 

Man buvo truputį juokinga tai girdėti. Pagal mano pajėgumą nuo kalno leistis su rogutėmis būtų nei šis, nei tas. Gal po kelerių metų ir bus galima (šypsosi ...). 

Tegul ta moteris slidėmis įveikia 20 km nuotolį ar slidėmis nusileidžia nuo didelio kalno. 

Kiek čia tos žiemos tėra, ji neatstoja visos vasaros. Prieš kelerius metus su šeima dalyvavau „Snaigės“ žygyje. Renginys tikrai geras, patrauklus, bet man, buvusiam  profesionalui, jame nėra ką veikti. 

Pagrindinė mano fizinio aktyvumo priemonė vasarą – dviratis. Kiekvieną dieną  nuvažiuoju po 15-20 km, kartais ir iki 30 km.  

Vasarą Žaliuosiuose ežeruose plaukioju tris mėnesius nuo birželio iki rugsėjo. Patinka plaukioti iki 16 laipsnių vandenyje, o šaltame nemėgstu. 

Esate trijų sporto šakų (slidinėjimo, baidarių irklavimo ir sportinio ėjimo) sporto meistras, o ar iki šiol sėdate į baidarę, vaikščiojate sportiniu žingsniu?
Kada po 40 metų vėl sėdau į baidarę, vidinė raumenų koordinacija buvo jau ne ta ir  išsėdėti baidarėje darėsi sudėtinga, išnykę įgūdžiai. Sportinio ėjimo nelaikau kaip geros judėjimo priemonės, nes jis deformuoja natūralų žmogaus judesį, veikia sąnarius. Pripažįstu paprastą ėjimą, tačiau vaikštau nedaug.  

Visą gyvenimą atliekate sportininkų tyrimus, o ar pats irgi tiriatės savo organizmą?
Organizmą labiausiu tiriu savo pojūčiu. Žinau, kad dėl krūvių gali trikti širdies ritmas, jaustis tam tikras raumenų nuovargis. Net tyrinėtojai nenustatys to, ką jaučiu. Lietuvos edukologijos universitete pasidarau kai kuriuos kardiogramos tyrimus. 
  
    
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Dvidešimtmetės įveikė baltaruses
2018 06 24
U-20
Europos krepšinio čempionatui pasiruošimą tęsianti Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė sužaidė kontrolines rungtynes.
Š. Jasikevičius lieka "Žalgiryje"
2018 06 24
Treneris
Kauno "Žalgiriui" ir kitą sezoną diriguos Šarūnas Jasikevičius. Treneris nusprendė likti gimtajame mieste bent iki 2019 metų vasaros.
10 gražiausių LKL sezono momentų
2018 06 22
LKL
Šių metų sezonas buvo itin ilgas ir žiūrovai galėjo mėgautis ne tik atkakliomis kovomis, bet ir džiaugtis išskirtiniais epizodais.
 
Ginti Lietuvos garbės – iš Anglijos klubo
2018 06 25
Veidas
Nė 15-os dar neturintis M.Burba rengiasi debiutui Lietuvos 17-mečių rinktinėje: „Atstovauti Lietuvos rinktinei man buvo viena didžiausių svajonių.“
„Sūduvoje“ – Australijoje spindėjęs žaidėjas
2018 06 25
Legionierius
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ turi dar vieną naujoką. Juo tapo Brazilijos ir Italijos pilietybes turintis Guilherme Finkleris.
Buriama pirma moterų salės futbolo rinktinė
2018 06 25
Moterų futbolas
Atranka į rinktinę vyks liepos 7 d. vyks Jonavoje. Kiekviena kandidatė turės galimybę pademonstruoti savo fizinį, taktinį ir techninį pasirengimą.
Tikslas - pranokti Europos vicečempioną
2018 06 22
Šuoliai į aukštį
Europos čempionato normatyvą įvykdęs šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas fiziniais duomenimis pranoksta Europos vicečempioną Raivydą Stanį.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
 
Anykščiuose  varžėsi kariškiai
2018 06 22
Čempionatas
Birželio 21 dieną Anykščiuose susirinko teniso entuziastai - vyko Lietuvos kariškių teniso čempionatas.
Iš Ukrainos - su titulų bagažu
2018 06 22
Jaunimas
Vilniaus teniso akademijos sportininkams - keturi titulai tarptautiniame jaunių turnyre Ukrainoje.
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Per vieną čempionatą nuskynė du titulus
2018 06 25
Lietuvos čempionatas
Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse triumfavo Gediminas Bagdonas ir Rasa Leleivytė.
Dviratininkai skaičiuoja pergales
2018 06 22
Plentas
Daiva Tušlaitė Lietuvos dviračių plento pavienio starto lenktynių čempione tapo antrąsyk, Gediminas Bagdonas triumfavo trečią kartą.
„Trenerio darbas – mano pašaukimas“
2018 06 21
Jubiliejus
Legendinis dviračių treko treneris Narsutis Dumbauskas – apie auksines mokinių pergales, baudų sistemą, psichologijos svarbą.
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
 
Nepavyko prasibrauti į atkrintamąsias
2018 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai po dramatiškos kovos pralaimėjo aštuntai pasaulio porai.
Tinklininkai  iškopė į pagrindines varžybas
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Tarptautiniuose turnyruose – lietuvių sėkmė
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai sėkmingai pradėjo turnyrus Čekijoje ir Turkijoje
Lietuvos ralio evoliucija
2018 06 23
Ralis
Kelmės apylinkėse praūžęs "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo oficialia vasaros sezono kovų pradžia ir atskleidė kaip keičiasi šis sportas.
Anykščių kartodrome – naujiena
2018 06 21
Moto
Šį sekmadienį pirmą kartą motociklininkus įsileis Anykščių kartodromas, neabejotinai juos sužavėsiantis ypač lygia danga.
Atostogoms laiko neturi
2018 06 21
Moto
Arminas Jasikonis yra žymiausias ir daugiausiai pasiekęs Lietuvos motociklų sporto atstovas.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pasaulio taurėje – trečiame dešimtuke
2018 06 23
Penkiakovė
Astanoje (Kazachstanas) vykusiose 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 25-ąją vietą.
Stovykloje mokosi stovėti ant rankų
2018 06 23
Aerobika
Aerobikos federacija neslepia džiaugsmo - pavyko įgyvendinti, pirmą kartą Kaune organizuojamos vaikų stovyklos "Aero Camp 2018" viziją.
Rinktinei - "gyvenk arba mirk" išbandymas
2018 06 22
Regbis
Lietuvos regbio-7 rinktinės jau birželio 30 - liepos 1 dienomis laukia svarbiausias metų išbandymas.
 
Šveicaras įvertino Lietuvos arenas
2018 06 22
Vizitas
UEFA salės futbolo rungtynių organizavimovadovas Laurentas Morelis įvertino Lietuvos galimybes organizuoti UEFA futsalo Čempionų lygos varžybas.
Pristatyta jaunimo ugdymo programa
2018 06 22
Seminaras
Vilniaus poilsio ir pramogų centras "Belmontas" šią savaitę vyko vaikų ir jaunimo ugdymo seminaras.
Šventėje – garsūs krepšininkai ir piršlybos
2018 06 21
Studijos
Birželio 21 d., legendinėje Kauno sporto halėje vyko akademinio jaunimo šventė - iškilmingai įteikti Lietuvos sporto universiteto (LSU) bakalauro ir magistro studijų diplomai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas