Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. sausio 10 d. 17:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lengvoji atletika nustelbė krepšinį

Kylanti Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždė Urtė Bačianskaitė svajonės link žengia gerindama rekordus

U.Bačianskaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
U.Bačianskaitė.
   
Per geriausių 2017 m. Lietuvos lengvaatlečių apdovanojimą kartų kaita įvyko stebint visiems susirinkusiesiems: buvo iškilmingai atsisveikinta su karjerą baigusia dvejų olimpinių žaidynių prizininke Austra Skujyte, o kylančia metų žvaigžde pripažinta kita daugiakovininkė Urtė Bačianskaitė.
 
Trečius metus lengvosios atletikos pratybas lankančiai 17-metei panevėžietei su olimpine vicečempione neteko susitikti septynkovės varžybose. Tačiau šiemet per Lietuvos čempionatą Palangoje abi sportininkės varžėsi rutulio stūmimo sektoriuje: Austra tapo čempione, o Urtė pelnė bronzos medalį. 

Jaunoji lengvaatletė prisimena, kad kažkada per Kauno čempionatą jos abi lenktyniavo 200 m distancijoje. „Tada pasikalbėdavome, nes Austra labai draugiška ir man duodavo naudingų patarimų“, – sako U. Bačianskaitė, svajojanti pati vieną dieną tapti olimpiete.

Abi septynkovininkės yra panašaus ūgio ir sudėjimo. Savotiškas sutapimas ir tai, kad abiejų stipriosios rungtys – rutulio stūmimas ir šuoliai į tolį, o silpniausia – 800 m bėgimas. Tačiau U. Bačianskaitė tikisi pagerinti bėgimo rezultatus.

Sėkmė aplankė Kenijoje

Pernai per pasaulio lengvosios atletikos jaunių čempionatą Nairobyje (Kenija) U. Bačianskaitė iškovojo bronzos medalį, surinkusi 5 467 taškus ir pagerinusi Lietuvos 16-mečių bei 17-mečių rekordus. Lengvosios atletikos specialistai teigia, kad ji – viena realiausių kandidačių pagerinti A. Skujytės šalies rekordą (6 435 taškai).
 
Bronzos medalis pasaulio jaunių čempionate – kol kas pats svariausias jaunosios panevėžietės laimėjimas. „Mano pagrindinis tikslas buvo patekti į aštuntuką, o apie medalį su trenere negalvojome. Tačiau Nairobyje buvo mano laikas, atskirose rungtyse viskas sekėsi neblogai, pasiekiau kelis asmeninius rezultatus. Čempionatas mano atmintyje išliks visam gyvenimui. Buvo ypač puiki atmosfera, daug žiūrovų, šaunus palaikymas“, – prisiminusi pasaulio jaunių čempionatą džiaugiasi Urtė.
 
Sugrįžus į namus, ją pasveikino J. Balčikonio gimnazija, kurioje sportininkė mokosi.


 
Perėjo iš krepšinio
 
Trenerė Aldona Dobregienė džiaugiasi, kad jos grupėje treniruojasi ši talentinga 183 cm ūgio sportininkė, į lengvąją atletiką atėjusi iš krepšinio.
 
U. Bačianskaitė net buvo pakviesta į Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą. 

„Turėjau nugaros problemų ir mama mane nuvedė pas trenerę sustiprėti. Stiprėjau, trenerė nusivežė į varžybas. Visai neblogai pasirodžiau, lengvoji atletika man ėmė patikti. Mečiau krepšinį ir pradėjau lankyti lengvosios atletikos treniruotes“, – pasakoja pasaulio jaunių čempionato bronzinė prizininkė. 

Pirmiausia ji buvo supažindinta su šuolių į tolį rungtimi, po to trenerė rungtis keitė vieną po kitos ir greitai A. Dobregienei abejonių neliko – Urtė bus daugiakovininkė. Trenerė, ugdanti barjerininkus, šuolininkus į aukštį (jaunystėje ji pati šokinėjo į aukštį), matė, kad naujoji jos mokinė yra tarsi gimusi daugiakovei. 

Jau pats pirmasis startas penkiakovės uždarose patalpose varžybose prieš porą metų nuteikė optimistiškai. Vasarą Urtė jau debiutavo septynkovės varžybose. 

„Man labiausiai prie širdies – techninės rungtys“, – teigia sportininkė. Ji 100 m barjerinio bėgimo distancijose yra pasiekusi 15,01 sek. rezultatą, rutulį (3 kg) nustūmusi 15 m 98 cm, 200 m nubėgusi per 26,01, į aukštį peršokusi 1 m 68 cm, į tolį nušokusi 5 m 83 cm, ietį numetusi 42 m 45 cm, o 800 m nuotolį įveikusi per 2 min. 27 sek.

„Urtė stipriausia rutulio stūmimo ir šuolių sektoriuose. Kadangi ji nekaip bėga 800 m nuotolį, tai ją daug kas lygina su Austra Skujyte. Iš savo auklėtinės daug tikiuosi, tačiau gaila, kad šiuo metu Panevėžyje nėra gerų sąlygų, neturime reikiamo inventoriaus“, – teigia A. Dobregienė. 

2016 m. per Baltijos šalių jaunių uždarų patalpų daugiakovininkų mačą Šiauliuose Urtė pagerino 10 metų išsilaikiusį Lietuvos 15–16 metų amžiaus grupės rekordą – 3 824 taškai. 
 
Didžiausi sirgaliai – tėvai 

Pasak U. Bačianskaitės, daugiakovė yra patraukli tuo, kad, jeigu nepasiseka vienoje rungtyje, kitoje gali atsikovoti prarastus taškus.
 
Panevėžietės autoritetai – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių medalininkės belgė Nafissatou Thiam, kanadietė Brianne Theisen-Eaton, anglės Katarina Johnson Thompson ir Jessica Ennis-Hill. „Tai – pasaulio septynkovės elitas, į kurį norėtųsi lygiuotis“, – neslepia Urtė. 

Ji lanko J. Balčikonio gimnazijos vienuoliktą klasę, yra atsakinga už klasės sportinę veiklą. Lengvaatletė stengiasi sportą suderinti su mokslu, neatsilikti nuo klasės draugų. Per savaitę treniruojasi šešis kartus. 

Didžiausi Urtės sirgaliai per įvairias varžybas – jaunystėje žaidę krepšinį tėvai, taip pat giminaičiai. Sportininkės mama ir dabar susijusi su sportu: dirba Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre. 

Jaunoji Lietuvos rekordininkė turi daug draugų, bet išrinktojo dar ne. Visą save yra atidavusi mėgstamai septynkovei.

Lengvosios atletikos pratybas pas A. Dobregienę jau lanko ir trylikametis daugiakovininkės brolis Kasparas. „Jis dar jaunas, todėl neaišku, kokią rungtį pasirinks. Gal kaip ir aš – daugiakovę“, – svarsto mergina. 
 
U. Bačianskaitė šiemet pripažinta ryškiausia kylančia lengvosios atletikos žvaigžde.
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Grupėje užėmė pirmą vietą
2018 07 16
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai tęsia pergalių seriją Europos čempionate.
Kauno komanda liko be pergalių
2018 07 16
3x3
Kauniečiams nesėkmingai susiklostė Italijoje vykusio FIBA trijulių (3x3) krepšinio turnyro „Lignano Sabbiadoro Challenger“ atranka.
Pasaulio čempionate – šešta vieta
2018 07 16
Pasaulio čempionatas
Vašingtone (JAV) pasibaigė pasaulio jaunimo (iki 21 metų) kurčiųjų krepšinio čempionato vaikinų turnyras.
 
Futbolininkai gyvena Ąžuolyno apsuptyje
2018 07 16
Komanda
Kauno „Stumbro“ komandos futbolininkai įsikūrė šalia Ąžuolyno parko, netoli Dariaus ir Girėno stadiono bei Nacionalinės futbolo akademijos.
“Trakų” stovykloje – permainos
2018 07 16
Komanda
UEFA Europos lygos atrankoje kovojančią ekipą paliko vartininkas Ignas Plūkas, tačiau prie jos prisijungė Aleksandras Levšinas.
„Sūduvą“ Kipre pasitiko karštis ir lietus
2018 07 16
Čempionų lyga
Marijampolės „Sūduva“ pirmadienį atvyko į Kipro sostinę Nikosiją, kur žais Čempionų lygos atrankos I etapo atsakomąsias rungtynes su vietos APOEL.
Pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą
2018 07 16
Bėgimas
JAV vykusių „South Carolina TrackFest“ lengvosios atletikos varžybų moterų 800 m bėgime lietuvė Natalija Piliušina užėmė trečiąją vietą.
Lengvaatlečiai pasirodymą baigė be medalių
2018 07 15
Pasaulio čempionatas
Pasaulio jaunimo čempionato merginų šuolių į aukštį varžybose U. Baikštytė užėmė 6-ąją vietą, o disko metikas M. Alekna liko dešimtas.
Lietuvės kraityje - dar vienas rekordas
2018 07 14
Bėgimas
Agnės Šerkšnienės fronte - nieko naujo: Lietuvos bėgikė jau septintą kartą šiais metais pagerino Lietuvos rekordą, šįkart - 200 m bėgimo.
 
L. Grigelis pergale pradėjo turnyrą Kanadoje
2018 07 16
Turnyras
Otavoje Laurynas Grigelis iškovojo pergalę ir pateko į antrąjį turnyro ratą
Į „Žalgirio“ žaidynes – ne tik iš Lietuvos
2018 07 16
Žaidynės
Tradiciniame Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių teniso turnyre dalyvavo ir iš JAV bei Vokietijos atvykę žaidėjai.
Smuktelėjo WTA reitinge
2018 07 16
Reitingas
Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingų lentelėje lietuvė Joana Eidukonytė iš 850-osios vietos nukrito į 963-iąją.
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
Kelią link medalių užkirto čempionas
2018 07 09
Imtynės
Zagrebe (Kroatija) pasibaigusiame pasaulio jaunių imtynių čempionate Lietuvos sportininkai liko be medalių.
Po metų pertraukos - pergalė Tailande
2018 07 08
Muay Thai
Tailande vykusiame muay thai turnyre pergalę iškovojo 33 metų Sigitas Gaižauskas, kuris dėl traumos buvo priverstas daugiau nei metus praleisti be sporto.
 
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Lietuviai liko toli už lyderių nugarų
2018 07 14
Plentas
Lietuvos dviračių plento čempionas Justas Beniušis Europos jaunių čempionate pranoko 11 varžovų ir užėmė 37-ąją vietą.
Prancūzijoje pasiilgsta keptos duonos
2018 07 04
Veidas
Jonas Truchanovičius mėgaujasi gyvenimu ir žaidimu Prancūzijoje, bet džiaugiasi galėdamas apsivilkti Lietuvos rankinio rinktinės aprangą.
Dvejos rungtynės - dvi baudinių serijos
2018 06 29
Paplūdimio rankinis
Lietuvos merginų iki 18 metų paplūdimio rankinio rinktinė viena pergale bei viena nesėkme pradėjo Europos čempionatą Ulčinyje (Juodkalnija).
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
 
Europos čempionato starte pralaimėjo lenkams
2018 07 16
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis nesėkme debiutavo Europos pirmenybėse.
Kovos ir su savimi, ir su varžovais
2018 07 13
Paplūdimio tinklinis
Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.
Šveicarijoje - apmaudūs pralaimėjimai
2018 07 11
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkus Šveicarijoje lydėjo nesėkmė - tiek vaikinų, tiek merginų duetai savo varžovams nusileido lemiamų setų pabaigose.
Motociklų kroso stovykloje - nuo 5 metų
2018 07 17
Stovykla
Dalis Panevėžyje vykusios "MX Vasara" stovyklos dalyvių - vos į mokyklą pradėję eiti vaikai, o pačiam jauniausiam buvo vos 5 metai.
Palangoje žvyrą keis į asfaltą
2018 07 17
Lenktynės
Į komandą susibūrę patyrę ralio lenktynininkai jėgas išbandys žiedinėse lenktynėse
Latvijoje - lietuvių pilotų triumfas
2018 07 16
Rali-krosas
Pirmajame Baltijos ralio kroso taurės etape puikiai pasirodė lietuviai.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Lietuvos rinktinės lieka be taškų
2018 07 17
Žolės riedulys
Europos jaunių (iki 18 metų) žolės riedulio čempionatų antrąją dieną Lietuvos komandoms taip pat nepavyko pelnyti taškų.
Iš Ispanijos parveža bronzą
2018 07 16
Imtynės
Madride vykusiame 18-jame Ispanijos „Grand Prix“ moterų imtynių turnyre Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 68 kilogramų iškovojo trečią vietą.
Italijoje finišavo aštunti
2018 07 16
Beisbolas
Europos jaunimo (iki 18 metų) beisbolo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją poziciją ir išsaugojo vietą elitiniame divizione.
 
LSU absolventai dirba pagal specialybę
2018 07 16
Studijos
Iš per 6-8 mėnesius įsidarbinusių 85 proc. apklausoje dalyvavusių LSU absolventų 66 proc. dirba pagal specialybę.
Kviečia padėti sergantiems vaikams
2018 07 16
Iniciatyva
Jau penkerius metus "Dynami:t Energy Racing Team" ne tik skina laurus žiedinėse lenktynėse, bet ir nepamiršta likimo nuskriaustų.
Šiauliečiai įsibėgėja: dygsta arenos
2018 07 16
Bazės
Šiaulių sporto gimnazija šiemet sulaukė išskirtinės dovanos – daugiafunkcio komplekso. Planuose – dar daugiau naujų bazių.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas