Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 11 d. 19:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

M.Jukonis: „Metai buvo darbingi“

Vilniaus miesto sporto centras, vadovaujamas M.Jukonio, kuria naujas tradicijas: didelį dėmesį skiria ne tik sportiniam meistriškumui, bet ir sporto bazei

M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Vilniaus miesto sporto centras Lietuvoje yra didžiausias. Jame kultivuojamos 29 sporto šakas. Čia dirba 190 žmonių, iš jų 150 trenerių, kurie ugdo 2,5 tūkst. sportininkų. 

Kokie jums buvo 2017-ieji?
- paklausėme miesto sporto centro direktoriaus Mariaus Jukonio.

Gana neblogi, darbingi. Padarėme daug darbų ir vykdydami sportinę veiklą, ir tvarkydami ūkinius reikalus. Mūsų sporto centras ugdo ne tik sportininkus, bet rūpinasi ir sporto baze, stengiamės, kad ji būtų kuo geresnė. Sporto bazes, kurios priklauso miesto savivaldybei, patys tvarkomės, ieškome pinigų joms paremontuoti, pagražinti.

Džiaugiamės, kad prestižiniuose „LTeam" apdovanojimuose geriausios metų sportininkės nominaciją pelnė mūsų sporto centro auklėtinė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o geriausios trenerės titulas atiteko Tatjanai Krasauskienei.

Puikiai mūsų jaunimas pasirodė per Lietuvos jaunučių ir Sporto vilčių žaidynes - jose aplenkėme savo pagrindinius varžovus kauniečius. Iš 20 sporto šakų varžybų laimėjome net dešimt prizinių vietų. Lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis, mūsų sportininkų rezultatai pakilo.

Turime daug gražaus jaunimo, visus sportininkus būtų sunku ir paminėti. Savo rezultatais mus džiugino ieties metikas Edis Matusevičius, trišuolininkė Diana Zagainova, 400 m bėgikė Modesta Justė Morauskaitė, disko metikas Domantas Poška, plaukikė Kotryna Teterevkova, boksininkas Edvinas Ostapenka, čiuožėjas Salvijus Ramanauskas, sambo imtynininkas Vilius Sasnauskas, kt. 

Kurio 2017-ųjų sporto centro sportininko pergalę įvardytume kaip didžiausią pasiekimą?

Airinės Palšytės auksinį ir rekordinį šuolį Europos uždarųjų patalpų čempionate Belgrade (2 m 01 cm). 
 
Ar vykstantys Lietuvos sporto pokyčiai palies jūsų vadovaujamą sporto centrą?

Šiuos pokyčius, kol pinigai dar nebvo paskirstyti, mažai jutome. Sunku pasakyti, kaip bus toliau, tačiau manau, kad tie mums pokyčiai neturės didelės įtakos. Norėtųsi, kad vykdant šią sporto pertvarką, būtų evoliucija, o ne revoliucija. Jeigu keičiama sistema, norėtųsi, kad ji būtų keičiama į gerąją pusę, o ne į blogąją. Dabar, manau, ji ne visai taip keičiama: atpjauta viena jos dalis ir neaišku, kaip veiks kitos dalys. Jeigu jau sistema keičiama, tai ją reikėtų keisti visą. Sunkiai tikėtina, kad visos sporto federacijos įdarbins savo trenerius. Sporto mokyklos bei sporto centrai, ko gero, taps jų gelbėtojais. Savivaldybių sporto centrai ir sporto mokyklos yra pagrindiniai sportininkų ugdytojai bei didžiausi sporto investuotojai ir finansuotojai. Mes kiekvieną dieną turime išlaikyti sportininkus, trenerius ir sporto bazes. Manyčiau, kad sporto centrai ir mokyklos, kurioms tenka pagrindinis krūvis (jos, be to, dar organizuoja ir varžybas), yra nepelnytai pamirštos.Kaip Vilniaus miesto sporto centras pradėjo 2018-uosius?

Metus pradėjome tradicija visiems pabūti kartu. Sausio 19-ąją Dramos teatre žiūrėsime A. Čechovo spektaklį „Trys seserys“.

Puoselėjame ir daugiau gražių tradicijų. Antrus metus iš eilės pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje Rotušėje pagerbsime geriausius sporto centro sportininkus ir trenerius bei iškilmingai išleisime abiturientus. Iškilmėse dalyvaujant tėveliams, abiturientams įteiksime pažymėjimus, kad jie baigė mūsų sporto centrą. Pažymėjimuose bus užfiksuoti sportininkų pasiekti geriausi rezultatai.

Praėjusiais metais viename iš klubų pristatėme savo simbolį - mešką. Kodėl pasirinkome mešką? Todėl, kad ji stipri, greita ir protinga. Tokie yra ir mūsų miesto sporto centro sportininkai.

Kokie jūsų šių metų planai?

Kalbant apie sportinius rezultatus, kartelės tikrai nežadame nuleisti. Vienas mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes. Sporto bazė iki šiol buvo viena silpniausių mūsų vietų (stipriausioji – treneriai), todėl dabar nutarėme šioje srity pasitempti. Šiemet europinėmis lėšomis stengsimės galutinai sutvarkyti sportinės gimnastikos salę. Praėjusiais metais pakeitėme šios salės stogą, langus, sanitarinius mazgus, o šiemet, įgyvendinant paskutinį projekto etapą, naujai bus įrengtas vidus, įsigysime naujo sportinio inventoriaus.

Stengsimės padėti mūsų baidarių ir kanojų irkluotojams. Prie Žaliųjų ežerų su savivaldybės įmone „Grinda“ planuojame atstatyti pasenusią Gelbėjimo stotį ir per pusę ją valdyti. Joje bus galima laikyti valtis, o sportininkai joje galės persirengti.

Atnaujinome dviračių sporto bazę Naujoje Vilnioje. Nupirkome 15 dviračių. Įsigijome ir naują bokso ringą, kuris stovės naujoje nuomojamoje sporto salėje. Ten dabar  treniruojasi boksininkai ir dziudo imtynininkai.


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Grupėje užėmė pirmą vietą
2018 07 16
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai tęsia pergalių seriją Europos čempionate.
Kauno komanda liko be pergalių
2018 07 16
3x3
Kauniečiams nesėkmingai susiklostė Italijoje vykusio FIBA trijulių (3x3) krepšinio turnyro „Lignano Sabbiadoro Challenger“ atranka.
Pasaulio čempionate – šešta vieta
2018 07 16
Pasaulio čempionatas
Vašingtone (JAV) pasibaigė pasaulio jaunimo (iki 21 metų) kurčiųjų krepšinio čempionato vaikinų turnyras.
 
Futbolininkai gyvena Ąžuolyno apsuptyje
2018 07 16
Komanda
Kauno „Stumbro“ komandos futbolininkai įsikūrė šalia Ąžuolyno parko, netoli Dariaus ir Girėno stadiono bei Nacionalinės futbolo akademijos.
“Trakų” stovykloje – permainos
2018 07 16
Komanda
UEFA Europos lygos atrankoje kovojančią ekipą paliko vartininkas Ignas Plūkas, tačiau prie jos prisijungė Aleksandras Levšinas.
„Sūduvą“ Kipre pasitiko karštis ir lietus
2018 07 16
Čempionų lyga
Marijampolės „Sūduva“ pirmadienį atvyko į Kipro sostinę Nikosiją, kur žais Čempionų lygos atrankos I etapo atsakomąsias rungtynes su vietos APOEL.
Pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą
2018 07 16
Bėgimas
JAV vykusių „South Carolina TrackFest“ lengvosios atletikos varžybų moterų 800 m bėgime lietuvė Natalija Piliušina užėmė trečiąją vietą.
Lengvaatlečiai pasirodymą baigė be medalių
2018 07 15
Pasaulio čempionatas
Pasaulio jaunimo čempionato merginų šuolių į aukštį varžybose U. Baikštytė užėmė 6-ąją vietą, o disko metikas M. Alekna liko dešimtas.
Lietuvės kraityje - dar vienas rekordas
2018 07 14
Bėgimas
Agnės Šerkšnienės fronte - nieko naujo: Lietuvos bėgikė jau septintą kartą šiais metais pagerino Lietuvos rekordą, šįkart - 200 m bėgimo.
 
L. Grigelis pergale pradėjo turnyrą Kanadoje
2018 07 16
Turnyras
Otavoje Laurynas Grigelis iškovojo pergalę ir pateko į antrąjį turnyro ratą
Į „Žalgirio“ žaidynes – ne tik iš Lietuvos
2018 07 16
Žaidynės
Tradiciniame Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių teniso turnyre dalyvavo ir iš JAV bei Vokietijos atvykę žaidėjai.
Smuktelėjo WTA reitinge
2018 07 16
Reitingas
Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingų lentelėje lietuvė Joana Eidukonytė iš 850-osios vietos nukrito į 963-iąją.
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
Kelią link medalių užkirto čempionas
2018 07 09
Imtynės
Zagrebe (Kroatija) pasibaigusiame pasaulio jaunių imtynių čempionate Lietuvos sportininkai liko be medalių.
Po metų pertraukos - pergalė Tailande
2018 07 08
Muay Thai
Tailande vykusiame muay thai turnyre pergalę iškovojo 33 metų Sigitas Gaižauskas, kuris dėl traumos buvo priverstas daugiau nei metus praleisti be sporto.
 
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Lietuviai liko toli už lyderių nugarų
2018 07 14
Plentas
Lietuvos dviračių plento čempionas Justas Beniušis Europos jaunių čempionate pranoko 11 varžovų ir užėmė 37-ąją vietą.
Prancūzijoje pasiilgsta keptos duonos
2018 07 04
Veidas
Jonas Truchanovičius mėgaujasi gyvenimu ir žaidimu Prancūzijoje, bet džiaugiasi galėdamas apsivilkti Lietuvos rankinio rinktinės aprangą.
Dvejos rungtynės - dvi baudinių serijos
2018 06 29
Paplūdimio rankinis
Lietuvos merginų iki 18 metų paplūdimio rankinio rinktinė viena pergale bei viena nesėkme pradėjo Europos čempionatą Ulčinyje (Juodkalnija).
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
 
Europos čempionato starte pralaimėjo lenkams
2018 07 16
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis nesėkme debiutavo Europos pirmenybėse.
Kovos ir su savimi, ir su varžovais
2018 07 13
Paplūdimio tinklinis
Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.
Šveicarijoje - apmaudūs pralaimėjimai
2018 07 11
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkus Šveicarijoje lydėjo nesėkmė - tiek vaikinų, tiek merginų duetai savo varžovams nusileido lemiamų setų pabaigose.
Motociklų kroso stovykloje - nuo 5 metų
2018 07 17
Stovykla
Dalis Panevėžyje vykusios "MX Vasara" stovyklos dalyvių - vos į mokyklą pradėję eiti vaikai, o pačiam jauniausiam buvo vos 5 metai.
Palangoje žvyrą keis į asfaltą
2018 07 17
Lenktynės
Į komandą susibūrę patyrę ralio lenktynininkai jėgas išbandys žiedinėse lenktynėse
Latvijoje - lietuvių pilotų triumfas
2018 07 16
Rali-krosas
Pirmajame Baltijos ralio kroso taurės etape puikiai pasirodė lietuviai.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Lietuvos rinktinės lieka be taškų
2018 07 17
Žolės riedulys
Europos jaunių (iki 18 metų) žolės riedulio čempionatų antrąją dieną Lietuvos komandoms taip pat nepavyko pelnyti taškų.
Iš Ispanijos parveža bronzą
2018 07 16
Imtynės
Madride vykusiame 18-jame Ispanijos „Grand Prix“ moterų imtynių turnyre Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 68 kilogramų iškovojo trečią vietą.
Italijoje finišavo aštunti
2018 07 16
Beisbolas
Europos jaunimo (iki 18 metų) beisbolo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją poziciją ir išsaugojo vietą elitiniame divizione.
 
LSU absolventai dirba pagal specialybę
2018 07 16
Studijos
Iš per 6-8 mėnesius įsidarbinusių 85 proc. apklausoje dalyvavusių LSU absolventų 66 proc. dirba pagal specialybę.
Kviečia padėti sergantiems vaikams
2018 07 16
Iniciatyva
Jau penkerius metus "Dynami:t Energy Racing Team" ne tik skina laurus žiedinėse lenktynėse, bet ir nepamiršta likimo nuskriaustų.
Šiauliečiai įsibėgėja: dygsta arenos
2018 07 16
Bazės
Šiaulių sporto gimnazija šiemet sulaukė išskirtinės dovanos – daugiafunkcio komplekso. Planuose – dar daugiau naujų bazių.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas