Marius Grinbergas – iš Pjongčango 2018 m. vasario 20 d. 08:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į Pjongčangą – ant meilės sparnų

Deividas Stagniūnas: apie savo naująją meilę iš Vokietijos, prabangias Isabellos Tobias vestuves, Lietuvos čiuožėjų problemas, trenerio ir modelio darbą.

D.Stagniūnas ir K.Lorenz Pjongčange.
Nuotr. iš asmeninio albumo
D.Stagniūnas ir K.Lorenz Pjongčange.
   
Lietuvis Deividas Stagniūnas Gangningo ledo arenoje dailiojo čiuožimo varžybas stebėjo užsidėjęs kepuraitę su užrašu „Germany“. O jo akys spindėjo, kai ant ledo pasirodė Vokietijos pora Kavita Lorenz ir Joti Polizoakis.
 
„Ji – pati gražiausia pasaulyje“. Taip 22-ejų K.Lorenz apibūdina 10 metų už ją vyresnis buvęs čiuožėjas iš Lietuvos. O paklaustas, kuri ledo šokėjų pora palieka didžiausią įspūdį Pjongčange, D.Stagniūnas plačiai nusišypso: „Aišku, kad Kavita Lorenz ir Joti Polizoakis.“ 
 
Daugybę kartų toje pačioje arenoje JAV ant šalto ledo per treniruote susitikusius lietuvį ir vokietę jau metus sieja karšta meilė. 
 
„Kavita treniruojasi Mičigane, kur aš dirbu treneriu, Matomės kasdien, nes kartu ir gyvename“, - atskleidė Detroite įsikūręs 2014 m. Sočio olimpinių žaidynių ledo šokių varžybose dalyvavęs D.Stagniūnas.

K.Lorenz olimpietės duonos paragavo Pjongčange. Triskart Vokietijos čempionai ledo šokių varžybose užėmė  16-ąją vietą.
 
„Ji mane aplenkė. Mes su Isabella Sočyje buvome 17-ti. Be to, Kavita dalyvavo ir komandų varžybose, kur su Vokietijos rinktine buvo septinta“, - teigė jau daug metų Amerikoje gyvenantis lietuvis.

 

Welcome 2018

A post shared by Kavita Lorenz 🇩🇪🇨🇭🇮🇳 (@kavitalorenz) on


„Prieš ketverius metus Sočyje išsipildė jo svajonė dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Duris į olimpiadą atvėrė sprendimas išimties tvarka suteikti amerikietei I.Tobias Lietuvos pilietybę. Tačiau 2014-ųjų pavasarį, po olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato, čiuožėjų poros gyvenimą sudrebino netikėtos permainos.

D.Stagniūnas dėl nuolat kamuojančių traumų ir skausmų paskelbė apie sportininko karjeros pabaigą, o I.Tobias tapo Izraelio piliete ir pradėjo šokti su nauju partneriu Ilja Tkačenka. Tačiau paaiškėjo, kad Sočio olimpinės žaidynėse buvo paskutinės ir jo buvusiai porininkei – I.Tkačenkai nepavyko gauti Izraelio pilietybės, todėl pora liko už Pjongčango žaidynių borto. Po šio smūgio I.Tobias nutarė trauktis iš sporto.

Deividai, šį kartą olimpinėse žaidynėse lankotės ne kaip sportininkas, o kaip žiūrovas. Kuriame vaidmenyje jaučiatės geriau?, - Gangningo ledo arenoje paklausėme D.Stagniūno.
Aišku, tai labai skirtingi vaidmenys. Kai buvau sportininkas, reikėjo labiau susikaupti, turėjai būti geriausios sportinės formos. O dabar aš ramiai atostogauju, atvažiavau palaikyti savo draugės Kavitos Lorenz, atstovaujančios Vokietijai. Labai džiaugiuosi jos pasirodymu.
 
Draugaujate jau metus. Bet tikriausiai buvote pažįstami ir anksčiau?
Taip, nes ji irgi yra ledo šokėja, treniruojasi Mičigane, kur ir aš dirbu treneriu, dažnai susitinkame ant ledo. Matomės kasdien, kartu gyvename. 
 
Prieš tai ilgai draugavote su JAV ledo šokėja Madison Chock, Pjongčange su savo parneriu ir širdies draugu Evanu Batesu. Kas atsitiko šiems jūsų santykiams?
Nieko neatsitiko. Mes jauni, nieko tokio. Linkiu jai sėkmės olimpinėse žaidynėse. Bet išsiskyrėme ir tiek.
 
Ar palaikote ryšius su buvusia šokių partnere Isabella Tobias?
Žinoma. Ji anksčiau treniravosi pas Igorį Špilbandą, o vėliau perėjo pas Mariną Zujevą ir čiuoždavo ten pat, kur ir aš. Ir dabar, prieš man iškrendant į Pjongčangą, ji buvo atėjusi į čiuožyklą. Isabella taip pat baigė savo sportinę karjerą, nes viskas susiklostė ne taip, kaip ji tikėjosi.
 
mes nuolat bendraujame. Buvau net jos vestuvėse praėjusią vasarą. Vestuvės buvau vau! Tokiose dar nebuvau buvęs. Viskas buvo idealu, aišku, ir brangu. Aukščiausia klasė. Nežinau, ar dar tokiose vestuvėse teks būti. Nebent savo. 
 
Isabellos ir jos draugo Samuelio vestuvių pokylis vyko viename seniausių Detroite Fox teatre. Viskas buvo pritaikyta specialiai vestuvėms, nors anksčiau ten panašių švenčių nėra buvę ir tos salės neįmanoma išsinuomoti. Bet jos vyro giminė labai turtinga, kai priklauso NHL ledo ritulio klubas „Detroit Red Wings“.

Isabella tikriausiai labai pergyveno dėl to, kad jos naujasis partneris negavo Izraelio pilietybės, todėl pora negalėjo dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse?
Žinoma. Jie yra geri čiuožėjai. O aukščiausio lygio varžybose norisi matyti geriausius sportininkus. Jie buvo stipriausia Izraelio pora ir čia būtų kovoję dėl aukštų vietų. 
 
Stipriausias Lietuvos ledo šokių pora dabar yra Saulius Ambrulevičius ir amerikietė Allison Reed. Norint patekti į olimpines žaidynes, jai taip pat reikėtų gauti Lietuvos pilietybę. Ar tai būtų įmanoma po Isabellos Tobias istorijos, kuri nesibaigė taip, kaip visi norėjo?
Nežinau. Linkiu, kad jiems viskas gerai. Nes visada sakiau, kad jei būtų Lietuvoje tokio aukšto lygio čiuožėjų merginų, tai vaikinams nekiltų jokių problemų, jokių galvos skausmų. Su lietuve būčiau ir aš čiuožęs. Čiuoži kartu, atstovauji savo šaliai, sieja ta pati kalba, ta pati kultūra. Kaip pačiam klostosi trenerio darbas po pernai atliktos kelio operacijos?
Po Sočio olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato buvo užpuolusi depresija, nes tikrai nesinorėjo baigti čiuožėjo karjeros. Bet dar Sočyje Lietuvos rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas ir kiti medikai mane gydė, kas vakarą lamdė. Skausmas buvo labai didelis. Aš pagalvojau, kad sulaukęs 40 metų dar norėsiu vaikščioti normaliai. Todėl nutariau, kad pasiekęs aukščiausią karjeros tašką – olimpines žaidynes – pasitraukti.
 
Jei ne sveikatos problemos, tikrai būčiau dalyvavęs ir Pjongčange, ir dar kitose olimpinėse žaidynėse. Nes dabar man 32-eji, tad kodėl ne?

O dabar minčių apie sugrįžimą nebuvo. Nes jau daug laiko praleidau nesportuodamas. Be to, treniruoju daug jaunimo, tad nelabai rasčiau laiko savo treniruotėms, kad galėčiau sugrįžti į šokius ant ledo ir vėl būti viršūnėje. Visų sportininkų lygis labai aukštas, jie dirba be sustojimo. 
 
Trenerio darbas man sekasi tikrai gerai, dirbu daug, nesiskundžiu, nes myliu savo darbą. Treniruoju įvairaus amžiaus vaikus. Padedu ir Marinai Zujevai, kai ji išvažiuoja į varžybas, tenka padirbėti su stipriomis jaunimo poromis. Padedu, kiek galiu. O su savo auklėtiniais dirbu be galvos skausmo – man nereikia važiuoti į varžybas. Aš ateinu ryte su kava, smagiai pabendraujame su vaikais. Man patinka su jais bendrauti, pamokyti ne tik čiuožimo, bet ir gyvenimo paslapčių, sportininko etikos. Mano darbas man puikiai sekasi, galiu sau leisti ir atskristi čia, į Korėją. Paatostogauti. 
 
Man svarbiausia, kad dabar esu sveikas. Jau nieko neskauda. Pernai vasarį Vilniuje man padarė kelio operaciją. Po jos dar ilgokai skaudėjo, visiškai skausmo nebejaučiu gal tik nuo šių metų pradžios. O nugarą iki šiol paskauda, kaip ir ranką nuo visų pakėlimų šokant. Toks sportininko gyvenimas, jam aukoji visą savo sveikatą.  
 
Dabar jau žvalgausi naujos vietos įsikurti. Kol kas gyvenu Detroite, kur labai šalta. Miestas neblogas, bet norėčiau neužilgo persikelti kur šilčiau. 

Kiek laiko būsite Pjongčange?
Beveik savaitę. Neilgai. Kai Kavitai baigsis varžybos, planuojame su jos šeima nuvažiuoti pavagyti, gal į Vokietijos namus, gal net į Seulą. O rytoj eisime žiūrėti varžybų. Ledo ritulio arba snieglenčių „Big Air“. Ši rungtis pirmą kartą yra olimpinių žaidynių programoje. Man snieglenčių sportas labai patinka, dažnai ir pats su snieglente slidinėju. Su broliu ir šią žiemą porą kartų buvome Kolorade. Taip pat žaidžiu ledo ritulį.
 
Ar sekate kitų lietuvių startus Pjongčange? Kol kas aukščiausia vieta yra 13-oji, ją užėmė biatlonininkas Tomas Kaukėnas.
Ba abejo, palaikau Tomą ir visus Lietuvos sportininkus, paskaitai visas naujienas apie juos. Tikrai esu patriotas. 13-oji vieta yra tikrai gera. 
 
Labai gaila, kad čia nepateko Agnė Sereikaitė (per atranką traumą patyrusi čiuožėja trumpuoju taku – Aut.), mes su jau puikiai susibendravome Sočyje. Linkiu jai stiprybės – sveik ir viskas bus gerai.

Užpernai demonstravote madas per Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymą.  Ar Juozas nekvietė jūsų pabūti modeliu ir pernai rudenį?
Visada kviečia, bet ne visada galiu atskristi. Juozas tikrai kietas dizaineris, mano geras draugas. Buvo didelė garbė demonstruoti jo drabužius, išbandyti kitokį vaidmenį. Esu jam dėkingas, kad pakvietė. O aš nešiausi rankoje savo pačiūžas. Tad buvau ir sportininkas, ir modelis. Jei dar kiek sukūsiu, tai gal dar kada ir eisiu. Bet tai nėra mano svarbiausia gyvenimo sritis. Man sportas labiau prie širdies.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po sezono finišo – nežinia dėl ateities
2018 06 18
LKL
Šarūnas Jasikevičius pažadėjo per kelias dienas apsispręsti dėl kito sezono. Rimas Kurtinaitis patvirtino, jog nebetęs darbo Vilniaus klube.
„Žalgirio“ legionierius pateko į LKL istoriją
2018 06 18
LKL
Penktosiose „Betsafe–LKL“ serijos rungtynėse Brandonas Daviesas surengė lemiamose kovose dar neregėtą pasirodymą.
LKL – jau 20-as „Žalgirio“ triumfas
2018 06 18
LKL
„Žalgirio“ komanda vėl įrodė, jog yra didžiausia jėga Lietuvos krepšinyje – LKL čempionais kauniečiai tapo 20-tą kartą iš viso ir 8-tą kartą iš eilės.
 
"Trakams" vadovaus specialistas iš Ispanijos
2018 06 18
Treneris
Vienuolika metų Lenkijoje dirbęs ispanas José Antonio Vicuna "Kibu" nuo šios savaitės paskirtas "Trakų" vyriausiuoju treneriu.
Galimų varžovų skaičius sumažėjo
2018 06 18
Čempionų lyga
UEFA paskelbė 2018-2019 metų Čempionų lygos atrankos I etapo burtų grupes, tad galimų "Sūduvos" varžovų skaičius jau sumažėjo iki penkių.
Šilalėje praūžė futbolo viesulas
2018 06 18
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionato 11 valandų maratoną papuošė gražesni įvarčiai nei pasaulio čempionate.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Dviračių maratone - favoritų pergalės
2018 06 18
Maratonas
Sekmadienio karštis neišgąsdino rekordiškai gausaus "Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės" etapo Vilniuje dalyvių būrio.
E.Šiškevičius Prancūzijoje – tarp lyderių
2018 06 18
Lenktynės
Lietuvis galingai spurtavo paskutiniuose metruose ir nedaug trūko, kad būtų šventęs pergalę.
Lietuvis finišavo šeštas
2018 06 15
Lenktynės
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „La Route d’Occitanie“ antrajame etape penktadienį Evaldas Šiškevičius užėmė šeštąją vietą.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
Pergale džiaugėsi neilgai
2018 06 08
Atranka
„Vikingai irgi lūžta“, - po mačo su islandais teigė Lietuvos rankinio rinktinės strategas A.Juškėnas.Tada jis dar nežinojo, kad pergalė bus atimta.
 
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Klaipėdoje paaiškėjo jaunių čempionai
2018 06 15
Jauniai
42 paplūdimio tinklinio komandos iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Palangos, Lazdijų, Šiaulių, Vilniaus rajono varžėsi dėl jaunių titulų.
Lietuvių laimikis Kinijoje – reitingo taškai
2018 06 09
Paplūdimio tinklinis
I. Dumbauskaitė ir I.Zobnina pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) dviejų žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį, bet čia jas sustabdė brazilės.
Ralio favoritams - „benzingalvis“ testas
2018 06 18
Ralis
Pirmąją "Viada Rally Žemaitija 2018" dieną pilotams teko atlikti šypsenas generuojančių užduočių.
Latvijoje lietuviai buvo nepavejami
2018 06 18
Lenktynės
Šeštadienį Latvijos Bikernieki trasoje Rygoje įvyko antrasis Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionato etapas.
Aplink Lietuvą – 60 bekelės valandų
2018 06 18
Bekelė
Aštunto maratono aplink Lietuvą "4x4 perimetras" organizatorius norėtų jį įveikti pats.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pergalių varžovams lengvai nežarstė
2018 06 18
Kanupolas
Lenkijoje Kaniovo mieste vyko tryliktasis tarptautinis kanupolo turnyras. Varžybose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai.
Suomijoje - puikus lietuvių pasirodymas
2018 06 18
Orientavimasis
Lietuvos komanda didžiausiose pasaulyje orientavimosi sporto estafetėse – pirmajame dešimtuke.
Susigrąžino čempiono titulą
2018 06 18
Žolės riedulys
Auksinėmis rungtynėmis baigėsi 2017-2018 metų Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionatas
 
Treneriams – „Juventus“ žaidėjo patarimai
2018 06 18
Kursai
Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) 30 trenerių dalyvavo kelias dienas trukusiuose FIFA „Youth Coaching“ kursuose.
Geriausia dovana – auklėtinių sėkmė
2018 06 15
Žvilgsnis
Vesdamas irkluotojus meistriškumo laiptais treneris Kęstutis Bartkus negailėjo ne tik jėgų, bet rizikavo ir asmeniniais pinigais.
Kaunas pralaužė ledus
2018 06 14
Stadionas
Kauno stadiono rekonstrukcija startuos jau liepą: miesto savivaldybė su turkų kompanija "Kayi Construction" pasirašė statybos darbų sutartį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas