Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 13:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpiečio vardas titulo negarantuoja

Per Lietuvos slidinėjimo čempionatą Ignalinoje jėgas bandė ir Pjongčango olimpinių žaidynių dalyviai. Ne visiems jiems pavyko iškovoti auksą.

Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
   
Jėgos bandytos komandiniame sprinte, 5 km (moterims) ir 10 km (vyrams) distancijose klasikiniu stiliumi. 

Kartu vyko ir Lietuvos jaunesnio amžiaus slidininkų čempionatas bei Kalgario olimpinės čempionės bei bronzinės prizininkės Vidos Vencienės taurės varžybos. 

Pasak Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos generalinio sekretoriaus Evaldo Brazlauskio, šalies čempionatas surengtas pagal Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) numatytus reikalavimus ir taisykles.
 
Prireikė kelerių metų kruopštaus darbo, jog slidinėjimo trasa Ignalinoje buvo pripažinta tarptautinio lygio. 

Lietuvos sporto bazės vadovams teko pasirūpinti, jog šiek tiek būtų pakeistas reljefo profilis, kai kuriose vietose teko iškirsti krūmus. 

Praėjusiais metais ignaliniečių trasa buvo sertifikuota ir čia buvo surengtos pirmosios dvejos FIS varžybos. 

Šiemetinį Lietuvos čempionatą sustiprino olimpiečių dalyvavimas. Nors jie dar nebuvo atsigavę po startų Pjongčange, tačiau visiems rungtyniauti namie dėl  apdovanojimų buvo labai smagu.

„Tačiau labai nuvylė Visagino slidininkai, kurie, išskyrus Mariją Kaznačenko, ignoravo čempionatą ir jame nedalyvavo.  Jie tomis dienoms surengė savo čempionatą. Visaginiečiams miesto čempionatas, matyt, yra svarbiau nei Lietuvos“, - apgailestavo E. Brazlauskis. 
 
Čempionatą stebėjęs ir trasoje važinėjęs praeityje garsus slidininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar mokslininkas profesorius Kazys Milašius atkreipė dėmesį į tai, jog jo sportavimo laikais lenktyniaudavo gerokai daugiau slidininkų nei dabar, ir atkakli kova dėl medalių vykdavo tarp 10-15 slidininkų vyrų.  

„Susirinkdavo 60-80 sportininkų, būdavo didelė konkurencija. Dabar beliko keturi-penki profesionaliau besitreniruojantys pajėgesni slidininkai vyrai, kurie dalyvauja olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionatuose. 
Kiti - dar jauni, pradedantys savo sportinę karjerą. Labai menkas rezervas, siekiant, kad augtų meistriškumas“, - sakė K. Milašius. 

Pirmą varžybų dieną per komandinio sprinto varžybas intriguojanti buvo brolių dvikova: vienoje ignaliniečių komandoje startavo Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyriausiosios trenerės Kazimieros Strolienės sūnūs Mantas ir Tautvydas Strolios, o kitoje – Deividas ir Deimantas Kliševičiai.
 
Čempionatą stebėjęs Vytautas Strolia, praeityje gero lygio biatlonininkas, neprisiminė, kad kada nors vienoje komandoje kovotų abu jo sūnūs. 

„Ko gero, tai pirmas kartas. Tas momentas, žinoma, įeis į šeimos istoriją. Nors Mantas jau dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse, tačiau negalėčiau teigti, jog jis yra pajėgesnis už Tautvydą. Manau, kad jie abu – daugmaž vienodo pajėgumo. Žinoma, gaila, kad į Pjongčangą  nuvažiavo tik vienas sūnus. Tačiau tikiu, kad ateityje ir Tautvydas savo tikslą pasieks.  Savo sūnumis labai didžiuojuosi, jie turi savo tikslą. Abu ne tik sportuoja: Mantas  baigė magistratūrą Lietuvos edukologijos universitete, o Tautvydas šiemet irgi turėtų baigti šį universitetą.  Abu nori būti savarankiški ir mano pagalbos jau neprašo. Tačiau jiems, nors ir minimaliai, stengiuosi padėti“, - sakė V. Strolia. 

Atrodė, jog komandiniame sprinte aukso medalius laimės broliai Strolios, tačiau juos vos 1,5 sek. aplenkė ignalinietis Modestas Vaičiulis ir anykštėnas Jaunius Drusys (17 min. 45 sek.). 

Bronzos medaliai tarp 8 porų įteikti Anykščių KKSC slidininkams Marijui Rindzevičiui ir Lukui Jakeliūnui (18 min.30,2 sek.). 

Ignaliniečiai  Deividas ir Deimantas Kliševičiai tenkinosi ketvirtąja vieta (19 min.11 sek.). 

„Čempionatas man buvo puiki šventė. Smagu buvo pasižiūrėti, kaip kiti tobulėja, kaip gerėja trasų parengimas.  Dalyvavimas su savais – malonus jausmas. Kartu treniruojamės, turime savo tikslų“, - po varžybų sakė  M. Strolia. 
 
Ar atkreipei dėmesį į talentingus jaunus slidininkus?
Gerais slidininkais gali būti Deividas Kliševičius ir brolis Tautvydas, kurie yra puikių fizinių duomenų. 

Abu sportininkus jau vadinčiau asmenybėmis. Kiti gali būti potencialūs sportininkai, tačiau neaišku, kokios jie bus asmenybės. Tai irgi labai svarbu.

Neapsisprendei, ką darysi toliau?
Dar ne, bet minčių yra. Reikia tik išsirinkti visus galimus variantus ir nuspręsti, kuris jų pats geriausias. Emocijoms nenoriu pasiduoti. Toliau sportuosiu savo malonumui, Lietuvoje stengsiuosi kažkam sudaryti konkurenciją. Ar sieksiu aukštesnių rezultatų, viskas priklausys nuo aplinkybių. 

Neįprasta tave Lietuvoje matyti pralaimintį, kas atsitiko?
Komandiniame sprinte pradžia buvo lyg ir gera, jaučiau, kad gal jau ir atsigavęs po olimpiados. 

Tačiau pastebėjau, kad kiti sportininkai nuo kalnų skrieja lyg ant sparnų. Mano slidės taip gerai neslydo.  Padariau klaidą, kad rungtyniavau su apšilimo slidėmis, kurios buvo ne taip paruoštos. Kada visi sportininkai yra vienodo pajėgumo, tas iš karto pasijuto. 

Ar jau baigei sezoną, o gal ketini dalyvauti šią savaitę įvyksiančiame Lietuvos slidinėjimo maratono čempionate?
Dalyvauti varžybose visada smagu. Pažiūrėsiu, gal vyksiu į Suomiją. Jeigu ten dalyvausiu, tai būtų netikslinga startuoti Lietuvos maratono čempionate. 

Išsiderins visas atsigavimo ir pasirengimo procesas. Jeigu liksiu namie, kodėl gi neišbandyti jėgų maratono čempionate.  Moterų grupėje komandiniame sprinte, kuriame dalyvavo penkios komandos,  nepralenkiamos buvo ignalinietės Vitalija Kutkauskaitė ir Raminta Dindaitė (23 min. 35,5 sek.). 

Sidabro medalius pelnė ignalinietė Akvilė Zemenauskaitė ir visaginietė Marija Kaznačenko (24: 53,6), o bronzos – Vilniaus miesto sporto centro auklėtinės Violeta Citovičiūtė ir Justė Umbrasaitė (25 min. 05,3 sek.).

Visaginietė olimpietė M. Kaznačenko nebuvo nusiminusi, jog nelaimėjo aukso medalio. Pasak jos, kur kas skaudžiau buvo, kada per Pjongčango olimpiadą ji dalyvavo vos vieno nuotolio varžybose, nors tikėjosi dvejuose.  

„Gerokai prikankino tas laukimas. Labai pavargau psichologiškai, dar ir dabar neatsigaunu“, - prisipažino sportininkė.  

Tačiau Lietuvos čempione M. Kaznačenko tapo antrą varžybų dieną, kai visas jaunąsias varžoves nesunkiai aplenkė 5 km distancijoje (16 min. 42,6 sek.). 

Antra buvo uteniškė Martyna Biliūnaitė (18 min.40 sek.), o trečia – vilnietė Violeta Citovičiūtė (19 min. 45,7 sek.). 

„Man ypač buvo sunku rungtyniauti komandiniame sprinte, nes mano porininkė Akvilė Zemenauskaitė beveik nesportuoja, ant slidžių stojo po pertraukos.  Labai noriu, kad Lietuvoje atsirastų rimtesnių varžovių, tačiau neatsiranda. Man jų ypač trūksta kaip sparingo partnerių, kad per treniruotes neatsipalaiduočiau. Labai mėgstu kontaktinį darbą, o ne vienai treniruotis“,- sakė M. Kaznačenko. Ji gyvena Visagine, tačiau jos trenerė – Kazimiera Strolienė, todėl daug laiko praleidžia ne tik treniruočių stovyklose, bet ir Ignalinoje.
 
M. Kaznačenko po pergalės 5 km distancijoje teigė, kad jai tai buvo gera treniruotė, po pirmojo rato trenerė K. Strolienė ją netgi pradėjo raginti, jog važiuotų ramiau, nėra ko skubėti. 

„Tokios varžybos mums labai svarbios. Per jas labiau galime suprasti save, ko nepavyksta padaryti per treniruotes“, - kalbėjo Lietuvos edukologijos universitetą šiemet baigianti ir psichologija besidominti M. Kaznačenko, kuriai beliko parašyti diplominį darbą, kuo moterų organizmas skiriasi nuo vyrų.   

Olimpietė trečius metus priklauso ignaliniečių slidinėjimo klubui „Sėkmės trasa“. Su slidėmis M. Kaznačenko draugauja jau 14 metų: 11 atidavė biatlonui ir tris - slidinėjimui. 

Dabar visaginietė vėl gyvena olimpinėmis žaidynėmis, tik šįkart – parolimpinėmis.  Per televizorių stebi kovas ir sako, kad per treniruočių stovyklas užsienyje su Rusijos, Ukrainos, Suomijos, Austrijos, kitų šalių parolimpiečiais ji daug sykių treniravosi vienoje trasoje. 

„Kada sveikas žmogus skundžiasi, jog jis pavargo, pagalvoju, kodėl to niekada neišgirstu iš parolimpiečių. Manau, sveikam žmogui gėda verkšlenti dėl savo nuovargio“, - sako M. Kaznačenko. 
 
Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidenras Algirdas Raslanas staigmena įvardijo jaunojo ignaliniečio Deivido Kliševičiaus pergalę 10 km distancijoje (24 min. 27,02).

Jis aplenkė prizininkais tapusius brolius Tautvydą (24 min.43,06 sek.) ir Mantą (25 min. 13,09) Strolias. 

„Tikrai negalvojau nugalėti. Šioje pačioje distancijoje šalies čempionu tapau ir praėjusiais metais, tačiau tada nebuvo tokių stiprių konkurentų. 

10 km distancija nėra mano pagrindinė, labiau mėgstu ilgesnes“- sakė aštuntus metus besitreniruojantis ir bene aukščiausias Lietuvos čempionato slidininkas (ūgis - daugiau nei 1 m 90 cm) D. Kliševičius.   
Šis talentingas ignalinietis maloniai nustebino ir profesorių Kazį Milašių. 

„Į šį sportininką reikėtų atkreipti dėmesį ir jam sudaryti geresnes sąlygas. Lietuvos edukologijos mokslinėje  laboratorijoje mes testuojame slidininkus ir Deividas pasižymėjo savo puikiomis aerobinėmis savybėmis, didelis jo maksimalus deguonies įsisavinimas. Tačiau sportininkui dar šiek tiek trūksta raumenų galingumo. Manau, kad jis jau netolimoje gali dar labiau atsiskleisti- “, - neabejoja K.  Milašius.    
  
 
  
 
 
 
     
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po sezono finišo – nežinia dėl ateities
2018 06 18
LKL
Šarūnas Jasikevičius pažadėjo per kelias dienas apsispręsti dėl kito sezono. Rimas Kurtinaitis patvirtino, jog nebetęs darbo Vilniaus klube.
„Žalgirio“ legionierius pateko į LKL istoriją
2018 06 18
LKL
Penktosiose „Betsafe–LKL“ serijos rungtynėse Brandonas Daviesas surengė lemiamose kovose dar neregėtą pasirodymą.
LKL – jau 20-as „Žalgirio“ triumfas
2018 06 18
LKL
„Žalgirio“ komanda vėl įrodė, jog yra didžiausia jėga Lietuvos krepšinyje – LKL čempionais kauniečiai tapo 20-tą kartą iš viso ir 8-tą kartą iš eilės.
 
"Trakams" vadovaus specialistas iš Ispanijos
2018 06 18
Treneris
Vienuolika metų Lenkijoje dirbęs ispanas José Antonio Vicuna "Kibu" nuo šios savaitės paskirtas "Trakų" vyriausiuoju treneriu.
Galimų varžovų skaičius sumažėjo
2018 06 18
Čempionų lyga
UEFA paskelbė 2018-2019 metų Čempionų lygos atrankos I etapo burtų grupes, tad galimų "Sūduvos" varžovų skaičius jau sumažėjo iki penkių.
Šilalėje praūžė futbolo viesulas
2018 06 18
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionato 11 valandų maratoną papuošė gražesni įvarčiai nei pasaulio čempionate.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Dviračių maratone - favoritų pergalės
2018 06 18
Maratonas
Sekmadienio karštis neišgąsdino rekordiškai gausaus "Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės" etapo Vilniuje dalyvių būrio.
E.Šiškevičius Prancūzijoje – tarp lyderių
2018 06 18
Lenktynės
Lietuvis galingai spurtavo paskutiniuose metruose ir nedaug trūko, kad būtų šventęs pergalę.
Lietuvis finišavo šeštas
2018 06 15
Lenktynės
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „La Route d’Occitanie“ antrajame etape penktadienį Evaldas Šiškevičius užėmė šeštąją vietą.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
Pergale džiaugėsi neilgai
2018 06 08
Atranka
„Vikingai irgi lūžta“, - po mačo su islandais teigė Lietuvos rankinio rinktinės strategas A.Juškėnas.Tada jis dar nežinojo, kad pergalė bus atimta.
 
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Klaipėdoje paaiškėjo jaunių čempionai
2018 06 15
Jauniai
42 paplūdimio tinklinio komandos iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Palangos, Lazdijų, Šiaulių, Vilniaus rajono varžėsi dėl jaunių titulų.
Lietuvių laimikis Kinijoje – reitingo taškai
2018 06 09
Paplūdimio tinklinis
I. Dumbauskaitė ir I.Zobnina pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) dviejų žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį, bet čia jas sustabdė brazilės.
Ralio favoritams - „benzingalvis“ testas
2018 06 18
Ralis
Pirmąją "Viada Rally Žemaitija 2018" dieną pilotams teko atlikti šypsenas generuojančių užduočių.
Latvijoje lietuviai buvo nepavejami
2018 06 18
Lenktynės
Šeštadienį Latvijos Bikernieki trasoje Rygoje įvyko antrasis Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionato etapas.
Aplink Lietuvą – 60 bekelės valandų
2018 06 18
Bekelė
Aštunto maratono aplink Lietuvą "4x4 perimetras" organizatorius norėtų jį įveikti pats.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pergalių varžovams lengvai nežarstė
2018 06 18
Kanupolas
Lenkijoje Kaniovo mieste vyko tryliktasis tarptautinis kanupolo turnyras. Varžybose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai.
Suomijoje - puikus lietuvių pasirodymas
2018 06 18
Orientavimasis
Lietuvos komanda didžiausiose pasaulyje orientavimosi sporto estafetėse – pirmajame dešimtuke.
Susigrąžino čempiono titulą
2018 06 18
Žolės riedulys
Auksinėmis rungtynėmis baigėsi 2017-2018 metų Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionatas
 
Treneriams – „Juventus“ žaidėjo patarimai
2018 06 18
Kursai
Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) 30 trenerių dalyvavo kelias dienas trukusiuose FIFA „Youth Coaching“ kursuose.
Geriausia dovana – auklėtinių sėkmė
2018 06 15
Žvilgsnis
Vesdamas irkluotojus meistriškumo laiptais treneris Kęstutis Bartkus negailėjo ne tik jėgų, bet rizikavo ir asmeniniais pinigais.
Kaunas pralaužė ledus
2018 06 14
Stadionas
Kauno stadiono rekonstrukcija startuos jau liepą: miesto savivaldybė su turkų kompanija "Kayi Construction" pasirašė statybos darbų sutartį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas