Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 13 d. 15:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemos žaidynėse – atkakli kova

Ir kalnų slidininkai, ir žiemos orientacininkai gyrė LSD "Žalgirio" žaidynių Ignalinoje trasas, kurios sutraukė didelį įvairaus amžiaus dalyvių būrį.

Žaidynių akimirka
Marytės Marcinkevičiūtės ir Stefano Miličevičiaus nuotr.
Žaidynių akimirka
   
Ignalinoje per „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynes apdovanojimus išsidalijo slidininkai, kalnų slidininkai ir orientacininkai. 

Apie slidinėjimo varžybas kaitykite čia>>>
 
Ypač atkakliai Ignalinoje rungėsi kalnų slidininkai. Jų varžybose dalyvavo daugiau kaip 80 įvairaus amžiaus sportininkų.
 
Kartu su suaugusiais savo amžiaus grupėse buvo sudaryta galimybė parungtyniauti ir vaikams, būsimiesiems žalgiriečiams.
 
„Trasos , kaip niekada anksčiau, buvo parengtos labai gerai. Teisėjų komanda – prityrusi ir susiklausiusi. Varžybas padėjo surengti Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos žmonės“, - sakė  Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas, kuris per iškilmingą varžybų uždarymą su vyr. teisėju Andriumi Grigaru apdovanojo nugalėtojus ir prizininkus. 
 
DRAUGAI. Vieni į varžybas atvyko varžytis dėl nugalėtojų vardų, o kiti – susitikti su savo bičiuliais, pabendrauti, iš geriausiųjų sportininkų pasisemti patirties.
 
Štai bendrovės „Saint Gobain statybos gaminių“ veiklos direktorius Simonas Masalskas ir daugkartinis Lietuvos vandens slidžių čempionas bei rekordininkas Ričardas Lažinskas, rungtyniavę vienoje amžiaus grupėje, į varžybas vyko puoselėdami skirtingus planus.
 
Jie abu – puikūs draugai dar nuo tų laikų, kai abiejų tėvai sėkmingai rungtyniaudavo kalnų ir vandens slidinėjimo trasose. 

 
Būtent tėvai jiems ir įskiepijo meilę šioms sporto šakoms. R. Lažinskas, kuris pastaruoju metu kalnų slidinėjimui skiria mažiau dėmesio (pastarąjį kartą Lietuvos čempionate dalyvavo 2014-aisiais),  žalgiriadoje nesitikėjo iškovoti medalį.
 
„Pastaruoju metu sportuoju tik mėgėjiškai, paslidinėju Liepkalnio trasose, o į Alpes jau vykstu ne kasmet“, - sakė R. Lažinskas.
 
Gi S. Masalskas buvo laikomas slalomo rungties vienu iš rimčiausių favoritų, kadangi rimtai treniruojasi ir Lietuvoje, ir užsienyje.
 
Prognozės pasitvirtino. Savo amžiaus grupėje vilnietis tapo žalgiriados nugalėtoju slalomo trasoje (dviejų nusileidimų laiko suma - 36,45 sek.), aplenkęs savo komandos draugus Adomą Janulionį (37,81 sek.) ir R.Lažinską (38,92 sek.).  
 
„Su broliais Jurgiu ir Adomu Janulioniais bei Aisčiu Domkumi dalyvaujame Pasaulio kalnų slidinėjimo veteranų taurės varžybose“, - kalbėjo S. Masalskas.
 
TRIUMFAS. Didžiojo slalomo varžybose pergalė buvo pranašaujama  vilniečiui J.Janulioniui, kuris slidinėja nuo ketverių metų, o jaunimo grupėje – jo sūnėnui, 26-erių  Karoliui Janulioniui.
 
Tarp judviejų vyko įdomi kova. Po pirmojo bandymo vos 0,01 sek. pirmavo didesnį patyrimą turintis J. Janulionis.
 
„Visiškai būtų ne gėda pralaimėti sūnėnui, kuris yra jaunas, kupinas ambicijų. Tačiau, ačiū Dievui, kad abu rungtyniaujame skirtingose grupėse. Jeigu antrajame bandyme nepridarysime kvailysčių, abu turime šansų laimėti žalgiriados varžybas“, - sakė J. Janulionis, kuris neseniai sėkmingai rungtyniavo Latvijos taurės varžybose: vienose savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju, o kitose buvo šeštas.
 
Taip ir buvo. Antrajame bandyme jie abu klaidų nedarė ir savo grupėse tapo nugalėtojais.

 
Dabar J. Janulionis rengiasi dalyvauti Pasaulio veteranų taurės serijos varžybose Štrbske Plese, Slovakijoje, Latvijos taurės varžybos Siguldoje, o kovo mėnesį – Lietuvos čempionate.
 
Kalnų slidinėjimą pamėgo ir J. Janulionio vaikai 17-metis Matas ir 12-metė Augustė, tačiau šįkart jie Ignalinoje nedalyvavo.  
 
Sėkmingai žalgiriadoje pasirodė ir Jurgio Janulionio brolis Adomas, kuris savo amžiaus grupėje didžiojo slalomo rungtyje tepralaimėjo savo broliui ir pelnė sidabro  medalį.
 
Gydytojas neonatologas A. Janulionis ypatingai džiaugėsi savo vaikų Karolio ir Radvilo pergalėmis.
 
NUGALĖTOJAI. Slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Diana Žymančienė ir Sigita Masalskienė bei Rapolas Lapienis, Vilius Pranulis,Medas Dobelinskas, Radvilas Janulionis, Karolis Janulionis, Simonas Masalskas ir Tauras Milašius.
 
Didysis slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Urtė Januškevičiūtė ir Daiva Norvaišaitė bei Zacharas Grigonis, Kirilas Barysevičius, Vilius Pranulis, Medas Dobelinskas, Vakarais Jokūbas Lapienis, Karolis Janulionis ir Jurgis Janulionis.
 
SU LATVIAIS. Orientavimosi varžybose, kurios vyko Ažušilės kalvose, jėgas bandė 101 sportininkas. Tarp jų buvo ir daugiau nei 10 latvių, atvykusių iš Daugpilio.
 
Ne visiems svečiams pavyko sėkmingai įveikti trasą, keli jų sportininkai buvo diskvalifikuoti.
 
Tačiau dviem latviams Ruslanui Mikulovui ir Nikolajui Grigorjevui savo amžiaus grupėse pavyko tapti nugalėtojais.
 
Gausiausiai orientavimosi atstovų susirinko rungtyniauti moterų ir vyrų 21 metų grupėse. Jėgas bandė 17 moterų, kurioms teko įveikti 7,9 km (20 KP), o vyrams,  kurių buvo 21-as, -  9,1 km (23 KP).
 
Varžybų vyr. teisėjos pareigos buvo patikėtos įžymiajai Lietuvos orientavimosi meistrei ignalinietei Ramunei Arlauskienei, o distancijas parinko jos vyras, Ignalinos „Būdakalnio“ orientavimosi klubo prezidentas Remigijus Arlauskas.
 
„Labai džiaugiamės puikia šiemetine žiema Ignalinoje, buvo galima parengti geras trasas. Orientavimosi varžybose jėgas bandė sportininkai nuo 12 –os iki 70 –mečių“, - sakė R. Arlauskienė.
 
Vyriausiajam – alytiškiui Kęstučiui Kviecinskui kitąmet vasario 1 d. sukaks 70 metų, jam Ignalinoje teko rungtyniauti su gerokais jaunesniais varžovais.   
 
Ne visi stipriausi orientacininkai suvažiavo į Ignaliną, dalis tik penktadienį sugrįžo iš Europos orientavimosi slidėmis čempionato Velingrade (Bulgarija).
 
Tačiau žalgiriadoje rungtyniavo iš Bulgarijos grįžę vilniečiai Gabrielė Andrašiūnienė, Judita Traubaitė (ji dalyvavo ir pasaulio jaunimo čempionate bei sprinto distancijoje buvo šešta) ir Nerijus Šulčys.
 
Varžybos vyko vieną dieną, lenktyniauta vidutinėje trasoje. Pasak R. Arlauskienės, moterų ir vyrų grupėse įdomiausia kova vyko stipriausiųjų - 21 m. sportininkų grupėse.
 
Nugalėtoja tapo J. Traubaitė (35:31), aplenkusi kaunietę Gabiją Ražaitytę (41:31) ir G. Andrašiūnienę (42:52).
 
NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo:  Gintarė Gapšytė (Šiauliai), Austėja Jatulytė (Šiauliai), Judita Traubaitė (Vilnius), Renata Viksvienė (Panevėžys) ir Rūta Stanevičienė (Panevėžys) bei Adomas Traubas (Vilnius), Benas Radzivonas (Prienai), Ruslanas Mikulovas (Latvija) ir Nikolajus Grigorjevas (Latvija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
"Žalgiris" prisiminė pergalės skonį
2019 02 22
Eurolyga
Kauno "Žalgirio" krepšininkai nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją įveikdami autsaiderę, Podgoricos "Budučnost" ekipą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
L. Grigelio duetas pasiekė pusfinalį
2019 02 21
Dvejetai
Italijoje vykstančių dvejetų varžybų ketvirtfinalyje ketvirtadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė italų duetą ir pateko į pusfinalį.
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas