sportas.info 2018 m. kovo 9 d. 11:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kovotoja laukia stiprių baltarusės smūgių

Kovotojos Julijos Stoliarenko pergalės tiek Lietuvoje, tiek Japonijoje kalba pačios už save – mergina žino esanti teisingame kelyje.

Julija Stoliarenko
Julija Stoliarenko
   
„Šįkart namo, į Lietuvą, grįžau stipriai patobulėjusi ir pagaliau jaučiuosi užtikrinta“, – prisipažino kovotoja.

Kovo 17 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje tarptautiniame turnyro „Bushido KOK 2018 Vilnius“ ringe lietuvaitė surems pirštines su grėsminga varžove iš Ukrainos – Tatsiana Firsava.

Pirmiausia, sveika sugrįžusi ilgesniam laikui į Lietuvą. Kaip čia jautiesi? – paklausėme Julijos.
Puikiai. Visur gerai, bet namuose: Lietuvoje, su savo komanda ir treneriu tobulėti ir treniruotis yra geriausia (šypsosi). Labai pasiilgau savo žmonių, po Japonijos daugiau pradėjau vertinti artimus pagal mąstymą žmones. Tik vasaros jau norisi, šalta pas mus.

Ilgai buvai Japonijoje, ko ten išmokai, kas nustebino?
Japonijoje teko po truputį išbandyti įvairių tradicinių kovos menų, tai suteikė daugiau supratimo bendrai apie kovos menus. Geriausia, ką japonai turi iš kovos menų – dziudo. Aš tuo tikrai įsitikinau. Labiausiai mane nustebino, kaip ten yra dirbama su vaikais. Jų vaikai jau nuo mažų dienų yra atsidavę darbui, svajoja apie olimpines žaidynes ir dirba taip, kaip pas mus daugelis suaugusių nenori dirbti.

Mano gyvenimas taip susiklostė, kad teko įšokti į profesionalų MMA neturint mėgėjų kovų patirties ir savo karjeros pradžioje daugiausiai man trūko ne įgūdžių, o būtent tos patirties, kovos jutimo. Japonijos organizacijos „Seiza“ kovos pagal taisykles buvo labiau artimos mėgėjų MMA taisyklėms, pagal kurias turėjau net 4 kovas praeitais metais. Būtent ten aš pagaliau pajutau savo „žaidimą“, kai kurios svarbius kovos momentus ir kaip kombinuoti tam tikras technikas. Ta patirtis buvo labai svarbi mano tobulėjimui.Taip pat Japonijoje susipažinau su man nauju kovos menų Lethwei, kilusiu iš Mianmaro. Jį dar vadina brutaliausiu kovinio sporto rūšimi. Taisyklės labai panašios į Lietuvoje puikiai žinomą Muay Thai, bet kovojama be pirštinių, leidžiama smūgiuoti ne tik rankomis, kojomis, alkūnėmis ir keliais, bet ir dar viena, kaip jie vadina – devinta galūne – galva. Ir svarbiausia, kas man patiko, jie neturi šoninių  teisėjų, kurie sprendžia kovos lemtį. Yra tik du būdai nugalėti: jeigu daktaras sustabdo kovą arba nokautas du kartus. Po pirmojo nokauto leidžiama 2 minutes pailsėti ir tęsti kovą. Kitais atvejais yra skiriamos lygiosios, jokių pergalių taškais, jokių teisėjų. Būtent Lethwei gražino mano aistrą smūgiavimui ir norą vėl kovoti pagal vien smūgiavimo taisykles. Man teko garbė kovoti 2 kovas Japonijoje prieš Mianmaro atstoves pagal Lethwei taisykles. Abi kovas laimėjau. Antroji kova buvo dėl titulo. Dabar esu pirmoji Lethwei moterų čempionė.

Kovo 17 dieną Vilniuje kovosi su Baltarusijos kovotoja Tatsiana Firsava. Kaip vyksta pasiruošimas?
Ryte – fizinis pasiruošimas, pagrinde ištvermės treniruotės, vakare – technika ir sparingai. Kažko naujo prieš kovas mokytis yra beprasmiška, nes įgūdžius reikia lavinti tarp kovų ir ilgesnį laiko tarpą, bet prieš kovą yra aštrinama tai, kas jau yra išmokta ir reikalinga tam tikrai kovai.

Ką su treneriu Donatu Uktveriu žinote apie būsimą varžovę? Kokią taktiką ruošite?
Baltarusija turi vieną stipriausių pasaulyje Muay Thai mokyklų, tad iš jų atstovų visada reikia tikėtis solidaus smūgiavimo. Mano priešininkė treniruojasi MMA klube. Taktiką jau turime, ar suveiks, pamatysime. Aš esu pasiruošusi viskam: jeigu reikės smūgiuoti – smūgiuosiu, jeigu reikės imtyniauti – imtyniausiu. D. Uktveris nuo pirmos darbo dienos akcentavo, kad aš turiu būti universali ir jeigu bus būtinybė, galėčiau keisti ir taktiką, ir kovos stilių. Tai yra MMA, reikia mokėti viską ir svarbiausia reikia mokėti prisiderinti prie kovos.

Su kokia komanda darbuojatės prieš kovą?
Ruošiuosi su savo „Fighter House/Roger Gracie Academy Kaunas“ komanda ir treneriu D. Uktveriu. Mes turime puikų jaunimą, kurie jeigu išlaikys tą ugnelę, kurią turi šiuo metu, ateityje sudrebins ne vieną pasaulio areną. O šiuo metu jie yra mano pagrindiniai treniruočių partneriai ir pagalba pasiruošime!

„Siemens“ arena – ką tau reiškia kova prieš tokią didelę žiūrovų minią?
Motyvacija. Galimybė kovoti tokioje arenoje prieš savo žmones – tai yra didžiulė garbė ir tuo pačiu, tai motyvuoja dar daugiau dirbti, nes norisi padovanoti žmonėms kuo geresnes emocijas.

Julija, ar žinai kelią į visų taip išsvajotą UFC?
Šitas klausimas vienu metu yra komplikuotas ir tuo pačiu paprastas. Reikia daug dirbti, laimėti kovas, reikia, kad žmonės apie tave kalbėtų. Skamba paprastai, bet sunkumas yra tame, kad pats MMA pasaulis yra nenuspėjamas – viena klaida kovoje ir ranką jau kelia ne tau. Taip pat daug priklauso ir nuo to, kaip dirba tavo vadyba. Viskas priklauso nuo aplinkybių MMA pasaulyje tuo metu.  Bet tikrai viskas yra įmanoma ir tie kovotojai, kurie jau kovoja aukščiausiose MMA lygose ir yra čempionai, jie yra žmonės, kurių kelias į sėkmę prasidėjo nuo elementaraus darbo sporto salėje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
"Vytautas" prabudo per vėlai
2018 03 19
LKL
Iki LKL pirmenybių rungtynių Alytuje su "Dzūkija" paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.
Už sukčiavimą žada išspirti iš komandos
2018 03 19
Situacija
„Lietuvos rytas“ ketina nutraukti sutartis su organizacijos vertybes pažeminusiu treneriu E.Justa ir jaunimo ekipos vadovu V.Tupčiausku.
Naujasis autobusas atnešė sėkmę
2018 03 19
Naujovė
„Kai įsėdome į „Neptūno“ spalvomis bei simboliais išmargintą autobusą pajutome didesnį žmonių susidomėjimą", - juokėsi puolėjas Edgaras Želionis.
 
Futbolas – neišdavęs ir neišduotas
2018 03 20
Veteranai
"Stojau į aukštąją ne todėl, kad svajojau būti inžinieriumi, o todėl, kad jos komanda žaidė aukščiausioje lygoje", - kalba Utenos futbolo legenda F. Bižys.
"Žalgiris" - nepramušamas
2018 03 19
A lyga
Pirmuosius taškus praradusi "Sūduva" išliko pirma. Ji ir "Žalgiris" - dvi nepralaimėjusios A lygos komandos. Pastarasis - dar ir nepraleidęs įvarčio.
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos čempionai
2018 03 19
Sportiniai šokiai
Lietuvos sportinių šokių čempionate poros varžėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus bei taurių varžybas.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė iš Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
 
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas