LTOK informacija 2018 m. vasario 20 d. 10:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunimą ugdys pasitelkiant sportą

Europoje pasisekimo sulaukęs projektas „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) sėkmingai įgyvendinamas ir Lietuvoje.

Renginio akimirka
Renginio akimirka
   
Mūsų šalyje šis projektas pirmą kartą organizuojamas Britų tarybos kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, o jam pasirinktas Klaipėdos regionas. Projektas jau spėjo gerokai įsibėgėti, o jaunieji organizatoriai bei dalyviai stipriai apšilti.

Ne vienerius metus pasaulyje organizuojamas projektas „Svajonių komandos“ Lietuvoje įgyvendinamas kone pusmetį. Į projektinę veiklą šįkart įsitraukė ir dalyvauja 22 Klaipėdos regiono mokytojai, 66 jaunieji lyderiai, o dalyvių skaičius peržengia 500. Projekto metu užtikrinamas gerųjų praktikų apsikeitimas regioniniu lygiu.

Projektą „Svajonių komandos“ sudaro trys etapai. 1-jame etape vyko pedagogų mokymai, 2-jame – jaunųjų lyderių mokymai mokiniams,  3-jame – vyresnieji mokyklos mokiniai su įgytu žinių bagažu, pedagogų konsultacijomis ir suteiktomis priemonėmis turėjo suorganizuoti  sporto festivalį mažiesiems.

Vasario 15 d. projekto „Svajonių komandos“ sporto festivalis praūžė M. Mažvydo progimnazijoje. Keturios mokyklos: „Žemynos“ gimnazijos, M. Gorkio, M. Mažvydo „Santarvės“, ir M. Mažvydo progimnazijos sėkmingai įvykdė visus projekto „Svajonių komandos“ etapus, susivienijo bendram tikslui, o jų darbą ir triūsą vainikavo įspūdingas sporto renginys. Įvairių estafečių, vaikų juoko, džiaugsmo čia tikrai netrūko. Varžybos buvo suorganizuotos pačių jaunųjų lyderių.

Projektas vos tik spėjus apšilti jau neša akivaizdžius rezultatus: buria bendruomenes, teikia naudą mokytojams, yra labai svarbus ir įdomus ateities kartoms. Projekte dalyvaujantys mokiniai tampa sektinais pavyzdžiais vieni kitiems, mokyklos buria komandas, o su pedagogų pagalba ugdomi ateities lyderiai.

„Tokių veiklų, susitikimų ir tarpmokyklinio bendradarbiavimo labai trūksta. To paties dialogo vienų su kitais, “ – neslepia projekto aktualumo ir reikalingumo Klaipėdos „Žemynos" gimnazijos pedagogė Brigita Mineikienė. Ji pabrėžia, jog užmegzti ryšiai tikrai nenutrūks: „Aš manau, kad šį bendradarbiavimą tęsime“.

Visi vienbalsiai pritaria, jog tokie renginiai yra ne tik reikalingi, bet ir naudingi. Vaikams tai įdomu, jie su mielu noru įsitraukia į netradicines veiklas, susijusias su sportu ir fiziniu aktyvumu. Pedagogai tobulėja ir kuria dialogus su kitų mokyklų bendruomenėmis, kas yra ypač svarbu šiandien, kuomet vis sunkiau sekasi jaunuolius sudominti tradiciniais mokymosi būdais.

 „Projektai, kurie yra pagrįsti neformaliuoju ugdymu, yra ypač svarbūs. Mūsų atveju mokyklos buvo tarp-kultūrinės, tad ypač svarbu, kad mokiniai turi galimybę susitikti, pabendrauti, rasti būdų, kaip susikalbėti, kaip peržengti kalbos barjerą. Nes vieniems paprasčiau bendrauti lietuviškai, o kitiems – rusiškai. Džiugu, kad su tuo jie puikiai susitvarkė!” – dalinasi savo mintimis pedagogė Brigita.Festivalyje aktyviai dalyvavo visi: tiek pedagogai, tiek jaunuoliai, tiek mažieji. Štai dešimtmetis Erikas Noreika iš M. Mažvydo progimnazijos neslepia savo entuziazmo: „Man labai patiko. Visi dirbome kaip komanda ir buvo labai smagu.  Man labiausiai patiko rungtis su kamuoliu. Jį nešti ir bėgioti. Taip gerai pasportavau, norėčiau, kad daugiau būtų tokių renginių. Mielai sutikčiau sudalyvauti dar ir dar kartą.“

Jaunasis lyderis,  vienas iš sporto festivalio organizatorių 14-metis Danilas Dežurnovas iš „Santaros“ progimnazijos taip pat atvirauja, jog tokio tipo projektas jį labai sudomino.

„Įgijau naujų gebėjimų: organizacinių, lyderystės, viešojo kalbėjimo, planavimo. Įgytas žinias tikrai galėsiu pritaikyti ir mokykloje, ir darbe. Pamokose taip pat galiu pritaikyti visas šias žinias, kai vyksta komandiniai darbai,“ – nuoširdžiai pasakoja Danilas ir priduria, jog labiausiai jam patiko finalinis sporto renginys, prie kurio organizavimo prisidėjo ir jis pats. „Ši diena, pagrindinis festivalis, buvo ypatingiausia, nes tiek organizavome, tiek daug kalbėjomės, mokėmės ir ruošėmės, o šiandien visa tai galėjome įgyvendinti,“ – neslepia pakilių jausmų Danilas.

Projektas yra paremtas pasaulyje taikomomis metodikomis, todėl jame aiškiai įvardyta, kurie įgūdžiai yra svarbiausi, kurios bazinės žinios privalomos tiek jaunuoliams, tiek pedagogams. Netradiciniai metodai dar kartą įrodo, jog yra vertingi ir šiuolaikinė mokinių karta puikiai tai priima. Jie suteikia laisvę kūrybai, o mokytojo darbas ir mokymosi procesas tampa įdomesnis, todėl vaikai su džiaugsmu įsitraukia į tokio tipo veiklas: „Be abejonės patobulėjau kaip pedagogė. Įgavau daug žinių, patobulinau ir turėtas - planavimą, organizacinius įgūdžius,“ – mielai dalinasi Brigita Mineikienė.

Įgytas žinias galima pritaikyti skirtinguose kontekstuose ir tai pedagogė Brigita taip pat pastebi. Žinių pritaikymas tiek jaunuoliams, tiek jai pačiai, kaip pedagogei, tikrai neapsiriboja vien  pamokomis: „Aš, kaip socialinė pedagogė, įgytas žinias galiu puikiai pritaikyti  dirbdama su ugdytiniais. Mano nuomone, tokie projektai vaikams yra be galo svarbūs. Tai ne tik reikalinga, bet tikrai naudinga.“

Abejingų finaliniame renginyje nebuvo – ore tvyrojo gera nuotaika, visiems buvo smagu, ypač pedagogams matyti, kokių rezultatų pavyko pasiekti jauniesiems lyderiams, o moksleiviams – tai puiki iliustracija, ką reiškia dirbti kartu ir siekti bendrų rezultatų.

Projektas „Svajonių komandos“ dar kartą visiems parodo, jog  sportas – tai universali priemonė, ugdanti ne tik fizinį kūną, bet ir pasitikėjimą savimi, lyderystę. Tai komandinis darbas, reikalaujantis daug organizacinių sugebėjimų bei juos ugdantis.

Pirmasis „Svajonių komandos“ sporto festivalis jau įvyko, tačiau iš viso komandų yra 3, tad  laukia dar du sporto festivaliai kovo 14 d. Palangoje ir kovo 16 d. Klaipėdoje.

Daugiau informacijos apie projektą „Svajonių komandos“ rasite www.ltok.lt, o visus susidomėjusius, kaip seksis jauniesiems lyderiams, maloniai kviečiame apsilankyti šiuose renginiuose.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Svarbus - ir rankšluosčiu mojuojantis"
2018 03 21
Projektas
Lietuvos krepšinio rinktinės treneris D. Adomaitis yra įsitikinęs, kad vaikas, kuris patiria patyčias, nebus šimtu procentų atsidavęs komandai.
Turnyro laimėtojams – kelionė į Italiją
2018 03 21
3x3
LTEAM 3x3 krepšinio turnyre triumfavusiai komandai bus įteikti čempionų žiedai ir bilietai į "FIBA Challenger" serijos turnyrą Italijoje.
"Noriu būti "Neptūno" dalimi"
2018 03 21
LKL
Oro uoste "Neptūno" naujokui J. McKay'ui teko pasieniečiams įrodinėti, kad pase - jo nuotrauka. Mat krepšininkas neseniai nusikirpo savo ilgus plaukus.
 
Mokinių veidaus puošė šypsenos
2018 03 21
Projektas
Startavo naujasis socialinis projektas „FK JONAVA – tavo mokykloje!” Viso sezono metu "Jonavos" futbolininkai lankysis miesto pagrindinio ugdymo įstaigose.
„Šilutė“ spruko iš pirmosios lygos
2018 03 20
Pirmoji lyga
Likus penkioms dienoms iki LFF pirmosios lygos turnyro starto iš dalyvių gretų pasitraukė lygos senbuvė "Šilutė" – komanda nutarė žaisti II lygoje.
Rungtynėms su suomiais ruošiasi Gargžduose
2018 03 20
U-21
"Žaidėjai atvyko su geru nusiteikimu", - apie susirinkusią į treniruočių stovyklą Lietuvos jaunimo futbolo rinktinę kalbėjo jos treneris Caritas Falchas.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Darželiuose iki vasaros karaliaus tenisas
2018 03 20
Tenisas
Dar 2014–aisiais startavęs edukacinis teniso projektas su teniso pagrindais jau suipažindino beveik 2 tūkstančiai vaikų.
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
Pirmą dieną - viena pergalė
2018 03 21
Boksas
Vilniuje prasidėjusiame D. Pozniako atminimo tarptautiniame jaunimo bokso turnyre iš devynių pirmą dieną kovojusių lietuvių laimėjo tik vienas.
D. Pozniaką pagerbs 100 boksininkų
2018 03 20
Boksas
Į AIBA oficialų kalendorių įtrauktame jaunimo turnyre, paminėti pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną atvyks 100 boksininkų iš 10 valstybių.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Lietuvos moterų rinktinė galanda ginklus
2018 03 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiuo metu stovyklauja Alytuje ir rengiasi Europos čempionato atrankos rungtynėms su Turkijos komanda.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
 
Jaunimo čempionate - kauniečių triumfas
2018 03 20
Jaunimas
Kaune vykusiuose Lietuvos jaunimo vaikinų tinklinio čempionato finaluose visas tris pergales iškovojo favorite laikyte Kauno komanda.
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
"Energija" - per žingsnį nuo eilinio titulo
2018 03 21
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionė "Energija" finalo serijos iki trijų pergalių antrose rungtynėse laimėjo atkaklią dvikovą svečiuose prieš "Kaunas Hockey".
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Geriau pasiruošti trukdė užsitęsusi žiema
2018 03 21
Regbis
Lenkijoje vyksiančio Europos čempionato "Trophy" diviziono kovas Lietuvos jauniai pradės susitikimu su įveikiamu varžovu - Liuksemburgo regbininkais.
Netikėtas iššūkis pasaulio čempionui
2018 03 21
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderis Edgaras Matakas sieks sporto aukštumų dar vienoje rungtyje - 100 metrų plaukime peteliške.
Lietuvė Minske laimėjo bronzą
2018 03 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Minsko atvirajame šiuolaikinės penkiakovės čempionate puikiai pasirodė lietuvės: L.Batulevičiūtė - trečia, A.Tamašauskaitė - ketvirta, I.Želvytė - šešta.
 
Pasieniečiai apdovanojo sporto lyderius
2018 03 21
Apdovanojimai
Įteikti apsdovanojimai geriausiems Valstybės sienos apsaugos tarnybos sportininkams ir sporto organizatoriams.
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas