Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 12 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais

Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.

Varžybų akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Devintą kartą surengtose varžybose jėgas bandė 12-15 metų sportininkai, atstovavę 15 komandų. Vien latviai delegavo keturias ekipas iš skirtingų miestų.  
 
Varžybų vyr. sekretorė, Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) lengvosios atletikos skyriaus vedėja  Zita Tindžiulienė apgailestavo, kad šias varžybas kažkodėl ignoravo kauniečiai. 

Šįkart nebuvo ir lenkų, kurie anksčiau į šias varžybas atsiųsdavo 2-3 komandas. Stiprius jaunuosius lengvaatlečius atsiuntė Bresto ir Jekabpilio sporto mokyklos.   

„Ypač stengėmės šias vaikų varžybas organizuoti kuo gražiau, kad jiems būtų šventė, kad vaikai galėtų pasidžiaugti savo rezultatais. Pačius geriausius sportininkus paskatinome prizais“, - sakė Z. Tindžiulienė. 
Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos taurės, Vilniaus kūno kultūros ir sporto skyriaus pagaminti nauji medaliai, kurie visiems ypač patiko. 

Geriausiųjų sportininkų laukė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF), „Nike“ ir Vilniaus miesto sporto centro dovanos. 

GERIAUSI. Kaip teigė nuolatinė šių tarptautinių varžybų vyr. teisėja, VMSC lengvosios atletikos trenerė Dangyra Grigienė, ankstesniais metais jos vykdavo dvi dienas, o dabar – vieną. 
 
Po penkerių metų pertraukos į varžybas su savo penkiais auklėtiniais atvykęs Janis Petrovskis iš Daugpilio gyrė ne tik gražius medalius (jo auklėtiniai jų laimėjo du: vieną aukso ir vieną bronzos), bet ir puikią organizaciją, šiltą varžybų atmosferą.     


LLAF įsteigė po tris prizus merginoms ir vaikinams, kurie varžybose pasiekė geriausius rezultatus.

Merginų grupėje du prizus pelnė Jekabpilio sportininkės, 60 m bėgikė Klinta Lindane  (8,31 sek.) ir šuolininkė į aukštį Lasma Zemite (1 m 65 cm), pakartojusi šių varžybų rekordą, bei vilnietė Jelena Jasaitė (200 m – 27,02 sek.).

Vaikinų grupėje prizus iškovojo vilnietis Adomas Nakrošis ( 200 m – 23,63 sek) bei Bresto šuolininkas į tolį Aleksandras Dobrovickis (6 m 26 cm, kuris 3 cm pagerino šių varžybų rekordą, ir barjerininkas Ivanas Žalnerčiukas (8,84 sek.). 

TRISKART PIRMA. Net tris pirmąsias vietas užėmė trenerės Laimos Juchnevičienės auklėtinė bėgikė Elena Jasaitė, laimėjusi 200 m (27,02 sek.), 600 m (1 min.44,47 sek.) ir su komandos draugais mišrią (bėgo dvi merginos ir du vaikinai) estafetę 4x200 m. 

Ji – Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos aštuntokė. Anksčiau E. Jasaitė žaidė krepšinį,  lankė baletą, o į lengvąją atletiką atėjo prieš pustrečių metų. 

„Šia sporto šaką paskatino pasirinkti draugai, gyvenantys kaimynystėje. Dabar žiemą bėgioju įvairias distancijas, o vasarą rinksiuosi 400 m. Noriu bėgti greičiau nei mano asmeninis 1 min. rezultatas. Pagrindinis tikslas šiemet – 58 sek.“, - kalbėjo E. Jasaitė, kuriai 200 m distancijoje iki šių varžybų rekordo pritrūko vos 0,02 sek. 
 
Ir 2017-aisiais per šias varžybas ji laimėjo medalį - 600 m distancijoje buvo antra. E. Jasaitei labiau patinka rungtyniauti stadionuose. 
 
Šiose varžybose jėgas bandė septyni trenerės L. Juchnevičienės auklėtiniai: šeši bėgikai ir viena šuolininkė į tolį Neda Lasickaitė, kuri buvo trečia (4 m 95 cm). 
 
Tarp 23 sportininkių ji tepralaimėjo marijampolietei Ugnei Mykolaitytei (5 m 32 cm) ir vos 1 cm vilnietei Gabrielai Liminovič. 
 
Iš 9 atvykusių mariijampoliečių dar du pelnė sidabro medalius: 1000 m distancijoje antras buvo po ligos startavęs 2017 m. Lietuvos jaunučių kliūtinio bėgimo čempionas Ignas Pučinskas (2 min. 54,96), kurį  nuo nugalėtojo titulo teskyrė 0, 02 sek., o 60 m bėgimo nuotolyje - Ugnė Radzevičiūtė (8,39 sek.).
 
Marijampolėje auga dar vienas talentingas bėgikas - Edgaras Radzevičius, kuris  neseniai per Baltijos šalių jaunių čempionatą Estijoje pagerino Lietuvos iki 16 m. uždarų patalpų rekordą bėgant 300 m - (35,20 sek.). 
 
GERA PAMAINA. Nugalėtojus su savo dukra Taja apdovanojusi praeityje garsi 800 m bėgikė Irina Krakoviak-Tolstika matė nemažai talentingų sportininkų. 
 
„Negaliu pirštu durti į vieną ar kitą sportininką, kuris ims ir išaus. Tai padaryti gali  vienas ar kitas. Talentinga ir mano auklėtinė 12-metė Rusnė Lataitytė, kuri greičiausiai įveikė 1000 m distanciją (3 min.31, 74 sek.). 
 
Pratybas ji lanko vos antrus metus, tačiau jau tapo Lietuvos vaikų čempione. Ji 1000 m distanciją bėgo pirmą kartą. Su šia savo mokine dirbu ramiai, jos neforsuoju. Kol kas viskas sekai gerai.Nežinau, kuriai distancijai Rusnei labiausiai tiks. Kartu su savo vaikais augu ir aš, kaip trenerė“, - sako I. Karkoviak-Tolstika, kuri treniruoja tris grupes sportininkų (52 vaikai), o kartu su vyru Andrejumi Tolstiku – daugiau kaip 70.
 
Šiose varžybose dalyvavo 9 Irinos ir Andrejaus Tolstikų auklėtiniai, vienas jų – devynerių metų Šarūnas Petraitis laikė rimtą egzaminą, 600 m distanciją bėgo su gerokai vyresniais varžovais. Tačiau distancijoje nepasidavė, kovojo garbingai. 
 
„Grupėje – labai jauni sportininkai, norisi, kad jie liktų lengvojoje atletikoje, šioje sporto šakoje jie gali save realizuoti. Tačiau laikas parodys, kaip bus. Labai myliu savo darbą, viliuosi, kad užsiauginsiu sau deramą pamainą“, - viliasi I. Tolstika. 
 
Ant nugalėtojų pakylos antrojo laiptelio šalia R. Lataitytės, laimėjusios 1000 m bėgimą, stovėjo dar viena šios trenerės auklėtinė Emilija Steponėnaitė, kuri buvo antra (3 min. 39,14 sek.). 
  
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
"Šiauliai" pralaimėjo bulgarams
2018 09 21
Čempionų lyga
Čempionų lygos pirmojo atrankos varžybų etapo pirmosiose rungtynėse „Šiaulių“ krepšininkai namuose 79:91 pralaimėjo Sofijos "Lukoil Levski".
 
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
A lyga lieka be vadovo
2018 09 21
A lyga
Nuo šių metų sezono pradžios A lygos prezidento pareigas užėmęs Rytis Davidovičius paliko šį postą.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
Įspūdingas Lietuvos kovotojos debiutas
2018 09 20
Kovos menai
Julija Stoliarenko iškovojo pergalę organizacijos UFC rengiamo realybės šou „Ultimate Fighter 28“ ketvirtfinalyje, įveikusi amerikietę Marceia Allen.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
Veteranai turnyre prisiminė bendražygius
2018 09 09
Rankinis
Savaitgalį Kauno sporto halėje vyko tradicinis septintasis veteranų rankinio turnyras „Atminimo taurė“.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Starte - čempionų ir vicečempionų dvikova
2018 09 20
Ledo ritulys
Prieš prasidedantį Lietuvos ledo ritulio pirmenybių sezoną siūlome atkreipti dėmesį į tai, kaip pasikeitė komandos ir ko galima tikėtis sezono starte.
Lietuvė nusileido penkioms varžovėms
2018 09 21
Orientavimasis
"Svarsčiau: kirsti per mišką iki artimiausio tak, ar saugiai apvažiuoti? Pasirinkau važiuoti aplink", - pasakojo orientacininkė Algirda Mickuvienė.
Lietuvei ir serbui - Europos bronza
2018 09 21
Stalo tenisas
R. Paškauskienė ir A. Karakaševičius Europos stalo teniso čempionato mišrių dvejetų varžybų pusfinalyje 2:3 pralaimėjo vokiečiams Y. An ir R. Filusui.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 09 21
Anonsas
Savaitgalį Lietuvoje: A lygos lyderių dvikova, krepšinio, rankinio ir ledo ritulio lygų startas.
 
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Dovana Marijampolei – lauko teniso stalas
2018 09 19
Bėgimas
"Bėgam už Marijampolę" renginys unikalus tuo, kad organizatoriai nepanaudotas renginiui lėšas skiria gražinti miestui ir surengia dar vieną šventę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas