Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") 2017 m. gruodžio 6 d. 08:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pakeliui į Tokiją – naujovės ir nerimas

Lietuvos treko dviratininkai jau senokai priklauso elitui. Bet norint tinkamai rengti jaunus talentus, jų treneriams net tenka imti iš banko paskolas.

Lenktynės treke.
pliadisfoto.com nuotr.
Lenktynės treke.
   
Lietuvos dviračių treko sezonas įsibėgėja. Europos dviračių treko čempionate Berlyne Simonai Krupeckaitei tapus keirino rungties vicečempione, o per pirmąjį Pasaulio taurės varžybų etapą Pruškove, Lenkijoje, Olivijai Baleišytei iškovojus skrečo rungties bronzos medalį, Lietuvos rinktinės treneriai Dmitrijus Leopoldas ir Antanas Jakimavičius pagrindinį dėmesį sutelkė į kitas Pasaulio dviračių treko taurės varžybas. 
 
Grįžę iš Pruškovo, pora dienų pailsėję ir trumpai pasitreniravę dviratininkai išvyko į Mančesterį, kuriame lapkričio 10–12 d. dalyvavo antrajame taurės etape. Čia medalių iškovoti nepavyko. Kaip ir trečiajame etape Kanados mieste Miltone. Šiemet Pasaulio taurės etapas dar vyks Čilės sostinėje Santjage, o kitų metų pradžioje – paskutinis penktasis etapas Minske.  

Pasikeitė greitis 
 
„Labai padidėjo dviratininkų greičiai. Pagal juos keičiasi ir važiavimo taktika, ir varžybų taisyklės. Bandome surasti kažką naujo pasirengimo ir technikos srityse. Šiemetinis sezonas toks, kad galime daug ką bandyti, eksperimentuoti, daryti klaidų, pasirodyti tai geriau, tai blogiau. Visiškai kitaip bus kitąmet. Prasidės atranka į Tokijo olimpines žaidynes, jau nebus galima daryti klaidų, reikės kovoti dėl kiekvieno reitingo taško“, – sako vyriausiasis sprinterių treneris D.Leopoldas.  
 
Šis buvęs sprinteris, daugkartinis Rusijos čempionas, atstovavęs šios šalies rinktinei penkiuose pasaulio čempionatuose, padarė tai, kas atrodė sunkiai įmanoma – sukūrė savo sprinto mokyklą. Iki 2005-ųjų Lietuvoje buvo vienintelė dviračių treko sprinterė S.Krupeckaitė, o dabar su ja treniruojasi ir rungtyniauja trys didelio meistriškumo komandos draugai Miglė Marozaitė, Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas, kurie iš įvairių amžiaus grupių pasaulio ir Europos čempionatų parveža medalių, yra kandidatai atstovauti Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse. 

„Mes maksimaliai išnaudojame kvotą, kiek sportininkų gali startuoti per pasaulio ir Europos čempionatus bei Pasaulio taurės varžybas. Maksimalus skaičius – nuo šalies du dviratininkai. Reikėtų didesnės konkurencijos namie, todėl ir ieškome jaunų gabių sportininkų, kurie norėtų sunkiai dirbti dviračių treke“, – paaiškina D.Leopoldas. 

Naujos kartos treneris  

Pasaulio ir Europos čempionė S.Krupeckaitė, su D.Leopoldu sukūrusi šeimą, dar gerokai anksčiau apie savo vyrą ir trenerį yra sakiusi, kad tai naujos kartos treneris, visai kitaip žiūrintis į dviračių sportą, treniruotes ir varžybas. 
 
Savo darbo stiliaus Dmitrijus nesureikšmina ir sako: „Kaip ir visi treneriai, stengiuosi padaryti viską, kas įmanoma, kad kuo daugiau auklėtinių atsistotų ant nugalėtojų pjedestalo.“  

Tokijo olimpinių žaidynių kandidatai jau priprato prie savo griežtojo trenerio ir savotiškų jo darbo principų. D.Leopoldas iš savo auklėtinių nereikalauja ypač griežto sportinio režimo, per treniruotes leidžia naudotis mobiliaisiais telefonais. 

„Kiekvieną dieną per pratybas iš sportininkų reikalauju, kad jie atiduotų savo sveikatą. Jeigu jie to nedaro – būna kitas pokalbis. Tokių pokalbių būna po du per savaitę. Mano darbas – kaip ūkininko. Tik aš niekada nežinau, ar gausiu gerą derlių, ar ne. Ūkininkai dirba žemę, o man gyvą žmogų reikia spausti. Nei man tai malonu, nei jiems. Sportininkams galiu atleisti vadžias tik tada, kai juos matau ant nugalėtojų pakylos. Kol pergalių nėra, mokiniams esu ypač griežtas“, – prisipažįsta D.Leopoldas. 


Sprinterių treneris subūrė puikią komandą. Ir anksčiau, ir dabar jam daug padeda tempo rungčių vyr. treneris A.Jakimavičius, „El-Eko Sport“ sporto klubo vadovas Bronislavas Pliavga. Komanda turi kineziterapeutą Tomą Linksmuolį, psichologę Aistę Žemaitytę, trenerį Anatolijų Novikovą, ugdantį apie 20 būsimų jaunųjų sprinterių. 
 
„Mūsų komandos meistriškumas auga. Visi keturi mano auklėtiniai per pasaulio čempionatus gali būti dvidešimtukuose, o trys iš jų – dešimtukuose ar netgi penketukuose. Todėl ir aptarnavimas turi būti kitoks. Sportininkams, kurie yra pasaulio elite, reikia atlaikyti ypač didelę fizinę įtampą, todėl jie turi būti aprūpinami bent jau puikiais dviračiais, turi gerai dirbti aptarnaujantis personalas. Viskam reikalingi specialistai, manęs vieno jau neužtenka“, – paaiškina D.Leopoldas. 

Vilčių teikia komandinis sprintas  

Sezono pradžioje nebuvo aišku, ar S.Krupeckaitė su M.Marozaite pateisins viltis kaip komandinio sprinto dalyvės ir ar bus verta šioje rungtyje dirbti toliau. Tačiau Europos čempionatas Berlyne (jame sportininkės liko šeštos) ir Pasaulio taurės varžybos Pruškove (buvo ketvirtos) ir Mančesteryje (finišavo penktos) parodė, kad duetas gali gerai važiuoti. 
 
Tuo neabejoja ir Panevėžio „El-Eko Sport“ vadovas B.Pliavga, stebėjęs dviratininkų kovas Pruškove. Tik merginoms reikia daugiau parungtyniauti kartu ir labiau prisiderinti vienai prie kitos. 

„Realiai dviratininkės tik pradėjo važiuoti komandinį sprintą, daug metų Simona neturėjo pajėgesnės porininkės. Miglė po truputį tobulėja, jos greitis neblogas, ji kartais važiuoja netgi greičiau už Simoną“, – prasitaria D.Leopoldas.   

Prasidėjus Tokijo olimpiniam keturmečiui, sprinto rinktinės vyr. treneris niekuo nesiskundžia, išskyrus tai, kad daug nerimo kelia neaiški Lietuvos olimpinio sporto centro ateitis. Nežinomas ir jaunųjų sportininkų likimas, nes neaišku, kaip jie bus administruojami. 

Iš pradžių D.Leopoldas norėjo parengti du Tokijo olimpiečius – moterį ir vyrą. Bet dabar apetitas išaugo. „Visiems sakau, kad aš dar jaunas, alkanas, ne viską gyvenime pasiekiau. Noriu tai padaryti šiandieną ir iš karto viską pasiekti. Bet žinau, kad reikia būti kantriam“, – savo planų neslepia D.Leopoldas.

Talentų yra, bet nėra pinigų  

Su didžiuoju sportu atsisveikinus Vilijai Sereikaitei ir Aušrinei Trebaitei sunkios dienos atėjo tempo rungčių dviratininkėms. Prasidėjus kartų kaitai lydere tapo 2016 m. Europos jaunių čempionė ir 2017 m. Europos jaunimo vicečempionė O.Baleišytė, kuri per Pasaulio taurės pirmojo etapo varžybas Pruškove, nors rungtyniavo sirguliuodama, skrečo rungtyje pelnė bronzą. Ji vienintelė didelio meistriškumo tempo rungčių dviratininkė, tad treneriui A.Jakimavičiui bei „El-Eko Sport“ vadovui B.Pliavgai tai pats didžiausias galvos skausmas. 
 
„Sportininkė tikrai stipri, bet neturime už ką jos vežioti į Pasaulio taurės varžybas. A.Trebaitei metams buvo suplanuoti pinigai kelionėms į Pasaulio taurės varžybas, bet ji baigė sportuoti. Vietoje jos dabar važinėja Olivija, bet mums tų pinigų niekas neduoda, nors sportininkė atstovauja Lietuvai ir tarp 400 reitinge esančių pasaulio dviratininkių užima dvyliktą vietą. Per Pasaulio taurės pirmojo etapo varžybas Pruškove tarp omniumo varžybų dalyvių ji buvo dešimta. Į Mančesterį sportininkę dar išvežėme, pinigų sukrapščiau, o į kitus etapus – nežinau, kaip bus. Nedaug trūko, kad Olivija būtų įtraukta į Lietuvos olimpinio sporto centro pirmąją finansuojamų sportininkių sąrašą, bet kol kas yra už borto.  

Praėjusiais metais 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse ji pasiekė pasaulio jaunių rekordą. Bet kaip dviratininkei rengtis toliau, gerinti rezultatus? Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kuris Olivijai truputį padėjo. Dabar esame nei pakarti, nei paleisti. Nežinau, kaip padėti šiai perspektyviai dviratininkei, kuri stengsis iškovoti kelialapį į Tokijo olimpinių žaidynių omniumo varžybas“, – nuoskaudos neslepia tempo rungčių rinktinės vyr. treneris A.Jakimavičius.

Jos mama ir trenerė Solveiga Baleišytė rengiasi imti paskolą iš banko. Treneris A.Jakimavičius vieną paskolą sporto reikmėms jau yra paėmęs, bet jos dar negrąžino, todėl kitos imti negali. 
 
Šių specialistų grupėje treniruojasi 16 dviratininkių, kurias irgi reikia išlaikyti. Arūnė Savičiūtė ir Viktorija Šumskytė, prieš porą metų atvykusios iš Pakruojo, šiemet per pasaulio jaunių čempionatą komandinio sprinto lenktynėse buvo šeštos. Yra ir daugiau gabių mergaičių.

Visas dviratininkes A.Jakimavičius treniruoja kartu su S.Baleišyte ir Egle Zablockyte. „Dabar pats sunkiausias laikas, nežinau, kaip mums išgyventi iki naujųjų metų. Turime gerų tempo rungčių dviratininkių, tik joms reikalinga pagalba“, – sako A.Jakimavičius.
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
LKF rėmėjų gretas papildė nauja įmonė
2017 12 13
Rėmėjas
Įvairaus amžiaus krepšinio rinktinių aprangas gaminanti įmonė nuo šiol prisidės ir prie kitų LKF vykdomų projektų.
"Vyčio" treneris kepa ir tortus
2017 12 13
NKL
Romano Brazdauskio talentai krepšinio aikštele neapsiriboja. Šiuo metu trenerio darbą dirbantis buvęs krepšininkas – didelis kulinarijos entuziastas.
MKL čempionate - intriguojanti dvikova
2017 12 13
MKL
Vilniuje krepšinio mėgėjai išvys šiurpuliukus keliantį komandų pristatymą ir visame pasaulyje pripažintos šokių grupės „ReD Foxes“ atstovių pasirodymus.
 
V. Borovskis lieka "Trakų" gretose
2017 12 12
A lyga
Pratęsti sutartį buvo vienas lengvesnių sprendimų mano karjeroje“, – sakė Valdemaras Borovskis.
LFF atsiribojo nuo nuteisto prezidento
2017 12 12
Bausmė
Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidento Gintaro Radavičiaus atstovavimas LFF Vykdomajame komitete buvo sustabdytas dėl teistumo.
A. Skerla palieka Vilniaus "Žalgirį"
2017 12 12
A lyga
„Kad ir kas dirbtų „Žalgiryje“, kartelė jiems užkelta labai aukštai. Čia nėra antros vietos, tik pirma", - atsisveikindamas kalbėjo Andrius Skerla.
Koja kojon – nuo paauglystės
2017 12 05
Žvilgsnis
Nuo paauglystės drauge: lengvatlečiai Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius metų sportininkų titulus skirtų vienas kitam.
Lietuviams neatsirado lygių pasaulyje
2017 12 05
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos sportininkai Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys dominavo Portugalijoje vykstančių IWAS pasaulio žaidynių rutulio stūmimo sektoriuje.
Sezono uždaryme – prizai ir gera nuotaika
2017 12 04
Iškilmės
Tradiciniame Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakare apibendrinti 2017-ieji ir pažvelgta į 2018-uosius.
 
Vietoj raketės į rankas ims keptuvę
2017 12 08
Iššūkis
Paklaustas, kokių savybių reikia norint tapti sportininku, tenisininkas Lukas Mugevičius pirmiausiai akcentuoja ne fizinius, o psichologinius duomenis.
Europos senjorų teniso elitas kovos Vilniuje
2017 12 08
Turnyras
Garsus krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, buvęs Latvijos premjeras Ivaras Godmanis. Tai tik du žinomi teniso mėgėjai, bandę jėgas turnyre Vilniuje.
Lietuviai ir estai kovos Šiauliuose
2017 12 05
Daviso taurė
Daviso taurės turnyro mačui su Estijos rinktine lietuviai pasirinko Šiaulių teniso mokyklą. Varžybos pirmą kartą vyks pagal naują formatą.
Vilniuje - tarptautinis sambo turnyras
2017 12 13
Sambo
Į Vilnių šeštadienį atvyks geriausi jaunieji Lietuvos ir kaimyninių šalių imtynininkai, kurie varžysis dr. Pranciškaus Eigmino vardo sambo turnyre.
Nauja jėga graplingo pasaulyje auga pajūryje
2017 12 12
Graplingo imtynės
Klaipėda iki šiol garsėjo Kovos menų namų auklėtinių pergalėmis. R.Zeniauskas įsitikinęs, kad “Liūtams” uostamiestyje vietos užteks.
Lietuviams - trys pasaulio čempionų titulai
2017 12 10
Karatė
Lietuvos karatė kovotojų laimikis Kiokušin pasaulio sąjungos (KWU) pasaulio čempionate: 3 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos medaliai.
 
Geriausi - S. Krupeckaitė ir G. Bagdonas
2017 12 12
Geriausieji
Metų dviratininke antrą kartą iš eilės tapo Simona Krupeckaitė, o vyrų gretose geriausiu išrinktas trečdalį visų balsų surinkęs Gediminas Bagdonas.
Čilėje – skambiausia karjeros pergalė
2017 12 11
Trekas
Lietuvos dviratininkas Vasilijus Lendelis, palikęs už nugaros du pasaulio čempionus, triumfavo treko planetos tautės etapo Santjage sprinto lenktynėse.
Čilės ligoninėje neprarado geros nuotaikos
2017 12 10
Trekas
Treke kepinant karščiui S.Krupeckaitė pasaulio taurės etape Čilėje iškovojo 5-ąją vietą sprinte, o O.Baleišytė pateko į griūtį ir atsidūrė ligoninėje.
Rankinio šeimoje – skaudi netektis
2017 12 12
Netektis
Praėjusią naktį kovą su sunkia liga pralaimėjo ir anapilin iškeliavo Alytaus rankinio patriarchas Jonas Jonuška.
Rankinio lygoje – svečių pergalės
2017 12 09
Lietuvos lyga
Varėnoje šeimininkus įveikė SM „Dubysos-Gubernijos“ rankininkai, o „Utenoje“ pergale džiaugėsi HC „Vilnius“.
Įsibėgėję kauniečiai parklupdė ir čempionus
2017 12 06
Lietuvos lyga
Lietuvosrankinio lyderių akistatoje Klaipėdoje „Granitas-Karys“ parklupdė „Dragūną“. Kauniečiai vieninteliai šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.
 
Dėl taurės kovos Raseiniuose
2017 12 13
Taurė
Savaitgalį Raseiniuose susigrums 4 stipriausios Lietuvos tinklinio ekipos, kurios kovos dėl LTF Didžiosios taurės.
Taurę pirmą kartą iškovojo alytiškės
2017 12 11
Taurė
Lietuvos tinklinio federacijos moterų taurė atiteko Alytaus "Prekybos-Paramos" komanda. Ji šį trofėjų iškovojo pirmą kartą klubo istorijoje.
Lietuvos tinklininkai pastebimi svetur
2017 12 07
Legionieriai
Galingomis atakomis pasižymintis tinklininkas Andžejus Savostenokas Prancūzijoje pasigenda lyderio vaidmens.
"TopGear" skelbia meta automobilio rinkimus
2017 12 13
Rinkimai
Metų automobilio rinkimuose dalyvaus ir vos keliolika tūkstančių kainuojantys miesto automobiliukai, ir dešimt kartų brangesni galiūnai.
Nematomi Dakaro spąstai - hipoksija
2017 12 13
Dakaras
"Nuolatinis galvos skausmas tapo kone normalia būsena“, – pasakoja „General Financing team Pitlane“ komandos šturmanas Sebastianas Rozwadowskis.
Žiemos taurė prasidės Vilniuje
2017 12 13
Kartingai
Žiemos lenktynės yra ir puiki vairavimo technikos mokykla visiems lenktynininkams, mat ant šalto asfalto kartingai važiuoja nestabiliai.
 
Likimą lems mačas su Ukraina
2017 12 13
Ledo ritulys
Lietuvos U20 ledo ritulininkai pralaimėjo ir lenkams, o dėl vietos išsaugojimo IB divizione kovos su Ukrainos bendraamžiais.
Lietuviai prieš italus suklupo po pratęsimo
2017 12 12
Ledo ritulys
Lietuvos U-20 rinktinė 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) nusileido Italijos U-20 rinktinei ir tapo paskutine IB diviziono komanda.
Lietuviams - pagrindinių varžovų iššūkis
2017 12 12
Ledo ritulys
Varžovo apžvalga: Lietuvos U20 ledo ritulininkų varžovų iš Italijos lyderiai, stipriosios pusės ir praeities dvikovos.
Įspūdingas startas: auksas ir bronza
2017 12 13
Plaukimas
Lietuvos plaukikai galingai pradėjo Europos čempionatą: Rūta Meilutytė iškovojo auksą, šalies rekordą pasiekęs Danas Rapšys – bronzą.
Lietuvos čempionate - kelmiškių pergalės
2017 12 13
Lietuvos čempionatas
Lietuvos tinklinio čempionate lyderės poziciją išsaugojo "Sūduva", o dvi pergales iš eilės pasiekė "Etovio" komanda.
Dėl medalių kovos R. Meilutytė ir D. Rapšys
2017 12 13
Plaukimas
Lietuvių startai Europos plaukimo čempionate: R.Meilutytė ir D.Rapšys kovos dėl medalių, kitiems sėkmė nesišypsojo.
 
Iškilioms asmenybėms - pagerbimas Kaune
2017 12 13
Pagerbimas
Jubiliačių pasveikinti ir perduoti garbingus apdovanojimus atvyko gausus būrys buvusių bendražygių ir įvairių organizacijų atstovų.
Boksininko galimybes vertino mokslininkai
2017 12 13
Technologijos
Profesionalo keliu pasukęs Europos bokso čempionas Eimantas Stanionis, grįžęs į Lietuvą iš JAV, patraukė į LSU, kur pateko į mokslininkų rankas (VIDEO).
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2017 12 12
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje apdovanoti sporto žurnalistai, sportininkai ir organizacijos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas