Marius Grinbergas – iš Pjongčango 2018 m. vasario 20 d. 08:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į Pjongčangą – ant meilės sparnų

Deividas Stagniūnas: apie savo naująją meilę iš Vokietijos, prabangias Isabellos Tobias vestuves, Lietuvos čiuožėjų problemas, trenerio ir modelio darbą.

D.Stagniūnas ir K.Lorenz Pjongčange.
Nuotr. iš asmeninio albumo
D.Stagniūnas ir K.Lorenz Pjongčange.
   
Lietuvis Deividas Stagniūnas Gangningo ledo arenoje dailiojo čiuožimo varžybas stebėjo užsidėjęs kepuraitę su užrašu „Germany“. O jo akys spindėjo, kai ant ledo pasirodė Vokietijos pora Kavita Lorenz ir Joti Polizoakis.
 
„Ji – pati gražiausia pasaulyje“. Taip 22-ejų K.Lorenz apibūdina 10 metų už ją vyresnis buvęs čiuožėjas iš Lietuvos. O paklaustas, kuri ledo šokėjų pora palieka didžiausią įspūdį Pjongčange, D.Stagniūnas plačiai nusišypso: „Aišku, kad Kavita Lorenz ir Joti Polizoakis.“ 
 
Daugybę kartų toje pačioje arenoje JAV ant šalto ledo per treniruote susitikusius lietuvį ir vokietę jau metus sieja karšta meilė. 
 
„Kavita treniruojasi Mičigane, kur aš dirbu treneriu, Matomės kasdien, nes kartu ir gyvename“, - atskleidė Detroite įsikūręs 2014 m. Sočio olimpinių žaidynių ledo šokių varžybose dalyvavęs D.Stagniūnas.

K.Lorenz olimpietės duonos paragavo Pjongčange. Triskart Vokietijos čempionai ledo šokių varžybose užėmė  16-ąją vietą.
 
„Ji mane aplenkė. Mes su Isabella Sočyje buvome 17-ti. Be to, Kavita dalyvavo ir komandų varžybose, kur su Vokietijos rinktine buvo septinta“, - teigė jau daug metų Amerikoje gyvenantis lietuvis.

 

Welcome 2018

A post shared by Kavita Lorenz 🇩🇪🇨🇭🇮🇳 (@kavitalorenz) on


„Prieš ketverius metus Sočyje išsipildė jo svajonė dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Duris į olimpiadą atvėrė sprendimas išimties tvarka suteikti amerikietei I.Tobias Lietuvos pilietybę. Tačiau 2014-ųjų pavasarį, po olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato, čiuožėjų poros gyvenimą sudrebino netikėtos permainos.

D.Stagniūnas dėl nuolat kamuojančių traumų ir skausmų paskelbė apie sportininko karjeros pabaigą, o I.Tobias tapo Izraelio piliete ir pradėjo šokti su nauju partneriu Ilja Tkačenka. Tačiau paaiškėjo, kad Sočio olimpinės žaidynėse buvo paskutinės ir jo buvusiai porininkei – I.Tkačenkai nepavyko gauti Izraelio pilietybės, todėl pora liko už Pjongčango žaidynių borto. Po šio smūgio I.Tobias nutarė trauktis iš sporto.

Deividai, šį kartą olimpinėse žaidynėse lankotės ne kaip sportininkas, o kaip žiūrovas. Kuriame vaidmenyje jaučiatės geriau?, - Gangningo ledo arenoje paklausėme D.Stagniūno.
Aišku, tai labai skirtingi vaidmenys. Kai buvau sportininkas, reikėjo labiau susikaupti, turėjai būti geriausios sportinės formos. O dabar aš ramiai atostogauju, atvažiavau palaikyti savo draugės Kavitos Lorenz, atstovaujančios Vokietijai. Labai džiaugiuosi jos pasirodymu.
 
Draugaujate jau metus. Bet tikriausiai buvote pažįstami ir anksčiau?
Taip, nes ji irgi yra ledo šokėja, treniruojasi Mičigane, kur ir aš dirbu treneriu, dažnai susitinkame ant ledo. Matomės kasdien, kartu gyvename. 
 
Prieš tai ilgai draugavote su JAV ledo šokėja Madison Chock, Pjongčange su savo parneriu ir širdies draugu Evanu Batesu. Kas atsitiko šiems jūsų santykiams?
Nieko neatsitiko. Mes jauni, nieko tokio. Linkiu jai sėkmės olimpinėse žaidynėse. Bet išsiskyrėme ir tiek.
 
Ar palaikote ryšius su buvusia šokių partnere Isabella Tobias?
Žinoma. Ji anksčiau treniravosi pas Igorį Špilbandą, o vėliau perėjo pas Mariną Zujevą ir čiuoždavo ten pat, kur ir aš. Ir dabar, prieš man iškrendant į Pjongčangą, ji buvo atėjusi į čiuožyklą. Isabella taip pat baigė savo sportinę karjerą, nes viskas susiklostė ne taip, kaip ji tikėjosi.
 
mes nuolat bendraujame. Buvau net jos vestuvėse praėjusią vasarą. Vestuvės buvau vau! Tokiose dar nebuvau buvęs. Viskas buvo idealu, aišku, ir brangu. Aukščiausia klasė. Nežinau, ar dar tokiose vestuvėse teks būti. Nebent savo. 
 
Isabellos ir jos draugo Samuelio vestuvių pokylis vyko viename seniausių Detroite Fox teatre. Viskas buvo pritaikyta specialiai vestuvėms, nors anksčiau ten panašių švenčių nėra buvę ir tos salės neįmanoma išsinuomoti. Bet jos vyro giminė labai turtinga, kai priklauso NHL ledo ritulio klubas „Detroit Red Wings“.

Isabella tikriausiai labai pergyveno dėl to, kad jos naujasis partneris negavo Izraelio pilietybės, todėl pora negalėjo dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse?
Žinoma. Jie yra geri čiuožėjai. O aukščiausio lygio varžybose norisi matyti geriausius sportininkus. Jie buvo stipriausia Izraelio pora ir čia būtų kovoję dėl aukštų vietų. 
 
Stipriausias Lietuvos ledo šokių pora dabar yra Saulius Ambrulevičius ir amerikietė Allison Reed. Norint patekti į olimpines žaidynes, jai taip pat reikėtų gauti Lietuvos pilietybę. Ar tai būtų įmanoma po Isabellos Tobias istorijos, kuri nesibaigė taip, kaip visi norėjo?
Nežinau. Linkiu, kad jiems viskas gerai. Nes visada sakiau, kad jei būtų Lietuvoje tokio aukšto lygio čiuožėjų merginų, tai vaikinams nekiltų jokių problemų, jokių galvos skausmų. Su lietuve būčiau ir aš čiuožęs. Čiuoži kartu, atstovauji savo šaliai, sieja ta pati kalba, ta pati kultūra. Kaip pačiam klostosi trenerio darbas po pernai atliktos kelio operacijos?
Po Sočio olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato buvo užpuolusi depresija, nes tikrai nesinorėjo baigti čiuožėjo karjeros. Bet dar Sočyje Lietuvos rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas ir kiti medikai mane gydė, kas vakarą lamdė. Skausmas buvo labai didelis. Aš pagalvojau, kad sulaukęs 40 metų dar norėsiu vaikščioti normaliai. Todėl nutariau, kad pasiekęs aukščiausią karjeros tašką – olimpines žaidynes – pasitraukti.
 
Jei ne sveikatos problemos, tikrai būčiau dalyvavęs ir Pjongčange, ir dar kitose olimpinėse žaidynėse. Nes dabar man 32-eji, tad kodėl ne?

O dabar minčių apie sugrįžimą nebuvo. Nes jau daug laiko praleidau nesportuodamas. Be to, treniruoju daug jaunimo, tad nelabai rasčiau laiko savo treniruotėms, kad galėčiau sugrįžti į šokius ant ledo ir vėl būti viršūnėje. Visų sportininkų lygis labai aukštas, jie dirba be sustojimo. 
 
Trenerio darbas man sekasi tikrai gerai, dirbu daug, nesiskundžiu, nes myliu savo darbą. Treniruoju įvairaus amžiaus vaikus. Padedu ir Marinai Zujevai, kai ji išvažiuoja į varžybas, tenka padirbėti su stipriomis jaunimo poromis. Padedu, kiek galiu. O su savo auklėtiniais dirbu be galvos skausmo – man nereikia važiuoti į varžybas. Aš ateinu ryte su kava, smagiai pabendraujame su vaikais. Man patinka su jais bendrauti, pamokyti ne tik čiuožimo, bet ir gyvenimo paslapčių, sportininko etikos. Mano darbas man puikiai sekasi, galiu sau leisti ir atskristi čia, į Korėją. Paatostogauti. 
 
Man svarbiausia, kad dabar esu sveikas. Jau nieko neskauda. Pernai vasarį Vilniuje man padarė kelio operaciją. Po jos dar ilgokai skaudėjo, visiškai skausmo nebejaučiu gal tik nuo šių metų pradžios. O nugarą iki šiol paskauda, kaip ir ranką nuo visų pakėlimų šokant. Toks sportininko gyvenimas, jam aukoji visą savo sveikatą.  
 
Dabar jau žvalgausi naujos vietos įsikurti. Kol kas gyvenu Detroite, kur labai šalta. Miestas neblogas, bet norėčiau neužilgo persikelti kur šilčiau. 

Kiek laiko būsite Pjongčange?
Beveik savaitę. Neilgai. Kai Kavitai baigsis varžybos, planuojame su jos šeima nuvažiuoti pavagyti, gal į Vokietijos namus, gal net į Seulą. O rytoj eisime žiūrėti varžybų. Ledo ritulio arba snieglenčių „Big Air“. Ši rungtis pirmą kartą yra olimpinių žaidynių programoje. Man snieglenčių sportas labai patinka, dažnai ir pats su snieglente slidinėju. Su broliu ir šią žiemą porą kartų buvome Kolorade. Taip pat žaidžiu ledo ritulį.
 
Ar sekate kitų lietuvių startus Pjongčange? Kol kas aukščiausia vieta yra 13-oji, ją užėmė biatlonininkas Tomas Kaukėnas.
Ba abejo, palaikau Tomą ir visus Lietuvos sportininkus, paskaitai visas naujienas apie juos. Tikrai esu patriotas. 13-oji vieta yra tikrai gera. 
 
Labai gaila, kad čia nepateko Agnė Sereikaitė (per atranką traumą patyrusi čiuožėja trumpuoju taku – Aut.), mes su jau puikiai susibendravome Sočyje. Linkiu jai stiprybės – sveik ir viskas bus gerai.

Užpernai demonstravote madas per Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymą.  Ar Juozas nekvietė jūsų pabūti modeliu ir pernai rudenį?
Visada kviečia, bet ne visada galiu atskristi. Juozas tikrai kietas dizaineris, mano geras draugas. Buvo didelė garbė demonstruoti jo drabužius, išbandyti kitokį vaidmenį. Esu jam dėkingas, kad pakvietė. O aš nešiausi rankoje savo pačiūžas. Tad buvau ir sportininkas, ir modelis. Jei dar kiek sukūsiu, tai gal dar kada ir eisiu. Bet tai nėra mano svarbiausia gyvenimo sritis. Man sportas labiau prie širdies.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lemtinga „Ryto“ pergalė – per pratęsimą
2018 12 11
Europos taurė
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai po pratęsimu pasibaigusių rungtynių Italijoje užsitikrino vietą Europos taurės „Last 16“ etape.
„Lietkabeliui“ nepavyo išsigelbėti
2018 12 11
Čempionų lyga
Čempionų lygos 8-ajame ture C grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje 64:70 (8:16, 16:10, 18:25, 22:19) nusileido Antverpeno „Telenet Giants“ (Belgija).
Rungtynių pabaigoje – drama
2018 12 11
Moterų krepšinis
Ketvirtajame kėlinyje spurtavusios Ukmergės „Vilkmergės“ (3-3) krepšininkės išsigelbėjo MultiGyn Moterų lygos trileryje Klaipėdoje.
 
Vėl praūžė „Futboliuko Kalėdos“
2018 12 12
Šventė
Ketvirtą žiemą iš eilės Nacionalinėje futbolo akademijoje renkasi mažiausieji sportininkai. Jie aktyviai leidžia dieną pramogaudami ir žaisdami futbolą.
Saugas pasirinko čempionų komandą
2018 12 12
Naujokas
Ir Vilniaus „Žalgirio“ akiratyje buvęs Gratas Sirgėdas pasirašė sutartį su Marijampolės „Sūduva“.
Futbolininkai sužinojo varžovus
2018 12 11
Burtai
UEFA būstinėje Nione ištraukti 2021 metų Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionato atrankos burtai, kuriuose paaiškėjo ir Lietuvos rinktinės varžovai.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
R.Meilutytė ramiai įplaukė į finalą
2018 12 11
Plaukimas
Pasaulio plaukimo čempionato 25 m baseine moterų 50 m krūtine rungties pusfinalyje Rūta Meilutytė užėmė trečiąją vietą ir pateko į finalą.
 
Į Lietuvą iš Sibiro ryžosi eiti pėsčiomis
2018 12 12
Žvilgsnis
Pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono charakterį grūdino ir sunkios gyvenimo sąlygos tremtyje.
LTOK jubiliejų pažymėjo konferencijoje
2018 12 11
Jubiliejus
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 30-mečio proga Vilniuje surengta konferencija „Istorijos atspindžiai dabartyje ir žvilgsnis į ateitį.
Mėnesio kadre – jaunasis kovotojas
2018 12 11
Konkursas
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos kartu su 15min.lt rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu antrą kartą tapo Augustas Četkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas