sportas.info 2018 m. kovo 9 d. 11:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kovotoja laukia stiprių baltarusės smūgių

Kovotojos Julijos Stoliarenko pergalės tiek Lietuvoje, tiek Japonijoje kalba pačios už save – mergina žino esanti teisingame kelyje.

Julija Stoliarenko
Julija Stoliarenko
   
„Šįkart namo, į Lietuvą, grįžau stipriai patobulėjusi ir pagaliau jaučiuosi užtikrinta“, – prisipažino kovotoja.

Kovo 17 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje tarptautiniame turnyro „Bushido KOK 2018 Vilnius“ ringe lietuvaitė surems pirštines su grėsminga varžove iš Ukrainos – Tatsiana Firsava.

Pirmiausia, sveika sugrįžusi ilgesniam laikui į Lietuvą. Kaip čia jautiesi? – paklausėme Julijos.
Puikiai. Visur gerai, bet namuose: Lietuvoje, su savo komanda ir treneriu tobulėti ir treniruotis yra geriausia (šypsosi). Labai pasiilgau savo žmonių, po Japonijos daugiau pradėjau vertinti artimus pagal mąstymą žmones. Tik vasaros jau norisi, šalta pas mus.

Ilgai buvai Japonijoje, ko ten išmokai, kas nustebino?
Japonijoje teko po truputį išbandyti įvairių tradicinių kovos menų, tai suteikė daugiau supratimo bendrai apie kovos menus. Geriausia, ką japonai turi iš kovos menų – dziudo. Aš tuo tikrai įsitikinau. Labiausiai mane nustebino, kaip ten yra dirbama su vaikais. Jų vaikai jau nuo mažų dienų yra atsidavę darbui, svajoja apie olimpines žaidynes ir dirba taip, kaip pas mus daugelis suaugusių nenori dirbti.

Mano gyvenimas taip susiklostė, kad teko įšokti į profesionalų MMA neturint mėgėjų kovų patirties ir savo karjeros pradžioje daugiausiai man trūko ne įgūdžių, o būtent tos patirties, kovos jutimo. Japonijos organizacijos „Seiza“ kovos pagal taisykles buvo labiau artimos mėgėjų MMA taisyklėms, pagal kurias turėjau net 4 kovas praeitais metais. Būtent ten aš pagaliau pajutau savo „žaidimą“, kai kurios svarbius kovos momentus ir kaip kombinuoti tam tikras technikas. Ta patirtis buvo labai svarbi mano tobulėjimui.Taip pat Japonijoje susipažinau su man nauju kovos menų Lethwei, kilusiu iš Mianmaro. Jį dar vadina brutaliausiu kovinio sporto rūšimi. Taisyklės labai panašios į Lietuvoje puikiai žinomą Muay Thai, bet kovojama be pirštinių, leidžiama smūgiuoti ne tik rankomis, kojomis, alkūnėmis ir keliais, bet ir dar viena, kaip jie vadina – devinta galūne – galva. Ir svarbiausia, kas man patiko, jie neturi šoninių  teisėjų, kurie sprendžia kovos lemtį. Yra tik du būdai nugalėti: jeigu daktaras sustabdo kovą arba nokautas du kartus. Po pirmojo nokauto leidžiama 2 minutes pailsėti ir tęsti kovą. Kitais atvejais yra skiriamos lygiosios, jokių pergalių taškais, jokių teisėjų. Būtent Lethwei gražino mano aistrą smūgiavimui ir norą vėl kovoti pagal vien smūgiavimo taisykles. Man teko garbė kovoti 2 kovas Japonijoje prieš Mianmaro atstoves pagal Lethwei taisykles. Abi kovas laimėjau. Antroji kova buvo dėl titulo. Dabar esu pirmoji Lethwei moterų čempionė.

Kovo 17 dieną Vilniuje kovosi su Baltarusijos kovotoja Tatsiana Firsava. Kaip vyksta pasiruošimas?
Ryte – fizinis pasiruošimas, pagrinde ištvermės treniruotės, vakare – technika ir sparingai. Kažko naujo prieš kovas mokytis yra beprasmiška, nes įgūdžius reikia lavinti tarp kovų ir ilgesnį laiko tarpą, bet prieš kovą yra aštrinama tai, kas jau yra išmokta ir reikalinga tam tikrai kovai.

Ką su treneriu Donatu Uktveriu žinote apie būsimą varžovę? Kokią taktiką ruošite?
Baltarusija turi vieną stipriausių pasaulyje Muay Thai mokyklų, tad iš jų atstovų visada reikia tikėtis solidaus smūgiavimo. Mano priešininkė treniruojasi MMA klube. Taktiką jau turime, ar suveiks, pamatysime. Aš esu pasiruošusi viskam: jeigu reikės smūgiuoti – smūgiuosiu, jeigu reikės imtyniauti – imtyniausiu. D. Uktveris nuo pirmos darbo dienos akcentavo, kad aš turiu būti universali ir jeigu bus būtinybė, galėčiau keisti ir taktiką, ir kovos stilių. Tai yra MMA, reikia mokėti viską ir svarbiausia reikia mokėti prisiderinti prie kovos.

Su kokia komanda darbuojatės prieš kovą?
Ruošiuosi su savo „Fighter House/Roger Gracie Academy Kaunas“ komanda ir treneriu D. Uktveriu. Mes turime puikų jaunimą, kurie jeigu išlaikys tą ugnelę, kurią turi šiuo metu, ateityje sudrebins ne vieną pasaulio areną. O šiuo metu jie yra mano pagrindiniai treniruočių partneriai ir pagalba pasiruošime!

„Siemens“ arena – ką tau reiškia kova prieš tokią didelę žiūrovų minią?
Motyvacija. Galimybė kovoti tokioje arenoje prieš savo žmones – tai yra didžiulė garbė ir tuo pačiu, tai motyvuoja dar daugiau dirbti, nes norisi padovanoti žmonėms kuo geresnes emocijas.

Julija, ar žinai kelią į visų taip išsvajotą UFC?
Šitas klausimas vienu metu yra komplikuotas ir tuo pačiu paprastas. Reikia daug dirbti, laimėti kovas, reikia, kad žmonės apie tave kalbėtų. Skamba paprastai, bet sunkumas yra tame, kad pats MMA pasaulis yra nenuspėjamas – viena klaida kovoje ir ranką jau kelia ne tau. Taip pat daug priklauso ir nuo to, kaip dirba tavo vadyba. Viskas priklauso nuo aplinkybių MMA pasaulyje tuo metu.  Bet tikrai viskas yra įmanoma ir tie kovotojai, kurie jau kovoja aukščiausiose MMA lygose ir yra čempionai, jie yra žmonės, kurių kelias į sėkmę prasidėjo nuo elementaraus darbo sporto salėje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas