sportas.info 2018 m. vasario 15 d. 11:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tikslų siekti padeda dienoraštis

Iš pamokų į treniruotes skubanti septyniolikametė bėgikė Akvilė Andriukaitytė pasakoja apie svajones, tikslus ir jaunųjų atletų kasdienybę.

A. Andrukaitytė
A. Andrukaitytė
   
Septyniolikmetė Akvilė Andriukaitytė į geriausių sportininkų sąrašus patenka jau šeštus metus iš eilės. Sausį vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose sportininkė ne tik pagerino asmeninį rezultatą (7.56) bei pasiekė geriausią rezultatą tarp jaunųjų atletų (60 m). Jai atiteko ir „Kauno maratono klubo“ piniginis prizas, skiriamas perspektyviausiems šalies jauniesiems lengvaatlečiams.
 
Profesionalus ir mėgėjus vienijantis „Kauno maratono klubo“ yra įsteigęs 1000 eurų prizinį fondą, kurį kasmet pasidalina keturi geriausi lengvaatlečiai iki 20 metų. Antrasis šių metų prizas bus įteiktas šį savaitgalį vyksiančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje.
 
Sunkiai pagaunamą, iš pamokų į treniruotes skubančią Akvilę kalbiname apie svajones, tikslus ir jaunųjų atletų kasdienybę.
 
Į geriausių sportininkių sąrašus esi įtraukiama nuo 2012 m. Kada ir kaip prasidėjo tavo sportinė karjera?
Ketvirtoje klasėje buvau pastebėta dėl savo judrumo per kūno kultūros pamokas, todėl buvau pakviesta į treniruotes. Taip ir prasidėjo mano pažintis su sportu - pamilau lengvąją atletiką. 

Kaip atrodo tavo dienotvarkė? Kiek laiko per savaitę skiri sportui?
Esu moksleivė, todėl diena prasideda nuo mokyklos, tačiau mano mokykloje sportas yra suderintas su mokslais. Kiekvieną dieną vyksta po dvi treniruotes, tik trečiadienis laisvesnis -  viena vakarinė treniruotė. Visas likusias dienas būna trys pamokos, treniruotė -  ir vėl pamokos, o po jų vyksta vakarinė treniruotė. Per dieną paskiriu 3-4 valandas sportui.
 
Sausį pagerinai asmeninį rekordą 60 m. bėgimo distancijoje, esi įvardinama sezono lydere 200 ir 300 m distancijose. Kas tau padeda siekti užsibrėžtų tikslų?
Manau, kad didelis noras ir užsispyrimas. Rašau dienoraštį ir jį vis pildau. Ten dėlioju savo mintis ir išsikeliu tikslus artėjančioms varžyboms. Taip man būna lengviau nusiteikti naujiems iššūkiams, jie tada atrodo lengviau pasiekiami.
 
Lietuvos rekordas 200 m. rungtyje priklauso Agnei Visockaitei (23,22). Galbūt sieksi pagerinti Lietuvos moterų rekordą? 
Šis Agnės rezultatas tikrai aukštas ir man dar neįkandamas, tačiau laikui bėgant – kodėl gi ne (šypsosi).
 
Kas pačiai sunkiausia varžantis su tituluotomis sportininkėmis?
Sunkiausia nugalėti jaudulį. Prieš startą mes visi šiek tiek bijome, bet man būna ypatingai sunku prieš kiekvienas svarbias varžybas,  nemoku aš su juo susigyventi (juokiasi). Žinau, kad ne visada moku sulaikyti savo emocijas - tiek treniruotėse, tiek varžybose visada norisi pasiekti tik geriausią rezultatą, tačiau kai tai nepavyksta, labai viską sureikšminu emociškai. 
 
Kas tave motyvuoja ir padeda?
Treneris man daro didelę taką. Visada moka pozityviai nuteikti varžyboms. Prieš kiekvieną startą jis man sako, jog varžybos, tai šventė, o šventes reikia švęsti. Jis ramstis, į kurį galiu visada atsiremti. Aišku, šeimos palaikymas man taip pat yra labai svarbus.

 
Taurės varžybose tavo marškinėlių numeris  buvo 16,  ar laikai jį sėkmingu? Ar tiki skaičių sėkme?
Iš šių dviejų skaitmenų yra vienas mano sėkmingas skaičius - 6. Tačiau per stipriai aš to nesureikšminu (šypsosi).

Kauno maratono klubas pačią  įvertino kaip vieną perspektyviausių jaunųjų lengvaatlečių, ką tau tai reiškia?
Tai tikrai man labai daug reiškia. Man tai pirmas toks didelis įvertinimas, kai tikrai likau pastebėta. Tai mane labai motyvuoja nenuleisti rankų ir siekti kuo aukštesnių rezultatų. 

Kokie tavo šio sezono tikslai?
Tikslas yra kuo geriau sudalyvauti Lietuvos čempionate ir jaunimo pirmenybėse – bėgsiu 60 m distancijoje. Vasario pabaigoje baigsiu žiemos sezoną Minske, kur vyks Tarpvalstybinis jaunimo mačas. Čia atstovausiu Lietuvai rinktinės sudėtyje.
 
Dažnas sportininkas svajoja apie olimpinę sėkmę. O kokie tavo aukščiausi tikslai? Galbūt tarp jų  – olimpiada?
Ateinančiam vasaros sezonui esame užsibrėžę U20 pasaulio čempionatą. O kalbant apie olimpiadą  – tai, be abejo, viena iš mano svajonių. 
 
Galbūt turi autoritetą  – sportininką ar visuomenės lyderį, į kurį norėtum lygiuotis?
Man be galo patinka Dafne Schippers (sprinterė iš Olandijos – aut. past.). Tikriausiai todėl, kad ji europietė ir yra žinoma kaip viena geriausių sportininkių visame pasaulyje.

Ką laikytum didžiausiu iššūkiu savo gyvenime?
Mečiau pati sau iššūkį, kai pernai persikėliau į Panevėžį. Man buvo labai sunku prisitaikyti prie naujų treniruočių metodikos ir visiškai naujos aplinkos. Turėjau perlipti pati per save, tačiau dabar esu labai laiminga savo pasirinkimu.
 
Mokausi ir treniruojuosi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Pasirinkau būtent Panevėžį, nes dalyvaujant varžybose teko artimiau pažinti trenerį Remigijų Jakubauską. Čia taip pat turiu didelį sportuojančių pažįstamų ratą.
 
Ir pabaigai, kiek bėgimo batelių per sezoną sunešioji?
Neskaičiuoju, bet dažnai netenka keisti, prisirišu prie vienų, o kai atitarnauja - tenka pamilti naujus (šypsosi).
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Svarbus - ir rankšluosčiu mojuojantis"
2018 03 21
Projektas
Lietuvos krepšinio rinktinės treneris D. Adomaitis yra įsitikinęs, kad vaikas, kuris patiria patyčias, nebus šimtu procentų atsidavęs komandai.
Turnyro laimėtojams – kelionė į Italiją
2018 03 21
3x3
LTEAM 3x3 krepšinio turnyre triumfavusiai komandai bus įteikti čempionų žiedai ir bilietai į "FIBA Challenger" serijos turnyrą Italijoje.
"Noriu būti "Neptūno" dalimi"
2018 03 21
LKL
Oro uoste "Neptūno" naujokui J. McKay'ui teko pasieniečiams įrodinėti, kad pase - jo nuotrauka. Mat krepšininkas neseniai nusikirpo savo ilgus plaukus.
 
Mokinių veidaus puošė šypsenos
2018 03 21
Projektas
Startavo naujasis socialinis projektas „FK JONAVA – tavo mokykloje!” Viso sezono metu "Jonavos" futbolininkai lankysis miesto pagrindinio ugdymo įstaigose.
„Šilutė“ spruko iš pirmosios lygos
2018 03 20
Pirmoji lyga
Likus penkioms dienoms iki LFF pirmosios lygos turnyro starto iš dalyvių gretų pasitraukė lygos senbuvė "Šilutė" – komanda nutarė žaisti II lygoje.
Rungtynėms su suomiais ruošiasi Gargžduose
2018 03 20
U-21
"Žaidėjai atvyko su geru nusiteikimu", - apie susirinkusią į treniruočių stovyklą Lietuvos jaunimo futbolo rinktinę kalbėjo jos treneris Caritas Falchas.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Darželiuose iki vasaros karaliaus tenisas
2018 03 20
Tenisas
Dar 2014–aisiais startavęs edukacinis teniso projektas su teniso pagrindais jau suipažindino beveik 2 tūkstančiai vaikų.
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
Pirmą dieną - viena pergalė
2018 03 21
Boksas
Vilniuje prasidėjusiame D. Pozniako atminimo tarptautiniame jaunimo bokso turnyre iš devynių pirmą dieną kovojusių lietuvių laimėjo tik vienas.
D. Pozniaką pagerbs 100 boksininkų
2018 03 20
Boksas
Į AIBA oficialų kalendorių įtrauktame jaunimo turnyre, paminėti pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną atvyks 100 boksininkų iš 10 valstybių.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Lietuvos moterų rinktinė galanda ginklus
2018 03 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiuo metu stovyklauja Alytuje ir rengiasi Europos čempionato atrankos rungtynėms su Turkijos komanda.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
 
Jaunimo čempionate - kauniečių triumfas
2018 03 20
Jaunimas
Kaune vykusiuose Lietuvos jaunimo vaikinų tinklinio čempionato finaluose visas tris pergales iškovojo favorite laikyte Kauno komanda.
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
"Energija" - per žingsnį nuo eilinio titulo
2018 03 21
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionė "Energija" finalo serijos iki trijų pergalių antrose rungtynėse laimėjo atkaklią dvikovą svečiuose prieš "Kaunas Hockey".
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Geriau pasiruošti trukdė užsitęsusi žiema
2018 03 21
Regbis
Lenkijoje vyksiančio Europos čempionato "Trophy" diviziono kovas Lietuvos jauniai pradės susitikimu su įveikiamu varžovu - Liuksemburgo regbininkais.
Netikėtas iššūkis pasaulio čempionui
2018 03 21
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderis Edgaras Matakas sieks sporto aukštumų dar vienoje rungtyje - 100 metrų plaukime peteliške.
Lietuvė Minske laimėjo bronzą
2018 03 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Minsko atvirajame šiuolaikinės penkiakovės čempionate puikiai pasirodė lietuvės: L.Batulevičiūtė - trečia, A.Tamašauskaitė - ketvirta, I.Želvytė - šešta.
 
Pasieniečiai apdovanojo sporto lyderius
2018 03 21
Apdovanojimai
Įteikti apsdovanojimai geriausiems Valstybės sienos apsaugos tarnybos sportininkams ir sporto organizatoriams.
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas