Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 15 d. 03:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Svarbiausia – gerai jaustis“

„Mano savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju“, - teiga Orientavimosi federacijos prezidentas D.Kazlauskas.

D.Kazlauskas 4 kartus per savaitę žaidžia krepšinį.
D.Kazlauskas 4 kartus per savaitę žaidžia krepšinį.
Bendrovės „Olifėja“ generalinio direktoriaus pavaduotojui Donatui Kazlauskui, vasario 15 d. švenčiančiam savo 60 metų jubiliejų, metai netrukdo aktyviai sportuoti. 

„Svarbiausia – gerai jaustis, metai čia neturi didelės reikšmės. Stengiuosi palaikyti savo gerą sportinę formą, jaučiuosi gerai, nors, žinoma, traumų  neišvengiu. Tačiau susiimu, jas išsigydau ir stengiuosi sugrįžti į ankstesnę savo būseną. Kaip reguliuoju savo sportinę formą? Vingio parke turiu kone 5 km savo ratuką ir visą laiką įveikiu tą atstumą. Nuolat stebiu laiką ir jį lyginu su tuo, kaip tą atkarpą įveikiau prieš 15-20 metų, kiek nuo jo dabar atsilikau. Jeigu daug, - tai stengiuosi pagerinti savo sportinę formą. Kai prie jos priartėju, tada būnu savimi patenkintas. Toks mano gyvenimo žaidimas. Vingio parke tik bėgioju, bet ir važinėju dviračiu, vaikštau, o žiemą slidinėju," - teigia Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas D. Kazlauskas, bendrovėje „Olifėja“ dirbantis nuo pat pirmųjų jos įkūrimo dienų.

Savo jubiliejų jis sutinka sugrįžęs iš pasaulinės lošimų mugės „ICE Totally Gaming“ Londone, kurioje apsilankė daugiau nei 25 tūkst. lankytojų, savo produkciją pristatė daugiau nei 700 įmonių, buvo surengta apie 500 įvairiausių lošimo verslo parodų.  

Donatai, ar jūs - sportininkas nuo mažumės?
Taip. Gimiau Kalvarijoje, o vidurinę mokyklą baigiau Vištytyje (Vilkaviškio r.). Kaip ir dauguma vaikų, savo sportinę karjerą pradėjau nuo krepšinio. Atstovavau rajono moksleivių rinktinei. Domėjausi orientavimosi sportu, o mokykloje kūno kultūros mokytoju pradėjus dirbti boksininkui Pranui Gurskui – boksu. Lankiau šių sporto šakų treniruotes. 

Baigus mokyklą, Tartu universitete norėjau studijuoti sporto mediciną, egzaminus laikiau Vilniuje. Pirame egzamine – matematikos - gavau ketvertą ir tuo labai džiaugiausi. Tačiau nežinojau, kad antrasis egzaminas vyks rusų kalba. 

Blogai parašiau atpasakojimą ir neišlaikiau egzamino. Sužlugo mano viltys tapti sporto mediku.  

Kadangi mano matematikos žinios buvo įvertintos ketvertu, sėkmingai išlaikiau ir kitus egzaminus, po dviejų dienų buvau priimtas į tuometį Vilniaus pedagoginį institutą. 

Nutariau studijuoti matematiką. Institute reikėjo apsispręsti, kurią sporto šaką toliau kultivuoti. Krepšiniui buvau per žemas. Patiko boksas, bet geriau sekėsi orientavimosi sporte, todėl su juo ir nutariau toliau draugauti. 

Mane treniravo Jurgis Mertinas, studijuodamas 1978-aisiais įvykdžiau sporto meistro normą.

Dabar dažnai jus matome bėgiojantį Neries pakrantėmis, žaidžiantį krepšinį, dalyvaujantį orientavimosi sporto varžybose. Iš kur tiek energijos?
Sustoti jau negaliu. Mano kiekvienos savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju. 

Savaitėje – septynios dienos, tai vieną dieną ir bėgioju, ir žaidžiu. Mano darbovietė yra prie pat Neries, todėl per pietus labai patogu pasportuoti. Kaskart nubėgu po 8-10 km.  

Sutaupau vakarą, kurio metu galiu pažaisti krepšinį. Pažaidus, kartais dar važiuoju į orientavimosi sporto varžybas. 

Ar pavyksta išvengti traumų?
Prieš porą mėnesių per pratybas įplėšiau Achilo sausgyslę. Gydytojas profesorius Kęstutis Vitkus netgi norėjo daryti operaciją, bet jam pasakiau, kad kai sausgyslė visai nuplyš, tada ją ir operuosiu.  

Krepšinio aikštėje varžovams jus nelengva dengti, taikliai mėtote ir tritaškius. Susidaro įspūdis, kad daug treniruojatės?
Gerus krepšinio įgūdžius gavau dar mokykloje. Vilniuje įkūrus mūsų sporto klubą, jame susibūrė daug gerų krepšininkų. 
 
Kada su jais žaidžiu, tai man padeda tobulėti. Kažkada, varvindamas seilę, žiūrėdavau į tas mūsų krepšinio garsenybes, atstovavusius  „Žalgiriui“ ir „Statybai“, o dabar su jais kartu žaidžiu.   

Atstovaudami „Perlo“ komandai, dalyvaujame Lietuvos veteranų krepšinio čempionate. Pradėjome dalyvauti nuo 40 metų, žaidžiame ir dabar. 

Mūsų komandoje žaidė Rimas Girskis, Rimantas Endrijaitis, o dabar - Arūnas Grigas, Saulius Deimantavičius, prisijungė žalgiriečiai Virginijus Jankauskas, Arvydas Venclovas.  

Savo amžiaus grupėse ne kartą tapome Lietuvos veteranų čempionais. Dabar žaidžiu dvejose amžiaus grupėse: 55 ir 60 metų.  

Per pasaulio veteranų sporto žaidynes Naujojoje Zelandijoje žaidžiau amžiaus grupėje 40 m. ir vyresnių, finale susitikome su Australijos krepšininkais. Jiems atstovavo ir trys buvę NBA žaidėjai. Pralaimėjome ir pelnėme sidabro medalius. 

Šie metai jums – jubiliejiniai: bendrovei „Olifėja“ - 25-eri, jums – 60. Kiek metų jūs dirbate „Olifėjoje“?  
Prieš tai 1985-1991 m. dirbau Kūno kultūros ir sporto komitete, nuo 1991 m. - Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK). Buvo įsteigtas direktoratas, kuris tvarkė visus ūkinius reikalus. Direktoriaus pavaduotoju dirbo Antanas Muraška, o aš buvau vadybininkas loterijos klausimais. Išleidus viešųjų įmonių įstatymą, kuris draudė plėtoti verslą, 1992-aisiais įkūrėme UAB „Olifėja“, kurioje nuo pat jos įkūrimo ir dirbu. Tada bendrovėje tebuvo 4 ar 5 darbuotojai ir nepagalvojome, kad ji taip išsiplės.   

Kaip dabar jums sekasi?
 
Kai „Olifėja“ pradėjo augti, ji tapo Europos ir Pasaulio loterijų asociacijų nare. Kai dabar dalyvauju įvairiose konferencijose, esu vienas iš vyresnių ir tų veidų, kuriuos mačiau prieš 20-25 metus, jau nėra tiek daug. 

Europos ir Pasaulio loterijų asociacijos gerai vertina mūsų veiklą, įsiklauso į mūsų nuomonę. Kad taip atsitiktų, reikėjo įrodyti, jog esame rimti partneriai ir mus priimtų į „Vikinglotto“ ar „Jackpot“ grupes. 

Esame pastovūs ir aktyvūs abejų asociacijų narės, tapome bendrų lošimo grupių narėmis. 
 
Tai – nemažas mūsų pasiekimas, nes Europos ir Pasaulio loterijų asociacijos ne visus priima išskėstomis rankomis, turi būti patikimas, turėti patirties ir įdirbio. 


Ar sunkus jūsų darbas?
Šis darbas man labai tiko, kadangi baigiau matematiką. Kadangi studijų metais aktyviai sportavau, tai po pirmo kurso man buvo siūloma studijuoti fizinį auklėjimą ir geografiją, tačiau nepanorau. 
 
Dabar matematikos žinios man ypač praverčia, dirbant „Olifėjoje“. Viskas puikiai susiderino: ir sportas, ir matematika, ir loterijos. 

Pataikiau į tą vietą, kuri yra man prie širdies. Savo darbu esu labai patenkintas. Tą, ką pavyko sukurti, be galo įdomu. Daug prisidėjau prie visų loterijos žaidimų, atliktų  skaičiavimų. 

Per tuos 25 metus „Olifėjos“ darbas neatpažįstamai pasikeitė, visai kitos technologijos. 

Kai kas dar prisimena, kai loterijos bilietai buvo plėšomi ir atplėšus žiūrima, ar kas nors laimėta. 

Dabar viskas perėjo į tiesioginį ryšį, elektroninį apskaičiavimą, eliminuojamos paklaidos. Tą pačią minutę sužinomas laimėjimas. 

Išvystėme ir ištobulinome sistemą, veikia terminalai, kurie aptarnauja ne tik loterijų  produktą, bet ir atlieka daug funkcijų, kurie žmonėms ypač reikalingi. 

Terminaluose, urių Lietuvoje yra 2,2 tūkst.,  galima sumokėti už dujas, elektrą, komunalines paslaugas, papildyti telefonų korteles ir t. t. Ne visos šalys per terminalus yra tą padariusios. 

Pagal prieinamumą prie terminalų vienam gyventojui Europoje esame vieni iš lyderių. Pagal Lietuvos įstatymus „Olifėja“ gali užsiimti tik loterijų veikla, todėl visas teikiamas paslaugas atlieka bendrovė „Lolelita“.

Turite ir visuomeninių pareigų: esate LTOK atkūrimo darbo grupės narys, trečią  kadenciją vadovaujate Lietuvos orientavimosi sporto federacijai, ką galite pasakyti apie šią veiklą? 
Labai džiaugiuosi šios sporto šakos bendruomene, kuri yra ypač aktyvi. Federacijai lengva vadovauti, nes susibūrė puikus bendraminčių kolektyvas.  

Federacijai vadovauju nuo 2007-ųjų, viena mūsų kadencija tęsiasi ne ketverius, o trejus metus. 

Kol mūsų jaunimas dar tik brendo, kuriam galėčiau perduoti estafetę, tą krūvį ėmiausi ant savo pečių. 

Dabar išaugo nauja orientacininkų karta, kuria galima pasitikėti. Yra žmonių, kurie galėtų sėkmingai vadovauti federacijai, todėl pradedu galvoti, jog atėjo laikas užleisti vietą jaunimui. 

Manau, kad ši mano kadencija turėtų būtų paskutinė ir federacijos vairą perduosiu jaunimui. Tačiau iš orientacininkų bendruomenės nepasitrauksiu, būsiu aktyvus jos narys.  

Norisi pabrėžti, kad ir Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos prezidentas, ir daugumos šalių federacijų prezidentai ar Vykdomojo komiteto nariai yra buvę orientacininkai. 

Iki šiol visi buvę LOSF prezidentai – irgi buvę orientacininkai. Manau, kad ir ateityje taip bus.  

Ar nebus gaila palikti to, ką padarėte per savo tris kadencijas?
Negaila, nes tikrai daug kas padaryta, tą rodo ir mūsų rezultatai. Labai džiaugiuosi, kad praėjusiais metais pas mus vykęs pasaulio kalnų dviračių čempionatas sulaukė itin puikių Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos įvertinimų. 
 
Po naujos sporto pertvarkos smarkiai išaugo mūsų sporto šakos finansavimas. Esame viena tų federacijų, kuri neturime priekaištų šiai vertinimo sistemai, kurios mes nekūrėme ir prie jos neprisidėjome. 

Nereikia mėtyti akmenukų į mūsų daržą. Federacija dirba tikrai gerai. Šiandien turime 36 savarankiškai veikiančius orientavimosi sporto klubus, 34 treneriai ugdo moksleivius.  

Vasario 26-28 d. Anupriškėse (Trakų r.) rengsime seminarą, į kurį pasikvietėme du įžymius lektorius iš Danijos, jie mūsų treneriams perteiks savo patirtį. 

Danai yra vieni stipriausių Skandinavijos šalių orientacininkai, šiemet pas juos vyks  pasaulio čempionatas. 

Aktyviai dalyvaujate pasaulio orientavimosi sporto veteranų čempionatuose, kaip sekasi?
Čempionatuose dalyvauju jau 24 metus, praleidau gal tik porą.  Esu laimėjęs kai kurių etapų varžybas, sėkmingai pasirodęs tarptautinėse varžybose. 
 
Tačiau kol kas neturiu pasaulio veteranų čempionatų apdovanojimų. Juos laimėti darosi vis sunkiau, konkurentų daugėja, nes per veteranų čempionatus pačios skaitlingiausios yra 65-70 metų amžiaus sportininkų grupės. 

Ar jūsų pėdomis nepasekė šeima?
Ne. Sūnūs 25-erių Gytis ir 30-metis Linas netapo sportininkais. Tiesa, Linas bandė važinėti kalnų dviračiais, tačiau jo sportinė karjera buvo trumpa. 
 
Mano žmona Eglė lankė meninės gimnastikos pratybas. Ji - iš sporto šeimos: žmonos  mama Jūratė Nordvikienė buvo krepšininkė, atstovavo Vilniaus rinktinei, o tėtis Algis Nordvikas – lengvaatletis, sprinteris, vėliau daug metų dirbo Kūno kultūros ir sporto komitete. Jie abu baigė Kūno kultūros institutą. 

Savo jubiliejaus dieną atskleiskite, kokia didžiausia jūsų svajonė?
Kad metams bėgant, galėčiau parodyti tuos rezultatus, kokius esu pasiekęs anksčiau. Kad „Olifėjai“, kuriai sekasi gerai, nebūtų nenumatytų kliūčių, kurios nepriklauso nuo mūsų, o daugiau nuo politikų.
 
Jeigu gali kažką padaryti, sukurti naują modelį, sudaryti naują žaidimų kryptį, tai nežinai, kas tavęs laukia. Nežinomybė versle yra sunkiausia.

Norėčiau, kad mūsų politikai būtų daugiau verslininkai nei politikai, tada Lietuva tikrai klestėtų. 

Būtų idealu, jeigu į politiką ateitų kuo daugiau verslininkų. Toks būtų mano palinkėjimas Lietuvai. 
  
 
 
  
      
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lemtinga „Ryto“ pergalė – per pratęsimą
2018 12 11
Europos taurė
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai po pratęsimu pasibaigusių rungtynių Italijoje užsitikrino vietą Europos taurės „Last 16“ etape.
„Lietkabeliui“ nepavyo išsigelbėti
2018 12 11
Čempionų lyga
Čempionų lygos 8-ajame ture C grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje 64:70 (8:16, 16:10, 18:25, 22:19) nusileido Antverpeno „Telenet Giants“ (Belgija).
Rungtynių pabaigoje – drama
2018 12 11
Moterų krepšinis
Ketvirtajame kėlinyje spurtavusios Ukmergės „Vilkmergės“ (3-3) krepšininkės išsigelbėjo MultiGyn Moterų lygos trileryje Klaipėdoje.
 
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Vėl praūžė „Futboliuko Kalėdos“
2018 12 12
Šventė
Ketvirtą žiemą iš eilės Nacionalinėje futbolo akademijoje renkasi mažiausieji sportininkai. Jie aktyviai leidžia dieną pramogaudami ir žaisdami futbolą.
Saugas pasirinko čempionų komandą
2018 12 12
Naujokas
Ir Vilniaus „Žalgirio“ akiratyje buvęs Gratas Sirgėdas pasirašė sutartį su Marijampolės „Sūduva“.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
R.Meilutytė ramiai įplaukė į finalą
2018 12 11
Plaukimas
Pasaulio plaukimo čempionato 25 m baseine moterų 50 m krūtine rungties pusfinalyje Rūta Meilutytė užėmė trečiąją vietą ir pateko į finalą.
 
Naują filmą pirmieji išvydo olimpiečiai
2018 12 12
Pristatymas
LTOK 30-mečio jubiliejaus dieną sporto visuomenės atstovai ir televizijos žiūrovai išvydo naują dokumentinį filmą „Visada šalia atletų“.
Į Lietuvą iš Sibiro ryžosi eiti pėsčiomis
2018 12 12
Žvilgsnis
Pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono charakterį grūdino ir sunkios gyvenimo sąlygos tremtyje.
LTOK jubiliejų pažymėjo konferencijoje
2018 12 11
Jubiliejus
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 30-mečio proga Vilniuje surengta konferencija „Istorijos atspindžiai dabartyje ir žvilgsnis į ateitį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas