Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 12 d. 10:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sporto lyderių sėkmė – įkvėpimas jaunimui

Vilniaus Rotušės Didžiojoje salėje buvo surengtas geriausiųjų miesto sportininkų apdovanojimų vakaras.

Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
   
Į iškilmes, kurios prasidėjo grupės „Subtilu-Z“ pasirodymu, susirinko apie 250 sportininkų sportininkų, trenerių, miesto reprezentacinių komandų ir sportiškiausių mokyklų atstovų, senjorų.   
 
Miesto sporto apdovanojimuose dalyvavo Seimo nariai Virgilijus Alekna ir Kęstutis Smirnovas. 

ĮKVĖPIMAS. Vilniaus meras Remigijus Šimašius netgi turėjo praleisti treniruotę, kad galėtų dalyvauti miesto sportininkų apdovanojimų vakare. 
 
„Kai kalbame apie sportą, dažnai įsivaizduoju paauglį, sėdintį ant sofos prieš televizorių ir galvojantį, jog sportuoti tai yra nei šis, nei tas. Visada kyla klausimas, o ką reikėtų padaryti, kad jis pakiltų nuo sofos ir išeitų pabėgioti, pamėtyti kamuolį į krepšį ar paprasčiausiai pasivaikščioti. Sutinku, kad Vilniuje infrastruktūra yra liūdna, tą mes visi puikiai matome, investicijų turėtų būti daugiau. Bet renovavome bent 10 futbolų stadionų prie mokyklų, padaugėjo krepšinio aikštelių, šiemet turėtų atsirasti daugiau dviračių takų, du plaukimo baseinai. Paaugliams reikia įkvėpimo ir, kai jis pamato žmogų, kuris daug pasiekė savo prakaitu, tikras sporto asmenybes, jis nori lygiuotis į jas. Jūs esate įkvėpimas tiems jauniems žmonėms“, - kalbėjo R. Šimašius.
 
ATVIRAS. Įpusėjus apdovanojimams, geriausiuosius sveikino ir Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. Jis prisiminė ir masiškiausius sporto renginius, kurie vyko pačiame miesto centre. Tai – įvairūs bėgimai, dviračių maratonas. 

„Miestas yra atviras visoms veikloms. Kiekvieną dieną į Sporto skyrių ateina vilniečiai su mažesnėmis ar didesnėmis problemomis. Pakankamai greitai klausimai yra sprendžiami. Mieste dėmesys sportui tikrai yra skiriamas ir tai džiugu“, - kalbėjo L. Kvederavičius. 
 
Jis pabrėžė, jog infrastruktūra mieste gerėja, tačiau kas joje dirbs? Sporto bazės turėtų būti užpildytos vaikais. Todėl vicemeras kreipėsi į trenerius, kad jie ugdytų sau pamainą.

„Šiemet geriausiuosius bus dar sunkiau išrinkti. Pergalės bus pačios įspūdingiausios, nes jos bus iškovotos minint Lietuvos valstybės 100 metų atkūrimo jubiliejų“, - akcentavo savivaldybės vicemeras.  

GERIAUSIEJI. 12 nominacijų nugalėtojams įteiktos dizainerės Erikos Šiaulytės sukurtos statulėlės  –  sidabru puoštas ,,Vilniaus vilkas“.  

Vieni buvo nustebinti įvertinimais, o kiti tikėjosi nugalėti. Vieni dėkojo už apdovanojimus, kurie juos skatina siekti dirbti dar geriau, siekti svaresnių pergalių, o kiti miesto vadovams išreiškė ir vieną kitą pastabą.  
 
Metų sportininkė Airinė Palšytė pasidžiaugė dar vienu savo apdovanojimu ir dėkojo visiems, kurie praėjusiais metais prisidėjo prie jos pergalių. 

Pasirengimą sezonui pradėjusi Lietuvos rekordininkė vakaro metu pasidžiaugė, jog per treniruotes ji jau pradeda šokinėti ir į aukštį. Tačiau apie žiemos sezoną lengvaatletė kol kas neatvirauja. Ar ji dalyvaus pasaulio uždarų patalpų čempionate, priklausys nuo jos savijautos.

Metų sporto meistras-veteranas irkluotojas Karolis Nutautas, netrukus švęsiantis savo 76-ąjį gimtadienį, ypač sėkmingu vadina 2017-ųjų sezoną. 

Jis tapo pasaulio meistrų čempionu Blede irkluojant porinę keturvietę (šioje valtyje sėdėjo ir jo auklėtinė Vida Šatienė su savo vyru Arūnu), o Naujojoje Zelandijoje per pasaulio meistrų žaidynes buvo nepralenkiamas vienviečių ir porinių keturviečių varžybose. 


„Džiaugiuosi irkluotojų medaliais. Ir jaunimas, ir suaugusieji pasiekia gerų rezultatų per olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus, Pasaulio taurės varžybas. Nuo jų stengiamės neatsilikti ir mes, meistrai, iš įvairių varžybų grįžtame su medaliais. Manau, kad mes ir ateityje garsinsime Lietuvą“, - kalbėjo įžymusis irkluotojas ir buvęs treneris.  
 
K. Nutautas dabar treniruojasi triskart per savaitę ir galvoja apie rudenį įvyksiantį  pasaulio meistrų čempionatą Majamyje. „Viena koja jau ten vykstu, turiu rėmėjų“, - pasidžiaugė K. Nutautas   

Metų sporto legenda (už gyvenimo nuopelnus) Adolfas Aleksejūnas, kuriam praėjusiais metais sukako 80 metų, tarsi savęs klausė, kiek gi jis nusipelnė Vilniui, į kurį atvažiavo 1960-aisiais iš Pakruojo rajono.  

3000 m kliūtinio bėgimo meistras kiek apgailestavo, kad nebeliko „Žalgirio“ ir Jaunimo stadionų, kuriuose jis aktyviai bėgiojo ir praleido savo gražiausias jaunystės dienas. 

„Vilniaus vadovams norėčiau pasakyti, kad būtų labai gerai, jog mieste atsirastų taip gerai įrengtų sporto bazių, kaip savivaldybės patalpos“, - sakė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis.  

Nominacijos „Metų treneris“ laimėtoja Tatjana Krasauskienė, dėkodama už apdovanojimą, taip pat pageidavo, kad sporto karalienė – lengvoji atletika - Vilniuje turėtų geresnes sąlygas ir nebūtų pamiršta.    
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos golbolo rinktinės narys, Rio  de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas Justas Pažarauskas nesitikėjo lipti ant scenos atsiimti šį garbingą apdovanojimą. 

„Jaučiuosi kažkiek nejaukiai, kadangi esu komandinės sporto šakos atstovas. Jeigu ne komanda, manęs čia irgi nebūtų. Ačiū visai komandai“, -  kalbėjo parolimpinių žaidynių čempionas. 

Metų laureatai:
       
Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė „Karališkasis bokso klubas“, savo iniciatyva įrengęs naują bokso salę vaikams Karoliniškėse (A. J. Povilaičio g. 20). Lietuvos bokso jaunimo rinktinės trenerio Miroslavo Krepštulio ir jo bendraminčių svajonė išsipildė – į šiuolaikišką salę išmėginti savo jėgas bokso ringe kasdien ateina vis daugiau sportuojančių vaikų ir jaunimo. Naujose patalpose buvo įrengta beveik 400 kv. m. dydžio bokso salė, ventiliacija, rūbinės ir dušai. Šioje salėje bus rengiamos ne tik varžybas, bet ir Lietuvos rinktinių treniruočių stovyklos.
 
Metų proveržio apdovanojimas atiteko 20-metei Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narei Viktorijai Michnovič, kuri pernai Vilniuje vykusiame orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio jaunimo čempionate įrodė, kad pergalių siekti gali padėti nebūtinai namų sienos – Viktorija tapo pasaulio čempione, be to, iškovojo ir du bronzos medalius.
 
Sportiškiausia 2017 m. mokykla tapo  Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2017 metų mokyklos moksleivių žaidynių rezultatus.
 
Metų sporto renginys – šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinis etapas. Surengti aukščiausio rango varžybas laiko buvo labai mažai, nes tik sausio mėnesį paaiškėjo, kad Druskininkai negalės priimti tokių varžybų. Tad ilgąjį Joninių savaitgalį Vingio parke vilniečiai galėjo iš arti pamatyti, kaip vyksta varžybos, kuriose lietuviai pastaraisiais metais džiugina solidžiomis pergalėmis.
 
Metų sporto veteranas – Karolis Nutautas, vilnietis buvęs irklavimo treneris, vyresnių nei 75 metų amžiaus grupėje vienviečių valčių klasėje tapo pasaulio meistrų žaidynių, vykusių Naujojoje Zelandijoje, čempionu, o dvivietėje kartu su australu iškovojo bronzos medalius.
 
Metų trenere išrinkta Tatjana Krasauskienė,  Europos bei Lietuvos šuolių į aukštį čempionės ir rekordininkės Airinės Palšytės trenerė. Pirmoji ir vienintelė sportininkės trenerė, dirbanti ir Vilniaus miesto sporto centre, praeityje buvo lengvaatletė, šuolininkė į tolį, o dabar – trenerė. Prireikė kone 15 metų, kol galų gale buvo pasiektas išsvajotas aukso medalis Europos uždarų patalpų čempionate. 
 
Metų komanda išrinkta vyrų krepšinio komanda „Lietuvos rytas“. Pernai pavasarį, Lietuvos čempionato finalų metu, turėjo priimti nemalonų sprendimą – atsisveikinti su sportinę drausmę pažeidusiais legionieriais. Tačiau jaunais žaidėjais pasipildęs klubas sugebėjo mobilizuotis tada, kai pergalių reikėjo labiausiai. Permainos klubo valdyme, vėl užpildytos arenos tribūnos ir sėkmingas žaidimas naujajame sezone – tai naujos viltys, kad klubas grįžta į pergalių kelią.
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė. Vilniaus „Šaltinio“ golbolo – aklųjų riedulio – komandos narys Justas Pažarauskas tapo Europos golbolo čempionu, rezultatyviausiu čempionato žaidėju pelniusiu net 32 įvarčius.
 
Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas – kiokušin karatė pasaulio čempionas Edgard Sečinski. Medaliais karatė meistrai jau įprato džiuginti, tačiau pasaulio čempionu 2017-aiais tapo vienintelis vilnietis – būtent E. Sečinski. Be to, jis iškovojo bronzą Europos čempionate.
 
Metų sportininke išrinkta Airinė Palšytė – Lietuvos lengvaatletė, šuolio į aukštį rungtyje pasaulio jaunimo vicečempionė ir Europos čempionė, Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė.
 
Metų sportininko titulas atiteko Justinui Kinderiui, šiuolaikinės penkiakovės sportininkui.  Pernai vykusiame Europos  šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalį, o pasaulio čempionate užėmė 5-ąją vietą.
 
Metų sporto legenda – Adolfas Aleksiejūnas, bėgikas, olimpinis rekordininkas. Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje, nes 3000 m kliūtinio bėgimo atrankos varžybas įveikė per 8 min. 31,8 sek., pasiekė olimpinį rekordą ir tapo pirmuoju mūsų šalies olimpiniu rekordininku. Pernai Adolfui Aleksiejūnui sukako 80 metų.
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Privalome namuose laimėti"
2018 10 16
Krepšinis
Chrisas Krameris – apie „Ryto“ startą Europos taurėje, komandos naujoką Manny Harrisą ir būsimų rungtynių svarbą
Turnyro starte - antausis čempionams
2018 10 16
LSKL
LSKL pirmenybių starte dviejų praėjusio čempionato finalininkų dvikovoje KU krepšininkei įveikė VDU studentus.
Traumos verčia „Rytą“ keisti planus
2018 10 16
Europos taurė
Vilniaus "Ryto" treneris Dainius Adomaitis: apie artėjančią akistatą su "Skyliners", naujoko Manny Harriso amplua komandoje ir vidurio puolėjo paieškas.
 
LFF rado pamainą N. Dunauskui
2018 10 16
Pareigos
Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto posėdyje paskirtas naujas generalinis sekretorius - juo tapo Edgaras Stankevičus.
"Noriu būti pastebėtas"
2018 10 15
U-21
Lietuvos jaunimo rinktinėje debiutavęs saugas Matas Vareika - apie komandą, gražius įvarčius ir tikslus.
E.Jankauskas: „Padarėme per daug klaidų“
2018 10 15
Žvilgsnis
„Mums trūko agresijos, greičio, nesugebėjome sustabdyti varžovų kontratakų“, - po pralaimėjimo Juodkalnijai vardijo Lietuvos rinktinės strategas.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Tenisininkams - 200 tūkst. eurų paramos
2018 10 16
Pinigai
Finansine parama galės džiaugtis Lietuvos teniso rinktinės lyderiai, gerus rezultatus rodantys jauniai bei Vilniaus teniso akademija.
R. Berankiui - antras šansas
2018 10 15
Tenisas
Turnyro Rusijoje atrankoje pralaimėjęs R. Berankis jame dalyvaus jame, kaip „laimingas pralaimėjusysis“, o J.Tverijonas pasitraukė iš varžybų Izraelyje.
R. Berankis išliko toje pačioje vietoje
2018 10 15
Reitingas
R.Berankis ATP reitingų lentelėje -107-as, L. Grigelio ir J. Eidukonytės pozicijos smuko.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
Lietuviui - Europos čempionato bronza
2018 10 15
Europos čempionatas
Europos jaunių bokso pirmenybėse Rusijoje Lietuvos atstovas Aleksandras Trofimčiukas iškovojo bronzos medalį.
Rokiškietei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 15
Sambo
Pasaulio jaunių ir jaunimo sambo imtynių čempionate Gruzijoje Vaiga Čečytė užėmė trečiąją vietą.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Vilniečiai eliminavo kauniečius
2018 10 14
Iššūkio taurė
"Šviesos" rankininkai 33:26 laimėjo EHF Iššūkio taurės turnyro antrojo etapo atsakomąsias rungtynes prieš „Granitą-Karį" ir pateko į kitą etapą.
Laimėjo čempionai ir panevėžiečiai
2018 10 13
LRL
Lietuvos rankinio lygoje „Dragūnas“ Klaipėdoje 45:28 įveikė Šiaulių „Dubysą“, o "Grifas" Panevėžyje 27:21 "Uteną".
Į svarbias kovas – išretėjusiomis gretomis
2018 10 12
Atranka
Lietuvos rinktinės treneriai paskelbė išplėstinį žaidėjų sąrašą. Iš jo bus pasirinkti rankininkai Europos čempionato atrankos mūšiams.
 
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Prie starto linijos – aštuonios komandos
2018 10 10
Lietuvos čempionatas
Jau spalio pabaigoje startuos naujasis Lietuvos moterų tinklinio sezonas, kuriame šiemet netrūks naujovių.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
Tauragės bekelėje intrigos netrūko
2018 10 15
Auto
Lietuvos visureigių ekipažai ir motociklininkai varžėsi įstabiose Žemaitijos vietose ir išsiaiškino, kurie iš jų yra greičiausi.
Ralio kroso dievai šypsojosi lietuviams
2018 10 15
Rali-krosas
Torūnės trasoje, finišavo Baltijos šalių ralio kroso pirmenybės, kurių visus svarbiausius važiavimus laimėjo pilotai iš Lietuvos.
 
Lietuvis pralaužė ledus KHL
2018 10 15
Ledo ritulys
Ketvirtą kartą šį sezoną Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) mače ant ledo pasirodė ir pirmąjį įvartį per karjerą šioje lygoje pelnė N.Ališauskas.
Pergalinga salvė – 10 įvarčių
2018 10 10
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse Elektrėnų „Energija“ (4/0) svečiuose net 10:2 (2:0, 4:1, 4:1) sutriuškino Vilniaus „Geležinį vilką“ (1/3).
Trenerio debiutas – turnyre Vilniuje
2018 10 09
Ledo ritulys
Lapkritį Vilniuje ledo ritulio gerbėjų laukia tikra šventė – įspūdingą reginį žadantis „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras.
Motyvuoja triatlono iššūkiai
2018 10 16
Triatlonas
Geležiniu žmogumi tapęs verslininkas Aidas Jarušaitis: „Į šį sportą neateina bet kas, čia renkasi savo sričių lyderiai“.
"Raganosiui"- "Grand prix" apdovanojimas
2018 10 16
Buriavimas
Jachtos "Raganosis" įgula sugebėjo iškovoti visas pirmąsias vietas keturiose svarbiausiose buriavimo sezono varžybose.
Penkiakovininkams – medalių viltis
2018 10 16
Jaunimo olimpiada
Pirmadienį Buenos Airėse vykstančiose jaunimo olimpinėse žaidynėse varžėsi trys Lietuvos sportininkai.
 
Olimpiečių ramybę saugo 1700 pareigūnų
2018 10 16
Jaunimo olimpiada
LTeam.lt pateikia faktų ir skaičių rinkinį, kuris į Argentinoje vykstančias jaunimo olimpines žaidynes leis pažvelgti kitu kampu.
Derybos baigtos: stadioną žada 2022 metais
2018 10 11
Stadionas
Sėkmingai užbaigtos svarbiausios derybos dėl Nacionalinio futbolo stadiono Vilniuje. Jau nuspręsta ir kokia bus aikštės danga. Tačiau rizika dar išlieka.
Medaliai – iš olimpinės čempionės rankų
2018 10 10
Jaunimo olimpiada
Naujoji TOK narė Daina Gudzinevičiūtė Buenos Airėse apdovanojo fechtavimo varžybų nugalėtojus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas