Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 12 d. 10:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sporto lyderių sėkmė – įkvėpimas jaunimui

Vilniaus Rotušės Didžiojoje salėje buvo surengtas geriausiųjų miesto sportininkų apdovanojimų vakaras.

Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
   
Į iškilmes, kurios prasidėjo grupės „Subtilu-Z“ pasirodymu, susirinko apie 250 sportininkų sportininkų, trenerių, miesto reprezentacinių komandų ir sportiškiausių mokyklų atstovų, senjorų.   
 
Miesto sporto apdovanojimuose dalyvavo Seimo nariai Virgilijus Alekna ir Kęstutis Smirnovas. 

ĮKVĖPIMAS. Vilniaus meras Remigijus Šimašius netgi turėjo praleisti treniruotę, kad galėtų dalyvauti miesto sportininkų apdovanojimų vakare. 
 
„Kai kalbame apie sportą, dažnai įsivaizduoju paauglį, sėdintį ant sofos prieš televizorių ir galvojantį, jog sportuoti tai yra nei šis, nei tas. Visada kyla klausimas, o ką reikėtų padaryti, kad jis pakiltų nuo sofos ir išeitų pabėgioti, pamėtyti kamuolį į krepšį ar paprasčiausiai pasivaikščioti. Sutinku, kad Vilniuje infrastruktūra yra liūdna, tą mes visi puikiai matome, investicijų turėtų būti daugiau. Bet renovavome bent 10 futbolų stadionų prie mokyklų, padaugėjo krepšinio aikštelių, šiemet turėtų atsirasti daugiau dviračių takų, du plaukimo baseinai. Paaugliams reikia įkvėpimo ir, kai jis pamato žmogų, kuris daug pasiekė savo prakaitu, tikras sporto asmenybes, jis nori lygiuotis į jas. Jūs esate įkvėpimas tiems jauniems žmonėms“, - kalbėjo R. Šimašius.
 
ATVIRAS. Įpusėjus apdovanojimams, geriausiuosius sveikino ir Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. Jis prisiminė ir masiškiausius sporto renginius, kurie vyko pačiame miesto centre. Tai – įvairūs bėgimai, dviračių maratonas. 

„Miestas yra atviras visoms veikloms. Kiekvieną dieną į Sporto skyrių ateina vilniečiai su mažesnėmis ar didesnėmis problemomis. Pakankamai greitai klausimai yra sprendžiami. Mieste dėmesys sportui tikrai yra skiriamas ir tai džiugu“, - kalbėjo L. Kvederavičius. 
 
Jis pabrėžė, jog infrastruktūra mieste gerėja, tačiau kas joje dirbs? Sporto bazės turėtų būti užpildytos vaikais. Todėl vicemeras kreipėsi į trenerius, kad jie ugdytų sau pamainą.

„Šiemet geriausiuosius bus dar sunkiau išrinkti. Pergalės bus pačios įspūdingiausios, nes jos bus iškovotos minint Lietuvos valstybės 100 metų atkūrimo jubiliejų“, - akcentavo savivaldybės vicemeras.  

GERIAUSIEJI. 12 nominacijų nugalėtojams įteiktos dizainerės Erikos Šiaulytės sukurtos statulėlės  –  sidabru puoštas ,,Vilniaus vilkas“.  

Vieni buvo nustebinti įvertinimais, o kiti tikėjosi nugalėti. Vieni dėkojo už apdovanojimus, kurie juos skatina siekti dirbti dar geriau, siekti svaresnių pergalių, o kiti miesto vadovams išreiškė ir vieną kitą pastabą.  
 
Metų sportininkė Airinė Palšytė pasidžiaugė dar vienu savo apdovanojimu ir dėkojo visiems, kurie praėjusiais metais prisidėjo prie jos pergalių. 

Pasirengimą sezonui pradėjusi Lietuvos rekordininkė vakaro metu pasidžiaugė, jog per treniruotes ji jau pradeda šokinėti ir į aukštį. Tačiau apie žiemos sezoną lengvaatletė kol kas neatvirauja. Ar ji dalyvaus pasaulio uždarų patalpų čempionate, priklausys nuo jos savijautos.

Metų sporto meistras-veteranas irkluotojas Karolis Nutautas, netrukus švęsiantis savo 76-ąjį gimtadienį, ypač sėkmingu vadina 2017-ųjų sezoną. 

Jis tapo pasaulio meistrų čempionu Blede irkluojant porinę keturvietę (šioje valtyje sėdėjo ir jo auklėtinė Vida Šatienė su savo vyru Arūnu), o Naujojoje Zelandijoje per pasaulio meistrų žaidynes buvo nepralenkiamas vienviečių ir porinių keturviečių varžybose. 


„Džiaugiuosi irkluotojų medaliais. Ir jaunimas, ir suaugusieji pasiekia gerų rezultatų per olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus, Pasaulio taurės varžybas. Nuo jų stengiamės neatsilikti ir mes, meistrai, iš įvairių varžybų grįžtame su medaliais. Manau, kad mes ir ateityje garsinsime Lietuvą“, - kalbėjo įžymusis irkluotojas ir buvęs treneris.  
 
K. Nutautas dabar treniruojasi triskart per savaitę ir galvoja apie rudenį įvyksiantį  pasaulio meistrų čempionatą Majamyje. „Viena koja jau ten vykstu, turiu rėmėjų“, - pasidžiaugė K. Nutautas   

Metų sporto legenda (už gyvenimo nuopelnus) Adolfas Aleksejūnas, kuriam praėjusiais metais sukako 80 metų, tarsi savęs klausė, kiek gi jis nusipelnė Vilniui, į kurį atvažiavo 1960-aisiais iš Pakruojo rajono.  

3000 m kliūtinio bėgimo meistras kiek apgailestavo, kad nebeliko „Žalgirio“ ir Jaunimo stadionų, kuriuose jis aktyviai bėgiojo ir praleido savo gražiausias jaunystės dienas. 

„Vilniaus vadovams norėčiau pasakyti, kad būtų labai gerai, jog mieste atsirastų taip gerai įrengtų sporto bazių, kaip savivaldybės patalpos“, - sakė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis.  

Nominacijos „Metų treneris“ laimėtoja Tatjana Krasauskienė, dėkodama už apdovanojimą, taip pat pageidavo, kad sporto karalienė – lengvoji atletika - Vilniuje turėtų geresnes sąlygas ir nebūtų pamiršta.    
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos golbolo rinktinės narys, Rio  de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas Justas Pažarauskas nesitikėjo lipti ant scenos atsiimti šį garbingą apdovanojimą. 

„Jaučiuosi kažkiek nejaukiai, kadangi esu komandinės sporto šakos atstovas. Jeigu ne komanda, manęs čia irgi nebūtų. Ačiū visai komandai“, -  kalbėjo parolimpinių žaidynių čempionas. 

Metų laureatai:
       
Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė „Karališkasis bokso klubas“, savo iniciatyva įrengęs naują bokso salę vaikams Karoliniškėse (A. J. Povilaičio g. 20). Lietuvos bokso jaunimo rinktinės trenerio Miroslavo Krepštulio ir jo bendraminčių svajonė išsipildė – į šiuolaikišką salę išmėginti savo jėgas bokso ringe kasdien ateina vis daugiau sportuojančių vaikų ir jaunimo. Naujose patalpose buvo įrengta beveik 400 kv. m. dydžio bokso salė, ventiliacija, rūbinės ir dušai. Šioje salėje bus rengiamos ne tik varžybas, bet ir Lietuvos rinktinių treniruočių stovyklos.
 
Metų proveržio apdovanojimas atiteko 20-metei Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narei Viktorijai Michnovič, kuri pernai Vilniuje vykusiame orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio jaunimo čempionate įrodė, kad pergalių siekti gali padėti nebūtinai namų sienos – Viktorija tapo pasaulio čempione, be to, iškovojo ir du bronzos medalius.
 
Sportiškiausia 2017 m. mokykla tapo  Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2017 metų mokyklos moksleivių žaidynių rezultatus.
 
Metų sporto renginys – šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinis etapas. Surengti aukščiausio rango varžybas laiko buvo labai mažai, nes tik sausio mėnesį paaiškėjo, kad Druskininkai negalės priimti tokių varžybų. Tad ilgąjį Joninių savaitgalį Vingio parke vilniečiai galėjo iš arti pamatyti, kaip vyksta varžybos, kuriose lietuviai pastaraisiais metais džiugina solidžiomis pergalėmis.
 
Metų sporto veteranas – Karolis Nutautas, vilnietis buvęs irklavimo treneris, vyresnių nei 75 metų amžiaus grupėje vienviečių valčių klasėje tapo pasaulio meistrų žaidynių, vykusių Naujojoje Zelandijoje, čempionu, o dvivietėje kartu su australu iškovojo bronzos medalius.
 
Metų trenere išrinkta Tatjana Krasauskienė,  Europos bei Lietuvos šuolių į aukštį čempionės ir rekordininkės Airinės Palšytės trenerė. Pirmoji ir vienintelė sportininkės trenerė, dirbanti ir Vilniaus miesto sporto centre, praeityje buvo lengvaatletė, šuolininkė į tolį, o dabar – trenerė. Prireikė kone 15 metų, kol galų gale buvo pasiektas išsvajotas aukso medalis Europos uždarų patalpų čempionate. 
 
Metų komanda išrinkta vyrų krepšinio komanda „Lietuvos rytas“. Pernai pavasarį, Lietuvos čempionato finalų metu, turėjo priimti nemalonų sprendimą – atsisveikinti su sportinę drausmę pažeidusiais legionieriais. Tačiau jaunais žaidėjais pasipildęs klubas sugebėjo mobilizuotis tada, kai pergalių reikėjo labiausiai. Permainos klubo valdyme, vėl užpildytos arenos tribūnos ir sėkmingas žaidimas naujajame sezone – tai naujos viltys, kad klubas grįžta į pergalių kelią.
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė. Vilniaus „Šaltinio“ golbolo – aklųjų riedulio – komandos narys Justas Pažarauskas tapo Europos golbolo čempionu, rezultatyviausiu čempionato žaidėju pelniusiu net 32 įvarčius.
 
Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas – kiokušin karatė pasaulio čempionas Edgard Sečinski. Medaliais karatė meistrai jau įprato džiuginti, tačiau pasaulio čempionu 2017-aiais tapo vienintelis vilnietis – būtent E. Sečinski. Be to, jis iškovojo bronzą Europos čempionate.
 
Metų sportininke išrinkta Airinė Palšytė – Lietuvos lengvaatletė, šuolio į aukštį rungtyje pasaulio jaunimo vicečempionė ir Europos čempionė, Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė.
 
Metų sportininko titulas atiteko Justinui Kinderiui, šiuolaikinės penkiakovės sportininkui.  Pernai vykusiame Europos  šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalį, o pasaulio čempionate užėmė 5-ąją vietą.
 
Metų sporto legenda – Adolfas Aleksiejūnas, bėgikas, olimpinis rekordininkas. Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje, nes 3000 m kliūtinio bėgimo atrankos varžybas įveikė per 8 min. 31,8 sek., pasiekė olimpinį rekordą ir tapo pirmuoju mūsų šalies olimpiniu rekordininku. Pernai Adolfui Aleksiejūnui sukako 80 metų.
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Į „Žalgirio“ tvirtovę – kartu su mama
2019 01 16
Žvilgsnis
„Labiausiai įsiminė atmosfera. Vienuolikos metų dar nebuvau regėjęs tokio sirgalių palaikymo “, – atmosferą Kaune prisiminė žalgirietis R.Jokubaitis.
„Neptūnas“ iškovojo svarbią pergalę
2019 01 15
Čempionų lyga
Čempionų lygos 11-ojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūno“ ekipa svečiuose 90:80 (16:27, 28:17, 25:20, 21:16) įveikė Strasbūro SIG (Prancūzija).
„Žalgiris“ šeimininkavo Šiauliuose.
2019 01 15
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės rezultatyvumo rekordą pagerinęs Kauno „Žalgiris“ nušlavė „Šiaulius“ ir viena koja atsidūrė finalo ketverte.
 
Čempionai kloja pamatus naujam sezonui
2019 01 16
Žvilgsnis
„Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas: „Taikome didelius krūvius, žaidėjai jaučia nuovargį, nori kažką parodyti, tačiau yra sunku.“
LFF vadovai diskutavo ir su „Dzūkų tankais“
2019 01 16
Susitikimai
LFF generalinis sekretorius E.Stankevičius ir prezidentas T.Danilevičius Alytuje susitiko su miesto savivaldybės, „Dainavos“ klubo ir fanų atstovais.
Lietuvio karjeroje – svarbus posūkis
2019 01 15
Situacija
Vienas talentingiausių savo kartos futbolininkų Justinas Marazas žengia svarbų žingsnį savo karjeroje – žais Lenkijos elitinėje lygoje.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
Pagerbė žuvusius už laisvę
2019 01 12
Bėgimas
9 kilometrų bėgime "Gyvybės ir mirties keliu" dalyvavo įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, kariškiai, Lietuvos ir užsienio šalių diplomatai.
Po Antarktidos - iššūkis Lietuvoje
2019 01 12
Ekstremalu
"Buvo atkarpa, išvažinėta sunkiosios technikos, kurioje vėliau buvo prisnigta, todėl kiekvienas kojos dėjimas buvo loterija“, - prisiminė R. Puišienė.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Du lietuviai - turnyro Suomijoje laimėtojai
2019 01 13
Imtynės
40-ą kartą vykusiame tarptautiniame Hermano Kare imtynių turnyre Kouvaloje du lietuviai laimėjo auksą, du - bronzą.
Įkvepia ir sportas, ir sužadėtinė
2019 01 07
Dziudo
Muziką į sportą iškeitęs dziudo kovotojas O.Bareikis gyvena pasiruošimu 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Bet randa laiko ir meilei, ir darbui.
Entuziazmas padėjo įveikti visus iššūkius
2019 01 05
Graplingo imtynės
"Po pasaulio čempionato vyko rekordiniai moksleivių ir pradedančiųjų turnyrai - tai didžiausias mūsų darbo įvertinimas“, - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
 
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
O. Baleišytė – pasaulio reitingo viršūnėje
2018 12 19
Reitingas
Geriausia šių metų Lietuvos dviratininkė Olivija Baleišytė pasaulio dviračių treko skrečo rungties reitinge iš antros pozicijos pakilo į pirmą!
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
“Dragūnas” metus pradės intensyviai
2019 01 09
Interviu
"Jeigu leisime sau pagalvoti, kad esame labai geri ir varžovai vien mūsų vardo išsigąs, turėsime didelių problemų", - sako "Dragūno" treneris A. Juškėnas.
Iš Japonijos - į LMRL žvaigždes
2019 01 05
Moterų rankinis
Du metus ugnikalnio kaimynystėje gyvenusi D.Aleksandravičiūtė, sako, kad dabartinei jos komandai "Eglei-SM Taurui" svarbiausia - patikėti savo galimybėmis.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
Dakare – rekordiniai greičiai
2019 01 16
Dakaras
Kopos, feš feš, paplūdimys - trys raktiniai žodžiai, apibūdinantys aštuntąjį Dakaro ralio etapą. Jame lietuviams sekėsi permainingai.
Lenktynėse - rekordinis dalyvių skaičius
2019 01 15
Net 44 sportininkai susirinko į „Žiemos taurės“ antrojo etapo kartingo lenktynės Smalininkų kartodrome.
Sunkumai nesustabdė Lietuvos lenktynininkų
2019 01 15
Dakaras
Septintajame Dakaro ralio, kurį organizatoriai vadino vienu sunkiausių, etape trys lietuvių ekipažai - tarp 23 greičiausiųjų automobilių įskaitoje.
 
Olimpinė čempionė sieks rekordo
2019 01 16
Šventė
Olimpines žaidynes mačiusiomis slidėmis kiekvieną savaitgalį slidinėjanti olimpinė čempionė Vida Vencienė pasiryžusi naujiems iššūkiams.
Išplėšė pratęsimą, bet pralaimėjo
2019 01 14
Ledo ritulys
Lietuviams nepavyko pratęsti pergalingo žygio pasaulio jaunimo čempionato IIA diviziono turnyre Estijoje – po baudinių serijos nusileista estams.
Pasaulio čempionate - galingas startas
2019 01 13
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro pirmosiose rungtynėse lietuviai 6:4 įveikė vienus pirmenybių favoritų - britus.
Tikslas – ir pergalės, ir rekordas
2019 01 16
Buriavimas
Vandenynų Dakaro bolidu vadinama lietuvių jachta „Ambersail 2“ sausio 17 d. pirmą kartą startuos „Barbados sailing week“ regatoje (VIDEO).
Prestižinį turnyrą pradėjo pergale
2019 01 16
Stalo tenisas
Rūta Paškauskienė įveikė Vengrijoje vykstančio Tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) „World Tour“ serijos turnyro „Hungarian Open“ pirmą barjerą.
Per šešias dvikovas – dvi pergalės
2019 01 14
Vandensvydis
Minske (Baltarusija) pasibaigusiame tarptautiniame jaunių (iki 17 metų) vandensvydžio turnyre Vilniaus komanda užėmė penktąją vietą.
 
Olimpiečiai ir toliau planuoja aktyvią veiklą
2019 01 16
Tradicija
Vilniaus olimpiečių klubo būstinėje Lietuvos olimpiniame sporto centre į tradicinę sueigą pirmą kartą susirinko net 22 legendiniai sportininkai.
„Gerus darbus galime daryti tik kartu“
2019 01 14
Parama
Prie Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondo prisidėti nuo šiol galima ir įsigijant marškinėlius.
Krepšinio bendruomenėje – netektis
2019 01 14
Netektis
Sausio 13 d. mirė legendinė Lietuvos krepšininkė, trenerė Jūratė Kaluškevičiūtė-Lill. Jai kovo 19-ąją būtų suėję 74-eri.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas