Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 13 d. 10:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

87 metai - ne kliūtis skrieti nuo kalnų

Iki šiol šalies olimpiečiams talkinantis profesorius J.Skernevičius žiemą šliuožia kalnų ir lygumų slidėmis, o vasarą plaukioja ir mina dviračio pedalus.

J.Skernevičius su anūke Alpėse.
J.Skernevičius su anūke Alpėse.
   
Profesorius Juozas Skernevičius džiaugėsi užsitęsusia šiemetine žiema, kuri jį sugrąžino į jaunystę ir leido iki soties paslidinėti bei nuvažiuoti į kalnus
 
Netgi ir pačius didžiausius šalčius J. Skernevičius prie Žaliųjų ežerų savo pamėgtoje trasoje kiekvieną dieną slidėmis įveikdavo po 15 km. 
 
„Kai tik būna palankios oro sąlygos, paprastai slidinėju gana dažnai. 15 km distanciją, o tai nėra daug, stengiuosi neskubėdamas nušliuožiu per kokias porą valandų.  Tai – pakankamas krūvis mano organizmui, kad jis būtų stiprokas. Jeigu sniegas būna šlapias ir slides reikia tepti skystais tepalais, tada slidinėti netraukia. Slides pakeičiu į dviračių treniruoklį“, - sako profesorius.
 
Žinome dar vieną jūsų pomėgį – kalnų slidinėjimą, ar dažnai leidžiatės nuo kalnų?
Retas atvejis, kad nuo 1982-ųjų praleisčiau išvykas į kalnus. Arba jas pats planuoju, arba derinuosi prie kitų, kad jiems galėčiau padėti įsisavinti kalnų slidinėjimo techniką.
 
Tai gana sudėtingas dalykas. Išvykas į kalnus dažniausiai derinu prie savo šeimos. Slidinėjome daug kur: Prancūzijos, Austrijos, Šveicarijos, Italijos Alpėse, Apatitų, Kaukazo, Tian Šanio, Balkanų pusiasalio, Rumunijos, Bulgarijos, Serbijos kalnuose. 

Keista mano prigimtis: didžiausią malonumą patiriu ne leisdamasis nuo kalno ir atlikdamas gražius posūkius, bet tada, kai mano mokiniai atlieka gražius posūkius ir sėkmingai nusileidžia nuo kalno.  

Norėčiau, kad merginos ir vaikinai, nuvykę į kalnus, savo kūno formomis jo neterštų, o puoštų.  

Vasaryje buvote išvykęs slidinėti į Italijoą, kaip sekėsi?
Pirmą kartą gyvenime pajutau, kad man reikia pailsėti slidinėjant nuo kalnų. Buvau išvykęs su sūnaus Arvydo visa šeima bei jo vaikų draugais, iš viso mūsų buvo dešimt. 
 
Slidinėjome viename geriausių pasaulio kurortų – Madona di Kampiljuje, Alpėse.

Šįkart namie liko mano dukra Rūta, stipriausia mūsų šeimos kalnų slidininkė, praeityje -  Lietuvos čempionė ir prizininkė. 

Praėjusiais metais per varžybas kalnuose jai nutrūko kelio raiščiai. Rūtai buvo padaryta operacija ir ji šiemet praleido išvyką.  

Italijoje turėjau du tikslus: vienas - mano sūnus ir anūkė Ona dalyvavo Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų čempionate, todėl reikėjo jiems padėti, ir kitas - pačiam paslidinėti. 
 
Labai džiaugėmės, kai anūkei pavyko tapti šalies mėgėjų čempione. Per varžybas pasitaikė prastas oras, labai snigo, buvo rūkas.   

Slidinėjome keturias dienas. Kiekvieną dieną nuo kalno ne leisdavausi, o tiesiog skraidžiau po 10 kartų. Kalnas buvo ganėtinai didelis, keltu į jo viršų reikėdavo keltis apie 20 min. Kalnų slidinėjimo trasoje tokio mažiaus žmogaus, kaip aš, nemačiau. 

Perkant bilietą į keltuvą kasininkės paklausiau, ar pensininkams daromos nuolaidos. Ji manęs paklausė, o kiek man metų. Atsakiau: 87. Kasininkė net atsistojo ir per langelį pažiūrėjo, ar man jau iš tikrųjų tiek, ar nestoviu su lazdele rankose.  

Gero lygio slidininkė buvo jūsų žmona, dabar jau šviesaus atminimo Birutė Skernevičienė, pajėgi kalnų slidininkė buvo dukra Rūta, o ar anūkai jau irgi važinėja  slidėmis? 
Turiu penkis anūkus ir keturias proanūkes. Neslidinėja tik viena proanūkė, kuriai dar tik pusantrų metukų. Mano visa šeima gyvena slidinėjimu ir kalnų slidinėjimu.  Daug metų atidavėte slidinėjimui, o kada jūsų gyvenime atsirado kalnų slidinėjimas?
Aktyviai slidinėjau 13-14 metų, įvykdžiau sporto meistro norą, 30 metų dirbau  Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. treneriu. 

Slidinėjimas – tai mano gyvenimo dalis, įaugęs manyje. Jeigu negalėsiu slidinėti ar leistis nuo kalnų, nebūsiu aš, o kitas- nukaršęs senelis.  
 
Kalnų slidinėjimą pamėgau dukrai Rūtai pradėjus domėtis šia sporto šaka. Lygumų slidinėjimas jai nepatiko ir pabandėme kalnų slides.

Turėjau daug mokytis ir studijuoti kalnų slidinėjimo paslaptis. Su Rūta tekdavo daug keliauti po pasaulį, ją rengti varžyboms. 

Vasarą – dviračiai, plaukiojimas Žaliuosiuose ežeruose, o žiemą - slidinėjimas ir kalnų slidinėjimas. Ar neslegia solidi metų našta?
Tikrai ne, jaučiuosi gerai, nes stengiuosi būti fiziškai aktyvus. Kai girdžiu sakant, jog sportas žaloja žmogaus sveikatą, nesutinku su ta nuomone. Sportas žaloja sveikatą, kai treneris yra „žudikas“. Dabar yra daug asmeninių, visuomeninių, kitokių trenerių, kurie tikrai nedaug žino apie žmogaus organizmą.  
 
Neseniai per radiją išgirdau, kad Anglijoje 86-erių viena moteris su anūke nuo kalno nusileido rogutėmis ir ta žinia greitai pasklido po visą pasaulį. 

Man buvo truputį juokinga tai girdėti. Pagal mano pajėgumą nuo kalno leistis su rogutėmis būtų nei šis, nei tas. Gal po kelerių metų ir bus galima (šypsosi ...). 

Tegul ta moteris slidėmis įveikia 20 km nuotolį ar slidėmis nusileidžia nuo didelio kalno. 

Kiek čia tos žiemos tėra, ji neatstoja visos vasaros. Prieš kelerius metus su šeima dalyvavau „Snaigės“ žygyje. Renginys tikrai geras, patrauklus, bet man, buvusiam  profesionalui, jame nėra ką veikti. 

Pagrindinė mano fizinio aktyvumo priemonė vasarą – dviratis. Kiekvieną dieną  nuvažiuoju po 15-20 km, kartais ir iki 30 km.  

Vasarą Žaliuosiuose ežeruose plaukioju tris mėnesius nuo birželio iki rugsėjo. Patinka plaukioti iki 16 laipsnių vandenyje, o šaltame nemėgstu. 

Esate trijų sporto šakų (slidinėjimo, baidarių irklavimo ir sportinio ėjimo) sporto meistras, o ar iki šiol sėdate į baidarę, vaikščiojate sportiniu žingsniu?
Kada po 40 metų vėl sėdau į baidarę, vidinė raumenų koordinacija buvo jau ne ta ir  išsėdėti baidarėje darėsi sudėtinga, išnykę įgūdžiai. Sportinio ėjimo nelaikau kaip geros judėjimo priemonės, nes jis deformuoja natūralų žmogaus judesį, veikia sąnarius. Pripažįstu paprastą ėjimą, tačiau vaikštau nedaug.  

Visą gyvenimą atliekate sportininkų tyrimus, o ar pats irgi tiriatės savo organizmą?
Organizmą labiausiu tiriu savo pojūčiu. Žinau, kad dėl krūvių gali trikti širdies ritmas, jaustis tam tikras raumenų nuovargis. Net tyrinėtojai nenustatys to, ką jaučiu. Lietuvos edukologijos universitete pasidarau kai kuriuos kardiogramos tyrimus. 
  
    
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Svarbus - ir rankšluosčiu mojuojantis"
2018 03 21
Projektas
Lietuvos krepšinio rinktinės treneris D. Adomaitis yra įsitikinęs, kad vaikas, kuris patiria patyčias, nebus šimtu procentų atsidavęs komandai.
Turnyro laimėtojams – kelionė į Italiją
2018 03 21
3x3
LTEAM 3x3 krepšinio turnyre triumfavusiai komandai bus įteikti čempionų žiedai ir bilietai į "FIBA Challenger" serijos turnyrą Italijoje.
"Noriu būti "Neptūno" dalimi"
2018 03 21
LKL
Oro uoste "Neptūno" naujokui J. McKay'ui teko pasieniečiams įrodinėti, kad pase - jo nuotrauka. Mat krepšininkas neseniai nusikirpo savo ilgus plaukus.
 
Mokinių veidaus puošė šypsenos
2018 03 21
Projektas
Startavo naujasis socialinis projektas „FK JONAVA – tavo mokykloje!” Viso sezono metu "Jonavos" futbolininkai lankysis miesto pagrindinio ugdymo įstaigose.
„Šilutė“ spruko iš pirmosios lygos
2018 03 20
Pirmoji lyga
Likus penkioms dienoms iki LFF pirmosios lygos turnyro starto iš dalyvių gretų pasitraukė lygos senbuvė "Šilutė" – komanda nutarė žaisti II lygoje.
Rungtynėms su suomiais ruošiasi Gargžduose
2018 03 20
U-21
"Žaidėjai atvyko su geru nusiteikimu", - apie susirinkusią į treniruočių stovyklą Lietuvos jaunimo futbolo rinktinę kalbėjo jos treneris Caritas Falchas.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Darželiuose iki vasaros karaliaus tenisas
2018 03 20
Tenisas
Dar 2014–aisiais startavęs edukacinis teniso projektas su teniso pagrindais jau suipažindino beveik 2 tūkstančiai vaikų.
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
Pirmą dieną - viena pergalė
2018 03 21
Boksas
Vilniuje prasidėjusiame D. Pozniako atminimo tarptautiniame jaunimo bokso turnyre iš devynių pirmą dieną kovojusių lietuvių laimėjo tik vienas.
D. Pozniaką pagerbs 100 boksininkų
2018 03 20
Boksas
Į AIBA oficialų kalendorių įtrauktame jaunimo turnyre, paminėti pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną atvyks 100 boksininkų iš 10 valstybių.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Lietuvos moterų rinktinė galanda ginklus
2018 03 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiuo metu stovyklauja Alytuje ir rengiasi Europos čempionato atrankos rungtynėms su Turkijos komanda.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
 
Jaunimo čempionate - kauniečių triumfas
2018 03 20
Jaunimas
Kaune vykusiuose Lietuvos jaunimo vaikinų tinklinio čempionato finaluose visas tris pergales iškovojo favorite laikyte Kauno komanda.
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
"Energija" - per žingsnį nuo eilinio titulo
2018 03 21
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionė "Energija" finalo serijos iki trijų pergalių antrose rungtynėse laimėjo atkaklią dvikovą svečiuose prieš "Kaunas Hockey".
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Geriau pasiruošti trukdė užsitęsusi žiema
2018 03 21
Regbis
Lenkijoje vyksiančio Europos čempionato "Trophy" diviziono kovas Lietuvos jauniai pradės susitikimu su įveikiamu varžovu - Liuksemburgo regbininkais.
Netikėtas iššūkis pasaulio čempionui
2018 03 21
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderis Edgaras Matakas sieks sporto aukštumų dar vienoje rungtyje - 100 metrų plaukime peteliške.
Lietuvė Minske laimėjo bronzą
2018 03 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Minsko atvirajame šiuolaikinės penkiakovės čempionate puikiai pasirodė lietuvės: L.Batulevičiūtė - trečia, A.Tamašauskaitė - ketvirta, I.Želvytė - šešta.
 
Pasieniečiai apdovanojo sporto lyderius
2018 03 21
Apdovanojimai
Įteikti apsdovanojimai geriausiems Valstybės sienos apsaugos tarnybos sportininkams ir sporto organizatoriams.
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas