Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") 2017 m. gruodžio 6 d. 08:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pakeliui į Tokiją – naujovės ir nerimas

Lietuvos treko dviratininkai jau senokai priklauso elitui. Bet norint tinkamai rengti jaunus talentus, jų treneriams net tenka imti iš banko paskolas.

Lenktynės treke.
pliadisfoto.com nuotr.
Lenktynės treke.
   
Lietuvos dviračių treko sezonas įsibėgėja. Europos dviračių treko čempionate Berlyne Simonai Krupeckaitei tapus keirino rungties vicečempione, o per pirmąjį Pasaulio taurės varžybų etapą Pruškove, Lenkijoje, Olivijai Baleišytei iškovojus skrečo rungties bronzos medalį, Lietuvos rinktinės treneriai Dmitrijus Leopoldas ir Antanas Jakimavičius pagrindinį dėmesį sutelkė į kitas Pasaulio dviračių treko taurės varžybas. 
 
Grįžę iš Pruškovo, pora dienų pailsėję ir trumpai pasitreniravę dviratininkai išvyko į Mančesterį, kuriame lapkričio 10–12 d. dalyvavo antrajame taurės etape. Čia medalių iškovoti nepavyko. Kaip ir trečiajame etape Kanados mieste Miltone. Šiemet Pasaulio taurės etapas dar vyks Čilės sostinėje Santjage, o kitų metų pradžioje – paskutinis penktasis etapas Minske.  

Pasikeitė greitis 
 
„Labai padidėjo dviratininkų greičiai. Pagal juos keičiasi ir važiavimo taktika, ir varžybų taisyklės. Bandome surasti kažką naujo pasirengimo ir technikos srityse. Šiemetinis sezonas toks, kad galime daug ką bandyti, eksperimentuoti, daryti klaidų, pasirodyti tai geriau, tai blogiau. Visiškai kitaip bus kitąmet. Prasidės atranka į Tokijo olimpines žaidynes, jau nebus galima daryti klaidų, reikės kovoti dėl kiekvieno reitingo taško“, – sako vyriausiasis sprinterių treneris D.Leopoldas.  
 
Šis buvęs sprinteris, daugkartinis Rusijos čempionas, atstovavęs šios šalies rinktinei penkiuose pasaulio čempionatuose, padarė tai, kas atrodė sunkiai įmanoma – sukūrė savo sprinto mokyklą. Iki 2005-ųjų Lietuvoje buvo vienintelė dviračių treko sprinterė S.Krupeckaitė, o dabar su ja treniruojasi ir rungtyniauja trys didelio meistriškumo komandos draugai Miglė Marozaitė, Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas, kurie iš įvairių amžiaus grupių pasaulio ir Europos čempionatų parveža medalių, yra kandidatai atstovauti Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse. 

„Mes maksimaliai išnaudojame kvotą, kiek sportininkų gali startuoti per pasaulio ir Europos čempionatus bei Pasaulio taurės varžybas. Maksimalus skaičius – nuo šalies du dviratininkai. Reikėtų didesnės konkurencijos namie, todėl ir ieškome jaunų gabių sportininkų, kurie norėtų sunkiai dirbti dviračių treke“, – paaiškina D.Leopoldas. 

Naujos kartos treneris  

Pasaulio ir Europos čempionė S.Krupeckaitė, su D.Leopoldu sukūrusi šeimą, dar gerokai anksčiau apie savo vyrą ir trenerį yra sakiusi, kad tai naujos kartos treneris, visai kitaip žiūrintis į dviračių sportą, treniruotes ir varžybas. 
 
Savo darbo stiliaus Dmitrijus nesureikšmina ir sako: „Kaip ir visi treneriai, stengiuosi padaryti viską, kas įmanoma, kad kuo daugiau auklėtinių atsistotų ant nugalėtojų pjedestalo.“  

Tokijo olimpinių žaidynių kandidatai jau priprato prie savo griežtojo trenerio ir savotiškų jo darbo principų. D.Leopoldas iš savo auklėtinių nereikalauja ypač griežto sportinio režimo, per treniruotes leidžia naudotis mobiliaisiais telefonais. 

„Kiekvieną dieną per pratybas iš sportininkų reikalauju, kad jie atiduotų savo sveikatą. Jeigu jie to nedaro – būna kitas pokalbis. Tokių pokalbių būna po du per savaitę. Mano darbas – kaip ūkininko. Tik aš niekada nežinau, ar gausiu gerą derlių, ar ne. Ūkininkai dirba žemę, o man gyvą žmogų reikia spausti. Nei man tai malonu, nei jiems. Sportininkams galiu atleisti vadžias tik tada, kai juos matau ant nugalėtojų pakylos. Kol pergalių nėra, mokiniams esu ypač griežtas“, – prisipažįsta D.Leopoldas. 


Sprinterių treneris subūrė puikią komandą. Ir anksčiau, ir dabar jam daug padeda tempo rungčių vyr. treneris A.Jakimavičius, „El-Eko Sport“ sporto klubo vadovas Bronislavas Pliavga. Komanda turi kineziterapeutą Tomą Linksmuolį, psichologę Aistę Žemaitytę, trenerį Anatolijų Novikovą, ugdantį apie 20 būsimų jaunųjų sprinterių. 
 
„Mūsų komandos meistriškumas auga. Visi keturi mano auklėtiniai per pasaulio čempionatus gali būti dvidešimtukuose, o trys iš jų – dešimtukuose ar netgi penketukuose. Todėl ir aptarnavimas turi būti kitoks. Sportininkams, kurie yra pasaulio elite, reikia atlaikyti ypač didelę fizinę įtampą, todėl jie turi būti aprūpinami bent jau puikiais dviračiais, turi gerai dirbti aptarnaujantis personalas. Viskam reikalingi specialistai, manęs vieno jau neužtenka“, – paaiškina D.Leopoldas. 

Vilčių teikia komandinis sprintas  

Sezono pradžioje nebuvo aišku, ar S.Krupeckaitė su M.Marozaite pateisins viltis kaip komandinio sprinto dalyvės ir ar bus verta šioje rungtyje dirbti toliau. Tačiau Europos čempionatas Berlyne (jame sportininkės liko šeštos) ir Pasaulio taurės varžybos Pruškove (buvo ketvirtos) ir Mančesteryje (finišavo penktos) parodė, kad duetas gali gerai važiuoti. 
 
Tuo neabejoja ir Panevėžio „El-Eko Sport“ vadovas B.Pliavga, stebėjęs dviratininkų kovas Pruškove. Tik merginoms reikia daugiau parungtyniauti kartu ir labiau prisiderinti vienai prie kitos. 

„Realiai dviratininkės tik pradėjo važiuoti komandinį sprintą, daug metų Simona neturėjo pajėgesnės porininkės. Miglė po truputį tobulėja, jos greitis neblogas, ji kartais važiuoja netgi greičiau už Simoną“, – prasitaria D.Leopoldas.   

Prasidėjus Tokijo olimpiniam keturmečiui, sprinto rinktinės vyr. treneris niekuo nesiskundžia, išskyrus tai, kad daug nerimo kelia neaiški Lietuvos olimpinio sporto centro ateitis. Nežinomas ir jaunųjų sportininkų likimas, nes neaišku, kaip jie bus administruojami. 

Iš pradžių D.Leopoldas norėjo parengti du Tokijo olimpiečius – moterį ir vyrą. Bet dabar apetitas išaugo. „Visiems sakau, kad aš dar jaunas, alkanas, ne viską gyvenime pasiekiau. Noriu tai padaryti šiandieną ir iš karto viską pasiekti. Bet žinau, kad reikia būti kantriam“, – savo planų neslepia D.Leopoldas.

Talentų yra, bet nėra pinigų  

Su didžiuoju sportu atsisveikinus Vilijai Sereikaitei ir Aušrinei Trebaitei sunkios dienos atėjo tempo rungčių dviratininkėms. Prasidėjus kartų kaitai lydere tapo 2016 m. Europos jaunių čempionė ir 2017 m. Europos jaunimo vicečempionė O.Baleišytė, kuri per Pasaulio taurės pirmojo etapo varžybas Pruškove, nors rungtyniavo sirguliuodama, skrečo rungtyje pelnė bronzą. Ji vienintelė didelio meistriškumo tempo rungčių dviratininkė, tad treneriui A.Jakimavičiui bei „El-Eko Sport“ vadovui B.Pliavgai tai pats didžiausias galvos skausmas. 
 
„Sportininkė tikrai stipri, bet neturime už ką jos vežioti į Pasaulio taurės varžybas. A.Trebaitei metams buvo suplanuoti pinigai kelionėms į Pasaulio taurės varžybas, bet ji baigė sportuoti. Vietoje jos dabar važinėja Olivija, bet mums tų pinigų niekas neduoda, nors sportininkė atstovauja Lietuvai ir tarp 400 reitinge esančių pasaulio dviratininkių užima dvyliktą vietą. Per Pasaulio taurės pirmojo etapo varžybas Pruškove tarp omniumo varžybų dalyvių ji buvo dešimta. Į Mančesterį sportininkę dar išvežėme, pinigų sukrapščiau, o į kitus etapus – nežinau, kaip bus. Nedaug trūko, kad Olivija būtų įtraukta į Lietuvos olimpinio sporto centro pirmąją finansuojamų sportininkių sąrašą, bet kol kas yra už borto.  

Praėjusiais metais 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse ji pasiekė pasaulio jaunių rekordą. Bet kaip dviratininkei rengtis toliau, gerinti rezultatus? Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kuris Olivijai truputį padėjo. Dabar esame nei pakarti, nei paleisti. Nežinau, kaip padėti šiai perspektyviai dviratininkei, kuri stengsis iškovoti kelialapį į Tokijo olimpinių žaidynių omniumo varžybas“, – nuoskaudos neslepia tempo rungčių rinktinės vyr. treneris A.Jakimavičius.

Jos mama ir trenerė Solveiga Baleišytė rengiasi imti paskolą iš banko. Treneris A.Jakimavičius vieną paskolą sporto reikmėms jau yra paėmęs, bet jos dar negrąžino, todėl kitos imti negali. 
 
Šių specialistų grupėje treniruojasi 16 dviratininkių, kurias irgi reikia išlaikyti. Arūnė Savičiūtė ir Viktorija Šumskytė, prieš porą metų atvykusios iš Pakruojo, šiemet per pasaulio jaunių čempionatą komandinio sprinto lenktynėse buvo šeštos. Yra ir daugiau gabių mergaičių.

Visas dviratininkes A.Jakimavičius treniruoja kartu su S.Baleišyte ir Egle Zablockyte. „Dabar pats sunkiausias laikas, nežinau, kaip mums išgyventi iki naujųjų metų. Turime gerų tempo rungčių dviratininkių, tik joms reikalinga pagalba“, – sako A.Jakimavičius.
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ nepasipriešino Vokietijos klubui
2018 11 20
FIBA Čempionų lyga
Čempionų lygos 7-ojo turo mače D grupėje Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Vokietijoje 78:102 (15:24, 23:24, 22:30, 18:24) pralaimėjo Bairoito „Medi“.
Treneriai paskirti ne visoms rinktinėms
2018 11 20
Posėdis
LKF vykdomojo komiteto posėdžio metu paskirti jaunimo rinktinių treneriai ir patvirtintas biudžetas, jis sudarys 3,1 mln. eurų.
„Montakit“ lyderis – kauniečių numylėtinis
2018 11 20
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ varžovas – su svarbų vaidmenį turinčiu Marko Popovičiumi ir buvusiu Jono Valančiūno komandos draugu.
 
Po fiasko – kaltinimai sistemai
2018 11 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas: „Negalime statyti vežimo prieš arklį – žaidėjai ugdomi nuo mažų dienų ir spragos atsiranda ten.“ (VIDEO)
Lietuvos rinktinė: be taškų ir prošvaisčių
2018 11 20
Tautų lyga
Lietuvos rinktinės agonija UEF Tautų lygos C pakopoje baigėsi dar vienu smūgiu: kėlinį atsilaikę prieš serbus mūsų šalies futbolininkai pralaimėjo 1:4.
Iškart po sezono – permainos
2018 11 20
Permainos
FK „Žalgiris“ atsisveikino su penkiais žaidėjais – gynėju Diego Oyarzunu, saugu Marquinhosu, puolėjais Tomašu Malecu ir Louisu Ogana bei Dominyku Kodziu.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Italijoje – pergalingas startas
2018 11 20
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis ATP „Challenger“ serijos turnyro „Andria E Castel del Monte“ pirmame rate įveikė italą.
Sezoną baigė jaunieji Lietuvos tenisininkai
2018 11 19
Turnyras
Savaitgalį Šiaulių teniso mokykloje raketes surėmė po aštuonis pajėgiausius trijų amžiaus grupių žaidėjus.
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
Žengė pirmuosius žingsnius Tokijo link
2018 11 19
Dziudo
Osvaldas Bareikis Portugalijoje vykusiame pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionate pelnė pirmusoius taškus atrankoje į 2020 m. paralimpiadą.
Vengrijoje - J. Kmieliauskaitės triumfas
2018 11 18
Dziudo
Vengrijoje vykusiose Europos jaunių dziudo taurės varžybose aukso medalį iškovojo lietuvė Justina Kmieliauskaitė.
Lietuvos bokso čempionate - sensacija
2018 11 18
Boksas
Neįtikėtina pergalių serija, įspūdingas nokautas ir sensacingai įveiktas daugkartinis Lietuvos čempionas - taip baigėsi šalies bokso čempionatas.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Pasirodymą Europoje baigė lygiosiomis
2018 11 18
EHF taurė
Kauno „Ąžuolo-KTU“ komanda išvykoje sužaidė lygiosiomis su Prahos „Dukla“ (Čekija) ekipa, bet nepateko į kitą etapą.
„Šviesa“ triumfavo EHF rungtynėse
2018 11 17
EHF taurė
Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai nugalėjo Norvegijos „Bodo HK“ klubą.
Pasitraukė iš EHF taurės turnyro
2018 11 17
Moterų rankinis
Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės pralaimėjo „Gomel“ (Baltarusija) ekipai ir nepateko į kitą etapą.
 
Į pusfinalį – Šiaulių ir Klaipėdos klubai
2018 11 19
Varžybos
Savaitgalį paaiškėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) vyrų Didžiosios taurės turnyro pusfinalio dalyviai.
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Lenktynės, kurias pasmerkė net Vatikanas
2018 11 20
Dakaras
Jau pirmaisiais Dakaro ralio metais iššūkio ėmėsi 182 nutrūktgalviai, iš kurių finišą pasiekė vos 74
Į Dakarą – su 10 kg lašinių
2018 11 20
Dakaras
Kelionę Dakaro link pradedantis Vaidotas Žala: „Kai skrandis gurgia, dirbti negali, tad maistas yra prioritetas numeris vienas.“
Pirmas tikslas – Prancūzijos uostas
2018 11 19
Dakaras
Nors žmonės prie televizijos ekranų ar internetinių portalų suklūsta sausio pradžioje, sunkiausių planetos lenktynių dalyviai Dakaru gyvena jau dabar.
 
Po sėkmingo pasirodymo – karjeros posūkis
2018 11 20
Ledo ritulys
Tris mūsų šalies atstovus savo gretose turinti Haldeno „Comet“ komanda į savo gretas pasikvietė dar vieną Lietuvos rinktinės atstovą Ilją Četvertaką.
Lietuvos rinktinės vairas – amerikiečiui
2018 11 19
Ledo ritulys
Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas amerikietis Dougas Boulangeris, o jam talkins kanadietis ir du lietuviai.
Europos čempionate - dvi lietuvių pergalės
2018 11 18
Akmenslydis
Taline vykstančiame Europos moterų akmenslydžio čempionato B diviziono turnyre sekmadienį dvi pergales iškovojo Lietuvos rinktinė.
Pirmasis trofėjus - vilniečiams
2018 11 20
Žolės riedulys
Pirmąjį 2018-ųjų riedulio sezono uždarosiose patalpose trofėjų - Lietuvos žolės riedulio federacijos vyrų taurę - iškovojo Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-CTLF".
Alytuje – nenuspėjama šaulių kova
2018 11 20
Šaudymas iš lanko
Tarptautinėse šaudymo iš lanko varžybose Alytuje - augantis lygis ir moters pergalė prieš vyrus.
Alytiškiams – sidabras ir bronza
2018 11 20
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato 3-iojo finalinio turo varžybose dalyvavo sportininkai iš Lenkijos, Suomijos, Rusijos, Vengrijos ir Lietuvos.
 
Už kilnius darbus ir poelgius – įvertinimas
2018 11 20
Kilnus elgesys
Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas apdovanojo metų laureatus. Jais tapo tekvando sportininkė, Australijos ir Lietuvos treneriai, organizacijos.
Apdovanojimuose - dėmesys jaunajai kartai
2018 11 18
Net trys iš šių metų Lietuvos buriuotojų apdovanojimų buvo susiję su jaunųjų buriuotojų skatinimu ir treniravimu.
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas