Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 11 d. 19:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

M.Jukonis: „Metai buvo darbingi“

Vilniaus miesto sporto centras, vadovaujamas M.Jukonio, kuria naujas tradicijas: didelį dėmesį skiria ne tik sportiniam meistriškumui, bet ir sporto bazei

M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Vilniaus miesto sporto centras Lietuvoje yra didžiausias. Jame kultivuojamos 29 sporto šakas. Čia dirba 190 žmonių, iš jų 150 trenerių, kurie ugdo 2,5 tūkst. sportininkų. 

Kokie jums buvo 2017-ieji?
- paklausėme miesto sporto centro direktoriaus Mariaus Jukonio.

Gana neblogi, darbingi. Padarėme daug darbų ir vykdydami sportinę veiklą, ir tvarkydami ūkinius reikalus. Mūsų sporto centras ugdo ne tik sportininkus, bet rūpinasi ir sporto baze, stengiamės, kad ji būtų kuo geresnė. Sporto bazes, kurios priklauso miesto savivaldybei, patys tvarkomės, ieškome pinigų joms paremontuoti, pagražinti.

Džiaugiamės, kad prestižiniuose „LTeam" apdovanojimuose geriausios metų sportininkės nominaciją pelnė mūsų sporto centro auklėtinė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o geriausios trenerės titulas atiteko Tatjanai Krasauskienei.

Puikiai mūsų jaunimas pasirodė per Lietuvos jaunučių ir Sporto vilčių žaidynes - jose aplenkėme savo pagrindinius varžovus kauniečius. Iš 20 sporto šakų varžybų laimėjome net dešimt prizinių vietų. Lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis, mūsų sportininkų rezultatai pakilo.

Turime daug gražaus jaunimo, visus sportininkus būtų sunku ir paminėti. Savo rezultatais mus džiugino ieties metikas Edis Matusevičius, trišuolininkė Diana Zagainova, 400 m bėgikė Modesta Justė Morauskaitė, disko metikas Domantas Poška, plaukikė Kotryna Teterevkova, boksininkas Edvinas Ostapenka, čiuožėjas Salvijus Ramanauskas, sambo imtynininkas Vilius Sasnauskas, kt. 

Kurio 2017-ųjų sporto centro sportininko pergalę įvardytume kaip didžiausią pasiekimą?

Airinės Palšytės auksinį ir rekordinį šuolį Europos uždarųjų patalpų čempionate Belgrade (2 m 01 cm). 
 
Ar vykstantys Lietuvos sporto pokyčiai palies jūsų vadovaujamą sporto centrą?

Šiuos pokyčius, kol pinigai dar nebvo paskirstyti, mažai jutome. Sunku pasakyti, kaip bus toliau, tačiau manau, kad tie mums pokyčiai neturės didelės įtakos. Norėtųsi, kad vykdant šią sporto pertvarką, būtų evoliucija, o ne revoliucija. Jeigu keičiama sistema, norėtųsi, kad ji būtų keičiama į gerąją pusę, o ne į blogąją. Dabar, manau, ji ne visai taip keičiama: atpjauta viena jos dalis ir neaišku, kaip veiks kitos dalys. Jeigu jau sistema keičiama, tai ją reikėtų keisti visą. Sunkiai tikėtina, kad visos sporto federacijos įdarbins savo trenerius. Sporto mokyklos bei sporto centrai, ko gero, taps jų gelbėtojais. Savivaldybių sporto centrai ir sporto mokyklos yra pagrindiniai sportininkų ugdytojai bei didžiausi sporto investuotojai ir finansuotojai. Mes kiekvieną dieną turime išlaikyti sportininkus, trenerius ir sporto bazes. Manyčiau, kad sporto centrai ir mokyklos, kurioms tenka pagrindinis krūvis (jos, be to, dar organizuoja ir varžybas), yra nepelnytai pamirštos.Kaip Vilniaus miesto sporto centras pradėjo 2018-uosius?

Metus pradėjome tradicija visiems pabūti kartu. Sausio 19-ąją Dramos teatre žiūrėsime A. Čechovo spektaklį „Trys seserys“.

Puoselėjame ir daugiau gražių tradicijų. Antrus metus iš eilės pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje Rotušėje pagerbsime geriausius sporto centro sportininkus ir trenerius bei iškilmingai išleisime abiturientus. Iškilmėse dalyvaujant tėveliams, abiturientams įteiksime pažymėjimus, kad jie baigė mūsų sporto centrą. Pažymėjimuose bus užfiksuoti sportininkų pasiekti geriausi rezultatai.

Praėjusiais metais viename iš klubų pristatėme savo simbolį - mešką. Kodėl pasirinkome mešką? Todėl, kad ji stipri, greita ir protinga. Tokie yra ir mūsų miesto sporto centro sportininkai.

Kokie jūsų šių metų planai?

Kalbant apie sportinius rezultatus, kartelės tikrai nežadame nuleisti. Vienas mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes. Sporto bazė iki šiol buvo viena silpniausių mūsų vietų (stipriausioji – treneriai), todėl dabar nutarėme šioje srity pasitempti. Šiemet europinėmis lėšomis stengsimės galutinai sutvarkyti sportinės gimnastikos salę. Praėjusiais metais pakeitėme šios salės stogą, langus, sanitarinius mazgus, o šiemet, įgyvendinant paskutinį projekto etapą, naujai bus įrengtas vidus, įsigysime naujo sportinio inventoriaus.

Stengsimės padėti mūsų baidarių ir kanojų irkluotojams. Prie Žaliųjų ežerų su savivaldybės įmone „Grinda“ planuojame atstatyti pasenusią Gelbėjimo stotį ir per pusę ją valdyti. Joje bus galima laikyti valtis, o sportininkai joje galės persirengti.

Atnaujinome dviračių sporto bazę Naujoje Vilnioje. Nupirkome 15 dviračių. Įsigijome ir naują bokso ringą, kuris stovės naujoje nuomojamoje sporto salėje. Ten dabar  treniruojasi boksininkai ir dziudo imtynininkai.


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Privalome namuose laimėti"
2018 10 16
Krepšinis
Chrisas Krameris – apie „Ryto“ startą Europos taurėje, komandos naujoką Manny Harrisą ir būsimų rungtynių svarbą
Turnyro starte - antausis čempionams
2018 10 16
LSKL
LSKL pirmenybių starte dviejų praėjusio čempionato finalininkų dvikovoje KU krepšininkei įveikė VDU studentus.
Traumos verčia „Rytą“ keisti planus
2018 10 16
Europos taurė
Vilniaus "Ryto" treneris Dainius Adomaitis: apie artėjančią akistatą su "Skyliners", naujoko Manny Harriso amplua komandoje ir vidurio puolėjo paieškas.
 
"Noriu būti pastebėtas"
2018 10 15
U-21
Lietuvos jaunimo rinktinėje debiutavęs saugas Matas Vareika - apie komandą, gražius įvarčius ir tikslus.
E.Jankauskas: „Padarėme per daug klaidų“
2018 10 15
Žvilgsnis
„Mums trūko agresijos, greičio, nesugebėjome sustabdyti varžovų kontratakų“, - po pralaimėjimo Juodkalnijai vardijo Lietuvos rinktinės strategas.
Juodkalniečiai pažemino lietuvius Vilniuje
2018 10 15
Tautų lyga
Juodkalnijos futbolo rinktinė 4:1 sutriuškino Lietuvos futbolininkus LFF stadione Tautų lygos turnyro ketvirtojo rato rungtynėse.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Tenisininkams - 200 tūkst. eurų paramos
2018 10 16
Pinigai
Finansine parama galės džiaugtis Lietuvos teniso rinktinės lyderiai, gerus rezultatus rodantys jauniai bei Vilniaus teniso akademija.
R. Berankiui - antras šansas
2018 10 15
Tenisas
Turnyro Rusijoje atrankoje pralaimėjęs R. Berankis jame dalyvaus jame, kaip „laimingas pralaimėjusysis“, o J.Tverijonas pasitraukė iš varžybų Izraelyje.
R. Berankis išliko toje pačioje vietoje
2018 10 15
Reitingas
R.Berankis ATP reitingų lentelėje -107-as, L. Grigelio ir J. Eidukonytės pozicijos smuko.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
Lietuviui - Europos čempionato bronza
2018 10 15
Europos čempionatas
Europos jaunių bokso pirmenybėse Rusijoje Lietuvos atstovas Aleksandras Trofimčiukas iškovojo bronzos medalį.
Rokiškietei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 15
Sambo
Pasaulio jaunių ir jaunimo sambo imtynių čempionate Gruzijoje Vaiga Čečytė užėmė trečiąją vietą.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Vilniečiai eliminavo kauniečius
2018 10 14
Iššūkio taurė
"Šviesos" rankininkai 33:26 laimėjo EHF Iššūkio taurės turnyro antrojo etapo atsakomąsias rungtynes prieš „Granitą-Karį" ir pateko į kitą etapą.
Laimėjo čempionai ir panevėžiečiai
2018 10 13
LRL
Lietuvos rankinio lygoje „Dragūnas“ Klaipėdoje 45:28 įveikė Šiaulių „Dubysą“, o "Grifas" Panevėžyje 27:21 "Uteną".
Į svarbias kovas – išretėjusiomis gretomis
2018 10 12
Atranka
Lietuvos rinktinės treneriai paskelbė išplėstinį žaidėjų sąrašą. Iš jo bus pasirinkti rankininkai Europos čempionato atrankos mūšiams.
 
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Prie starto linijos – aštuonios komandos
2018 10 10
Lietuvos čempionatas
Jau spalio pabaigoje startuos naujasis Lietuvos moterų tinklinio sezonas, kuriame šiemet netrūks naujovių.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
Tauragės bekelėje intrigos netrūko
2018 10 15
Auto
Lietuvos visureigių ekipažai ir motociklininkai varžėsi įstabiose Žemaitijos vietose ir išsiaiškino, kurie iš jų yra greičiausi.
Ralio kroso dievai šypsojosi lietuviams
2018 10 15
Rali-krosas
Torūnės trasoje, finišavo Baltijos šalių ralio kroso pirmenybės, kurių visus svarbiausius važiavimus laimėjo pilotai iš Lietuvos.
 
Lietuvis pralaužė ledus KHL
2018 10 15
Ledo ritulys
Ketvirtą kartą šį sezoną Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) mače ant ledo pasirodė ir pirmąjį įvartį per karjerą šioje lygoje pelnė N.Ališauskas.
Pergalinga salvė – 10 įvarčių
2018 10 10
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse Elektrėnų „Energija“ (4/0) svečiuose net 10:2 (2:0, 4:1, 4:1) sutriuškino Vilniaus „Geležinį vilką“ (1/3).
Trenerio debiutas – turnyre Vilniuje
2018 10 09
Ledo ritulys
Lapkritį Vilniuje ledo ritulio gerbėjų laukia tikra šventė – įspūdingą reginį žadantis „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras.
Motyvuoja triatlono iššūkiai
2018 10 16
Triatlonas
Geležiniu žmogumi tapęs verslininkas Aidas Jarušaitis: „Į šį sportą neateina bet kas, čia renkasi savo sričių lyderiai“.
"Raganosiui"- "Grand prix" apdovanojimas
2018 10 16
Buriavimas
Jachtos "Raganosis" įgula sugebėjo iškovoti visas pirmąsias vietas keturiose svarbiausiose buriavimo sezono varžybose.
Penkiakovininkams – medalių viltis
2018 10 16
Jaunimo olimpiada
Pirmadienį Buenos Airėse vykstančiose jaunimo olimpinėse žaidynėse varžėsi trys Lietuvos sportininkai.
 
Olimpiečių ramybę saugo 1700 pareigūnų
2018 10 16
Jaunimo olimpiada
LTeam.lt pateikia faktų ir skaičių rinkinį, kuris į Argentinoje vykstančias jaunimo olimpines žaidynes leis pažvelgti kitu kampu.
Derybos baigtos: stadioną žada 2022 metais
2018 10 11
Stadionas
Sėkmingai užbaigtos svarbiausios derybos dėl Nacionalinio futbolo stadiono Vilniuje. Jau nuspręsta ir kokia bus aikštės danga. Tačiau rizika dar išlieka.
Medaliai – iš olimpinės čempionės rankų
2018 10 10
Jaunimo olimpiada
Naujoji TOK narė Daina Gudzinevičiūtė Buenos Airėse apdovanojo fechtavimo varžybų nugalėtojus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas