Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 13:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpiečio vardas titulo negarantuoja

Per Lietuvos slidinėjimo čempionatą Ignalinoje jėgas bandė ir Pjongčango olimpinių žaidynių dalyviai. Ne visiems jiems pavyko iškovoti auksą.

Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
   
Jėgos bandytos komandiniame sprinte, 5 km (moterims) ir 10 km (vyrams) distancijose klasikiniu stiliumi. 

Kartu vyko ir Lietuvos jaunesnio amžiaus slidininkų čempionatas bei Kalgario olimpinės čempionės bei bronzinės prizininkės Vidos Vencienės taurės varžybos. 

Pasak Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos generalinio sekretoriaus Evaldo Brazlauskio, šalies čempionatas surengtas pagal Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) numatytus reikalavimus ir taisykles.
 
Prireikė kelerių metų kruopštaus darbo, jog slidinėjimo trasa Ignalinoje buvo pripažinta tarptautinio lygio. 

Lietuvos sporto bazės vadovams teko pasirūpinti, jog šiek tiek būtų pakeistas reljefo profilis, kai kuriose vietose teko iškirsti krūmus. 

Praėjusiais metais ignaliniečių trasa buvo sertifikuota ir čia buvo surengtos pirmosios dvejos FIS varžybos. 

Šiemetinį Lietuvos čempionatą sustiprino olimpiečių dalyvavimas. Nors jie dar nebuvo atsigavę po startų Pjongčange, tačiau visiems rungtyniauti namie dėl  apdovanojimų buvo labai smagu.

„Tačiau labai nuvylė Visagino slidininkai, kurie, išskyrus Mariją Kaznačenko, ignoravo čempionatą ir jame nedalyvavo.  Jie tomis dienoms surengė savo čempionatą. Visaginiečiams miesto čempionatas, matyt, yra svarbiau nei Lietuvos“, - apgailestavo E. Brazlauskis. 
 
Čempionatą stebėjęs ir trasoje važinėjęs praeityje garsus slidininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar mokslininkas profesorius Kazys Milašius atkreipė dėmesį į tai, jog jo sportavimo laikais lenktyniaudavo gerokai daugiau slidininkų nei dabar, ir atkakli kova dėl medalių vykdavo tarp 10-15 slidininkų vyrų.  

„Susirinkdavo 60-80 sportininkų, būdavo didelė konkurencija. Dabar beliko keturi-penki profesionaliau besitreniruojantys pajėgesni slidininkai vyrai, kurie dalyvauja olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionatuose. 
Kiti - dar jauni, pradedantys savo sportinę karjerą. Labai menkas rezervas, siekiant, kad augtų meistriškumas“, - sakė K. Milašius. 

Pirmą varžybų dieną per komandinio sprinto varžybas intriguojanti buvo brolių dvikova: vienoje ignaliniečių komandoje startavo Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyriausiosios trenerės Kazimieros Strolienės sūnūs Mantas ir Tautvydas Strolios, o kitoje – Deividas ir Deimantas Kliševičiai.
 
Čempionatą stebėjęs Vytautas Strolia, praeityje gero lygio biatlonininkas, neprisiminė, kad kada nors vienoje komandoje kovotų abu jo sūnūs. 

„Ko gero, tai pirmas kartas. Tas momentas, žinoma, įeis į šeimos istoriją. Nors Mantas jau dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse, tačiau negalėčiau teigti, jog jis yra pajėgesnis už Tautvydą. Manau, kad jie abu – daugmaž vienodo pajėgumo. Žinoma, gaila, kad į Pjongčangą  nuvažiavo tik vienas sūnus. Tačiau tikiu, kad ateityje ir Tautvydas savo tikslą pasieks.  Savo sūnumis labai didžiuojuosi, jie turi savo tikslą. Abu ne tik sportuoja: Mantas  baigė magistratūrą Lietuvos edukologijos universitete, o Tautvydas šiemet irgi turėtų baigti šį universitetą.  Abu nori būti savarankiški ir mano pagalbos jau neprašo. Tačiau jiems, nors ir minimaliai, stengiuosi padėti“, - sakė V. Strolia. 

Atrodė, jog komandiniame sprinte aukso medalius laimės broliai Strolios, tačiau juos vos 1,5 sek. aplenkė ignalinietis Modestas Vaičiulis ir anykštėnas Jaunius Drusys (17 min. 45 sek.). 

Bronzos medaliai tarp 8 porų įteikti Anykščių KKSC slidininkams Marijui Rindzevičiui ir Lukui Jakeliūnui (18 min.30,2 sek.). 

Ignaliniečiai  Deividas ir Deimantas Kliševičiai tenkinosi ketvirtąja vieta (19 min.11 sek.). 

„Čempionatas man buvo puiki šventė. Smagu buvo pasižiūrėti, kaip kiti tobulėja, kaip gerėja trasų parengimas.  Dalyvavimas su savais – malonus jausmas. Kartu treniruojamės, turime savo tikslų“, - po varžybų sakė  M. Strolia. 
 
Ar atkreipei dėmesį į talentingus jaunus slidininkus?
Gerais slidininkais gali būti Deividas Kliševičius ir brolis Tautvydas, kurie yra puikių fizinių duomenų. 

Abu sportininkus jau vadinčiau asmenybėmis. Kiti gali būti potencialūs sportininkai, tačiau neaišku, kokios jie bus asmenybės. Tai irgi labai svarbu.

Neapsisprendei, ką darysi toliau?
Dar ne, bet minčių yra. Reikia tik išsirinkti visus galimus variantus ir nuspręsti, kuris jų pats geriausias. Emocijoms nenoriu pasiduoti. Toliau sportuosiu savo malonumui, Lietuvoje stengsiuosi kažkam sudaryti konkurenciją. Ar sieksiu aukštesnių rezultatų, viskas priklausys nuo aplinkybių. 

Neįprasta tave Lietuvoje matyti pralaimintį, kas atsitiko?
Komandiniame sprinte pradžia buvo lyg ir gera, jaučiau, kad gal jau ir atsigavęs po olimpiados. 

Tačiau pastebėjau, kad kiti sportininkai nuo kalnų skrieja lyg ant sparnų. Mano slidės taip gerai neslydo.  Padariau klaidą, kad rungtyniavau su apšilimo slidėmis, kurios buvo ne taip paruoštos. Kada visi sportininkai yra vienodo pajėgumo, tas iš karto pasijuto. 

Ar jau baigei sezoną, o gal ketini dalyvauti šią savaitę įvyksiančiame Lietuvos slidinėjimo maratono čempionate?
Dalyvauti varžybose visada smagu. Pažiūrėsiu, gal vyksiu į Suomiją. Jeigu ten dalyvausiu, tai būtų netikslinga startuoti Lietuvos maratono čempionate. 

Išsiderins visas atsigavimo ir pasirengimo procesas. Jeigu liksiu namie, kodėl gi neišbandyti jėgų maratono čempionate.  Moterų grupėje komandiniame sprinte, kuriame dalyvavo penkios komandos,  nepralenkiamos buvo ignalinietės Vitalija Kutkauskaitė ir Raminta Dindaitė (23 min. 35,5 sek.). 

Sidabro medalius pelnė ignalinietė Akvilė Zemenauskaitė ir visaginietė Marija Kaznačenko (24: 53,6), o bronzos – Vilniaus miesto sporto centro auklėtinės Violeta Citovičiūtė ir Justė Umbrasaitė (25 min. 05,3 sek.).

Visaginietė olimpietė M. Kaznačenko nebuvo nusiminusi, jog nelaimėjo aukso medalio. Pasak jos, kur kas skaudžiau buvo, kada per Pjongčango olimpiadą ji dalyvavo vos vieno nuotolio varžybose, nors tikėjosi dvejuose.  

„Gerokai prikankino tas laukimas. Labai pavargau psichologiškai, dar ir dabar neatsigaunu“, - prisipažino sportininkė.  

Tačiau Lietuvos čempione M. Kaznačenko tapo antrą varžybų dieną, kai visas jaunąsias varžoves nesunkiai aplenkė 5 km distancijoje (16 min. 42,6 sek.). 

Antra buvo uteniškė Martyna Biliūnaitė (18 min.40 sek.), o trečia – vilnietė Violeta Citovičiūtė (19 min. 45,7 sek.). 

„Man ypač buvo sunku rungtyniauti komandiniame sprinte, nes mano porininkė Akvilė Zemenauskaitė beveik nesportuoja, ant slidžių stojo po pertraukos.  Labai noriu, kad Lietuvoje atsirastų rimtesnių varžovių, tačiau neatsiranda. Man jų ypač trūksta kaip sparingo partnerių, kad per treniruotes neatsipalaiduočiau. Labai mėgstu kontaktinį darbą, o ne vienai treniruotis“,- sakė M. Kaznačenko. Ji gyvena Visagine, tačiau jos trenerė – Kazimiera Strolienė, todėl daug laiko praleidžia ne tik treniruočių stovyklose, bet ir Ignalinoje.
 
M. Kaznačenko po pergalės 5 km distancijoje teigė, kad jai tai buvo gera treniruotė, po pirmojo rato trenerė K. Strolienė ją netgi pradėjo raginti, jog važiuotų ramiau, nėra ko skubėti. 

„Tokios varžybos mums labai svarbios. Per jas labiau galime suprasti save, ko nepavyksta padaryti per treniruotes“, - kalbėjo Lietuvos edukologijos universitetą šiemet baigianti ir psichologija besidominti M. Kaznačenko, kuriai beliko parašyti diplominį darbą, kuo moterų organizmas skiriasi nuo vyrų.   

Olimpietė trečius metus priklauso ignaliniečių slidinėjimo klubui „Sėkmės trasa“. Su slidėmis M. Kaznačenko draugauja jau 14 metų: 11 atidavė biatlonui ir tris - slidinėjimui. 

Dabar visaginietė vėl gyvena olimpinėmis žaidynėmis, tik šįkart – parolimpinėmis.  Per televizorių stebi kovas ir sako, kad per treniruočių stovyklas užsienyje su Rusijos, Ukrainos, Suomijos, Austrijos, kitų šalių parolimpiečiais ji daug sykių treniravosi vienoje trasoje. 

„Kada sveikas žmogus skundžiasi, jog jis pavargo, pagalvoju, kodėl to niekada neišgirstu iš parolimpiečių. Manau, sveikam žmogui gėda verkšlenti dėl savo nuovargio“, - sako M. Kaznačenko. 
 
Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidenras Algirdas Raslanas staigmena įvardijo jaunojo ignaliniečio Deivido Kliševičiaus pergalę 10 km distancijoje (24 min. 27,02).

Jis aplenkė prizininkais tapusius brolius Tautvydą (24 min.43,06 sek.) ir Mantą (25 min. 13,09) Strolias. 

„Tikrai negalvojau nugalėti. Šioje pačioje distancijoje šalies čempionu tapau ir praėjusiais metais, tačiau tada nebuvo tokių stiprių konkurentų. 

10 km distancija nėra mano pagrindinė, labiau mėgstu ilgesnes“- sakė aštuntus metus besitreniruojantis ir bene aukščiausias Lietuvos čempionato slidininkas (ūgis - daugiau nei 1 m 90 cm) D. Kliševičius.   
Šis talentingas ignalinietis maloniai nustebino ir profesorių Kazį Milašių. 

„Į šį sportininką reikėtų atkreipti dėmesį ir jam sudaryti geresnes sąlygas. Lietuvos edukologijos mokslinėje  laboratorijoje mes testuojame slidininkus ir Deividas pasižymėjo savo puikiomis aerobinėmis savybėmis, didelis jo maksimalus deguonies įsisavinimas. Tačiau sportininkui dar šiek tiek trūksta raumenų galingumo. Manau, kad jis jau netolimoje gali dar labiau atsiskleisti- “, - neabejoja K.  Milašius.    
  
 
  
 
 
 
     
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Vytautas" prabudo per vėlai
2018 03 19
LKL
Iki LKL pirmenybių rungtynių Alytuje su "Dzūkija" paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.
Už sukčiavimą žada išspirti iš komandos
2018 03 19
Situacija
„Lietuvos rytas“ ketina nutraukti sutartis su organizacijos vertybes pažeminusiu treneriu E.Justa ir jaunimo ekipos vadovu V.Tupčiausku.
Naujasis autobusas atnešė sėkmę
2018 03 19
Naujovė
„Kai įsėdome į „Neptūno“ spalvomis bei simboliais išmargintą autobusą pajutome didesnį žmonių susidomėjimą", - juokėsi puolėjas Edgaras Želionis.
 
"Žalgiris" - nepramušamas
2018 03 19
A lyga
Pirmuosius taškus praradusi "Sūduva" išliko pirma. Ji ir "Žalgiris" - dvi nepralaimėjusios A lygos komandos. Pastarasis - dar ir nepraleidęs įvarčio.
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Kauno Žalgiris" pratęsė pergalių seriją
2018 03 17
A lyga
Sugrįžimas namo jonaviečiams nebuvo sėkmingas – jie savo aikštėje 0:1 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos čempionai
2018 03 19
Sportiniai šokiai
Lietuvos sportinių šokių čempionate poros varžėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus bei taurių varžybas.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė iš Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
 
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas