sportas.info 2017 m. lapkričio 14 d. 13:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportas tampa socialinių pokyčių varikliu

„Lietuva labai maža, bet, turėdami didelę širdį ir sportinę dvasią, mes galime padėti kitiems", - teigia žinomus trenerius subūrusios akcijos rengėjai.

A. Mickevičiūtė-Butienė.
Organizatorių nuotr.
A. Mickevičiūtė-Butienė.
   
Vienas sportinio prakaito lašas gali padėti gauti vandens lašą skurdžiausių Afrikos regionų vaikams. Lietuva jungiasi prie UNICEF ir tarptautinės treniruočių programos kūrėjų „Les Mills“ akcijos – vieną dieną keturiolika šalies trenerių kvies sportuoti ir aukoti geriamo vandens neturintiems žmonėms įrengti vandens siurblius.

Treneriai – ir sporto, ir socialinių pokyčių vedliai

„Kad ir mažos aukos, sudėtos į vieną, sukuria didelius dalykus ir stebuklus“– įsitikinęs grupinių užsiėmimų treneris, aktorius Laurynas Paukštys.
 
Padėti skurstantiems savo šalyje ir užsienyje neatsisakantis treneris patyrė, kad žmonės renkasi sportuoti siekdami individualių tikslų, bet sportas pamažu tampa ir socialinių pokyčių varikliu. Būtent tokia yra kompanijos „Les Mills“, kurios sukurtas profesionalias treniruotes mėgsta vesti ir pats L. Paukštys, filosofija: padėti trečiojo pasaulio šalių žmonėms ir kurti sveikesnę, sportuojančią visuomenę išsivysčiusiose šalyse. 

Mūsų šalyje gal ir trūksta gero oro, nemažai žmonių gyvena atskirtyje, bet neišvysi tokio skurdo, kokį savo kelionėse į Egiptą matė daugkartinis Lietuvos sportinės aerobikos čempionas, sporto klubo Kaune „Fankas“ vadovas Andžejus Michmelis. „Tai galimybė mums, paprastiems Lietuvos žmonėms, treneriams, prisidėti prie Afrikos problemų sprendimo. Viena vandens pompa, kuri mums gali atrodyti smulkmena, tieks vandenį ne vienai šeimai“, – sakė treneris.

Pajudėti dėl vandens Afrikos vaikams susirinkusiems žmonėms A. Michmelis pasiūlys jėgos ir ištvermės treniruotėje „Les Mills Bodypump“. Pirmasis šalyje pradėjęs tokius užsiėmimus treneris tikisi, kad, vedami noro padėti kitiems, net ir sportuoti nelinkę žmonės pajus simpatijas vienai ar kitai jo rūšiai. 


 
Tikisi naujų tradicijų
 
Pirmasis Lietuvoje sertifikuotas „Insanity“ treniruočių programos treneris, MyHero! sveikos gyvensenos judėjimo įkūrėjas Ignas Bakėjus įsitikinęs, kad treneris turi ne vien parodyti pratimų virtinę, bet ir pralaužti socialinės izoliacijos ledus. 
 
„Pats dažnai neatlygintinai vedu treniruotes, seminarus apie sveiką gyvenimo būdą. Prisidėdami prie geriamo vandens prieinamumo Afrikos vaikams, naikiname savo žmonių vienišumą. Panašios akcijos turėtų vykti nuolat “, – dvigubą gero darbo naudą įžvelgė pašnekovas.

„Jeigu treneris yra įkvėpėjas, socialiai aktyvus, tai persiduoda ir klientams“, – pastebėjo penkiolika metų fitneso, zumbos, jogos ir kitų sporto rūšių instruktore dirbanti Agnė Mickevičiūtė-Butienė.

Per savo karjerą jai teko ne kartą  dalyvauti labdaros akcijose bei pačiai organizuoti tokias akcijas. Todėl A. Mickevičiūtė-Butienė pasistengė į savo įtemptą dienotvarkę įterpti ir labdaros renginį. „Kai aukoji trumpąja žinute, jautiesi kitaip, o kai ateini į treniruotę, gauni kažką ir pats“, – šyptelėjo trenerė, sportą vadinanti savo gyvenimo būdu.

Lietuviai jau paaukojo dviems vandens siurbliams

Pasaulyje 2,1 milijardo žmonių neturi pakankamai geriamo vandens. Pirmą kartą ir Lietuva judės „Workout for Water“ treniruotėse, kurios lapkričio 18 dieną taps viso pasaulio labdaros renginiu, padėsiančiu spręsti šią problemą.  Profesionalūs treneriai kvies išmėginti įvairiausius užsiėmimus – nuo jogos iki jėgos ir ištvermės pratimų. Už bilietus gautos lėšos bus skirtos vandens siurblių įrengimui skurdžiausiuose Afrikos regionuose. 

„Lietuva labai maža, bet, turėdami didelę širdį ir sportinę dvasią, mes galime padėti kitiems, nes maži dalykai keičia pasaulį!“ – įsitikinę akcijos organizatoriai, kviečiantys prisijungti prie labdaros iniciatyvos. 
 
„Lietuvoje toks labdaros renginys pirmas, treneriai dirbs nemokamai, o visos surinktos lėšos keliaus tiesiai į UNICEF fondą. Sporte socialinis aspektas man atrodo labai svarbus. Daugėja vietų, studijų, kur žmonės ne tik sportuoja, bet ir randa bendraminčių, susivienija ne vien dėl sportinių tikslų“, – džiaugėsi akcijos organizatorė Jurga Maculevičiūtė, treniruočių studijos „The One“ Vilniuje įkūrėja. 

Sumokėję simbolinį 13 eurų bilieto mokestį, renginio svečiai visą dieną galės dalyvauti įvairių trenerių vedamose treniruotėse Vilniaus Rotušėje. Užsiėmimų spektras labai įvairus: Les Mills Bodybalance, Les Mills Bodypump, Les Mills Cxworx (preso, nugaros ir korpuso stiprinimo treniruotė), Les Mills Bodycombat, Strong by Zumba, step, joga, pilates, Ignition (kardio ir jėgos intervalinė treniruotė), portdebras.
 
Aukoti galima ir adresu: https://movetheworld.live/lt/17-150. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
LKL bendradarbiaus su Kinijos lyga
2017 11 22
Sutartis
„Kinija pakvaišusi nuo krepšinio, ir šioje rinkoje Lietuvos krepšinis nuo šiol bus matomas, – džiaugėsi sutartį pasirašęs LKL prezidentas R. Milašius.
A. Guoga mūru stojo už Eurolygą
2017 11 22
Konfliktas
Vos prieš mėnesį iš "Lietuvos ryto" klubo pasitraukęs Europarlamentaras Antanas Guoga puolė ginti Eurolygą ir jame žaidžiantį Kauno "Žalgirį".
Vilniečių treniruotėje - du SKM auklėtiniai
2017 11 22
Vaikų sportas
"Paaugliai neišsiskyrė kažkokiais blogumais ir nors jie dar jauni, tačiau daugelį dalykų darė lygiai su vyrais", - SKM auklėtinius gyrė R. Kurtinaitis.
 
"Sūduva" išsaugojo vartininką ir gynėją
2017 11 22
A lyga
Ivanas Kardumas ir Andro Švrljuga dar metams lieka Marijampolėje - jie pratęsė savo sutartis ir kitam sezonui.
Po sezono - dėmesys vaikams
2017 11 22
Vaikų sportas
Beveik aštuonios dešimtys specialių poreikių turinčių vaikų drauge su žalgiriečiais daugiau nei valandą šėlo ant žaliosios vejos.
"Sūduvos" kapitonas lieka komandoje
2017 11 21
A lyga
35 metų patyręs gynėjas Algis Jankauskas pratęsė kontraktą su naujaisiais Lietuvos čempionais dar vienam sezonui.
Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių
2017 11 20
Sportinis ėjimas
Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.
Sūnų sūpuoja apsiavusi bėgimo batelius
2017 11 17
Žvilgsnis
„Iki Tokijo dar liko daugiau nei dveji metai, tad viskas pačiu laiku,“ - teigia prieš 7 savaites sūnaus susilaukusi bėgikė Milda Vilčinskaitė-Eimontė.
Bėgikė siekia to, ko nedarė nė viena lietuvė
2017 11 15
Žvilgsnis
Aušra Garunkšnytė pretenduoja tapti pirmąja bėgike Lietuvos neįgaliųjų sporto istorijoje, kuri dalyvaus parolimpinių žaidynių maratono rungtyje.
 
R. Berankio startas Italijoje - be staigmenų
2017 11 20
Tenisas
Ričardas Berankis pergalingai startavo turnyre Andrijoje - jis 6:1, 7:6 (7:3) nugalėjo kortų šeimininką Alessandro Begą (ATP 323).
Fantastiška serija nutrūko finale
2017 11 19
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Brešos mieste vykusio turnyro finale 1:6, 2:6 nusileido Lukašui Lacko iš Slovakijos.
Neįtikėtina serija: 14 pergalių iš eilės
2017 11 18
Turnyras
Jau trečią savaitę pergalingai žingsniuojantis Laurynas Grigelis antrus metus iš eilės pateko į Brešoje vykstančio ATP „Challenger“ turnyro finalą.
Pasvalyje - istorinis moterų bokso mačas
2017 11 16
Boksas
Šį savaitgalį pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyks tarpvalstybinis moterų bokso mačas, kuriame lietuvės kovos su latvėmis, estėmis ir baltarusėmis.
Lietuvos kovotoja – pasaulio čempionė
2017 11 15
Boksas
Stebint aštuoniems milijonams žiūrovų, Julija Stoliarenko iškovojo Lethwei (Birmos bokso) pasaulio čempionės diržą.
Kovotojai žada nepamirštamą reginį
2017 11 15
Bušido
Auganti įtampa prieš „Bushido Hero‘s“ turnyrą Vilniuje: geriausi Lietuvos kovotojai jau pasiruošę ginti namų sienas.
 
Lietuvės išsaugojo aukštas pozicijas
2017 11 16
Trekas
Po pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo UCI paskelbtuose reitinguose į dešimtuką patenka M. Marozaitė, S. Krupeckaitė ir O. Baleišytė.
Lietuvės liko už greičiausiųjų nugarų
2017 11 12
Trekas
Mančesteryje vykusio pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų sprinto lenktynėse S. Krupeckaitė užėmė 8-ą, o M. Marozaitė - 10-ą vietas.
S. Krupeckaitė treke finišavo pėsčiomis
2017 11 12
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų keirino rungties finale S. Krupeckaitė pateko į griūtį, tačiau finišą vis tiek pasiekė.
Varžoves sužinojo ir kaunietės, ir rinktinė
2017 11 21
Burtai
Lietuvos U20 merginų rankinio rinktinė dėl patekimo į pasaulio čempionatą kovos su vokietėmis, islandėmis ir makedonėmis.
Lietuviai užsienyje pralaimėjimų nepatyrė
2017 11 20
Europa
Praėjęs savaitgalis fantastiškai klostėsi užsienyje rungtyniaujantiems lietuviams - jų klubai iškovojo pergales.
Į pusfinalį - po įvarčių paskutinę minutę
2017 11 19
Taurė
Po sužaistų LRF taurės ketvirtfinalio atsakomųjų rungtynių vietas pusfinalyje užsitikrino Alytaus „Varsa – Stronglasas“ bei Vilniaus VHC „Šviesa“.
 
Moterų klubai parodė pavyzdį vyrams
2017 11 20
Baltijos lyga
Savaitgalį Lietuvos moterų tinklinio klubai iškovojo net 5 pergales iš 6 galimų, o pralaimėjimas buvo patirtas tik po 5 setų kovos.
Europoje lietuvių klubai žaidė banguotai
2017 11 16
Europa
Švedijoje žibantis tinklininkas Tomas Vilimas: komanda yra svarbiau už asmeninius pasiekimus.
Lietuvos čempionate – atkaklios kovos
2017 11 14
Lietuvos čempionatas
Šalies arenose tęsėsi kovos Lietuvos vyrų tinklinio čempionate, o taip pat startavo Lietuvos moterų pirmenybės.
Dakaras 2018 - pro skaičių prizmę
2017 11 22
Dakaras
2018 m. Dakaro ralyje startuos 190 motociklų, 105 automobiliai, 42 sunkvežimiai – iš viso 337 transporto priemonės. Dalyvių – 525 iš 54 valstybių.
Ture per Lietuvą - nustebinęs palaikymas
2017 11 21
Dakaras
Į Dakarą Vaidotą Žalą ir Saulių Jurgelėną Biržų, Joniškio, Kretingos ir Kėdainių gyventojai išlydėjo suvenyrais, blynais ir šventintu kryželiu.
Į Dakarą - su naujaisiais "Toyota"
2017 11 20
Dakaras
Kartu su Benedikto Vanago „Toyota Hilux“ bolidu į Dakarą keliaus ir dar du „Toyota Land Cruiser“ automobiliai, skirti medijos ir logistikos darbuotojams.
 
Kauniečiai sieks revanšo prieš čempionus
2017 11 22
Ledo ritulys
Nors pirmasias tarpusavio rungtynes šį sezoną "Kaunas Hockey" net 1:8 pralaimėjo "Energijai", šio vakaro rungtynėse kauniečiai galvoja apie pergalę.
Po virtinės traumų grįžta ant ledo
2017 11 16
Ledo ritulys
T. Kumeliauskas grįžta ant ledo Lietuvos čempionate ir šiandien atstovaus "Hockey Punks" ekipai, bet tai gali būti vienintelės jo rungtynės šioje ekipoje.
Olimpinė kolekcija – jau parduotuvėse
2017 11 15
Apranga
„Audimas“ parduotuves jau pasiekė kasdieniam nešiojimui pritaikyta Pjongčango žaidynėms skirta olimpinė kolekcija.
Kaune paaiškėjo geriausi skvošo žaidėjai
2017 11 22
Skvošas
Praėjusį savaitgalį Kauno skvošo klube įvyko 7-asis Lietuvos skvošo čempionatas, kuriame varžėsi 37 dalyviai.
"Visada malonu sugrįžti į Alytų"
2017 11 22
Vandensvydis
Ne vieną titulą su savo auklėtiniais Alytuje iškovojęs N. Papaurėlis sėkmę sieks pakartoti ir ateinantį savaitgalį tarptautiniame vandensvydžio turnyre.
Badmintono čempionate - favoritų iššūkis
2017 11 21
Badmintonas
Lietuvos badmintono U17 rinktinės Europos čempionate laukia pajėgių Danijos ir Estijos komandų iššūkiai.
 
Pinigai stadionui - jau kitų metų biudžete
2017 11 22
Stadionas
Nors ir buvo abejojama dėl valstybės skiriamų pinigų Kauno stadiono rekonstrukcijai, patvirtinta, jog jau kitąmet 1,5 mln. eurų turėtų pasiekti rangovus.
Startuoja metų geriausiųjų rinkimai
2017 11 18
Rinkimai
„LTeam apdovanojimų“ rinkimai startuoja: aiškios pavardės tų, kurie pretenduoja tapti geriausiais 2017-ųjų metų Lietuvos sportininkais.
LSU nenori jungtis prie LMSU
2017 11 17
Situacija
Lietuvos sporto universiteto taryba priešinasi Švietimo ir mokslo ministerijos projektui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas