vejo3.lt 2018 m. kovo 7 d. 11:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai - greičiausi pasaulyje

Suomijoje Paulius Voverys apgynė ledrogių pasaulio čempiono vardą, o veteranų varžybose visos trys prizinės vietos atiteko lietuviams.

Paulius Voverys (viduryje)
Organizatorių nuotr.
Paulius Voverys (viduryje)
   
Suomijoje, Lahčio mieste, vasario 27-kovo 4 dienomis vyko pasaulio ledo burlenčių čempionatas. Jį organizavo tarptautinė ledo ir sniego buriavimo asociacija (WISSA). Čempionate dalyvavo geriausi sportinkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų , Suomijos, Švedijos, Prancūzijos, Rusijos, Estijos,  Latvijos ir Lietuvos - viso 105 dalyviai. Lietuvai atstovavo net 12 pajėgiausių šalies  burlentininkų.

Geriausiai sekėsi Pauliui Voveriui, kuris šiame čempionate gynė pasaulio čempiono titulą, iškovotą prieš dvejus metus Estijoje. Kova buvo atkakli. Pirmieji varžybų startai buvo sudėtingi - dukart finišuota antroje, kartą ketvirtoje pozicijoje. Tai leido P. Voveriui įsitvirtinti geriausiųjų penketuke.

Kitos dienos buvo kur kas sėkmingesnės - Paulius net tris kartus aplenkė visus varžovus ir vieną kartą užėmė trečią vietą. Iškovotos pergalės leido Lietuvos sportininkui su 14 taškų antrą kartą iš eilės tapti pasaulio čempionu.

I vieta LT-78 Paulius Voverys 14 taškų (Lietuva)
II vieta EE-92  Borisas Lubčenko 20 taškų (Estija)
III vieta LV-102 Aleksandras Leontjevas (Latvija)

Visus gera sportine forma ir puikiais rezultatais stebino veteranų varžybose dalyvavę Robertas Berkelis,  Arvydas Moliušis bei Audrius Voverys. Bendrojoje įskaitoje jie pateko į geriausiųjų dešimtuką, o veteranų įskaitoje visą prizininkų pjedestalą užėmė lietuviai - Robertas buvo 1-as, Arydas 2-as, o Audrius užėmė 3-ią vietą. Jaunimo įskaitoje Ugnius Alekna buvo 3-ias.Po varžybų pakalbinome pasaulio čempioną Paulių Voverį.

Antrą kartą laimite pasaulio čempionatą. Kurios varžybos buvo sunkesnės?
Labai sunku įvardinti, kuris čempionatas buvo sunkesnis, nes abu jie buvo labai sunkūs skirtingais aspektais. 2016 metų čempionatas buvo sunkus, nes buvo daug vėjo - varžybos reikalavo didelės patirties ir technikos. Šiemet vėjo buvo palyginti labai mažai, todėl didelę reikšmę turėjo ir fizinis pasirengimas. Esant silpnam vėjui, beveik visos distancijos metu dalyviai su bure bando užkabinti vėją (pompuoja), o tai reikalauja labai daug jėgų.

Kaip vyko pačios varžybos, ar jautėte didelę konkurenciją?
Nuo pat pirmos dienos varžybų eiga buvo nenuspėjama - aš vos laikiausi 3-ioje pozicijoje, o aiškaus lyderio nebuvo. Tačiau atkaklumas, šalti nervai ir patirtis leido sužibėti kitomis dienomis.

Kurie varžovai pagrindiniai jūsų konkurentai?
Na, jei dažnai sakau, kad Lietuva šiuo metu ledrogių sporte yra stipriausia, tai Latvija greičiausiai būtų antroje vietoje. Latvis A. Leontjevas taip pat yra daugkartinis tarptautinių ledrogių varžybų nugalėtojas ir kiekvienais metais mane priverčia rimtai paplušėti. Šiemet mane labai nustebino ir Estijos atstovas B. Ljubtšenko, nes seniau varžybose jis neužimdavo aukštų pozicijų, o šiemet iškovojo sidabro medalį.

Papasakokite apie pačią rungtį, kurioje tapote pasaulio čempionu.
Pagrindinė rungtis kaip ir kasmet - STS (short track slalom). Formatas taip pat - dėl mažos distancijos ir saugumo sumetimų visi dalyviai suskirstomi pogrupiais po penkis. Pirmą dieną turime tris atrankinius čiuožimus, kurių metu mūsų tikslas - iškopti į pirmą pogrupį prieš prasidedant įskaitiniams čiuožimams. Vėliau visi čiuožimai tampa įskaitiniai, o finišavęs paskutinėje pozicijoje, krenti į žemesnį pogrupį, laimėjęs jame kyli į aukštesnį pogrupį. Trasa labai greita, techniška - padaręs bent vieną nedidelę klaidą tu neabejotinai savo pogrupyje finišuosi paskutinis. Prie silpno vėjo sąlygų, kokias ir turėjome, ji taip pat reikalauja labai daug ištvermės.

Kuo įpatinga pergalingų ledrogių konstrukcija?
Pagrindinis mūsų ledrogių išskirtinumas ir pranašumas, palyginti su kitomis konstrukcijomis - paprastumas. Su tėčiu dažnai juokaujame - tas, kas tinka viskam, galiausiai netinka niekam. Taip ir ledrogių sporte - dažnas, norėdamas tave aplenkti, pradeda reguliuoti savo roges ir po to būna tik blogiau. Ledrogės - kaip sportinis automobilis, turi prie jų priprasti, su jomis susigyventi ir tada bus rezultatas. Taipogi atsisakę visų reguliavimų išlošėme ir svorio, kuris labai svarbus startuojant.

Kiek trunka jūsų sezonas?
Sezonas dažniausiai trunka 2-3 mėn. Pastebėjome tendenciją, kad  ledrogių sezonas vis persistumia arčiau pavasario. Kauno marios užšąla vis vėliau (gruodis dar būna gan šiltas), o pakankamai dažnai jau ir pavasarį vis dar turime puikų ledą.

Kiek šio sporto entuziastų mūsų šalyje?
Entuziastų kiekis mūsų šalyje kasmet didėja. Jau praėjusiais metais viename iš "Ledas veža" etapų jų surinkome beveik 30. Imant visą Lietuvą, nenustebčiau jei šis skaičius perkoptų pusšimtį. Gyvendami Kaune mes esame labai dėkingi turėdami Kauno marias. Tai ideali vieta tobulinti įgūdžius tiek vasarą, tiek žiemą. Tiesa, žiemą reikalai gal netgi geresni - visame pasaulyje ledo sąlygos vienodos. Pavyzdžiui, vasarą treniruotis Kauno mariose ir važiuoti į varžybas jūroje nėra labai gera mintis - jūros bangos viską keičia kardinaliai. Kuršių marios taip pat turi savitą sujauktą bangą (chop).

Kokios varžybos vyksta Lietuvoje?
Varžybas Lietuvoje vis dažniau organizuojame aš su tėčiu. Kadangi šiame sporte ir varžybose turime daug patirties, galime pasiūlyti aukštą varžybų lygį. Šiemet tradiciškai organizavome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo varžybas. Deja, ledas mūsų nelepino ir daugiau progų neturėjome. Pavyzdžiui praeitą žiemą pavyko surengti net penkis "Ledas veža" etapus su dideliu dalyvių skaičiumi. Taip pat turime minčių pradėti organizuoti ir tarptautines varžybas Lietuvoje, kadangi nusivylėme suomių organizacija.

Galbūt šios klasės varžybos galėtų tapti olimpinių žaidynių dalimi? Ko tam reikia?
Jei ši klasė taptų olimpinė - išsipildytų mano svajonė. Mintyse net turėjau koncepciją - panaudoti greitojo čiuožimo trasą ir ten pastatyti vėjo ventiliatorius. Skirtingomis dienomis būtų galima naudoti skirtingus vėjo stiprumus  (silpną, vidutinį, stiprų), varžybos visada garantuotai įvyktų. Kadangi tai vyktų uždarame stadione, būtų labai patogu stebėti varžybas. Turint omenyje, kokius greičius išvystome, kaip arti vienas kito būname ir kiek daug lenkimų įvyksta čiuožimų metu - žiūrovui tikrai būtų įdomu.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po sezono finišo – nežinia dėl ateities
2018 06 18
LKL
Šarūnas Jasikevičius pažadėjo per kelias dienas apsispręsti dėl kito sezono. Rimas Kurtinaitis patvirtino, jog nebetęs darbo Vilniaus klube.
„Žalgirio“ legionierius pateko į LKL istoriją
2018 06 18
LKL
Penktosiose „Betsafe–LKL“ serijos rungtynėse Brandonas Daviesas surengė lemiamose kovose dar neregėtą pasirodymą.
LKL – jau 20-as „Žalgirio“ triumfas
2018 06 18
LKL
„Žalgirio“ komanda vėl įrodė, jog yra didžiausia jėga Lietuvos krepšinyje – LKL čempionais kauniečiai tapo 20-tą kartą iš viso ir 8-tą kartą iš eilės.
 
"Trakams" vadovaus specialistas iš Ispanijos
2018 06 18
Treneris
Vienuolika metų Lenkijoje dirbęs ispanas José Antonio Vicuna "Kibu" nuo šios savaitės paskirtas "Trakų" vyriausiuoju treneriu.
Galimų varžovų skaičius sumažėjo
2018 06 18
Čempionų lyga
UEFA paskelbė 2018-2019 metų Čempionų lygos atrankos I etapo burtų grupes, tad galimų "Sūduvos" varžovų skaičius jau sumažėjo iki penkių.
Šilalėje praūžė futbolo viesulas
2018 06 18
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionato 11 valandų maratoną papuošė gražesni įvarčiai nei pasaulio čempionate.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Dviračių maratone - favoritų pergalės
2018 06 18
Maratonas
Sekmadienio karštis neišgąsdino rekordiškai gausaus "Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės" etapo Vilniuje dalyvių būrio.
E.Šiškevičius Prancūzijoje – tarp lyderių
2018 06 18
Lenktynės
Lietuvis galingai spurtavo paskutiniuose metruose ir nedaug trūko, kad būtų šventęs pergalę.
Lietuvis finišavo šeštas
2018 06 15
Lenktynės
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „La Route d’Occitanie“ antrajame etape penktadienį Evaldas Šiškevičius užėmė šeštąją vietą.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
Pergale džiaugėsi neilgai
2018 06 08
Atranka
„Vikingai irgi lūžta“, - po mačo su islandais teigė Lietuvos rankinio rinktinės strategas A.Juškėnas.Tada jis dar nežinojo, kad pergalė bus atimta.
 
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Klaipėdoje paaiškėjo jaunių čempionai
2018 06 15
Jauniai
42 paplūdimio tinklinio komandos iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Palangos, Lazdijų, Šiaulių, Vilniaus rajono varžėsi dėl jaunių titulų.
Lietuvių laimikis Kinijoje – reitingo taškai
2018 06 09
Paplūdimio tinklinis
I. Dumbauskaitė ir I.Zobnina pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) dviejų žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį, bet čia jas sustabdė brazilės.
Ralio favoritams - „benzingalvis“ testas
2018 06 18
Ralis
Pirmąją "Viada Rally Žemaitija 2018" dieną pilotams teko atlikti šypsenas generuojančių užduočių.
Latvijoje lietuviai buvo nepavejami
2018 06 18
Lenktynės
Šeštadienį Latvijos Bikernieki trasoje Rygoje įvyko antrasis Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionato etapas.
Aplink Lietuvą – 60 bekelės valandų
2018 06 18
Bekelė
Aštunto maratono aplink Lietuvą "4x4 perimetras" organizatorius norėtų jį įveikti pats.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pergalių varžovams lengvai nežarstė
2018 06 18
Kanupolas
Lenkijoje Kaniovo mieste vyko tryliktasis tarptautinis kanupolo turnyras. Varžybose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai.
Suomijoje - puikus lietuvių pasirodymas
2018 06 18
Orientavimasis
Lietuvos komanda didžiausiose pasaulyje orientavimosi sporto estafetėse – pirmajame dešimtuke.
Susigrąžino čempiono titulą
2018 06 18
Žolės riedulys
Auksinėmis rungtynėmis baigėsi 2017-2018 metų Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionatas
 
Treneriams – „Juventus“ žaidėjo patarimai
2018 06 18
Kursai
Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) 30 trenerių dalyvavo kelias dienas trukusiuose FIFA „Youth Coaching“ kursuose.
Geriausia dovana – auklėtinių sėkmė
2018 06 15
Žvilgsnis
Vesdamas irkluotojus meistriškumo laiptais treneris Kęstutis Bartkus negailėjo ne tik jėgų, bet rizikavo ir asmeniniais pinigais.
Kaunas pralaužė ledus
2018 06 14
Stadionas
Kauno stadiono rekonstrukcija startuos jau liepą: miesto savivaldybė su turkų kompanija "Kayi Construction" pasirašė statybos darbų sutartį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas