vejo3.lt 2018 m. kovo 7 d. 11:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai - greičiausi pasaulyje

Suomijoje Paulius Voverys apgynė ledrogių pasaulio čempiono vardą, o veteranų varžybose visos trys prizinės vietos atiteko lietuviams.

Paulius Voverys (viduryje)
Organizatorių nuotr.
Paulius Voverys (viduryje)
   
Suomijoje, Lahčio mieste, vasario 27-kovo 4 dienomis vyko pasaulio ledo burlenčių čempionatas. Jį organizavo tarptautinė ledo ir sniego buriavimo asociacija (WISSA). Čempionate dalyvavo geriausi sportinkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų , Suomijos, Švedijos, Prancūzijos, Rusijos, Estijos,  Latvijos ir Lietuvos - viso 105 dalyviai. Lietuvai atstovavo net 12 pajėgiausių šalies  burlentininkų.

Geriausiai sekėsi Pauliui Voveriui, kuris šiame čempionate gynė pasaulio čempiono titulą, iškovotą prieš dvejus metus Estijoje. Kova buvo atkakli. Pirmieji varžybų startai buvo sudėtingi - dukart finišuota antroje, kartą ketvirtoje pozicijoje. Tai leido P. Voveriui įsitvirtinti geriausiųjų penketuke.

Kitos dienos buvo kur kas sėkmingesnės - Paulius net tris kartus aplenkė visus varžovus ir vieną kartą užėmė trečią vietą. Iškovotos pergalės leido Lietuvos sportininkui su 14 taškų antrą kartą iš eilės tapti pasaulio čempionu.

I vieta LT-78 Paulius Voverys 14 taškų (Lietuva)
II vieta EE-92  Borisas Lubčenko 20 taškų (Estija)
III vieta LV-102 Aleksandras Leontjevas (Latvija)

Visus gera sportine forma ir puikiais rezultatais stebino veteranų varžybose dalyvavę Robertas Berkelis,  Arvydas Moliušis bei Audrius Voverys. Bendrojoje įskaitoje jie pateko į geriausiųjų dešimtuką, o veteranų įskaitoje visą prizininkų pjedestalą užėmė lietuviai - Robertas buvo 1-as, Arydas 2-as, o Audrius užėmė 3-ią vietą. Jaunimo įskaitoje Ugnius Alekna buvo 3-ias.Po varžybų pakalbinome pasaulio čempioną Paulių Voverį.

Antrą kartą laimite pasaulio čempionatą. Kurios varžybos buvo sunkesnės?
Labai sunku įvardinti, kuris čempionatas buvo sunkesnis, nes abu jie buvo labai sunkūs skirtingais aspektais. 2016 metų čempionatas buvo sunkus, nes buvo daug vėjo - varžybos reikalavo didelės patirties ir technikos. Šiemet vėjo buvo palyginti labai mažai, todėl didelę reikšmę turėjo ir fizinis pasirengimas. Esant silpnam vėjui, beveik visos distancijos metu dalyviai su bure bando užkabinti vėją (pompuoja), o tai reikalauja labai daug jėgų.

Kaip vyko pačios varžybos, ar jautėte didelę konkurenciją?
Nuo pat pirmos dienos varžybų eiga buvo nenuspėjama - aš vos laikiausi 3-ioje pozicijoje, o aiškaus lyderio nebuvo. Tačiau atkaklumas, šalti nervai ir patirtis leido sužibėti kitomis dienomis.

Kurie varžovai pagrindiniai jūsų konkurentai?
Na, jei dažnai sakau, kad Lietuva šiuo metu ledrogių sporte yra stipriausia, tai Latvija greičiausiai būtų antroje vietoje. Latvis A. Leontjevas taip pat yra daugkartinis tarptautinių ledrogių varžybų nugalėtojas ir kiekvienais metais mane priverčia rimtai paplušėti. Šiemet mane labai nustebino ir Estijos atstovas B. Ljubtšenko, nes seniau varžybose jis neužimdavo aukštų pozicijų, o šiemet iškovojo sidabro medalį.

Papasakokite apie pačią rungtį, kurioje tapote pasaulio čempionu.
Pagrindinė rungtis kaip ir kasmet - STS (short track slalom). Formatas taip pat - dėl mažos distancijos ir saugumo sumetimų visi dalyviai suskirstomi pogrupiais po penkis. Pirmą dieną turime tris atrankinius čiuožimus, kurių metu mūsų tikslas - iškopti į pirmą pogrupį prieš prasidedant įskaitiniams čiuožimams. Vėliau visi čiuožimai tampa įskaitiniai, o finišavęs paskutinėje pozicijoje, krenti į žemesnį pogrupį, laimėjęs jame kyli į aukštesnį pogrupį. Trasa labai greita, techniška - padaręs bent vieną nedidelę klaidą tu neabejotinai savo pogrupyje finišuosi paskutinis. Prie silpno vėjo sąlygų, kokias ir turėjome, ji taip pat reikalauja labai daug ištvermės.

Kuo įpatinga pergalingų ledrogių konstrukcija?
Pagrindinis mūsų ledrogių išskirtinumas ir pranašumas, palyginti su kitomis konstrukcijomis - paprastumas. Su tėčiu dažnai juokaujame - tas, kas tinka viskam, galiausiai netinka niekam. Taip ir ledrogių sporte - dažnas, norėdamas tave aplenkti, pradeda reguliuoti savo roges ir po to būna tik blogiau. Ledrogės - kaip sportinis automobilis, turi prie jų priprasti, su jomis susigyventi ir tada bus rezultatas. Taipogi atsisakę visų reguliavimų išlošėme ir svorio, kuris labai svarbus startuojant.

Kiek trunka jūsų sezonas?
Sezonas dažniausiai trunka 2-3 mėn. Pastebėjome tendenciją, kad  ledrogių sezonas vis persistumia arčiau pavasario. Kauno marios užšąla vis vėliau (gruodis dar būna gan šiltas), o pakankamai dažnai jau ir pavasarį vis dar turime puikų ledą.

Kiek šio sporto entuziastų mūsų šalyje?
Entuziastų kiekis mūsų šalyje kasmet didėja. Jau praėjusiais metais viename iš "Ledas veža" etapų jų surinkome beveik 30. Imant visą Lietuvą, nenustebčiau jei šis skaičius perkoptų pusšimtį. Gyvendami Kaune mes esame labai dėkingi turėdami Kauno marias. Tai ideali vieta tobulinti įgūdžius tiek vasarą, tiek žiemą. Tiesa, žiemą reikalai gal netgi geresni - visame pasaulyje ledo sąlygos vienodos. Pavyzdžiui, vasarą treniruotis Kauno mariose ir važiuoti į varžybas jūroje nėra labai gera mintis - jūros bangos viską keičia kardinaliai. Kuršių marios taip pat turi savitą sujauktą bangą (chop).

Kokios varžybos vyksta Lietuvoje?
Varžybas Lietuvoje vis dažniau organizuojame aš su tėčiu. Kadangi šiame sporte ir varžybose turime daug patirties, galime pasiūlyti aukštą varžybų lygį. Šiemet tradiciškai organizavome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo varžybas. Deja, ledas mūsų nelepino ir daugiau progų neturėjome. Pavyzdžiui praeitą žiemą pavyko surengti net penkis "Ledas veža" etapus su dideliu dalyvių skaičiumi. Taip pat turime minčių pradėti organizuoti ir tarptautines varžybas Lietuvoje, kadangi nusivylėme suomių organizacija.

Galbūt šios klasės varžybos galėtų tapti olimpinių žaidynių dalimi? Ko tam reikia?
Jei ši klasė taptų olimpinė - išsipildytų mano svajonė. Mintyse net turėjau koncepciją - panaudoti greitojo čiuožimo trasą ir ten pastatyti vėjo ventiliatorius. Skirtingomis dienomis būtų galima naudoti skirtingus vėjo stiprumus  (silpną, vidutinį, stiprų), varžybos visada garantuotai įvyktų. Kadangi tai vyktų uždarame stadione, būtų labai patogu stebėti varžybas. Turint omenyje, kokius greičius išvystome, kaip arti vienas kito būname ir kiek daug lenkimų įvyksta čiuožimų metu - žiūrovui tikrai būtų įdomu.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Vytautas" prabudo per vėlai
2018 03 19
LKL
Iki LKL pirmenybių rungtynių Alytuje su "Dzūkija" paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.
Už sukčiavimą žada išspirti iš komandos
2018 03 19
Situacija
„Lietuvos rytas“ ketina nutraukti sutartis su organizacijos vertybes pažeminusiu treneriu E.Justa ir jaunimo ekipos vadovu V.Tupčiausku.
Naujasis autobusas atnešė sėkmę
2018 03 19
Naujovė
„Kai įsėdome į „Neptūno“ spalvomis bei simboliais išmargintą autobusą pajutome didesnį žmonių susidomėjimą", - juokėsi puolėjas Edgaras Želionis.
 
"Žalgiris" - nepramušamas
2018 03 19
A lyga
Pirmuosius taškus praradusi "Sūduva" išliko pirma. Ji ir "Žalgiris" - dvi nepralaimėjusios A lygos komandos. Pastarasis - dar ir nepraleidęs įvarčio.
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Kauno Žalgiris" pratęsė pergalių seriją
2018 03 17
A lyga
Sugrįžimas namo jonaviečiams nebuvo sėkmingas – jie savo aikštėje 0:1 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos čempionai
2018 03 19
Sportiniai šokiai
Lietuvos sportinių šokių čempionate poros varžėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus bei taurių varžybas.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė iš Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
 
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas