Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 28 d. 14:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rekordininko svajonė – didelė lydeka

60-metį švenčiantis daugkartinis Lietuvos ėjimo čempionas ir rekordininkas Valdas Kazlauskas: „Ačiū Dievui, kad mano rekordai jau pradedami klibinti.“

V.Kazlauskas.
pliadisfoto.com nuotr.
V.Kazlauskas.
   
Šiandien 60-metį švenčiantis Kauno „Starto“ sporto mokyklos lengvosios atletikos treneris Valdas Kazlauskas gerino pasaulio ir Europos bei 21 kartą Lietuvos rekordus. Dabar jis ugdo ėjikus, kurių vienas – Marius Šavelskis dalyvavo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. 
 
Didžiajame sporte V. Kazlauskas praleido 21 metus. „Sportuoti pradėjau vėlai, būdamas 19 metų. Tačiau tai nesutrukdė man pagerinti vieną Europos ir tris pasaulio rekordus, 10 kartų tapti Lietuvos čempionu ir dalyvauti Atlantos olimpinėse žaidynėse“, - džiaugiasi jubiliatas. 

Kas labiausiai įsiminė sportuojant?
Sportinis ėjimas tapo mano gyvenimo būdu. Aštuonerius metus (1983-1990 m.) atstovavau SSRS rinktinei. Kaip lietuviui, tai buvo gana daug. Atstovaudamas SSRS rinktinei, dukart (1988-1989 m.) laimėjau Pasaulio taurę, 1986-aiais dalyvavau „Geros valios“ žaidynėse. Tačiau nebuvau pakviestas dalyvavau nė viename pasaulio ir Europos čempionate, nes SSRS ėjikai tuo metu buvo ypač stiprūs ir dominavo pasaulyje. 

1990-aisiais kovo 10 d. atsisakiau atstovauti SSRS ir daugiau niekur nevažiavau. 

Pasiekei daugybę pergalių, o kurią labiausiai vertini?
Gal 1988-aisiais Hildesheime (Vokietija) plente pagerintą pasaulio rekordą, kai nuotolį nuėjau per 38 min.34 sek.  Pavyko pasiekti ypatingai gerą sportinę formą, rekordą pagerinau be didelių valios pastangų. 
 
Labai įsiminė ir jaunystės metais, kai dar buvau jaunas, žalias ir kupinas emocijų, 1980-aisiais Maskvoje per SSRS uždarų patalpų čempionatą vasario -16ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną – laimėtas bronzos medalis ir pagerintas Lietuvos rekordas. 

Po kažkiek laiko tas rekordas buvo ilgai svarstomas, kurią gi dieną jis buvo užfiksuotas.  

Ar prisimeni savo sportinės karjeros pradžią?
Gimiau ir augau Vilniuje. Mano pažintis su sportiniu ėjimu prasidėjo nuo pažinties su Melburno olimpiniu vicečempionu Antanu Mikėnu. 

Ta pažintis mane įkvėpė sekti jo pėdomis. Tada mokiausi Vilniaus prekybos mokykloje ir vienas dėstytojų, kurio pavardės dabar neatsimenu, suvedė mane su daugkartiniu Lietuvos čempionu ir treneriu Algirdu Šakaliu, kuris tuo metu dar ir pats aktyviai sportavo.  

1976-aisiais kovo mėnesį užsirašiau į šio puikaus sportininko ir trenerio grupę. Pas Algirdą Šakalį pradėjau savo sportinę karjerą, pas jį ir baigiau.  Tai – be galo puikus treneris ir žmogus, kuris mano gyvenime suvaidino didelį vaidmenį. Mano šeimoje ir giminėje buvau vienintelis sportininkas 


Kaip atsidūrei Kaune?
Vilniuje priklausiau Aukštojo sportinio meistriškumo mokyklai, tačiau ji manęs nerėmė, nors 1979-aisiais ir įvykdžiau sporto meistro normą. Kadangi mokykla man negalėjo padėti, tai 1979 –aisiais išvažiavau į Kauną. Įstojau studijuoti į Kūno kultūros institutą, kurį baigiau 1986-aisiais. Kaune ir pasilikau. 

Iki šiol vis dar nepagerinti tavo 5 km, 10 km, 15 km ir 20 km nuotolių rekordai plente, stadione, manieže. 
Neseniai netekau vieno iš savo rekordų, kurį pasiekiau dar 1980-aisiais – šiomis dienomis 3 km distancijoje 11,4 sek. Škotijoje jį pagerino Marius Žiūkas. Pasveikinau Marių su šiuo rekordu. Ačiū Dievui, kad mano pasiektu Lietuvos rekordus jau pradedami klibinti. 

Kaip galvoji, kodėl tie rekordai taip ilgai laikosi?
Yra keletas priežasčių. Viena ir, gal būt, pagrindinė – Lietuvoje nėra didelės konkurencijos, yra tik pavieniai žmonės. 

Kada yra vienas didelio meistriškumo sportininkas, jam nėra varžovų, tai pačiam save priversti kovoti su savimi ir laiku - gana sudėtinga. 

Gal pačiam pavyks išsiugdysi mokinį greitesnį už save?
Treneriu irgi dirbu jau 21 metus. Dideles viltis sieju su Mariumi Šavelskiu, buvo didelis džiaugsmas jį išlydėti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tikėjausi, jog Marius olimpinėse žaidynėse pasirodys geriau. Dabar jis padarė pertrauką, šiuo metu nesitreniruoja ir nežinau, ar jis toliau sportuos, ar ne. Vaikinas tikrai talentingas. 

Sulaukus brandaus amžiaus, pasakyk, kokia tavo didžiausia svajonė?
Dabar jau ne svajoju, o gyvenu. Svajoti jau gana, reikia dirbti. Labai noriu ištraukti kokį 5 kg sveriantį lydį.
      
   
 
 
    
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
„Kibirkštis“ turėjo vargo su šiaulietėmis
2019 01 19
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa „MultiGyn“ lygoje tris kėlinius atsilikinėjo, bet puikiai sužaidė paskutinį ketvirtį ir 68:54 įveikė „Šiaulių-Universitetą“.
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
“Dragūnas” metus pradės intensyviai
2019 01 09
Interviu
"Jeigu leisime sau pagalvoti, kad esame labai geri ir varžovai vien mūsų vardo išsigąs, turėsime didelių problemų", - sako "Dragūno" treneris A. Juškėnas.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
„Pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti“
2019 01 18
Dakaras
A.Juknevičiaus šturmanas D.Vaičiulis: „Man bene labiausiai patikęs momentas – tai naktis kopose. Be vandens, be maisto, esi vienas kilometrų spinduliu.“
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
D. Rapšiui - du aukso medaliai
2019 01 19
Plaukimas
16-ųjų tarptautinių plaukimo varžybų „Flanders Cup“ 200 m ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse greičiausias buvo lietuvis Danas Rapšys.
Pergalė ir pralaimėjimas
2019 01 18
Badmintonas
Vytautė Fomkinaitė Švedijoje vykstančiame badmintono turnyre laimėjo pirmąją kovą, o Gerda Voitechovskaja suklupo.
Svarbu ne tik jėga ir greitis, bet ir protas
2019 01 18
Žvilgsnis
Amerikietiško futbolo entuziastai kratosi etiketės: tai ne šiurkštus sportas (VIDEO).
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas