LTOK informacija 2018 m. vasario 20 d. 10:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunimą ugdys pasitelkiant sportą

Europoje pasisekimo sulaukęs projektas „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) sėkmingai įgyvendinamas ir Lietuvoje.

Renginio akimirka
Renginio akimirka
   
Mūsų šalyje šis projektas pirmą kartą organizuojamas Britų tarybos kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, o jam pasirinktas Klaipėdos regionas. Projektas jau spėjo gerokai įsibėgėti, o jaunieji organizatoriai bei dalyviai stipriai apšilti.

Ne vienerius metus pasaulyje organizuojamas projektas „Svajonių komandos“ Lietuvoje įgyvendinamas kone pusmetį. Į projektinę veiklą šįkart įsitraukė ir dalyvauja 22 Klaipėdos regiono mokytojai, 66 jaunieji lyderiai, o dalyvių skaičius peržengia 500. Projekto metu užtikrinamas gerųjų praktikų apsikeitimas regioniniu lygiu.

Projektą „Svajonių komandos“ sudaro trys etapai. 1-jame etape vyko pedagogų mokymai, 2-jame – jaunųjų lyderių mokymai mokiniams,  3-jame – vyresnieji mokyklos mokiniai su įgytu žinių bagažu, pedagogų konsultacijomis ir suteiktomis priemonėmis turėjo suorganizuoti  sporto festivalį mažiesiems.

Vasario 15 d. projekto „Svajonių komandos“ sporto festivalis praūžė M. Mažvydo progimnazijoje. Keturios mokyklos: „Žemynos“ gimnazijos, M. Gorkio, M. Mažvydo „Santarvės“, ir M. Mažvydo progimnazijos sėkmingai įvykdė visus projekto „Svajonių komandos“ etapus, susivienijo bendram tikslui, o jų darbą ir triūsą vainikavo įspūdingas sporto renginys. Įvairių estafečių, vaikų juoko, džiaugsmo čia tikrai netrūko. Varžybos buvo suorganizuotos pačių jaunųjų lyderių.

Projektas vos tik spėjus apšilti jau neša akivaizdžius rezultatus: buria bendruomenes, teikia naudą mokytojams, yra labai svarbus ir įdomus ateities kartoms. Projekte dalyvaujantys mokiniai tampa sektinais pavyzdžiais vieni kitiems, mokyklos buria komandas, o su pedagogų pagalba ugdomi ateities lyderiai.

„Tokių veiklų, susitikimų ir tarpmokyklinio bendradarbiavimo labai trūksta. To paties dialogo vienų su kitais, “ – neslepia projekto aktualumo ir reikalingumo Klaipėdos „Žemynos" gimnazijos pedagogė Brigita Mineikienė. Ji pabrėžia, jog užmegzti ryšiai tikrai nenutrūks: „Aš manau, kad šį bendradarbiavimą tęsime“.

Visi vienbalsiai pritaria, jog tokie renginiai yra ne tik reikalingi, bet ir naudingi. Vaikams tai įdomu, jie su mielu noru įsitraukia į netradicines veiklas, susijusias su sportu ir fiziniu aktyvumu. Pedagogai tobulėja ir kuria dialogus su kitų mokyklų bendruomenėmis, kas yra ypač svarbu šiandien, kuomet vis sunkiau sekasi jaunuolius sudominti tradiciniais mokymosi būdais.

 „Projektai, kurie yra pagrįsti neformaliuoju ugdymu, yra ypač svarbūs. Mūsų atveju mokyklos buvo tarp-kultūrinės, tad ypač svarbu, kad mokiniai turi galimybę susitikti, pabendrauti, rasti būdų, kaip susikalbėti, kaip peržengti kalbos barjerą. Nes vieniems paprasčiau bendrauti lietuviškai, o kitiems – rusiškai. Džiugu, kad su tuo jie puikiai susitvarkė!” – dalinasi savo mintimis pedagogė Brigita.Festivalyje aktyviai dalyvavo visi: tiek pedagogai, tiek jaunuoliai, tiek mažieji. Štai dešimtmetis Erikas Noreika iš M. Mažvydo progimnazijos neslepia savo entuziazmo: „Man labai patiko. Visi dirbome kaip komanda ir buvo labai smagu.  Man labiausiai patiko rungtis su kamuoliu. Jį nešti ir bėgioti. Taip gerai pasportavau, norėčiau, kad daugiau būtų tokių renginių. Mielai sutikčiau sudalyvauti dar ir dar kartą.“

Jaunasis lyderis,  vienas iš sporto festivalio organizatorių 14-metis Danilas Dežurnovas iš „Santaros“ progimnazijos taip pat atvirauja, jog tokio tipo projektas jį labai sudomino.

„Įgijau naujų gebėjimų: organizacinių, lyderystės, viešojo kalbėjimo, planavimo. Įgytas žinias tikrai galėsiu pritaikyti ir mokykloje, ir darbe. Pamokose taip pat galiu pritaikyti visas šias žinias, kai vyksta komandiniai darbai,“ – nuoširdžiai pasakoja Danilas ir priduria, jog labiausiai jam patiko finalinis sporto renginys, prie kurio organizavimo prisidėjo ir jis pats. „Ši diena, pagrindinis festivalis, buvo ypatingiausia, nes tiek organizavome, tiek daug kalbėjomės, mokėmės ir ruošėmės, o šiandien visa tai galėjome įgyvendinti,“ – neslepia pakilių jausmų Danilas.

Projektas yra paremtas pasaulyje taikomomis metodikomis, todėl jame aiškiai įvardyta, kurie įgūdžiai yra svarbiausi, kurios bazinės žinios privalomos tiek jaunuoliams, tiek pedagogams. Netradiciniai metodai dar kartą įrodo, jog yra vertingi ir šiuolaikinė mokinių karta puikiai tai priima. Jie suteikia laisvę kūrybai, o mokytojo darbas ir mokymosi procesas tampa įdomesnis, todėl vaikai su džiaugsmu įsitraukia į tokio tipo veiklas: „Be abejonės patobulėjau kaip pedagogė. Įgavau daug žinių, patobulinau ir turėtas - planavimą, organizacinius įgūdžius,“ – mielai dalinasi Brigita Mineikienė.

Įgytas žinias galima pritaikyti skirtinguose kontekstuose ir tai pedagogė Brigita taip pat pastebi. Žinių pritaikymas tiek jaunuoliams, tiek jai pačiai, kaip pedagogei, tikrai neapsiriboja vien  pamokomis: „Aš, kaip socialinė pedagogė, įgytas žinias galiu puikiai pritaikyti  dirbdama su ugdytiniais. Mano nuomone, tokie projektai vaikams yra be galo svarbūs. Tai ne tik reikalinga, bet tikrai naudinga.“

Abejingų finaliniame renginyje nebuvo – ore tvyrojo gera nuotaika, visiems buvo smagu, ypač pedagogams matyti, kokių rezultatų pavyko pasiekti jauniesiems lyderiams, o moksleiviams – tai puiki iliustracija, ką reiškia dirbti kartu ir siekti bendrų rezultatų.

Projektas „Svajonių komandos“ dar kartą visiems parodo, jog  sportas – tai universali priemonė, ugdanti ne tik fizinį kūną, bet ir pasitikėjimą savimi, lyderystę. Tai komandinis darbas, reikalaujantis daug organizacinių sugebėjimų bei juos ugdantis.

Pirmasis „Svajonių komandos“ sporto festivalis jau įvyko, tačiau iš viso komandų yra 3, tad  laukia dar du sporto festivaliai kovo 14 d. Palangoje ir kovo 16 d. Klaipėdoje.

Daugiau informacijos apie projektą „Svajonių komandos“ rasite www.ltok.lt, o visus susidomėjusius, kaip seksis jauniesiems lyderiams, maloniai kviečiame apsilankyti šiuose renginiuose.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Dvidešimtmetės įveikė baltaruses
2018 06 24
U-20
Europos krepšinio čempionatui pasiruošimą tęsianti Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė sužaidė kontrolines rungtynes.
Š. Jasikevičius lieka "Žalgiryje"
2018 06 24
Treneris
Kauno "Žalgiriui" ir kitą sezoną diriguos Šarūnas Jasikevičius. Treneris nusprendė likti gimtajame mieste bent iki 2019 metų vasaros.
10 gražiausių LKL sezono momentų
2018 06 22
LKL
Šių metų sezonas buvo itin ilgas ir žiūrovai galėjo mėgautis ne tik atkakliomis kovomis, bet ir džiaugtis išskirtiniais epizodais.
 
Ginti Lietuvos garbės – iš Anglijos klubo
2018 06 25
Veidas
Nė 15-os dar neturintis M.Burba rengiasi debiutui Lietuvos 17-mečių rinktinėje: „Atstovauti Lietuvos rinktinei man buvo viena didžiausių svajonių.“
„Sūduvoje“ – Australijoje spindėjęs žaidėjas
2018 06 25
Legionierius
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ turi dar vieną naujoką. Juo tapo Brazilijos ir Italijos pilietybes turintis Guilherme Finkleris.
Buriama pirma moterų salės futbolo rinktinė
2018 06 25
Moterų futbolas
Atranka į rinktinę vyks liepos 7 d. vyks Jonavoje. Kiekviena kandidatė turės galimybę pademonstruoti savo fizinį, taktinį ir techninį pasirengimą.
Tikslas - pranokti Europos vicečempioną
2018 06 22
Šuoliai į aukštį
Europos čempionato normatyvą įvykdęs šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas fiziniais duomenimis pranoksta Europos vicečempioną Raivydą Stanį.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
 
Anykščiuose  varžėsi kariškiai
2018 06 22
Čempionatas
Birželio 21 dieną Anykščiuose susirinko teniso entuziastai - vyko Lietuvos kariškių teniso čempionatas.
Iš Ukrainos - su titulų bagažu
2018 06 22
Jaunimas
Vilniaus teniso akademijos sportininkams - keturi titulai tarptautiniame jaunių turnyre Ukrainoje.
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Per vieną čempionatą nuskynė du titulus
2018 06 25
Lietuvos čempionatas
Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse triumfavo Gediminas Bagdonas ir Rasa Leleivytė.
Dviratininkai skaičiuoja pergales
2018 06 22
Plentas
Daiva Tušlaitė Lietuvos dviračių plento pavienio starto lenktynių čempione tapo antrąsyk, Gediminas Bagdonas triumfavo trečią kartą.
„Trenerio darbas – mano pašaukimas“
2018 06 21
Jubiliejus
Legendinis dviračių treko treneris Narsutis Dumbauskas – apie auksines mokinių pergales, baudų sistemą, psichologijos svarbą.
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
 
Nepavyko prasibrauti į atkrintamąsias
2018 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai po dramatiškos kovos pralaimėjo aštuntai pasaulio porai.
Tinklininkai  iškopė į pagrindines varžybas
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Tarptautiniuose turnyruose – lietuvių sėkmė
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai sėkmingai pradėjo turnyrus Čekijoje ir Turkijoje
Lietuvos ralio evoliucija
2018 06 23
Ralis
Kelmės apylinkėse praūžęs "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo oficialia vasaros sezono kovų pradžia ir atskleidė kaip keičiasi šis sportas.
Anykščių kartodrome – naujiena
2018 06 21
Moto
Šį sekmadienį pirmą kartą motociklininkus įsileis Anykščių kartodromas, neabejotinai juos sužavėsiantis ypač lygia danga.
Atostogoms laiko neturi
2018 06 21
Moto
Arminas Jasikonis yra žymiausias ir daugiausiai pasiekęs Lietuvos motociklų sporto atstovas.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pasaulio taurėje – trečiame dešimtuke
2018 06 23
Penkiakovė
Astanoje (Kazachstanas) vykusiose 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 25-ąją vietą.
Stovykloje mokosi stovėti ant rankų
2018 06 23
Aerobika
Aerobikos federacija neslepia džiaugsmo - pavyko įgyvendinti, pirmą kartą Kaune organizuojamos vaikų stovyklos "Aero Camp 2018" viziją.
Rinktinei - "gyvenk arba mirk" išbandymas
2018 06 22
Regbis
Lietuvos regbio-7 rinktinės jau birželio 30 - liepos 1 dienomis laukia svarbiausias metų išbandymas.
 
Šveicaras įvertino Lietuvos arenas
2018 06 22
Vizitas
UEFA salės futbolo rungtynių organizavimovadovas Laurentas Morelis įvertino Lietuvos galimybes organizuoti UEFA futsalo Čempionų lygos varžybas.
Pristatyta jaunimo ugdymo programa
2018 06 22
Seminaras
Vilniaus poilsio ir pramogų centras "Belmontas" šią savaitę vyko vaikų ir jaunimo ugdymo seminaras.
Šventėje – garsūs krepšininkai ir piršlybos
2018 06 21
Studijos
Birželio 21 d., legendinėje Kauno sporto halėje vyko akademinio jaunimo šventė - iškilmingai įteikti Lietuvos sporto universiteto (LSU) bakalauro ir magistro studijų diplomai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas