sportas.info 2018 m. vasario 15 d. 11:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslų siekti padeda dienoraštis

Iš pamokų į treniruotes skubanti septyniolikametė bėgikė Akvilė Andriukaitytė pasakoja apie svajones, tikslus ir jaunųjų atletų kasdienybę.

A. Andrukaitytė
A. Andrukaitytė
   
Septyniolikmetė Akvilė Andriukaitytė į geriausių sportininkų sąrašus patenka jau šeštus metus iš eilės. Sausį vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose sportininkė ne tik pagerino asmeninį rezultatą (7.56) bei pasiekė geriausią rezultatą tarp jaunųjų atletų (60 m). Jai atiteko ir „Kauno maratono klubo“ piniginis prizas, skiriamas perspektyviausiems šalies jauniesiems lengvaatlečiams.
 
Profesionalus ir mėgėjus vienijantis „Kauno maratono klubo“ yra įsteigęs 1000 eurų prizinį fondą, kurį kasmet pasidalina keturi geriausi lengvaatlečiai iki 20 metų. Antrasis šių metų prizas bus įteiktas šį savaitgalį vyksiančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje.
 
Sunkiai pagaunamą, iš pamokų į treniruotes skubančią Akvilę kalbiname apie svajones, tikslus ir jaunųjų atletų kasdienybę.
 
Į geriausių sportininkių sąrašus esi įtraukiama nuo 2012 m. Kada ir kaip prasidėjo tavo sportinė karjera?
Ketvirtoje klasėje buvau pastebėta dėl savo judrumo per kūno kultūros pamokas, todėl buvau pakviesta į treniruotes. Taip ir prasidėjo mano pažintis su sportu - pamilau lengvąją atletiką. 

Kaip atrodo tavo dienotvarkė? Kiek laiko per savaitę skiri sportui?
Esu moksleivė, todėl diena prasideda nuo mokyklos, tačiau mano mokykloje sportas yra suderintas su mokslais. Kiekvieną dieną vyksta po dvi treniruotes, tik trečiadienis laisvesnis -  viena vakarinė treniruotė. Visas likusias dienas būna trys pamokos, treniruotė -  ir vėl pamokos, o po jų vyksta vakarinė treniruotė. Per dieną paskiriu 3-4 valandas sportui.
 
Sausį pagerinai asmeninį rekordą 60 m. bėgimo distancijoje, esi įvardinama sezono lydere 200 ir 300 m distancijose. Kas tau padeda siekti užsibrėžtų tikslų?
Manau, kad didelis noras ir užsispyrimas. Rašau dienoraštį ir jį vis pildau. Ten dėlioju savo mintis ir išsikeliu tikslus artėjančioms varžyboms. Taip man būna lengviau nusiteikti naujiems iššūkiams, jie tada atrodo lengviau pasiekiami.
 
Lietuvos rekordas 200 m. rungtyje priklauso Agnei Visockaitei (23,22). Galbūt sieksi pagerinti Lietuvos moterų rekordą? 
Šis Agnės rezultatas tikrai aukštas ir man dar neįkandamas, tačiau laikui bėgant – kodėl gi ne (šypsosi).
 
Kas pačiai sunkiausia varžantis su tituluotomis sportininkėmis?
Sunkiausia nugalėti jaudulį. Prieš startą mes visi šiek tiek bijome, bet man būna ypatingai sunku prieš kiekvienas svarbias varžybas,  nemoku aš su juo susigyventi (juokiasi). Žinau, kad ne visada moku sulaikyti savo emocijas - tiek treniruotėse, tiek varžybose visada norisi pasiekti tik geriausią rezultatą, tačiau kai tai nepavyksta, labai viską sureikšminu emociškai. 
 
Kas tave motyvuoja ir padeda?
Treneris man daro didelę taką. Visada moka pozityviai nuteikti varžyboms. Prieš kiekvieną startą jis man sako, jog varžybos, tai šventė, o šventes reikia švęsti. Jis ramstis, į kurį galiu visada atsiremti. Aišku, šeimos palaikymas man taip pat yra labai svarbus.

 
Taurės varžybose tavo marškinėlių numeris  buvo 16,  ar laikai jį sėkmingu? Ar tiki skaičių sėkme?
Iš šių dviejų skaitmenų yra vienas mano sėkmingas skaičius - 6. Tačiau per stipriai aš to nesureikšminu (šypsosi).

Kauno maratono klubas pačią  įvertino kaip vieną perspektyviausių jaunųjų lengvaatlečių, ką tau tai reiškia?
Tai tikrai man labai daug reiškia. Man tai pirmas toks didelis įvertinimas, kai tikrai likau pastebėta. Tai mane labai motyvuoja nenuleisti rankų ir siekti kuo aukštesnių rezultatų. 

Kokie tavo šio sezono tikslai?
Tikslas yra kuo geriau sudalyvauti Lietuvos čempionate ir jaunimo pirmenybėse – bėgsiu 60 m distancijoje. Vasario pabaigoje baigsiu žiemos sezoną Minske, kur vyks Tarpvalstybinis jaunimo mačas. Čia atstovausiu Lietuvai rinktinės sudėtyje.
 
Dažnas sportininkas svajoja apie olimpinę sėkmę. O kokie tavo aukščiausi tikslai? Galbūt tarp jų  – olimpiada?
Ateinančiam vasaros sezonui esame užsibrėžę U20 pasaulio čempionatą. O kalbant apie olimpiadą  – tai, be abejo, viena iš mano svajonių. 
 
Galbūt turi autoritetą  – sportininką ar visuomenės lyderį, į kurį norėtum lygiuotis?
Man be galo patinka Dafne Schippers (sprinterė iš Olandijos – aut. past.). Tikriausiai todėl, kad ji europietė ir yra žinoma kaip viena geriausių sportininkių visame pasaulyje.

Ką laikytum didžiausiu iššūkiu savo gyvenime?
Mečiau pati sau iššūkį, kai pernai persikėliau į Panevėžį. Man buvo labai sunku prisitaikyti prie naujų treniruočių metodikos ir visiškai naujos aplinkos. Turėjau perlipti pati per save, tačiau dabar esu labai laiminga savo pasirinkimu.
 
Mokausi ir treniruojuosi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Pasirinkau būtent Panevėžį, nes dalyvaujant varžybose teko artimiau pažinti trenerį Remigijų Jakubauską. Čia taip pat turiu didelį sportuojančių pažįstamų ratą.
 
Ir pabaigai, kiek bėgimo batelių per sezoną sunešioji?
Neskaičiuoju, bet dažnai netenka keisti, prisirišu prie vienų, o kai atitarnauja - tenka pamilti naujus (šypsosi).
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Dvidešimtmetės įveikė baltaruses
2018 06 24
U-20
Europos krepšinio čempionatui pasiruošimą tęsianti Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė sužaidė kontrolines rungtynes.
Š. Jasikevičius lieka "Žalgiryje"
2018 06 24
Treneris
Kauno "Žalgiriui" ir kitą sezoną diriguos Šarūnas Jasikevičius. Treneris nusprendė likti gimtajame mieste bent iki 2019 metų vasaros.
10 gražiausių LKL sezono momentų
2018 06 22
LKL
Šių metų sezonas buvo itin ilgas ir žiūrovai galėjo mėgautis ne tik atkakliomis kovomis, bet ir džiaugtis išskirtiniais epizodais.
 
Ginti Lietuvos garbės – iš Anglijos klubo
2018 06 25
Veidas
Nė 15-os dar neturintis M.Burba rengiasi debiutui Lietuvos 17-mečių rinktinėje: „Atstovauti Lietuvos rinktinei man buvo viena didžiausių svajonių.“
„Sūduvoje“ – Australijoje spindėjęs žaidėjas
2018 06 25
Legionierius
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ turi dar vieną naujoką. Juo tapo Brazilijos ir Italijos pilietybes turintis Guilherme Finkleris.
Buriama pirma moterų salės futbolo rinktinė
2018 06 25
Moterų futbolas
Atranka į rinktinę vyks liepos 7 d. vyks Jonavoje. Kiekviena kandidatė turės galimybę pademonstruoti savo fizinį, taktinį ir techninį pasirengimą.
Tikslas - pranokti Europos vicečempioną
2018 06 22
Šuoliai į aukštį
Europos čempionato normatyvą įvykdęs šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas fiziniais duomenimis pranoksta Europos vicečempioną Raivydą Stanį.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
 
Anykščiuose  varžėsi kariškiai
2018 06 22
Čempionatas
Birželio 21 dieną Anykščiuose susirinko teniso entuziastai - vyko Lietuvos kariškių teniso čempionatas.
Iš Ukrainos - su titulų bagažu
2018 06 22
Jaunimas
Vilniaus teniso akademijos sportininkams - keturi titulai tarptautiniame jaunių turnyre Ukrainoje.
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Per vieną čempionatą nuskynė du titulus
2018 06 25
Lietuvos čempionatas
Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse triumfavo Gediminas Bagdonas ir Rasa Leleivytė.
Dviratininkai skaičiuoja pergales
2018 06 22
Plentas
Daiva Tušlaitė Lietuvos dviračių plento pavienio starto lenktynių čempione tapo antrąsyk, Gediminas Bagdonas triumfavo trečią kartą.
„Trenerio darbas – mano pašaukimas“
2018 06 21
Jubiliejus
Legendinis dviračių treko treneris Narsutis Dumbauskas – apie auksines mokinių pergales, baudų sistemą, psichologijos svarbą.
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
 
Nepavyko prasibrauti į atkrintamąsias
2018 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai po dramatiškos kovos pralaimėjo aštuntai pasaulio porai.
Tinklininkai  iškopė į pagrindines varžybas
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Tarptautiniuose turnyruose – lietuvių sėkmė
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai sėkmingai pradėjo turnyrus Čekijoje ir Turkijoje
Lietuvos ralio evoliucija
2018 06 23
Ralis
Kelmės apylinkėse praūžęs "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo oficialia vasaros sezono kovų pradžia ir atskleidė kaip keičiasi šis sportas.
Anykščių kartodrome – naujiena
2018 06 21
Moto
Šį sekmadienį pirmą kartą motociklininkus įsileis Anykščių kartodromas, neabejotinai juos sužavėsiantis ypač lygia danga.
Atostogoms laiko neturi
2018 06 21
Moto
Arminas Jasikonis yra žymiausias ir daugiausiai pasiekęs Lietuvos motociklų sporto atstovas.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pasaulio taurėje – trečiame dešimtuke
2018 06 23
Penkiakovė
Astanoje (Kazachstanas) vykusiose 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 25-ąją vietą.
Stovykloje mokosi stovėti ant rankų
2018 06 23
Aerobika
Aerobikos federacija neslepia džiaugsmo - pavyko įgyvendinti, pirmą kartą Kaune organizuojamos vaikų stovyklos "Aero Camp 2018" viziją.
Rinktinei - "gyvenk arba mirk" išbandymas
2018 06 22
Regbis
Lietuvos regbio-7 rinktinės jau birželio 30 - liepos 1 dienomis laukia svarbiausias metų išbandymas.
 
Šveicaras įvertino Lietuvos arenas
2018 06 22
Vizitas
UEFA salės futbolo rungtynių organizavimovadovas Laurentas Morelis įvertino Lietuvos galimybes organizuoti UEFA futsalo Čempionų lygos varžybas.
Pristatyta jaunimo ugdymo programa
2018 06 22
Seminaras
Vilniaus poilsio ir pramogų centras "Belmontas" šią savaitę vyko vaikų ir jaunimo ugdymo seminaras.
Šventėje – garsūs krepšininkai ir piršlybos
2018 06 21
Studijos
Birželio 21 d., legendinėje Kauno sporto halėje vyko akademinio jaunimo šventė - iškilmingai įteikti Lietuvos sporto universiteto (LSU) bakalauro ir magistro studijų diplomai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas