Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais

Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.

Varžybų akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Devintą kartą surengtose varžybose jėgas bandė 12-15 metų sportininkai, atstovavę 15 komandų. Vien latviai delegavo keturias ekipas iš skirtingų miestų.  
 
Varžybų vyr. sekretorė, Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) lengvosios atletikos skyriaus vedėja  Zita Tindžiulienė apgailestavo, kad šias varžybas kažkodėl ignoravo kauniečiai. 

Šįkart nebuvo ir lenkų, kurie anksčiau į šias varžybas atsiųsdavo 2-3 komandas. Stiprius jaunuosius lengvaatlečius atsiuntė Bresto ir Jekabpilio sporto mokyklos.   

„Ypač stengėmės šias vaikų varžybas organizuoti kuo gražiau, kad jiems būtų šventė, kad vaikai galėtų pasidžiaugti savo rezultatais. Pačius geriausius sportininkus paskatinome prizais“, - sakė Z. Tindžiulienė. 
Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos taurės, Vilniaus kūno kultūros ir sporto skyriaus pagaminti nauji medaliai, kurie visiems ypač patiko. 

Geriausiųjų sportininkų laukė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF), „Nike“ ir Vilniaus miesto sporto centro dovanos. 

GERIAUSI. Kaip teigė nuolatinė šių tarptautinių varžybų vyr. teisėja, VMSC lengvosios atletikos trenerė Dangyra Grigienė, ankstesniais metais jos vykdavo dvi dienas, o dabar – vieną. 
 
Po penkerių metų pertraukos į varžybas su savo penkiais auklėtiniais atvykęs Janis Petrovskis iš Daugpilio gyrė ne tik gražius medalius (jo auklėtiniai jų laimėjo du: vieną aukso ir vieną bronzos), bet ir puikią organizaciją, šiltą varžybų atmosferą.     


LLAF įsteigė po tris prizus merginoms ir vaikinams, kurie varžybose pasiekė geriausius rezultatus.

Merginų grupėje du prizus pelnė Jekabpilio sportininkės, 60 m bėgikė Klinta Lindane  (8,31 sek.) ir šuolininkė į aukštį Lasma Zemite (1 m 65 cm), pakartojusi šių varžybų rekordą, bei vilnietė Jelena Jasaitė (200 m – 27,02 sek.).

Vaikinų grupėje prizus iškovojo vilnietis Adomas Nakrošis ( 200 m – 23,63 sek) bei Bresto šuolininkas į tolį Aleksandras Dobrovickis (6 m 26 cm, kuris 3 cm pagerino šių varžybų rekordą, ir barjerininkas Ivanas Žalnerčiukas (8,84 sek.). 

TRISKART PIRMA. Net tris pirmąsias vietas užėmė trenerės Laimos Juchnevičienės auklėtinė bėgikė Elena Jasaitė, laimėjusi 200 m (27,02 sek.), 600 m (1 min.44,47 sek.) ir su komandos draugais mišrią (bėgo dvi merginos ir du vaikinai) estafetę 4x200 m. 

Ji – Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos aštuntokė. Anksčiau E. Jasaitė žaidė krepšinį,  lankė baletą, o į lengvąją atletiką atėjo prieš pustrečių metų. 

„Šia sporto šaką paskatino pasirinkti draugai, gyvenantys kaimynystėje. Dabar žiemą bėgioju įvairias distancijas, o vasarą rinksiuosi 400 m. Noriu bėgti greičiau nei mano asmeninis 1 min. rezultatas. Pagrindinis tikslas šiemet – 58 sek.“, - kalbėjo E. Jasaitė, kuriai 200 m distancijoje iki šių varžybų rekordo pritrūko vos 0,02 sek. 
 
Ir 2017-aisiais per šias varžybas ji laimėjo medalį - 600 m distancijoje buvo antra. E. Jasaitei labiau patinka rungtyniauti stadionuose. 
 
Šiose varžybose jėgas bandė septyni trenerės L. Juchnevičienės auklėtiniai: šeši bėgikai ir viena šuolininkė į tolį Neda Lasickaitė, kuri buvo trečia (4 m 95 cm). 
 
Tarp 23 sportininkių ji tepralaimėjo marijampolietei Ugnei Mykolaitytei (5 m 32 cm) ir vos 1 cm vilnietei Gabrielai Liminovič. 
 
Iš 9 atvykusių mariijampoliečių dar du pelnė sidabro medalius: 1000 m distancijoje antras buvo po ligos startavęs 2017 m. Lietuvos jaunučių kliūtinio bėgimo čempionas Ignas Pučinskas (2 min. 54,96), kurį  nuo nugalėtojo titulo teskyrė 0, 02 sek., o 60 m bėgimo nuotolyje - Ugnė Radzevičiūtė (8,39 sek.).
 
Marijampolėje auga dar vienas talentingas bėgikas - Edgaras Radzevičius, kuris  neseniai per Baltijos šalių jaunių čempionatą Estijoje pagerino Lietuvos iki 16 m. uždarų patalpų rekordą bėgant 300 m - (35,20 sek.). 
 
GERA PAMAINA. Nugalėtojus su savo dukra Taja apdovanojusi praeityje garsi 800 m bėgikė Irina Krakoviak-Tolstika matė nemažai talentingų sportininkų. 
 
„Negaliu pirštu durti į vieną ar kitą sportininką, kuris ims ir išaus. Tai padaryti gali  vienas ar kitas. Talentinga ir mano auklėtinė 12-metė Rusnė Lataitytė, kuri greičiausiai įveikė 1000 m distanciją (3 min.31, 74 sek.). 
 
Pratybas ji lanko vos antrus metus, tačiau jau tapo Lietuvos vaikų čempione. Ji 1000 m distanciją bėgo pirmą kartą. Su šia savo mokine dirbu ramiai, jos neforsuoju. Kol kas viskas sekai gerai.Nežinau, kuriai distancijai Rusnei labiausiai tiks. Kartu su savo vaikais augu ir aš, kaip trenerė“, - sako I. Karkoviak-Tolstika, kuri treniruoja tris grupes sportininkų (52 vaikai), o kartu su vyru Andrejumi Tolstiku – daugiau kaip 70.
 
Šiose varžybose dalyvavo 9 Irinos ir Andrejaus Tolstikų auklėtiniai, vienas jų – devynerių metų Šarūnas Petraitis laikė rimtą egzaminą, 600 m distanciją bėgo su gerokai vyresniais varžovais. Tačiau distancijoje nepasidavė, kovojo garbingai. 
 
„Grupėje – labai jauni sportininkai, norisi, kad jie liktų lengvojoje atletikoje, šioje sporto šakoje jie gali save realizuoti. Tačiau laikas parodys, kaip bus. Labai myliu savo darbą, viliuosi, kad užsiauginsiu sau deramą pamainą“, - viliasi I. Tolstika. 
 
Ant nugalėtojų pakylos antrojo laiptelio šalia R. Lataitytės, laimėjusios 1000 m bėgimą, stovėjo dar viena šios trenerės auklėtinė Emilija Steponėnaitė, kuri buvo antra (3 min. 39,14 sek.). 
  
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Permainingame mače įveikė Ukrainą
2018 06 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mačą Kaune 82:76 laimėjo Arvydo Gronskio treniruojami 20-mečiai.
"Neptūnui" - LKL bronza
2018 06 17
LKL
„Neptūno“ komanda, vedama E. Želionio, 89:78 palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir iškovojo trečiąją, bronzinę pergalę LKL pirmenybių mažojo finalo serijoje.
"Žalgiriui" liko vienas žingsnis
2018 06 16
LKL
"Norisi tokio paties solidaus žaidimo pirmadienį", - sakė Š. Jasikevičius. "Reikia braukti brūkšnį ir pamėginti laimėti Kaune“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.
 
Treneris apkaltino žaidėjus arogancija
2018 06 17
A lyga
"Kai žaidėjai galvoja, kad net ir nežaisdami visa jėga vis tiek laimės yra arogancija. Už tai būtų galima ir atlyginimą nupjauti“, - grasino A. Skarbalius.
„Žalgiriui“ – skaudus „Stumbro“ spyris
2018 06 16
A lyga
Šeštadienį A lygoje Marijampoolės "Sūduva" svečiuose 4:1 įveikė "Palangą", O Vilniaus "Žalgiris" namuose 0:1 nusileido Kauno "Stumbrui".
"Atlanto" trenerio debiutas nenudžiugino
2018 06 15
A lyga
A lygos susitikime "Jonavos" futbolininkai 2:1 nugalėjo naujojo trenerio ukrainiečio Anatolijaus Šelesto vadovaujamą "Atlantą".
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
Boksininkams toliau vadovaus D. Šalūga
2018 06 12
Boksas
"Sieksiu, kad ir toliau federacijos veikla būtų skaidri, į jos veiklą būtų įtraukiama kuo daugiau boksą mylinčių žmonių", - kalbėjo perrinktas LBF vadovas.
Europos čempionate - lietuviška bronza
2018 06 06
Imtynės
Imtynininkas Martynas Nemsevičius Europos U23 imtynių čempionato lemiamoje kovoje įveikė baltarusį Antoną Kursą ir iškvojo bronzos medalį.
 
Lietuvis finišavo šeštas
2018 06 15
Lenktynės
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „La Route d’Occitanie“ antrajame etape penktadienį Evaldas Šiškevičius užėmė šeštąją vietą.
Vilniaus etapas laukia dalyvių rekordo
2018 06 14
Maratonas
Antruoju „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapu bus paminėtas Lietuvos atkūrimo 100-metis. Prieš startą dalyviai giedos Tautišką giesmę.
Nugalėtojas paaiškėjo finišo sprinte
2018 06 11
Lenktynės
„Lietuvos plento taurės“ trečiąjį etapą laimėjo Gediminas Kaupas. Lyderiu išliko Eimantas Gudiškis.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
Pergale džiaugėsi neilgai
2018 06 08
Atranka
„Vikingai irgi lūžta“, - po mačo su islandais teigė Lietuvos rankinio rinktinės strategas A.Juškėnas.Tada jis dar nežinojo, kad pergalė bus atimta.
 
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Klaipėdoje paaiškėjo jaunių čempionai
2018 06 15
Jauniai
42 paplūdimio tinklinio komandos iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Palangos, Lazdijų, Šiaulių, Vilniaus rajono varžėsi dėl jaunių titulų.
Lietuvių laimikis Kinijoje – reitingo taškai
2018 06 09
Paplūdimio tinklinis
I. Dumbauskaitė ir I.Zobnina pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) dviejų žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį, bet čia jas sustabdė brazilės.
Žemaitijos ralyje - Vaidoto Žalos solo
2018 06 16
Ralis
V. Žala, važiavęs nauju automobiliu ir su nauju šturmanu latviu A. Malnieku, dlaimėjo visus 10„Viada Rally Žemaitija 2018“ greičio ruožų.
Po pirmų etapų priekyje - V. Žala
2018 06 16
Ralis
"Pernelyg nerizikuojame, bet stengiamės važiuoti greitai", - sako „Viada Rally Žemaitija 2018“ pirmaujantis Vaidotas Žala.
B. Vanagas: „Laukia įnirtinga kova“
2018 06 15
Ralis
Iš dviejų ekipažų sudaryta „General Financing team Pitlane“ komanda tikisi pratęsti sėkmingą pasirodymą šių metų sezone ir Žemaitijos ralio etape.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Seniausiam Lietuvos regbio klubui – 55
2018 06 17
Regbis
"Nesinori, kad mes būtume tik mokykla. "Geležinis vilkas" yra ir jis turi likti visur", - sakė seniausio Lietuvos regbio klubo prezidentas A. Jakutis.
Žolės riedulininkams prireiks auksinio mačo
2018 06 17
Žolės riedulys
Vilniaus „Ardas–Rudamina“ laimėjo Lietuvos žolės riedulio čempionato finalo antrąsias rungtynes prieš Širvintų „Baltic Champs–Ježvitą“ 4:1.
Per naktį varžysis 20000 orientacininkų
2018 06 16
Orientavimasis
Suomijoje startuos vienos laukiamiausių ir gausiausių orientavimosi sporto varžybų pasaulyje – Jukola. Jose dalyvaus per 20 tūkstančių sportininkų.
 
Geriausia dovana – auklėtinių sėkmė
2018 06 15
Žvilgsnis
Vesdamas irkluotojus meistriškumo laiptais treneris Kęstutis Bartkus negailėjo ne tik jėgų, bet rizikavo ir asmeniniais pinigais.
Kaunas pralaužė ledus
2018 06 14
Stadionas
Kauno stadiono rekonstrukcija startuos jau liepą: miesto savivaldybė su turkų kompanija "Kayi Construction" pasirašė statybos darbų sutartį.
Į Kauną atvyks "krepšinio protas"
2018 06 14
Seminaras
Kaune vyks Tarptautinis krepšinio trenerių seminaras, kuriame laukiama apie tris šimtus krepšinio trenerių, svečių iš JAV ir Turkijos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas