Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 12 d. 10:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sporto lyderių sėkmė – įkvėpimas jaunimui

Vilniaus Rotušės Didžiojoje salėje buvo surengtas geriausiųjų miesto sportininkų apdovanojimų vakaras.

Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
   
Į iškilmes, kurios prasidėjo grupės „Subtilu-Z“ pasirodymu, susirinko apie 250 sportininkų sportininkų, trenerių, miesto reprezentacinių komandų ir sportiškiausių mokyklų atstovų, senjorų.   
 
Miesto sporto apdovanojimuose dalyvavo Seimo nariai Virgilijus Alekna ir Kęstutis Smirnovas. 

ĮKVĖPIMAS. Vilniaus meras Remigijus Šimašius netgi turėjo praleisti treniruotę, kad galėtų dalyvauti miesto sportininkų apdovanojimų vakare. 
 
„Kai kalbame apie sportą, dažnai įsivaizduoju paauglį, sėdintį ant sofos prieš televizorių ir galvojantį, jog sportuoti tai yra nei šis, nei tas. Visada kyla klausimas, o ką reikėtų padaryti, kad jis pakiltų nuo sofos ir išeitų pabėgioti, pamėtyti kamuolį į krepšį ar paprasčiausiai pasivaikščioti. Sutinku, kad Vilniuje infrastruktūra yra liūdna, tą mes visi puikiai matome, investicijų turėtų būti daugiau. Bet renovavome bent 10 futbolų stadionų prie mokyklų, padaugėjo krepšinio aikštelių, šiemet turėtų atsirasti daugiau dviračių takų, du plaukimo baseinai. Paaugliams reikia įkvėpimo ir, kai jis pamato žmogų, kuris daug pasiekė savo prakaitu, tikras sporto asmenybes, jis nori lygiuotis į jas. Jūs esate įkvėpimas tiems jauniems žmonėms“, - kalbėjo R. Šimašius.
 
ATVIRAS. Įpusėjus apdovanojimams, geriausiuosius sveikino ir Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. Jis prisiminė ir masiškiausius sporto renginius, kurie vyko pačiame miesto centre. Tai – įvairūs bėgimai, dviračių maratonas. 

„Miestas yra atviras visoms veikloms. Kiekvieną dieną į Sporto skyrių ateina vilniečiai su mažesnėmis ar didesnėmis problemomis. Pakankamai greitai klausimai yra sprendžiami. Mieste dėmesys sportui tikrai yra skiriamas ir tai džiugu“, - kalbėjo L. Kvederavičius. 
 
Jis pabrėžė, jog infrastruktūra mieste gerėja, tačiau kas joje dirbs? Sporto bazės turėtų būti užpildytos vaikais. Todėl vicemeras kreipėsi į trenerius, kad jie ugdytų sau pamainą.

„Šiemet geriausiuosius bus dar sunkiau išrinkti. Pergalės bus pačios įspūdingiausios, nes jos bus iškovotos minint Lietuvos valstybės 100 metų atkūrimo jubiliejų“, - akcentavo savivaldybės vicemeras.  

GERIAUSIEJI. 12 nominacijų nugalėtojams įteiktos dizainerės Erikos Šiaulytės sukurtos statulėlės  –  sidabru puoštas ,,Vilniaus vilkas“.  

Vieni buvo nustebinti įvertinimais, o kiti tikėjosi nugalėti. Vieni dėkojo už apdovanojimus, kurie juos skatina siekti dirbti dar geriau, siekti svaresnių pergalių, o kiti miesto vadovams išreiškė ir vieną kitą pastabą.  
 
Metų sportininkė Airinė Palšytė pasidžiaugė dar vienu savo apdovanojimu ir dėkojo visiems, kurie praėjusiais metais prisidėjo prie jos pergalių. 

Pasirengimą sezonui pradėjusi Lietuvos rekordininkė vakaro metu pasidžiaugė, jog per treniruotes ji jau pradeda šokinėti ir į aukštį. Tačiau apie žiemos sezoną lengvaatletė kol kas neatvirauja. Ar ji dalyvaus pasaulio uždarų patalpų čempionate, priklausys nuo jos savijautos.

Metų sporto meistras-veteranas irkluotojas Karolis Nutautas, netrukus švęsiantis savo 76-ąjį gimtadienį, ypač sėkmingu vadina 2017-ųjų sezoną. 

Jis tapo pasaulio meistrų čempionu Blede irkluojant porinę keturvietę (šioje valtyje sėdėjo ir jo auklėtinė Vida Šatienė su savo vyru Arūnu), o Naujojoje Zelandijoje per pasaulio meistrų žaidynes buvo nepralenkiamas vienviečių ir porinių keturviečių varžybose. 


„Džiaugiuosi irkluotojų medaliais. Ir jaunimas, ir suaugusieji pasiekia gerų rezultatų per olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus, Pasaulio taurės varžybas. Nuo jų stengiamės neatsilikti ir mes, meistrai, iš įvairių varžybų grįžtame su medaliais. Manau, kad mes ir ateityje garsinsime Lietuvą“, - kalbėjo įžymusis irkluotojas ir buvęs treneris.  
 
K. Nutautas dabar treniruojasi triskart per savaitę ir galvoja apie rudenį įvyksiantį  pasaulio meistrų čempionatą Majamyje. „Viena koja jau ten vykstu, turiu rėmėjų“, - pasidžiaugė K. Nutautas   

Metų sporto legenda (už gyvenimo nuopelnus) Adolfas Aleksejūnas, kuriam praėjusiais metais sukako 80 metų, tarsi savęs klausė, kiek gi jis nusipelnė Vilniui, į kurį atvažiavo 1960-aisiais iš Pakruojo rajono.  

3000 m kliūtinio bėgimo meistras kiek apgailestavo, kad nebeliko „Žalgirio“ ir Jaunimo stadionų, kuriuose jis aktyviai bėgiojo ir praleido savo gražiausias jaunystės dienas. 

„Vilniaus vadovams norėčiau pasakyti, kad būtų labai gerai, jog mieste atsirastų taip gerai įrengtų sporto bazių, kaip savivaldybės patalpos“, - sakė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis.  

Nominacijos „Metų treneris“ laimėtoja Tatjana Krasauskienė, dėkodama už apdovanojimą, taip pat pageidavo, kad sporto karalienė – lengvoji atletika - Vilniuje turėtų geresnes sąlygas ir nebūtų pamiršta.    
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos golbolo rinktinės narys, Rio  de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas Justas Pažarauskas nesitikėjo lipti ant scenos atsiimti šį garbingą apdovanojimą. 

„Jaučiuosi kažkiek nejaukiai, kadangi esu komandinės sporto šakos atstovas. Jeigu ne komanda, manęs čia irgi nebūtų. Ačiū visai komandai“, -  kalbėjo parolimpinių žaidynių čempionas. 

Metų laureatai:
       
Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė „Karališkasis bokso klubas“, savo iniciatyva įrengęs naują bokso salę vaikams Karoliniškėse (A. J. Povilaičio g. 20). Lietuvos bokso jaunimo rinktinės trenerio Miroslavo Krepštulio ir jo bendraminčių svajonė išsipildė – į šiuolaikišką salę išmėginti savo jėgas bokso ringe kasdien ateina vis daugiau sportuojančių vaikų ir jaunimo. Naujose patalpose buvo įrengta beveik 400 kv. m. dydžio bokso salė, ventiliacija, rūbinės ir dušai. Šioje salėje bus rengiamos ne tik varžybas, bet ir Lietuvos rinktinių treniruočių stovyklos.
 
Metų proveržio apdovanojimas atiteko 20-metei Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narei Viktorijai Michnovič, kuri pernai Vilniuje vykusiame orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio jaunimo čempionate įrodė, kad pergalių siekti gali padėti nebūtinai namų sienos – Viktorija tapo pasaulio čempione, be to, iškovojo ir du bronzos medalius.
 
Sportiškiausia 2017 m. mokykla tapo  Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2017 metų mokyklos moksleivių žaidynių rezultatus.
 
Metų sporto renginys – šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinis etapas. Surengti aukščiausio rango varžybas laiko buvo labai mažai, nes tik sausio mėnesį paaiškėjo, kad Druskininkai negalės priimti tokių varžybų. Tad ilgąjį Joninių savaitgalį Vingio parke vilniečiai galėjo iš arti pamatyti, kaip vyksta varžybos, kuriose lietuviai pastaraisiais metais džiugina solidžiomis pergalėmis.
 
Metų sporto veteranas – Karolis Nutautas, vilnietis buvęs irklavimo treneris, vyresnių nei 75 metų amžiaus grupėje vienviečių valčių klasėje tapo pasaulio meistrų žaidynių, vykusių Naujojoje Zelandijoje, čempionu, o dvivietėje kartu su australu iškovojo bronzos medalius.
 
Metų trenere išrinkta Tatjana Krasauskienė,  Europos bei Lietuvos šuolių į aukštį čempionės ir rekordininkės Airinės Palšytės trenerė. Pirmoji ir vienintelė sportininkės trenerė, dirbanti ir Vilniaus miesto sporto centre, praeityje buvo lengvaatletė, šuolininkė į tolį, o dabar – trenerė. Prireikė kone 15 metų, kol galų gale buvo pasiektas išsvajotas aukso medalis Europos uždarų patalpų čempionate. 
 
Metų komanda išrinkta vyrų krepšinio komanda „Lietuvos rytas“. Pernai pavasarį, Lietuvos čempionato finalų metu, turėjo priimti nemalonų sprendimą – atsisveikinti su sportinę drausmę pažeidusiais legionieriais. Tačiau jaunais žaidėjais pasipildęs klubas sugebėjo mobilizuotis tada, kai pergalių reikėjo labiausiai. Permainos klubo valdyme, vėl užpildytos arenos tribūnos ir sėkmingas žaidimas naujajame sezone – tai naujos viltys, kad klubas grįžta į pergalių kelią.
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė. Vilniaus „Šaltinio“ golbolo – aklųjų riedulio – komandos narys Justas Pažarauskas tapo Europos golbolo čempionu, rezultatyviausiu čempionato žaidėju pelniusiu net 32 įvarčius.
 
Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas – kiokušin karatė pasaulio čempionas Edgard Sečinski. Medaliais karatė meistrai jau įprato džiuginti, tačiau pasaulio čempionu 2017-aiais tapo vienintelis vilnietis – būtent E. Sečinski. Be to, jis iškovojo bronzą Europos čempionate.
 
Metų sportininke išrinkta Airinė Palšytė – Lietuvos lengvaatletė, šuolio į aukštį rungtyje pasaulio jaunimo vicečempionė ir Europos čempionė, Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė.
 
Metų sportininko titulas atiteko Justinui Kinderiui, šiuolaikinės penkiakovės sportininkui.  Pernai vykusiame Europos  šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalį, o pasaulio čempionate užėmė 5-ąją vietą.
 
Metų sporto legenda – Adolfas Aleksiejūnas, bėgikas, olimpinis rekordininkas. Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje, nes 3000 m kliūtinio bėgimo atrankos varžybas įveikė per 8 min. 31,8 sek., pasiekė olimpinį rekordą ir tapo pirmuoju mūsų šalies olimpiniu rekordininku. Pernai Adolfui Aleksiejūnui sukako 80 metų.
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Grupėje užėmė pirmą vietą
2018 07 16
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai tęsia pergalių seriją Europos čempionate.
Kauno komanda liko be pergalių
2018 07 16
3x3
Kauniečiams nesėkmingai susiklostė Italijoje vykusio FIBA trijulių (3x3) krepšinio turnyro „Lignano Sabbiadoro Challenger“ atranka.
Pasaulio čempionate – šešta vieta
2018 07 16
Pasaulio čempionatas
Vašingtone (JAV) pasibaigė pasaulio jaunimo (iki 21 metų) kurčiųjų krepšinio čempionato vaikinų turnyras.
 
Futbolininkai gyvena Ąžuolyno apsuptyje
2018 07 16
Komanda
Kauno „Stumbro“ komandos futbolininkai įsikūrė šalia Ąžuolyno parko, netoli Dariaus ir Girėno stadiono bei Nacionalinės futbolo akademijos.
“Trakų” stovykloje – permainos
2018 07 16
Komanda
UEFA Europos lygos atrankoje kovojančią ekipą paliko vartininkas Ignas Plūkas, tačiau prie jos prisijungė Aleksandras Levšinas.
„Sūduvą“ Kipre pasitiko karštis ir lietus
2018 07 16
Čempionų lyga
Marijampolės „Sūduva“ pirmadienį atvyko į Kipro sostinę Nikosiją, kur žais Čempionų lygos atrankos I etapo atsakomąsias rungtynes su vietos APOEL.
Pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą
2018 07 16
Bėgimas
JAV vykusių „South Carolina TrackFest“ lengvosios atletikos varžybų moterų 800 m bėgime lietuvė Natalija Piliušina užėmė trečiąją vietą.
Lengvaatlečiai pasirodymą baigė be medalių
2018 07 15
Pasaulio čempionatas
Pasaulio jaunimo čempionato merginų šuolių į aukštį varžybose U. Baikštytė užėmė 6-ąją vietą, o disko metikas M. Alekna liko dešimtas.
Lietuvės kraityje - dar vienas rekordas
2018 07 14
Bėgimas
Agnės Šerkšnienės fronte - nieko naujo: Lietuvos bėgikė jau septintą kartą šiais metais pagerino Lietuvos rekordą, šįkart - 200 m bėgimo.
 
L. Grigelis pergale pradėjo turnyrą Kanadoje
2018 07 16
Turnyras
Otavoje Laurynas Grigelis iškovojo pergalę ir pateko į antrąjį turnyro ratą
Į „Žalgirio“ žaidynes – ne tik iš Lietuvos
2018 07 16
Žaidynės
Tradiciniame Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių teniso turnyre dalyvavo ir iš JAV bei Vokietijos atvykę žaidėjai.
Smuktelėjo WTA reitinge
2018 07 16
Reitingas
Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingų lentelėje lietuvė Joana Eidukonytė iš 850-osios vietos nukrito į 963-iąją.
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
Kelią link medalių užkirto čempionas
2018 07 09
Imtynės
Zagrebe (Kroatija) pasibaigusiame pasaulio jaunių imtynių čempionate Lietuvos sportininkai liko be medalių.
Po metų pertraukos - pergalė Tailande
2018 07 08
Muay Thai
Tailande vykusiame muay thai turnyre pergalę iškovojo 33 metų Sigitas Gaižauskas, kuris dėl traumos buvo priverstas daugiau nei metus praleisti be sporto.
 
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Lietuviai liko toli už lyderių nugarų
2018 07 14
Plentas
Lietuvos dviračių plento čempionas Justas Beniušis Europos jaunių čempionate pranoko 11 varžovų ir užėmė 37-ąją vietą.
Prancūzijoje pasiilgsta keptos duonos
2018 07 04
Veidas
Jonas Truchanovičius mėgaujasi gyvenimu ir žaidimu Prancūzijoje, bet džiaugiasi galėdamas apsivilkti Lietuvos rankinio rinktinės aprangą.
Dvejos rungtynės - dvi baudinių serijos
2018 06 29
Paplūdimio rankinis
Lietuvos merginų iki 18 metų paplūdimio rankinio rinktinė viena pergale bei viena nesėkme pradėjo Europos čempionatą Ulčinyje (Juodkalnija).
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
 
Europos čempionato starte pralaimėjo lenkams
2018 07 16
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis nesėkme debiutavo Europos pirmenybėse.
Kovos ir su savimi, ir su varžovais
2018 07 13
Paplūdimio tinklinis
Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.
Šveicarijoje - apmaudūs pralaimėjimai
2018 07 11
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkus Šveicarijoje lydėjo nesėkmė - tiek vaikinų, tiek merginų duetai savo varžovams nusileido lemiamų setų pabaigose.
Motociklų kroso stovykloje - nuo 5 metų
2018 07 17
Stovykla
Dalis Panevėžyje vykusios "MX Vasara" stovyklos dalyvių - vos į mokyklą pradėję eiti vaikai, o pačiam jauniausiam buvo vos 5 metai.
Palangoje žvyrą keis į asfaltą
2018 07 17
Lenktynės
Į komandą susibūrę patyrę ralio lenktynininkai jėgas išbandys žiedinėse lenktynėse
Latvijoje - lietuvių pilotų triumfas
2018 07 16
Rali-krosas
Pirmajame Baltijos ralio kroso taurės etape puikiai pasirodė lietuviai.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Lietuvos rinktinės lieka be taškų
2018 07 17
Žolės riedulys
Europos jaunių (iki 18 metų) žolės riedulio čempionatų antrąją dieną Lietuvos komandoms taip pat nepavyko pelnyti taškų.
Iš Ispanijos parveža bronzą
2018 07 16
Imtynės
Madride vykusiame 18-jame Ispanijos „Grand Prix“ moterų imtynių turnyre Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 68 kilogramų iškovojo trečią vietą.
Italijoje finišavo aštunti
2018 07 16
Beisbolas
Europos jaunimo (iki 18 metų) beisbolo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją poziciją ir išsaugojo vietą elitiniame divizione.
 
LSU absolventai dirba pagal specialybę
2018 07 16
Studijos
Iš per 6-8 mėnesius įsidarbinusių 85 proc. apklausoje dalyvavusių LSU absolventų 66 proc. dirba pagal specialybę.
Kviečia padėti sergantiems vaikams
2018 07 16
Iniciatyva
Jau penkerius metus "Dynami:t Energy Racing Team" ne tik skina laurus žiedinėse lenktynėse, bet ir nepamiršta likimo nuskriaustų.
Šiauliečiai įsibėgėja: dygsta arenos
2018 07 16
Bazės
Šiaulių sporto gimnazija šiemet sulaukė išskirtinės dovanos – daugiafunkcio komplekso. Planuose – dar daugiau naujų bazių.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas