Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 15 d. 03:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Svarbiausia – gerai jaustis“

„Mano savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju“, - teiga Orientavimosi federacijos prezidentas D.Kazlauskas.

D.Kazlauskas 4 kartus per savaitę žaidžia krepšinį.
D.Kazlauskas 4 kartus per savaitę žaidžia krepšinį.
Bendrovės „Olifėja“ generalinio direktoriaus pavaduotojui Donatui Kazlauskui, vasario 15 d. švenčiančiam savo 60 metų jubiliejų, metai netrukdo aktyviai sportuoti. 

„Svarbiausia – gerai jaustis, metai čia neturi didelės reikšmės. Stengiuosi palaikyti savo gerą sportinę formą, jaučiuosi gerai, nors, žinoma, traumų  neišvengiu. Tačiau susiimu, jas išsigydau ir stengiuosi sugrįžti į ankstesnę savo būseną. Kaip reguliuoju savo sportinę formą? Vingio parke turiu kone 5 km savo ratuką ir visą laiką įveikiu tą atstumą. Nuolat stebiu laiką ir jį lyginu su tuo, kaip tą atkarpą įveikiau prieš 15-20 metų, kiek nuo jo dabar atsilikau. Jeigu daug, - tai stengiuosi pagerinti savo sportinę formą. Kai prie jos priartėju, tada būnu savimi patenkintas. Toks mano gyvenimo žaidimas. Vingio parke tik bėgioju, bet ir važinėju dviračiu, vaikštau, o žiemą slidinėju," - teigia Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas D. Kazlauskas, bendrovėje „Olifėja“ dirbantis nuo pat pirmųjų jos įkūrimo dienų.

Savo jubiliejų jis sutinka sugrįžęs iš pasaulinės lošimų mugės „ICE Totally Gaming“ Londone, kurioje apsilankė daugiau nei 25 tūkst. lankytojų, savo produkciją pristatė daugiau nei 700 įmonių, buvo surengta apie 500 įvairiausių lošimo verslo parodų.  

Donatai, ar jūs - sportininkas nuo mažumės?
Taip. Gimiau Kalvarijoje, o vidurinę mokyklą baigiau Vištytyje (Vilkaviškio r.). Kaip ir dauguma vaikų, savo sportinę karjerą pradėjau nuo krepšinio. Atstovavau rajono moksleivių rinktinei. Domėjausi orientavimosi sportu, o mokykloje kūno kultūros mokytoju pradėjus dirbti boksininkui Pranui Gurskui – boksu. Lankiau šių sporto šakų treniruotes. 

Baigus mokyklą, Tartu universitete norėjau studijuoti sporto mediciną, egzaminus laikiau Vilniuje. Pirame egzamine – matematikos - gavau ketvertą ir tuo labai džiaugiausi. Tačiau nežinojau, kad antrasis egzaminas vyks rusų kalba. 

Blogai parašiau atpasakojimą ir neišlaikiau egzamino. Sužlugo mano viltys tapti sporto mediku.  

Kadangi mano matematikos žinios buvo įvertintos ketvertu, sėkmingai išlaikiau ir kitus egzaminus, po dviejų dienų buvau priimtas į tuometį Vilniaus pedagoginį institutą. 

Nutariau studijuoti matematiką. Institute reikėjo apsispręsti, kurią sporto šaką toliau kultivuoti. Krepšiniui buvau per žemas. Patiko boksas, bet geriau sekėsi orientavimosi sporte, todėl su juo ir nutariau toliau draugauti. 

Mane treniravo Jurgis Mertinas, studijuodamas 1978-aisiais įvykdžiau sporto meistro normą.

Dabar dažnai jus matome bėgiojantį Neries pakrantėmis, žaidžiantį krepšinį, dalyvaujantį orientavimosi sporto varžybose. Iš kur tiek energijos?
Sustoti jau negaliu. Mano kiekvienos savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju. 

Savaitėje – septynios dienos, tai vieną dieną ir bėgioju, ir žaidžiu. Mano darbovietė yra prie pat Neries, todėl per pietus labai patogu pasportuoti. Kaskart nubėgu po 8-10 km.  

Sutaupau vakarą, kurio metu galiu pažaisti krepšinį. Pažaidus, kartais dar važiuoju į orientavimosi sporto varžybas. 

Ar pavyksta išvengti traumų?
Prieš porą mėnesių per pratybas įplėšiau Achilo sausgyslę. Gydytojas profesorius Kęstutis Vitkus netgi norėjo daryti operaciją, bet jam pasakiau, kad kai sausgyslė visai nuplyš, tada ją ir operuosiu.  

Krepšinio aikštėje varžovams jus nelengva dengti, taikliai mėtote ir tritaškius. Susidaro įspūdis, kad daug treniruojatės?
Gerus krepšinio įgūdžius gavau dar mokykloje. Vilniuje įkūrus mūsų sporto klubą, jame susibūrė daug gerų krepšininkų. 
 
Kada su jais žaidžiu, tai man padeda tobulėti. Kažkada, varvindamas seilę, žiūrėdavau į tas mūsų krepšinio garsenybes, atstovavusius  „Žalgiriui“ ir „Statybai“, o dabar su jais kartu žaidžiu.   

Atstovaudami „Perlo“ komandai, dalyvaujame Lietuvos veteranų krepšinio čempionate. Pradėjome dalyvauti nuo 40 metų, žaidžiame ir dabar. 

Mūsų komandoje žaidė Rimas Girskis, Rimantas Endrijaitis, o dabar - Arūnas Grigas, Saulius Deimantavičius, prisijungė žalgiriečiai Virginijus Jankauskas, Arvydas Venclovas.  

Savo amžiaus grupėse ne kartą tapome Lietuvos veteranų čempionais. Dabar žaidžiu dvejose amžiaus grupėse: 55 ir 60 metų.  

Per pasaulio veteranų sporto žaidynes Naujojoje Zelandijoje žaidžiau amžiaus grupėje 40 m. ir vyresnių, finale susitikome su Australijos krepšininkais. Jiems atstovavo ir trys buvę NBA žaidėjai. Pralaimėjome ir pelnėme sidabro medalius. 

Šie metai jums – jubiliejiniai: bendrovei „Olifėja“ - 25-eri, jums – 60. Kiek metų jūs dirbate „Olifėjoje“?  
Prieš tai 1985-1991 m. dirbau Kūno kultūros ir sporto komitete, nuo 1991 m. - Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK). Buvo įsteigtas direktoratas, kuris tvarkė visus ūkinius reikalus. Direktoriaus pavaduotoju dirbo Antanas Muraška, o aš buvau vadybininkas loterijos klausimais. Išleidus viešųjų įmonių įstatymą, kuris draudė plėtoti verslą, 1992-aisiais įkūrėme UAB „Olifėja“, kurioje nuo pat jos įkūrimo ir dirbu. Tada bendrovėje tebuvo 4 ar 5 darbuotojai ir nepagalvojome, kad ji taip išsiplės.   

Kaip dabar jums sekasi?
 
Kai „Olifėja“ pradėjo augti, ji tapo Europos ir Pasaulio loterijų asociacijų nare. Kai dabar dalyvauju įvairiose konferencijose, esu vienas iš vyresnių ir tų veidų, kuriuos mačiau prieš 20-25 metus, jau nėra tiek daug. 

Europos ir Pasaulio loterijų asociacijos gerai vertina mūsų veiklą, įsiklauso į mūsų nuomonę. Kad taip atsitiktų, reikėjo įrodyti, jog esame rimti partneriai ir mus priimtų į „Vikinglotto“ ar „Jackpot“ grupes. 

Esame pastovūs ir aktyvūs abejų asociacijų narės, tapome bendrų lošimo grupių narėmis. 
 
Tai – nemažas mūsų pasiekimas, nes Europos ir Pasaulio loterijų asociacijos ne visus priima išskėstomis rankomis, turi būti patikimas, turėti patirties ir įdirbio. 


Ar sunkus jūsų darbas?
Šis darbas man labai tiko, kadangi baigiau matematiką. Kadangi studijų metais aktyviai sportavau, tai po pirmo kurso man buvo siūloma studijuoti fizinį auklėjimą ir geografiją, tačiau nepanorau. 
 
Dabar matematikos žinios man ypač praverčia, dirbant „Olifėjoje“. Viskas puikiai susiderino: ir sportas, ir matematika, ir loterijos. 

Pataikiau į tą vietą, kuri yra man prie širdies. Savo darbu esu labai patenkintas. Tą, ką pavyko sukurti, be galo įdomu. Daug prisidėjau prie visų loterijos žaidimų, atliktų  skaičiavimų. 

Per tuos 25 metus „Olifėjos“ darbas neatpažįstamai pasikeitė, visai kitos technologijos. 

Kai kas dar prisimena, kai loterijos bilietai buvo plėšomi ir atplėšus žiūrima, ar kas nors laimėta. 

Dabar viskas perėjo į tiesioginį ryšį, elektroninį apskaičiavimą, eliminuojamos paklaidos. Tą pačią minutę sužinomas laimėjimas. 

Išvystėme ir ištobulinome sistemą, veikia terminalai, kurie aptarnauja ne tik loterijų  produktą, bet ir atlieka daug funkcijų, kurie žmonėms ypač reikalingi. 

Terminaluose, urių Lietuvoje yra 2,2 tūkst.,  galima sumokėti už dujas, elektrą, komunalines paslaugas, papildyti telefonų korteles ir t. t. Ne visos šalys per terminalus yra tą padariusios. 

Pagal prieinamumą prie terminalų vienam gyventojui Europoje esame vieni iš lyderių. Pagal Lietuvos įstatymus „Olifėja“ gali užsiimti tik loterijų veikla, todėl visas teikiamas paslaugas atlieka bendrovė „Lolelita“.

Turite ir visuomeninių pareigų: esate LTOK atkūrimo darbo grupės narys, trečią  kadenciją vadovaujate Lietuvos orientavimosi sporto federacijai, ką galite pasakyti apie šią veiklą? 
Labai džiaugiuosi šios sporto šakos bendruomene, kuri yra ypač aktyvi. Federacijai lengva vadovauti, nes susibūrė puikus bendraminčių kolektyvas.  

Federacijai vadovauju nuo 2007-ųjų, viena mūsų kadencija tęsiasi ne ketverius, o trejus metus. 

Kol mūsų jaunimas dar tik brendo, kuriam galėčiau perduoti estafetę, tą krūvį ėmiausi ant savo pečių. 

Dabar išaugo nauja orientacininkų karta, kuria galima pasitikėti. Yra žmonių, kurie galėtų sėkmingai vadovauti federacijai, todėl pradedu galvoti, jog atėjo laikas užleisti vietą jaunimui. 

Manau, kad ši mano kadencija turėtų būtų paskutinė ir federacijos vairą perduosiu jaunimui. Tačiau iš orientacininkų bendruomenės nepasitrauksiu, būsiu aktyvus jos narys.  

Norisi pabrėžti, kad ir Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos prezidentas, ir daugumos šalių federacijų prezidentai ar Vykdomojo komiteto nariai yra buvę orientacininkai. 

Iki šiol visi buvę LOSF prezidentai – irgi buvę orientacininkai. Manau, kad ir ateityje taip bus.  

Ar nebus gaila palikti to, ką padarėte per savo tris kadencijas?
Negaila, nes tikrai daug kas padaryta, tą rodo ir mūsų rezultatai. Labai džiaugiuosi, kad praėjusiais metais pas mus vykęs pasaulio kalnų dviračių čempionatas sulaukė itin puikių Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos įvertinimų. 
 
Po naujos sporto pertvarkos smarkiai išaugo mūsų sporto šakos finansavimas. Esame viena tų federacijų, kuri neturime priekaištų šiai vertinimo sistemai, kurios mes nekūrėme ir prie jos neprisidėjome. 

Nereikia mėtyti akmenukų į mūsų daržą. Federacija dirba tikrai gerai. Šiandien turime 36 savarankiškai veikiančius orientavimosi sporto klubus, 34 treneriai ugdo moksleivius.  

Vasario 26-28 d. Anupriškėse (Trakų r.) rengsime seminarą, į kurį pasikvietėme du įžymius lektorius iš Danijos, jie mūsų treneriams perteiks savo patirtį. 

Danai yra vieni stipriausių Skandinavijos šalių orientacininkai, šiemet pas juos vyks  pasaulio čempionatas. 

Aktyviai dalyvaujate pasaulio orientavimosi sporto veteranų čempionatuose, kaip sekasi?
Čempionatuose dalyvauju jau 24 metus, praleidau gal tik porą.  Esu laimėjęs kai kurių etapų varžybas, sėkmingai pasirodęs tarptautinėse varžybose. 
 
Tačiau kol kas neturiu pasaulio veteranų čempionatų apdovanojimų. Juos laimėti darosi vis sunkiau, konkurentų daugėja, nes per veteranų čempionatus pačios skaitlingiausios yra 65-70 metų amžiaus sportininkų grupės. 

Ar jūsų pėdomis nepasekė šeima?
Ne. Sūnūs 25-erių Gytis ir 30-metis Linas netapo sportininkais. Tiesa, Linas bandė važinėti kalnų dviračiais, tačiau jo sportinė karjera buvo trumpa. 
 
Mano žmona Eglė lankė meninės gimnastikos pratybas. Ji - iš sporto šeimos: žmonos  mama Jūratė Nordvikienė buvo krepšininkė, atstovavo Vilniaus rinktinei, o tėtis Algis Nordvikas – lengvaatletis, sprinteris, vėliau daug metų dirbo Kūno kultūros ir sporto komitete. Jie abu baigė Kūno kultūros institutą. 

Savo jubiliejaus dieną atskleiskite, kokia didžiausia jūsų svajonė?
Kad metams bėgant, galėčiau parodyti tuos rezultatus, kokius esu pasiekęs anksčiau. Kad „Olifėjai“, kuriai sekasi gerai, nebūtų nenumatytų kliūčių, kurios nepriklauso nuo mūsų, o daugiau nuo politikų.
 
Jeigu gali kažką padaryti, sukurti naują modelį, sudaryti naują žaidimų kryptį, tai nežinai, kas tavęs laukia. Nežinomybė versle yra sunkiausia.

Norėčiau, kad mūsų politikai būtų daugiau verslininkai nei politikai, tada Lietuva tikrai klestėtų. 

Būtų idealu, jeigu į politiką ateitų kuo daugiau verslininkų. Toks būtų mano palinkėjimas Lietuvai. 
  
 
 
  
      
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas