Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais

Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.

Varžybų akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Devintą kartą surengtose varžybose jėgas bandė 12-15 metų sportininkai, atstovavę 15 komandų. Vien latviai delegavo keturias ekipas iš skirtingų miestų.  
 
Varžybų vyr. sekretorė, Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) lengvosios atletikos skyriaus vedėja  Zita Tindžiulienė apgailestavo, kad šias varžybas kažkodėl ignoravo kauniečiai. 

Šįkart nebuvo ir lenkų, kurie anksčiau į šias varžybas atsiųsdavo 2-3 komandas. Stiprius jaunuosius lengvaatlečius atsiuntė Bresto ir Jekabpilio sporto mokyklos.   

„Ypač stengėmės šias vaikų varžybas organizuoti kuo gražiau, kad jiems būtų šventė, kad vaikai galėtų pasidžiaugti savo rezultatais. Pačius geriausius sportininkus paskatinome prizais“, - sakė Z. Tindžiulienė. 
Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos taurės, Vilniaus kūno kultūros ir sporto skyriaus pagaminti nauji medaliai, kurie visiems ypač patiko. 

Geriausiųjų sportininkų laukė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF), „Nike“ ir Vilniaus miesto sporto centro dovanos. 

GERIAUSI. Kaip teigė nuolatinė šių tarptautinių varžybų vyr. teisėja, VMSC lengvosios atletikos trenerė Dangyra Grigienė, ankstesniais metais jos vykdavo dvi dienas, o dabar – vieną. 
 
Po penkerių metų pertraukos į varžybas su savo penkiais auklėtiniais atvykęs Janis Petrovskis iš Daugpilio gyrė ne tik gražius medalius (jo auklėtiniai jų laimėjo du: vieną aukso ir vieną bronzos), bet ir puikią organizaciją, šiltą varžybų atmosferą.     


LLAF įsteigė po tris prizus merginoms ir vaikinams, kurie varžybose pasiekė geriausius rezultatus.

Merginų grupėje du prizus pelnė Jekabpilio sportininkės, 60 m bėgikė Klinta Lindane  (8,31 sek.) ir šuolininkė į aukštį Lasma Zemite (1 m 65 cm), pakartojusi šių varžybų rekordą, bei vilnietė Jelena Jasaitė (200 m – 27,02 sek.).

Vaikinų grupėje prizus iškovojo vilnietis Adomas Nakrošis ( 200 m – 23,63 sek) bei Bresto šuolininkas į tolį Aleksandras Dobrovickis (6 m 26 cm, kuris 3 cm pagerino šių varžybų rekordą, ir barjerininkas Ivanas Žalnerčiukas (8,84 sek.). 

TRISKART PIRMA. Net tris pirmąsias vietas užėmė trenerės Laimos Juchnevičienės auklėtinė bėgikė Elena Jasaitė, laimėjusi 200 m (27,02 sek.), 600 m (1 min.44,47 sek.) ir su komandos draugais mišrią (bėgo dvi merginos ir du vaikinai) estafetę 4x200 m. 

Ji – Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos aštuntokė. Anksčiau E. Jasaitė žaidė krepšinį,  lankė baletą, o į lengvąją atletiką atėjo prieš pustrečių metų. 

„Šia sporto šaką paskatino pasirinkti draugai, gyvenantys kaimynystėje. Dabar žiemą bėgioju įvairias distancijas, o vasarą rinksiuosi 400 m. Noriu bėgti greičiau nei mano asmeninis 1 min. rezultatas. Pagrindinis tikslas šiemet – 58 sek.“, - kalbėjo E. Jasaitė, kuriai 200 m distancijoje iki šių varžybų rekordo pritrūko vos 0,02 sek. 
 
Ir 2017-aisiais per šias varžybas ji laimėjo medalį - 600 m distancijoje buvo antra. E. Jasaitei labiau patinka rungtyniauti stadionuose. 
 
Šiose varžybose jėgas bandė septyni trenerės L. Juchnevičienės auklėtiniai: šeši bėgikai ir viena šuolininkė į tolį Neda Lasickaitė, kuri buvo trečia (4 m 95 cm). 
 
Tarp 23 sportininkių ji tepralaimėjo marijampolietei Ugnei Mykolaitytei (5 m 32 cm) ir vos 1 cm vilnietei Gabrielai Liminovič. 
 
Iš 9 atvykusių mariijampoliečių dar du pelnė sidabro medalius: 1000 m distancijoje antras buvo po ligos startavęs 2017 m. Lietuvos jaunučių kliūtinio bėgimo čempionas Ignas Pučinskas (2 min. 54,96), kurį  nuo nugalėtojo titulo teskyrė 0, 02 sek., o 60 m bėgimo nuotolyje - Ugnė Radzevičiūtė (8,39 sek.).
 
Marijampolėje auga dar vienas talentingas bėgikas - Edgaras Radzevičius, kuris  neseniai per Baltijos šalių jaunių čempionatą Estijoje pagerino Lietuvos iki 16 m. uždarų patalpų rekordą bėgant 300 m - (35,20 sek.). 
 
GERA PAMAINA. Nugalėtojus su savo dukra Taja apdovanojusi praeityje garsi 800 m bėgikė Irina Krakoviak-Tolstika matė nemažai talentingų sportininkų. 
 
„Negaliu pirštu durti į vieną ar kitą sportininką, kuris ims ir išaus. Tai padaryti gali  vienas ar kitas. Talentinga ir mano auklėtinė 12-metė Rusnė Lataitytė, kuri greičiausiai įveikė 1000 m distanciją (3 min.31, 74 sek.). 
 
Pratybas ji lanko vos antrus metus, tačiau jau tapo Lietuvos vaikų čempione. Ji 1000 m distanciją bėgo pirmą kartą. Su šia savo mokine dirbu ramiai, jos neforsuoju. Kol kas viskas sekai gerai.Nežinau, kuriai distancijai Rusnei labiausiai tiks. Kartu su savo vaikais augu ir aš, kaip trenerė“, - sako I. Karkoviak-Tolstika, kuri treniruoja tris grupes sportininkų (52 vaikai), o kartu su vyru Andrejumi Tolstiku – daugiau kaip 70.
 
Šiose varžybose dalyvavo 9 Irinos ir Andrejaus Tolstikų auklėtiniai, vienas jų – devynerių metų Šarūnas Petraitis laikė rimtą egzaminą, 600 m distanciją bėgo su gerokai vyresniais varžovais. Tačiau distancijoje nepasidavė, kovojo garbingai. 
 
„Grupėje – labai jauni sportininkai, norisi, kad jie liktų lengvojoje atletikoje, šioje sporto šakoje jie gali save realizuoti. Tačiau laikas parodys, kaip bus. Labai myliu savo darbą, viliuosi, kad užsiauginsiu sau deramą pamainą“, - viliasi I. Tolstika. 
 
Ant nugalėtojų pakylos antrojo laiptelio šalia R. Lataitytės, laimėjusios 1000 m bėgimą, stovėjo dar viena šios trenerės auklėtinė Emilija Steponėnaitė, kuri buvo antra (3 min. 39,14 sek.). 
  
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
Norėjo būti aikštėje per susistumdymą
2018 12 12
Žvilgsnis
Antanas Kavaliauskas: „Buvo sunku nepadėti komandai. Norėjosi eiti į aikštelę, ypatingai, kai buvo tas susistumdymas, bet ką padarysi“.
Pirmą kartą – kova dėl Karalienės taurės
2018 12 12
Naujovė
Vasario 16 d. ant „Siemens“ arenos parketo žais dvi stipriausios Lietuvos moterų komandos – Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės-LSMU“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Pasaulio čempionate – sidabriniai grybšniai
2018 12 12
Plaukimas
Lietuvos plaukikų apdovanojimų kraitis pasaulio čempionate išaugo iki trijų – jį dviem sidabro medaliais papildė Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
 
Sveikų įpročių srityje vyksta lūžis
2018 12 12
Žvilgsnis
Įpročius sportuoti ir laikytis sveikos gyvensenos būtina ugdyti nuo mažens. Tuo neabejoja geriausios darželiuose dirbančios kūno kultūros ugdytojos.
Antikorupcijos komisijoje - apie LTOK pinigus
2018 12 12
Situacija
Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje dalyvavusi D. Gudzinevičiūtė: „Bet kokią diskusiją apie LTOK finansus ar veiklą sveikinu ir palaikau.“
Naują filmą pirmieji išvydo olimpiečiai
2018 12 12
Pristatymas
LTOK 30-mečio jubiliejaus dieną sporto visuomenės atstovai ir televizijos žiūrovai išvydo naują dokumentinį filmą „Visada šalia atletų“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas