Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 11 d. 19:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

M.Jukonis: „Metai buvo darbingi“

Vilniaus miesto sporto centras, vadovaujamas M.Jukonio, kuria naujas tradicijas: didelį dėmesį skiria ne tik sportiniam meistriškumui, bet ir sporto bazei

M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Vilniaus miesto sporto centras Lietuvoje yra didžiausias. Jame kultivuojamos 29 sporto šakas. Čia dirba 190 žmonių, iš jų 150 trenerių, kurie ugdo 2,5 tūkst. sportininkų. 

Kokie jums buvo 2017-ieji?
- paklausėme miesto sporto centro direktoriaus Mariaus Jukonio.

Gana neblogi, darbingi. Padarėme daug darbų ir vykdydami sportinę veiklą, ir tvarkydami ūkinius reikalus. Mūsų sporto centras ugdo ne tik sportininkus, bet rūpinasi ir sporto baze, stengiamės, kad ji būtų kuo geresnė. Sporto bazes, kurios priklauso miesto savivaldybei, patys tvarkomės, ieškome pinigų joms paremontuoti, pagražinti.

Džiaugiamės, kad prestižiniuose „LTeam" apdovanojimuose geriausios metų sportininkės nominaciją pelnė mūsų sporto centro auklėtinė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o geriausios trenerės titulas atiteko Tatjanai Krasauskienei.

Puikiai mūsų jaunimas pasirodė per Lietuvos jaunučių ir Sporto vilčių žaidynes - jose aplenkėme savo pagrindinius varžovus kauniečius. Iš 20 sporto šakų varžybų laimėjome net dešimt prizinių vietų. Lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis, mūsų sportininkų rezultatai pakilo.

Turime daug gražaus jaunimo, visus sportininkus būtų sunku ir paminėti. Savo rezultatais mus džiugino ieties metikas Edis Matusevičius, trišuolininkė Diana Zagainova, 400 m bėgikė Modesta Justė Morauskaitė, disko metikas Domantas Poška, plaukikė Kotryna Teterevkova, boksininkas Edvinas Ostapenka, čiuožėjas Salvijus Ramanauskas, sambo imtynininkas Vilius Sasnauskas, kt. 

Kurio 2017-ųjų sporto centro sportininko pergalę įvardytume kaip didžiausią pasiekimą?

Airinės Palšytės auksinį ir rekordinį šuolį Europos uždarųjų patalpų čempionate Belgrade (2 m 01 cm). 
 
Ar vykstantys Lietuvos sporto pokyčiai palies jūsų vadovaujamą sporto centrą?

Šiuos pokyčius, kol pinigai dar nebvo paskirstyti, mažai jutome. Sunku pasakyti, kaip bus toliau, tačiau manau, kad tie mums pokyčiai neturės didelės įtakos. Norėtųsi, kad vykdant šią sporto pertvarką, būtų evoliucija, o ne revoliucija. Jeigu keičiama sistema, norėtųsi, kad ji būtų keičiama į gerąją pusę, o ne į blogąją. Dabar, manau, ji ne visai taip keičiama: atpjauta viena jos dalis ir neaišku, kaip veiks kitos dalys. Jeigu jau sistema keičiama, tai ją reikėtų keisti visą. Sunkiai tikėtina, kad visos sporto federacijos įdarbins savo trenerius. Sporto mokyklos bei sporto centrai, ko gero, taps jų gelbėtojais. Savivaldybių sporto centrai ir sporto mokyklos yra pagrindiniai sportininkų ugdytojai bei didžiausi sporto investuotojai ir finansuotojai. Mes kiekvieną dieną turime išlaikyti sportininkus, trenerius ir sporto bazes. Manyčiau, kad sporto centrai ir mokyklos, kurioms tenka pagrindinis krūvis (jos, be to, dar organizuoja ir varžybas), yra nepelnytai pamirštos.Kaip Vilniaus miesto sporto centras pradėjo 2018-uosius?

Metus pradėjome tradicija visiems pabūti kartu. Sausio 19-ąją Dramos teatre žiūrėsime A. Čechovo spektaklį „Trys seserys“.

Puoselėjame ir daugiau gražių tradicijų. Antrus metus iš eilės pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje Rotušėje pagerbsime geriausius sporto centro sportininkus ir trenerius bei iškilmingai išleisime abiturientus. Iškilmėse dalyvaujant tėveliams, abiturientams įteiksime pažymėjimus, kad jie baigė mūsų sporto centrą. Pažymėjimuose bus užfiksuoti sportininkų pasiekti geriausi rezultatai.

Praėjusiais metais viename iš klubų pristatėme savo simbolį - mešką. Kodėl pasirinkome mešką? Todėl, kad ji stipri, greita ir protinga. Tokie yra ir mūsų miesto sporto centro sportininkai.

Kokie jūsų šių metų planai?

Kalbant apie sportinius rezultatus, kartelės tikrai nežadame nuleisti. Vienas mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes. Sporto bazė iki šiol buvo viena silpniausių mūsų vietų (stipriausioji – treneriai), todėl dabar nutarėme šioje srity pasitempti. Šiemet europinėmis lėšomis stengsimės galutinai sutvarkyti sportinės gimnastikos salę. Praėjusiais metais pakeitėme šios salės stogą, langus, sanitarinius mazgus, o šiemet, įgyvendinant paskutinį projekto etapą, naujai bus įrengtas vidus, įsigysime naujo sportinio inventoriaus.

Stengsimės padėti mūsų baidarių ir kanojų irkluotojams. Prie Žaliųjų ežerų su savivaldybės įmone „Grinda“ planuojame atstatyti pasenusią Gelbėjimo stotį ir per pusę ją valdyti. Joje bus galima laikyti valtis, o sportininkai joje galės persirengti.

Atnaujinome dviračių sporto bazę Naujoje Vilnioje. Nupirkome 15 dviračių. Įsigijome ir naują bokso ringą, kuris stovės naujoje nuomojamoje sporto salėje. Ten dabar  treniruojasi boksininkai ir dziudo imtynininkai.


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ iškovojo svarbią pergalę
2019 01 15
Čempionų lyga
Čempionų lygos 11-ojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūno“ ekipa svečiuose 90:80 (16:27, 28:17, 25:20, 21:16) įveikė Strasbūro SIG (Prancūzija).
„Žalgiris“ šeimininkavo Šiauliuose.
2019 01 15
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės rezultatyvumo rekordą pagerinęs Kauno „Žalgiris“ nušlavė „Šiaulius“ ir viena koja atsidūrė finalo ketverte.
Panevėžyje – permainų supurtytas varžovas
2019 01 15
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygos žūtbūtiniame mače trečiadienį priims dar praėjusiame sezone Eurolygoje žaidusį Bambergo „Brose Bamberg“.
 
Čempionai kloja pamatus naujam sezonui
2019 01 16
Žvilgsnis
„Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas: „Taikome didelius krūvius, žaidėjai jaučia nuovargį, nori kažką parodyti, tačiau yra sunku.“
LFF vadovai diskutavo ir su „Dzūkų tankais“
2019 01 16
Susitikimai
LFF generalinis sekretorius E.Stankevičius ir prezidentas T.Danilevičius Alytuje susitiko su miesto savivaldybės, „Dainavos“ klubo ir fanų atstovais.
Lietuvio karjeroje – svarbus posūkis
2019 01 15
Situacija
Vienas talentingiausių savo kartos futbolininkų Justinas Marazas žengia svarbų žingsnį savo karjeroje – žais Lenkijos elitinėje lygoje.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
Pagerbė žuvusius už laisvę
2019 01 12
Bėgimas
9 kilometrų bėgime "Gyvybės ir mirties keliu" dalyvavo įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, kariškiai, Lietuvos ir užsienio šalių diplomatai.
Po Antarktidos - iššūkis Lietuvoje
2019 01 12
Ekstremalu
"Buvo atkarpa, išvažinėta sunkiosios technikos, kurioje vėliau buvo prisnigta, todėl kiekvienas kojos dėjimas buvo loterija“, - prisiminė R. Puišienė.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Du lietuviai - turnyro Suomijoje laimėtojai
2019 01 13
Imtynės
40-ą kartą vykusiame tarptautiniame Hermano Kare imtynių turnyre Kouvaloje du lietuviai laimėjo auksą, du - bronzą.
Įkvepia ir sportas, ir sužadėtinė
2019 01 07
Dziudo
Muziką į sportą iškeitęs dziudo kovotojas O.Bareikis gyvena pasiruošimu 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Bet randa laiko ir meilei, ir darbui.
Entuziazmas padėjo įveikti visus iššūkius
2019 01 05
Graplingo imtynės
"Po pasaulio čempionato vyko rekordiniai moksleivių ir pradedančiųjų turnyrai - tai didžiausias mūsų darbo įvertinimas“, - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
 
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
O. Baleišytė – pasaulio reitingo viršūnėje
2018 12 19
Reitingas
Geriausia šių metų Lietuvos dviratininkė Olivija Baleišytė pasaulio dviračių treko skrečo rungties reitinge iš antros pozicijos pakilo į pirmą!
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
“Dragūnas” metus pradės intensyviai
2019 01 09
Interviu
"Jeigu leisime sau pagalvoti, kad esame labai geri ir varžovai vien mūsų vardo išsigąs, turėsime didelių problemų", - sako "Dragūno" treneris A. Juškėnas.
Iš Japonijos - į LMRL žvaigždes
2019 01 05
Moterų rankinis
Du metus ugnikalnio kaimynystėje gyvenusi D.Aleksandravičiūtė, sako, kad dabartinei jos komandai "Eglei-SM Taurui" svarbiausia - patikėti savo galimybėmis.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
Dakare – rekordiniai greičiai
2019 01 16
Dakaras
Kopos, feš feš, paplūdimys - trys raktiniai žodžiai, apibūdinantys aštuntąjį Dakaro ralio etapą. Jame lietuviams sekėsi permainingai.
Lenktynėse - rekordinis dalyvių skaičius
2019 01 15
Net 44 sportininkai susirinko į „Žiemos taurės“ antrojo etapo kartingo lenktynės Smalininkų kartodrome.
Sunkumai nesustabdė Lietuvos lenktynininkų
2019 01 15
Dakaras
Septintajame Dakaro ralio, kurį organizatoriai vadino vienu sunkiausių, etape trys lietuvių ekipažai - tarp 23 greičiausiųjų automobilių įskaitoje.
 
Olimpinė čempionė sieks rekordo
2019 01 16
Šventė
Olimpines žaidynes mačiusiomis slidėmis kiekvieną savaitgalį slidinėjanti olimpinė čempionė Vida Vencienė pasiryžusi naujiems iššūkiams.
Išplėšė pratęsimą, bet pralaimėjo
2019 01 14
Ledo ritulys
Lietuviams nepavyko pratęsti pergalingo žygio pasaulio jaunimo čempionato IIA diviziono turnyre Estijoje – po baudinių serijos nusileista estams.
Pasaulio čempionate - galingas startas
2019 01 13
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro pirmosiose rungtynėse lietuviai 6:4 įveikė vienus pirmenybių favoritų - britus.
Tikslas – ir pergalės, ir rekordas
2019 01 16
Buriavimas
Vandenynų Dakaro bolidu vadinama lietuvių jachta „Ambersail 2“ sausio 17 d. pirmą kartą startuos „Barbados sailing week“ regatoje (VIDEO).
Prestižinį turnyrą pradėjo pergale
2019 01 16
Stalo tenisas
Rūta Paškauskienė įveikė Vengrijoje vykstančio Tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) „World Tour“ serijos turnyro „Hungarian Open“ pirmą barjerą.
Per šešias dvikovas – dvi pergalės
2019 01 14
Vandensvydis
Minske (Baltarusija) pasibaigusiame tarptautiniame jaunių (iki 17 metų) vandensvydžio turnyre Vilniaus komanda užėmė penktąją vietą.
 
Olimpiečiai ir toliau planuoja aktyvią veiklą
2019 01 16
Tradicija
Vilniaus olimpiečių klubo būstinėje Lietuvos olimpiniame sporto centre į tradicinę sueigą pirmą kartą susirinko net 22 legendiniai sportininkai.
„Gerus darbus galime daryti tik kartu“
2019 01 14
Parama
Prie Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondo prisidėti nuo šiol galima ir įsigijant marškinėlius.
Krepšinio bendruomenėje – netektis
2019 01 14
Netektis
Sausio 13 d. mirė legendinė Lietuvos krepšininkė, trenerė Jūratė Kaluškevičiūtė-Lill. Jai kovo 19-ąją būtų suėję 74-eri.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas