Jolanta Mockevičienė 2010 m. lapkričio 22 d. 12:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pakruojis gyveno tinklinio ritmu

Mažosios „Sporto“ tinklinio taurės finalines varžybose Pakruojyje geriausiai žaidė Kauno „Sixta+“ moterų ir Kelmės „Lassprendimai-Letpaka“ vyrų komandos

Pakruojyje vyko "Sporto" Mažosios taurės finalinės varžybos.
Renato Dudos ir Jolantos Mockevičienės nuotr.
Pakruojyje vyko "Sporto" Mažosios taurės finalinės varžybos.
   
Varžybų vyriausiasis teisėjas kaunietis Eligijus Vyskupaitis ir Pakruojo rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Rimantas Čeponis nugalėtojams skirtus diplomus įteikė kaunietėms Audronei Jakupienei, Gretai Šiūšienei, Daivai Jasulionienei, Astai Dzikaitei, Jovitai Andreikevičienei, Rasai Bliujienei, Jūratei Fedoravičienei ir Odetai Domarkienei bei kelmiškiams broliams Dariui ir Ramūnui Barauskiams, Sauliui ir Dariui Abromavičiams, taip pat Mindaugui Lopetaičiui, Egidijui Kučinskui, Arvydui Zasčiurinskui, Petrui Vasiliauskui, Vygandui Každailiui, Domarkui Kaknevičiui, Tomui Daraškevičiui ir Arnui Kučinskui.

Antrąsias vietas turnyre užėmė „Kelmės VJSM“ moterų ir „KTU-Mintonet“ vyrų, o trečiąsias – Kauno „Cukrainio“ moterų ir Marijampolės „ŽSM- Ritmo“ vyrų komandos. 

DOVANOS. Pakruojo r. savivaldybės įsteigti prizai (taurės ir firminiai arbatos rinkiniai „Pakruojo arbata“), skirti geriausiems žaidėjams, įteikti kauniečiams Audronei Jakuptienei ir Dainiui Mickūnui, o sporto žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės ir Povilo Tamošausko knygos „Lietuvos tinklinis“– kaunietei Jūratei Fedoravičienai (už ilgaamžiškumą tinklinio aikštelėje) ir kelmiškiui D. Barauskiui (už tinklinio puoselėjamą, parašiusiam knygą „Ištikimi Kelmės tinkliniui“).

Į Pakruojį aukštesnio lygio tinklinis atkeliavo pirmą kartą. Varžybų šeimininkai tinklininkams suteikė galimybę rungtyniauti 2007 metais pastatytoje, „Atžalyno“ gimnazijos sporto salėje. Šią sporto bazę naudoja ne tiktai gimnazistai, bet ir viso rajono sportininkai. Abi dienas su tinklininkais praleidęs rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius R. Čeponis džiaugėsi, kad Pakruojo gyventojai galėjo iš arčiau susipažinti su dar viena sporto šaka.

„Pakruojiškiai tinklinį irgi žaidžia, per rajono pirmenybes rungtyniauja šešios suaugusiųjų komandos, taip pat vyksta tradicinės „Žiemgalos“ lygos varžybos, Kalėdų turnyras, kviečiamės mėgėjiškas Šiaulių ir Joniškio komandas. Tačiau mūsų Sporto centre tinklinio grupių nėra, tiktai krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos ir BMX dviračių. Abi dienas salėje mačiau rajono tinklininkus, kurie atidžiai stebėjo taurės finalinį turnyrą ir mokėsi“, – sakė R. Čeponis.NUGALĖTOJAI. „Sixta+“ moterų tinklinio komanda, atrodo, nusiteikusi Mažosios „Sporto“ tinklinio taurės ilgam neišleisti iš rankų. Pakruojyje kaunietės visas varžoves nugalėjo 3:0. Komandos vadeles rankose tvirtai laiko žaidžiančioji trenerė Jūratė Fedoravičienė. Tai jos iniciatyva susibūrė komanda ir dabar tinklininkės, kurios anksčiau žaidė įvairiose komandose, vėl nesiskiria su mėgstama sporto šaka.

Didelė ekipos jėga – buvusi Kauno „Dinamo“ meistrių komandos žaidėja Narutė Lokienė, tačiau finaliniame turnyre jos nebuvo, nes tinklininkė gydosi traumą, bet jau pamažu vėl pradeda treniruotis. 

Pagrindinis krūvis komandoje teko žaidžiančiajai trenerei J. Fedoravičienei ir A. Jakupienei - irgi buvusioms garsios „Dinamo“ meistrių ekipos žaidėjoms. Tiktai Jūratė „Sixtoje+“ žaidžia nuo pirmosios dienos, o Audronė šiemet pirmą kartą užsivilko šios komandos sportinius marškinėlius. Varžybų vyr. sekretorė Zita Jankienė labiausiai žavėjosi J. Fedoravičienės žaidimu ir teigė, kad ši jaunatviška sportininkė, nors jai ir sulaukė  40 metų, dar tiktų ir geriausiai Kauno komandai, daugkartinei Lietuvos čempionei ir prizininkei „KCSM–Heksa“.

KTU dėstytoja A. Jakupienė (buvusi Bakšytė) į „Sixta+“ komandą atėjo pavasarį. „Visos žaidėjos pažįstamos, savos. Treniruojamės vieną kartą per savaitę, pamažu priprantu prie komandos. Universitete irgi prisiliečiu prie tinklinio kamuolio, treniruoju studentes. Mums pergalę per taurės varžybas nulėmė bendras noras, ryžtas įveikti visas varžoves. Pergalę pasiekia visa komanda, o ne viena žaidėja“, – sakė A. Jakupienė, aukščiausia finalinio turnyro žaidėja (188 cm).

Prieš 20 metų atstovavusi reprezentacinei Kauno „Dinamo“ komandai,  A. Jakupienė sakė, kad jai, kuo toliau, tuo labiau norisi žaisti tinklinį: „Mūsų metai jau ne tie, vis dažniau kamuoja traumos, tačiau jas pasigydome ir vėl išbėgame į aikštelę“. 

Vyrų turnyre nugalėjo buvę geriausi Kelmės tinklininkai, kurie anksčiau atstovavo „Antiviui“ ir, vadovaujami trenerio gydytojo Algimanto Petrovo, ne kartą tapo Lietuvos čempionais ir prizininkais. Dabar jie jau aktyviai nesitreniruoja, susibūrė į mėgėjišką komandą. Ne vienas kelmiškių žaidėjas ir dabar tiktų „Antiviui“, tačiau jie jau sulaukė solidaus amžiaus, dirba, turi šeimas, augina vaikus ir nedalyvauja Lietuvos aukščiausios lygos čempionate. 

„Namuose mums nesinori sėdėti, surinkome žaidėjus, kurių vieni gyvena Vilniuje, o kiti Kelmėje. Buvęs mūsų treneris A. Petrovas džiaugiasi, kad mes iki šių dienų žaidžiame tinklinį, tačiau prisibijo, kad per Didžiosios „Sporto“ taurės varžybas jo vadovaujamas „Antivis“ nesusitiktų  su mumis, nes gali pralaimėti“, – sako komandos kapitonas, Jono Greičiūno gimnazijos Sveikatingumo centro vadovas ir Sporto mokyklos  tinklinio treneris Dariaus Barauskis.

Rengiantis finalinėms varžyboms, kelmiškiams labai naudingos buvo rajono pirmenybės, kur jie, išsiskirstę į įvairias komandas, žaidė tarpusavyje. Nugalėtojais tapo „Vilkyškių pieninės“ tinklininkai, kurių komandoje žaidė ir „Antivio“ treneris A. Petrovas (jam pirmenybių dienomis sukako 59-eri metai).  

Kelmiškiai surado rėmėjų Vilniuje ir Šiauliuose, bandys įkurti antrą tinklinio klubą rajone. Taurės laimėtojai kruopščiai rengėsi turnyrui Pakruojyje, sužaidė draugiškų rungtynių. Tačiau komanda kartu pažaisti galėjo tiktai penktadieniais, kada iš Vilniaus sugrįždavo ten dirbantys keli jų tinklininkai. Kelmiškiai nugalėtojų vardus užsitikrino jau pačią pirmą varžybų dieną, kad 3:2 nugalėjo „KTU-Mintonet“ tinklininkus.

„Mažosios „Sporto“ taurės varžybose dalyvavome gal po 20 metų pertraukos ir labai sėkmingai. Pagrindinis mūsų tikslas buvo ne tiktai nugalėti, bet ir smagiai pasižaisti, susitikti senus pažįstamus. Pergalių pasiekėme nemažai, bet stengiamės populiarinti mūsų mėgstamą sporto šaką, viliamės, kad, sekdami mumis, tinklinio kamuolį į rankas paims ir jaunieji žaidėjai“, – sakė D. Barauskis.

Kaip ir ankstesniais metais, gerai kamuolius skirstė jų jungiantysis žaidėjas Ramūnas Barauskis, puolime rezultatyvus buvo Darius Abromavičius, atidavę visas jėgas kovojo D. Barauskis ir traumą išsigydęs M. Lopetaitis. Kelmiškiams Pakruojyje rimčiau nepasipriešino nė viena komanda.

DEBIUTANTAI. Pirmą sykį Mažosios „Sporto“ taurės finalinėse varžybose žaidė Raseinių „KKSC- Norvelitos“ vyrų komanda, kuri buvo ketvirta. Jos treneris ir vadovas Antanas Lukošius sakė, kad tinklinis Raseiniuose dar gana jaunas, jam tiktai 11 metų. Dabar jų komandoje žaidžia ir šeši studentai, savo sportinį kelią pradėjo Raseiniuose, bei jaunučiai, kurie yra tapę savo amžiaus grupės Lietuvos čempionais.

Du jaunieji raseiniškiai – Arnas Rumševičius ir Rokas Marcinkevičius pakviesti į treniruotis į Šiaulius, kur suburta visi pajėgiausi jaunieji Lietuvos tinklininkai rengtis artėjančioms Europos jaunių čempionato atrankos turnyro kovoms. Dar vienas Raseiniuose  išugdytas tinklininkas Audrius Zagušauskas atstovauja Kelmei ir žaidžia Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate.

Pakeliui į finalines varžybas raseiniškiai nugalėjo dvi Klaipėdos komandas. Raseiniuose veikia merginų ir vaikinų tinklinio grupės, žaidėjus ugdo Vida ir Antanas Lukošiai. „Viduklėje treneriu jau pradeda dirbti ir mūsų jungiantysis tinklininkas Nerijus Marcinkus, kuris baigė Kūno kultūros akademiją ir Sporto mokykloje turi 6 valandų krūvį“, – sako A. Lukošius, kuris anksčiau gal 17 metų treniravo krepšininkus, tačiau visą laiką domėjosi tinkliniui, jį pats neblogai žaidė.  Tinklininkus jis ugdo 11 metų. 

„Raseiniai tinklinio centru gal netaps, bet tinklinis rajone tikrai gyvuos. Atsiranda verslininkų, kurie padeda šiai sporto šakai. Turime ir salių, ir paplūdimio tinklinio čempionų, judėjimas vyksta“, – sakė A. Lukošius.

Raseiniškių komandos lyderis – KTU magistrantūroje studijuojantis puolėjas Mindaugas Mikalauskas. Jo pratybų draugai bei treneris taurės turnyre siekė užimti prizinę vietą, tačiau nepavyko.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
„Kai mūsų kartos augo, mes buvome alkani“
2019 10 14
Projektas
Linas Kleiza: „Mes negalime daug kuo pasigirti, bet visada galėjome pasigirti krepšiniu, kuris pasaulyje yra tarp 3-4 šalių geriausias.“
 
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Lietuviai parodė nagus, bet vėl pralaimėjo
2019 10 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos Europos zonos B grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Vilniuje 1:2 (0:0) pralaimėjo Serbijos komandai.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas