sportas.info 2017 m. lapkričio 14 d. 13:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportas tampa socialinių pokyčių varikliu

„Lietuva labai maža, bet, turėdami didelę širdį ir sportinę dvasią, mes galime padėti kitiems", - teigia žinomus trenerius subūrusios akcijos rengėjai.

A. Mickevičiūtė-Butienė.
Organizatorių nuotr.
A. Mickevičiūtė-Butienė.
   
Vienas sportinio prakaito lašas gali padėti gauti vandens lašą skurdžiausių Afrikos regionų vaikams. Lietuva jungiasi prie UNICEF ir tarptautinės treniruočių programos kūrėjų „Les Mills“ akcijos – vieną dieną keturiolika šalies trenerių kvies sportuoti ir aukoti geriamo vandens neturintiems žmonėms įrengti vandens siurblius.

Treneriai – ir sporto, ir socialinių pokyčių vedliai

„Kad ir mažos aukos, sudėtos į vieną, sukuria didelius dalykus ir stebuklus“– įsitikinęs grupinių užsiėmimų treneris, aktorius Laurynas Paukštys.
 
Padėti skurstantiems savo šalyje ir užsienyje neatsisakantis treneris patyrė, kad žmonės renkasi sportuoti siekdami individualių tikslų, bet sportas pamažu tampa ir socialinių pokyčių varikliu. Būtent tokia yra kompanijos „Les Mills“, kurios sukurtas profesionalias treniruotes mėgsta vesti ir pats L. Paukštys, filosofija: padėti trečiojo pasaulio šalių žmonėms ir kurti sveikesnę, sportuojančią visuomenę išsivysčiusiose šalyse. 

Mūsų šalyje gal ir trūksta gero oro, nemažai žmonių gyvena atskirtyje, bet neišvysi tokio skurdo, kokį savo kelionėse į Egiptą matė daugkartinis Lietuvos sportinės aerobikos čempionas, sporto klubo Kaune „Fankas“ vadovas Andžejus Michmelis. „Tai galimybė mums, paprastiems Lietuvos žmonėms, treneriams, prisidėti prie Afrikos problemų sprendimo. Viena vandens pompa, kuri mums gali atrodyti smulkmena, tieks vandenį ne vienai šeimai“, – sakė treneris.

Pajudėti dėl vandens Afrikos vaikams susirinkusiems žmonėms A. Michmelis pasiūlys jėgos ir ištvermės treniruotėje „Les Mills Bodypump“. Pirmasis šalyje pradėjęs tokius užsiėmimus treneris tikisi, kad, vedami noro padėti kitiems, net ir sportuoti nelinkę žmonės pajus simpatijas vienai ar kitai jo rūšiai. 


 
Tikisi naujų tradicijų
 
Pirmasis Lietuvoje sertifikuotas „Insanity“ treniruočių programos treneris, MyHero! sveikos gyvensenos judėjimo įkūrėjas Ignas Bakėjus įsitikinęs, kad treneris turi ne vien parodyti pratimų virtinę, bet ir pralaužti socialinės izoliacijos ledus. 
 
„Pats dažnai neatlygintinai vedu treniruotes, seminarus apie sveiką gyvenimo būdą. Prisidėdami prie geriamo vandens prieinamumo Afrikos vaikams, naikiname savo žmonių vienišumą. Panašios akcijos turėtų vykti nuolat “, – dvigubą gero darbo naudą įžvelgė pašnekovas.

„Jeigu treneris yra įkvėpėjas, socialiai aktyvus, tai persiduoda ir klientams“, – pastebėjo penkiolika metų fitneso, zumbos, jogos ir kitų sporto rūšių instruktore dirbanti Agnė Mickevičiūtė-Butienė.

Per savo karjerą jai teko ne kartą  dalyvauti labdaros akcijose bei pačiai organizuoti tokias akcijas. Todėl A. Mickevičiūtė-Butienė pasistengė į savo įtemptą dienotvarkę įterpti ir labdaros renginį. „Kai aukoji trumpąja žinute, jautiesi kitaip, o kai ateini į treniruotę, gauni kažką ir pats“, – šyptelėjo trenerė, sportą vadinanti savo gyvenimo būdu.

Lietuviai jau paaukojo dviems vandens siurbliams

Pasaulyje 2,1 milijardo žmonių neturi pakankamai geriamo vandens. Pirmą kartą ir Lietuva judės „Workout for Water“ treniruotėse, kurios lapkričio 18 dieną taps viso pasaulio labdaros renginiu, padėsiančiu spręsti šią problemą.  Profesionalūs treneriai kvies išmėginti įvairiausius užsiėmimus – nuo jogos iki jėgos ir ištvermės pratimų. Už bilietus gautos lėšos bus skirtos vandens siurblių įrengimui skurdžiausiuose Afrikos regionuose. 

„Lietuva labai maža, bet, turėdami didelę širdį ir sportinę dvasią, mes galime padėti kitiems, nes maži dalykai keičia pasaulį!“ – įsitikinę akcijos organizatoriai, kviečiantys prisijungti prie labdaros iniciatyvos. 
 
„Lietuvoje toks labdaros renginys pirmas, treneriai dirbs nemokamai, o visos surinktos lėšos keliaus tiesiai į UNICEF fondą. Sporte socialinis aspektas man atrodo labai svarbus. Daugėja vietų, studijų, kur žmonės ne tik sportuoja, bet ir randa bendraminčių, susivienija ne vien dėl sportinių tikslų“, – džiaugėsi akcijos organizatorė Jurga Maculevičiūtė, treniruočių studijos „The One“ Vilniuje įkūrėja. 

Sumokėję simbolinį 13 eurų bilieto mokestį, renginio svečiai visą dieną galės dalyvauti įvairių trenerių vedamose treniruotėse Vilniaus Rotušėje. Užsiėmimų spektras labai įvairus: Les Mills Bodybalance, Les Mills Bodypump, Les Mills Cxworx (preso, nugaros ir korpuso stiprinimo treniruotė), Les Mills Bodycombat, Strong by Zumba, step, joga, pilates, Ignition (kardio ir jėgos intervalinė treniruotė), portdebras.
 
Aukoti galima ir adresu: https://movetheworld.live/lt/17-150. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Druskininkuose sieks apginti titulą
2018 02 21
Konkursas
Greta Tamašauskaitė sieks apginti geriausios LMKL snaiperės titulą kovo 4-ąją Druskininkuose vyksiančios žvaigždžių dienos metu.
Kelionėje - nuo Pokemonų iki kulinarijos
2018 02 21
Kelionės
Marijampolės "Sūduvos" krepšininkės atskleidė, ką veikia kelionių į rungtynes metu.
Moksleviaims - neptūniečių juokeliai
2018 02 21
Susitikimas
Ar žinojote, kad „Neptūno“ krepšininkas Mindaugas Kačinas vaikystėje svajojo tapti taksistu, o Tomas Delininkaitis - policininku arba gaisrininku?
 
Ruoštis padeda ir psichologas iš Vokietijos
2018 02 21
U-17
Įvarčių skonį pajutusios lietuvės keturias dienas bendravo ir su psichologu, kuris merginoms padeda ruoštis Europos U17 čempionatui, kuris vyks Lietuvoje.
Lietuviams - elitinių rinktinių iššūkis
2018 02 21
Draugiškos rungtynės
Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė birželį išbandys jėgas su dviem 2018 metų pasaulio čempionato dalyvėmis – Lenkijos ir Irano komandomis.
Kauno derbyje - triuškinama "Vyčio" pergalė
2018 02 20
Salės futbolas
Centrinėje „Futsal A lygos“ 13-ojo turo akistatoje Kauno derbyje susirinkę žiūrovai intrigos neišvydo – šalies čempionas „Vytis“ 8:2 sutriuškino „Inkarą".
Su Lietuvos rekordu - į pasaulio čempionatą
2018 02 19
Bėgimas
Šveicarijoje Agnės Šerkšnienės pagerintas Lietuvos rekordas virto ir gimtadienio dovana, ir bilietu į pasaulio čempionatą.
Klaipėdoje - D. Dzindzaletaitės rekordas
2018 02 17
Lengvoji atletika
Šeštadienį baigėsi Klaipėdoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.
"Startą vertinu šimtu dešimčia"
2018 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate: klaipėdiečių sėkmė, rekordinis šuolis bei Modestos Morauskaitės pergalė.
 
Klaipėdoje - teniso taurės batalijos
2018 02 20
Taurė
Visą šventinį savaitgalį Klaipėdos Vakarų teniso arena skendo Lietuvos vėliavos spalvose.
Turėjęs iniciatyvą nusileido prancūzui
2018 02 12
Tenisas
Puikią sportinę formą demonstruojantis Ričardas Berankis nusileido prancūzui Pierre-Hugues Herbertui (ATP-76) ir baigė pasirodymą Roterdame.
Šimtmečio proga - teniso turnyras pajūryje
2018 02 09
Tenisas
Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga, organizatoriai kviečia prisidėti prie šventės ir dalyvauti „LT100-ečio Teniso Taurės" komandiniame dvejetų turnyre.
Lietuviui - nokautų eksperto iššūkis
2018 02 19
Bušido
Tarptautinio bušido turnyro "KOK'55 WORLD GP" pagrindinėje vakaro kovoje susikaus Sergejus Maslobojevas ir marokietis Noureddine'as Ajnaojus.
"Tokie nuotykiai nutinka ne kasmet"
2018 02 18
Graplingo imtynės
Kuo gyvos graplingo imtynė Klaipėdoje, pasakoja 2016 metų Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.
Lietuvos graplingas keičia kryptį
2018 02 12
Graplingo imtynės
"Anksčiau komandinės taurės varžybos vykdavo po Vilniaus ir Pakruojo atvirųjų čempionatų, šiemet tai pakeitėme", - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
 
Pristatyta „Lietuvos plento taurė“
2018 02 17
Kuluaruose
Artėjantį dviračių sporto sezoną aptarė devynių A grupės komandų nariai, kurie vėliau susirungė parodomosiose lenktynėse ant stacionarių dviračių.
Po pirmenybių - pokyčiai reitinguose
2018 01 26
Dviračiai
UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į penkis geriausiųjų dešimtukus.
Kovoja ir su varžovėmis, ir su jauduliu
2018 01 23
Trekas
„Nuo praėjusių metų spalį vykusio Europos čempionato jaučiuosi vis geriau ir geriau“, - teigia jau 34 Pasaulio taurės medalius iškovojusi S.Krupeckaitė.
Pusfinaliuose intrigos netrūko
2018 02 17
Taurė
Nors abejas LRF vyrų taurės turnyro pusfinalio kovas laimėjo išankstiniai favoritai, tačiau tiek Dragūnas“, tiek „Granitas–Karys“ turėjo daug vargo.
Pusfinalis - be staigmenų
2018 02 17
Rankinis
LRF moterų taurės finale susitiks "Garliavos-SC Cascada" ir "ACME-Žalgirio" rankininkės.
Į kovą stos visi sezono lyderiai
2018 02 15
Rankinis
Dėl LRF taurės Alytuje rungs Vilniaus "Šviesos", Klaipėdos "Dragūno", Kauno "Granito-Kario" ir vietos "Varsos-Stronglaso" rankininkai.
 
Į aštuntfinalį - tiesiausiu keliu
2018 02 21
Paplūdimio tinklinis
Pergalingas lietuvių žygis Irane tęsiasi - Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius įveikė visus priešininkus grupės varžybose ir žengė į atkrintamasias.
Pergalę prieš lyderius skyrė šimtmečiui
2018 02 20
Baltijos lyga
Baltijos čempionato titulą ginančią "Rakvere VK" ekipą įveikę raseiniškiai pergalę padovanojo Lietuvai.
Irane - sėkminga lietuvių kvalifikacija
2018 02 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis Irane iškopė į pagrindines varžybas.
Švedijos ralyje - sėkmingas lietuvių finišas
2018 02 19
Ralis
Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius sėkmingai pasiekė finišą Švedijos ralyje.
Švedijos ralyje lietuviai veržiasi į priekį
2018 02 18
Ralis
"Tiek įvairiausių incidentų per vieną ralio dieną neatsimenu", - kalbėjo bandroje Švedijos ralio lenktynininkų įskaitoje į viršų pašokęs Deividas Jocius.
Lietuviai - savo klasės dešimtuke
2018 02 17
Ralis
D. Jociaus ir D. Zvicevičiaus ekipažas WRC Švedijos ralyje šeštadienio greičio ruožuose gerino asmeninius rezultatus.
 
Slidinėjimo trasoje – mintys apie išgyvenimą
2018 02 21
Pjongčangas 2018
„Prašau, Modestai, negrįžk. Niekada“, - mintyse maldavo komandos draugo Mantas Strolia pragaru virtusiose olimpinėse komandų sprinto lenktynėse.
Kauniečiai taikysis į antrąją vietą
2018 02 21
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey" treneris Jevgenijus Čugajus: Klaipėdos „Baltija“ jau yra įrodžiusi, kad žaisti prieš ją reikia nuo pat pradžių nusiteikus rimtai.
Sugrįžęs vartininkas laimėti nepadėjo
2018 02 20
Ledo ritulys
Vartininko Elvino Karlos sugrįžimas į „Energiją pažymėtas atkaklia kova ir skaudžiu pralaimėjimu.
Iššūkis lietuviams - rungtynės su olandais
2018 02 21
Vandensvydis
Po Lietuvos vandensvydžio čempionato pirmo turo kovų dabar visas dėmesys sukoncentruotas į Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes su olandais.
Į priekį praleido tik rusus
2018 02 21
Kanupolas
Alytuje vyko tradicinis tarptautinis kanupolo turnyras „Alytaus taurė 2018“, kuriame puikiai pasirodė šeimininkų komandos.
Dominavo ir Europoje, ir Baltijos šalyse
2018 02 20
Šaudymas iš lanko
Meda Večkytė tapo Europos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempione, o jos tautiečiai pergales skynė ir Baltijos šalių čempionate.
 
Prezidentų kadencijas ribos nauja tvarka
2018 02 21
Federacijos
Antradienį Vilniuje įvyko Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) 2018 metų ataskaitinis suvažiavimas.
Netektis irkluotojų šeimoje
2018 02 19
Netektis
Baidarių ir kanojų irklavimo šeimoje – skaudi netektis: pirmadienio rytą staiga mirė įžymus Lietuvos baidarių irklavimo treneris Vytautas Narkevičius.
Neįgaliosioms atletėms - verslininko parama
2018 02 17
Rėmimas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertas Dargis Mažeikių triračių bėgikėms paaukojo 4000 eurų iš savo premijos ir asmeninių lėšų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas