Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 13:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpiečio vardas titulo negarantuoja

Per Lietuvos slidinėjimo čempionatą Ignalinoje jėgas bandė ir Pjongčango olimpinių žaidynių dalyviai. Ne visiems jiems pavyko iškovoti auksą.

Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
   
Jėgos bandytos komandiniame sprinte, 5 km (moterims) ir 10 km (vyrams) distancijose klasikiniu stiliumi. 

Kartu vyko ir Lietuvos jaunesnio amžiaus slidininkų čempionatas bei Kalgario olimpinės čempionės bei bronzinės prizininkės Vidos Vencienės taurės varžybos. 

Pasak Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos generalinio sekretoriaus Evaldo Brazlauskio, šalies čempionatas surengtas pagal Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) numatytus reikalavimus ir taisykles.
 
Prireikė kelerių metų kruopštaus darbo, jog slidinėjimo trasa Ignalinoje buvo pripažinta tarptautinio lygio. 

Lietuvos sporto bazės vadovams teko pasirūpinti, jog šiek tiek būtų pakeistas reljefo profilis, kai kuriose vietose teko iškirsti krūmus. 

Praėjusiais metais ignaliniečių trasa buvo sertifikuota ir čia buvo surengtos pirmosios dvejos FIS varžybos. 

Šiemetinį Lietuvos čempionatą sustiprino olimpiečių dalyvavimas. Nors jie dar nebuvo atsigavę po startų Pjongčange, tačiau visiems rungtyniauti namie dėl  apdovanojimų buvo labai smagu.

„Tačiau labai nuvylė Visagino slidininkai, kurie, išskyrus Mariją Kaznačenko, ignoravo čempionatą ir jame nedalyvavo.  Jie tomis dienoms surengė savo čempionatą. Visaginiečiams miesto čempionatas, matyt, yra svarbiau nei Lietuvos“, - apgailestavo E. Brazlauskis. 
 
Čempionatą stebėjęs ir trasoje važinėjęs praeityje garsus slidininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar mokslininkas profesorius Kazys Milašius atkreipė dėmesį į tai, jog jo sportavimo laikais lenktyniaudavo gerokai daugiau slidininkų nei dabar, ir atkakli kova dėl medalių vykdavo tarp 10-15 slidininkų vyrų.  

„Susirinkdavo 60-80 sportininkų, būdavo didelė konkurencija. Dabar beliko keturi-penki profesionaliau besitreniruojantys pajėgesni slidininkai vyrai, kurie dalyvauja olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionatuose. 
Kiti - dar jauni, pradedantys savo sportinę karjerą. Labai menkas rezervas, siekiant, kad augtų meistriškumas“, - sakė K. Milašius. 

Pirmą varžybų dieną per komandinio sprinto varžybas intriguojanti buvo brolių dvikova: vienoje ignaliniečių komandoje startavo Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyriausiosios trenerės Kazimieros Strolienės sūnūs Mantas ir Tautvydas Strolios, o kitoje – Deividas ir Deimantas Kliševičiai.
 
Čempionatą stebėjęs Vytautas Strolia, praeityje gero lygio biatlonininkas, neprisiminė, kad kada nors vienoje komandoje kovotų abu jo sūnūs. 

„Ko gero, tai pirmas kartas. Tas momentas, žinoma, įeis į šeimos istoriją. Nors Mantas jau dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse, tačiau negalėčiau teigti, jog jis yra pajėgesnis už Tautvydą. Manau, kad jie abu – daugmaž vienodo pajėgumo. Žinoma, gaila, kad į Pjongčangą  nuvažiavo tik vienas sūnus. Tačiau tikiu, kad ateityje ir Tautvydas savo tikslą pasieks.  Savo sūnumis labai didžiuojuosi, jie turi savo tikslą. Abu ne tik sportuoja: Mantas  baigė magistratūrą Lietuvos edukologijos universitete, o Tautvydas šiemet irgi turėtų baigti šį universitetą.  Abu nori būti savarankiški ir mano pagalbos jau neprašo. Tačiau jiems, nors ir minimaliai, stengiuosi padėti“, - sakė V. Strolia. 

Atrodė, jog komandiniame sprinte aukso medalius laimės broliai Strolios, tačiau juos vos 1,5 sek. aplenkė ignalinietis Modestas Vaičiulis ir anykštėnas Jaunius Drusys (17 min. 45 sek.). 

Bronzos medaliai tarp 8 porų įteikti Anykščių KKSC slidininkams Marijui Rindzevičiui ir Lukui Jakeliūnui (18 min.30,2 sek.). 

Ignaliniečiai  Deividas ir Deimantas Kliševičiai tenkinosi ketvirtąja vieta (19 min.11 sek.). 

„Čempionatas man buvo puiki šventė. Smagu buvo pasižiūrėti, kaip kiti tobulėja, kaip gerėja trasų parengimas.  Dalyvavimas su savais – malonus jausmas. Kartu treniruojamės, turime savo tikslų“, - po varžybų sakė  M. Strolia. 
 
Ar atkreipei dėmesį į talentingus jaunus slidininkus?
Gerais slidininkais gali būti Deividas Kliševičius ir brolis Tautvydas, kurie yra puikių fizinių duomenų. 

Abu sportininkus jau vadinčiau asmenybėmis. Kiti gali būti potencialūs sportininkai, tačiau neaišku, kokios jie bus asmenybės. Tai irgi labai svarbu.

Neapsisprendei, ką darysi toliau?
Dar ne, bet minčių yra. Reikia tik išsirinkti visus galimus variantus ir nuspręsti, kuris jų pats geriausias. Emocijoms nenoriu pasiduoti. Toliau sportuosiu savo malonumui, Lietuvoje stengsiuosi kažkam sudaryti konkurenciją. Ar sieksiu aukštesnių rezultatų, viskas priklausys nuo aplinkybių. 

Neįprasta tave Lietuvoje matyti pralaimintį, kas atsitiko?
Komandiniame sprinte pradžia buvo lyg ir gera, jaučiau, kad gal jau ir atsigavęs po olimpiados. 

Tačiau pastebėjau, kad kiti sportininkai nuo kalnų skrieja lyg ant sparnų. Mano slidės taip gerai neslydo.  Padariau klaidą, kad rungtyniavau su apšilimo slidėmis, kurios buvo ne taip paruoštos. Kada visi sportininkai yra vienodo pajėgumo, tas iš karto pasijuto. 

Ar jau baigei sezoną, o gal ketini dalyvauti šią savaitę įvyksiančiame Lietuvos slidinėjimo maratono čempionate?
Dalyvauti varžybose visada smagu. Pažiūrėsiu, gal vyksiu į Suomiją. Jeigu ten dalyvausiu, tai būtų netikslinga startuoti Lietuvos maratono čempionate. 

Išsiderins visas atsigavimo ir pasirengimo procesas. Jeigu liksiu namie, kodėl gi neišbandyti jėgų maratono čempionate.  Moterų grupėje komandiniame sprinte, kuriame dalyvavo penkios komandos,  nepralenkiamos buvo ignalinietės Vitalija Kutkauskaitė ir Raminta Dindaitė (23 min. 35,5 sek.). 

Sidabro medalius pelnė ignalinietė Akvilė Zemenauskaitė ir visaginietė Marija Kaznačenko (24: 53,6), o bronzos – Vilniaus miesto sporto centro auklėtinės Violeta Citovičiūtė ir Justė Umbrasaitė (25 min. 05,3 sek.).

Visaginietė olimpietė M. Kaznačenko nebuvo nusiminusi, jog nelaimėjo aukso medalio. Pasak jos, kur kas skaudžiau buvo, kada per Pjongčango olimpiadą ji dalyvavo vos vieno nuotolio varžybose, nors tikėjosi dvejuose.  

„Gerokai prikankino tas laukimas. Labai pavargau psichologiškai, dar ir dabar neatsigaunu“, - prisipažino sportininkė.  

Tačiau Lietuvos čempione M. Kaznačenko tapo antrą varžybų dieną, kai visas jaunąsias varžoves nesunkiai aplenkė 5 km distancijoje (16 min. 42,6 sek.). 

Antra buvo uteniškė Martyna Biliūnaitė (18 min.40 sek.), o trečia – vilnietė Violeta Citovičiūtė (19 min. 45,7 sek.). 

„Man ypač buvo sunku rungtyniauti komandiniame sprinte, nes mano porininkė Akvilė Zemenauskaitė beveik nesportuoja, ant slidžių stojo po pertraukos.  Labai noriu, kad Lietuvoje atsirastų rimtesnių varžovių, tačiau neatsiranda. Man jų ypač trūksta kaip sparingo partnerių, kad per treniruotes neatsipalaiduočiau. Labai mėgstu kontaktinį darbą, o ne vienai treniruotis“,- sakė M. Kaznačenko. Ji gyvena Visagine, tačiau jos trenerė – Kazimiera Strolienė, todėl daug laiko praleidžia ne tik treniruočių stovyklose, bet ir Ignalinoje.
 
M. Kaznačenko po pergalės 5 km distancijoje teigė, kad jai tai buvo gera treniruotė, po pirmojo rato trenerė K. Strolienė ją netgi pradėjo raginti, jog važiuotų ramiau, nėra ko skubėti. 

„Tokios varžybos mums labai svarbios. Per jas labiau galime suprasti save, ko nepavyksta padaryti per treniruotes“, - kalbėjo Lietuvos edukologijos universitetą šiemet baigianti ir psichologija besidominti M. Kaznačenko, kuriai beliko parašyti diplominį darbą, kuo moterų organizmas skiriasi nuo vyrų.   

Olimpietė trečius metus priklauso ignaliniečių slidinėjimo klubui „Sėkmės trasa“. Su slidėmis M. Kaznačenko draugauja jau 14 metų: 11 atidavė biatlonui ir tris - slidinėjimui. 

Dabar visaginietė vėl gyvena olimpinėmis žaidynėmis, tik šįkart – parolimpinėmis.  Per televizorių stebi kovas ir sako, kad per treniruočių stovyklas užsienyje su Rusijos, Ukrainos, Suomijos, Austrijos, kitų šalių parolimpiečiais ji daug sykių treniravosi vienoje trasoje. 

„Kada sveikas žmogus skundžiasi, jog jis pavargo, pagalvoju, kodėl to niekada neišgirstu iš parolimpiečių. Manau, sveikam žmogui gėda verkšlenti dėl savo nuovargio“, - sako M. Kaznačenko. 
 
Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidenras Algirdas Raslanas staigmena įvardijo jaunojo ignaliniečio Deivido Kliševičiaus pergalę 10 km distancijoje (24 min. 27,02).

Jis aplenkė prizininkais tapusius brolius Tautvydą (24 min.43,06 sek.) ir Mantą (25 min. 13,09) Strolias. 

„Tikrai negalvojau nugalėti. Šioje pačioje distancijoje šalies čempionu tapau ir praėjusiais metais, tačiau tada nebuvo tokių stiprių konkurentų. 

10 km distancija nėra mano pagrindinė, labiau mėgstu ilgesnes“- sakė aštuntus metus besitreniruojantis ir bene aukščiausias Lietuvos čempionato slidininkas (ūgis - daugiau nei 1 m 90 cm) D. Kliševičius.   
Šis talentingas ignalinietis maloniai nustebino ir profesorių Kazį Milašių. 

„Į šį sportininką reikėtų atkreipti dėmesį ir jam sudaryti geresnes sąlygas. Lietuvos edukologijos mokslinėje  laboratorijoje mes testuojame slidininkus ir Deividas pasižymėjo savo puikiomis aerobinėmis savybėmis, didelis jo maksimalus deguonies įsisavinimas. Tačiau sportininkui dar šiek tiek trūksta raumenų galingumo. Manau, kad jis jau netolimoje gali dar labiau atsiskleisti- “, - neabejoja K.  Milašius.    
  
 
  
 
 
 
     
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžis“: be trenerio ir be pergalės
2018 12 16
LKL
Sekmadienį LKL čempionate vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai, o namuose pergalę šventė tik „Pieno žvaigždės“.
„Neptūnas“ pratęsė pergalių seriją
2018 12 15
LKL
LKL čempionate Klaipėdos „Neptūno“ komanda išvykoje 83:72 (17:16, 22:21, 25:17, 19:18) nugalėjo Prienų „Skycop“ ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.
Aikštėje – dviejų pratęsimų drama
2018 12 15
Moterų krepšinis
„MultiGyn“ moterų lygos lyderių mūšyje Vilniaus „Kibirkštis“ buvo ant prarajos kraštos, bet iškovojo pergalę po dviejų pratęsimų.
 
Iš Vilniaus keliasi į Rygą
2018 12 16
Legionierius
Du su puse sezono Vilniaus „Žalgiriui“ atstovavęs saugas Slavko Blagojevičius pasibaigus sutarčiai palieka Vilnių ir karjerą tęs Latvijoje.
Anglijoje – daugiau dėmesio nei gimtinėje
2018 12 14
Talentas
Anglijoje žaidžiantis Lietuvos futbolo talentas Gustas Gudkovas: „Jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nesulaukiau“.
„Slovan“ iš „Trakų“ perpirko Oscarą
2018 12 14
Legionierius
Geriausias 2017–ųjų jaunasis Lietuvoje žaidęs futbolininkas Oscaras Dorley šiandien oficialiai tapo Libereco „Slovan“ žaidėju.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Lietuvė liko be pergalių
2018 12 16
Dziudo
Kinijoje vykusiame prestižiniame „Masters“ serijos dziudo turnyre „World Masters Guangzhou“ Sandra Jablonskytė pralaimėjo jau pirmame rate.
Pasaulio čempionui namie – tik sidabras
2018 12 14
Graplingo imtynės
Garliavoje surengtame Lietuvos graplingo čempionate netrūko sensacijų.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2018 12 16
Trekas
Lietuvos dviratininkę Oliviją Baleišytę pasaulio taurės varžybų daugiakovės įskaitoje ir toliau lenkia tik viena varžovė.
S.Krupeckaitė įveikė Europos čempionę
2018 12 15
Trekas
Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė treko pasaulio taurės varžybose Londone – aštunta.
Lietuves sustabdė prancūzės
2018 12 15
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė pasaulio taurės etape užėmė šeštąją vietą.
Pusiaukelėje pirmauja Kauno komandos
2018 12 16
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės, po kurių baigėsi pirmasis ratas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
 
Klaipėdos klubui – pirmas trofėjus
2018 12 16
Taurė
Klaipėdos "Amber Queen" tinklininkai pirmą kartą tapo LTF Didžiosios taurės laimėtojais (VIDEO).
Lietuviui – svarbus pripažinimas
2018 12 14
Įvertinimas
Europos tinklinio konfederacija (CEV) patvirtino ir įtraukė Lietuvos atstovą į tarptautinių CEV salės tinklinio varžybų supervizorių sąrašą.
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Sezoną vainikavo apdovanojimai
2018 12 14
Apdovanojimas
Gruodžio 13 dieną Vilniuje vyko šių metų Lietuvos kartingo čempionato sezono uždarymo šventė.
Pareigūnas ralio įgūdžius pritaiko darbe
2018 12 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionate debiutuosiantis policininkas Marius Žiukelis: „Gebėjimas vairuoti ekstremaliomis sąlygomis labai padeda.“
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
 
Lietuvos biatlonininkai – paskutiniai
2018 12 16
Biatlonas
Austrijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo estafečių varžybose Lietuvos atstovams nepavyko aplenkti nei vienos komandos.
Tarp 60-ties greičiausių nepateko
2018 12 14
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo 10 km sprinto lenktynėse geriausiai iš lietuvių pasirodė Vytautas Strolia.
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Olimpinio čempiono taurė – A.Sejai
2018 12 16
Apdovanojimai
Sėkmingą Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojų sezoną vainikavo Trakuose vykę geriausiųjų apdovanojimai.
Su Kinija atsisveikino Lietuvos rekordais
2018 12 16
Plaukimas
Paskutinę pasaulio čempionato dieną Simonas Bilis pasiekė šalies rekordą 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje, o Lietuvos rinktinė – kombinuotoje estafetėje.
Į finalą – rekordiniu greičiu
2018 12 16
Plaukimas
Šalies rekordą pagerinusi Lietuvos vyrų rinktinė plauks pasaulio plaukimo čempionato finale.
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas