Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. lapkričio 20 d. 18:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių

Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Apdovanojimai Alytuje buvo įteikti ir geriausiųjų metų ėjikų treneriams Gražinai Goštautaitei, Kastyčiui Paviloniui bei Juzefui Romankovui, taip pat daugybei kitų sportiniam ėjimui nusipelniusių žmonių: Juozui Skernevičiui, Juozui Genevičiui, Romui Jurgelevičiui, Žibutei Jankauskaitei, Aloyzui Bliūdžiui, Robertui Kaseliui, Valdui Kučinskui, jubiliejus šventusiems Sadai Eidikytei-Bukšnienei ir Justinui Vasiliauskui, kitiems. 
 
Padėkota ir Alytaus savivaldybės merui  Vytautui Grigaravičiui, vicemerei Valei Gibienei, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Silvijai Peštenienei, Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjui Adomui Andrušaičiui, kitiems, daug prisidėjusiems Alytuje rengiant tarptautines tradicines sportinio ėjimo varžybas. 
 
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos Garbės nario vardas suteiktas Kauno „Daisotros“ generaliniams direktoriui Edmundui Margeliui. 

Apdovanojimų ceremonijai vadovavo buvę garsūs Alytaus sportinio ėjimo meistrai Vida Šalčiūtė-Gadliauskienė ir Donatas Škarnulis. 

Visiems konferencijos dalyviams buvo įteikti trijų rūšių 2018 m. kalendoriai su daugybe ėjikų nuotraukų iš įvairių varžybų. 

KONFERENCIJA. Prieš šventinę dalį vyko Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos metų ataskaitos konferencija. 

Pranešimą skaitęs LSĖA prezidentas alytiškis K.Pavilonis įvertino šių metų pasiekimus, taip pat žvelgė į 2018-uosius, kurie Lietuvai bus ypač svarbūs -  sukaks 100 metų atkurtai valstybei. 

Ypatingai svarbūs LSĖA bus ir 2019-ieji – bus minima pirmųjų sportinio ėjimo varžybų 100–metis. Ta proga rengiamasi išleisti sportinio ėjimo istorinę knygą. 

 „Malonu matyti žilagalvius veteranus, tačiau ne visi sulauks šios įsimintinos datos. Liūdna ir skaudu, kad kai kas  jau paliko mus ir iškeliavo Anapilin.  Neseniai išlydėjome į paskutinę kelionę Rimantą Šimkevičių ir  Vytautą Žurnią.

Praėjusiais metaus buvau išrinktas ketveriems metams vadovauti Lietuvos ėjikų sambūriui. Džiaugiuosi, kad bendru sutelktu darbu esame matomi šalyje. Džiaugiuosi komanda, be kurios būtų sunku įgyvendinti visus sumanymus. Mūsų trenerių, teisėjų, organizatorių, veteranų veikla ne visada  yra ryškiai viešinama - dominuoja sportininkas, o treneris, organizatorius ar veteranas lieka šešėlyje. Pamirštami pirmieji treneriai, kurie surado atletą ir jį atvedė į ėjimo takelį, kurie tarptautinėje arenoje garsino savo valstybę“, - kalbėjo K. Pavilonis. 
 
LSĖA prezidentas akcentavo, kad šie metai yra pirmieji po olimpinių žaidynių,  prasidėjo kartų kaita. Į veteranų gretas įsirašė viena žymiausių Lietuvos ėjikų Kristina Saltanovič.  Atrodo, kad iš sporto galutinai pasitraukė Neringa Aidietytė, baigė sportuoti Ričadas Rekstas,  kol kas nesitreniruoja Marius Šavelskis.

BRANDI PAMAINA. Tačiau gyvenimas vietoje nestovi. Suaugusiųjų grupėje nėra vakuumo. Į rinktinę greitu žingsniu įsiveržė Pabradės trenerio Viktoro Meškausko ėjikai: seserys Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės, Artūras Mastianica, Genadijus Kozlovskis. 

„Tai - mūsų geriausiųjų ėjikų brandi pamaina. Viliamės, jog paskutinio žodžio netarė  Brigita Virbalytė, Marius Žiūkas, Tadas Šuškevičius“, - kalbėjo K. Pavilonis. 

Pačią svariausią pergalę šiemet iškovojo Lietuvos ėjikių komanda (B. Virbalytė-Dimšienė, Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei K. Saltanovič), kuri per Europos sportinio ėjimo  komandinį čempionatą  Čekijoje  pasipuošė bronzos medaliais.    

Asmeninėje įskaitoje B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 8-a. Tose pačiose varžybose maloniai nudžiugino Marius Žiūkas, užėmęs penktąją vietą.  

Pasak K. Pavilonio, Marius žiemą buvo treniruočių stovykloje ir dar kartą sau ir visiems įrodė, jog tarp mėgėjų pasaulyje neturi sau lygių. LSĖA jam siūlė pabandyti bent metus padirbėti profesionaliai, tačiau to neįvyko.   

Lenkijoje per Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą puikiai pasirodė Ž.Vaiciukevičiūtė, iškovojusi bronzos medalį. Tai aukščiausia Lietuvos ėjikų iškovota vieta tokiose varžybose. 

Londone per pasaulio čempionatą B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 16–ta . Ji liko patenkinta užimta vieta, tačiau  jos treneris K. Pavilonis – ne.
 
Ėjikai jau galvoja apie Tokijo olimpines žaidynes. Tikimasi, jog moterys pelnys tris, o vyrai – vieną arba du kelialapius. „Mūsų ėjikų jau nevargina olimpinių normatyvų vykdymas.  Tik ar juos tenkina būti tik dalyviais?“, - klausė K. Pavilonis. 


PLĖTRA. Jaunuosius ėjikus ugdantis Juzefas Romankovas pasidžiaugė, kad Vilniaus Ozo gimnazijoje yra suburta grupė. Joje yra ir penki Krakių (Kėdainių r.) ėjikai. Tai - kūno kultūros mokytojo–trenerio Roberto Kaselio, praeityje gero lygio ėjiko, surasti sportininkai. 
 
Mažoje, vos 300 moksleivių turinčioje mokykloje jis randa gabių vaikų, užkrečia sportiniu ėjimu, juos rengia ateities startams. 

Atgimsta ėjimas Klaipėdoje, ėjikus toliau sėkmingai ukdo Vilniaus, Kauno, Prienų, Druskininkų, Jonavos treneriai. 

Dar neužgeso ėjimas Birštone, smilksta buvusioje ėjimo kalvėje Alytuje. Tačiau, pasak K. Pavilonio, dabar šios rungties centras persikelia į Švenčionių rajoną, kur užaugo ne vienas pajėgus ėjikas.  

Tačiau įžymusis praeityje ėjikas kaunietis Valdas Kazlauskas atkreipė dėmesį į tai, jog sportinio ėjimo geografija neišsiplėtė tiek, kad apimtų dar daugiau šalies.  Jis irgi bandė prie tos plėtros prisidėti. Tačiau nei Akmenėje, nei Kaišiadoryse sportinis ėjimas neprigijo. „Labai gaila, kad mūsų sukauptos patirties nėra kam perduoti. Jeigu į darbą pritrauktume daugiau jaunų trenerių, būtų smagiau visiems“, - teigė V. Kazlauskas.  
 
PAGALBININKAI. Jauniems ėjikams padeda atsiskleisti, o vyresniems negaili patarimų prof. Juozas Skernevčius, kuriam entuziazmo, darbštumo gali pavydėti daug jaunesni, ir jo mokslinė brigada.  

Jis gyrė teisėjus, vadovaujamus kauniečio Aloyzo Bliūdžiaus, akcentuodamas, jog ne veltui lenkai ar baltarusiai sako, jeigu „praeini patikrą Alytuje“, galima drąsiai siųsti ėjikus į olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus.  

Puikiai dirba alytiškių teisėjų brigada: alytiškiai Žibutė Jankauskaitė, Regina Kasparavičienė, Valdas Kučinskas.  

Savo tradicines tarptautines varžybas rengia Birštonas, Druskininkai, Alytus. Kitais metais alytiškiai jau 44 –ą kartą rengs Europos Iššūkio varžybas.  

Kitais metais bus surengtos dar vienos varžybos Simne (Alytaus r.), sugrįžtama į devinto dešimtmečio formatą. Pirmą dieną vyks ilgų nuotolių (10 km, 20 km), o  kitą – trumpų (3-5 km) nuotolių varžybos. 

Ataskaitos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Rimantas Mikaitis pasidžiaugė ypač sėkmingu Lietuvos lengvaatlečių sezonu, kokio jau seniai nebūta, nemažai gražių žodžių skyrė sportinio ėjimo atstovams.  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ - per žingsnį nuo pusfinalio
2018 05 24
LKL
Kauno „Žalgiris“ užtikrinta pergale 96:75 Kėdainiuose prieš "Nevėžį" ketvirtfinalyje pažymėjo sugrįžimą į „Betsafe-LKL“ čempionato kovas.
Aistruoliams siūlo įspūdingą prizą
2018 05 24
LKL
"Lietuvos ryto" ir "Neptūno" akistatoje aistruolių lauks unikali galimybė išvysti rungtynių užkulisius bei kilni misija.
LKL vadovai priėmė kolegas iš Kinijos
2018 05 24
Bendradarbiavimas
Pernai lapkritį bendradarbiavimo sutartį pasirašiusios Lietuvos ir Kinijos krepšinio lygos šią vasarą ketina įgyvendinti pirmus bendrus planus.
 
Palangoje kritusi „Jonava“ lieka paskutinė
2018 05 24
A lyga
Ir pakeitusią trenerį „Jonavą“ persekioja nesėkmės A lygoje. Šį kartą jonaviškiai buvo priversti pripažinti „Palangos“ pranašumą.
Jaunasis talentas - „Hellas“ peržiūroje
2018 05 24
Peržiūra
Trečiadienį A lygoje sužaidęs 90 minučių, „Trakų“ saugas Justinas Marazas ketvirtadienį mindžikavo oro uoste, kur laukė, galbūt, gyvenimo kelionės.
Patarė ne svajoti, bet sunkiai dirbti
2018 05 24
Ugdymas
Lietuvoje viešinti futbolo specialistas akcentavo, kad teisingam jauno žaidėjo ugdymo procesui organizuoti būtinos žinios ir planavimas.
„Cosma“ kyla į kovą
2018 05 24
Lengvoji atletika
Prestižinėse varžybose dalyvausiantis pajėgiausias Lietuvos lengvosios atletikos klubas yra pajėgiausios sudėties jo istorijoje.
Lengvaatlečių varžybose – rankininkų rekordai
2018 05 23
Žaidynės
Vilniaus gimnazistų sporto žaidynėse ketvirtus metus iš eilės komandų įskaitoje triumfavo Simono Daukanto gimnazijos atstovai.
Bėgikių tikslas - olimpinės žaidynės
2018 05 23
Bėgimas
Svajonė ar realybė? Lietuvos bėgikių estafetės komanda sieks prasibrauti į olimpines žaidynes.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Lietuvis teisėjaus jaunimo olimpiadoje
2018 05 24
Boksas
Gintaras Šniukšta tapo pirmuoju Lietuvos bokso teisėju, dirbsiančiu jaunimo olimpinėse žaidynėse.
Švedijoje – visų spalvų apdovanojimai
2018 05 22
Imtynės
Europos Šiaurės šalių imtynių čempionate lietuvės iškovojo penkis medalius.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2018 05 22
MTB
Druskininkuose sekmadienį prasidėjo 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas.
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
Kaune pagerbti geriausi rankininkai
2018 05 24
Rankinis
Oficialiame Lietuvos vyrų bei moterų rankinio lygų uždaryme buvo pagerbti nugalėtojai ir prizininkai, apdovanoti geriausi šalies metų rankininkai.
„Dragūnui“ norisi didesnių iššūkių
2018 05 21
Žvilgsnis
„Kartais susidaro įspūdis, kad mes jau išaugome savo kelnaites ir norisi didesnių iššūkių, bent jau man kaip treneriui“, - tegia treneris A.Juškėnas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
 
Džiaugiasi Prancūzijos elite įgyta patirtimi
2018 05 23
Moterų tinklinis
Viena geriausių Lietuvos tinklininkių Monika Šalkutė šį sezoną išbandė savo jėgas aukščiausioje Prancūzijos lygoje.
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
10 įdomių „Formula Junior“ faktų
2018 05 24
Lenktynės
Birželio 3 d. Lietuvoje įvyks įdomus automobilių sporto renginys – „Nemuno Žiedo“ trasoje Kačerginėje lenktyniaus net 40 dar nematyti bolidų.
Žurnalistų ralyje laukia užsieniečių desanto
2018 05 23
Ralis
Italas Federico Baglini "Press ralyje" išsikėlė tikslą: nelikti paskutiniu.
Kačerginėje rungsis ir Dakaro dalyviai
2018 05 23
Enduro
Visos dienos renginio motociklininkams „Moto Fiesta“ metu vyks enduro varžybos „Moto 5“, kuriose susirinks stipriausi sportininkai
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Savivaldybėms – išskirtinė galimybė
2018 05 24
Projektas
Olimpiečiai ir kiti žinomi sporto ir pramogų pasaulio atstovai Vilniaus Vingio parke pristatė dovaną aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.
Sportininkų azartas žavėjo žiūrovus
2018 05 24
Kanupolas
Alytaus kanupolininkai varžėsi Vokietijos ir pačių organizuotose varžybose Lietuvos vandenyse.
Atrankos barjerą įveikė visos lietuvės
2018 05 23
Penkiakovė
Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas.
 
Sporto meistrai dalinosi patirtimi
2018 05 24
Žvilgsnis
Vilniaus r. Guopstų kaime esančioje Jėzuitų gimnazijos poilsio bazėje vyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ narių susirinkimas-seminaras.
Palangoje karaliaus sportas
2018 05 24
Anonsas
Palangoje tris dienas vyks tradicinis festivalis „Sportas visiems“. Čia rinksis ir draugijos „Žalgiris“ žaidynių rajonų grupės finalinių varžybų dalyviai.
Geriausias kadras užfiksuotas ant ledo
2018 05 24
Konkursas
Geriausios balandžio mėnesio sporto nuotraukos rinkimuose dalyvavo 13 fotografų. Nugalėtoju tapo Lukas Bartkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas