Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. lapkričio 20 d. 18:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių

Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Apdovanojimai Alytuje buvo įteikti ir geriausiųjų metų ėjikų treneriams Gražinai Goštautaitei, Kastyčiui Paviloniui bei Juzefui Romankovui, taip pat daugybei kitų sportiniam ėjimui nusipelniusių žmonių: Juozui Skernevičiui, Juozui Genevičiui, Romui Jurgelevičiui, Žibutei Jankauskaitei, Aloyzui Bliūdžiui, Robertui Kaseliui, Valdui Kučinskui, jubiliejus šventusiems Sadai Eidikytei-Bukšnienei ir Justinui Vasiliauskui, kitiems. 
 
Padėkota ir Alytaus savivaldybės merui  Vytautui Grigaravičiui, vicemerei Valei Gibienei, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Silvijai Peštenienei, Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjui Adomui Andrušaičiui, kitiems, daug prisidėjusiems Alytuje rengiant tarptautines tradicines sportinio ėjimo varžybas. 
 
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos Garbės nario vardas suteiktas Kauno „Daisotros“ generaliniams direktoriui Edmundui Margeliui. 

Apdovanojimų ceremonijai vadovavo buvę garsūs Alytaus sportinio ėjimo meistrai Vida Šalčiūtė-Gadliauskienė ir Donatas Škarnulis. 

Visiems konferencijos dalyviams buvo įteikti trijų rūšių 2018 m. kalendoriai su daugybe ėjikų nuotraukų iš įvairių varžybų. 

KONFERENCIJA. Prieš šventinę dalį vyko Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos metų ataskaitos konferencija. 

Pranešimą skaitęs LSĖA prezidentas alytiškis K.Pavilonis įvertino šių metų pasiekimus, taip pat žvelgė į 2018-uosius, kurie Lietuvai bus ypač svarbūs -  sukaks 100 metų atkurtai valstybei. 

Ypatingai svarbūs LSĖA bus ir 2019-ieji – bus minima pirmųjų sportinio ėjimo varžybų 100–metis. Ta proga rengiamasi išleisti sportinio ėjimo istorinę knygą. 

 „Malonu matyti žilagalvius veteranus, tačiau ne visi sulauks šios įsimintinos datos. Liūdna ir skaudu, kad kai kas  jau paliko mus ir iškeliavo Anapilin.  Neseniai išlydėjome į paskutinę kelionę Rimantą Šimkevičių ir  Vytautą Žurnią.

Praėjusiais metaus buvau išrinktas ketveriems metams vadovauti Lietuvos ėjikų sambūriui. Džiaugiuosi, kad bendru sutelktu darbu esame matomi šalyje. Džiaugiuosi komanda, be kurios būtų sunku įgyvendinti visus sumanymus. Mūsų trenerių, teisėjų, organizatorių, veteranų veikla ne visada  yra ryškiai viešinama - dominuoja sportininkas, o treneris, organizatorius ar veteranas lieka šešėlyje. Pamirštami pirmieji treneriai, kurie surado atletą ir jį atvedė į ėjimo takelį, kurie tarptautinėje arenoje garsino savo valstybę“, - kalbėjo K. Pavilonis. 
 
LSĖA prezidentas akcentavo, kad šie metai yra pirmieji po olimpinių žaidynių,  prasidėjo kartų kaita. Į veteranų gretas įsirašė viena žymiausių Lietuvos ėjikų Kristina Saltanovič.  Atrodo, kad iš sporto galutinai pasitraukė Neringa Aidietytė, baigė sportuoti Ričadas Rekstas,  kol kas nesitreniruoja Marius Šavelskis.

BRANDI PAMAINA. Tačiau gyvenimas vietoje nestovi. Suaugusiųjų grupėje nėra vakuumo. Į rinktinę greitu žingsniu įsiveržė Pabradės trenerio Viktoro Meškausko ėjikai: seserys Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės, Artūras Mastianica, Genadijus Kozlovskis. 

„Tai - mūsų geriausiųjų ėjikų brandi pamaina. Viliamės, jog paskutinio žodžio netarė  Brigita Virbalytė, Marius Žiūkas, Tadas Šuškevičius“, - kalbėjo K. Pavilonis. 

Pačią svariausią pergalę šiemet iškovojo Lietuvos ėjikių komanda (B. Virbalytė-Dimšienė, Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei K. Saltanovič), kuri per Europos sportinio ėjimo  komandinį čempionatą  Čekijoje  pasipuošė bronzos medaliais.    

Asmeninėje įskaitoje B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 8-a. Tose pačiose varžybose maloniai nudžiugino Marius Žiūkas, užėmęs penktąją vietą.  

Pasak K. Pavilonio, Marius žiemą buvo treniruočių stovykloje ir dar kartą sau ir visiems įrodė, jog tarp mėgėjų pasaulyje neturi sau lygių. LSĖA jam siūlė pabandyti bent metus padirbėti profesionaliai, tačiau to neįvyko.   

Lenkijoje per Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą puikiai pasirodė Ž.Vaiciukevičiūtė, iškovojusi bronzos medalį. Tai aukščiausia Lietuvos ėjikų iškovota vieta tokiose varžybose. 

Londone per pasaulio čempionatą B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 16–ta . Ji liko patenkinta užimta vieta, tačiau  jos treneris K. Pavilonis – ne.
 
Ėjikai jau galvoja apie Tokijo olimpines žaidynes. Tikimasi, jog moterys pelnys tris, o vyrai – vieną arba du kelialapius. „Mūsų ėjikų jau nevargina olimpinių normatyvų vykdymas.  Tik ar juos tenkina būti tik dalyviais?“, - klausė K. Pavilonis. 


PLĖTRA. Jaunuosius ėjikus ugdantis Juzefas Romankovas pasidžiaugė, kad Vilniaus Ozo gimnazijoje yra suburta grupė. Joje yra ir penki Krakių (Kėdainių r.) ėjikai. Tai - kūno kultūros mokytojo–trenerio Roberto Kaselio, praeityje gero lygio ėjiko, surasti sportininkai. 
 
Mažoje, vos 300 moksleivių turinčioje mokykloje jis randa gabių vaikų, užkrečia sportiniu ėjimu, juos rengia ateities startams. 

Atgimsta ėjimas Klaipėdoje, ėjikus toliau sėkmingai ukdo Vilniaus, Kauno, Prienų, Druskininkų, Jonavos treneriai. 

Dar neužgeso ėjimas Birštone, smilksta buvusioje ėjimo kalvėje Alytuje. Tačiau, pasak K. Pavilonio, dabar šios rungties centras persikelia į Švenčionių rajoną, kur užaugo ne vienas pajėgus ėjikas.  

Tačiau įžymusis praeityje ėjikas kaunietis Valdas Kazlauskas atkreipė dėmesį į tai, jog sportinio ėjimo geografija neišsiplėtė tiek, kad apimtų dar daugiau šalies.  Jis irgi bandė prie tos plėtros prisidėti. Tačiau nei Akmenėje, nei Kaišiadoryse sportinis ėjimas neprigijo. „Labai gaila, kad mūsų sukauptos patirties nėra kam perduoti. Jeigu į darbą pritrauktume daugiau jaunų trenerių, būtų smagiau visiems“, - teigė V. Kazlauskas.  
 
PAGALBININKAI. Jauniems ėjikams padeda atsiskleisti, o vyresniems negaili patarimų prof. Juozas Skernevčius, kuriam entuziazmo, darbštumo gali pavydėti daug jaunesni, ir jo mokslinė brigada.  

Jis gyrė teisėjus, vadovaujamus kauniečio Aloyzo Bliūdžiaus, akcentuodamas, jog ne veltui lenkai ar baltarusiai sako, jeigu „praeini patikrą Alytuje“, galima drąsiai siųsti ėjikus į olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus.  

Puikiai dirba alytiškių teisėjų brigada: alytiškiai Žibutė Jankauskaitė, Regina Kasparavičienė, Valdas Kučinskas.  

Savo tradicines tarptautines varžybas rengia Birštonas, Druskininkai, Alytus. Kitais metais alytiškiai jau 44 –ą kartą rengs Europos Iššūkio varžybas.  

Kitais metais bus surengtos dar vienos varžybos Simne (Alytaus r.), sugrįžtama į devinto dešimtmečio formatą. Pirmą dieną vyks ilgų nuotolių (10 km, 20 km), o  kitą – trumpų (3-5 km) nuotolių varžybos. 

Ataskaitos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Rimantas Mikaitis pasidžiaugė ypač sėkmingu Lietuvos lengvaatlečių sezonu, kokio jau seniai nebūta, nemažai gražių žodžių skyrė sportinio ėjimo atstovams.  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Po atkaklios kovos nusileido rusėms
2018 11 17
Moterų krepšinis
Lietuvos nacionalinė moterų krepšinio rinktinė patyrė ketvirtąją nesėkmę atrankos į šiemet vyksiantį Europos moterų krepšinio čempionatą varžybose.
„Juventus“ šventė pergalę namuose
2018 11 17
LKL
LKL rungtynėse Utenos „Juventus“ komanda namuose 78:67 (22:13, 19:11, 21:26, 16:17) nugalėjo Prienų „Skycop“ ekipą.
Išplėštas pratęsimas pergalės neatnešė
2018 11 16
Eurolyga
Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse po pratęsimo pralaimėjo „FC Barcelona Lassa“.
 
D. Šimkus: smagu debiutuoti, gaila dėl rezultato
2018 11 18
Rinktinė
Nacionalinėje rinktinėje debiutavęs saugas D. Šimkus džiaugėsi pirmosiomis rungtynėmis, bet buvo nusivylęs dėl jas apkartinusio rezultato.
E. Jankauskas: ši lyga mums per aukšta
2018 11 18
Rinktinė
Rinktinės treneris padėkojo daugiau nei 1000 kilometrų sukorusiems sirgaliams bei teigė, jog futbolininkams yra reikalingas palaikymas.
Prie tuščių tribūnų – skaudus smūgis
2018 11 17
Rinktinė
Edgaro Jankausko auklėtiniai Ploještyje vykusiose rungtynėse pralaimėjo Rumunijai 0:3.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Kautis namuose - malonumas ir atsakomybė
2018 11 18
Bušido
Bušido kovotojas Sergejus Maslobojevas: esame maža, bet labai stipri šalis.
Lietuviai dominavo bušido turnyre
2018 11 17
Bušido
Bušido turnyre Vilniuje - S. Maslobojevo pergalė, lietuvių dominavimas ir turko akibrokštas.
Lietuvos čempionate paaiškėjo finalininkai
2018 11 17
Boksas
Lietuvos bokso čempionate – lemiamos kovos dėl aukso.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
„Šviesa“ triumfavo EHF rungtynėse
2018 11 17
EHF taurė
Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai nugalėjo Norvegijos „Bodo HK“ klubą.
Pasitraukė iš EHF taurės turnyro
2018 11 17
Moterų rankinis
Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės pralaimėjo „Gomel“ (Baltarusija) ekipai ir nepateko į kitą etapą.
LRL – pergalės dviženkliu skirtumu
2018 11 17
LRL
LRL be intrigų: turnyrinės lentelės apačioje esantys HC "Utena" ir Panevėžio "Grifas" pralaimėjo HC "Vilnis" ir Alytaus "Varsa-Stronglasas".
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Startavo pergale prieš Izraelį
2018 11 17
Akmenslydis
Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė Europos čempionatą pradėjo pergale.
Varžybose Rusijoje – šešta vieta
2018 11 17
Dailusis čiuožimas
Ledo šokėjai A. Reed ir S. Ambrulevičius varžybose Rusijoje iškovojo šeštąją vietą.
Pergalę išplėšė paskutinę minutę
2018 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ komanda svečiuose 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Garbingo poelgio kaina - medalis
2018 11 18
Taekvondo
Lietuvos taekvondo rinktinės lyderė garbingu poelgiu paaukojo galimybę žengti tolyn ir atsisakė jau užtikrinto bronzos apdovanojimo.
Lietuviai tapo pasaulio vicečempionais
2018 11 18
Sportiniai šokiai
Šokėjai E. Sodeika ir I. Žukauskaitė Austrijoje vykusiame pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalius.
Lietuvei – pasaulio čempionato bronza
2018 11 17
Fitnesas
Kultūristė Kristina Narbutaitytė iškovojo pasaulio profesionalų čempionato bronzos medalį.
 
Apdovanojimuose - dėmesys jaunajai kartai
2018 11 18
Net trys iš šių metų Lietuvos buriuotojų apdovanojimų buvo susiję su jaunųjų buriuotojų skatinimu ir treniravimu.
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas