Marius Grinbergas – iš Pjongčango 2018 m. vasario 20 d. 08:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į Pjongčangą – ant meilės sparnų

Deividas Stagniūnas: apie savo naująją meilę iš Vokietijos, prabangias Isabellos Tobias vestuves, Lietuvos čiuožėjų problemas, trenerio ir modelio darbą.

D.Stagniūnas ir K.Lorenz Pjongčange.
Nuotr. iš asmeninio albumo
D.Stagniūnas ir K.Lorenz Pjongčange.
   
Lietuvis Deividas Stagniūnas Gangningo ledo arenoje dailiojo čiuožimo varžybas stebėjo užsidėjęs kepuraitę su užrašu „Germany“. O jo akys spindėjo, kai ant ledo pasirodė Vokietijos pora Kavita Lorenz ir Joti Polizoakis.
 
„Ji – pati gražiausia pasaulyje“. Taip 22-ejų K.Lorenz apibūdina 10 metų už ją vyresnis buvęs čiuožėjas iš Lietuvos. O paklaustas, kuri ledo šokėjų pora palieka didžiausią įspūdį Pjongčange, D.Stagniūnas plačiai nusišypso: „Aišku, kad Kavita Lorenz ir Joti Polizoakis.“ 
 
Daugybę kartų toje pačioje arenoje JAV ant šalto ledo per treniruote susitikusius lietuvį ir vokietę jau metus sieja karšta meilė. 
 
„Kavita treniruojasi Mičigane, kur aš dirbu treneriu, Matomės kasdien, nes kartu ir gyvename“, - atskleidė Detroite įsikūręs 2014 m. Sočio olimpinių žaidynių ledo šokių varžybose dalyvavęs D.Stagniūnas.

K.Lorenz olimpietės duonos paragavo Pjongčange. Triskart Vokietijos čempionai ledo šokių varžybose užėmė  16-ąją vietą.
 
„Ji mane aplenkė. Mes su Isabella Sočyje buvome 17-ti. Be to, Kavita dalyvavo ir komandų varžybose, kur su Vokietijos rinktine buvo septinta“, - teigė jau daug metų Amerikoje gyvenantis lietuvis.

 

Welcome 2018

A post shared by Kavita Lorenz 🇩🇪🇨🇭🇮🇳 (@kavitalorenz) on


„Prieš ketverius metus Sočyje išsipildė jo svajonė dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Duris į olimpiadą atvėrė sprendimas išimties tvarka suteikti amerikietei I.Tobias Lietuvos pilietybę. Tačiau 2014-ųjų pavasarį, po olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato, čiuožėjų poros gyvenimą sudrebino netikėtos permainos.

D.Stagniūnas dėl nuolat kamuojančių traumų ir skausmų paskelbė apie sportininko karjeros pabaigą, o I.Tobias tapo Izraelio piliete ir pradėjo šokti su nauju partneriu Ilja Tkačenka. Tačiau paaiškėjo, kad Sočio olimpinės žaidynėse buvo paskutinės ir jo buvusiai porininkei – I.Tkačenkai nepavyko gauti Izraelio pilietybės, todėl pora liko už Pjongčango žaidynių borto. Po šio smūgio I.Tobias nutarė trauktis iš sporto.

Deividai, šį kartą olimpinėse žaidynėse lankotės ne kaip sportininkas, o kaip žiūrovas. Kuriame vaidmenyje jaučiatės geriau?, - Gangningo ledo arenoje paklausėme D.Stagniūno.
Aišku, tai labai skirtingi vaidmenys. Kai buvau sportininkas, reikėjo labiau susikaupti, turėjai būti geriausios sportinės formos. O dabar aš ramiai atostogauju, atvažiavau palaikyti savo draugės Kavitos Lorenz, atstovaujančios Vokietijai. Labai džiaugiuosi jos pasirodymu.
 
Draugaujate jau metus. Bet tikriausiai buvote pažįstami ir anksčiau?
Taip, nes ji irgi yra ledo šokėja, treniruojasi Mičigane, kur ir aš dirbu treneriu, dažnai susitinkame ant ledo. Matomės kasdien, kartu gyvename. 
 
Prieš tai ilgai draugavote su JAV ledo šokėja Madison Chock, Pjongčange su savo parneriu ir širdies draugu Evanu Batesu. Kas atsitiko šiems jūsų santykiams?
Nieko neatsitiko. Mes jauni, nieko tokio. Linkiu jai sėkmės olimpinėse žaidynėse. Bet išsiskyrėme ir tiek.
 
Ar palaikote ryšius su buvusia šokių partnere Isabella Tobias?
Žinoma. Ji anksčiau treniravosi pas Igorį Špilbandą, o vėliau perėjo pas Mariną Zujevą ir čiuoždavo ten pat, kur ir aš. Ir dabar, prieš man iškrendant į Pjongčangą, ji buvo atėjusi į čiuožyklą. Isabella taip pat baigė savo sportinę karjerą, nes viskas susiklostė ne taip, kaip ji tikėjosi.
 
mes nuolat bendraujame. Buvau net jos vestuvėse praėjusią vasarą. Vestuvės buvau vau! Tokiose dar nebuvau buvęs. Viskas buvo idealu, aišku, ir brangu. Aukščiausia klasė. Nežinau, ar dar tokiose vestuvėse teks būti. Nebent savo. 
 
Isabellos ir jos draugo Samuelio vestuvių pokylis vyko viename seniausių Detroite Fox teatre. Viskas buvo pritaikyta specialiai vestuvėms, nors anksčiau ten panašių švenčių nėra buvę ir tos salės neįmanoma išsinuomoti. Bet jos vyro giminė labai turtinga, kai priklauso NHL ledo ritulio klubas „Detroit Red Wings“.

Isabella tikriausiai labai pergyveno dėl to, kad jos naujasis partneris negavo Izraelio pilietybės, todėl pora negalėjo dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse?
Žinoma. Jie yra geri čiuožėjai. O aukščiausio lygio varžybose norisi matyti geriausius sportininkus. Jie buvo stipriausia Izraelio pora ir čia būtų kovoję dėl aukštų vietų. 
 
Stipriausias Lietuvos ledo šokių pora dabar yra Saulius Ambrulevičius ir amerikietė Allison Reed. Norint patekti į olimpines žaidynes, jai taip pat reikėtų gauti Lietuvos pilietybę. Ar tai būtų įmanoma po Isabellos Tobias istorijos, kuri nesibaigė taip, kaip visi norėjo?
Nežinau. Linkiu, kad jiems viskas gerai. Nes visada sakiau, kad jei būtų Lietuvoje tokio aukšto lygio čiuožėjų merginų, tai vaikinams nekiltų jokių problemų, jokių galvos skausmų. Su lietuve būčiau ir aš čiuožęs. Čiuoži kartu, atstovauji savo šaliai, sieja ta pati kalba, ta pati kultūra. Kaip pačiam klostosi trenerio darbas po pernai atliktos kelio operacijos?
Po Sočio olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato buvo užpuolusi depresija, nes tikrai nesinorėjo baigti čiuožėjo karjeros. Bet dar Sočyje Lietuvos rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas ir kiti medikai mane gydė, kas vakarą lamdė. Skausmas buvo labai didelis. Aš pagalvojau, kad sulaukęs 40 metų dar norėsiu vaikščioti normaliai. Todėl nutariau, kad pasiekęs aukščiausią karjeros tašką – olimpines žaidynes – pasitraukti.
 
Jei ne sveikatos problemos, tikrai būčiau dalyvavęs ir Pjongčange, ir dar kitose olimpinėse žaidynėse. Nes dabar man 32-eji, tad kodėl ne?

O dabar minčių apie sugrįžimą nebuvo. Nes jau daug laiko praleidau nesportuodamas. Be to, treniruoju daug jaunimo, tad nelabai rasčiau laiko savo treniruotėms, kad galėčiau sugrįžti į šokius ant ledo ir vėl būti viršūnėje. Visų sportininkų lygis labai aukštas, jie dirba be sustojimo. 
 
Trenerio darbas man sekasi tikrai gerai, dirbu daug, nesiskundžiu, nes myliu savo darbą. Treniruoju įvairaus amžiaus vaikus. Padedu ir Marinai Zujevai, kai ji išvažiuoja į varžybas, tenka padirbėti su stipriomis jaunimo poromis. Padedu, kiek galiu. O su savo auklėtiniais dirbu be galvos skausmo – man nereikia važiuoti į varžybas. Aš ateinu ryte su kava, smagiai pabendraujame su vaikais. Man patinka su jais bendrauti, pamokyti ne tik čiuožimo, bet ir gyvenimo paslapčių, sportininko etikos. Mano darbas man puikiai sekasi, galiu sau leisti ir atskristi čia, į Korėją. Paatostogauti. 
 
Man svarbiausia, kad dabar esu sveikas. Jau nieko neskauda. Pernai vasarį Vilniuje man padarė kelio operaciją. Po jos dar ilgokai skaudėjo, visiškai skausmo nebejaučiu gal tik nuo šių metų pradžios. O nugarą iki šiol paskauda, kaip ir ranką nuo visų pakėlimų šokant. Toks sportininko gyvenimas, jam aukoji visą savo sveikatą.  
 
Dabar jau žvalgausi naujos vietos įsikurti. Kol kas gyvenu Detroite, kur labai šalta. Miestas neblogas, bet norėčiau neužilgo persikelti kur šilčiau. 

Kiek laiko būsite Pjongčange?
Beveik savaitę. Neilgai. Kai Kavitai baigsis varžybos, planuojame su jos šeima nuvažiuoti pavagyti, gal į Vokietijos namus, gal net į Seulą. O rytoj eisime žiūrėti varžybų. Ledo ritulio arba snieglenčių „Big Air“. Ši rungtis pirmą kartą yra olimpinių žaidynių programoje. Man snieglenčių sportas labai patinka, dažnai ir pats su snieglente slidinėju. Su broliu ir šią žiemą porą kartų buvome Kolorade. Taip pat žaidžiu ledo ritulį.
 
Ar sekate kitų lietuvių startus Pjongčange? Kol kas aukščiausia vieta yra 13-oji, ją užėmė biatlonininkas Tomas Kaukėnas.
Ba abejo, palaikau Tomą ir visus Lietuvos sportininkus, paskaitai visas naujienas apie juos. Tikrai esu patriotas. 13-oji vieta yra tikrai gera. 
 
Labai gaila, kad čia nepateko Agnė Sereikaitė (per atranką traumą patyrusi čiuožėja trumpuoju taku – Aut.), mes su jau puikiai susibendravome Sočyje. Linkiu jai stiprybės – sveik ir viskas bus gerai.

Užpernai demonstravote madas per Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymą.  Ar Juozas nekvietė jūsų pabūti modeliu ir pernai rudenį?
Visada kviečia, bet ne visada galiu atskristi. Juozas tikrai kietas dizaineris, mano geras draugas. Buvo didelė garbė demonstruoti jo drabužius, išbandyti kitokį vaidmenį. Esu jam dėkingas, kad pakvietė. O aš nešiausi rankoje savo pačiūžas. Tad buvau ir sportininkas, ir modelis. Jei dar kiek sukūsiu, tai gal dar kada ir eisiu. Bet tai nėra mano svarbiausia gyvenimo sritis. Man sportas labiau prie širdies.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas