Jolanta Mockevičienė 2010 m. lapkričio 22 d. 12:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pakruojis gyveno tinklinio ritmu

Mažosios „Sporto“ tinklinio taurės finalines varžybose Pakruojyje geriausiai žaidė Kauno „Sixta+“ moterų ir Kelmės „Lassprendimai-Letpaka“ vyrų komandos

Pakruojyje vyko "Sporto" Mažosios taurės finalinės varžybos.
Renato Dudos ir Jolantos Mockevičienės nuotr.
Pakruojyje vyko "Sporto" Mažosios taurės finalinės varžybos.
   
Varžybų vyriausiasis teisėjas kaunietis Eligijus Vyskupaitis ir Pakruojo rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Rimantas Čeponis nugalėtojams skirtus diplomus įteikė kaunietėms Audronei Jakupienei, Gretai Šiūšienei, Daivai Jasulionienei, Astai Dzikaitei, Jovitai Andreikevičienei, Rasai Bliujienei, Jūratei Fedoravičienei ir Odetai Domarkienei bei kelmiškiams broliams Dariui ir Ramūnui Barauskiams, Sauliui ir Dariui Abromavičiams, taip pat Mindaugui Lopetaičiui, Egidijui Kučinskui, Arvydui Zasčiurinskui, Petrui Vasiliauskui, Vygandui Každailiui, Domarkui Kaknevičiui, Tomui Daraškevičiui ir Arnui Kučinskui.

Antrąsias vietas turnyre užėmė „Kelmės VJSM“ moterų ir „KTU-Mintonet“ vyrų, o trečiąsias – Kauno „Cukrainio“ moterų ir Marijampolės „ŽSM- Ritmo“ vyrų komandos. 

DOVANOS. Pakruojo r. savivaldybės įsteigti prizai (taurės ir firminiai arbatos rinkiniai „Pakruojo arbata“), skirti geriausiems žaidėjams, įteikti kauniečiams Audronei Jakuptienei ir Dainiui Mickūnui, o sporto žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės ir Povilo Tamošausko knygos „Lietuvos tinklinis“– kaunietei Jūratei Fedoravičienai (už ilgaamžiškumą tinklinio aikštelėje) ir kelmiškiui D. Barauskiui (už tinklinio puoselėjamą, parašiusiam knygą „Ištikimi Kelmės tinkliniui“).

Į Pakruojį aukštesnio lygio tinklinis atkeliavo pirmą kartą. Varžybų šeimininkai tinklininkams suteikė galimybę rungtyniauti 2007 metais pastatytoje, „Atžalyno“ gimnazijos sporto salėje. Šią sporto bazę naudoja ne tiktai gimnazistai, bet ir viso rajono sportininkai. Abi dienas su tinklininkais praleidęs rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius R. Čeponis džiaugėsi, kad Pakruojo gyventojai galėjo iš arčiau susipažinti su dar viena sporto šaka.

„Pakruojiškiai tinklinį irgi žaidžia, per rajono pirmenybes rungtyniauja šešios suaugusiųjų komandos, taip pat vyksta tradicinės „Žiemgalos“ lygos varžybos, Kalėdų turnyras, kviečiamės mėgėjiškas Šiaulių ir Joniškio komandas. Tačiau mūsų Sporto centre tinklinio grupių nėra, tiktai krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos ir BMX dviračių. Abi dienas salėje mačiau rajono tinklininkus, kurie atidžiai stebėjo taurės finalinį turnyrą ir mokėsi“, – sakė R. Čeponis.NUGALĖTOJAI. „Sixta+“ moterų tinklinio komanda, atrodo, nusiteikusi Mažosios „Sporto“ tinklinio taurės ilgam neišleisti iš rankų. Pakruojyje kaunietės visas varžoves nugalėjo 3:0. Komandos vadeles rankose tvirtai laiko žaidžiančioji trenerė Jūratė Fedoravičienė. Tai jos iniciatyva susibūrė komanda ir dabar tinklininkės, kurios anksčiau žaidė įvairiose komandose, vėl nesiskiria su mėgstama sporto šaka.

Didelė ekipos jėga – buvusi Kauno „Dinamo“ meistrių komandos žaidėja Narutė Lokienė, tačiau finaliniame turnyre jos nebuvo, nes tinklininkė gydosi traumą, bet jau pamažu vėl pradeda treniruotis. 

Pagrindinis krūvis komandoje teko žaidžiančiajai trenerei J. Fedoravičienei ir A. Jakupienei - irgi buvusioms garsios „Dinamo“ meistrių ekipos žaidėjoms. Tiktai Jūratė „Sixtoje+“ žaidžia nuo pirmosios dienos, o Audronė šiemet pirmą kartą užsivilko šios komandos sportinius marškinėlius. Varžybų vyr. sekretorė Zita Jankienė labiausiai žavėjosi J. Fedoravičienės žaidimu ir teigė, kad ši jaunatviška sportininkė, nors jai ir sulaukė  40 metų, dar tiktų ir geriausiai Kauno komandai, daugkartinei Lietuvos čempionei ir prizininkei „KCSM–Heksa“.

KTU dėstytoja A. Jakupienė (buvusi Bakšytė) į „Sixta+“ komandą atėjo pavasarį. „Visos žaidėjos pažįstamos, savos. Treniruojamės vieną kartą per savaitę, pamažu priprantu prie komandos. Universitete irgi prisiliečiu prie tinklinio kamuolio, treniruoju studentes. Mums pergalę per taurės varžybas nulėmė bendras noras, ryžtas įveikti visas varžoves. Pergalę pasiekia visa komanda, o ne viena žaidėja“, – sakė A. Jakupienė, aukščiausia finalinio turnyro žaidėja (188 cm).

Prieš 20 metų atstovavusi reprezentacinei Kauno „Dinamo“ komandai,  A. Jakupienė sakė, kad jai, kuo toliau, tuo labiau norisi žaisti tinklinį: „Mūsų metai jau ne tie, vis dažniau kamuoja traumos, tačiau jas pasigydome ir vėl išbėgame į aikštelę“. 

Vyrų turnyre nugalėjo buvę geriausi Kelmės tinklininkai, kurie anksčiau atstovavo „Antiviui“ ir, vadovaujami trenerio gydytojo Algimanto Petrovo, ne kartą tapo Lietuvos čempionais ir prizininkais. Dabar jie jau aktyviai nesitreniruoja, susibūrė į mėgėjišką komandą. Ne vienas kelmiškių žaidėjas ir dabar tiktų „Antiviui“, tačiau jie jau sulaukė solidaus amžiaus, dirba, turi šeimas, augina vaikus ir nedalyvauja Lietuvos aukščiausios lygos čempionate. 

„Namuose mums nesinori sėdėti, surinkome žaidėjus, kurių vieni gyvena Vilniuje, o kiti Kelmėje. Buvęs mūsų treneris A. Petrovas džiaugiasi, kad mes iki šių dienų žaidžiame tinklinį, tačiau prisibijo, kad per Didžiosios „Sporto“ taurės varžybas jo vadovaujamas „Antivis“ nesusitiktų  su mumis, nes gali pralaimėti“, – sako komandos kapitonas, Jono Greičiūno gimnazijos Sveikatingumo centro vadovas ir Sporto mokyklos  tinklinio treneris Dariaus Barauskis.

Rengiantis finalinėms varžyboms, kelmiškiams labai naudingos buvo rajono pirmenybės, kur jie, išsiskirstę į įvairias komandas, žaidė tarpusavyje. Nugalėtojais tapo „Vilkyškių pieninės“ tinklininkai, kurių komandoje žaidė ir „Antivio“ treneris A. Petrovas (jam pirmenybių dienomis sukako 59-eri metai).  

Kelmiškiai surado rėmėjų Vilniuje ir Šiauliuose, bandys įkurti antrą tinklinio klubą rajone. Taurės laimėtojai kruopščiai rengėsi turnyrui Pakruojyje, sužaidė draugiškų rungtynių. Tačiau komanda kartu pažaisti galėjo tiktai penktadieniais, kada iš Vilniaus sugrįždavo ten dirbantys keli jų tinklininkai. Kelmiškiai nugalėtojų vardus užsitikrino jau pačią pirmą varžybų dieną, kad 3:2 nugalėjo „KTU-Mintonet“ tinklininkus.

„Mažosios „Sporto“ taurės varžybose dalyvavome gal po 20 metų pertraukos ir labai sėkmingai. Pagrindinis mūsų tikslas buvo ne tiktai nugalėti, bet ir smagiai pasižaisti, susitikti senus pažįstamus. Pergalių pasiekėme nemažai, bet stengiamės populiarinti mūsų mėgstamą sporto šaką, viliamės, kad, sekdami mumis, tinklinio kamuolį į rankas paims ir jaunieji žaidėjai“, – sakė D. Barauskis.

Kaip ir ankstesniais metais, gerai kamuolius skirstė jų jungiantysis žaidėjas Ramūnas Barauskis, puolime rezultatyvus buvo Darius Abromavičius, atidavę visas jėgas kovojo D. Barauskis ir traumą išsigydęs M. Lopetaitis. Kelmiškiams Pakruojyje rimčiau nepasipriešino nė viena komanda.

DEBIUTANTAI. Pirmą sykį Mažosios „Sporto“ taurės finalinėse varžybose žaidė Raseinių „KKSC- Norvelitos“ vyrų komanda, kuri buvo ketvirta. Jos treneris ir vadovas Antanas Lukošius sakė, kad tinklinis Raseiniuose dar gana jaunas, jam tiktai 11 metų. Dabar jų komandoje žaidžia ir šeši studentai, savo sportinį kelią pradėjo Raseiniuose, bei jaunučiai, kurie yra tapę savo amžiaus grupės Lietuvos čempionais.

Du jaunieji raseiniškiai – Arnas Rumševičius ir Rokas Marcinkevičius pakviesti į treniruotis į Šiaulius, kur suburta visi pajėgiausi jaunieji Lietuvos tinklininkai rengtis artėjančioms Europos jaunių čempionato atrankos turnyro kovoms. Dar vienas Raseiniuose  išugdytas tinklininkas Audrius Zagušauskas atstovauja Kelmei ir žaidžia Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate.

Pakeliui į finalines varžybas raseiniškiai nugalėjo dvi Klaipėdos komandas. Raseiniuose veikia merginų ir vaikinų tinklinio grupės, žaidėjus ugdo Vida ir Antanas Lukošiai. „Viduklėje treneriu jau pradeda dirbti ir mūsų jungiantysis tinklininkas Nerijus Marcinkus, kuris baigė Kūno kultūros akademiją ir Sporto mokykloje turi 6 valandų krūvį“, – sako A. Lukošius, kuris anksčiau gal 17 metų treniravo krepšininkus, tačiau visą laiką domėjosi tinkliniui, jį pats neblogai žaidė.  Tinklininkus jis ugdo 11 metų. 

„Raseiniai tinklinio centru gal netaps, bet tinklinis rajone tikrai gyvuos. Atsiranda verslininkų, kurie padeda šiai sporto šakai. Turime ir salių, ir paplūdimio tinklinio čempionų, judėjimas vyksta“, – sakė A. Lukošius.

Raseiniškių komandos lyderis – KTU magistrantūroje studijuojantis puolėjas Mindaugas Mikalauskas. Jo pratybų draugai bei treneris taurės turnyre siekė užimti prizinę vietą, tačiau nepavyko.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas