Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. vasario 13 d. 15:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemos žaidynėse – atkakli kova

Ir kalnų slidininkai, ir žiemos orientacininkai gyrė LSD "Žalgirio" žaidynių Ignalinoje trasas, kurios sutraukė didelį įvairaus amžiaus dalyvių būrį.

Žaidynių akimirka
Marytės Marcinkevičiūtės ir Stefano Miličevičiaus nuotr.
Žaidynių akimirka
   
Ignalinoje per „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynes apdovanojimus išsidalijo slidininkai, kalnų slidininkai ir orientacininkai. 

Apie slidinėjimo varžybas kaitykite čia>>>
 
Ypač atkakliai Ignalinoje rungėsi kalnų slidininkai. Jų varžybose dalyvavo daugiau kaip 80 įvairaus amžiaus sportininkų.
 
Kartu su suaugusiais savo amžiaus grupėse buvo sudaryta galimybė parungtyniauti ir vaikams, būsimiesiems žalgiriečiams.
 
„Trasos , kaip niekada anksčiau, buvo parengtos labai gerai. Teisėjų komanda – prityrusi ir susiklausiusi. Varžybas padėjo surengti Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos žmonės“, - sakė  Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas, kuris per iškilmingą varžybų uždarymą su vyr. teisėju Andriumi Grigaru apdovanojo nugalėtojus ir prizininkus. 
 
DRAUGAI. Vieni į varžybas atvyko varžytis dėl nugalėtojų vardų, o kiti – susitikti su savo bičiuliais, pabendrauti, iš geriausiųjų sportininkų pasisemti patirties.
 
Štai bendrovės „Saint Gobain statybos gaminių“ veiklos direktorius Simonas Masalskas ir daugkartinis Lietuvos vandens slidžių čempionas bei rekordininkas Ričardas Lažinskas, rungtyniavę vienoje amžiaus grupėje, į varžybas vyko puoselėdami skirtingus planus.
 
Jie abu – puikūs draugai dar nuo tų laikų, kai abiejų tėvai sėkmingai rungtyniaudavo kalnų ir vandens slidinėjimo trasose. 

 
Būtent tėvai jiems ir įskiepijo meilę šioms sporto šakoms. R. Lažinskas, kuris pastaruoju metu kalnų slidinėjimui skiria mažiau dėmesio (pastarąjį kartą Lietuvos čempionate dalyvavo 2014-aisiais),  žalgiriadoje nesitikėjo iškovoti medalį.
 
„Pastaruoju metu sportuoju tik mėgėjiškai, paslidinėju Liepkalnio trasose, o į Alpes jau vykstu ne kasmet“, - sakė R. Lažinskas.
 
Gi S. Masalskas buvo laikomas slalomo rungties vienu iš rimčiausių favoritų, kadangi rimtai treniruojasi ir Lietuvoje, ir užsienyje.
 
Prognozės pasitvirtino. Savo amžiaus grupėje vilnietis tapo žalgiriados nugalėtoju slalomo trasoje (dviejų nusileidimų laiko suma - 36,45 sek.), aplenkęs savo komandos draugus Adomą Janulionį (37,81 sek.) ir R.Lažinską (38,92 sek.).  
 
„Su broliais Jurgiu ir Adomu Janulioniais bei Aisčiu Domkumi dalyvaujame Pasaulio kalnų slidinėjimo veteranų taurės varžybose“, - kalbėjo S. Masalskas.
 
TRIUMFAS. Didžiojo slalomo varžybose pergalė buvo pranašaujama  vilniečiui J.Janulioniui, kuris slidinėja nuo ketverių metų, o jaunimo grupėje – jo sūnėnui, 26-erių  Karoliui Janulioniui.
 
Tarp judviejų vyko įdomi kova. Po pirmojo bandymo vos 0,01 sek. pirmavo didesnį patyrimą turintis J. Janulionis.
 
„Visiškai būtų ne gėda pralaimėti sūnėnui, kuris yra jaunas, kupinas ambicijų. Tačiau, ačiū Dievui, kad abu rungtyniaujame skirtingose grupėse. Jeigu antrajame bandyme nepridarysime kvailysčių, abu turime šansų laimėti žalgiriados varžybas“, - sakė J. Janulionis, kuris neseniai sėkmingai rungtyniavo Latvijos taurės varžybose: vienose savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju, o kitose buvo šeštas.
 
Taip ir buvo. Antrajame bandyme jie abu klaidų nedarė ir savo grupėse tapo nugalėtojais.

 
Dabar J. Janulionis rengiasi dalyvauti Pasaulio veteranų taurės serijos varžybose Štrbske Plese, Slovakijoje, Latvijos taurės varžybos Siguldoje, o kovo mėnesį – Lietuvos čempionate.
 
Kalnų slidinėjimą pamėgo ir J. Janulionio vaikai 17-metis Matas ir 12-metė Augustė, tačiau šįkart jie Ignalinoje nedalyvavo.  
 
Sėkmingai žalgiriadoje pasirodė ir Jurgio Janulionio brolis Adomas, kuris savo amžiaus grupėje didžiojo slalomo rungtyje tepralaimėjo savo broliui ir pelnė sidabro  medalį.
 
Gydytojas neonatologas A. Janulionis ypatingai džiaugėsi savo vaikų Karolio ir Radvilo pergalėmis.
 
NUGALĖTOJAI. Slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Diana Žymančienė ir Sigita Masalskienė bei Rapolas Lapienis, Vilius Pranulis,Medas Dobelinskas, Radvilas Janulionis, Karolis Janulionis, Simonas Masalskas ir Tauras Milašius.
 
Didysis slalomas. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo: Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Monika Mortūnaitė, Urtė Januškevičiūtė ir Daiva Norvaišaitė bei Zacharas Grigonis, Kirilas Barysevičius, Vilius Pranulis, Medas Dobelinskas, Vakarais Jokūbas Lapienis, Karolis Janulionis ir Jurgis Janulionis.
 
SU LATVIAIS. Orientavimosi varžybose, kurios vyko Ažušilės kalvose, jėgas bandė 101 sportininkas. Tarp jų buvo ir daugiau nei 10 latvių, atvykusių iš Daugpilio.
 
Ne visiems svečiams pavyko sėkmingai įveikti trasą, keli jų sportininkai buvo diskvalifikuoti.
 
Tačiau dviem latviams Ruslanui Mikulovui ir Nikolajui Grigorjevui savo amžiaus grupėse pavyko tapti nugalėtojais.
 
Gausiausiai orientavimosi atstovų susirinko rungtyniauti moterų ir vyrų 21 metų grupėse. Jėgas bandė 17 moterų, kurioms teko įveikti 7,9 km (20 KP), o vyrams,  kurių buvo 21-as, -  9,1 km (23 KP).
 
Varžybų vyr. teisėjos pareigos buvo patikėtos įžymiajai Lietuvos orientavimosi meistrei ignalinietei Ramunei Arlauskienei, o distancijas parinko jos vyras, Ignalinos „Būdakalnio“ orientavimosi klubo prezidentas Remigijus Arlauskas.
 
„Labai džiaugiamės puikia šiemetine žiema Ignalinoje, buvo galima parengti geras trasas. Orientavimosi varžybose jėgas bandė sportininkai nuo 12 –os iki 70 –mečių“, - sakė R. Arlauskienė.
 
Vyriausiajam – alytiškiui Kęstučiui Kviecinskui kitąmet vasario 1 d. sukaks 70 metų, jam Ignalinoje teko rungtyniauti su gerokais jaunesniais varžovais.   
 
Ne visi stipriausi orientacininkai suvažiavo į Ignaliną, dalis tik penktadienį sugrįžo iš Europos orientavimosi slidėmis čempionato Velingrade (Bulgarija).
 
Tačiau žalgiriadoje rungtyniavo iš Bulgarijos grįžę vilniečiai Gabrielė Andrašiūnienė, Judita Traubaitė (ji dalyvavo ir pasaulio jaunimo čempionate bei sprinto distancijoje buvo šešta) ir Nerijus Šulčys.
 
Varžybos vyko vieną dieną, lenktyniauta vidutinėje trasoje. Pasak R. Arlauskienės, moterų ir vyrų grupėse įdomiausia kova vyko stipriausiųjų - 21 m. sportininkų grupėse.
 
Nugalėtoja tapo J. Traubaitė (35:31), aplenkusi kaunietę Gabiją Ražaitytę (41:31) ir G. Andrašiūnienę (42:52).
 
NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais tapo:  Gintarė Gapšytė (Šiauliai), Austėja Jatulytė (Šiauliai), Judita Traubaitė (Vilnius), Renata Viksvienė (Panevėžys) ir Rūta Stanevičienė (Panevėžys) bei Adomas Traubas (Vilnius), Benas Radzivonas (Prienai), Ruslanas Mikulovas (Latvija) ir Nikolajus Grigorjevas (Latvija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Studentų lygoje - negailestingos kovos
2018 10 22
LSKL
LSKL antrame ture: 8 taiklūs Lauryno Beliausko tritaškiai ir 38 Gyčio Masiulio naudingumo balai.
„Žalgiris“ turėjo vargo su „Dzūkija“
2018 10 22
LKL
Lemiamu metu blykstelėjęs L. Westermannas padėjo "Žalgiriui" palaužti "Dzūkiją”.
Ch. Krameris grįžta į aikštę
2018 10 22
Europos taurė
Vilniaus "Rytas" ketvirtojo Europos taurės turo rungtynėse su Turino "Fiat" sulauks į rikiuotę sugrįžtančio komandos kapitono Chriso Kramerio.
 
Žada nepamirštamą futsalo šventę
2018 10 22
Salės futbolas
Startavo bilietų prekyba į istorinį UEFA futsalo Čempionų lygos Elitinį turnyrą Alytuje.
Lietuvos mokyklose – futbolo karštinė
2018 10 22
Salės futbolas
Netrukus mokyklas apims nauja futbolo karštinė – startuoja registracija į pirmąsias tarpmokyklines vaikinų salės futbolo žaidynes „MrGolas”.
Starte - užtikrinta „Vyčio“ pergalė
2018 10 22
Salės futbolas
Sekmadienį startavusį 2018-2019 metų Lietuvos salės futbolo A lygos čempionatą sėkmingai pradėjo nugalėtojos titulą ginanti Kauno „Vyčio“ komanda.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Pasaulio reitinge – rokiruotė
2018 10 22
Reitingas
Tenisininkas R. Berankis pasaulio reitinge nukrito į 131-ąją vietą, L. Grigelis pakilo į 238-ąją.
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dvi lietuvės liko per žingsnį nuo medalio
2018 10 21
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės pirmojo etapo varžybose Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė užėmė ketvirtąsias vietas.
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Aikštėje dirbs šimtu procentų
2018 10 22
Pasiruošimas
Lietuvos rankinio rinktinė susirinko Liuksemburge ir ruošiasi draugiškoms rungtynėms su šios šalies rankininkais.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
 
Tikslas vienas - surinkti daugiau taškų
2018 10 22
Čempionatas
Baltijos moterų tinklinio čempionate - permainingas Lietuvos komandų startas.
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
B. Vanagas parduoda „Škoda Fabia R5“
2018 10 22
Auto
Du sezonus Lietuvos ralio čempionate ištikimai tarnavęs „General Financing team Pitlane“ ekipos „Škoda Fabia R5“ žvalgosi naujų šeimininkų.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
 
Sėkmingas čiuožėjų startas Europoje
2018 10 22
Greitasis čiuožimas
Šeši Lietuvos sportininkai dalyvavo greitojo čiuožimo trumpuoju taku Europos jaunimo taurės pirmame etape Čekijoje.
Lietuvos porai - sidabras
2018 10 21
Dailusis čiuožimas
Dailiojo čiuožimo varžybų „Halloween Cup“ ledo šokiuose Lietuvos atstovai A. Reed ir S. Ambrulevičius buvo antri ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
Tarp prizininkų – ir „Eurovizijos“ dalyviai
2018 10 22
Irklentės
Lietuvoje vis labiau populiarėja irklenčių sportas. Pirmajame mūsų šalies čempionate galima buvo išvysti ir gerai žinomus veidus.
Jaunimo olimpinė rinktinė – Lietuvoje
2018 10 22
Rinktinė
Lietuvos jaunimo olimpinę rinktinę Vilniaus oro uoste pasitiko artimieji, sporto organizacijų ir žiniasklaidos atstovai.
Didysis šaudymo prizas liko Vilniuje
2018 10 22
Šaudymas
70 šaulių iš 6 valstybių savaitgalį Vilniuje kovojo dėl Didžiojo sostinės prizo „Compak Sporting” šaudymo į skriejančius taikinius rungtyje.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Savivaldybė vykdys teismo sprendimą
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas