Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 13 d. 15:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemos žaidynėse – atkakli kova

Ir kalnų slidininkai, ir žiemos orientacininkai gyrė LSD "Žalgirio" žaidynių Ignalinoje trasas, kurios sutraukė didelį įvairaus amžiaus dalyvių būrį.

Žaidynių akimirka
Marytės Marcinkevičiūtės ir Stefano Miličevičiaus nuotr.
Žaidynių akimirka
   
Ignalinoje per „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynes apdovanojimus išsidalijo slidininkai, kalnų slidininkai ir orientacininkai. 

Apie slidinėjimo varžybas kaitykite čia>>>
 
Ypač atkakliai Ignalinoje rungėsi kalnų slidininkai. Jų varžybose dalyvavo daugiau kaip 80 įvairaus amžiaus sportininkų.
 
Kartu su suaugusiais savo amžiaus grupėse buvo sudaryta galimybė parungtyniauti ir vaikams, būsimiesiems žalgiriečiams.
 
„Trasos , kaip niekada anksčiau, buvo parengtos labai gerai. Teisėjų komanda – prityrusi ir susiklausiusi. Varžybas padėjo surengti Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos žmonės“, - sakė  Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas, kuris per iškilmingą varžybų uždarymą su vyr. teisėju Andriumi Grigaru apdovanojo nugalėtojus ir prizininkus. 
 
DRAUGAI. Vieni į varžybas atvyko varžytis dėl nugalėtojų vardų, o kiti – susitikti su savo bičiuliais, pabendrauti, iš geriausiųjų sportininkų pasisemti patirties.
 
Štai bendrovės „Saint Gobain statybos gaminių“ veiklos direktorius Simonas Masalskas ir daugkartinis Lietuvos vandens slidžių čempionas bei rekordininkas Ričardas Lažinskas, rungtyniavę vienoje amžiaus grupėje, į varžybas vyko puoselėdami skirtingus planus.
 
Jie abu – puikūs draugai dar nuo tų laikų, kai abiejų tėvai sėkmingai rungtyniaudavo kalnų ir vandens slidinėjimo trasose. 

 
Būtent tėvai jiems ir įskiepijo meilę šioms sporto šakoms. R. Lažinskas, kuris pastaruoju metu kalnų slidinėjimui skiria mažiau dėmesio (pastarąjį kartą Lietuvos čempionate dalyvavo 2014-aisiais),  žalgiriadoje nesitikėjo iškovoti medalį.
 
„Pastaruoju metu sportuoju tik mėgėjiškai, paslidinėju Liepkalnio trasose, o į Alpes jau vykstu ne kasmet“, - sakė R. Lažinskas.
 
Gi S. Masalskas buvo laikomas slalomo rungties vienu iš rimčiausių favoritų, kadangi rimtai treniruojasi ir Lietuvoje, ir užsienyje.
 
Prognozės pasitvirtino. Savo amžiaus grupėje vilnietis tapo žalgiriados nugalėtoju slalomo trasoje (dviejų nusileidimų laiko suma - 36,45 sek.), aplenkęs savo komandos draugus Adomą Janulionį (37,81 sek.) ir R.Lažinską (38,92 sek.).  
 
„Su broliais Jurgiu ir Adomu Janulioniais bei Aisčiu Domkumi dalyvaujame Pasaulio kalnų slidinėjimo veteranų taurės varžybose“, - kalbėjo S. Masalskas.
 
TRIUMFAS. Didžiojo slalomo varžybose pergalė buvo pranašaujama  vilniečiui J.Janulioniui, kuris slidinėja nuo ketverių metų, o jaunimo grupėje – jo sūnėnui, 26-erių  Karoliui Janulioniui.
 
Tarp judviejų vyko įdomi kova. Po pirmojo bandymo vos 0,01 sek. pirmavo didesnį patyrimą turintis J. Janulionis.
 
„Visiškai būtų ne gėda pralaimėti sūnėnui, kuris yra jaunas, kupinas ambicijų. Tačiau, ačiū Dievui, kad abu rungtyniaujame skirtingose grupėse. Jeigu antrajame bandyme nepridarysime kvailysčių, abu turime šansų laimėti žalgiriados varžybas“, - sakė J. Janulionis, kuris neseniai sėkmingai rungtyniavo Latvijos taurės varžybose: vienose savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju, o kitose buvo šeštas.
 
Taip ir buvo. Antrajame bandyme jie abu klaidų nedarė ir savo grupėse tapo nugalėtojais.

 
Dabar J. Janulionis rengiasi dalyvauti Pasaulio veteranų taurės serijos varžybose Štrbske Plese, Slovakijoje, Latvijos taurės varžybos Siguldoje, o kovo mėnesį – Lietuvos čempionate.
 
Kalnų slidinėjimą pamėgo ir J. Janulionio vaikai 17-metis Matas ir 12-metė Augustė, tačiau šįkart jie Ignalinoje nedalyvavo.  
 
Sėkmingai žalgiriadoje pasirodė ir Jurgio Janulionio brolis Adomas, kuris savo amžiaus grupėje didžiojo slalomo rungtyje tepralaimėjo savo broliui ir pelnė sidabro  medalį.
 
Gydytojas neonatologas A. Janulionis ypatingai džiaugėsi savo vaikų Karolio ir Radvilo pergalėmis.
 
NUGALĖTOJAI. Slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Diana Žymančienė ir Sigita Masalskienė bei Rapolas Lapienis, Vilius Pranulis,Medas Dobelinskas, Radvilas Janulionis, Karolis Janulionis, Simonas Masalskas ir Tauras Milašius.
 
Didysis slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Urtė Januškevičiūtė ir Daiva Norvaišaitė bei Zacharas Grigonis, Kirilas Barysevičius, Vilius Pranulis, Medas Dobelinskas, Vakarais Jokūbas Lapienis, Karolis Janulionis ir Jurgis Janulionis.
 
SU LATVIAIS. Orientavimosi varžybose, kurios vyko Ažušilės kalvose, jėgas bandė 101 sportininkas. Tarp jų buvo ir daugiau nei 10 latvių, atvykusių iš Daugpilio.
 
Ne visiems svečiams pavyko sėkmingai įveikti trasą, keli jų sportininkai buvo diskvalifikuoti.
 
Tačiau dviem latviams Ruslanui Mikulovui ir Nikolajui Grigorjevui savo amžiaus grupėse pavyko tapti nugalėtojais.
 
Gausiausiai orientavimosi atstovų susirinko rungtyniauti moterų ir vyrų 21 metų grupėse. Jėgas bandė 17 moterų, kurioms teko įveikti 7,9 km (20 KP), o vyrams,  kurių buvo 21-as, -  9,1 km (23 KP).
 
Varžybų vyr. teisėjos pareigos buvo patikėtos įžymiajai Lietuvos orientavimosi meistrei ignalinietei Ramunei Arlauskienei, o distancijas parinko jos vyras, Ignalinos „Būdakalnio“ orientavimosi klubo prezidentas Remigijus Arlauskas.
 
„Labai džiaugiamės puikia šiemetine žiema Ignalinoje, buvo galima parengti geras trasas. Orientavimosi varžybose jėgas bandė sportininkai nuo 12 –os iki 70 –mečių“, - sakė R. Arlauskienė.
 
Vyriausiajam – alytiškiui Kęstučiui Kviecinskui kitąmet vasario 1 d. sukaks 70 metų, jam Ignalinoje teko rungtyniauti su gerokais jaunesniais varžovais.   
 
Ne visi stipriausi orientacininkai suvažiavo į Ignaliną, dalis tik penktadienį sugrįžo iš Europos orientavimosi slidėmis čempionato Velingrade (Bulgarija).
 
Tačiau žalgiriadoje rungtyniavo iš Bulgarijos grįžę vilniečiai Gabrielė Andrašiūnienė, Judita Traubaitė (ji dalyvavo ir pasaulio jaunimo čempionate bei sprinto distancijoje buvo šešta) ir Nerijus Šulčys.
 
Varžybos vyko vieną dieną, lenktyniauta vidutinėje trasoje. Pasak R. Arlauskienės, moterų ir vyrų grupėse įdomiausia kova vyko stipriausiųjų - 21 m. sportininkų grupėse.
 
Nugalėtoja tapo J. Traubaitė (35:31), aplenkusi kaunietę Gabiją Ražaitytę (41:31) ir G. Andrašiūnienę (42:52).
 
NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo:  Gintarė Gapšytė (Šiauliai), Austėja Jatulytė (Šiauliai), Judita Traubaitė (Vilnius), Renata Viksvienė (Panevėžys) ir Rūta Stanevičienė (Panevėžys) bei Adomas Traubas (Vilnius), Benas Radzivonas (Prienai), Ruslanas Mikulovas (Latvija) ir Nikolajus Grigorjevas (Latvija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – bronzinis „Žalgirio“ finišas
2018 05 20
Eurolyga
Po drama virtusios rungtynių pabaigos Kauno „Žalgiris“ įveikė Maskvos CSKA ir pirmą kartą istorijoje iškovojo trečiąją vietą Eurolygoje.
Prezidentė "Žalgiriui" linkėjo sėkmės
2018 05 20
Susitikimas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Kauno "Žalgiro" krepšininkais, prisiminė Sovietmečio kovas su CSKA.
Belgrade  – „Lietuvos ryto“ triumfas
2018 05 20
Eurolyga
Visus varžovus įveikę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po šešerių metų pertraukos vėl įkopė į Eurolygos jaunimo turnyro čempionų sostą (VIDEO).
 
Atsisakę trenerio, iškovojo pergalę
2018 05 20
A lyga
Nieko įsimintino prie varžovų vartų nesukūrę "Trakai" A lygos pirmenybių rungtynėse 1:0 įveikė Jonavą.
Čempionai suklupo jau pirmajame ture
2018 05 20
Mini futbolas
Alytaus „Dainavos“ pagrindinės mokyklos stadione keturiolika geriausių mažojo futbolo komandų iš visos Lietuvos sužaidė po dvi rungtynes.
„Stumbro“ talentas – kuklus, bet kovingas
2018 05 18
A lyga
Kgaogelo Sekgota'os gimtinė yra PAR Limpopo provincijoje ir būtent ten jis mokėsi žaisti futbolą. Labai dažnai tą tekdavo daryti gatvėje.
"Sportuoti galima bet kur ir bet kada"
2018 05 16
Interviu
M. Šatkus yra bėgęs lėktuvo pakilimo taku, treniravęsis ant banko pastato stogo, svajoja apie treniruotę jūra plaukiančiame kariniame laive.
Bėgime - daugiau moksleivių ir šeimų
2018 05 14
Bėgimas
Šiemet prie klasikinės pusės maratono, 10,5 km, 5 km ir 1 km distancijų starto linijos Trakuose išsirikiavo beveik 2500 bėgimo mėgėjų iš bemaž 20 šalių.
Klaipėdoje - A. Gudžiaus pergalė
2018 05 13
Disko metimas
Klaipėdos sezono atidarymo lengvosios atletikos varžybose pasaulio čempionas Andrius Gudžius diską numetė 66 m 78 cm ir užėmė pirmąją vietą.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
Į finalus pateko 10 lietuvių
2018 05 18
Boksas
Kauno sporto halėje vykstančiame tarptautiniame Algirdo Šociko vardo turnyre baigėsi pusfinalių mūšiai.
 
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
Prancūzijoje lietuvis "įvažiavo" į dešimtuką
2018 05 09
Dviračiai
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „4 Jours de Dunkerque" antrajame etape Evaldas Šiškevičius finišavo devintas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
Prieš akis - istorinis šansas
2018 05 15
Atranka
Prieš 21 metus Lietuvos rankininkai namuose įveikė islandus atrankos grupėje ir pateko į Europos pirmenybes.
 
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Lietuviai pateko į prestižinį turnyrą
2018 05 16
Paplūdimio tinklinis
Antrajame atrankos rate įveikę Kanados duetą, Lietuvos paplūdimio tenisininkai A.Rumševičius ir L.Každailis pateko į pagrindines Ipatemos turnyro varžybas.
Motokroso trasoje - per 200 motociklininkų
2018 05 20
"Aleksandrijos trasa yra viena kokybiškiausių visoje šalyje, čia motociklininkai pasiekia didesnį greitį", - sako LMSF prezidentas R.Benediktavičius.
Parodoje pristato savo naują automobilį
2018 05 18
Auto
Artėjančiame Europos ralikroso čempionato etape, vyksiančiame birželio 7-10 dienomis Norvegijoje, Rokas Baciuška varžysis jau su „Audi A1“.
Pirmą kartą Lietuvoje - "Formula Junior"
2018 05 18
Lenktynės
Į lenktynes "Nemuno žiede" jau užsiregistravo 37 dalyviai iš JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Švedijos.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Turnyrą pabaigė sėkminga baudinių serija
2018 05 21
Vandensvydis
„EU Nations cup 2018“ turnyre be 8 Europos komandų turnyre dalyvavo Pietų Afrikos Respublikos ir Singapūro rinktinės.
Lietuvos pilotas išbandė techniką
2018 05 20
F2
Kauno mariose vyko Lietuvos vandens formulių taurės varžybos. Jos Edgarui Riabko tapo treniruote prieš kito savaitgalio startą.
Antrąją dieną - Lietuvos klubų pergalės
2018 05 19
Žolės riedulys
Europos žolės riedulio taurių turnyruose šeštadienį pergalės iškovojo visos Lietuvos komandos.
 
LTOK patvirtino finansinę ataskaitą
2018 05 18
Asamblėja
Vienintelis LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos klausimas buvo audituotos 2017 metų LTOK finansinės ataskaitos tvirtinimas.
Eiliniame posėdyje – svarbūs klausimai
2018 05 17
Posėdis
LTOK vykdomojo komiteto posėdyje – apie premjero šūvį, apdovanojimus, projektus, Buenos Aires, olimpiečius ir jų pagalbininkus, dopingą.
Sportui – daugiau pinigų už alkoholį ir tabaką
2018 05 17
Pinigai
Liberalas S. Gentvilas pateikė pasiūlymą Sporto įstatymo projektui skirti daugiau iš akcizų surinktų mokesčių pajamų sporto projektams finansuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas