Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 28 d. 14:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rekordininko svajonė – didelė lydeka

60-metį švenčiantis daugkartinis Lietuvos ėjimo čempionas ir rekordininkas Valdas Kazlauskas: „Ačiū Dievui, kad mano rekordai jau pradedami klibinti.“

V.Kazlauskas.
pliadisfoto.com nuotr.
V.Kazlauskas.
   
Šiandien 60-metį švenčiantis Kauno „Starto“ sporto mokyklos lengvosios atletikos treneris Valdas Kazlauskas gerino pasaulio ir Europos bei 21 kartą Lietuvos rekordus. Dabar jis ugdo ėjikus, kurių vienas – Marius Šavelskis dalyvavo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. 
 
Didžiajame sporte V. Kazlauskas praleido 21 metus. „Sportuoti pradėjau vėlai, būdamas 19 metų. Tačiau tai nesutrukdė man pagerinti vieną Europos ir tris pasaulio rekordus, 10 kartų tapti Lietuvos čempionu ir dalyvauti Atlantos olimpinėse žaidynėse“, - džiaugiasi jubiliatas. 

Kas labiausiai įsiminė sportuojant?
Sportinis ėjimas tapo mano gyvenimo būdu. Aštuonerius metus (1983-1990 m.) atstovavau SSRS rinktinei. Kaip lietuviui, tai buvo gana daug. Atstovaudamas SSRS rinktinei, dukart (1988-1989 m.) laimėjau Pasaulio taurę, 1986-aiais dalyvavau „Geros valios“ žaidynėse. Tačiau nebuvau pakviestas dalyvavau nė viename pasaulio ir Europos čempionate, nes SSRS ėjikai tuo metu buvo ypač stiprūs ir dominavo pasaulyje. 

1990-aisiais kovo 10 d. atsisakiau atstovauti SSRS ir daugiau niekur nevažiavau. 

Pasiekei daugybę pergalių, o kurią labiausiai vertini?
Gal 1988-aisiais Hildesheime (Vokietija) plente pagerintą pasaulio rekordą, kai nuotolį nuėjau per 38 min.34 sek.  Pavyko pasiekti ypatingai gerą sportinę formą, rekordą pagerinau be didelių valios pastangų. 
 
Labai įsiminė ir jaunystės metais, kai dar buvau jaunas, žalias ir kupinas emocijų, 1980-aisiais Maskvoje per SSRS uždarų patalpų čempionatą vasario -16ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną – laimėtas bronzos medalis ir pagerintas Lietuvos rekordas. 

Po kažkiek laiko tas rekordas buvo ilgai svarstomas, kurią gi dieną jis buvo užfiksuotas.  

Ar prisimeni savo sportinės karjeros pradžią?
Gimiau ir augau Vilniuje. Mano pažintis su sportiniu ėjimu prasidėjo nuo pažinties su Melburno olimpiniu vicečempionu Antanu Mikėnu. 

Ta pažintis mane įkvėpė sekti jo pėdomis. Tada mokiausi Vilniaus prekybos mokykloje ir vienas dėstytojų, kurio pavardės dabar neatsimenu, suvedė mane su daugkartiniu Lietuvos čempionu ir treneriu Algirdu Šakaliu, kuris tuo metu dar ir pats aktyviai sportavo.  

1976-aisiais kovo mėnesį užsirašiau į šio puikaus sportininko ir trenerio grupę. Pas Algirdą Šakalį pradėjau savo sportinę karjerą, pas jį ir baigiau.  Tai – be galo puikus treneris ir žmogus, kuris mano gyvenime suvaidino didelį vaidmenį. Mano šeimoje ir giminėje buvau vienintelis sportininkas 


Kaip atsidūrei Kaune?
Vilniuje priklausiau Aukštojo sportinio meistriškumo mokyklai, tačiau ji manęs nerėmė, nors 1979-aisiais ir įvykdžiau sporto meistro normą. Kadangi mokykla man negalėjo padėti, tai 1979 –aisiais išvažiavau į Kauną. Įstojau studijuoti į Kūno kultūros institutą, kurį baigiau 1986-aisiais. Kaune ir pasilikau. 

Iki šiol vis dar nepagerinti tavo 5 km, 10 km, 15 km ir 20 km nuotolių rekordai plente, stadione, manieže. 
Neseniai netekau vieno iš savo rekordų, kurį pasiekiau dar 1980-aisiais – šiomis dienomis 3 km distancijoje 11,4 sek. Škotijoje jį pagerino Marius Žiūkas. Pasveikinau Marių su šiuo rekordu. Ačiū Dievui, kad mano pasiektu Lietuvos rekordus jau pradedami klibinti. 

Kaip galvoji, kodėl tie rekordai taip ilgai laikosi?
Yra keletas priežasčių. Viena ir, gal būt, pagrindinė – Lietuvoje nėra didelės konkurencijos, yra tik pavieniai žmonės. 

Kada yra vienas didelio meistriškumo sportininkas, jam nėra varžovų, tai pačiam save priversti kovoti su savimi ir laiku - gana sudėtinga. 

Gal pačiam pavyks išsiugdysi mokinį greitesnį už save?
Treneriu irgi dirbu jau 21 metus. Dideles viltis sieju su Mariumi Šavelskiu, buvo didelis džiaugsmas jį išlydėti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tikėjausi, jog Marius olimpinėse žaidynėse pasirodys geriau. Dabar jis padarė pertrauką, šiuo metu nesitreniruoja ir nežinau, ar jis toliau sportuos, ar ne. Vaikinas tikrai talentingas. 

Sulaukus brandaus amžiaus, pasakyk, kokia tavo didžiausia svajonė?
Dabar jau ne svajoju, o gyvenu. Svajoti jau gana, reikia dirbti. Labai noriu ištraukti kokį 5 kg sveriantį lydį.
      
   
 
 
    
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ - per žingsnį nuo pusfinalio
2018 05 24
LKL
Kauno „Žalgiris“ užtikrinta pergale 96:75 Kėdainiuose prieš "Nevėžį" ketvirtfinalyje pažymėjo sugrįžimą į „Betsafe-LKL“ čempionato kovas.
Aistruoliams siūlo įspūdingą prizą
2018 05 24
LKL
"Lietuvos ryto" ir "Neptūno" akistatoje aistruolių lauks unikali galimybė išvysti rungtynių užkulisius bei kilni misija.
LKL vadovai priėmė kolegas iš Kinijos
2018 05 24
Bendradarbiavimas
Pernai lapkritį bendradarbiavimo sutartį pasirašiusios Lietuvos ir Kinijos krepšinio lygos šią vasarą ketina įgyvendinti pirmus bendrus planus.
 
Palangoje kritusi „Jonava“ lieka paskutinė
2018 05 24
A lyga
Ir pakeitusią trenerį „Jonavą“ persekioja nesėkmės A lygoje. Šį kartą jonaviškiai buvo priversti pripažinti „Palangos“ pranašumą.
Jaunasis talentas - „Hellas“ peržiūroje
2018 05 24
Peržiūra
Trečiadienį A lygoje sužaidęs 90 minučių, „Trakų“ saugas Justinas Marazas ketvirtadienį mindžikavo oro uoste, kur laukė, galbūt, gyvenimo kelionės.
Patarė ne svajoti, bet sunkiai dirbti
2018 05 24
Ugdymas
Lietuvoje viešinti futbolo specialistas akcentavo, kad teisingam jauno žaidėjo ugdymo procesui organizuoti būtinos žinios ir planavimas.
„Cosma“ kyla į kovą
2018 05 24
Lengvoji atletika
Prestižinėse varžybose dalyvausiantis pajėgiausias Lietuvos lengvosios atletikos klubas yra pajėgiausios sudėties jo istorijoje.
Lengvaatlečių varžybose – rankininkų rekordai
2018 05 23
Žaidynės
Vilniaus gimnazistų sporto žaidynėse ketvirtus metus iš eilės komandų įskaitoje triumfavo Simono Daukanto gimnazijos atstovai.
Bėgikių tikslas - olimpinės žaidynės
2018 05 23
Bėgimas
Svajonė ar realybė? Lietuvos bėgikių estafetės komanda sieks prasibrauti į olimpines žaidynes.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Lietuvis teisėjaus jaunimo olimpiadoje
2018 05 24
Boksas
Gintaras Šniukšta tapo pirmuoju Lietuvos bokso teisėju, dirbsiančiu jaunimo olimpinėse žaidynėse.
Švedijoje – visų spalvų apdovanojimai
2018 05 22
Imtynės
Europos Šiaurės šalių imtynių čempionate lietuvės iškovojo penkis medalius.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2018 05 22
MTB
Druskininkuose sekmadienį prasidėjo 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas.
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
Kaune pagerbti geriausi rankininkai
2018 05 24
Rankinis
Oficialiame Lietuvos vyrų bei moterų rankinio lygų uždaryme buvo pagerbti nugalėtojai ir prizininkai, apdovanoti geriausi šalies metų rankininkai.
„Dragūnui“ norisi didesnių iššūkių
2018 05 21
Žvilgsnis
„Kartais susidaro įspūdis, kad mes jau išaugome savo kelnaites ir norisi didesnių iššūkių, bent jau man kaip treneriui“, - tegia treneris A.Juškėnas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
 
Džiaugiasi Prancūzijos elite įgyta patirtimi
2018 05 23
Moterų tinklinis
Viena geriausių Lietuvos tinklininkių Monika Šalkutė šį sezoną išbandė savo jėgas aukščiausioje Prancūzijos lygoje.
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
10 įdomių „Formula Junior“ faktų
2018 05 24
Lenktynės
Birželio 3 d. Lietuvoje įvyks įdomus automobilių sporto renginys – „Nemuno Žiedo“ trasoje Kačerginėje lenktyniaus net 40 dar nematyti bolidų.
Žurnalistų ralyje laukia užsieniečių desanto
2018 05 23
Ralis
Italas Federico Baglini "Press ralyje" išsikėlė tikslą: nelikti paskutiniu.
Kačerginėje rungsis ir Dakaro dalyviai
2018 05 23
Enduro
Visos dienos renginio motociklininkams „Moto Fiesta“ metu vyks enduro varžybos „Moto 5“, kuriose susirinks stipriausi sportininkai
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Savivaldybėms – išskirtinė galimybė
2018 05 24
Projektas
Olimpiečiai ir kiti žinomi sporto ir pramogų pasaulio atstovai Vilniaus Vingio parke pristatė dovaną aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.
Sportininkų azartas žavėjo žiūrovus
2018 05 24
Kanupolas
Alytaus kanupolininkai varžėsi Vokietijos ir pačių organizuotose varžybose Lietuvos vandenyse.
Atrankos barjerą įveikė visos lietuvės
2018 05 23
Penkiakovė
Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas.
 
Sporto meistrai dalinosi patirtimi
2018 05 24
Žvilgsnis
Vilniaus r. Guopstų kaime esančioje Jėzuitų gimnazijos poilsio bazėje vyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ narių susirinkimas-seminaras.
Palangoje karaliaus sportas
2018 05 24
Anonsas
Palangoje tris dienas vyks tradicinis festivalis „Sportas visiems“. Čia rinksis ir draugijos „Žalgiris“ žaidynių rajonų grupės finalinių varžybų dalyviai.
Geriausias kadras užfiksuotas ant ledo
2018 05 24
Konkursas
Geriausios balandžio mėnesio sporto nuotraukos rinkimuose dalyvavo 13 fotografų. Nugalėtoju tapo Lukas Bartkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas