Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 12 d. 10:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sporto lyderių sėkmė – įkvėpimas jaunimui

Vilniaus Rotušės Didžiojoje salėje buvo surengtas geriausiųjų miesto sportininkų apdovanojimų vakaras.

Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
   
Į iškilmes, kurios prasidėjo grupės „Subtilu-Z“ pasirodymu, susirinko apie 250 sportininkų sportininkų, trenerių, miesto reprezentacinių komandų ir sportiškiausių mokyklų atstovų, senjorų.   
 
Miesto sporto apdovanojimuose dalyvavo Seimo nariai Virgilijus Alekna ir Kęstutis Smirnovas. 

ĮKVĖPIMAS. Vilniaus meras Remigijus Šimašius netgi turėjo praleisti treniruotę, kad galėtų dalyvauti miesto sportininkų apdovanojimų vakare. 
 
„Kai kalbame apie sportą, dažnai įsivaizduoju paauglį, sėdintį ant sofos prieš televizorių ir galvojantį, jog sportuoti tai yra nei šis, nei tas. Visada kyla klausimas, o ką reikėtų padaryti, kad jis pakiltų nuo sofos ir išeitų pabėgioti, pamėtyti kamuolį į krepšį ar paprasčiausiai pasivaikščioti. Sutinku, kad Vilniuje infrastruktūra yra liūdna, tą mes visi puikiai matome, investicijų turėtų būti daugiau. Bet renovavome bent 10 futbolų stadionų prie mokyklų, padaugėjo krepšinio aikštelių, šiemet turėtų atsirasti daugiau dviračių takų, du plaukimo baseinai. Paaugliams reikia įkvėpimo ir, kai jis pamato žmogų, kuris daug pasiekė savo prakaitu, tikras sporto asmenybes, jis nori lygiuotis į jas. Jūs esate įkvėpimas tiems jauniems žmonėms“, - kalbėjo R. Šimašius.
 
ATVIRAS. Įpusėjus apdovanojimams, geriausiuosius sveikino ir Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. Jis prisiminė ir masiškiausius sporto renginius, kurie vyko pačiame miesto centre. Tai – įvairūs bėgimai, dviračių maratonas. 

„Miestas yra atviras visoms veikloms. Kiekvieną dieną į Sporto skyrių ateina vilniečiai su mažesnėmis ar didesnėmis problemomis. Pakankamai greitai klausimai yra sprendžiami. Mieste dėmesys sportui tikrai yra skiriamas ir tai džiugu“, - kalbėjo L. Kvederavičius. 
 
Jis pabrėžė, jog infrastruktūra mieste gerėja, tačiau kas joje dirbs? Sporto bazės turėtų būti užpildytos vaikais. Todėl vicemeras kreipėsi į trenerius, kad jie ugdytų sau pamainą.

„Šiemet geriausiuosius bus dar sunkiau išrinkti. Pergalės bus pačios įspūdingiausios, nes jos bus iškovotos minint Lietuvos valstybės 100 metų atkūrimo jubiliejų“, - akcentavo savivaldybės vicemeras.  

GERIAUSIEJI. 12 nominacijų nugalėtojams įteiktos dizainerės Erikos Šiaulytės sukurtos statulėlės  –  sidabru puoštas ,,Vilniaus vilkas“.  

Vieni buvo nustebinti įvertinimais, o kiti tikėjosi nugalėti. Vieni dėkojo už apdovanojimus, kurie juos skatina siekti dirbti dar geriau, siekti svaresnių pergalių, o kiti miesto vadovams išreiškė ir vieną kitą pastabą.  
 
Metų sportininkė Airinė Palšytė pasidžiaugė dar vienu savo apdovanojimu ir dėkojo visiems, kurie praėjusiais metais prisidėjo prie jos pergalių. 

Pasirengimą sezonui pradėjusi Lietuvos rekordininkė vakaro metu pasidžiaugė, jog per treniruotes ji jau pradeda šokinėti ir į aukštį. Tačiau apie žiemos sezoną lengvaatletė kol kas neatvirauja. Ar ji dalyvaus pasaulio uždarų patalpų čempionate, priklausys nuo jos savijautos.

Metų sporto meistras-veteranas irkluotojas Karolis Nutautas, netrukus švęsiantis savo 76-ąjį gimtadienį, ypač sėkmingu vadina 2017-ųjų sezoną. 

Jis tapo pasaulio meistrų čempionu Blede irkluojant porinę keturvietę (šioje valtyje sėdėjo ir jo auklėtinė Vida Šatienė su savo vyru Arūnu), o Naujojoje Zelandijoje per pasaulio meistrų žaidynes buvo nepralenkiamas vienviečių ir porinių keturviečių varžybose. 


„Džiaugiuosi irkluotojų medaliais. Ir jaunimas, ir suaugusieji pasiekia gerų rezultatų per olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus, Pasaulio taurės varžybas. Nuo jų stengiamės neatsilikti ir mes, meistrai, iš įvairių varžybų grįžtame su medaliais. Manau, kad mes ir ateityje garsinsime Lietuvą“, - kalbėjo įžymusis irkluotojas ir buvęs treneris.  
 
K. Nutautas dabar treniruojasi triskart per savaitę ir galvoja apie rudenį įvyksiantį  pasaulio meistrų čempionatą Majamyje. „Viena koja jau ten vykstu, turiu rėmėjų“, - pasidžiaugė K. Nutautas   

Metų sporto legenda (už gyvenimo nuopelnus) Adolfas Aleksejūnas, kuriam praėjusiais metais sukako 80 metų, tarsi savęs klausė, kiek gi jis nusipelnė Vilniui, į kurį atvažiavo 1960-aisiais iš Pakruojo rajono.  

3000 m kliūtinio bėgimo meistras kiek apgailestavo, kad nebeliko „Žalgirio“ ir Jaunimo stadionų, kuriuose jis aktyviai bėgiojo ir praleido savo gražiausias jaunystės dienas. 

„Vilniaus vadovams norėčiau pasakyti, kad būtų labai gerai, jog mieste atsirastų taip gerai įrengtų sporto bazių, kaip savivaldybės patalpos“, - sakė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis.  

Nominacijos „Metų treneris“ laimėtoja Tatjana Krasauskienė, dėkodama už apdovanojimą, taip pat pageidavo, kad sporto karalienė – lengvoji atletika - Vilniuje turėtų geresnes sąlygas ir nebūtų pamiršta.    
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos golbolo rinktinės narys, Rio  de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas Justas Pažarauskas nesitikėjo lipti ant scenos atsiimti šį garbingą apdovanojimą. 

„Jaučiuosi kažkiek nejaukiai, kadangi esu komandinės sporto šakos atstovas. Jeigu ne komanda, manęs čia irgi nebūtų. Ačiū visai komandai“, -  kalbėjo parolimpinių žaidynių čempionas. 

Metų laureatai:
       
Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė „Karališkasis bokso klubas“, savo iniciatyva įrengęs naują bokso salę vaikams Karoliniškėse (A. J. Povilaičio g. 20). Lietuvos bokso jaunimo rinktinės trenerio Miroslavo Krepštulio ir jo bendraminčių svajonė išsipildė – į šiuolaikišką salę išmėginti savo jėgas bokso ringe kasdien ateina vis daugiau sportuojančių vaikų ir jaunimo. Naujose patalpose buvo įrengta beveik 400 kv. m. dydžio bokso salė, ventiliacija, rūbinės ir dušai. Šioje salėje bus rengiamos ne tik varžybas, bet ir Lietuvos rinktinių treniruočių stovyklos.
 
Metų proveržio apdovanojimas atiteko 20-metei Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narei Viktorijai Michnovič, kuri pernai Vilniuje vykusiame orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio jaunimo čempionate įrodė, kad pergalių siekti gali padėti nebūtinai namų sienos – Viktorija tapo pasaulio čempione, be to, iškovojo ir du bronzos medalius.
 
Sportiškiausia 2017 m. mokykla tapo  Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2017 metų mokyklos moksleivių žaidynių rezultatus.
 
Metų sporto renginys – šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinis etapas. Surengti aukščiausio rango varžybas laiko buvo labai mažai, nes tik sausio mėnesį paaiškėjo, kad Druskininkai negalės priimti tokių varžybų. Tad ilgąjį Joninių savaitgalį Vingio parke vilniečiai galėjo iš arti pamatyti, kaip vyksta varžybos, kuriose lietuviai pastaraisiais metais džiugina solidžiomis pergalėmis.
 
Metų sporto veteranas – Karolis Nutautas, vilnietis buvęs irklavimo treneris, vyresnių nei 75 metų amžiaus grupėje vienviečių valčių klasėje tapo pasaulio meistrų žaidynių, vykusių Naujojoje Zelandijoje, čempionu, o dvivietėje kartu su australu iškovojo bronzos medalius.
 
Metų trenere išrinkta Tatjana Krasauskienė,  Europos bei Lietuvos šuolių į aukštį čempionės ir rekordininkės Airinės Palšytės trenerė. Pirmoji ir vienintelė sportininkės trenerė, dirbanti ir Vilniaus miesto sporto centre, praeityje buvo lengvaatletė, šuolininkė į tolį, o dabar – trenerė. Prireikė kone 15 metų, kol galų gale buvo pasiektas išsvajotas aukso medalis Europos uždarų patalpų čempionate. 
 
Metų komanda išrinkta vyrų krepšinio komanda „Lietuvos rytas“. Pernai pavasarį, Lietuvos čempionato finalų metu, turėjo priimti nemalonų sprendimą – atsisveikinti su sportinę drausmę pažeidusiais legionieriais. Tačiau jaunais žaidėjais pasipildęs klubas sugebėjo mobilizuotis tada, kai pergalių reikėjo labiausiai. Permainos klubo valdyme, vėl užpildytos arenos tribūnos ir sėkmingas žaidimas naujajame sezone – tai naujos viltys, kad klubas grįžta į pergalių kelią.
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė. Vilniaus „Šaltinio“ golbolo – aklųjų riedulio – komandos narys Justas Pažarauskas tapo Europos golbolo čempionu, rezultatyviausiu čempionato žaidėju pelniusiu net 32 įvarčius.
 
Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas – kiokušin karatė pasaulio čempionas Edgard Sečinski. Medaliais karatė meistrai jau įprato džiuginti, tačiau pasaulio čempionu 2017-aiais tapo vienintelis vilnietis – būtent E. Sečinski. Be to, jis iškovojo bronzą Europos čempionate.
 
Metų sportininke išrinkta Airinė Palšytė – Lietuvos lengvaatletė, šuolio į aukštį rungtyje pasaulio jaunimo vicečempionė ir Europos čempionė, Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė.
 
Metų sportininko titulas atiteko Justinui Kinderiui, šiuolaikinės penkiakovės sportininkui.  Pernai vykusiame Europos  šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalį, o pasaulio čempionate užėmė 5-ąją vietą.
 
Metų sporto legenda – Adolfas Aleksiejūnas, bėgikas, olimpinis rekordininkas. Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje, nes 3000 m kliūtinio bėgimo atrankos varžybas įveikė per 8 min. 31,8 sek., pasiekė olimpinį rekordą ir tapo pirmuoju mūsų šalies olimpiniu rekordininku. Pernai Adolfui Aleksiejūnui sukako 80 metų.
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinio gimtadienį minėjo aikštėje
2018 04 24
Turnyras
Po Kaune vykusios Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinės konferencijos, buvo nuotaikingai paminėtas Lietuvos krepšinio 96-asis gimtadienis.
Fantastišką sezoną vainikavo titulas
2018 04 24
RKL
Net 37 pergales per 38 rungtynes iškovojusi Gargždų SC komanda be pralaimėjimų žygiavo ir finalo serijoje prieš Kauno r. "Omegą" bei tapo RKL čempione.
Klaipėdiečiai perrašė LSKL istoriją
2018 04 23
LSKL
Klaipėdos universiteto krepšininkai perrašė lygos istoriją - pirmą kartą pateko į LSKL finalą, kuriame susitiks su VDU krepšininkais.
 
LFF ir Vyriausybė susitarė dėl paramos
2018 04 24
Sutartis
"Futbolo, kaip strateginės sporto šakos vystymas yra numatytas mūsų darbotvarkėje", - sako premjeras Saulius Skvernelis.
Naujai suburta rinktinė žengs į aikštę
2018 04 23
Salės futbolas
Ką tik gimusi Lietuvos moterų salės futbolo (futsal) komanda pirmadienį išvyko į Baltarusiją, kur dalyvaus draugiškame turnyre.
"Sūduvos" peržiūroje - graikas
2018 04 23
Peržiūra
Antradienį į Marijampolę atvyks ir „Sūduvos“ peržiūroje dalyvaus krašto gynėjas iš Graikijos Vasilias Karagounis.
Tituluota plaukikė – lengvaatlečių elite
2018 04 23
Žvilgsnis
Su Rūta Meilutyte baseine lenktyniavusi Ieva Zarankaitė pasuko kitu keliu: tapusi lengaatlete jau įvykdė Europos čempionato disko metimo normatyvą.
Bėgime - žinomi sporto ir politikos veidai
2018 04 23
Bėgimas
Bendrame lietuvių ir lenkų bėgime dalyvavo ir krepšinio treneris Tomas Pačėsas, ir ambasadorius Vygaudas Ušackas.
Su bėgikais startavo ir naikintuvai
2018 04 21
Bėgimas
Unikaliame bėgime naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2018“ dalyvavo apie 7 tūkst. bėgimo entuziastų.
 
Pasinaudoti šansu nepavyko
2018 04 23
Tenisas
Lietuvos moterų teniso rinktinę nuo kelialapio į aukštesnę FedCup varžybų grupę skyrė tik viena pergalė.
Trylikametė atidarė ITF taškų sąskaitą
2018 04 18
Talentas
Trylikametė Vilniaus teniso akademijos auklėtinė Patricija Paukštytė pasiekė kol kas didžiausią pergalę šiame sezone.
Lietuvos tenisininkės pradėjo pergale
2018 04 17
Fed Cup
Federacijos taurės trečiosios grupės Europos-Afrikos zonos varžybose Tunise Lietuvos moterų rinktinė 3:0 įveikė Islandijos ekipą.
"Man ir tėčiui - tai visas gyvenimas"
2018 04 24
Muay Thai
Ne vieną sidabro medalį pasaulio ir Europos čempionatuose iškovojęs Martynas Jasiūnas šiemet Meksikoje sieks aukso.
Europos čempionatą pradėjo pergalėmis
2018 04 20
Boksas
Europos devyniolikamečių bokso pirmenybėse Lietuvai atstovauja 7 vaikinai ir 2 merginos.
Latvijoje - lietuvių triumfas
2018 04 20
Graplingo imtynės
30 graplingo imtynininkų iš Lietuvos dalyvavo atvirajame Latvijos čempionate. Danielius Grėbliūnas laimėjo absoliučioje svorio kategorijoje.
 
Startavo "Lietuvos plento taurė"
2018 04 23
Plentas
Sekmadienį Baisogaloje (Radviliškio raj.) startavo didžiausia plento dviračių lenktynių serija Baltijos šalyse „Lietuvos plento taurė 2018“.
Pakilo 13 pozicijų
2018 04 17
Plentas
Lenktynėse Belgijoje sėkmingai pasirodžiusi Lietuvos dviratininkė R. Leleivytė UCI plento dviratininkių reitinge iš 82-os vietos pakilo į 69-ą.
Tarp lyderių – ir lietuvė
2018 04 11
Lenktynės
Rasa Leleivytė Belgijoje surengtose pirmosiose moterų dviračių lenktynėse „Brabantse Pijl“ finišavo šešta ir pelnė 25 pasaulio reitingo taškus.
Rankinio rinktinei – šimtmečio šansas
2018 04 19
Atranka
„Europos čempionato atrankoje jau parodėme, kad galime žaisti su elitinėmis rinktinėmis", - prieš kovą su islandais teigia LRF prezidentas.
Naujokų smūgis vicečempionams
2018 04 19
Lietuvos lyga
„Vivus.lt“ rankinio lygos ketvirtfinalių nugalėtojai paaiškėjo po dvejų rungtynių, kadangi visos serijos baigėsi rezultatu 2:0.
Debiutantai laimėjo svečiuose
2018 04 15
Rankinis
LRL pirmasis ketvirtfinalio susitikimas Alytuje baigėsi KTU rankininkų pergale 31:29 prieš lygos vicečempionus "Varsą-Stronglasą".
 
Titulai grįžo į ŠU ir VDU
2018 04 24
Studentų sportas
Savaitgalį Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sporto centro salėje buvo karūnuotos stipriausios šalies universitetų tinklinio komandos.
Studentai išsiaiškins tinklinio čempionus
2018 04 20
Tinklinis
"Džiaugiamės, kai studentus pamatome ne tik studentų, bet ir Lietuvos čempionate ar kitose aukšto meistriškumo varžybose", - sako NTSL prezidentas J.Banys.
Kovas baigė atrankoje
2018 04 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pralaimėjo JAV porai ir prestižiniame turnyre Kinijoje nedalyvaus.
"Nemuno žiede" atidarys motociklų sezoną
2018 04 24
Žiedinės lenktynės
Praeitą savaitgalį Kačerginėje vykusiose treniruotėse dalyvavę lentyninkai, šį šeštadienį sieks pirmųjų pergalių sezone.
Automobilį užkūrė būdama 8-erių
2018 04 24
Auto
Vienuolikmetė lenktyninkė Raminta svajoja apie čempionės titulus už bagio vairo ir veterinariją.
Žurnalistai lėks ir oro uosto takais
2018 04 23
Ralis
23-iaisis žurnalistų "Press ralis" drieksis Lietuvos ir Latvijos keliais bei kelių oro uostų pakilimo takais.
 
Aiškėja, kaip atrodys Kauno ledo arena
2018 04 24
Arena
Kaune iškilsianti naujoji ledo arena lankytojus pasitiks šiuolaikinėje architektūroje vis labiau populiarėjančiu betono ir medžio deriniu.
Lietuvių puolimo uraganas nušlavė rumunus
2018 04 23
Pasaulio čempionatas
„Svajonių komanda“ nemažina apsukų: vienvaldžiais pasaulio čempionato Kaune lyderiais tapę lietuviai prieš Rumuniją laimėjo net 8:3 (VIDEO).
Japonai ir vėl iš balos išlipo sausi
2018 04 23
Ledo ritulys
Kaune vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antrąją pergalę čempionate iškovojo ir bent laikinai į pirmąją poziciją pakilo Japonija.
Europos taurėje lietuvė iškovojo bronzą
2018 04 24
Kultūrizmas
Sekmadienį Latvijos sostinėje Rygoje vyko antroji IFBB Fit model Europos taurė, kurioje dalyvavo trys Lietuvos atstovės.
Sezono premjeroje - senų lyderių pergalės
2018 04 23
Triatlonas
Šį šeštadienį Elektrėnuose pakilo naujojo Lietuvos triatlono sezono uždanga - čia vyko I taurės etapas, kuriame varžėsi per 200 atletų.
Geriausias tarp studentų - J. Kinderis
2018 04 23
Fechtavimas
Lietuvos studentų fechtavimosi universitete dominavo penkiakovininkas Justinas Kinderis ir fechtuotoja, Lietuvos čempionė Paulina Bajorūnaitė.
 
Mainų programa - su sportiniu akcentu
2018 04 24
Jaunimas
Jaunimo asociacija „Milžinų lizdas“ Gruzdžiuose (Šiaulių r.) surengė tarptautinius Erasmus+ jaunimo mainus „Greener generation“.
S. Skverneliui - TOK apdovanojimas
2018 04 23
Apdovanojimas
„Mums labai malonu matyti olimpinį judėjimą palaikantį Lietuvos Vyriausybės vadovą", - teikdama apdovanojimą premjerui sakė Daina Gudzinevičiūtė.
Stalo tenisininkai išsirinko naują vadovę
2018 04 21
Stalo tenisas
LSTA konfencijos nariai vienbalsiai nubalsavo už vienintelę kandidatę į asociacijos prezidentus Ingą Navickienę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas