Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 13 d. 10:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

87 metai - ne kliūtis skrieti nuo kalnų

Iki šiol šalies olimpiečiams talkinantis profesorius J.Skernevičius žiemą šliuožia kalnų ir lygumų slidėmis, o vasarą plaukioja ir mina dviračio pedalus.

J.Skernevičius su anūke Alpėse.
J.Skernevičius su anūke Alpėse.
   
Profesorius Juozas Skernevičius džiaugėsi užsitęsusia šiemetine žiema, kuri jį sugrąžino į jaunystę ir leido iki soties paslidinėti bei nuvažiuoti į kalnus
 
Netgi ir pačius didžiausius šalčius J. Skernevičius prie Žaliųjų ežerų savo pamėgtoje trasoje kiekvieną dieną slidėmis įveikdavo po 15 km. 
 
„Kai tik būna palankios oro sąlygos, paprastai slidinėju gana dažnai. 15 km distanciją, o tai nėra daug, stengiuosi neskubėdamas nušliuožiu per kokias porą valandų.  Tai – pakankamas krūvis mano organizmui, kad jis būtų stiprokas. Jeigu sniegas būna šlapias ir slides reikia tepti skystais tepalais, tada slidinėti netraukia. Slides pakeičiu į dviračių treniruoklį“, - sako profesorius.
 
Žinome dar vieną jūsų pomėgį – kalnų slidinėjimą, ar dažnai leidžiatės nuo kalnų?
Retas atvejis, kad nuo 1982-ųjų praleisčiau išvykas į kalnus. Arba jas pats planuoju, arba derinuosi prie kitų, kad jiems galėčiau padėti įsisavinti kalnų slidinėjimo techniką.
 
Tai gana sudėtingas dalykas. Išvykas į kalnus dažniausiai derinu prie savo šeimos. Slidinėjome daug kur: Prancūzijos, Austrijos, Šveicarijos, Italijos Alpėse, Apatitų, Kaukazo, Tian Šanio, Balkanų pusiasalio, Rumunijos, Bulgarijos, Serbijos kalnuose. 

Keista mano prigimtis: didžiausią malonumą patiriu ne leisdamasis nuo kalno ir atlikdamas gražius posūkius, bet tada, kai mano mokiniai atlieka gražius posūkius ir sėkmingai nusileidžia nuo kalno.  

Norėčiau, kad merginos ir vaikinai, nuvykę į kalnus, savo kūno formomis jo neterštų, o puoštų.  

Vasaryje buvote išvykęs slidinėti į Italijoą, kaip sekėsi?
Pirmą kartą gyvenime pajutau, kad man reikia pailsėti slidinėjant nuo kalnų. Buvau išvykęs su sūnaus Arvydo visa šeima bei jo vaikų draugais, iš viso mūsų buvo dešimt. 
 
Slidinėjome viename geriausių pasaulio kurortų – Madona di Kampiljuje, Alpėse.

Šįkart namie liko mano dukra Rūta, stipriausia mūsų šeimos kalnų slidininkė, praeityje -  Lietuvos čempionė ir prizininkė. 

Praėjusiais metais per varžybas kalnuose jai nutrūko kelio raiščiai. Rūtai buvo padaryta operacija ir ji šiemet praleido išvyką.  

Italijoje turėjau du tikslus: vienas - mano sūnus ir anūkė Ona dalyvavo Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų čempionate, todėl reikėjo jiems padėti, ir kitas - pačiam paslidinėti. 
 
Labai džiaugėmės, kai anūkei pavyko tapti šalies mėgėjų čempione. Per varžybas pasitaikė prastas oras, labai snigo, buvo rūkas.   

Slidinėjome keturias dienas. Kiekvieną dieną nuo kalno ne leisdavausi, o tiesiog skraidžiau po 10 kartų. Kalnas buvo ganėtinai didelis, keltu į jo viršų reikėdavo keltis apie 20 min. Kalnų slidinėjimo trasoje tokio mažiaus žmogaus, kaip aš, nemačiau. 

Perkant bilietą į keltuvą kasininkės paklausiau, ar pensininkams daromos nuolaidos. Ji manęs paklausė, o kiek man metų. Atsakiau: 87. Kasininkė net atsistojo ir per langelį pažiūrėjo, ar man jau iš tikrųjų tiek, ar nestoviu su lazdele rankose.  

Gero lygio slidininkė buvo jūsų žmona, dabar jau šviesaus atminimo Birutė Skernevičienė, pajėgi kalnų slidininkė buvo dukra Rūta, o ar anūkai jau irgi važinėja  slidėmis? 
Turiu penkis anūkus ir keturias proanūkes. Neslidinėja tik viena proanūkė, kuriai dar tik pusantrų metukų. Mano visa šeima gyvena slidinėjimu ir kalnų slidinėjimu.  Daug metų atidavėte slidinėjimui, o kada jūsų gyvenime atsirado kalnų slidinėjimas?
Aktyviai slidinėjau 13-14 metų, įvykdžiau sporto meistro norą, 30 metų dirbau  Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. treneriu. 

Slidinėjimas – tai mano gyvenimo dalis, įaugęs manyje. Jeigu negalėsiu slidinėti ar leistis nuo kalnų, nebūsiu aš, o kitas- nukaršęs senelis.  
 
Kalnų slidinėjimą pamėgau dukrai Rūtai pradėjus domėtis šia sporto šaka. Lygumų slidinėjimas jai nepatiko ir pabandėme kalnų slides.

Turėjau daug mokytis ir studijuoti kalnų slidinėjimo paslaptis. Su Rūta tekdavo daug keliauti po pasaulį, ją rengti varžyboms. 

Vasarą – dviračiai, plaukiojimas Žaliuosiuose ežeruose, o žiemą - slidinėjimas ir kalnų slidinėjimas. Ar neslegia solidi metų našta?
Tikrai ne, jaučiuosi gerai, nes stengiuosi būti fiziškai aktyvus. Kai girdžiu sakant, jog sportas žaloja žmogaus sveikatą, nesutinku su ta nuomone. Sportas žaloja sveikatą, kai treneris yra „žudikas“. Dabar yra daug asmeninių, visuomeninių, kitokių trenerių, kurie tikrai nedaug žino apie žmogaus organizmą.  
 
Neseniai per radiją išgirdau, kad Anglijoje 86-erių viena moteris su anūke nuo kalno nusileido rogutėmis ir ta žinia greitai pasklido po visą pasaulį. 

Man buvo truputį juokinga tai girdėti. Pagal mano pajėgumą nuo kalno leistis su rogutėmis būtų nei šis, nei tas. Gal po kelerių metų ir bus galima (šypsosi ...). 

Tegul ta moteris slidėmis įveikia 20 km nuotolį ar slidėmis nusileidžia nuo didelio kalno. 

Kiek čia tos žiemos tėra, ji neatstoja visos vasaros. Prieš kelerius metus su šeima dalyvavau „Snaigės“ žygyje. Renginys tikrai geras, patrauklus, bet man, buvusiam  profesionalui, jame nėra ką veikti. 

Pagrindinė mano fizinio aktyvumo priemonė vasarą – dviratis. Kiekvieną dieną  nuvažiuoju po 15-20 km, kartais ir iki 30 km.  

Vasarą Žaliuosiuose ežeruose plaukioju tris mėnesius nuo birželio iki rugsėjo. Patinka plaukioti iki 16 laipsnių vandenyje, o šaltame nemėgstu. 

Esate trijų sporto šakų (slidinėjimo, baidarių irklavimo ir sportinio ėjimo) sporto meistras, o ar iki šiol sėdate į baidarę, vaikščiojate sportiniu žingsniu?
Kada po 40 metų vėl sėdau į baidarę, vidinė raumenų koordinacija buvo jau ne ta ir  išsėdėti baidarėje darėsi sudėtinga, išnykę įgūdžiai. Sportinio ėjimo nelaikau kaip geros judėjimo priemonės, nes jis deformuoja natūralų žmogaus judesį, veikia sąnarius. Pripažįstu paprastą ėjimą, tačiau vaikštau nedaug.  

Visą gyvenimą atliekate sportininkų tyrimus, o ar pats irgi tiriatės savo organizmą?
Organizmą labiausiu tiriu savo pojūčiu. Žinau, kad dėl krūvių gali trikti širdies ritmas, jaustis tam tikras raumenų nuovargis. Net tyrinėtojai nenustatys to, ką jaučiu. Lietuvos edukologijos universitete pasidarau kai kuriuos kardiogramos tyrimus. 
  
    
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas