Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. lapkričio 20 d. 18:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių

Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Apdovanojimai Alytuje buvo įteikti ir geriausiųjų metų ėjikų treneriams Gražinai Goštautaitei, Kastyčiui Paviloniui bei Juzefui Romankovui, taip pat daugybei kitų sportiniam ėjimui nusipelniusių žmonių: Juozui Skernevičiui, Juozui Genevičiui, Romui Jurgelevičiui, Žibutei Jankauskaitei, Aloyzui Bliūdžiui, Robertui Kaseliui, Valdui Kučinskui, jubiliejus šventusiems Sadai Eidikytei-Bukšnienei ir Justinui Vasiliauskui, kitiems. 
 
Padėkota ir Alytaus savivaldybės merui  Vytautui Grigaravičiui, vicemerei Valei Gibienei, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Silvijai Peštenienei, Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjui Adomui Andrušaičiui, kitiems, daug prisidėjusiems Alytuje rengiant tarptautines tradicines sportinio ėjimo varžybas. 
 
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos Garbės nario vardas suteiktas Kauno „Daisotros“ generaliniams direktoriui Edmundui Margeliui. 

Apdovanojimų ceremonijai vadovavo buvę garsūs Alytaus sportinio ėjimo meistrai Vida Šalčiūtė-Gadliauskienė ir Donatas Škarnulis. 

Visiems konferencijos dalyviams buvo įteikti trijų rūšių 2018 m. kalendoriai su daugybe ėjikų nuotraukų iš įvairių varžybų. 

KONFERENCIJA. Prieš šventinę dalį vyko Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos metų ataskaitos konferencija. 

Pranešimą skaitęs LSĖA prezidentas alytiškis K.Pavilonis įvertino šių metų pasiekimus, taip pat žvelgė į 2018-uosius, kurie Lietuvai bus ypač svarbūs -  sukaks 100 metų atkurtai valstybei. 

Ypatingai svarbūs LSĖA bus ir 2019-ieji – bus minima pirmųjų sportinio ėjimo varžybų 100–metis. Ta proga rengiamasi išleisti sportinio ėjimo istorinę knygą. 

 „Malonu matyti žilagalvius veteranus, tačiau ne visi sulauks šios įsimintinos datos. Liūdna ir skaudu, kad kai kas  jau paliko mus ir iškeliavo Anapilin.  Neseniai išlydėjome į paskutinę kelionę Rimantą Šimkevičių ir  Vytautą Žurnią.

Praėjusiais metaus buvau išrinktas ketveriems metams vadovauti Lietuvos ėjikų sambūriui. Džiaugiuosi, kad bendru sutelktu darbu esame matomi šalyje. Džiaugiuosi komanda, be kurios būtų sunku įgyvendinti visus sumanymus. Mūsų trenerių, teisėjų, organizatorių, veteranų veikla ne visada  yra ryškiai viešinama - dominuoja sportininkas, o treneris, organizatorius ar veteranas lieka šešėlyje. Pamirštami pirmieji treneriai, kurie surado atletą ir jį atvedė į ėjimo takelį, kurie tarptautinėje arenoje garsino savo valstybę“, - kalbėjo K. Pavilonis. 
 
LSĖA prezidentas akcentavo, kad šie metai yra pirmieji po olimpinių žaidynių,  prasidėjo kartų kaita. Į veteranų gretas įsirašė viena žymiausių Lietuvos ėjikų Kristina Saltanovič.  Atrodo, kad iš sporto galutinai pasitraukė Neringa Aidietytė, baigė sportuoti Ričadas Rekstas,  kol kas nesitreniruoja Marius Šavelskis.

BRANDI PAMAINA. Tačiau gyvenimas vietoje nestovi. Suaugusiųjų grupėje nėra vakuumo. Į rinktinę greitu žingsniu įsiveržė Pabradės trenerio Viktoro Meškausko ėjikai: seserys Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės, Artūras Mastianica, Genadijus Kozlovskis. 

„Tai - mūsų geriausiųjų ėjikų brandi pamaina. Viliamės, jog paskutinio žodžio netarė  Brigita Virbalytė, Marius Žiūkas, Tadas Šuškevičius“, - kalbėjo K. Pavilonis. 

Pačią svariausią pergalę šiemet iškovojo Lietuvos ėjikių komanda (B. Virbalytė-Dimšienė, Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei K. Saltanovič), kuri per Europos sportinio ėjimo  komandinį čempionatą  Čekijoje  pasipuošė bronzos medaliais.    

Asmeninėje įskaitoje B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 8-a. Tose pačiose varžybose maloniai nudžiugino Marius Žiūkas, užėmęs penktąją vietą.  

Pasak K. Pavilonio, Marius žiemą buvo treniruočių stovykloje ir dar kartą sau ir visiems įrodė, jog tarp mėgėjų pasaulyje neturi sau lygių. LSĖA jam siūlė pabandyti bent metus padirbėti profesionaliai, tačiau to neįvyko.   

Lenkijoje per Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą puikiai pasirodė Ž.Vaiciukevičiūtė, iškovojusi bronzos medalį. Tai aukščiausia Lietuvos ėjikų iškovota vieta tokiose varžybose. 

Londone per pasaulio čempionatą B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 16–ta . Ji liko patenkinta užimta vieta, tačiau  jos treneris K. Pavilonis – ne.
 
Ėjikai jau galvoja apie Tokijo olimpines žaidynes. Tikimasi, jog moterys pelnys tris, o vyrai – vieną arba du kelialapius. „Mūsų ėjikų jau nevargina olimpinių normatyvų vykdymas.  Tik ar juos tenkina būti tik dalyviais?“, - klausė K. Pavilonis. 


PLĖTRA. Jaunuosius ėjikus ugdantis Juzefas Romankovas pasidžiaugė, kad Vilniaus Ozo gimnazijoje yra suburta grupė. Joje yra ir penki Krakių (Kėdainių r.) ėjikai. Tai - kūno kultūros mokytojo–trenerio Roberto Kaselio, praeityje gero lygio ėjiko, surasti sportininkai. 
 
Mažoje, vos 300 moksleivių turinčioje mokykloje jis randa gabių vaikų, užkrečia sportiniu ėjimu, juos rengia ateities startams. 

Atgimsta ėjimas Klaipėdoje, ėjikus toliau sėkmingai ukdo Vilniaus, Kauno, Prienų, Druskininkų, Jonavos treneriai. 

Dar neužgeso ėjimas Birštone, smilksta buvusioje ėjimo kalvėje Alytuje. Tačiau, pasak K. Pavilonio, dabar šios rungties centras persikelia į Švenčionių rajoną, kur užaugo ne vienas pajėgus ėjikas.  

Tačiau įžymusis praeityje ėjikas kaunietis Valdas Kazlauskas atkreipė dėmesį į tai, jog sportinio ėjimo geografija neišsiplėtė tiek, kad apimtų dar daugiau šalies.  Jis irgi bandė prie tos plėtros prisidėti. Tačiau nei Akmenėje, nei Kaišiadoryse sportinis ėjimas neprigijo. „Labai gaila, kad mūsų sukauptos patirties nėra kam perduoti. Jeigu į darbą pritrauktume daugiau jaunų trenerių, būtų smagiau visiems“, - teigė V. Kazlauskas.  
 
PAGALBININKAI. Jauniems ėjikams padeda atsiskleisti, o vyresniems negaili patarimų prof. Juozas Skernevčius, kuriam entuziazmo, darbštumo gali pavydėti daug jaunesni, ir jo mokslinė brigada.  

Jis gyrė teisėjus, vadovaujamus kauniečio Aloyzo Bliūdžiaus, akcentuodamas, jog ne veltui lenkai ar baltarusiai sako, jeigu „praeini patikrą Alytuje“, galima drąsiai siųsti ėjikus į olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus.  

Puikiai dirba alytiškių teisėjų brigada: alytiškiai Žibutė Jankauskaitė, Regina Kasparavičienė, Valdas Kučinskas.  

Savo tradicines tarptautines varžybas rengia Birštonas, Druskininkai, Alytus. Kitais metais alytiškiai jau 44 –ą kartą rengs Europos Iššūkio varžybas.  

Kitais metais bus surengtos dar vienos varžybos Simne (Alytaus r.), sugrįžtama į devinto dešimtmečio formatą. Pirmą dieną vyks ilgų nuotolių (10 km, 20 km), o  kitą – trumpų (3-5 km) nuotolių varžybos. 

Ataskaitos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Rimantas Mikaitis pasidžiaugė ypač sėkmingu Lietuvos lengvaatlečių sezonu, kokio jau seniai nebūta, nemažai gražių žodžių skyrė sportinio ėjimo atstovams.  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Druskininkuose sieks apginti titulą
2018 02 21
Konkursas
Greta Tamašauskaitė sieks apginti geriausios LMKL snaiperės titulą kovo 4-ąją Druskininkuose vyksiančios žvaigždžių dienos metu.
Kelionėje - nuo Pokemonų iki kulinarijos
2018 02 21
Kelionės
Marijampolės "Sūduvos" krepšininkės atskleidė, ką veikia kelionių į rungtynes metu.
Moksleviaims - neptūniečių juokeliai
2018 02 21
Susitikimas
Ar žinojote, kad „Neptūno“ krepšininkas Mindaugas Kačinas vaikystėje svajojo tapti taksistu, o Tomas Delininkaitis - policininku arba gaisrininku?
 
Ruoštis padeda ir psichologas iš Vokietijos
2018 02 21
U-17
Įvarčių skonį pajutusios lietuvės keturias dienas bendravo ir su psichologu, kuris merginoms padeda ruoštis Europos U17 čempionatui, kuris vyks Lietuvoje.
Lietuviams - elitinių rinktinių iššūkis
2018 02 21
Draugiškos rungtynės
Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė birželį išbandys jėgas su dviem 2018 metų pasaulio čempionato dalyvėmis – Lenkijos ir Irano komandomis.
Kauno derbyje - triuškinama "Vyčio" pergalė
2018 02 20
Salės futbolas
Centrinėje „Futsal A lygos“ 13-ojo turo akistatoje Kauno derbyje susirinkę žiūrovai intrigos neišvydo – šalies čempionas „Vytis“ 8:2 sutriuškino „Inkarą".
Su Lietuvos rekordu - į pasaulio čempionatą
2018 02 19
Bėgimas
Šveicarijoje Agnės Šerkšnienės pagerintas Lietuvos rekordas virto ir gimtadienio dovana, ir bilietu į pasaulio čempionatą.
Klaipėdoje - D. Dzindzaletaitės rekordas
2018 02 17
Lengvoji atletika
Šeštadienį baigėsi Klaipėdoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.
"Startą vertinu šimtu dešimčia"
2018 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate: klaipėdiečių sėkmė, rekordinis šuolis bei Modestos Morauskaitės pergalė.
 
Klaipėdoje - teniso taurės batalijos
2018 02 20
Taurė
Visą šventinį savaitgalį Klaipėdos Vakarų teniso arena skendo Lietuvos vėliavos spalvose.
Turėjęs iniciatyvą nusileido prancūzui
2018 02 12
Tenisas
Puikią sportinę formą demonstruojantis Ričardas Berankis nusileido prancūzui Pierre-Hugues Herbertui (ATP-76) ir baigė pasirodymą Roterdame.
Šimtmečio proga - teniso turnyras pajūryje
2018 02 09
Tenisas
Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga, organizatoriai kviečia prisidėti prie šventės ir dalyvauti „LT100-ečio Teniso Taurės" komandiniame dvejetų turnyre.
Lietuviui - nokautų eksperto iššūkis
2018 02 19
Bušido
Tarptautinio bušido turnyro "KOK'55 WORLD GP" pagrindinėje vakaro kovoje susikaus Sergejus Maslobojevas ir marokietis Noureddine'as Ajnaojus.
"Tokie nuotykiai nutinka ne kasmet"
2018 02 18
Graplingo imtynės
Kuo gyvos graplingo imtynė Klaipėdoje, pasakoja 2016 metų Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.
Lietuvos graplingas keičia kryptį
2018 02 12
Graplingo imtynės
"Anksčiau komandinės taurės varžybos vykdavo po Vilniaus ir Pakruojo atvirųjų čempionatų, šiemet tai pakeitėme", - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
 
Pristatyta „Lietuvos plento taurė“
2018 02 17
Kuluaruose
Artėjantį dviračių sporto sezoną aptarė devynių A grupės komandų nariai, kurie vėliau susirungė parodomosiose lenktynėse ant stacionarių dviračių.
Po pirmenybių - pokyčiai reitinguose
2018 01 26
Dviračiai
UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į penkis geriausiųjų dešimtukus.
Kovoja ir su varžovėmis, ir su jauduliu
2018 01 23
Trekas
„Nuo praėjusių metų spalį vykusio Europos čempionato jaučiuosi vis geriau ir geriau“, - teigia jau 34 Pasaulio taurės medalius iškovojusi S.Krupeckaitė.
Pusfinaliuose intrigos netrūko
2018 02 17
Taurė
Nors abejas LRF vyrų taurės turnyro pusfinalio kovas laimėjo išankstiniai favoritai, tačiau tiek Dragūnas“, tiek „Granitas–Karys“ turėjo daug vargo.
Pusfinalis - be staigmenų
2018 02 17
Rankinis
LRF moterų taurės finale susitiks "Garliavos-SC Cascada" ir "ACME-Žalgirio" rankininkės.
Į kovą stos visi sezono lyderiai
2018 02 15
Rankinis
Dėl LRF taurės Alytuje rungs Vilniaus "Šviesos", Klaipėdos "Dragūno", Kauno "Granito-Kario" ir vietos "Varsos-Stronglaso" rankininkai.
 
Į aštuntfinalį - tiesiausiu keliu
2018 02 21
Paplūdimio tinklinis
Pergalingas lietuvių žygis Irane tęsiasi - Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius įveikė visus priešininkus grupės varžybose ir žengė į atkrintamasias.
Pergalę prieš lyderius skyrė šimtmečiui
2018 02 20
Baltijos lyga
Baltijos čempionato titulą ginančią "Rakvere VK" ekipą įveikę raseiniškiai pergalę padovanojo Lietuvai.
Irane - sėkminga lietuvių kvalifikacija
2018 02 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis Irane iškopė į pagrindines varžybas.
Švedijos ralyje - sėkmingas lietuvių finišas
2018 02 19
Ralis
Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius sėkmingai pasiekė finišą Švedijos ralyje.
Švedijos ralyje lietuviai veržiasi į priekį
2018 02 18
Ralis
"Tiek įvairiausių incidentų per vieną ralio dieną neatsimenu", - kalbėjo bandroje Švedijos ralio lenktynininkų įskaitoje į viršų pašokęs Deividas Jocius.
Lietuviai - savo klasės dešimtuke
2018 02 17
Ralis
D. Jociaus ir D. Zvicevičiaus ekipažas WRC Švedijos ralyje šeštadienio greičio ruožuose gerino asmeninius rezultatus.
 
Slidinėjimo trasoje – mintys apie išgyvenimą
2018 02 21
Pjongčangas 2018
„Prašau, Modestai, negrįžk. Niekada“, - mintyse maldavo komandos draugo Mantas Strolia pragaru virtusiose olimpinėse komandų sprinto lenktynėse.
Kauniečiai taikysis į antrąją vietą
2018 02 21
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey" treneris Jevgenijus Čugajus: Klaipėdos „Baltija“ jau yra įrodžiusi, kad žaisti prieš ją reikia nuo pat pradžių nusiteikus rimtai.
Sugrįžęs vartininkas laimėti nepadėjo
2018 02 20
Ledo ritulys
Vartininko Elvino Karlos sugrįžimas į „Energiją pažymėtas atkaklia kova ir skaudžiu pralaimėjimu.
Iššūkis lietuviams - rungtynės su olandais
2018 02 21
Vandensvydis
Po Lietuvos vandensvydžio čempionato pirmo turo kovų dabar visas dėmesys sukoncentruotas į Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes su olandais.
Į priekį praleido tik rusus
2018 02 21
Kanupolas
Alytuje vyko tradicinis tarptautinis kanupolo turnyras „Alytaus taurė 2018“, kuriame puikiai pasirodė šeimininkų komandos.
Dominavo ir Europoje, ir Baltijos šalyse
2018 02 20
Šaudymas iš lanko
Meda Večkytė tapo Europos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempione, o jos tautiečiai pergales skynė ir Baltijos šalių čempionate.
 
Prezidentų kadencijas ribos nauja tvarka
2018 02 21
Federacijos
Antradienį Vilniuje įvyko Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) 2018 metų ataskaitinis suvažiavimas.
Netektis irkluotojų šeimoje
2018 02 19
Netektis
Baidarių ir kanojų irklavimo šeimoje – skaudi netektis: pirmadienio rytą staiga mirė įžymus Lietuvos baidarių irklavimo treneris Vytautas Narkevičius.
Neįgaliosioms atletėms - verslininko parama
2018 02 17
Rėmimas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertas Dargis Mažeikių triračių bėgikėms paaukojo 4000 eurų iš savo premijos ir asmeninių lėšų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas