Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 13 d. 15:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemos žaidynėse – atkakli kova

Ir kalnų slidininkai, ir žiemos orientacininkai gyrė LSD "Žalgirio" žaidynių Ignalinoje trasas, kurios sutraukė didelį įvairaus amžiaus dalyvių būrį.

Žaidynių akimirka
Marytės Marcinkevičiūtės ir Stefano Miličevičiaus nuotr.
Žaidynių akimirka
   
Ignalinoje per „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynes apdovanojimus išsidalijo slidininkai, kalnų slidininkai ir orientacininkai. 

Apie slidinėjimo varžybas kaitykite čia>>>
 
Ypač atkakliai Ignalinoje rungėsi kalnų slidininkai. Jų varžybose dalyvavo daugiau kaip 80 įvairaus amžiaus sportininkų.
 
Kartu su suaugusiais savo amžiaus grupėse buvo sudaryta galimybė parungtyniauti ir vaikams, būsimiesiems žalgiriečiams.
 
„Trasos , kaip niekada anksčiau, buvo parengtos labai gerai. Teisėjų komanda – prityrusi ir susiklausiusi. Varžybas padėjo surengti Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos žmonės“, - sakė  Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas, kuris per iškilmingą varžybų uždarymą su vyr. teisėju Andriumi Grigaru apdovanojo nugalėtojus ir prizininkus. 
 
DRAUGAI. Vieni į varžybas atvyko varžytis dėl nugalėtojų vardų, o kiti – susitikti su savo bičiuliais, pabendrauti, iš geriausiųjų sportininkų pasisemti patirties.
 
Štai bendrovės „Saint Gobain statybos gaminių“ veiklos direktorius Simonas Masalskas ir daugkartinis Lietuvos vandens slidžių čempionas bei rekordininkas Ričardas Lažinskas, rungtyniavę vienoje amžiaus grupėje, į varžybas vyko puoselėdami skirtingus planus.
 
Jie abu – puikūs draugai dar nuo tų laikų, kai abiejų tėvai sėkmingai rungtyniaudavo kalnų ir vandens slidinėjimo trasose. 

 
Būtent tėvai jiems ir įskiepijo meilę šioms sporto šakoms. R. Lažinskas, kuris pastaruoju metu kalnų slidinėjimui skiria mažiau dėmesio (pastarąjį kartą Lietuvos čempionate dalyvavo 2014-aisiais),  žalgiriadoje nesitikėjo iškovoti medalį.
 
„Pastaruoju metu sportuoju tik mėgėjiškai, paslidinėju Liepkalnio trasose, o į Alpes jau vykstu ne kasmet“, - sakė R. Lažinskas.
 
Gi S. Masalskas buvo laikomas slalomo rungties vienu iš rimčiausių favoritų, kadangi rimtai treniruojasi ir Lietuvoje, ir užsienyje.
 
Prognozės pasitvirtino. Savo amžiaus grupėje vilnietis tapo žalgiriados nugalėtoju slalomo trasoje (dviejų nusileidimų laiko suma - 36,45 sek.), aplenkęs savo komandos draugus Adomą Janulionį (37,81 sek.) ir R.Lažinską (38,92 sek.).  
 
„Su broliais Jurgiu ir Adomu Janulioniais bei Aisčiu Domkumi dalyvaujame Pasaulio kalnų slidinėjimo veteranų taurės varžybose“, - kalbėjo S. Masalskas.
 
TRIUMFAS. Didžiojo slalomo varžybose pergalė buvo pranašaujama  vilniečiui J.Janulioniui, kuris slidinėja nuo ketverių metų, o jaunimo grupėje – jo sūnėnui, 26-erių  Karoliui Janulioniui.
 
Tarp judviejų vyko įdomi kova. Po pirmojo bandymo vos 0,01 sek. pirmavo didesnį patyrimą turintis J. Janulionis.
 
„Visiškai būtų ne gėda pralaimėti sūnėnui, kuris yra jaunas, kupinas ambicijų. Tačiau, ačiū Dievui, kad abu rungtyniaujame skirtingose grupėse. Jeigu antrajame bandyme nepridarysime kvailysčių, abu turime šansų laimėti žalgiriados varžybas“, - sakė J. Janulionis, kuris neseniai sėkmingai rungtyniavo Latvijos taurės varžybose: vienose savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju, o kitose buvo šeštas.
 
Taip ir buvo. Antrajame bandyme jie abu klaidų nedarė ir savo grupėse tapo nugalėtojais.

 
Dabar J. Janulionis rengiasi dalyvauti Pasaulio veteranų taurės serijos varžybose Štrbske Plese, Slovakijoje, Latvijos taurės varžybos Siguldoje, o kovo mėnesį – Lietuvos čempionate.
 
Kalnų slidinėjimą pamėgo ir J. Janulionio vaikai 17-metis Matas ir 12-metė Augustė, tačiau šįkart jie Ignalinoje nedalyvavo.  
 
Sėkmingai žalgiriadoje pasirodė ir Jurgio Janulionio brolis Adomas, kuris savo amžiaus grupėje didžiojo slalomo rungtyje tepralaimėjo savo broliui ir pelnė sidabro  medalį.
 
Gydytojas neonatologas A. Janulionis ypatingai džiaugėsi savo vaikų Karolio ir Radvilo pergalėmis.
 
NUGALĖTOJAI. Slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Diana Žymančienė ir Sigita Masalskienė bei Rapolas Lapienis, Vilius Pranulis,Medas Dobelinskas, Radvilas Janulionis, Karolis Janulionis, Simonas Masalskas ir Tauras Milašius.
 
Didysis slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Urtė Januškevičiūtė ir Daiva Norvaišaitė bei Zacharas Grigonis, Kirilas Barysevičius, Vilius Pranulis, Medas Dobelinskas, Vakarais Jokūbas Lapienis, Karolis Janulionis ir Jurgis Janulionis.
 
SU LATVIAIS. Orientavimosi varžybose, kurios vyko Ažušilės kalvose, jėgas bandė 101 sportininkas. Tarp jų buvo ir daugiau nei 10 latvių, atvykusių iš Daugpilio.
 
Ne visiems svečiams pavyko sėkmingai įveikti trasą, keli jų sportininkai buvo diskvalifikuoti.
 
Tačiau dviem latviams Ruslanui Mikulovui ir Nikolajui Grigorjevui savo amžiaus grupėse pavyko tapti nugalėtojais.
 
Gausiausiai orientavimosi atstovų susirinko rungtyniauti moterų ir vyrų 21 metų grupėse. Jėgas bandė 17 moterų, kurioms teko įveikti 7,9 km (20 KP), o vyrams,  kurių buvo 21-as, -  9,1 km (23 KP).
 
Varžybų vyr. teisėjos pareigos buvo patikėtos įžymiajai Lietuvos orientavimosi meistrei ignalinietei Ramunei Arlauskienei, o distancijas parinko jos vyras, Ignalinos „Būdakalnio“ orientavimosi klubo prezidentas Remigijus Arlauskas.
 
„Labai džiaugiamės puikia šiemetine žiema Ignalinoje, buvo galima parengti geras trasas. Orientavimosi varžybose jėgas bandė sportininkai nuo 12 –os iki 70 –mečių“, - sakė R. Arlauskienė.
 
Vyriausiajam – alytiškiui Kęstučiui Kviecinskui kitąmet vasario 1 d. sukaks 70 metų, jam Ignalinoje teko rungtyniauti su gerokais jaunesniais varžovais.   
 
Ne visi stipriausi orientacininkai suvažiavo į Ignaliną, dalis tik penktadienį sugrįžo iš Europos orientavimosi slidėmis čempionato Velingrade (Bulgarija).
 
Tačiau žalgiriadoje rungtyniavo iš Bulgarijos grįžę vilniečiai Gabrielė Andrašiūnienė, Judita Traubaitė (ji dalyvavo ir pasaulio jaunimo čempionate bei sprinto distancijoje buvo šešta) ir Nerijus Šulčys.
 
Varžybos vyko vieną dieną, lenktyniauta vidutinėje trasoje. Pasak R. Arlauskienės, moterų ir vyrų grupėse įdomiausia kova vyko stipriausiųjų - 21 m. sportininkų grupėse.
 
Nugalėtoja tapo J. Traubaitė (35:31), aplenkusi kaunietę Gabiją Ražaitytę (41:31) ir G. Andrašiūnienę (42:52).
 
NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo:  Gintarė Gapšytė (Šiauliai), Austėja Jatulytė (Šiauliai), Judita Traubaitė (Vilnius), Renata Viksvienė (Panevėžys) ir Rūta Stanevičienė (Panevėžys) bei Adomas Traubas (Vilnius), Benas Radzivonas (Prienai), Ruslanas Mikulovas (Latvija) ir Nikolajus Grigorjevas (Latvija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Snaiperių turnyre - atkaklus finalas
2018 02 18
LKL
Geriausias tritaškininkas - M. Lukauskis, "oro karalisi" - K. Gainesas, šokėjų finale triumfavo klaipėdietes, o dublerių mačą laimėjo kauniečiai.
Taurė - lyg namie žaidusiam "Žalgiriui"
2018 02 18
Taurė
Edgaras Ulanovas antrą kartą tapo naudingiausiu Karaliaus Mindaugo taurės finale, o Kauno "Žalgiris" antrą kartą jį laimėjo.
Į finalą – 500 papildomų bilietų
2018 02 18
LKL
Matydami didžiulį žiūrovų susidomėjimą Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalu organizatoriai pasirūpino papildomomis vietomis aistruoliams
 
Prieš sezono pradžią - pralaimėjimas BATE
2018 02 18
Pasiruošimas
Žaisdami be vyriausiojo trenerio O. Vasilenkos, "Trakų" futbolininkai 0:3 pralaimėjo daugkartinei Baltarusijos čempionei Barysavo BATE.
Sūduviai sumalė varžovus supertaurės mače
2018 02 17
Supertaurė
Šiandien Lietuvos čempionės Marijampolės "Sūduvos" triuškinančia pergale 5:0 prieš LFF taurės laimėtoją Kauno "Stumbrą" startavo šalies futbolo sezonas.
Prisikviesti naujokų padeda čempionų vardas
2018 02 16
A lyga
„Niekas nesikeičia. Planuojamos išlaidos ir pajamos yra 1 mln. eurų“, – patvirtino šių metų Marijampolės "Sūduvos" biudžetą jos prezidentas V. Murauskas.
Klaipėdoje - D. Dzindzaletaitės rekordas
2018 02 17
Lengvoji atletika
Šeštadienį baigėsi Klaipėdoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.
"Startą vertinu šimtu dešimčia"
2018 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate: klaipėdiečių sėkmė, rekordinis šuolis bei Modestos Morauskaitės pergalė.
Tikslų siekti padeda dienoraštis
2018 02 15
Interviu
Iš pamokų į treniruotes skubanti septyniolikametė bėgikė Akvilė Andriukaitytė pasakoja apie svajones, tikslus ir jaunųjų atletų kasdienybę.
 
Turėjęs iniciatyvą nusileido prancūzui
2018 02 12
Tenisas
Puikią sportinę formą demonstruojantis Ričardas Berankis nusileido prancūzui Pierre-Hugues Herbertui (ATP-76) ir baigė pasirodymą Roterdame.
Šimtmečio proga - teniso turnyras pajūryje
2018 02 09
Tenisas
Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga, organizatoriai kviečia prisidėti prie šventės ir dalyvauti „LT100-ečio Teniso Taurės" komandiniame dvejetų turnyre.
R. Berankis netikėtai įveikė prancūzą
2018 02 06
Tenisas
117-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Lietuvos tenisininkas 6:3, 7:6 (8:6) nugalėjo 55-ą pasaulio raketę Julieną Benneteau.
"Tokie nuotykiai nutinka ne kasmet"
2018 02 18
Graplingo imtynės
Kuo gyvos graplingo imtynė Klaipėdoje, pasakoja 2016 metų Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.
Lietuvos graplingas keičia kryptį
2018 02 12
Graplingo imtynės
"Anksčiau komandinės taurės varžybos vykdavo po Vilniaus ir Pakruojo atvirųjų čempionatų, šiemet tai pakeitėme", - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
Sugrįžtantis atletas žada gražią kovą
2018 02 09
Muay Thai
„Du mėnesius teko valgyti per šiaudelį... Buvo dienų, kai nenorėjau nieko matyti savo akyse“, - prisipažino po sunkios traumos sugrįžtantis S. Gaižauskas.
 
Pristatyta „Lietuvos plento taurė“
2018 02 17
Kuluaruose
Artėjantį dviračių sporto sezoną aptarė devynių A grupės komandų nariai, kurie vėliau susirungė parodomosiose lenktynėse ant stacionarių dviračių.
Po pirmenybių - pokyčiai reitinguose
2018 01 26
Dviračiai
UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į penkis geriausiųjų dešimtukus.
Kovoja ir su varžovėmis, ir su jauduliu
2018 01 23
Trekas
„Nuo praėjusių metų spalį vykusio Europos čempionato jaučiuosi vis geriau ir geriau“, - teigia jau 34 Pasaulio taurės medalius iškovojusi S.Krupeckaitė.
Pusfinaliuose intrigos netrūko
2018 02 17
Taurė
Nors abejas LRF vyrų taurės turnyro pusfinalio kovas laimėjo išankstiniai favoritai, tačiau tiek Dragūnas“, tiek „Granitas–Karys“ turėjo daug vargo.
Pusfinalis - be staigmenų
2018 02 17
Rankinis
LRF moterų taurės finale susitiks "Garliavos-SC Cascada" ir "ACME-Žalgirio" rankininkės.
Į kovą stos visi sezono lyderiai
2018 02 15
Rankinis
Dėl LRF taurės Alytuje rungs Vilniaus "Šviesos", Klaipėdos "Dragūno", Kauno "Granito-Kario" ir vietos "Varsos-Stronglaso" rankininkai.
 
Tinklinio aikštėse - favoritų pergalės
2018 02 12
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate sužaistos svarbios reguliariojo sezono rungtynės.
Pusės pinigų netekusi LTF: tai - neteisybė
2018 02 08
Finansai
Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka apie valstybės požiūrį į sportą: jos prioritetai yra kiti.
Lietuvė ir toliau dominuoja Čekijoje
2018 02 08
Tinklinis
Ostravos TJ (Čekija) komanda, kuriai atstovauja Viltė Makauskaitė, pateko į Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Iššūkio taurės turnyro ketvirtfinalį.
Švedijos ralyje lietuviai veržiasi į priekį
2018 02 18
Ralis
"Tiek įvairiausių incidentų per vieną ralio dieną neatsimenu", - kalbėjo bandroje Švedijos ralio lenktynininkų įskaitoje į viršų pašokęs Deividas Jocius.
Lietuviai - savo klasės dešimtuke
2018 02 17
Ralis
D. Jociaus ir D. Zvicevičiaus ekipažas WRC Švedijos ralyje šeštadienio greičio ruožuose gerino asmeninius rezultatus.
Trispalvės - kiekviename ralio ruože
2018 02 16
Ralis
D. Jocius ir D. Zvicevičius labiausiai džiaugėsi, kad Lietuvos šimtmečio gimtadienį gali minėti svečioje šalyje, važiuodami už Lietuvą.
 
Nuo entuziasto iki olimpinių čempionų
2018 02 19
Žvilgsnis
Lietuvos žiemos sporto olimpinė istorija imta rašyti nuo 1928 m. Pažvelgėme į visus lietuvių pasirodymus žiemos žaidynėse iki Pjongčango olimpiados.
Tomas Kaukėnas: „Padariau vaikišką klaidą“
2018 02 18
Pjongčangas 2018
Pirmą kartą į prestižines bendro starto olimpines lenktynes patekusį Tomą Kaukėną šaudykloje stingdė šaltis.
A.Drukarovas: „Visada reikia rizikuoti“
2018 02 18
Pjongčangas 2018
Olimpiados debiutantas A.Drukarovas antrame didžiojo slalomo nusileidime nutarė neklausyti trenerių patarimo nerizikuoti ir liko tuo patenkintas.
Abi taurės iškeliavo į Kauną
2018 02 18
Taurė
Kauno "ACME-Žalgirio" moterys ir Kauno "Granito-Kario" vyrai finaluose Alytuje iškovojo Lietuvos rankinio federacijos taures.
Atkakliuose mūšiuose - permaininga sėkmė
2018 02 18
Žolės riedulys
Europоs žolės riedulio uždarosiose patalpose IV diviziono taurės turnyre Tbilisyje "Klevo-Šiaulių" komanda užėmė ketvirtąją vietą.
Šventę pažymėjo trijų valandų plaukimu
2018 02 18
Plaukimas
Elektrėnuose surengtos varžybos, neturinčios analogo Lietuvoje, o gal net Europoje ar pasaulyje. Plaukikai rungėsi, kas nuplauks toliau per 3 valandas.
 
Neįgaliosioms atletėms - verslininko parama
2018 02 17
Rėmimas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertas Dargis Mažeikių triračių bėgikėms paaukojo 4000 eurų iš savo premijos ir asmeninių lėšų.
Lietuvos himną giedojo ir korėjiečiai
2018 02 16
Pjongčangas 2018
Mūsų šalies olimpinė delegacija, jai talkinantys savanoriai, žurnalistai Pjongčange drauge paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
„Svarbiausia – gerai jaustis“
2018 02 15
Jubiliejus
„Mano savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju“, - teiga Orientavimosi federacijos prezidentas D.Kazlauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas