Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 12 d. 10:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sporto lyderių sėkmė – įkvėpimas jaunimui

Vilniaus Rotušės Didžiojoje salėje buvo surengtas geriausiųjų miesto sportininkų apdovanojimų vakaras.

Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Geriausių Vilniaus sportininkų apdovanojimo vakaras
   
Į iškilmes, kurios prasidėjo grupės „Subtilu-Z“ pasirodymu, susirinko apie 250 sportininkų sportininkų, trenerių, miesto reprezentacinių komandų ir sportiškiausių mokyklų atstovų, senjorų.   
 
Miesto sporto apdovanojimuose dalyvavo Seimo nariai Virgilijus Alekna ir Kęstutis Smirnovas. 

ĮKVĖPIMAS. Vilniaus meras Remigijus Šimašius netgi turėjo praleisti treniruotę, kad galėtų dalyvauti miesto sportininkų apdovanojimų vakare. 
 
„Kai kalbame apie sportą, dažnai įsivaizduoju paauglį, sėdintį ant sofos prieš televizorių ir galvojantį, jog sportuoti tai yra nei šis, nei tas. Visada kyla klausimas, o ką reikėtų padaryti, kad jis pakiltų nuo sofos ir išeitų pabėgioti, pamėtyti kamuolį į krepšį ar paprasčiausiai pasivaikščioti. Sutinku, kad Vilniuje infrastruktūra yra liūdna, tą mes visi puikiai matome, investicijų turėtų būti daugiau. Bet renovavome bent 10 futbolų stadionų prie mokyklų, padaugėjo krepšinio aikštelių, šiemet turėtų atsirasti daugiau dviračių takų, du plaukimo baseinai. Paaugliams reikia įkvėpimo ir, kai jis pamato žmogų, kuris daug pasiekė savo prakaitu, tikras sporto asmenybes, jis nori lygiuotis į jas. Jūs esate įkvėpimas tiems jauniems žmonėms“, - kalbėjo R. Šimašius.
 
ATVIRAS. Įpusėjus apdovanojimams, geriausiuosius sveikino ir Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. Jis prisiminė ir masiškiausius sporto renginius, kurie vyko pačiame miesto centre. Tai – įvairūs bėgimai, dviračių maratonas. 

„Miestas yra atviras visoms veikloms. Kiekvieną dieną į Sporto skyrių ateina vilniečiai su mažesnėmis ar didesnėmis problemomis. Pakankamai greitai klausimai yra sprendžiami. Mieste dėmesys sportui tikrai yra skiriamas ir tai džiugu“, - kalbėjo L. Kvederavičius. 
 
Jis pabrėžė, jog infrastruktūra mieste gerėja, tačiau kas joje dirbs? Sporto bazės turėtų būti užpildytos vaikais. Todėl vicemeras kreipėsi į trenerius, kad jie ugdytų sau pamainą.

„Šiemet geriausiuosius bus dar sunkiau išrinkti. Pergalės bus pačios įspūdingiausios, nes jos bus iškovotos minint Lietuvos valstybės 100 metų atkūrimo jubiliejų“, - akcentavo savivaldybės vicemeras.  

GERIAUSIEJI. 12 nominacijų nugalėtojams įteiktos dizainerės Erikos Šiaulytės sukurtos statulėlės  –  sidabru puoštas ,,Vilniaus vilkas“.  

Vieni buvo nustebinti įvertinimais, o kiti tikėjosi nugalėti. Vieni dėkojo už apdovanojimus, kurie juos skatina siekti dirbti dar geriau, siekti svaresnių pergalių, o kiti miesto vadovams išreiškė ir vieną kitą pastabą.  
 
Metų sportininkė Airinė Palšytė pasidžiaugė dar vienu savo apdovanojimu ir dėkojo visiems, kurie praėjusiais metais prisidėjo prie jos pergalių. 

Pasirengimą sezonui pradėjusi Lietuvos rekordininkė vakaro metu pasidžiaugė, jog per treniruotes ji jau pradeda šokinėti ir į aukštį. Tačiau apie žiemos sezoną lengvaatletė kol kas neatvirauja. Ar ji dalyvaus pasaulio uždarų patalpų čempionate, priklausys nuo jos savijautos.

Metų sporto meistras-veteranas irkluotojas Karolis Nutautas, netrukus švęsiantis savo 76-ąjį gimtadienį, ypač sėkmingu vadina 2017-ųjų sezoną. 

Jis tapo pasaulio meistrų čempionu Blede irkluojant porinę keturvietę (šioje valtyje sėdėjo ir jo auklėtinė Vida Šatienė su savo vyru Arūnu), o Naujojoje Zelandijoje per pasaulio meistrų žaidynes buvo nepralenkiamas vienviečių ir porinių keturviečių varžybose. 


„Džiaugiuosi irkluotojų medaliais. Ir jaunimas, ir suaugusieji pasiekia gerų rezultatų per olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus, Pasaulio taurės varžybas. Nuo jų stengiamės neatsilikti ir mes, meistrai, iš įvairių varžybų grįžtame su medaliais. Manau, kad mes ir ateityje garsinsime Lietuvą“, - kalbėjo įžymusis irkluotojas ir buvęs treneris.  
 
K. Nutautas dabar treniruojasi triskart per savaitę ir galvoja apie rudenį įvyksiantį  pasaulio meistrų čempionatą Majamyje. „Viena koja jau ten vykstu, turiu rėmėjų“, - pasidžiaugė K. Nutautas   

Metų sporto legenda (už gyvenimo nuopelnus) Adolfas Aleksejūnas, kuriam praėjusiais metais sukako 80 metų, tarsi savęs klausė, kiek gi jis nusipelnė Vilniui, į kurį atvažiavo 1960-aisiais iš Pakruojo rajono.  

3000 m kliūtinio bėgimo meistras kiek apgailestavo, kad nebeliko „Žalgirio“ ir Jaunimo stadionų, kuriuose jis aktyviai bėgiojo ir praleido savo gražiausias jaunystės dienas. 

„Vilniaus vadovams norėčiau pasakyti, kad būtų labai gerai, jog mieste atsirastų taip gerai įrengtų sporto bazių, kaip savivaldybės patalpos“, - sakė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis.  

Nominacijos „Metų treneris“ laimėtoja Tatjana Krasauskienė, dėkodama už apdovanojimą, taip pat pageidavo, kad sporto karalienė – lengvoji atletika - Vilniuje turėtų geresnes sąlygas ir nebūtų pamiršta.    
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos golbolo rinktinės narys, Rio  de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas Justas Pažarauskas nesitikėjo lipti ant scenos atsiimti šį garbingą apdovanojimą. 

„Jaučiuosi kažkiek nejaukiai, kadangi esu komandinės sporto šakos atstovas. Jeigu ne komanda, manęs čia irgi nebūtų. Ačiū visai komandai“, -  kalbėjo parolimpinių žaidynių čempionas. 

Metų laureatai:
       
Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė „Karališkasis bokso klubas“, savo iniciatyva įrengęs naują bokso salę vaikams Karoliniškėse (A. J. Povilaičio g. 20). Lietuvos bokso jaunimo rinktinės trenerio Miroslavo Krepštulio ir jo bendraminčių svajonė išsipildė – į šiuolaikišką salę išmėginti savo jėgas bokso ringe kasdien ateina vis daugiau sportuojančių vaikų ir jaunimo. Naujose patalpose buvo įrengta beveik 400 kv. m. dydžio bokso salė, ventiliacija, rūbinės ir dušai. Šioje salėje bus rengiamos ne tik varžybas, bet ir Lietuvos rinktinių treniruočių stovyklos.
 
Metų proveržio apdovanojimas atiteko 20-metei Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narei Viktorijai Michnovič, kuri pernai Vilniuje vykusiame orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio jaunimo čempionate įrodė, kad pergalių siekti gali padėti nebūtinai namų sienos – Viktorija tapo pasaulio čempione, be to, iškovojo ir du bronzos medalius.
 
Sportiškiausia 2017 m. mokykla tapo  Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2017 metų mokyklos moksleivių žaidynių rezultatus.
 
Metų sporto renginys – šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinis etapas. Surengti aukščiausio rango varžybas laiko buvo labai mažai, nes tik sausio mėnesį paaiškėjo, kad Druskininkai negalės priimti tokių varžybų. Tad ilgąjį Joninių savaitgalį Vingio parke vilniečiai galėjo iš arti pamatyti, kaip vyksta varžybos, kuriose lietuviai pastaraisiais metais džiugina solidžiomis pergalėmis.
 
Metų sporto veteranas – Karolis Nutautas, vilnietis buvęs irklavimo treneris, vyresnių nei 75 metų amžiaus grupėje vienviečių valčių klasėje tapo pasaulio meistrų žaidynių, vykusių Naujojoje Zelandijoje, čempionu, o dvivietėje kartu su australu iškovojo bronzos medalius.
 
Metų trenere išrinkta Tatjana Krasauskienė,  Europos bei Lietuvos šuolių į aukštį čempionės ir rekordininkės Airinės Palšytės trenerė. Pirmoji ir vienintelė sportininkės trenerė, dirbanti ir Vilniaus miesto sporto centre, praeityje buvo lengvaatletė, šuolininkė į tolį, o dabar – trenerė. Prireikė kone 15 metų, kol galų gale buvo pasiektas išsvajotas aukso medalis Europos uždarų patalpų čempionate. 
 
Metų komanda išrinkta vyrų krepšinio komanda „Lietuvos rytas“. Pernai pavasarį, Lietuvos čempionato finalų metu, turėjo priimti nemalonų sprendimą – atsisveikinti su sportinę drausmę pažeidusiais legionieriais. Tačiau jaunais žaidėjais pasipildęs klubas sugebėjo mobilizuotis tada, kai pergalių reikėjo labiausiai. Permainos klubo valdyme, vėl užpildytos arenos tribūnos ir sėkmingas žaidimas naujajame sezone – tai naujos viltys, kad klubas grįžta į pergalių kelią.
 
Metų sportininkas su negalia – Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė. Vilniaus „Šaltinio“ golbolo – aklųjų riedulio – komandos narys Justas Pažarauskas tapo Europos golbolo čempionu, rezultatyviausiu čempionato žaidėju pelniusiu net 32 įvarčius.
 
Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas – kiokušin karatė pasaulio čempionas Edgard Sečinski. Medaliais karatė meistrai jau įprato džiuginti, tačiau pasaulio čempionu 2017-aiais tapo vienintelis vilnietis – būtent E. Sečinski. Be to, jis iškovojo bronzą Europos čempionate.
 
Metų sportininke išrinkta Airinė Palšytė – Lietuvos lengvaatletė, šuolio į aukštį rungtyje pasaulio jaunimo vicečempionė ir Europos čempionė, Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė.
 
Metų sportininko titulas atiteko Justinui Kinderiui, šiuolaikinės penkiakovės sportininkui.  Pernai vykusiame Europos  šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalį, o pasaulio čempionate užėmė 5-ąją vietą.
 
Metų sporto legenda – Adolfas Aleksiejūnas, bėgikas, olimpinis rekordininkas. Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje, nes 3000 m kliūtinio bėgimo atrankos varžybas įveikė per 8 min. 31,8 sek., pasiekė olimpinį rekordą ir tapo pirmuoju mūsų šalies olimpiniu rekordininku. Pernai Adolfui Aleksiejūnui sukako 80 metų.
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Hoptrans-Sirenos" pakilo į pirmą vietą
2018 01 19
LMKL
Trečiasis L. Sakevičiūtės dvigubas dublis pažymėtas „Hoptrans-Sirenų“ pergale 68:43 Kaune prieš "Aistes_LSU"
"Neptūno" valdžioje - permainos
2018 01 19
Kuluaruose
Nuo pernai metų rugsėjo 12-osios Klaipėdos "Neptūno" klubo direktoriumi dirbęs Artūras Žalys savo pareigas perleidžia jaunam vadybininkui Viliui Sukonui.
Iš "Lietkabelio" į "Galatasaray"
2018 01 19
LKL
Vienas Panevėžio "Lietkabelio" luderių Adas Juškevičius palieka klubą ir karjerą tęs Stambulo "Galatasaray" (Turkija) komandoje.
 
Lietuvos čempionai pralaimėjo latviams
2018 01 19
Draugiškos rungtynės
2018 sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes.
"Apie naujokus kalbėti dar anksti"
2018 01 19
A lyga
Lietuvos čempionės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris V. Čeburinas po žiemos pertraukos tik savaitę besitreniruojančios komandos pažanga yra patenkintas.
"Jonavos" naujokas tikisi A lygos aukso
2018 01 19
Naujokas
"Jonavai" atstovaus pernai su Marijampolės "Sūduva" Lietuvos čempionu tapęs saugas Ernestas Veliulis.
Judėti į priekį skatins atmosfera klube
2018 01 19
Sutartis
„Kauno maratono klubas" pasirašė sutatį su šalies barjerinio bėgimo lydere Greta Plečkaityte.
„Bėgimas mano kraujyje - jau nuo mažens“
2018 01 19
Bėgimas
Jau vaikystėje berniukus aplenkdavusi Šaulių sąjungos narė Vaida Žūsinaitė per metus nubėga apie 7 tūkst. km.
Vieni laimėjo lengvai, kiti po atkaklių kovų
2018 01 19
Varžybos
Per atvirąjį Vilniaus miesto sporto centro lengvosios atletikos čempionatą daugiausia sportininkų sutraukė vyrų 60 m sprintas.
 
Naujus metus pradėjo pergalėmis
2018 01 19
Tenisas
Viena perspektyviausių Lietuvos tenisininkių Patricija Paukštytė šiemet jau dalyvavo dviejų tarptautinių turnyrų finaluose.
Lietuviai bandys pagaliau įveikti estus
2018 01 17
Daviso taurė
Daviso taurės turnyro mačas Šiauliuose bus jau septintoji lietuvių ir estų tarpusavio akistata. Visi iki šiol vykę susitikimai baigėsi Estijos pergalėmis.
Vilniuje žais buvusi 6-oji pasaulio raketė
2018 01 17
Pirmos ITF kategorijos senjorų teniso turnyre „Vilnius Cup 2018“ rungtyniaus savo laiku buvęs vienu geriausių pasaulyje dvejetų žaidėju M. Fyrstenbergas.
Kaune paaiškės imtynių čempionai
2018 01 18
Imtynės
Šeštadienį Kaune vyks Lietuvos imtynių čempionatas. Varžysis graikų-romėnų, moterų bei laisvųjų imtynių stilių atletai.
Lietuviai susižėrė šešis aukso medalius
2018 01 16
Imtynės
Estijos mieste Kohtla-Jarvėje vykusiame XXXVIII Avo Talpase graikų-romėnų imtynių turnyre Lietuvos jaunieji atletai laimėjo šešiose svorio kategorijoje.
Suomijoje - istorinis lietuvių triumfas
2018 01 15
Imtynės
Tradiciniame tarptautiniame graikų romėnų imtynių turnyre Suomijoje J. Petravičius ir M. Knystautas iškovojo auksą, o Lietuvos rinktinė - pirmąją vietą.
 
Dviratininkai lenktyniaus Minske
2018 01 19
Trekas
Į dviračių treko taurės varžybų paskutinįjį, penktąjį, etapą, vyksiantį Baltarusijoje, išvyko penki Lietuvos atstovai.
E. Šiškevičius finišavo devintas
2018 01 17
Lenktynės
Po Gabone vykstančių 13-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ trečiojo etapo lietuvis E. Šiškevičius užima 23-iąją vietą.
Treke reikia ir greičio, ir drąsos, ir proto
2018 01 17
Trekas
„Labai dideles, bijau ir prasitarti“, - paklausta, kokias viltis sieja su planetos čempionatu, teigė O.Baleišytė, viena treko Pasaulio taurės lyderių.
Iki svajonės liko žingsnis
2018 01 14
Atranka
Lietuvos rinktinė, nors pirmame kėliny ir nukraujavo, šventė pergalę - laimėjimas prieš latvius atvėrė kelią į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą.
Kaimynų akistata bus lemtinga
2018 01 14
Atranka
Ir Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, ir Latvijos rinktinė yra per žingsnį nuo kito pasaulio čempionato atrankos etapo. Kas keliaus į jį, paaiškės šiandien.
Likimas spręsis sekmadienį
2018 01 13
Atranka
Klaipėdoje vykstančiose pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos rankinio rinktinė žengė dar vieną žingsnį kito etapo.
 
Bikinį keičia į bucus
2018 01 18
Sniego tinklinis
"Įstrigo šaltukas, girgždantis sniegas, gana storas aprangos sluoksnis ir, žinoma, avalynė", - išbandžiusi sniego tinklinį, įspūdžius dėstė M. Povilaitytė.
Lietuviai pasižymėjo naudingu žaidimu
2018 01 17
Rumunijos ir Estijos klubams atstovaujančių Lietuvos tinklininkų pastangų nepakako, kad jų ekipos laimėtų pergales CEV turnyruose.
"Sūduva" pratęsė pergalių seriją
2018 01 15
Lietuvos čempionatas
Atsinaujinus Lietuvos vyrų tinklinio čempionatui dvi pergales iškovojo be pralaimėjimų vis dar žygiuojanti Marijampolės "Sūduva".
10 mitų apie žiemos ralį
2018 01 19
Ralis
"Winter rally" organizatoriai paneigia mitus, susijusius su žiemos raliu.
Į Monte Karlą - išmokę pernykštes pamokas
2018 01 19
Ralis
Lenktynininkas D. Jocius įsitikinęs, kad lemtingos praėjusių metų klaidos buvo automobilio pasirinkimas bei palydovinio ryšio stygius.
Lietuviui – Dakaro ekologiškumo sertifikatas
2018 01 19
Dakaras
Prieš startą Dakare Antano Juknevičiaus komanda pristatė atnaujintą sunkvežimį, o su juo – ir aplinkai draugišką sp
 
Maskvoje lietuvius giria
2018 01 19
Dailusis čiuožimas
Europos dailiojo čiuožimo čempionate Maskvoje E. Kropa pateko į finalą, o G. Damulevičiūtė ir D. Kizala aplenke dvi būsimų olimpiečių poras.
Kova su žvaigždėmis ne gąsdina, o įkvepia
2018 01 19
Kalnų slidinėjimas
„Atstovauti savo gimtinei olimpinėse žaidynėse – mano gyvenimo svajonė“, - sako jauniausias Lietuvos olimpinės delegacijos narys 18-metis A.Drukarovas.
"Energija" įveikė "Rokiškį"
2018 01 19
Ledo ritulys
Lietuvos čempionato rungtynėse Elektrėnuose „Energija“ net 14:4 sutriuškino „Rokiškio“ ekipą ir dar labiau sustiprino savo poziciją turnyro lentelėje.
Starte - dvi nesėkmės
2018 01 19
Žolės riedulys
Europos moterų žolės riedulio uždarosiose patalpose II diviziono čempionatą Lietuvos ekipa pradėjo dviem vienodais pralaimėjimais 2:4 austrėms ir švedėms.
"Noras joti užgožia visus sunkumus"
2018 01 18
Jojimas
Iš varžybų JAE grįžusi Lietuvos raitelė Ugnė Zalieckienė – apie išbandymus dykumoje, žirgų kelionę lėktuvu ir besiplečiantį varžybų žemėlapį.
Būtų ką veikti ir Boltui, ir McGregorui
2018 01 16
Multisportas
Multisporto varžybose susilieja kelios ar keliolika sporto šakų nuo bėgimo, orientavimosi iki irklavimo, alpinizmo, šaudymo ir t.t.
 
Pjongčange trispalvę neš biatlonininkas
2018 01 19
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtinta Lietuvos olimpinė rinktinė, dalyvausianti Pjongčango olimpinėse žiemos žaidynėse.
Netektis sporto bendruomenėje
2018 01 18
Netektis
Šalies sporto bendruomenė neteko nusipelniusio Lietuvos trenerio, kūno kultūros ir sporto darbuotojo Romualdo Ragelio.
Lietuvos olimpiniame fonde – permainos
2018 01 16
Permainos
Lietuvos olimpinio fondo valdyba ir jo direktorius Vitalijus Vasiliauskas šalių susitarimu nutraukė sutartį. Fondo laukia ir daugiau permainų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas