Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 15 d. 03:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Svarbiausia – gerai jaustis“

„Mano savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju“, - teiga Orientavimosi federacijos prezidentas D.Kazlauskas.

D.Kazlauskas 4 kartus per savaitę žaidžia krepšinį.
D.Kazlauskas 4 kartus per savaitę žaidžia krepšinį.
Bendrovės „Olifėja“ generalinio direktoriaus pavaduotojui Donatui Kazlauskui, vasario 15 d. švenčiančiam savo 60 metų jubiliejų, metai netrukdo aktyviai sportuoti. 

„Svarbiausia – gerai jaustis, metai čia neturi didelės reikšmės. Stengiuosi palaikyti savo gerą sportinę formą, jaučiuosi gerai, nors, žinoma, traumų  neišvengiu. Tačiau susiimu, jas išsigydau ir stengiuosi sugrįžti į ankstesnę savo būseną. Kaip reguliuoju savo sportinę formą? Vingio parke turiu kone 5 km savo ratuką ir visą laiką įveikiu tą atstumą. Nuolat stebiu laiką ir jį lyginu su tuo, kaip tą atkarpą įveikiau prieš 15-20 metų, kiek nuo jo dabar atsilikau. Jeigu daug, - tai stengiuosi pagerinti savo sportinę formą. Kai prie jos priartėju, tada būnu savimi patenkintas. Toks mano gyvenimo žaidimas. Vingio parke tik bėgioju, bet ir važinėju dviračiu, vaikštau, o žiemą slidinėju," - teigia Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas D. Kazlauskas, bendrovėje „Olifėja“ dirbantis nuo pat pirmųjų jos įkūrimo dienų.

Savo jubiliejų jis sutinka sugrįžęs iš pasaulinės lošimų mugės „ICE Totally Gaming“ Londone, kurioje apsilankė daugiau nei 25 tūkst. lankytojų, savo produkciją pristatė daugiau nei 700 įmonių, buvo surengta apie 500 įvairiausių lošimo verslo parodų.  

Donatai, ar jūs - sportininkas nuo mažumės?
Taip. Gimiau Kalvarijoje, o vidurinę mokyklą baigiau Vištytyje (Vilkaviškio r.). Kaip ir dauguma vaikų, savo sportinę karjerą pradėjau nuo krepšinio. Atstovavau rajono moksleivių rinktinei. Domėjausi orientavimosi sportu, o mokykloje kūno kultūros mokytoju pradėjus dirbti boksininkui Pranui Gurskui – boksu. Lankiau šių sporto šakų treniruotes. 

Baigus mokyklą, Tartu universitete norėjau studijuoti sporto mediciną, egzaminus laikiau Vilniuje. Pirame egzamine – matematikos - gavau ketvertą ir tuo labai džiaugiausi. Tačiau nežinojau, kad antrasis egzaminas vyks rusų kalba. 

Blogai parašiau atpasakojimą ir neišlaikiau egzamino. Sužlugo mano viltys tapti sporto mediku.  

Kadangi mano matematikos žinios buvo įvertintos ketvertu, sėkmingai išlaikiau ir kitus egzaminus, po dviejų dienų buvau priimtas į tuometį Vilniaus pedagoginį institutą. 

Nutariau studijuoti matematiką. Institute reikėjo apsispręsti, kurią sporto šaką toliau kultivuoti. Krepšiniui buvau per žemas. Patiko boksas, bet geriau sekėsi orientavimosi sporte, todėl su juo ir nutariau toliau draugauti. 

Mane treniravo Jurgis Mertinas, studijuodamas 1978-aisiais įvykdžiau sporto meistro normą.

Dabar dažnai jus matome bėgiojantį Neries pakrantėmis, žaidžiantį krepšinį, dalyvaujantį orientavimosi sporto varžybose. Iš kur tiek energijos?
Sustoti jau negaliu. Mano kiekvienos savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju. 

Savaitėje – septynios dienos, tai vieną dieną ir bėgioju, ir žaidžiu. Mano darbovietė yra prie pat Neries, todėl per pietus labai patogu pasportuoti. Kaskart nubėgu po 8-10 km.  

Sutaupau vakarą, kurio metu galiu pažaisti krepšinį. Pažaidus, kartais dar važiuoju į orientavimosi sporto varžybas. 

Ar pavyksta išvengti traumų?
Prieš porą mėnesių per pratybas įplėšiau Achilo sausgyslę. Gydytojas profesorius Kęstutis Vitkus netgi norėjo daryti operaciją, bet jam pasakiau, kad kai sausgyslė visai nuplyš, tada ją ir operuosiu.  

Krepšinio aikštėje varžovams jus nelengva dengti, taikliai mėtote ir tritaškius. Susidaro įspūdis, kad daug treniruojatės?
Gerus krepšinio įgūdžius gavau dar mokykloje. Vilniuje įkūrus mūsų sporto klubą, jame susibūrė daug gerų krepšininkų. 
 
Kada su jais žaidžiu, tai man padeda tobulėti. Kažkada, varvindamas seilę, žiūrėdavau į tas mūsų krepšinio garsenybes, atstovavusius  „Žalgiriui“ ir „Statybai“, o dabar su jais kartu žaidžiu.   

Atstovaudami „Perlo“ komandai, dalyvaujame Lietuvos veteranų krepšinio čempionate. Pradėjome dalyvauti nuo 40 metų, žaidžiame ir dabar. 

Mūsų komandoje žaidė Rimas Girskis, Rimantas Endrijaitis, o dabar - Arūnas Grigas, Saulius Deimantavičius, prisijungė žalgiriečiai Virginijus Jankauskas, Arvydas Venclovas.  

Savo amžiaus grupėse ne kartą tapome Lietuvos veteranų čempionais. Dabar žaidžiu dvejose amžiaus grupėse: 55 ir 60 metų.  

Per pasaulio veteranų sporto žaidynes Naujojoje Zelandijoje žaidžiau amžiaus grupėje 40 m. ir vyresnių, finale susitikome su Australijos krepšininkais. Jiems atstovavo ir trys buvę NBA žaidėjai. Pralaimėjome ir pelnėme sidabro medalius. 

Šie metai jums – jubiliejiniai: bendrovei „Olifėja“ - 25-eri, jums – 60. Kiek metų jūs dirbate „Olifėjoje“?  
Prieš tai 1985-1991 m. dirbau Kūno kultūros ir sporto komitete, nuo 1991 m. - Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK). Buvo įsteigtas direktoratas, kuris tvarkė visus ūkinius reikalus. Direktoriaus pavaduotoju dirbo Antanas Muraška, o aš buvau vadybininkas loterijos klausimais. Išleidus viešųjų įmonių įstatymą, kuris draudė plėtoti verslą, 1992-aisiais įkūrėme UAB „Olifėja“, kurioje nuo pat jos įkūrimo ir dirbu. Tada bendrovėje tebuvo 4 ar 5 darbuotojai ir nepagalvojome, kad ji taip išsiplės.   

Kaip dabar jums sekasi?
 
Kai „Olifėja“ pradėjo augti, ji tapo Europos ir Pasaulio loterijų asociacijų nare. Kai dabar dalyvauju įvairiose konferencijose, esu vienas iš vyresnių ir tų veidų, kuriuos mačiau prieš 20-25 metus, jau nėra tiek daug. 

Europos ir Pasaulio loterijų asociacijos gerai vertina mūsų veiklą, įsiklauso į mūsų nuomonę. Kad taip atsitiktų, reikėjo įrodyti, jog esame rimti partneriai ir mus priimtų į „Vikinglotto“ ar „Jackpot“ grupes. 

Esame pastovūs ir aktyvūs abejų asociacijų narės, tapome bendrų lošimo grupių narėmis. 
 
Tai – nemažas mūsų pasiekimas, nes Europos ir Pasaulio loterijų asociacijos ne visus priima išskėstomis rankomis, turi būti patikimas, turėti patirties ir įdirbio. 


Ar sunkus jūsų darbas?
Šis darbas man labai tiko, kadangi baigiau matematiką. Kadangi studijų metais aktyviai sportavau, tai po pirmo kurso man buvo siūloma studijuoti fizinį auklėjimą ir geografiją, tačiau nepanorau. 
 
Dabar matematikos žinios man ypač praverčia, dirbant „Olifėjoje“. Viskas puikiai susiderino: ir sportas, ir matematika, ir loterijos. 

Pataikiau į tą vietą, kuri yra man prie širdies. Savo darbu esu labai patenkintas. Tą, ką pavyko sukurti, be galo įdomu. Daug prisidėjau prie visų loterijos žaidimų, atliktų  skaičiavimų. 

Per tuos 25 metus „Olifėjos“ darbas neatpažįstamai pasikeitė, visai kitos technologijos. 

Kai kas dar prisimena, kai loterijos bilietai buvo plėšomi ir atplėšus žiūrima, ar kas nors laimėta. 

Dabar viskas perėjo į tiesioginį ryšį, elektroninį apskaičiavimą, eliminuojamos paklaidos. Tą pačią minutę sužinomas laimėjimas. 

Išvystėme ir ištobulinome sistemą, veikia terminalai, kurie aptarnauja ne tik loterijų  produktą, bet ir atlieka daug funkcijų, kurie žmonėms ypač reikalingi. 

Terminaluose, urių Lietuvoje yra 2,2 tūkst.,  galima sumokėti už dujas, elektrą, komunalines paslaugas, papildyti telefonų korteles ir t. t. Ne visos šalys per terminalus yra tą padariusios. 

Pagal prieinamumą prie terminalų vienam gyventojui Europoje esame vieni iš lyderių. Pagal Lietuvos įstatymus „Olifėja“ gali užsiimti tik loterijų veikla, todėl visas teikiamas paslaugas atlieka bendrovė „Lolelita“.

Turite ir visuomeninių pareigų: esate LTOK atkūrimo darbo grupės narys, trečią  kadenciją vadovaujate Lietuvos orientavimosi sporto federacijai, ką galite pasakyti apie šią veiklą? 
Labai džiaugiuosi šios sporto šakos bendruomene, kuri yra ypač aktyvi. Federacijai lengva vadovauti, nes susibūrė puikus bendraminčių kolektyvas.  

Federacijai vadovauju nuo 2007-ųjų, viena mūsų kadencija tęsiasi ne ketverius, o trejus metus. 

Kol mūsų jaunimas dar tik brendo, kuriam galėčiau perduoti estafetę, tą krūvį ėmiausi ant savo pečių. 

Dabar išaugo nauja orientacininkų karta, kuria galima pasitikėti. Yra žmonių, kurie galėtų sėkmingai vadovauti federacijai, todėl pradedu galvoti, jog atėjo laikas užleisti vietą jaunimui. 

Manau, kad ši mano kadencija turėtų būtų paskutinė ir federacijos vairą perduosiu jaunimui. Tačiau iš orientacininkų bendruomenės nepasitrauksiu, būsiu aktyvus jos narys.  

Norisi pabrėžti, kad ir Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos prezidentas, ir daugumos šalių federacijų prezidentai ar Vykdomojo komiteto nariai yra buvę orientacininkai. 

Iki šiol visi buvę LOSF prezidentai – irgi buvę orientacininkai. Manau, kad ir ateityje taip bus.  

Ar nebus gaila palikti to, ką padarėte per savo tris kadencijas?
Negaila, nes tikrai daug kas padaryta, tą rodo ir mūsų rezultatai. Labai džiaugiuosi, kad praėjusiais metais pas mus vykęs pasaulio kalnų dviračių čempionatas sulaukė itin puikių Tarptautinės orientavimosi sporto federacijos įvertinimų. 
 
Po naujos sporto pertvarkos smarkiai išaugo mūsų sporto šakos finansavimas. Esame viena tų federacijų, kuri neturime priekaištų šiai vertinimo sistemai, kurios mes nekūrėme ir prie jos neprisidėjome. 

Nereikia mėtyti akmenukų į mūsų daržą. Federacija dirba tikrai gerai. Šiandien turime 36 savarankiškai veikiančius orientavimosi sporto klubus, 34 treneriai ugdo moksleivius.  

Vasario 26-28 d. Anupriškėse (Trakų r.) rengsime seminarą, į kurį pasikvietėme du įžymius lektorius iš Danijos, jie mūsų treneriams perteiks savo patirtį. 

Danai yra vieni stipriausių Skandinavijos šalių orientacininkai, šiemet pas juos vyks  pasaulio čempionatas. 

Aktyviai dalyvaujate pasaulio orientavimosi sporto veteranų čempionatuose, kaip sekasi?
Čempionatuose dalyvauju jau 24 metus, praleidau gal tik porą.  Esu laimėjęs kai kurių etapų varžybas, sėkmingai pasirodęs tarptautinėse varžybose. 
 
Tačiau kol kas neturiu pasaulio veteranų čempionatų apdovanojimų. Juos laimėti darosi vis sunkiau, konkurentų daugėja, nes per veteranų čempionatus pačios skaitlingiausios yra 65-70 metų amžiaus sportininkų grupės. 

Ar jūsų pėdomis nepasekė šeima?
Ne. Sūnūs 25-erių Gytis ir 30-metis Linas netapo sportininkais. Tiesa, Linas bandė važinėti kalnų dviračiais, tačiau jo sportinė karjera buvo trumpa. 
 
Mano žmona Eglė lankė meninės gimnastikos pratybas. Ji - iš sporto šeimos: žmonos  mama Jūratė Nordvikienė buvo krepšininkė, atstovavo Vilniaus rinktinei, o tėtis Algis Nordvikas – lengvaatletis, sprinteris, vėliau daug metų dirbo Kūno kultūros ir sporto komitete. Jie abu baigė Kūno kultūros institutą. 

Savo jubiliejaus dieną atskleiskite, kokia didžiausia jūsų svajonė?
Kad metams bėgant, galėčiau parodyti tuos rezultatus, kokius esu pasiekęs anksčiau. Kad „Olifėjai“, kuriai sekasi gerai, nebūtų nenumatytų kliūčių, kurios nepriklauso nuo mūsų, o daugiau nuo politikų.
 
Jeigu gali kažką padaryti, sukurti naują modelį, sudaryti naują žaidimų kryptį, tai nežinai, kas tavęs laukia. Nežinomybė versle yra sunkiausia.

Norėčiau, kad mūsų politikai būtų daugiau verslininkai nei politikai, tada Lietuva tikrai klestėtų. 

Būtų idealu, jeigu į politiką ateitų kuo daugiau verslininkų. Toks būtų mano palinkėjimas Lietuvai. 
  
 
 
  
      
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Vytautas" prabudo per vėlai
2018 03 19
LKL
Iki LKL pirmenybių rungtynių Alytuje su "Dzūkija" paskutiniųjų sekundžių kovojusius prieniškius palaidojo Martyno Linkevičiaus nesportinė pražanga.
Už sukčiavimą žada išspirti iš komandos
2018 03 19
Situacija
„Lietuvos rytas“ ketina nutraukti sutartis su organizacijos vertybes pažeminusiu treneriu E.Justa ir jaunimo ekipos vadovu V.Tupčiausku.
Naujasis autobusas atnešė sėkmę
2018 03 19
Naujovė
„Kai įsėdome į „Neptūno“ spalvomis bei simboliais išmargintą autobusą pajutome didesnį žmonių susidomėjimą", - juokėsi puolėjas Edgaras Želionis.
 
Futbolas – neišdavęs ir neišduotas
2018 03 20
Veteranai
"Stojau į aukštąją ne todėl, kad svajojau būti inžinieriumi, o todėl, kad jos komanda žaidė aukščiausioje lygoje", - kalba Utenos futbolo legenda F. Bižys.
"Žalgiris" - nepramušamas
2018 03 19
A lyga
Pirmuosius taškus praradusi "Sūduva" išliko pirma. Ji ir "Žalgiris" - dvi nepralaimėjusios A lygos komandos. Pastarasis - dar ir nepraleidęs įvarčio.
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
D.Zubrus: „Forma – kaip prieš NHL sezoną“
2018 03 20
Ledo ritulys
Pasaulio čempionatui Kaune besiruošiantis ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą atvyks po Velykų ir iškart jungsis prie Lietuvos rinktinės.
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos čempionai
2018 03 19
Sportiniai šokiai
Lietuvos sportinių šokių čempionate poros varžėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus bei taurių varžybas.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja Viktė Ažukaitė iš Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
 
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas