Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 8 d. 13:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Savaitgalio meniu gurmanams - tenisas

Lietuvos sporto, politikos, verslo įžymybės savaitgalį leido mėgaudamiesi aukščiausio lygio tenisu. VIP bilietai,kainavę 200 Lt, buvo parduoti pirmiausia

Tarp žiūrovų - buvęs Premjeras, o dabar Seimo narys G.Kirkilas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Tarp žiūrovų - buvęs Premjeras, o dabar Seimo narys G.Kirkilas

 

Lietuvos tenisininkus, stojusius į kovą su britais, palaikė pilnutėlės tribūnos. Parduoti visi 2300 bilietai, bet norinčių buvo dar daugiau - buvo prekiaujama ir papildomais bilietais. Pirmiausia buvo išpirkti bilietai į VIP tribūnas. Vien VIP bilieto, kuris galiojo visas tris dienas, kaina – 200 litų. Tarp šias vietas užėmusių teniso mėgėjų buvo galima pamatyti ne vieną gerai žinomą ne tik teniso žmogų, bet ir kitų sporto šakų atstovų, verslininkų, politikų. Keletas nuomonių ir įspūdžių apie teniso šventę, kurią sukūrė Lietuvos tenisininkai savo gerbėjams.

 

 

Vytautas Kvietkauskas, Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas. „Tokio aukšto lygio varžybos Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Kadangi pats mėgėjiškai žaidžiu tenisą, pasižiūrėti, kaip žaidžia profesionalai labai įdomu. Turnyro organizacija puiku. Labai apsidžiaugiau dėl mūsų dvejeto poros – jeigu jie dar savaitę būtų pasitreniravę, ko gero, būtų laimėję. O kartu jie žaidžia tik antrą kartą. Pirmas setas baigėsi 6:0 britų naudai, tačiau paskui prasidėjo kova kaip reikiant. Vos nelaimėjome! Šios dienos (sekmadienio - aut.past.) R.Berankio mačas palieka prastoką įspūdį – nežinau kodėl, turėtų profesionalai pasakyti, kodėl visas žaidimas pirmame sete vyko tik per padavimus. Kol kas žaidimo nėra, nėra labai įdomu“, – dalijosi įspūdžiais V.Kvietkauskas tebevykstant R.Berankio kovai su Jamesu Wardu. Visas tris dienas praleidęs "SEB arenoje", prognozuoti mačo pabaigą pašnekovas bandė diplomatiškai: „Pažiūrėjus į rodiklius, turėtų laimėti Didžioji Britanija, pasižiūrėjus, kaip klostosi žaidimas, įvertinus savų sirgalių pagalbą, norėtųsi tikėti, kad laimėsime mes". LPOK prezidentas prisiminė ir neįgaliųjų kovą tarp Lietuvos ir britų tenisininkų, įvykusią dar prieš šį mačą: „Pralaimėjome labai smarkiai, tačiau mūsų tenisininkai daro didelę pažangą – taip, kaip darė pažangą žaidimo metu mūsų dvejetas. Tenisas tarp neįgaliųjų ypač populiarus, bet ne Lietuvoje. Lietuvoje turime septynis sportininkus. Labai padeda Lietuvos teniso sąjunga, „SEB arena“ leidžia tris kartus per savaitę nemokamai treniruotis, atsirado rėmėjų, kurie nupirko vežimėlius, nes jie specialūs ir labai brangūs, susidomėjo tarptautinė teniso sąjunga – viskas vyksta tokiais tempais, kad per dvejus metus, viliuosi, mūsų sportininkams pavyks pasiekti tokį lygį,  jog galėsime dalyvauti parolimpinėse žaidynėse Londone“.
 
 
 

Zigmantas Balčytis, europarlamentaras. „Nemanau, kad mano įspūdžiai gali skirtis nuo visų sirgalių, esančių čia. Matot, net užkimęs esu. Iš tikrųjų fantastika – šitas žaidimas parodė, kad mes, Lietuva, turime labai stiprią teniso komandą. Turime gerą perspektyvą ir ją reikia plėtoti. Labai įdomi buvo dvejetų kova – nesvarbu, kad mūsų jaunimas pralaimėjo. Pralaimėjo patirčiai, bet jie turi labai dideles perspektyvas ateityje. Pati geriausia, matyt, šios dienos R.Berankio kova su pirmąja britų rakete“, - sakė europarlamentaras dar neprasidėjus paskutiniam susitikimui.
 

Šarūnas Marčiulionis, buvęs krepšininkas, olimpinis čempionas: „Puiku, kad galime organizuoti tokį turnyrą. Atvažiavo rimta britų rinktinė, tad aišku, kad žmonių entuziazmas ne be reikalo. Su tokiom bazėm, kokias turime, ir su tokių žmonių, kaip Darius Mockus, iniciatyva vaikai gali tobulėti ir rezultatus matome šiandien. Ričardas žaidžia puikiai. Žiūrėjau abudu Ričardo mačus. Antrasis buvo spartesnis, kietesnis. Aukšta klasė. Tai žaidėjas su labai stabilia psichologija – mane tai itin žavi, nes tokio amžiaus tenisininkai paprastai būna dar labai karšti“.
 

Žilvinas Šilgalis, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas. „Turnyras pavykęs, Lietuva labai gerai pasirodė, aš pats asmeniškai nesitikėjau tokio žaidimo. Žiūrovai turėtų būti labai patenkinti. Žiūrint į ateitį, Lietuva turi labai neblogas perspektyvas, rezultatai turėtų augti. O R.Berankis tikrai šaunuolis. Pagal kovą ir pagal intrigą didžiausią įspūdį paliko pirmasis R.Berankio susitikimas – įtampa prikaustė visų dėmesį. Antrosios kova pradžia taip pat buvo įtempta, bet paskui R.Berankis perėmė iniciatyvą ir nugalėjo. Tikrai pelnytai nugalėjo“, – dar prieš lemiamą L.Grigelio kovą kalbėjo pašnekovas.
 

Ritas Vaiginas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius: „Emocijos puikios. Tai aukšto lygio varžybos. D. Britanija – teniso šalis, vien ką Vimbldono turnyras reiškia. Antra, pasižiūrėkime į atmosferą, tvyrančią arenoje visas tris dienas – pilna žiūrovų, suprantančių tenisą. Mūsų jaunų tenisininkų pasirodymą, nežiūrint, koks bus galutinis rezultatas, vertinu tik teigiamai. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad tai didelis žingsnis Lietuvos teniso plėtrai visoje šalyje. Be abejo, didžiausią įspūdį paliko R.Berankio žaidimas. Ir publika turbūt daugiausia atėjo jo pasižiūrėti. Dvi skirtingo kovos: jeigu pirmą dieną reikėjo žaisti penkis setus, tai šiandien užteko trijų, bet ir pirmą, ir antrą dieną Ričardo pasirodymai sukėlė daug emocijų ir didžiulį pasitenkinimą“. Daug emocijų arenoje išgyvenęs R.Vaiginas, šypsojosi: „Jaučiuosi kaip futbolo varžybose. Tai išties įdomi ir priverčianti įsijausti sporto šaka“. Buvęs futbolininkas per dvi dienas, kai stebėjo Lietuvos tenisininkų kovas pačioje arenoje, sulaukė ne vieno pasiūlymo pradėti žaisti tenisą pats. Ar pradės? „Nežinau“, - vienos sporto šakos į kitą keisti neskuba.

Gediminas Kirkilas, Seimo narys. „Visas tris dienas arenoje, nuo pradžios iki pabaigos, išskyrus tai, kad negalėjau pabūti paskutiniame dvejetų mačo sete, nes anūkės gimtadienis. Įspūdžiai patys geriausi. Panašių turnyrų užsienyje esu matęs, bet Lietuvoje – ne. Turiu pasakyti, kažkoks fantastiškas savaitgalis – su draugais, su kolegomis, su tais, su kuriais žaidžiame. O man ir dar keletui žmonių, kurie čia taip pat stebi šį turnyrą, ypač malonu, nes teko prisidėti ir prie arenos statybos, ir prie R.Berankio karjeros. Be to, mes šiandien žaidžiame prieš teniso tėvynę. Jeigu mes šiandien laimėtume, net jeigu ir nelaimėtume – rezultatas 2:3 (britų naudai) – Lietuvai jau būtų pergalė. O jeigu laimėtume, būtų išvis neįtikėtina. Pirmiausia mane nustebino mūsų komandos žaidimas. Didžiausias įspūdis – R.Berankio žaidimas, jis tikras profesionalas, techniškas, labai greitas, turi fantastišką reakciją, be to, moka išdėlioti žaidimą. L.Grigelis nustebimo pirmiausia puikiais padavimais, bet, pasirodo, jis turi ir charakterį kaip tikras lietuvis. Kad prisirinko pilna arena, man nėra labai nuostabu. Ko gero, dar keli tokie turnyrai ir mes jau galėtume žrengti teniso turnyrus „Siemens“ arenoje. Jeigu bus mūsų tenisininkų ir tenisininkių pasiekimų, bus ir žiūrovų", - įpusėjus lemiamai L.Grigelio kovai kalbėjo G.Kirkilas


Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas