Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 13 d. 15:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemos žaidynėse – atkakli kova

Ir kalnų slidininkai, ir žiemos orientacininkai gyrė LSD "Žalgirio" žaidynių Ignalinoje trasas, kurios sutraukė didelį įvairaus amžiaus dalyvių būrį.

Žaidynių akimirka
Marytės Marcinkevičiūtės ir Stefano Miličevičiaus nuotr.
Žaidynių akimirka
   
Ignalinoje per „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynes apdovanojimus išsidalijo slidininkai, kalnų slidininkai ir orientacininkai. 

Apie slidinėjimo varžybas kaitykite čia>>>
 
Ypač atkakliai Ignalinoje rungėsi kalnų slidininkai. Jų varžybose dalyvavo daugiau kaip 80 įvairaus amžiaus sportininkų.
 
Kartu su suaugusiais savo amžiaus grupėse buvo sudaryta galimybė parungtyniauti ir vaikams, būsimiesiems žalgiriečiams.
 
„Trasos , kaip niekada anksčiau, buvo parengtos labai gerai. Teisėjų komanda – prityrusi ir susiklausiusi. Varžybas padėjo surengti Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos žmonės“, - sakė  Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas, kuris per iškilmingą varžybų uždarymą su vyr. teisėju Andriumi Grigaru apdovanojo nugalėtojus ir prizininkus. 
 
DRAUGAI. Vieni į varžybas atvyko varžytis dėl nugalėtojų vardų, o kiti – susitikti su savo bičiuliais, pabendrauti, iš geriausiųjų sportininkų pasisemti patirties.
 
Štai bendrovės „Saint Gobain statybos gaminių“ veiklos direktorius Simonas Masalskas ir daugkartinis Lietuvos vandens slidžių čempionas bei rekordininkas Ričardas Lažinskas, rungtyniavę vienoje amžiaus grupėje, į varžybas vyko puoselėdami skirtingus planus.
 
Jie abu – puikūs draugai dar nuo tų laikų, kai abiejų tėvai sėkmingai rungtyniaudavo kalnų ir vandens slidinėjimo trasose. 

 
Būtent tėvai jiems ir įskiepijo meilę šioms sporto šakoms. R. Lažinskas, kuris pastaruoju metu kalnų slidinėjimui skiria mažiau dėmesio (pastarąjį kartą Lietuvos čempionate dalyvavo 2014-aisiais),  žalgiriadoje nesitikėjo iškovoti medalį.
 
„Pastaruoju metu sportuoju tik mėgėjiškai, paslidinėju Liepkalnio trasose, o į Alpes jau vykstu ne kasmet“, - sakė R. Lažinskas.
 
Gi S. Masalskas buvo laikomas slalomo rungties vienu iš rimčiausių favoritų, kadangi rimtai treniruojasi ir Lietuvoje, ir užsienyje.
 
Prognozės pasitvirtino. Savo amžiaus grupėje vilnietis tapo žalgiriados nugalėtoju slalomo trasoje (dviejų nusileidimų laiko suma - 36,45 sek.), aplenkęs savo komandos draugus Adomą Janulionį (37,81 sek.) ir R.Lažinską (38,92 sek.).  
 
„Su broliais Jurgiu ir Adomu Janulioniais bei Aisčiu Domkumi dalyvaujame Pasaulio kalnų slidinėjimo veteranų taurės varžybose“, - kalbėjo S. Masalskas.
 
TRIUMFAS. Didžiojo slalomo varžybose pergalė buvo pranašaujama  vilniečiui J.Janulioniui, kuris slidinėja nuo ketverių metų, o jaunimo grupėje – jo sūnėnui, 26-erių  Karoliui Janulioniui.
 
Tarp judviejų vyko įdomi kova. Po pirmojo bandymo vos 0,01 sek. pirmavo didesnį patyrimą turintis J. Janulionis.
 
„Visiškai būtų ne gėda pralaimėti sūnėnui, kuris yra jaunas, kupinas ambicijų. Tačiau, ačiū Dievui, kad abu rungtyniaujame skirtingose grupėse. Jeigu antrajame bandyme nepridarysime kvailysčių, abu turime šansų laimėti žalgiriados varžybas“, - sakė J. Janulionis, kuris neseniai sėkmingai rungtyniavo Latvijos taurės varžybose: vienose savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju, o kitose buvo šeštas.
 
Taip ir buvo. Antrajame bandyme jie abu klaidų nedarė ir savo grupėse tapo nugalėtojais.

 
Dabar J. Janulionis rengiasi dalyvauti Pasaulio veteranų taurės serijos varžybose Štrbske Plese, Slovakijoje, Latvijos taurės varžybos Siguldoje, o kovo mėnesį – Lietuvos čempionate.
 
Kalnų slidinėjimą pamėgo ir J. Janulionio vaikai 17-metis Matas ir 12-metė Augustė, tačiau šįkart jie Ignalinoje nedalyvavo.  
 
Sėkmingai žalgiriadoje pasirodė ir Jurgio Janulionio brolis Adomas, kuris savo amžiaus grupėje didžiojo slalomo rungtyje tepralaimėjo savo broliui ir pelnė sidabro  medalį.
 
Gydytojas neonatologas A. Janulionis ypatingai džiaugėsi savo vaikų Karolio ir Radvilo pergalėmis.
 
NUGALĖTOJAI. Slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Diana Žymančienė ir Sigita Masalskienė bei Rapolas Lapienis, Vilius Pranulis,Medas Dobelinskas, Radvilas Janulionis, Karolis Janulionis, Simonas Masalskas ir Tauras Milašius.
 
Didysis slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Urtė Januškevičiūtė ir Daiva Norvaišaitė bei Zacharas Grigonis, Kirilas Barysevičius, Vilius Pranulis, Medas Dobelinskas, Vakarais Jokūbas Lapienis, Karolis Janulionis ir Jurgis Janulionis.
 
SU LATVIAIS. Orientavimosi varžybose, kurios vyko Ažušilės kalvose, jėgas bandė 101 sportininkas. Tarp jų buvo ir daugiau nei 10 latvių, atvykusių iš Daugpilio.
 
Ne visiems svečiams pavyko sėkmingai įveikti trasą, keli jų sportininkai buvo diskvalifikuoti.
 
Tačiau dviem latviams Ruslanui Mikulovui ir Nikolajui Grigorjevui savo amžiaus grupėse pavyko tapti nugalėtojais.
 
Gausiausiai orientavimosi atstovų susirinko rungtyniauti moterų ir vyrų 21 metų grupėse. Jėgas bandė 17 moterų, kurioms teko įveikti 7,9 km (20 KP), o vyrams,  kurių buvo 21-as, -  9,1 km (23 KP).
 
Varžybų vyr. teisėjos pareigos buvo patikėtos įžymiajai Lietuvos orientavimosi meistrei ignalinietei Ramunei Arlauskienei, o distancijas parinko jos vyras, Ignalinos „Būdakalnio“ orientavimosi klubo prezidentas Remigijus Arlauskas.
 
„Labai džiaugiamės puikia šiemetine žiema Ignalinoje, buvo galima parengti geras trasas. Orientavimosi varžybose jėgas bandė sportininkai nuo 12 –os iki 70 –mečių“, - sakė R. Arlauskienė.
 
Vyriausiajam – alytiškiui Kęstučiui Kviecinskui kitąmet vasario 1 d. sukaks 70 metų, jam Ignalinoje teko rungtyniauti su gerokais jaunesniais varžovais.   
 
Ne visi stipriausi orientacininkai suvažiavo į Ignaliną, dalis tik penktadienį sugrįžo iš Europos orientavimosi slidėmis čempionato Velingrade (Bulgarija).
 
Tačiau žalgiriadoje rungtyniavo iš Bulgarijos grįžę vilniečiai Gabrielė Andrašiūnienė, Judita Traubaitė (ji dalyvavo ir pasaulio jaunimo čempionate bei sprinto distancijoje buvo šešta) ir Nerijus Šulčys.
 
Varžybos vyko vieną dieną, lenktyniauta vidutinėje trasoje. Pasak R. Arlauskienės, moterų ir vyrų grupėse įdomiausia kova vyko stipriausiųjų - 21 m. sportininkų grupėse.
 
Nugalėtoja tapo J. Traubaitė (35:31), aplenkusi kaunietę Gabiją Ražaitytę (41:31) ir G. Andrašiūnienę (42:52).
 
NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo:  Gintarė Gapšytė (Šiauliai), Austėja Jatulytė (Šiauliai), Judita Traubaitė (Vilnius), Renata Viksvienė (Panevėžys) ir Rūta Stanevičienė (Panevėžys) bei Adomas Traubas (Vilnius), Benas Radzivonas (Prienai), Ruslanas Mikulovas (Latvija) ir Nikolajus Grigorjevas (Latvija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Europos čempionatą baigė pergale
2018 08 18
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė Europos čempionate Serbijoje užėmė septintąją vietą.
Mėgaujasi tėvyste ir laukia pasiūlymų
2018 08 18
Žvilgsnis
Martynas Gecevičius: „Komandos jau pradėjo pasiruošimus sezonui ir dabar situacija tokia, kad reikės kažkur važiuoti iškart, kai tik gausiu pasiūlymą.“
„Nevėžyje“ - dar vienas naujas veidas
2018 08 17
Naujokas
Į Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubą dviem sezonams keliasi Simas Buterlevičius.
 
„Trakai“ stiprinasi dar vienu puolėju
2018 08 18
Legionierius
Į A lygos bronzą besitaikantis „Trakų“ klubas pasirašė sutartį su Rusijos jaunimo rinktinėse žaidusiu puolėju Vadimu Monzonu.
„Jonavos“ viltys išlikti gerokai išaugo
2018 08 18
A lyga
Paskutinėje vietoje esanti „Jonava“ nutraukė keturių pralaimėjimų seriją A lygoje ir iškovojo labai svarbią pergalę namuose (VIDEO).
Sūnūs seka garsių tėvų pėdomis
2018 08 18
Žvilgsnis
„Treneriai moko ne tik futbolo pagrindų, bet ir bendravimo, kultūros“, - džiaugėsi sūnų, kaip ir jo kolegos, į futbolo pratybas leidžiantis L.Klimavičius.
Į kovą – su patirties ir jaunystės užtaisu
2018 08 18
Europos čempionatas
Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė išvyko į Berlyną, kur rugpjūčio 20–26 d. sieks iškovoti Europos čempionato medalių.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
Greičiausiai iš lietuvių finišavo G. Bagdonas
2018 08 17
Lenktynės
Lenktynėse Olandijoje lietuvis Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 38-ąją vietą.
Pasaulio čempionate lietuvė – aštunta
2018 08 17
Trekas
Viktorija Šumskytė pasaulio jaunių dviračių treko čempionate užėmė aštuntą vietą.
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Favoritai užtikrintai žengė į pusfinalį
2018 08 18
Paplūdimio tinklinis
Šeštadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis finalinis - antrasis - Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato etapas.
Vaikinai žengė aukštyn, merginos iškrito
2018 08 18
Paplūdimio tinklinis
Europos jaunių paplūdimio tinklinio čempionate - sėkmingas Lietuvos vaikinų startas.
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Ralyje – šventė ir šimtmečio kovos
2018 08 17
Ralis
"Rally Elektrėnai 2018" lietuviams iššūkį mes tose pat trasose savo čempionato etapą važiuosiantys Lenkijos ralio meistrai.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
 
Į priekį ves lietuvių trijulė
2018 08 17
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės nariai P. Gintautas, J. Jasinevičius bei U. Čižas ir kitąmet atstovaus „Comet“ klubui Norvegijos antros lygos pirmenybėse.
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Medalių dalybos – be lietuvių
2018 08 18
Baidarių slalomas
Europos jaunių ir jaunimo baidarių slalomo čempionate Slovakijoje Lietuvos atstovai liko toli nuo lyderių.
Alantoje - pusantro šimto sportininkų
2018 08 17
Aerobika
Tarptautinis būrys trenerių paskatino aerobinės gimnastikos sportininkus į treniruotes pažvelgti naujomis akimis.
Finale varžysis vienas lietuvis
2018 08 17
Diskgolfas
Mindaugas Pošius iškovojo teisę varžytis Europos diskgolfo čempionato atvirojo diviziono finale, kiti Lietuvos spotininkai baigė pasirodymą.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas