Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 13:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpiečio vardas titulo negarantuoja

Per Lietuvos slidinėjimo čempionatą Ignalinoje jėgas bandė ir Pjongčango olimpinių žaidynių dalyviai. Ne visiems jiems pavyko iškovoti auksą.

Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Lietuvos slidinėjimo čempionatas Ignalinoje.
   
Jėgos bandytos komandiniame sprinte, 5 km (moterims) ir 10 km (vyrams) distancijose klasikiniu stiliumi. 

Kartu vyko ir Lietuvos jaunesnio amžiaus slidininkų čempionatas bei Kalgario olimpinės čempionės bei bronzinės prizininkės Vidos Vencienės taurės varžybos. 

Pasak Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos generalinio sekretoriaus Evaldo Brazlauskio, šalies čempionatas surengtas pagal Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) numatytus reikalavimus ir taisykles.
 
Prireikė kelerių metų kruopštaus darbo, jog slidinėjimo trasa Ignalinoje buvo pripažinta tarptautinio lygio. 

Lietuvos sporto bazės vadovams teko pasirūpinti, jog šiek tiek būtų pakeistas reljefo profilis, kai kuriose vietose teko iškirsti krūmus. 

Praėjusiais metais ignaliniečių trasa buvo sertifikuota ir čia buvo surengtos pirmosios dvejos FIS varžybos. 

Šiemetinį Lietuvos čempionatą sustiprino olimpiečių dalyvavimas. Nors jie dar nebuvo atsigavę po startų Pjongčange, tačiau visiems rungtyniauti namie dėl  apdovanojimų buvo labai smagu.

„Tačiau labai nuvylė Visagino slidininkai, kurie, išskyrus Mariją Kaznačenko, ignoravo čempionatą ir jame nedalyvavo.  Jie tomis dienoms surengė savo čempionatą. Visaginiečiams miesto čempionatas, matyt, yra svarbiau nei Lietuvos“, - apgailestavo E. Brazlauskis. 
 
Čempionatą stebėjęs ir trasoje važinėjęs praeityje garsus slidininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar mokslininkas profesorius Kazys Milašius atkreipė dėmesį į tai, jog jo sportavimo laikais lenktyniaudavo gerokai daugiau slidininkų nei dabar, ir atkakli kova dėl medalių vykdavo tarp 10-15 slidininkų vyrų.  

„Susirinkdavo 60-80 sportininkų, būdavo didelė konkurencija. Dabar beliko keturi-penki profesionaliau besitreniruojantys pajėgesni slidininkai vyrai, kurie dalyvauja olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionatuose. 
Kiti - dar jauni, pradedantys savo sportinę karjerą. Labai menkas rezervas, siekiant, kad augtų meistriškumas“, - sakė K. Milašius. 

Pirmą varžybų dieną per komandinio sprinto varžybas intriguojanti buvo brolių dvikova: vienoje ignaliniečių komandoje startavo Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyriausiosios trenerės Kazimieros Strolienės sūnūs Mantas ir Tautvydas Strolios, o kitoje – Deividas ir Deimantas Kliševičiai.
 
Čempionatą stebėjęs Vytautas Strolia, praeityje gero lygio biatlonininkas, neprisiminė, kad kada nors vienoje komandoje kovotų abu jo sūnūs. 

„Ko gero, tai pirmas kartas. Tas momentas, žinoma, įeis į šeimos istoriją. Nors Mantas jau dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse, tačiau negalėčiau teigti, jog jis yra pajėgesnis už Tautvydą. Manau, kad jie abu – daugmaž vienodo pajėgumo. Žinoma, gaila, kad į Pjongčangą  nuvažiavo tik vienas sūnus. Tačiau tikiu, kad ateityje ir Tautvydas savo tikslą pasieks.  Savo sūnumis labai didžiuojuosi, jie turi savo tikslą. Abu ne tik sportuoja: Mantas  baigė magistratūrą Lietuvos edukologijos universitete, o Tautvydas šiemet irgi turėtų baigti šį universitetą.  Abu nori būti savarankiški ir mano pagalbos jau neprašo. Tačiau jiems, nors ir minimaliai, stengiuosi padėti“, - sakė V. Strolia. 

Atrodė, jog komandiniame sprinte aukso medalius laimės broliai Strolios, tačiau juos vos 1,5 sek. aplenkė ignalinietis Modestas Vaičiulis ir anykštėnas Jaunius Drusys (17 min. 45 sek.). 

Bronzos medaliai tarp 8 porų įteikti Anykščių KKSC slidininkams Marijui Rindzevičiui ir Lukui Jakeliūnui (18 min.30,2 sek.). 

Ignaliniečiai  Deividas ir Deimantas Kliševičiai tenkinosi ketvirtąja vieta (19 min.11 sek.). 

„Čempionatas man buvo puiki šventė. Smagu buvo pasižiūrėti, kaip kiti tobulėja, kaip gerėja trasų parengimas.  Dalyvavimas su savais – malonus jausmas. Kartu treniruojamės, turime savo tikslų“, - po varžybų sakė  M. Strolia. 
 
Ar atkreipei dėmesį į talentingus jaunus slidininkus?
Gerais slidininkais gali būti Deividas Kliševičius ir brolis Tautvydas, kurie yra puikių fizinių duomenų. 

Abu sportininkus jau vadinčiau asmenybėmis. Kiti gali būti potencialūs sportininkai, tačiau neaišku, kokios jie bus asmenybės. Tai irgi labai svarbu.

Neapsisprendei, ką darysi toliau?
Dar ne, bet minčių yra. Reikia tik išsirinkti visus galimus variantus ir nuspręsti, kuris jų pats geriausias. Emocijoms nenoriu pasiduoti. Toliau sportuosiu savo malonumui, Lietuvoje stengsiuosi kažkam sudaryti konkurenciją. Ar sieksiu aukštesnių rezultatų, viskas priklausys nuo aplinkybių. 

Neįprasta tave Lietuvoje matyti pralaimintį, kas atsitiko?
Komandiniame sprinte pradžia buvo lyg ir gera, jaučiau, kad gal jau ir atsigavęs po olimpiados. 

Tačiau pastebėjau, kad kiti sportininkai nuo kalnų skrieja lyg ant sparnų. Mano slidės taip gerai neslydo.  Padariau klaidą, kad rungtyniavau su apšilimo slidėmis, kurios buvo ne taip paruoštos. Kada visi sportininkai yra vienodo pajėgumo, tas iš karto pasijuto. 

Ar jau baigei sezoną, o gal ketini dalyvauti šią savaitę įvyksiančiame Lietuvos slidinėjimo maratono čempionate?
Dalyvauti varžybose visada smagu. Pažiūrėsiu, gal vyksiu į Suomiją. Jeigu ten dalyvausiu, tai būtų netikslinga startuoti Lietuvos maratono čempionate. 

Išsiderins visas atsigavimo ir pasirengimo procesas. Jeigu liksiu namie, kodėl gi neišbandyti jėgų maratono čempionate.  Moterų grupėje komandiniame sprinte, kuriame dalyvavo penkios komandos,  nepralenkiamos buvo ignalinietės Vitalija Kutkauskaitė ir Raminta Dindaitė (23 min. 35,5 sek.). 

Sidabro medalius pelnė ignalinietė Akvilė Zemenauskaitė ir visaginietė Marija Kaznačenko (24: 53,6), o bronzos – Vilniaus miesto sporto centro auklėtinės Violeta Citovičiūtė ir Justė Umbrasaitė (25 min. 05,3 sek.).

Visaginietė olimpietė M. Kaznačenko nebuvo nusiminusi, jog nelaimėjo aukso medalio. Pasak jos, kur kas skaudžiau buvo, kada per Pjongčango olimpiadą ji dalyvavo vos vieno nuotolio varžybose, nors tikėjosi dvejuose.  

„Gerokai prikankino tas laukimas. Labai pavargau psichologiškai, dar ir dabar neatsigaunu“, - prisipažino sportininkė.  

Tačiau Lietuvos čempione M. Kaznačenko tapo antrą varžybų dieną, kai visas jaunąsias varžoves nesunkiai aplenkė 5 km distancijoje (16 min. 42,6 sek.). 

Antra buvo uteniškė Martyna Biliūnaitė (18 min.40 sek.), o trečia – vilnietė Violeta Citovičiūtė (19 min. 45,7 sek.). 

„Man ypač buvo sunku rungtyniauti komandiniame sprinte, nes mano porininkė Akvilė Zemenauskaitė beveik nesportuoja, ant slidžių stojo po pertraukos.  Labai noriu, kad Lietuvoje atsirastų rimtesnių varžovių, tačiau neatsiranda. Man jų ypač trūksta kaip sparingo partnerių, kad per treniruotes neatsipalaiduočiau. Labai mėgstu kontaktinį darbą, o ne vienai treniruotis“,- sakė M. Kaznačenko. Ji gyvena Visagine, tačiau jos trenerė – Kazimiera Strolienė, todėl daug laiko praleidžia ne tik treniruočių stovyklose, bet ir Ignalinoje.
 
M. Kaznačenko po pergalės 5 km distancijoje teigė, kad jai tai buvo gera treniruotė, po pirmojo rato trenerė K. Strolienė ją netgi pradėjo raginti, jog važiuotų ramiau, nėra ko skubėti. 

„Tokios varžybos mums labai svarbios. Per jas labiau galime suprasti save, ko nepavyksta padaryti per treniruotes“, - kalbėjo Lietuvos edukologijos universitetą šiemet baigianti ir psichologija besidominti M. Kaznačenko, kuriai beliko parašyti diplominį darbą, kuo moterų organizmas skiriasi nuo vyrų.   

Olimpietė trečius metus priklauso ignaliniečių slidinėjimo klubui „Sėkmės trasa“. Su slidėmis M. Kaznačenko draugauja jau 14 metų: 11 atidavė biatlonui ir tris - slidinėjimui. 

Dabar visaginietė vėl gyvena olimpinėmis žaidynėmis, tik šįkart – parolimpinėmis.  Per televizorių stebi kovas ir sako, kad per treniruočių stovyklas užsienyje su Rusijos, Ukrainos, Suomijos, Austrijos, kitų šalių parolimpiečiais ji daug sykių treniravosi vienoje trasoje. 

„Kada sveikas žmogus skundžiasi, jog jis pavargo, pagalvoju, kodėl to niekada neišgirstu iš parolimpiečių. Manau, sveikam žmogui gėda verkšlenti dėl savo nuovargio“, - sako M. Kaznačenko. 
 
Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidenras Algirdas Raslanas staigmena įvardijo jaunojo ignaliniečio Deivido Kliševičiaus pergalę 10 km distancijoje (24 min. 27,02).

Jis aplenkė prizininkais tapusius brolius Tautvydą (24 min.43,06 sek.) ir Mantą (25 min. 13,09) Strolias. 

„Tikrai negalvojau nugalėti. Šioje pačioje distancijoje šalies čempionu tapau ir praėjusiais metais, tačiau tada nebuvo tokių stiprių konkurentų. 

10 km distancija nėra mano pagrindinė, labiau mėgstu ilgesnes“- sakė aštuntus metus besitreniruojantis ir bene aukščiausias Lietuvos čempionato slidininkas (ūgis - daugiau nei 1 m 90 cm) D. Kliševičius.   
Šis talentingas ignalinietis maloniai nustebino ir profesorių Kazį Milašių. 

„Į šį sportininką reikėtų atkreipti dėmesį ir jam sudaryti geresnes sąlygas. Lietuvos edukologijos mokslinėje  laboratorijoje mes testuojame slidininkus ir Deividas pasižymėjo savo puikiomis aerobinėmis savybėmis, didelis jo maksimalus deguonies įsisavinimas. Tačiau sportininkui dar šiek tiek trūksta raumenų galingumo. Manau, kad jis jau netolimoje gali dar labiau atsiskleisti- “, - neabejoja K.  Milašius.    
  
 
  
 
 
 
     
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas