Julius Bliūdžius 2010 m. lapkričio 26 d. 01:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pralaimėjimas netrikdo Igno Baryso ryžto

Retas talentas ir reikalingas charakteris. Kalnas ambicijų ir milžiniškas potencialas. Tai - Ignas Barysas, kylanti bušido žvaigždė.

Augusto Četkausko ir Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ignas Barysas degė nekantrumu prieš praėjusį savaitgalį vykusį HERO'S bušido turnyrą „Siemens“ arenoje. Remigijaus Morkevičiaus įpėdiniu vadinamas devyniolikmetis visiškai pasitikėjo savimi ir galvojo tik apie pergalę. Kaip sportininkas ir tikėjosi, kova netruko ilgai, tačiau pergalę šventė ne jis.
 

Prancūzas Nicolas Joannes išvengė kiek karštakošiškai į kovą puolusio lietuvio kojų smūgių ir kontraatakvo, pasinaudojęs pozicine I.Baryso klaida. Pergalę varžovas išplėšė atlikęs smaugimo veiksmą.
 

„Pastebėjau, jog yra galimybė atakuoti. Atstumas buvo geras, pataikiau, bet ne tiek, kiek reikėjo. Būtų šiek tiek žemiau, būtų nokautas. Kai nepavyko, kiek pasimečiau. Neįvertinau jo džiu džitsu sugebėjimų. Atsukau nugarą, o jis tuo pasinaudojo, atlikdamas vadinamąją „giljotiną“, - kovą prisiminė Kauno klubo „Cunamis“ auklėtinis.
 

„Pernelyg daug pasitikėjau savimi. Reikėjo protingiau kovoti. Perdegiau. Mačiau, kad jis bijojo. Jo akys išdavė, kad viduj jis verkė kaip kūdikis. Bijojo kovoti stovėsenoje. Bet jis sulaukė savo momento", - teigė Ignas. 
 

Jis neslėpė, kad po tokios kovos baigties nuo trenerių gavo pakankamai daug pylos. „Visuomet liūdna, kai tiek ruošiesi, tiek atiduodi jėgų, ir viskas taip baigiasi. Be to, nemažai pamokų mokykloje praleidau, kad pasiruoščiau šiai kovai...“, - apgailestavo jaunasis kovotojas.
 

„Jei turėčiau galimybę pakartoti kovą, ką daryčiau kitaip? Pakeisčiau visą kovos piešinį. Pradėčiau nuo rankų smūgių, ir kur kas atidžiau dirbčiau gynyboje. Ypač prieš veiksmus parteryje. Tai sritis, kuriai ateity ketinu skirti žymiai didesnį dėmesį“, - tikino Ignas.
 

Jis mėgsta kontaktą su publika. Į ringą Ignas žengė itin efektingai, siekdamas užvesti publiką „Bandžiau padaryti šou, kad būtų didesnis susidomėjimas, tačiau perdegiau“, - pripažino kovotojas, bet patikino, kad šou elementai iš jo pasirodymų neišnyks ir ateityje. Tik kitąkart pasistengs, kad jie neužgožtų svarbiausio dalyko – kovos ringe. „Pirmiausia – nokautas, o po to – šou“, – šypsojosi Ignas.
 

Tik save dėl pralaimėjimo kaltinęs I.Barysas labai nesikrimto, o į kovos naudą žvelgė filosofiškai.  „Kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresniais. Žinau, kuria kryptimi dirbti. Ši kova tik dar labiau mane sustiprino. Nesu sutrikęs. Tik dar labiau noriu sportuoti, treniruotis, ir žinau, kad kitai kovai pasiruošiu geriau. Vienintelis minusas – nuvyliau gerbėjus, kurie daug vilčių į mane dėjo. Bet aš dar atsigriebsiu ir įrodysiu tų žodžių, kurie buvo išsakyti“, – teigė Ignas, prasitaręs, jog norėtų revanšinės kovos su prancūzu.


 

Nepaisant šio netikėto pralaimėjimo, I.Barysui prognozuojama stulbinanti ateitis. Daug pasako Lietuvos bušido federacijos prezidento Donato Simanaičio ištarti žodžiai: „Remgijus Morkevičius – praeitis, Ignas Barysas – ateitis“.
 

Iki nugaros operacijos, kuri, galima sakyti, sustabdė Remygos karjerą, R.Morkevičius buvo pasiekęs tokį lygį, jog kur nors pasaulyje rasti jam lygiavertį varžovą tapo beveik neįmanoma.
 

Kažko panašaus tikimasi ir iš I.Baryso, kuris kol kas ryškia žvaigžde galėjo vadintis tik S.W.A.T. turnyruose. Juose, kur dalyvauja jauni ir perspektyvūs kovotojai, Ignas nėra patyręs nė vieno pralaimėjimo.
 

Pasak D.Simanaičio, I.Baryso progresavimo tempai neįtikėtini. „Į mišrių kovų elitą jis veržiasi tarsi viesulas. Jo pažanga stebina kiekvieną dieną“, - teigė federacijos vadovas.
 

Ignas su didele pagarba kalba apie R.Morkevičių: „Malonu, kad lygina su pasauline žvaigžde, bet aš dar nesijaučiu esąs toks geras kaip Remigijus. Jo pasiekti rezultatai man kol kas tik svajonė, bet tikiu, kad jie ateis. Tikiuosi, kad pats kažkada kažkam būsiu pavyzdys“.
 

Paklaustas, ar įmanoma, jog vieną dieną „Siemens“ ringe žiūrovai išvys kovą tarp I.Baryso ir itin lėtais žingsniais į didįjį sportą bandančio grįžti R.Morkevičiaus, bušido federacijos prezidentas D.Simanaitis tik šyptelėjo: „Niekada nesakyk „niekada“.
 

„Man tai būtų didelis šansas kažką įrodyti“, - apie tokią galimybę atsiliepė Ignas. Jis teigė, kad R.Morkevičius jam yra padėjęs patarimais, tačiau bendrų treniruočių nėra turėję. „O labai norėčiau...“, - pridūrė.
 

Kitas ir bene didžiausias Igno idealas – bokso legenda Mike'as Tysonas. „Tai mano sporto idealas. Mėgstu treniruotis pagal Tysone'o ištobulintas metodikas. Tiesa, jis nedirbavo kojomis. Tiek Remigijus, tiek Tysonas mėgo kovas baigti žaibiškai, kuo greičiau. Stengiuosi periimti šį braižą. Mėgstu greitus nokauatus“, - teigė jaunasis kovotojas.

 

 

 Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
 
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
„Riteriai“ ieško kilerio
2020 02 21
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ komandos treneris Mindaugas Čepas: „Mūsų kreivė eina į viršų ir tai yra faktas.“
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas