Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. lapkričio 20 d. 18:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių

Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Apdovanojimai Alytuje buvo įteikti ir geriausiųjų metų ėjikų treneriams Gražinai Goštautaitei, Kastyčiui Paviloniui bei Juzefui Romankovui, taip pat daugybei kitų sportiniam ėjimui nusipelniusių žmonių: Juozui Skernevičiui, Juozui Genevičiui, Romui Jurgelevičiui, Žibutei Jankauskaitei, Aloyzui Bliūdžiui, Robertui Kaseliui, Valdui Kučinskui, jubiliejus šventusiems Sadai Eidikytei-Bukšnienei ir Justinui Vasiliauskui, kitiems. 
 
Padėkota ir Alytaus savivaldybės merui  Vytautui Grigaravičiui, vicemerei Valei Gibienei, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Silvijai Peštenienei, Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjui Adomui Andrušaičiui, kitiems, daug prisidėjusiems Alytuje rengiant tarptautines tradicines sportinio ėjimo varžybas. 
 
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos Garbės nario vardas suteiktas Kauno „Daisotros“ generaliniams direktoriui Edmundui Margeliui. 

Apdovanojimų ceremonijai vadovavo buvę garsūs Alytaus sportinio ėjimo meistrai Vida Šalčiūtė-Gadliauskienė ir Donatas Škarnulis. 

Visiems konferencijos dalyviams buvo įteikti trijų rūšių 2018 m. kalendoriai su daugybe ėjikų nuotraukų iš įvairių varžybų. 

KONFERENCIJA. Prieš šventinę dalį vyko Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos metų ataskaitos konferencija. 

Pranešimą skaitęs LSĖA prezidentas alytiškis K.Pavilonis įvertino šių metų pasiekimus, taip pat žvelgė į 2018-uosius, kurie Lietuvai bus ypač svarbūs -  sukaks 100 metų atkurtai valstybei. 

Ypatingai svarbūs LSĖA bus ir 2019-ieji – bus minima pirmųjų sportinio ėjimo varžybų 100–metis. Ta proga rengiamasi išleisti sportinio ėjimo istorinę knygą. 

 „Malonu matyti žilagalvius veteranus, tačiau ne visi sulauks šios įsimintinos datos. Liūdna ir skaudu, kad kai kas  jau paliko mus ir iškeliavo Anapilin.  Neseniai išlydėjome į paskutinę kelionę Rimantą Šimkevičių ir  Vytautą Žurnią.

Praėjusiais metaus buvau išrinktas ketveriems metams vadovauti Lietuvos ėjikų sambūriui. Džiaugiuosi, kad bendru sutelktu darbu esame matomi šalyje. Džiaugiuosi komanda, be kurios būtų sunku įgyvendinti visus sumanymus. Mūsų trenerių, teisėjų, organizatorių, veteranų veikla ne visada  yra ryškiai viešinama - dominuoja sportininkas, o treneris, organizatorius ar veteranas lieka šešėlyje. Pamirštami pirmieji treneriai, kurie surado atletą ir jį atvedė į ėjimo takelį, kurie tarptautinėje arenoje garsino savo valstybę“, - kalbėjo K. Pavilonis. 
 
LSĖA prezidentas akcentavo, kad šie metai yra pirmieji po olimpinių žaidynių,  prasidėjo kartų kaita. Į veteranų gretas įsirašė viena žymiausių Lietuvos ėjikų Kristina Saltanovič.  Atrodo, kad iš sporto galutinai pasitraukė Neringa Aidietytė, baigė sportuoti Ričadas Rekstas,  kol kas nesitreniruoja Marius Šavelskis.

BRANDI PAMAINA. Tačiau gyvenimas vietoje nestovi. Suaugusiųjų grupėje nėra vakuumo. Į rinktinę greitu žingsniu įsiveržė Pabradės trenerio Viktoro Meškausko ėjikai: seserys Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės, Artūras Mastianica, Genadijus Kozlovskis. 

„Tai - mūsų geriausiųjų ėjikų brandi pamaina. Viliamės, jog paskutinio žodžio netarė  Brigita Virbalytė, Marius Žiūkas, Tadas Šuškevičius“, - kalbėjo K. Pavilonis. 

Pačią svariausią pergalę šiemet iškovojo Lietuvos ėjikių komanda (B. Virbalytė-Dimšienė, Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei K. Saltanovič), kuri per Europos sportinio ėjimo  komandinį čempionatą  Čekijoje  pasipuošė bronzos medaliais.    

Asmeninėje įskaitoje B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 8-a. Tose pačiose varžybose maloniai nudžiugino Marius Žiūkas, užėmęs penktąją vietą.  

Pasak K. Pavilonio, Marius žiemą buvo treniruočių stovykloje ir dar kartą sau ir visiems įrodė, jog tarp mėgėjų pasaulyje neturi sau lygių. LSĖA jam siūlė pabandyti bent metus padirbėti profesionaliai, tačiau to neįvyko.   

Lenkijoje per Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą puikiai pasirodė Ž.Vaiciukevičiūtė, iškovojusi bronzos medalį. Tai aukščiausia Lietuvos ėjikų iškovota vieta tokiose varžybose. 

Londone per pasaulio čempionatą B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 16–ta . Ji liko patenkinta užimta vieta, tačiau  jos treneris K. Pavilonis – ne.
 
Ėjikai jau galvoja apie Tokijo olimpines žaidynes. Tikimasi, jog moterys pelnys tris, o vyrai – vieną arba du kelialapius. „Mūsų ėjikų jau nevargina olimpinių normatyvų vykdymas.  Tik ar juos tenkina būti tik dalyviais?“, - klausė K. Pavilonis. 


PLĖTRA. Jaunuosius ėjikus ugdantis Juzefas Romankovas pasidžiaugė, kad Vilniaus Ozo gimnazijoje yra suburta grupė. Joje yra ir penki Krakių (Kėdainių r.) ėjikai. Tai - kūno kultūros mokytojo–trenerio Roberto Kaselio, praeityje gero lygio ėjiko, surasti sportininkai. 
 
Mažoje, vos 300 moksleivių turinčioje mokykloje jis randa gabių vaikų, užkrečia sportiniu ėjimu, juos rengia ateities startams. 

Atgimsta ėjimas Klaipėdoje, ėjikus toliau sėkmingai ukdo Vilniaus, Kauno, Prienų, Druskininkų, Jonavos treneriai. 

Dar neužgeso ėjimas Birštone, smilksta buvusioje ėjimo kalvėje Alytuje. Tačiau, pasak K. Pavilonio, dabar šios rungties centras persikelia į Švenčionių rajoną, kur užaugo ne vienas pajėgus ėjikas.  

Tačiau įžymusis praeityje ėjikas kaunietis Valdas Kazlauskas atkreipė dėmesį į tai, jog sportinio ėjimo geografija neišsiplėtė tiek, kad apimtų dar daugiau šalies.  Jis irgi bandė prie tos plėtros prisidėti. Tačiau nei Akmenėje, nei Kaišiadoryse sportinis ėjimas neprigijo. „Labai gaila, kad mūsų sukauptos patirties nėra kam perduoti. Jeigu į darbą pritrauktume daugiau jaunų trenerių, būtų smagiau visiems“, - teigė V. Kazlauskas.  
 
PAGALBININKAI. Jauniems ėjikams padeda atsiskleisti, o vyresniems negaili patarimų prof. Juozas Skernevčius, kuriam entuziazmo, darbštumo gali pavydėti daug jaunesni, ir jo mokslinė brigada.  

Jis gyrė teisėjus, vadovaujamus kauniečio Aloyzo Bliūdžiaus, akcentuodamas, jog ne veltui lenkai ar baltarusiai sako, jeigu „praeini patikrą Alytuje“, galima drąsiai siųsti ėjikus į olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus.  

Puikiai dirba alytiškių teisėjų brigada: alytiškiai Žibutė Jankauskaitė, Regina Kasparavičienė, Valdas Kučinskas.  

Savo tradicines tarptautines varžybas rengia Birštonas, Druskininkai, Alytus. Kitais metais alytiškiai jau 44 –ą kartą rengs Europos Iššūkio varžybas.  

Kitais metais bus surengtos dar vienos varžybos Simne (Alytaus r.), sugrįžtama į devinto dešimtmečio formatą. Pirmą dieną vyks ilgų nuotolių (10 km, 20 km), o  kitą – trumpų (3-5 km) nuotolių varžybos. 

Ataskaitos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Rimantas Mikaitis pasidžiaugė ypač sėkmingu Lietuvos lengvaatlečių sezonu, kokio jau seniai nebūta, nemažai gražių žodžių skyrė sportinio ėjimo atstovams.  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
LKF rėmėjų gretas papildė nauja įmonė
2017 12 13
Rėmėjas
Įvairaus amžiaus krepšinio rinktinių aprangas gaminanti įmonė nuo šiol prisidės ir prie kitų LKF vykdomų projektų.
"Vyčio" treneris kepa ir tortus
2017 12 13
NKL
Romano Brazdauskio talentai krepšinio aikštele neapsiriboja. Šiuo metu trenerio darbą dirbantis buvęs krepšininkas – didelis kulinarijos entuziastas.
MKL čempionate - intriguojanti dvikova
2017 12 13
MKL
Vilniuje krepšinio mėgėjai išvys šiurpuliukus keliantį komandų pristatymą ir visame pasaulyje pripažintos šokių grupės „ReD Foxes“ atstovių pasirodymus.
 
V. Borovskis lieka "Trakų" gretose
2017 12 12
A lyga
Pratęsti sutartį buvo vienas lengvesnių sprendimų mano karjeroje“, – sakė Valdemaras Borovskis.
LFF atsiribojo nuo nuteisto prezidento
2017 12 12
Bausmė
Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidento Gintaro Radavičiaus atstovavimas LFF Vykdomajame komitete buvo sustabdytas dėl teistumo.
A. Skerla palieka Vilniaus "Žalgirį"
2017 12 12
A lyga
„Kad ir kas dirbtų „Žalgiryje“, kartelė jiems užkelta labai aukštai. Čia nėra antros vietos, tik pirma", - atsisveikindamas kalbėjo Andrius Skerla.
Koja kojon – nuo paauglystės
2017 12 05
Žvilgsnis
Nuo paauglystės drauge: lengvatlečiai Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius metų sportininkų titulus skirtų vienas kitam.
Lietuviams neatsirado lygių pasaulyje
2017 12 05
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos sportininkai Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys dominavo Portugalijoje vykstančių IWAS pasaulio žaidynių rutulio stūmimo sektoriuje.
Sezono uždaryme – prizai ir gera nuotaika
2017 12 04
Iškilmės
Tradiciniame Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakare apibendrinti 2017-ieji ir pažvelgta į 2018-uosius.
 
Vietoj raketės į rankas ims keptuvę
2017 12 08
Iššūkis
Paklaustas, kokių savybių reikia norint tapti sportininku, tenisininkas Lukas Mugevičius pirmiausiai akcentuoja ne fizinius, o psichologinius duomenis.
Europos senjorų teniso elitas kovos Vilniuje
2017 12 08
Turnyras
Garsus krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, buvęs Latvijos premjeras Ivaras Godmanis. Tai tik du žinomi teniso mėgėjai, bandę jėgas turnyre Vilniuje.
Lietuviai ir estai kovos Šiauliuose
2017 12 05
Daviso taurė
Daviso taurės turnyro mačui su Estijos rinktine lietuviai pasirinko Šiaulių teniso mokyklą. Varžybos pirmą kartą vyks pagal naują formatą.
Vilniuje - tarptautinis sambo turnyras
2017 12 13
Sambo
Į Vilnių šeštadienį atvyks geriausi jaunieji Lietuvos ir kaimyninių šalių imtynininkai, kurie varžysis dr. Pranciškaus Eigmino vardo sambo turnyre.
Nauja jėga graplingo pasaulyje auga pajūryje
2017 12 12
Graplingo imtynės
Klaipėda iki šiol garsėjo Kovos menų namų auklėtinių pergalėmis. R.Zeniauskas įsitikinęs, kad “Liūtams” uostamiestyje vietos užteks.
Lietuviams - trys pasaulio čempionų titulai
2017 12 10
Karatė
Lietuvos karatė kovotojų laimikis Kiokušin pasaulio sąjungos (KWU) pasaulio čempionate: 3 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos medaliai.
 
Geriausi - S. Krupeckaitė ir G. Bagdonas
2017 12 12
Geriausieji
Metų dviratininke antrą kartą iš eilės tapo Simona Krupeckaitė, o vyrų gretose geriausiu išrinktas trečdalį visų balsų surinkęs Gediminas Bagdonas.
Čilėje – skambiausia karjeros pergalė
2017 12 11
Trekas
Lietuvos dviratininkas Vasilijus Lendelis, palikęs už nugaros du pasaulio čempionus, triumfavo treko planetos tautės etapo Santjage sprinto lenktynėse.
Čilės ligoninėje neprarado geros nuotaikos
2017 12 10
Trekas
Treke kepinant karščiui S.Krupeckaitė pasaulio taurės etape Čilėje iškovojo 5-ąją vietą sprinte, o O.Baleišytė pateko į griūtį ir atsidūrė ligoninėje.
Rankinio šeimoje – skaudi netektis
2017 12 12
Netektis
Praėjusią naktį kovą su sunkia liga pralaimėjo ir anapilin iškeliavo Alytaus rankinio patriarchas Jonas Jonuška.
Rankinio lygoje – svečių pergalės
2017 12 09
Lietuvos lyga
Varėnoje šeimininkus įveikė SM „Dubysos-Gubernijos“ rankininkai, o „Utenoje“ pergale džiaugėsi HC „Vilnius“.
Įsibėgėję kauniečiai parklupdė ir čempionus
2017 12 06
Lietuvos lyga
Lietuvosrankinio lyderių akistatoje Klaipėdoje „Granitas-Karys“ parklupdė „Dragūną“. Kauniečiai vieninteliai šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.
 
Dėl taurės kovos Raseiniuose
2017 12 13
Taurė
Savaitgalį Raseiniuose susigrums 4 stipriausios Lietuvos tinklinio ekipos, kurios kovos dėl LTF Didžiosios taurės.
Taurę pirmą kartą iškovojo alytiškės
2017 12 11
Taurė
Lietuvos tinklinio federacijos moterų taurė atiteko Alytaus "Prekybos-Paramos" komanda. Ji šį trofėjų iškovojo pirmą kartą klubo istorijoje.
Lietuvos tinklininkai pastebimi svetur
2017 12 07
Legionieriai
Galingomis atakomis pasižymintis tinklininkas Andžejus Savostenokas Prancūzijoje pasigenda lyderio vaidmens.
"TopGear" skelbia meta automobilio rinkimus
2017 12 13
Rinkimai
Metų automobilio rinkimuose dalyvaus ir vos keliolika tūkstančių kainuojantys miesto automobiliukai, ir dešimt kartų brangesni galiūnai.
Nematomi Dakaro spąstai - hipoksija
2017 12 13
Dakaras
"Nuolatinis galvos skausmas tapo kone normalia būsena“, – pasakoja „General Financing team Pitlane“ komandos šturmanas Sebastianas Rozwadowskis.
Žiemos taurė prasidės Vilniuje
2017 12 13
Kartingai
Žiemos lenktynės yra ir puiki vairavimo technikos mokykla visiems lenktynininkams, mat ant šalto asfalto kartingai važiuoja nestabiliai.
 
Likimą lems mačas su Ukraina
2017 12 13
Ledo ritulys
Lietuvos U20 ledo ritulininkai pralaimėjo ir lenkams, o dėl vietos išsaugojimo IB divizione kovos su Ukrainos bendraamžiais.
Lietuviai prieš italus suklupo po pratęsimo
2017 12 12
Ledo ritulys
Lietuvos U-20 rinktinė 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) nusileido Italijos U-20 rinktinei ir tapo paskutine IB diviziono komanda.
Lietuviams - pagrindinių varžovų iššūkis
2017 12 12
Ledo ritulys
Varžovo apžvalga: Lietuvos U20 ledo ritulininkų varžovų iš Italijos lyderiai, stipriosios pusės ir praeities dvikovos.
Įspūdingas startas: auksas ir bronza
2017 12 13
Plaukimas
Lietuvos plaukikai galingai pradėjo Europos čempionatą: Rūta Meilutytė iškovojo auksą, šalies rekordą pasiekęs Danas Rapšys – bronzą.
Lietuvos čempionate - kelmiškių pergalės
2017 12 13
Lietuvos čempionatas
Lietuvos tinklinio čempionate lyderės poziciją išsaugojo "Sūduva", o dvi pergales iš eilės pasiekė "Etovio" komanda.
Dėl medalių kovos R. Meilutytė ir D. Rapšys
2017 12 13
Plaukimas
Lietuvių startai Europos plaukimo čempionate: R.Meilutytė ir D.Rapšys kovos dėl medalių, kitiems sėkmė nesišypsojo.
 
Iškilioms asmenybėms - pagerbimas Kaune
2017 12 13
Pagerbimas
Jubiliačių pasveikinti ir perduoti garbingus apdovanojimus atvyko gausus būrys buvusių bendražygių ir įvairių organizacijų atstovų.
Boksininko galimybes vertino mokslininkai
2017 12 13
Technologijos
Profesionalo keliu pasukęs Europos bokso čempionas Eimantas Stanionis, grįžęs į Lietuvą iš JAV, patraukė į LSU, kur pateko į mokslininkų rankas (VIDEO).
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2017 12 12
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje apdovanoti sporto žurnalistai, sportininkai ir organizacijos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas