vejo3.lt 2018 m. kovo 7 d. 11:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai - greičiausi pasaulyje

Suomijoje Paulius Voverys apgynė ledrogių pasaulio čempiono vardą, o veteranų varžybose visos trys prizinės vietos atiteko lietuviams.

Paulius Voverys (viduryje)
Organizatorių nuotr.
Paulius Voverys (viduryje)
   
Suomijoje, Lahčio mieste, vasario 27-kovo 4 dienomis vyko pasaulio ledo burlenčių čempionatas. Jį organizavo tarptautinė ledo ir sniego buriavimo asociacija (WISSA). Čempionate dalyvavo geriausi sportinkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų , Suomijos, Švedijos, Prancūzijos, Rusijos, Estijos,  Latvijos ir Lietuvos - viso 105 dalyviai. Lietuvai atstovavo net 12 pajėgiausių šalies  burlentininkų.

Geriausiai sekėsi Pauliui Voveriui, kuris šiame čempionate gynė pasaulio čempiono titulą, iškovotą prieš dvejus metus Estijoje. Kova buvo atkakli. Pirmieji varžybų startai buvo sudėtingi - dukart finišuota antroje, kartą ketvirtoje pozicijoje. Tai leido P. Voveriui įsitvirtinti geriausiųjų penketuke.

Kitos dienos buvo kur kas sėkmingesnės - Paulius net tris kartus aplenkė visus varžovus ir vieną kartą užėmė trečią vietą. Iškovotos pergalės leido Lietuvos sportininkui su 14 taškų antrą kartą iš eilės tapti pasaulio čempionu.

I vieta LT-78 Paulius Voverys 14 taškų (Lietuva)
II vieta EE-92  Borisas Lubčenko 20 taškų (Estija)
III vieta LV-102 Aleksandras Leontjevas (Latvija)

Visus gera sportine forma ir puikiais rezultatais stebino veteranų varžybose dalyvavę Robertas Berkelis,  Arvydas Moliušis bei Audrius Voverys. Bendrojoje įskaitoje jie pateko į geriausiųjų dešimtuką, o veteranų įskaitoje visą prizininkų pjedestalą užėmė lietuviai - Robertas buvo 1-as, Arydas 2-as, o Audrius užėmė 3-ią vietą. Jaunimo įskaitoje Ugnius Alekna buvo 3-ias.Po varžybų pakalbinome pasaulio čempioną Paulių Voverį.

Antrą kartą laimite pasaulio čempionatą. Kurios varžybos buvo sunkesnės?
Labai sunku įvardinti, kuris čempionatas buvo sunkesnis, nes abu jie buvo labai sunkūs skirtingais aspektais. 2016 metų čempionatas buvo sunkus, nes buvo daug vėjo - varžybos reikalavo didelės patirties ir technikos. Šiemet vėjo buvo palyginti labai mažai, todėl didelę reikšmę turėjo ir fizinis pasirengimas. Esant silpnam vėjui, beveik visos distancijos metu dalyviai su bure bando užkabinti vėją (pompuoja), o tai reikalauja labai daug jėgų.

Kaip vyko pačios varžybos, ar jautėte didelę konkurenciją?
Nuo pat pirmos dienos varžybų eiga buvo nenuspėjama - aš vos laikiausi 3-ioje pozicijoje, o aiškaus lyderio nebuvo. Tačiau atkaklumas, šalti nervai ir patirtis leido sužibėti kitomis dienomis.

Kurie varžovai pagrindiniai jūsų konkurentai?
Na, jei dažnai sakau, kad Lietuva šiuo metu ledrogių sporte yra stipriausia, tai Latvija greičiausiai būtų antroje vietoje. Latvis A. Leontjevas taip pat yra daugkartinis tarptautinių ledrogių varžybų nugalėtojas ir kiekvienais metais mane priverčia rimtai paplušėti. Šiemet mane labai nustebino ir Estijos atstovas B. Ljubtšenko, nes seniau varžybose jis neužimdavo aukštų pozicijų, o šiemet iškovojo sidabro medalį.

Papasakokite apie pačią rungtį, kurioje tapote pasaulio čempionu.
Pagrindinė rungtis kaip ir kasmet - STS (short track slalom). Formatas taip pat - dėl mažos distancijos ir saugumo sumetimų visi dalyviai suskirstomi pogrupiais po penkis. Pirmą dieną turime tris atrankinius čiuožimus, kurių metu mūsų tikslas - iškopti į pirmą pogrupį prieš prasidedant įskaitiniams čiuožimams. Vėliau visi čiuožimai tampa įskaitiniai, o finišavęs paskutinėje pozicijoje, krenti į žemesnį pogrupį, laimėjęs jame kyli į aukštesnį pogrupį. Trasa labai greita, techniška - padaręs bent vieną nedidelę klaidą tu neabejotinai savo pogrupyje finišuosi paskutinis. Prie silpno vėjo sąlygų, kokias ir turėjome, ji taip pat reikalauja labai daug ištvermės.

Kuo įpatinga pergalingų ledrogių konstrukcija?
Pagrindinis mūsų ledrogių išskirtinumas ir pranašumas, palyginti su kitomis konstrukcijomis - paprastumas. Su tėčiu dažnai juokaujame - tas, kas tinka viskam, galiausiai netinka niekam. Taip ir ledrogių sporte - dažnas, norėdamas tave aplenkti, pradeda reguliuoti savo roges ir po to būna tik blogiau. Ledrogės - kaip sportinis automobilis, turi prie jų priprasti, su jomis susigyventi ir tada bus rezultatas. Taipogi atsisakę visų reguliavimų išlošėme ir svorio, kuris labai svarbus startuojant.

Kiek trunka jūsų sezonas?
Sezonas dažniausiai trunka 2-3 mėn. Pastebėjome tendenciją, kad  ledrogių sezonas vis persistumia arčiau pavasario. Kauno marios užšąla vis vėliau (gruodis dar būna gan šiltas), o pakankamai dažnai jau ir pavasarį vis dar turime puikų ledą.

Kiek šio sporto entuziastų mūsų šalyje?
Entuziastų kiekis mūsų šalyje kasmet didėja. Jau praėjusiais metais viename iš "Ledas veža" etapų jų surinkome beveik 30. Imant visą Lietuvą, nenustebčiau jei šis skaičius perkoptų pusšimtį. Gyvendami Kaune mes esame labai dėkingi turėdami Kauno marias. Tai ideali vieta tobulinti įgūdžius tiek vasarą, tiek žiemą. Tiesa, žiemą reikalai gal netgi geresni - visame pasaulyje ledo sąlygos vienodos. Pavyzdžiui, vasarą treniruotis Kauno mariose ir važiuoti į varžybas jūroje nėra labai gera mintis - jūros bangos viską keičia kardinaliai. Kuršių marios taip pat turi savitą sujauktą bangą (chop).

Kokios varžybos vyksta Lietuvoje?
Varžybas Lietuvoje vis dažniau organizuojame aš su tėčiu. Kadangi šiame sporte ir varžybose turime daug patirties, galime pasiūlyti aukštą varžybų lygį. Šiemet tradiciškai organizavome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo varžybas. Deja, ledas mūsų nelepino ir daugiau progų neturėjome. Pavyzdžiui praeitą žiemą pavyko surengti net penkis "Ledas veža" etapus su dideliu dalyvių skaičiumi. Taip pat turime minčių pradėti organizuoti ir tarptautines varžybas Lietuvoje, kadangi nusivylėme suomių organizacija.

Galbūt šios klasės varžybos galėtų tapti olimpinių žaidynių dalimi? Ko tam reikia?
Jei ši klasė taptų olimpinė - išsipildytų mano svajonė. Mintyse net turėjau koncepciją - panaudoti greitojo čiuožimo trasą ir ten pastatyti vėjo ventiliatorius. Skirtingomis dienomis būtų galima naudoti skirtingus vėjo stiprumus  (silpną, vidutinį, stiprų), varžybos visada garantuotai įvyktų. Kadangi tai vyktų uždarame stadione, būtų labai patogu stebėti varžybas. Turint omenyje, kokius greičius išvystome, kaip arti vienas kito būname ir kiek daug lenkimų įvyksta čiuožimų metu - žiūrovui tikrai būtų įdomu.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas