Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais

Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.

Varžybų akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Devintą kartą surengtose varžybose jėgas bandė 12-15 metų sportininkai, atstovavę 15 komandų. Vien latviai delegavo keturias ekipas iš skirtingų miestų.  
 
Varžybų vyr. sekretorė, Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) lengvosios atletikos skyriaus vedėja  Zita Tindžiulienė apgailestavo, kad šias varžybas kažkodėl ignoravo kauniečiai. 

Šįkart nebuvo ir lenkų, kurie anksčiau į šias varžybas atsiųsdavo 2-3 komandas. Stiprius jaunuosius lengvaatlečius atsiuntė Bresto ir Jekabpilio sporto mokyklos.   

„Ypač stengėmės šias vaikų varžybas organizuoti kuo gražiau, kad jiems būtų šventė, kad vaikai galėtų pasidžiaugti savo rezultatais. Pačius geriausius sportininkus paskatinome prizais“, - sakė Z. Tindžiulienė. 
Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos taurės, Vilniaus kūno kultūros ir sporto skyriaus pagaminti nauji medaliai, kurie visiems ypač patiko. 

Geriausiųjų sportininkų laukė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF), „Nike“ ir Vilniaus miesto sporto centro dovanos. 

GERIAUSI. Kaip teigė nuolatinė šių tarptautinių varžybų vyr. teisėja, VMSC lengvosios atletikos trenerė Dangyra Grigienė, ankstesniais metais jos vykdavo dvi dienas, o dabar – vieną. 
 
Po penkerių metų pertraukos į varžybas su savo penkiais auklėtiniais atvykęs Janis Petrovskis iš Daugpilio gyrė ne tik gražius medalius (jo auklėtiniai jų laimėjo du: vieną aukso ir vieną bronzos), bet ir puikią organizaciją, šiltą varžybų atmosferą.     


LLAF įsteigė po tris prizus merginoms ir vaikinams, kurie varžybose pasiekė geriausius rezultatus.

Merginų grupėje du prizus pelnė Jekabpilio sportininkės, 60 m bėgikė Klinta Lindane  (8,31 sek.) ir šuolininkė į aukštį Lasma Zemite (1 m 65 cm), pakartojusi šių varžybų rekordą, bei vilnietė Jelena Jasaitė (200 m – 27,02 sek.).

Vaikinų grupėje prizus iškovojo vilnietis Adomas Nakrošis ( 200 m – 23,63 sek) bei Bresto šuolininkas į tolį Aleksandras Dobrovickis (6 m 26 cm, kuris 3 cm pagerino šių varžybų rekordą, ir barjerininkas Ivanas Žalnerčiukas (8,84 sek.). 

TRISKART PIRMA. Net tris pirmąsias vietas užėmė trenerės Laimos Juchnevičienės auklėtinė bėgikė Elena Jasaitė, laimėjusi 200 m (27,02 sek.), 600 m (1 min.44,47 sek.) ir su komandos draugais mišrią (bėgo dvi merginos ir du vaikinai) estafetę 4x200 m. 

Ji – Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos aštuntokė. Anksčiau E. Jasaitė žaidė krepšinį,  lankė baletą, o į lengvąją atletiką atėjo prieš pustrečių metų. 

„Šia sporto šaką paskatino pasirinkti draugai, gyvenantys kaimynystėje. Dabar žiemą bėgioju įvairias distancijas, o vasarą rinksiuosi 400 m. Noriu bėgti greičiau nei mano asmeninis 1 min. rezultatas. Pagrindinis tikslas šiemet – 58 sek.“, - kalbėjo E. Jasaitė, kuriai 200 m distancijoje iki šių varžybų rekordo pritrūko vos 0,02 sek. 
 
Ir 2017-aisiais per šias varžybas ji laimėjo medalį - 600 m distancijoje buvo antra. E. Jasaitei labiau patinka rungtyniauti stadionuose. 
 
Šiose varžybose jėgas bandė septyni trenerės L. Juchnevičienės auklėtiniai: šeši bėgikai ir viena šuolininkė į tolį Neda Lasickaitė, kuri buvo trečia (4 m 95 cm). 
 
Tarp 23 sportininkių ji tepralaimėjo marijampolietei Ugnei Mykolaitytei (5 m 32 cm) ir vos 1 cm vilnietei Gabrielai Liminovič. 
 
Iš 9 atvykusių mariijampoliečių dar du pelnė sidabro medalius: 1000 m distancijoje antras buvo po ligos startavęs 2017 m. Lietuvos jaunučių kliūtinio bėgimo čempionas Ignas Pučinskas (2 min. 54,96), kurį  nuo nugalėtojo titulo teskyrė 0, 02 sek., o 60 m bėgimo nuotolyje - Ugnė Radzevičiūtė (8,39 sek.).
 
Marijampolėje auga dar vienas talentingas bėgikas - Edgaras Radzevičius, kuris  neseniai per Baltijos šalių jaunių čempionatą Estijoje pagerino Lietuvos iki 16 m. uždarų patalpų rekordą bėgant 300 m - (35,20 sek.). 
 
GERA PAMAINA. Nugalėtojus su savo dukra Taja apdovanojusi praeityje garsi 800 m bėgikė Irina Krakoviak-Tolstika matė nemažai talentingų sportininkų. 
 
„Negaliu pirštu durti į vieną ar kitą sportininką, kuris ims ir išaus. Tai padaryti gali  vienas ar kitas. Talentinga ir mano auklėtinė 12-metė Rusnė Lataitytė, kuri greičiausiai įveikė 1000 m distanciją (3 min.31, 74 sek.). 
 
Pratybas ji lanko vos antrus metus, tačiau jau tapo Lietuvos vaikų čempione. Ji 1000 m distanciją bėgo pirmą kartą. Su šia savo mokine dirbu ramiai, jos neforsuoju. Kol kas viskas sekai gerai.Nežinau, kuriai distancijai Rusnei labiausiai tiks. Kartu su savo vaikais augu ir aš, kaip trenerė“, - sako I. Karkoviak-Tolstika, kuri treniruoja tris grupes sportininkų (52 vaikai), o kartu su vyru Andrejumi Tolstiku – daugiau kaip 70.
 
Šiose varžybose dalyvavo 9 Irinos ir Andrejaus Tolstikų auklėtiniai, vienas jų – devynerių metų Šarūnas Petraitis laikė rimtą egzaminą, 600 m distanciją bėgo su gerokai vyresniais varžovais. Tačiau distancijoje nepasidavė, kovojo garbingai. 
 
„Grupėje – labai jauni sportininkai, norisi, kad jie liktų lengvojoje atletikoje, šioje sporto šakoje jie gali save realizuoti. Tačiau laikas parodys, kaip bus. Labai myliu savo darbą, viliuosi, kad užsiauginsiu sau deramą pamainą“, - viliasi I. Tolstika. 
 
Ant nugalėtojų pakylos antrojo laiptelio šalia R. Lataitytės, laimėjusios 1000 m bėgimą, stovėjo dar viena šios trenerės auklėtinė Emilija Steponėnaitė, kuri buvo antra (3 min. 39,14 sek.). 
  
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Vytautas" prabudo per vėlai
2018 03 19
LKL
Iki LKL pirmenybių rungtynių Alytuje su "Dzūkija" paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.
Už sukčiavimą žada išspirti iš komandos
2018 03 19
Situacija
„Lietuvos rytas“ ketina nutraukti sutartis su organizacijos vertybes pažeminusiu treneriu E.Justa ir jaunimo ekipos vadovu V.Tupčiausku.
Naujasis autobusas atnešė sėkmę
2018 03 19
Naujovė
„Kai įsėdome į „Neptūno“ spalvomis bei simboliais išmargintą autobusą pajutome didesnį žmonių susidomėjimą", - juokėsi puolėjas Edgaras Želionis.
 
"Žalgiris" - nepramušamas
2018 03 19
A lyga
Pirmuosius taškus praradusi "Sūduva" išliko pirma. Ji ir "Žalgiris" - dvi nepralaimėjusios A lygos komandos. Pastarasis - dar ir nepraleidęs įvarčio.
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Kauno Žalgiris" pratęsė pergalių seriją
2018 03 17
A lyga
Sugrįžimas namo jonaviečiams nebuvo sėkmingas – jie savo aikštėje 0:1 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos čempionai
2018 03 19
Sportiniai šokiai
Lietuvos sportinių šokių čempionate poros varžėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus bei taurių varžybas.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė iš Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
 
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas