LTOK informacija 2018 m. vasario 20 d. 10:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunimą ugdys pasitelkiant sportą

Europoje pasisekimo sulaukęs projektas „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) sėkmingai įgyvendinamas ir Lietuvoje.

Renginio akimirka
Renginio akimirka
   
Mūsų šalyje šis projektas pirmą kartą organizuojamas Britų tarybos kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, o jam pasirinktas Klaipėdos regionas. Projektas jau spėjo gerokai įsibėgėti, o jaunieji organizatoriai bei dalyviai stipriai apšilti.

Ne vienerius metus pasaulyje organizuojamas projektas „Svajonių komandos“ Lietuvoje įgyvendinamas kone pusmetį. Į projektinę veiklą šįkart įsitraukė ir dalyvauja 22 Klaipėdos regiono mokytojai, 66 jaunieji lyderiai, o dalyvių skaičius peržengia 500. Projekto metu užtikrinamas gerųjų praktikų apsikeitimas regioniniu lygiu.

Projektą „Svajonių komandos“ sudaro trys etapai. 1-jame etape vyko pedagogų mokymai, 2-jame – jaunųjų lyderių mokymai mokiniams,  3-jame – vyresnieji mokyklos mokiniai su įgytu žinių bagažu, pedagogų konsultacijomis ir suteiktomis priemonėmis turėjo suorganizuoti  sporto festivalį mažiesiems.

Vasario 15 d. projekto „Svajonių komandos“ sporto festivalis praūžė M. Mažvydo progimnazijoje. Keturios mokyklos: „Žemynos“ gimnazijos, M. Gorkio, M. Mažvydo „Santarvės“, ir M. Mažvydo progimnazijos sėkmingai įvykdė visus projekto „Svajonių komandos“ etapus, susivienijo bendram tikslui, o jų darbą ir triūsą vainikavo įspūdingas sporto renginys. Įvairių estafečių, vaikų juoko, džiaugsmo čia tikrai netrūko. Varžybos buvo suorganizuotos pačių jaunųjų lyderių.

Projektas vos tik spėjus apšilti jau neša akivaizdžius rezultatus: buria bendruomenes, teikia naudą mokytojams, yra labai svarbus ir įdomus ateities kartoms. Projekte dalyvaujantys mokiniai tampa sektinais pavyzdžiais vieni kitiems, mokyklos buria komandas, o su pedagogų pagalba ugdomi ateities lyderiai.

„Tokių veiklų, susitikimų ir tarpmokyklinio bendradarbiavimo labai trūksta. To paties dialogo vienų su kitais, “ – neslepia projekto aktualumo ir reikalingumo Klaipėdos „Žemynos" gimnazijos pedagogė Brigita Mineikienė. Ji pabrėžia, jog užmegzti ryšiai tikrai nenutrūks: „Aš manau, kad šį bendradarbiavimą tęsime“.

Visi vienbalsiai pritaria, jog tokie renginiai yra ne tik reikalingi, bet ir naudingi. Vaikams tai įdomu, jie su mielu noru įsitraukia į netradicines veiklas, susijusias su sportu ir fiziniu aktyvumu. Pedagogai tobulėja ir kuria dialogus su kitų mokyklų bendruomenėmis, kas yra ypač svarbu šiandien, kuomet vis sunkiau sekasi jaunuolius sudominti tradiciniais mokymosi būdais.

 „Projektai, kurie yra pagrįsti neformaliuoju ugdymu, yra ypač svarbūs. Mūsų atveju mokyklos buvo tarp-kultūrinės, tad ypač svarbu, kad mokiniai turi galimybę susitikti, pabendrauti, rasti būdų, kaip susikalbėti, kaip peržengti kalbos barjerą. Nes vieniems paprasčiau bendrauti lietuviškai, o kitiems – rusiškai. Džiugu, kad su tuo jie puikiai susitvarkė!” – dalinasi savo mintimis pedagogė Brigita.Festivalyje aktyviai dalyvavo visi: tiek pedagogai, tiek jaunuoliai, tiek mažieji. Štai dešimtmetis Erikas Noreika iš M. Mažvydo progimnazijos neslepia savo entuziazmo: „Man labai patiko. Visi dirbome kaip komanda ir buvo labai smagu.  Man labiausiai patiko rungtis su kamuoliu. Jį nešti ir bėgioti. Taip gerai pasportavau, norėčiau, kad daugiau būtų tokių renginių. Mielai sutikčiau sudalyvauti dar ir dar kartą.“

Jaunasis lyderis,  vienas iš sporto festivalio organizatorių 14-metis Danilas Dežurnovas iš „Santaros“ progimnazijos taip pat atvirauja, jog tokio tipo projektas jį labai sudomino.

„Įgijau naujų gebėjimų: organizacinių, lyderystės, viešojo kalbėjimo, planavimo. Įgytas žinias tikrai galėsiu pritaikyti ir mokykloje, ir darbe. Pamokose taip pat galiu pritaikyti visas šias žinias, kai vyksta komandiniai darbai,“ – nuoširdžiai pasakoja Danilas ir priduria, jog labiausiai jam patiko finalinis sporto renginys, prie kurio organizavimo prisidėjo ir jis pats. „Ši diena, pagrindinis festivalis, buvo ypatingiausia, nes tiek organizavome, tiek daug kalbėjomės, mokėmės ir ruošėmės, o šiandien visa tai galėjome įgyvendinti,“ – neslepia pakilių jausmų Danilas.

Projektas yra paremtas pasaulyje taikomomis metodikomis, todėl jame aiškiai įvardyta, kurie įgūdžiai yra svarbiausi, kurios bazinės žinios privalomos tiek jaunuoliams, tiek pedagogams. Netradiciniai metodai dar kartą įrodo, jog yra vertingi ir šiuolaikinė mokinių karta puikiai tai priima. Jie suteikia laisvę kūrybai, o mokytojo darbas ir mokymosi procesas tampa įdomesnis, todėl vaikai su džiaugsmu įsitraukia į tokio tipo veiklas: „Be abejonės patobulėjau kaip pedagogė. Įgavau daug žinių, patobulinau ir turėtas - planavimą, organizacinius įgūdžius,“ – mielai dalinasi Brigita Mineikienė.

Įgytas žinias galima pritaikyti skirtinguose kontekstuose ir tai pedagogė Brigita taip pat pastebi. Žinių pritaikymas tiek jaunuoliams, tiek jai pačiai, kaip pedagogei, tikrai neapsiriboja vien  pamokomis: „Aš, kaip socialinė pedagogė, įgytas žinias galiu puikiai pritaikyti  dirbdama su ugdytiniais. Mano nuomone, tokie projektai vaikams yra be galo svarbūs. Tai ne tik reikalinga, bet tikrai naudinga.“

Abejingų finaliniame renginyje nebuvo – ore tvyrojo gera nuotaika, visiems buvo smagu, ypač pedagogams matyti, kokių rezultatų pavyko pasiekti jauniesiems lyderiams, o moksleiviams – tai puiki iliustracija, ką reiškia dirbti kartu ir siekti bendrų rezultatų.

Projektas „Svajonių komandos“ dar kartą visiems parodo, jog  sportas – tai universali priemonė, ugdanti ne tik fizinį kūną, bet ir pasitikėjimą savimi, lyderystę. Tai komandinis darbas, reikalaujantis daug organizacinių sugebėjimų bei juos ugdantis.

Pirmasis „Svajonių komandos“ sporto festivalis jau įvyko, tačiau iš viso komandų yra 3, tad  laukia dar du sporto festivaliai kovo 14 d. Palangoje ir kovo 16 d. Klaipėdoje.

Daugiau informacijos apie projektą „Svajonių komandos“ rasite www.ltok.lt, o visus susidomėjusius, kaip seksis jauniesiems lyderiams, maloniai kviečiame apsilankyti šiuose renginiuose.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lemtinga „Ryto“ pergalė – per pratęsimą
2018 12 11
Europos taurė
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai po pratęsimu pasibaigusių rungtynių Italijoje užsitikrino vietą Europos taurės „Last 16“ etape.
„Lietkabeliui“ nepavyo išsigelbėti
2018 12 11
Čempionų lyga
Čempionų lygos 8-ajame ture C grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje 64:70 (8:16, 16:10, 18:25, 22:19) nusileido Antverpeno „Telenet Giants“ (Belgija).
Rungtynių pabaigoje – drama
2018 12 11
Moterų krepšinis
Ketvirtajame kėlinyje spurtavusios Ukmergės „Vilkmergės“ (3-3) krepšininkės išsigelbėjo MultiGyn Moterų lygos trileryje Klaipėdoje.
 
Vėl praūžė „Futboliuko Kalėdos“
2018 12 12
Šventė
Ketvirtą žiemą iš eilės Nacionalinėje futbolo akademijoje renkasi mažiausieji sportininkai. Jie aktyviai leidžia dieną pramogaudami ir žaisdami futbolą.
Saugas pasirinko čempionų komandą
2018 12 12
Naujokas
Ir Vilniaus „Žalgirio“ akiratyje buvęs Gratas Sirgėdas pasirašė sutartį su Marijampolės „Sūduva“.
Futbolininkai sužinojo varžovus
2018 12 11
Burtai
UEFA būstinėje Nione ištraukti 2021 metų Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionato atrankos burtai, kuriuose paaiškėjo ir Lietuvos rinktinės varžovai.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
R.Meilutytė ramiai įplaukė į finalą
2018 12 11
Plaukimas
Pasaulio plaukimo čempionato 25 m baseine moterų 50 m krūtine rungties pusfinalyje Rūta Meilutytė užėmė trečiąją vietą ir pateko į finalą.
 
Į Lietuvą iš Sibiro ryžosi eiti pėsčiomis
2018 12 12
Žvilgsnis
Pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono charakterį grūdino ir sunkios gyvenimo sąlygos tremtyje.
LTOK jubiliejų pažymėjo konferencijoje
2018 12 11
Jubiliejus
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 30-mečio proga Vilniuje surengta konferencija „Istorijos atspindžiai dabartyje ir žvilgsnis į ateitį.
Mėnesio kadre – jaunasis kovotojas
2018 12 11
Konkursas
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos kartu su 15min.lt rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu antrą kartą tapo Augustas Četkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas