> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
sportas.info 2010 m. lapkričio 19 d. 17:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Trikrepšis" - ir vaikams, ir suaugusiems

„Trikrepšio“ entuziastai tiki, kad ši krepšinio rūšis - pirmas žingsnis didžiojo sporto link

   
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Kauno apskrities tarybos, Lietuvos mokinių  ir studentų sporto centro ir Lietuvos sporto muziejaus iniciatyva lapkričio 16 d. Kauno lopšelyje darželyje „Ąžuoliukas“ vykusiame seminare „Paruošiamos 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato parodomosios ikimokyklinių įstaigų auklėtinių varžybos“  buvo pristatyta naujos krepšinio rūšies „Trikrepšio“ programa.

Respublikiniame seminare dalyvavo ikimokyklinio auklėjimo įstaigų pedagogai iš Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Alytaus, Jonavos bei kitų  Lietuvos miestų.

 „„Trikrepšis“ - žaidimas labai panašus į krepšinį , bet emocingesnis. Tinkamas ir mažiems vaikams, ir suaugusiems“, - sakė LTOK Kauno apskrities tarybos pirmininkas Pranas Majauskas.

Akademikas Jurgis Brėdikis ir dr. Olegas Surovas - šio žaidimo iniciatoriai Lietuvoje. 2009 -2010 metais LTOK Kauno apskrities tarybos pastangų dėka jiems pavyko  pagaminti inventorių, suburti žmonės, norinčius žaisti, rasti sporto sales, išspręsti kitus organizacinius klausimus. 

Lietuvoje jau vyko „Trikrepšio“ turnyrai ikimokyklinio amžiaus vaikams, trijų amžiaus grupių moksleiviams, merginoms, studentams, neįgaliesiams, sporto veteranams ir šeimoms. 2010 m. spalio 3d. tarptautiniame ,,Trikrepšio“ turnyre Kaune, dalyvavo trijų amžiaus grupių Lietuvos ir Peterburgo komandos.Besiruošiant 2011 m. Europos Krepšinio čempionatui, renginyje dalyvavo ir vienas iš didžiausių  „Trikrepšio“ iniciatorių Lietuvoje „Išeivijos idėjų  centras“ (IIC).

 „Trikrepšis“ –  savarankiškas ir komandinis žaidimas, vystantis pagrindinius vaikų poreikius: judėjimą, intensyvų žaidimą, kamuolio valdymo technikos tobulinimą, taiklumą, komandinį, strateginį mastymą. Tai žaidimas, kuris vyksta čia ir dabar, naudojant nedidelį salės plotą, todėl nereikia daug bėgioti, galima mesti į vieną iš trijų krepšių, sukuriant žaidėjui didesnį saviraiškos ir pasitikėjimo jausmą.

Lietuvos sporto muziejuje surengtame susitikime su investitoriais, gamintojais bei iniciatoriais IIC daug  dėmesio skyrė tolimesnei „Trikrepšio“ plėtrai.

 „Populiarinant „Trikrepšį“ svarbu įtraukti ir Lietuvos išeiviją. Paskantinti prisidėti pasiūlymais, idėjomis ir patarimais tobulinant šį naują žaidimą. Dar 2004 m., stojant į Europos Sąjunga, buvo akcentuojama,  kad Lietuva yra tauta,  kurioje vyrauja krepšinio religija, todėl besiruošiant 2011 metų Europos Krepšinio čempionatui, turime įrodyti, kad esame vieninga  tauta ir, kad krepšinio azarto dvasia, neatskiriamas tautinis bruožas, nesvarbu ar gyvename Lietuvoje ar ne. Todėl svarbu naująją krepšinio rūšį populiarinti ne tik Lietuvos, bet ir išeivijoje įsikūrusiose mokyklėlėse", - teigė IIC vadovas Rimantas Dailidonis.

„Juk matome, kad mažas vaikas, prieš pradėdamas važinėti dviračiu, pradžioje sėda ant triratuko, palaipsniui tobulindamas savo įgūdžius, nes jis taip jaučiasi saugiau ir užtikrinčiau,  todėl , manau, kad ir „trikrepšis“ taps tuo azartišku, drąsiu ir pasitikėjimą skatinačiu pirmu žingsniu į didįjį sportą“, - sakė IIC renginių organizavimo koordinatorius Modestas Mastavičius. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygos sezonas “Žalgiriui” baigtas
2019 04 25
Eurolyga
Stebuklas neįvyko - visas rungtynes sąlygas diktavusi “Fenerbahce” palaidojo kauniečių viltis antrus metus iš eilės patekti į Eurolygos finalo ketvertą.
LKL rungtynėse - skirtingi scenarijai
2019 04 25
LKL
Ketvirtadienį LKL pirmenybėse "Neptūnas" Klaipėdoje 101:87 patiesė Utenos "Juventus", o Kėdainių "Nevėžis" svečiuose 88:87 nugalėjo "Šiaulius".
"Žalgiriui"- specialiai sukurti ledai
2019 04 25
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklą atstovaujanti „Vikeda“ liepą pradės prekiauti žaliosir baltos spalvų "Žalgirio" ledais.
 
Saugui - du mėnesiai rebilitacijos
2019 04 26
Trauma
Marijampolės „Sūduvos“ fuųtbolininkui Ovidijus Verbickas diagnozuotas čiurnos raiščių trūkimas.
Vilniečių vartininkas nespjauna į "Palangą"
2019 04 26
A lyga
"Žalgirio" vartininkas A. Vitkauskas: "Laukiau šanso, kurį dabar bandau išnaudoti. Sveika konkurencija yra geras dalykas ir priverčia pasitempti.“
Rinktinės treneriui teko skambinti dukart
2019 04 25
Rinktinė
„Buvo labai malonu, kai pakvietė į rinktinę, tai buvo viena didžiausių svajonių nuo pat vaikystės", - sako "Stumbro" gynėjas R. Sadauskas.
"Bėk, eik, šliaužk, jei reikia - ridenkis"
2019 04 24
Lengvoji atletika
"Kad ir kaip bebūtų sunku, visos pastangos veda link tikslo", - disko metikas Andrius Gudžius įsitikinęs, kad darbas ir valia leidžia pasiekti svajones.
Pirmagimė pakeitė olimpiečio dienotvarkę
2019 04 24
Maratonas
Maratonininkas Remigijus Kančys – apie tėvystės iššūkius, kelią į Tokiją bei ypatingą Kauno maratono trasą.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
 
Geriausiai sekėsi dvejetų varžybose
2019 04 26
Tenisas
Lietuvis A. Sabaliauskas ir italas M. Tammaro tapo jaunių teniso turnyro "Herodotou Tennis Academy Tournament G2" dvejetų varžybų laimėtojais.
Lietuviai Kipre - nesustabdomi
2019 04 24
Tenisas
VTA auklėtiniai Ainius Sabaliauskas ir Patricija Paukštytė iškopė į Turnyro „Herodotou Tennis Academy G2“ pusfinalius.
Dėl teniso svajonės pakeitė miestą
2019 04 24
Tenisas
"Svajonė - tapus profesionalia tenisininke garsinti Lietuvą", - sako krepšinio ir rankinio legendų Vytauto ir Faustos Bimbų proanūkė Patricija Paukštytė.
Bandys įgyvendint jaunystės svajonę
2019 04 26
MMA
"Noriu pakelti Lietuvos mišriųjų kovos menų lygį į aukštesnį lygį“, - sako kovoti narve grįžtantis Sergejus Maslobojevas.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
 
R. Leleivytei - 3 reitingo taškai.
2019 04 25
Dviračiai
Moterų dviračių lenktynėse „La Fleche Wallonne“ lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 39-ąją vietą iš 143 dalyvių.
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Link finalo žengė "Dragūnas" ir "Šviesa"
2019 04 25
LRL
Klaipėdos "Dragūnas" pirmajame LRL pusfinalio mače 32:25 nugalėjo Alytaus „Varsą-Stronglasą“, o Vilniaus "Šviesa" 27:25 - Kauno "Granitą-Karį".
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
 
Finaluose - puiki atmosfera
2019 04 26
Tinklinis
Savaitgalį po dvi geriausias moterų ir vyrų tinklininkų komandas susirungs NSTL finaluose.
Stovykloje prireikė skubios operacijos
2019 04 25
Paplūdimio tinklinis
Vienai iš septynių Vilniaus klubo "Auksma" paplūdimio tinklininkių, stovyklaujančių Turkijoje, buvo atlikta apendicito operacija.
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Paskelbs penktąjį lenktynių čempioną
2019 04 25
Elektromobilių lenktynės
Pirmąjį gegužės penkitadienį Palangoje finišuos jau penktosios elektromobilių lenktynės per visą Lietuvą.
Dakaro ralyje gali ir prisnigti
2019 04 25
Dakaras
Nuo 2020 metų Dakaro ralis vyks Saudo Arabijoje. B. Vanagas pasidalijo keliais mažai kam žinomais faktais apie ją, o A. Juknevčius - vertinimais.
Moterys: "lenktyniauti norime ir mes"
2019 04 25
Ralis
Paveiksliukai ir užrašai ant automobilio stogo, lėlės ar pliušiniai meškinai ant kapoto, lempoms priaugintos blakstienos - žinia, kad artėja moterų ralis.
 
Prieš čempionatą - žvilgsnis į varžovus
2019 04 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės varžovai: čempionato favoritai, NHL superžvaigždė ir paslaptingoji Korėjos rinktinė.
Lietuviai iškovojo antrą pergalę
2019 04 25
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė po penkių pralaimėjimų serijos iškovojo antrą pergalę paeiliui, 12:7 nugalėdama Meksiką.
Žaidimas nenuvylė – trūko tik patirties
2019 04 25
Vandensvydis
Lietuvos vandensvydžio jaunimo rinktinės treneris N.Papaurėlis džiaugiasi šeštąja vieta Europos tautų taurės turnyre: „Pasirodymas teikia gražių vilčių.“
Prie pulo stalo dirba ir kūnas, ir protas
2019 04 26
Biliardas
Jubiliejinį moterų pulo turnyrą laimėjusi Gintarė Gelžinė: apie motinystę, žaidimo su vyrais ir moterimis skirtumus, ištvermę, motyvacijos šaltinį.
Lietuvos čempionatas startavo rekordais
2019 04 25
Plaukimas
T. Duškinas tapo Lietuvos 50 m plaukimo peteliške čempionu, pagerino savo paties rekordą ir užsitikrino vietą pasaulio pirmenybėse.
Festivalyje Lenkijoje buvo antri
2019 04 25
Regbis
Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinė keturių komandų turnyre Lenkijoje finale 5:47 nusileido aikštės šeimininkams.
 
Svečius sužavėjo vaikų trikrepšis
2019 04 26
Trikrepšis
Ypatingai vaikų žaidimu džiaugėsi trikrepšio sumanytojas iš Rusijos atvykęs akademikas A. Nesmejanovas ir jį į Lietuvą parvežęs akademikas J. Briedikis.
Vėl uždegta žalia šviesa stadiono statyboms
2019 04 25
Stadionas
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ ieškinį ir priteisė 8 tūkst. eurų savivaldybės naudai.
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas