Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 11 d. 19:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

M.Jukonis: „Metai buvo darbingi“

Vilniaus miesto sporto centras, vadovaujamas M.Jukonio, kuria naujas tradicijas: didelį dėmesį skiria ne tik sportiniam meistriškumui, bet ir sporto bazei

M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
M.Jukonis: "Mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes"
Vilniaus miesto sporto centras Lietuvoje yra didžiausias. Jame kultivuojamos 29 sporto šakas. Čia dirba 190 žmonių, iš jų 150 trenerių, kurie ugdo 2,5 tūkst. sportininkų. 

Kokie jums buvo 2017-ieji?
- paklausėme miesto sporto centro direktoriaus Mariaus Jukonio.

Gana neblogi, darbingi. Padarėme daug darbų ir vykdydami sportinę veiklą, ir tvarkydami ūkinius reikalus. Mūsų sporto centras ugdo ne tik sportininkus, bet rūpinasi ir sporto baze, stengiamės, kad ji būtų kuo geresnė. Sporto bazes, kurios priklauso miesto savivaldybei, patys tvarkomės, ieškome pinigų joms paremontuoti, pagražinti.

Džiaugiamės, kad prestižiniuose „LTeam" apdovanojimuose geriausios metų sportininkės nominaciją pelnė mūsų sporto centro auklėtinė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o geriausios trenerės titulas atiteko Tatjanai Krasauskienei.

Puikiai mūsų jaunimas pasirodė per Lietuvos jaunučių ir Sporto vilčių žaidynes - jose aplenkėme savo pagrindinius varžovus kauniečius. Iš 20 sporto šakų varžybų laimėjome net dešimt prizinių vietų. Lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis, mūsų sportininkų rezultatai pakilo.

Turime daug gražaus jaunimo, visus sportininkus būtų sunku ir paminėti. Savo rezultatais mus džiugino ieties metikas Edis Matusevičius, trišuolininkė Diana Zagainova, 400 m bėgikė Modesta Justė Morauskaitė, disko metikas Domantas Poška, plaukikė Kotryna Teterevkova, boksininkas Edvinas Ostapenka, čiuožėjas Salvijus Ramanauskas, sambo imtynininkas Vilius Sasnauskas, kt. 

Kurio 2017-ųjų sporto centro sportininko pergalę įvardytume kaip didžiausią pasiekimą?

Airinės Palšytės auksinį ir rekordinį šuolį Europos uždarųjų patalpų čempionate Belgrade (2 m 01 cm). 
 
Ar vykstantys Lietuvos sporto pokyčiai palies jūsų vadovaujamą sporto centrą?

Šiuos pokyčius, kol pinigai dar nebvo paskirstyti, mažai jutome. Sunku pasakyti, kaip bus toliau, tačiau manau, kad tie mums pokyčiai neturės didelės įtakos. Norėtųsi, kad vykdant šią sporto pertvarką, būtų evoliucija, o ne revoliucija. Jeigu keičiama sistema, norėtųsi, kad ji būtų keičiama į gerąją pusę, o ne į blogąją. Dabar, manau, ji ne visai taip keičiama: atpjauta viena jos dalis ir neaišku, kaip veiks kitos dalys. Jeigu jau sistema keičiama, tai ją reikėtų keisti visą. Sunkiai tikėtina, kad visos sporto federacijos įdarbins savo trenerius. Sporto mokyklos bei sporto centrai, ko gero, taps jų gelbėtojais. Savivaldybių sporto centrai ir sporto mokyklos yra pagrindiniai sportininkų ugdytojai bei didžiausi sporto investuotojai ir finansuotojai. Mes kiekvieną dieną turime išlaikyti sportininkus, trenerius ir sporto bazes. Manyčiau, kad sporto centrai ir mokyklos, kurioms tenka pagrindinis krūvis (jos, be to, dar organizuoja ir varžybas), yra nepelnytai pamirštos.Kaip Vilniaus miesto sporto centras pradėjo 2018-uosius?

Metus pradėjome tradicija visiems pabūti kartu. Sausio 19-ąją Dramos teatre žiūrėsime A. Čechovo spektaklį „Trys seserys“.

Puoselėjame ir daugiau gražių tradicijų. Antrus metus iš eilės pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje Rotušėje pagerbsime geriausius sporto centro sportininkus ir trenerius bei iškilmingai išleisime abiturientus. Iškilmėse dalyvaujant tėveliams, abiturientams įteiksime pažymėjimus, kad jie baigė mūsų sporto centrą. Pažymėjimuose bus užfiksuoti sportininkų pasiekti geriausi rezultatai.

Praėjusiais metais viename iš klubų pristatėme savo simbolį - mešką. Kodėl pasirinkome mešką? Todėl, kad ji stipri, greita ir protinga. Tokie yra ir mūsų miesto sporto centro sportininkai.

Kokie jūsų šių metų planai?

Kalbant apie sportinius rezultatus, kartelės tikrai nežadame nuleisti. Vienas mūsų prioritetų – kiek įmanoma, gerinti turimas sporto bazes. Sporto bazė iki šiol buvo viena silpniausių mūsų vietų (stipriausioji – treneriai), todėl dabar nutarėme šioje srity pasitempti. Šiemet europinėmis lėšomis stengsimės galutinai sutvarkyti sportinės gimnastikos salę. Praėjusiais metais pakeitėme šios salės stogą, langus, sanitarinius mazgus, o šiemet, įgyvendinant paskutinį projekto etapą, naujai bus įrengtas vidus, įsigysime naujo sportinio inventoriaus.

Stengsimės padėti mūsų baidarių ir kanojų irkluotojams. Prie Žaliųjų ežerų su savivaldybės įmone „Grinda“ planuojame atstatyti pasenusią Gelbėjimo stotį ir per pusę ją valdyti. Joje bus galima laikyti valtis, o sportininkai joje galės persirengti.

Atnaujinome dviračių sporto bazę Naujoje Vilnioje. Nupirkome 15 dviračių. Įsigijome ir naują bokso ringą, kuris stovės naujoje nuomojamoje sporto salėje. Ten dabar  treniruojasi boksininkai ir dziudo imtynininkai.


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinio gimtadienį minėjo aikštėje
2018 04 24
Turnyras
Po Kaune vykusios Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinės konferencijos, buvo nuotaikingai paminėtas Lietuvos krepšinio 96-asis gimtadienis.
Fantastišką sezoną vainikavo titulas
2018 04 24
RKL
Net 37 pergales per 38 rungtynes iškovojusi Gargždų SC komanda be pralaimėjimų žygiavo ir finalo serijoje prieš Kauno r. "Omegą" bei tapo RKL čempione.
Klaipėdiečiai perrašė LSKL istoriją
2018 04 23
LSKL
Klaipėdos universiteto krepšininkai perrašė lygos istoriją - pirmą kartą pateko į LSKL finalą, kuriame susitiks su VDU krepšininkais.
 
LFF ir Vyriausybė susitarė dėl paramos
2018 04 24
Sutartis
"Futbolo, kaip strateginės sporto šakos vystymas yra numatytas mūsų darbotvarkėje", - sako premjeras Saulius Skvernelis.
Naujai suburta rinktinė žengs į aikštę
2018 04 23
Salės futbolas
Ką tik gimusi Lietuvos moterų salės futbolo (futsal) komanda pirmadienį išvyko į Baltarusiją, kur dalyvaus draugiškame turnyre.
"Sūduvos" peržiūroje - graikas
2018 04 23
Peržiūra
Antradienį į Marijampolę atvyks ir „Sūduvos“ peržiūroje dalyvaus krašto gynėjas iš Graikijos Vasilias Karagounis.
Tituluota plaukikė – lengvaatlečių elite
2018 04 23
Žvilgsnis
Su Rūta Meilutyte baseine lenktyniavusi Ieva Zarankaitė pasuko kitu keliu: tapusi lengaatlete jau įvykdė Europos čempionato disko metimo normatyvą.
Bėgime - žinomi sporto ir politikos veidai
2018 04 23
Bėgimas
Bendrame lietuvių ir lenkų bėgime dalyvavo ir krepšinio treneris Tomas Pačėsas, ir ambasadorius Vygaudas Ušackas.
Su bėgikais startavo ir naikintuvai
2018 04 21
Bėgimas
Unikaliame bėgime naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2018“ dalyvavo apie 7 tūkst. bėgimo entuziastų.
 
Pasinaudoti šansu nepavyko
2018 04 23
Tenisas
Lietuvos moterų teniso rinktinę nuo kelialapio į aukštesnę FedCup varžybų grupę skyrė tik viena pergalė.
Trylikametė atidarė ITF taškų sąskaitą
2018 04 18
Talentas
Trylikametė Vilniaus teniso akademijos auklėtinė Patricija Paukštytė pasiekė kol kas didžiausią pergalę šiame sezone.
Lietuvos tenisininkės pradėjo pergale
2018 04 17
Fed Cup
Federacijos taurės trečiosios grupės Europos-Afrikos zonos varžybose Tunise Lietuvos moterų rinktinė 3:0 įveikė Islandijos ekipą.
"Man ir tėčiui - tai visas gyvenimas"
2018 04 24
Muay Thai
Ne vieną sidabro medalį pasaulio ir Europos čempionatuose iškovojęs Martynas Jasiūnas šiemet Meksikoje sieks aukso.
Europos čempionatą pradėjo pergalėmis
2018 04 20
Boksas
Europos devyniolikamečių bokso pirmenybėse Lietuvai atstovauja 7 vaikinai ir 2 merginos.
Latvijoje - lietuvių triumfas
2018 04 20
Graplingo imtynės
30 graplingo imtynininkų iš Lietuvos dalyvavo atvirajame Latvijos čempionate. Danielius Grėbliūnas laimėjo absoliučioje svorio kategorijoje.
 
Startavo "Lietuvos plento taurė"
2018 04 23
Plentas
Sekmadienį Baisogaloje (Radviliškio raj.) startavo didžiausia plento dviračių lenktynių serija Baltijos šalyse „Lietuvos plento taurė 2018“.
Pakilo 13 pozicijų
2018 04 17
Plentas
Lenktynėse Belgijoje sėkmingai pasirodžiusi Lietuvos dviratininkė R. Leleivytė UCI plento dviratininkių reitinge iš 82-os vietos pakilo į 69-ą.
Tarp lyderių – ir lietuvė
2018 04 11
Lenktynės
Rasa Leleivytė Belgijoje surengtose pirmosiose moterų dviračių lenktynėse „Brabantse Pijl“ finišavo šešta ir pelnė 25 pasaulio reitingo taškus.
Rankinio rinktinei – šimtmečio šansas
2018 04 19
Atranka
„Europos čempionato atrankoje jau parodėme, kad galime žaisti su elitinėmis rinktinėmis", - prieš kovą su islandais teigia LRF prezidentas.
Naujokų smūgis vicečempionams
2018 04 19
Lietuvos lyga
„Vivus.lt“ rankinio lygos ketvirtfinalių nugalėtojai paaiškėjo po dvejų rungtynių, kadangi visos serijos baigėsi rezultatu 2:0.
Debiutantai laimėjo svečiuose
2018 04 15
Rankinis
LRL pirmasis ketvirtfinalio susitikimas Alytuje baigėsi KTU rankininkų pergale 31:29 prieš lygos vicečempionus "Varsą-Stronglasą".
 
Titulai grįžo į ŠU ir VDU
2018 04 24
Studentų sportas
Savaitgalį Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sporto centro salėje buvo karūnuotos stipriausios šalies universitetų tinklinio komandos.
Studentai išsiaiškins tinklinio čempionus
2018 04 20
Tinklinis
"Džiaugiamės, kai studentus pamatome ne tik studentų, bet ir Lietuvos čempionate ar kitose aukšto meistriškumo varžybose", - sako NTSL prezidentas J.Banys.
Kovas baigė atrankoje
2018 04 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pralaimėjo JAV porai ir prestižiniame turnyre Kinijoje nedalyvaus.
"Nemuno žiede" atidarys motociklų sezoną
2018 04 24
Žiedinės lenktynės
Praeitą savaitgalį Kačerginėje vykusiose treniruotėse dalyvavę lentyninkai, šį šeštadienį sieks pirmųjų pergalių sezone.
Automobilį užkūrė būdama 8-erių
2018 04 24
Auto
Vienuolikmetė lenktyninkė Raminta svajoja apie čempionės titulus už bagio vairo ir veterinariją.
Žurnalistai lėks ir oro uosto takais
2018 04 23
Ralis
23-iaisis žurnalistų "Press ralis" drieksis Lietuvos ir Latvijos keliais bei kelių oro uostų pakilimo takais.
 
Aiškėja, kaip atrodys Kauno ledo arena
2018 04 24
Arena
Kaune iškilsianti naujoji ledo arena lankytojus pasitiks šiuolaikinėje architektūroje vis labiau populiarėjančiu betono ir medžio deriniu.
Lietuvių puolimo uraganas nušlavė rumunus
2018 04 23
Pasaulio čempionatas
„Svajonių komanda“ nemažina apsukų: vienvaldžiais pasaulio čempionato Kaune lyderiais tapę lietuviai prieš Rumuniją laimėjo net 8:3 (VIDEO).
Japonai ir vėl iš balos išlipo sausi
2018 04 23
Ledo ritulys
Kaune vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antrąją pergalę čempionate iškovojo ir bent laikinai į pirmąją poziciją pakilo Japonija.
Europos taurėje lietuvė iškovojo bronzą
2018 04 24
Kultūrizmas
Sekmadienį Latvijos sostinėje Rygoje vyko antroji IFBB Fit model Europos taurė, kurioje dalyvavo trys Lietuvos atstovės.
Sezono premjeroje - senų lyderių pergalės
2018 04 23
Triatlonas
Šį šeštadienį Elektrėnuose pakilo naujojo Lietuvos triatlono sezono uždanga - čia vyko I taurės etapas, kuriame varžėsi per 200 atletų.
Geriausias tarp studentų - J. Kinderis
2018 04 23
Fechtavimas
Lietuvos studentų fechtavimosi universitete dominavo penkiakovininkas Justinas Kinderis ir fechtuotoja, Lietuvos čempionė Paulina Bajorūnaitė.
 
Mainų programa - su sportiniu akcentu
2018 04 24
Jaunimas
Jaunimo asociacija „Milžinų lizdas“ Gruzdžiuose (Šiaulių r.) surengė tarptautinius Erasmus+ jaunimo mainus „Greener generation“.
S. Skverneliui - TOK apdovanojimas
2018 04 23
Apdovanojimas
„Mums labai malonu matyti olimpinį judėjimą palaikantį Lietuvos Vyriausybės vadovą", - teikdama apdovanojimą premjerui sakė Daina Gudzinevičiūtė.
Stalo tenisininkai išsirinko naują vadovę
2018 04 21
Stalo tenisas
LSTA konfencijos nariai vienbalsiai nubalsavo už vienintelę kandidatę į asociacijos prezidentus Ingą Navickienę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas