LTOK informacija 2018 m. vasario 20 d. 10:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunimą ugdys pasitelkiant sportą

Europoje pasisekimo sulaukęs projektas „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) sėkmingai įgyvendinamas ir Lietuvoje.

Renginio akimirka
Renginio akimirka
   
Mūsų šalyje šis projektas pirmą kartą organizuojamas Britų tarybos kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, o jam pasirinktas Klaipėdos regionas. Projektas jau spėjo gerokai įsibėgėti, o jaunieji organizatoriai bei dalyviai stipriai apšilti.

Ne vienerius metus pasaulyje organizuojamas projektas „Svajonių komandos“ Lietuvoje įgyvendinamas kone pusmetį. Į projektinę veiklą šįkart įsitraukė ir dalyvauja 22 Klaipėdos regiono mokytojai, 66 jaunieji lyderiai, o dalyvių skaičius peržengia 500. Projekto metu užtikrinamas gerųjų praktikų apsikeitimas regioniniu lygiu.

Projektą „Svajonių komandos“ sudaro trys etapai. 1-jame etape vyko pedagogų mokymai, 2-jame – jaunųjų lyderių mokymai mokiniams,  3-jame – vyresnieji mokyklos mokiniai su įgytu žinių bagažu, pedagogų konsultacijomis ir suteiktomis priemonėmis turėjo suorganizuoti  sporto festivalį mažiesiems.

Vasario 15 d. projekto „Svajonių komandos“ sporto festivalis praūžė M. Mažvydo progimnazijoje. Keturios mokyklos: „Žemynos“ gimnazijos, M. Gorkio, M. Mažvydo „Santarvės“, ir M. Mažvydo progimnazijos sėkmingai įvykdė visus projekto „Svajonių komandos“ etapus, susivienijo bendram tikslui, o jų darbą ir triūsą vainikavo įspūdingas sporto renginys. Įvairių estafečių, vaikų juoko, džiaugsmo čia tikrai netrūko. Varžybos buvo suorganizuotos pačių jaunųjų lyderių.

Projektas vos tik spėjus apšilti jau neša akivaizdžius rezultatus: buria bendruomenes, teikia naudą mokytojams, yra labai svarbus ir įdomus ateities kartoms. Projekte dalyvaujantys mokiniai tampa sektinais pavyzdžiais vieni kitiems, mokyklos buria komandas, o su pedagogų pagalba ugdomi ateities lyderiai.

„Tokių veiklų, susitikimų ir tarpmokyklinio bendradarbiavimo labai trūksta. To paties dialogo vienų su kitais, “ – neslepia projekto aktualumo ir reikalingumo Klaipėdos „Žemynos" gimnazijos pedagogė Brigita Mineikienė. Ji pabrėžia, jog užmegzti ryšiai tikrai nenutrūks: „Aš manau, kad šį bendradarbiavimą tęsime“.

Visi vienbalsiai pritaria, jog tokie renginiai yra ne tik reikalingi, bet ir naudingi. Vaikams tai įdomu, jie su mielu noru įsitraukia į netradicines veiklas, susijusias su sportu ir fiziniu aktyvumu. Pedagogai tobulėja ir kuria dialogus su kitų mokyklų bendruomenėmis, kas yra ypač svarbu šiandien, kuomet vis sunkiau sekasi jaunuolius sudominti tradiciniais mokymosi būdais.

 „Projektai, kurie yra pagrįsti neformaliuoju ugdymu, yra ypač svarbūs. Mūsų atveju mokyklos buvo tarp-kultūrinės, tad ypač svarbu, kad mokiniai turi galimybę susitikti, pabendrauti, rasti būdų, kaip susikalbėti, kaip peržengti kalbos barjerą. Nes vieniems paprasčiau bendrauti lietuviškai, o kitiems – rusiškai. Džiugu, kad su tuo jie puikiai susitvarkė!” – dalinasi savo mintimis pedagogė Brigita.Festivalyje aktyviai dalyvavo visi: tiek pedagogai, tiek jaunuoliai, tiek mažieji. Štai dešimtmetis Erikas Noreika iš M. Mažvydo progimnazijos neslepia savo entuziazmo: „Man labai patiko. Visi dirbome kaip komanda ir buvo labai smagu.  Man labiausiai patiko rungtis su kamuoliu. Jį nešti ir bėgioti. Taip gerai pasportavau, norėčiau, kad daugiau būtų tokių renginių. Mielai sutikčiau sudalyvauti dar ir dar kartą.“

Jaunasis lyderis,  vienas iš sporto festivalio organizatorių 14-metis Danilas Dežurnovas iš „Santaros“ progimnazijos taip pat atvirauja, jog tokio tipo projektas jį labai sudomino.

„Įgijau naujų gebėjimų: organizacinių, lyderystės, viešojo kalbėjimo, planavimo. Įgytas žinias tikrai galėsiu pritaikyti ir mokykloje, ir darbe. Pamokose taip pat galiu pritaikyti visas šias žinias, kai vyksta komandiniai darbai,“ – nuoširdžiai pasakoja Danilas ir priduria, jog labiausiai jam patiko finalinis sporto renginys, prie kurio organizavimo prisidėjo ir jis pats. „Ši diena, pagrindinis festivalis, buvo ypatingiausia, nes tiek organizavome, tiek daug kalbėjomės, mokėmės ir ruošėmės, o šiandien visa tai galėjome įgyvendinti,“ – neslepia pakilių jausmų Danilas.

Projektas yra paremtas pasaulyje taikomomis metodikomis, todėl jame aiškiai įvardyta, kurie įgūdžiai yra svarbiausi, kurios bazinės žinios privalomos tiek jaunuoliams, tiek pedagogams. Netradiciniai metodai dar kartą įrodo, jog yra vertingi ir šiuolaikinė mokinių karta puikiai tai priima. Jie suteikia laisvę kūrybai, o mokytojo darbas ir mokymosi procesas tampa įdomesnis, todėl vaikai su džiaugsmu įsitraukia į tokio tipo veiklas: „Be abejonės patobulėjau kaip pedagogė. Įgavau daug žinių, patobulinau ir turėtas - planavimą, organizacinius įgūdžius,“ – mielai dalinasi Brigita Mineikienė.

Įgytas žinias galima pritaikyti skirtinguose kontekstuose ir tai pedagogė Brigita taip pat pastebi. Žinių pritaikymas tiek jaunuoliams, tiek jai pačiai, kaip pedagogei, tikrai neapsiriboja vien  pamokomis: „Aš, kaip socialinė pedagogė, įgytas žinias galiu puikiai pritaikyti  dirbdama su ugdytiniais. Mano nuomone, tokie projektai vaikams yra be galo svarbūs. Tai ne tik reikalinga, bet tikrai naudinga.“

Abejingų finaliniame renginyje nebuvo – ore tvyrojo gera nuotaika, visiems buvo smagu, ypač pedagogams matyti, kokių rezultatų pavyko pasiekti jauniesiems lyderiams, o moksleiviams – tai puiki iliustracija, ką reiškia dirbti kartu ir siekti bendrų rezultatų.

Projektas „Svajonių komandos“ dar kartą visiems parodo, jog  sportas – tai universali priemonė, ugdanti ne tik fizinį kūną, bet ir pasitikėjimą savimi, lyderystę. Tai komandinis darbas, reikalaujantis daug organizacinių sugebėjimų bei juos ugdantis.

Pirmasis „Svajonių komandos“ sporto festivalis jau įvyko, tačiau iš viso komandų yra 3, tad  laukia dar du sporto festivaliai kovo 14 d. Palangoje ir kovo 16 d. Klaipėdoje.

Daugiau informacijos apie projektą „Svajonių komandos“ rasite www.ltok.lt, o visus susidomėjusius, kaip seksis jauniesiems lyderiams, maloniai kviečiame apsilankyti šiuose renginiuose.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas