Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 10 d. 17:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lengvoji atletika nustelbė krepšinį

Kylanti Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždė Urtė Bačianskaitė svajonės link žengia gerindama rekordus

U.Bačianskaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
U.Bačianskaitė.
   
Per geriausių 2017 m. Lietuvos lengvaatlečių apdovanojimą kartų kaita įvyko stebint visiems susirinkusiesiems: buvo iškilmingai atsisveikinta su karjerą baigusia dvejų olimpinių žaidynių prizininke Austra Skujyte, o kylančia metų žvaigžde pripažinta kita daugiakovininkė Urtė Bačianskaitė.
 
Trečius metus lengvosios atletikos pratybas lankančiai 17-metei panevėžietei su olimpine vicečempione neteko susitikti septynkovės varžybose. Tačiau šiemet per Lietuvos čempionatą Palangoje abi sportininkės varžėsi rutulio stūmimo sektoriuje: Austra tapo čempione, o Urtė pelnė bronzos medalį. 

Jaunoji lengvaatletė prisimena, kad kažkada per Kauno čempionatą jos abi lenktyniavo 200 m distancijoje. „Tada pasikalbėdavome, nes Austra labai draugiška ir man duodavo naudingų patarimų“, – sako U. Bačianskaitė, svajojanti pati vieną dieną tapti olimpiete.

Abi septynkovininkės yra panašaus ūgio ir sudėjimo. Savotiškas sutapimas ir tai, kad abiejų stipriosios rungtys – rutulio stūmimas ir šuoliai į tolį, o silpniausia – 800 m bėgimas. Tačiau U. Bačianskaitė tikisi pagerinti bėgimo rezultatus.

Sėkmė aplankė Kenijoje

Pernai per pasaulio lengvosios atletikos jaunių čempionatą Nairobyje (Kenija) U. Bačianskaitė iškovojo bronzos medalį, surinkusi 5 467 taškus ir pagerinusi Lietuvos 16-mečių bei 17-mečių rekordus. Lengvosios atletikos specialistai teigia, kad ji – viena realiausių kandidačių pagerinti A. Skujytės šalies rekordą (6 435 taškai).
 
Bronzos medalis pasaulio jaunių čempionate – kol kas pats svariausias jaunosios panevėžietės laimėjimas. „Mano pagrindinis tikslas buvo patekti į aštuntuką, o apie medalį su trenere negalvojome. Tačiau Nairobyje buvo mano laikas, atskirose rungtyse viskas sekėsi neblogai, pasiekiau kelis asmeninius rezultatus. Čempionatas mano atmintyje išliks visam gyvenimui. Buvo ypač puiki atmosfera, daug žiūrovų, šaunus palaikymas“, – prisiminusi pasaulio jaunių čempionatą džiaugiasi Urtė.
 
Sugrįžus į namus, ją pasveikino J. Balčikonio gimnazija, kurioje sportininkė mokosi.


 
Perėjo iš krepšinio
 
Trenerė Aldona Dobregienė džiaugiasi, kad jos grupėje treniruojasi ši talentinga 183 cm ūgio sportininkė, į lengvąją atletiką atėjusi iš krepšinio.
 
U. Bačianskaitė net buvo pakviesta į Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą. 

„Turėjau nugaros problemų ir mama mane nuvedė pas trenerę sustiprėti. Stiprėjau, trenerė nusivežė į varžybas. Visai neblogai pasirodžiau, lengvoji atletika man ėmė patikti. Mečiau krepšinį ir pradėjau lankyti lengvosios atletikos treniruotes“, – pasakoja pasaulio jaunių čempionato bronzinė prizininkė. 

Pirmiausia ji buvo supažindinta su šuolių į tolį rungtimi, po to trenerė rungtis keitė vieną po kitos ir greitai A. Dobregienei abejonių neliko – Urtė bus daugiakovininkė. Trenerė, ugdanti barjerininkus, šuolininkus į aukštį (jaunystėje ji pati šokinėjo į aukštį), matė, kad naujoji jos mokinė yra tarsi gimusi daugiakovei. 

Jau pats pirmasis startas penkiakovės uždarose patalpose varžybose prieš porą metų nuteikė optimistiškai. Vasarą Urtė jau debiutavo septynkovės varžybose. 

„Man labiausiai prie širdies – techninės rungtys“, – teigia sportininkė. Ji 100 m barjerinio bėgimo distancijose yra pasiekusi 15,01 sek. rezultatą, rutulį (3 kg) nustūmusi 15 m 98 cm, 200 m nubėgusi per 26,01, į aukštį peršokusi 1 m 68 cm, į tolį nušokusi 5 m 83 cm, ietį numetusi 42 m 45 cm, o 800 m nuotolį įveikusi per 2 min. 27 sek.

„Urtė stipriausia rutulio stūmimo ir šuolių sektoriuose. Kadangi ji nekaip bėga 800 m nuotolį, tai ją daug kas lygina su Austra Skujyte. Iš savo auklėtinės daug tikiuosi, tačiau gaila, kad šiuo metu Panevėžyje nėra gerų sąlygų, neturime reikiamo inventoriaus“, – teigia A. Dobregienė. 

2016 m. per Baltijos šalių jaunių uždarų patalpų daugiakovininkų mačą Šiauliuose Urtė pagerino 10 metų išsilaikiusį Lietuvos 15–16 metų amžiaus grupės rekordą – 3 824 taškai. 
 
Didžiausi sirgaliai – tėvai 

Pasak U. Bačianskaitės, daugiakovė yra patraukli tuo, kad, jeigu nepasiseka vienoje rungtyje, kitoje gali atsikovoti prarastus taškus.
 
Panevėžietės autoritetai – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių medalininkės belgė Nafissatou Thiam, kanadietė Brianne Theisen-Eaton, anglės Katarina Johnson Thompson ir Jessica Ennis-Hill. „Tai – pasaulio septynkovės elitas, į kurį norėtųsi lygiuotis“, – neslepia Urtė. 

Ji lanko J. Balčikonio gimnazijos vienuoliktą klasę, yra atsakinga už klasės sportinę veiklą. Lengvaatletė stengiasi sportą suderinti su mokslu, neatsilikti nuo klasės draugų. Per savaitę treniruojasi šešis kartus. 

Didžiausi Urtės sirgaliai per įvairias varžybas – jaunystėje žaidę krepšinį tėvai, taip pat giminaičiai. Sportininkės mama ir dabar susijusi su sportu: dirba Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre. 

Jaunoji Lietuvos rekordininkė turi daug draugų, bet išrinktojo dar ne. Visą save yra atidavusi mėgstamai septynkovei.

Lengvosios atletikos pratybas pas A. Dobregienę jau lanko ir trylikametis daugiakovininkės brolis Kasparas. „Jis dar jaunas, todėl neaišku, kokią rungtį pasirinks. Gal kaip ir aš – daugiakovę“, – svarsto mergina. 
 
U. Bačianskaitė šiemet pripažinta ryškiausia kylančia lengvosios atletikos žvaigžde.
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinio gimtadienį minėjo aikštėje
2018 04 24
Turnyras
Po Kaune vykusios Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinės konferencijos, buvo nuotaikingai paminėtas Lietuvos krepšinio 96-asis gimtadienis.
Fantastišką sezoną vainikavo titulas
2018 04 24
RKL
Net 37 pergales per 38 rungtynes iškovojusi Gargždų SC komanda be pralaimėjimų žygiavo ir finalo serijoje prieš Kauno r. "Omegą" bei tapo RKL čempione.
Klaipėdiečiai perrašė LSKL istoriją
2018 04 23
LSKL
Klaipėdos universiteto krepšininkai perrašė lygos istoriją - pirmą kartą pateko į LSKL finalą, kuriame susitiks su VDU krepšininkais.
 
LFF ir Vyriausybė susitarė dėl paramos
2018 04 24
Sutartis
"Futbolo, kaip strateginės sporto šakos vystymas yra numatytas mūsų darbotvarkėje", - sako premjeras Saulius Skvernelis.
Naujai suburta rinktinė žengs į aikštę
2018 04 23
Salės futbolas
Ką tik gimusi Lietuvos moterų salės futbolo (futsal) komanda pirmadienį išvyko į Baltarusiją, kur dalyvaus draugiškame turnyre.
"Sūduvos" peržiūroje - graikas
2018 04 23
Peržiūra
Antradienį į Marijampolę atvyks ir „Sūduvos“ peržiūroje dalyvaus krašto gynėjas iš Graikijos Vasilias Karagounis.
Tituluota plaukikė – lengvaatlečių elite
2018 04 23
Žvilgsnis
Su Rūta Meilutyte baseine lenktyniavusi Ieva Zarankaitė pasuko kitu keliu: tapusi lengaatlete jau įvykdė Europos čempionato disko metimo normatyvą.
Bėgime - žinomi sporto ir politikos veidai
2018 04 23
Bėgimas
Bendrame lietuvių ir lenkų bėgime dalyvavo ir krepšinio treneris Tomas Pačėsas, ir ambasadorius Vygaudas Ušackas.
Su bėgikais startavo ir naikintuvai
2018 04 21
Bėgimas
Unikaliame bėgime naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2018“ dalyvavo apie 7 tūkst. bėgimo entuziastų.
 
Pasinaudoti šansu nepavyko
2018 04 23
Tenisas
Lietuvos moterų teniso rinktinę nuo kelialapio į aukštesnę FedCup varžybų grupę skyrė tik viena pergalė.
Trylikametė atidarė ITF taškų sąskaitą
2018 04 18
Talentas
Trylikametė Vilniaus teniso akademijos auklėtinė Patricija Paukštytė pasiekė kol kas didžiausią pergalę šiame sezone.
Lietuvos tenisininkės pradėjo pergale
2018 04 17
Fed Cup
Federacijos taurės trečiosios grupės Europos-Afrikos zonos varžybose Tunise Lietuvos moterų rinktinė 3:0 įveikė Islandijos ekipą.
"Man ir tėčiui - tai visas gyvenimas"
2018 04 24
Muay Thai
Ne vieną sidabro medalį pasaulio ir Europos čempionatuose iškovojęs Martynas Jasiūnas šiemet Meksikoje sieks aukso.
Europos čempionatą pradėjo pergalėmis
2018 04 20
Boksas
Europos devyniolikamečių bokso pirmenybėse Lietuvai atstovauja 7 vaikinai ir 2 merginos.
Latvijoje - lietuvių triumfas
2018 04 20
Graplingo imtynės
30 graplingo imtynininkų iš Lietuvos dalyvavo atvirajame Latvijos čempionate. Danielius Grėbliūnas laimėjo absoliučioje svorio kategorijoje.
 
Startavo "Lietuvos plento taurė"
2018 04 23
Plentas
Sekmadienį Baisogaloje (Radviliškio raj.) startavo didžiausia plento dviračių lenktynių serija Baltijos šalyse „Lietuvos plento taurė 2018“.
Pakilo 13 pozicijų
2018 04 17
Plentas
Lenktynėse Belgijoje sėkmingai pasirodžiusi Lietuvos dviratininkė R. Leleivytė UCI plento dviratininkių reitinge iš 82-os vietos pakilo į 69-ą.
Tarp lyderių – ir lietuvė
2018 04 11
Lenktynės
Rasa Leleivytė Belgijoje surengtose pirmosiose moterų dviračių lenktynėse „Brabantse Pijl“ finišavo šešta ir pelnė 25 pasaulio reitingo taškus.
Rankinio rinktinei – šimtmečio šansas
2018 04 19
Atranka
„Europos čempionato atrankoje jau parodėme, kad galime žaisti su elitinėmis rinktinėmis", - prieš kovą su islandais teigia LRF prezidentas.
Naujokų smūgis vicečempionams
2018 04 19
Lietuvos lyga
„Vivus.lt“ rankinio lygos ketvirtfinalių nugalėtojai paaiškėjo po dvejų rungtynių, kadangi visos serijos baigėsi rezultatu 2:0.
Debiutantai laimėjo svečiuose
2018 04 15
Rankinis
LRL pirmasis ketvirtfinalio susitikimas Alytuje baigėsi KTU rankininkų pergale 31:29 prieš lygos vicečempionus "Varsą-Stronglasą".
 
Titulai grįžo į ŠU ir VDU
2018 04 24
Studentų sportas
Savaitgalį Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sporto centro salėje buvo karūnuotos stipriausios šalies universitetų tinklinio komandos.
Studentai išsiaiškins tinklinio čempionus
2018 04 20
Tinklinis
"Džiaugiamės, kai studentus pamatome ne tik studentų, bet ir Lietuvos čempionate ar kitose aukšto meistriškumo varžybose", - sako NTSL prezidentas J.Banys.
Kovas baigė atrankoje
2018 04 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pralaimėjo JAV porai ir prestižiniame turnyre Kinijoje nedalyvaus.
"Nemuno žiede" atidarys motociklų sezoną
2018 04 24
Žiedinės lenktynės
Praeitą savaitgalį Kačerginėje vykusiose treniruotėse dalyvavę lentyninkai, šį šeštadienį sieks pirmųjų pergalių sezone.
Automobilį užkūrė būdama 8-erių
2018 04 24
Auto
Vienuolikmetė lenktyninkė Raminta svajoja apie čempionės titulus už bagio vairo ir veterinariją.
Žurnalistai lėks ir oro uosto takais
2018 04 23
Ralis
23-iaisis žurnalistų "Press ralis" drieksis Lietuvos ir Latvijos keliais bei kelių oro uostų pakilimo takais.
 
Aiškėja, kaip atrodys Kauno ledo arena
2018 04 24
Arena
Kaune iškilsianti naujoji ledo arena lankytojus pasitiks šiuolaikinėje architektūroje vis labiau populiarėjančiu betono ir medžio deriniu.
Lietuvių puolimo uraganas nušlavė rumunus
2018 04 23
Pasaulio čempionatas
„Svajonių komanda“ nemažina apsukų: vienvaldžiais pasaulio čempionato Kaune lyderiais tapę lietuviai prieš Rumuniją laimėjo net 8:3 (VIDEO).
Japonai ir vėl iš balos išlipo sausi
2018 04 23
Ledo ritulys
Kaune vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antrąją pergalę čempionate iškovojo ir bent laikinai į pirmąją poziciją pakilo Japonija.
Europos taurėje lietuvė iškovojo bronzą
2018 04 24
Kultūrizmas
Sekmadienį Latvijos sostinėje Rygoje vyko antroji IFBB Fit model Europos taurė, kurioje dalyvavo trys Lietuvos atstovės.
Sezono premjeroje - senų lyderių pergalės
2018 04 23
Triatlonas
Šį šeštadienį Elektrėnuose pakilo naujojo Lietuvos triatlono sezono uždanga - čia vyko I taurės etapas, kuriame varžėsi per 200 atletų.
Geriausias tarp studentų - J. Kinderis
2018 04 23
Fechtavimas
Lietuvos studentų fechtavimosi universitete dominavo penkiakovininkas Justinas Kinderis ir fechtuotoja, Lietuvos čempionė Paulina Bajorūnaitė.
 
Mainų programa - su sportiniu akcentu
2018 04 24
Jaunimas
Jaunimo asociacija „Milžinų lizdas“ Gruzdžiuose (Šiaulių r.) surengė tarptautinius Erasmus+ jaunimo mainus „Greener generation“.
S. Skverneliui - TOK apdovanojimas
2018 04 23
Apdovanojimas
„Mums labai malonu matyti olimpinį judėjimą palaikantį Lietuvos Vyriausybės vadovą", - teikdama apdovanojimą premjerui sakė Daina Gudzinevičiūtė.
Stalo tenisininkai išsirinko naują vadovę
2018 04 21
Stalo tenisas
LSTA konfencijos nariai vienbalsiai nubalsavo už vienintelę kandidatę į asociacijos prezidentus Ingą Navickienę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas