sportas.info 2017 m. lapkričio 14 d. 13:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportas tampa socialinių pokyčių varikliu

„Lietuva labai maža, bet, turėdami didelę širdį ir sportinę dvasią, mes galime padėti kitiems", - teigia žinomus trenerius subūrusios akcijos rengėjai.

A. Mickevičiūtė-Butienė.
Organizatorių nuotr.
A. Mickevičiūtė-Butienė.
   
Vienas sportinio prakaito lašas gali padėti gauti vandens lašą skurdžiausių Afrikos regionų vaikams. Lietuva jungiasi prie UNICEF ir tarptautinės treniruočių programos kūrėjų „Les Mills“ akcijos – vieną dieną keturiolika šalies trenerių kvies sportuoti ir aukoti geriamo vandens neturintiems žmonėms įrengti vandens siurblius.

Treneriai – ir sporto, ir socialinių pokyčių vedliai

„Kad ir mažos aukos, sudėtos į vieną, sukuria didelius dalykus ir stebuklus“– įsitikinęs grupinių užsiėmimų treneris, aktorius Laurynas Paukštys.
 
Padėti skurstantiems savo šalyje ir užsienyje neatsisakantis treneris patyrė, kad žmonės renkasi sportuoti siekdami individualių tikslų, bet sportas pamažu tampa ir socialinių pokyčių varikliu. Būtent tokia yra kompanijos „Les Mills“, kurios sukurtas profesionalias treniruotes mėgsta vesti ir pats L. Paukštys, filosofija: padėti trečiojo pasaulio šalių žmonėms ir kurti sveikesnę, sportuojančią visuomenę išsivysčiusiose šalyse. 

Mūsų šalyje gal ir trūksta gero oro, nemažai žmonių gyvena atskirtyje, bet neišvysi tokio skurdo, kokį savo kelionėse į Egiptą matė daugkartinis Lietuvos sportinės aerobikos čempionas, sporto klubo Kaune „Fankas“ vadovas Andžejus Michmelis. „Tai galimybė mums, paprastiems Lietuvos žmonėms, treneriams, prisidėti prie Afrikos problemų sprendimo. Viena vandens pompa, kuri mums gali atrodyti smulkmena, tieks vandenį ne vienai šeimai“, – sakė treneris.

Pajudėti dėl vandens Afrikos vaikams susirinkusiems žmonėms A. Michmelis pasiūlys jėgos ir ištvermės treniruotėje „Les Mills Bodypump“. Pirmasis šalyje pradėjęs tokius užsiėmimus treneris tikisi, kad, vedami noro padėti kitiems, net ir sportuoti nelinkę žmonės pajus simpatijas vienai ar kitai jo rūšiai. 


 
Tikisi naujų tradicijų
 
Pirmasis Lietuvoje sertifikuotas „Insanity“ treniruočių programos treneris, MyHero! sveikos gyvensenos judėjimo įkūrėjas Ignas Bakėjus įsitikinęs, kad treneris turi ne vien parodyti pratimų virtinę, bet ir pralaužti socialinės izoliacijos ledus. 
 
„Pats dažnai neatlygintinai vedu treniruotes, seminarus apie sveiką gyvenimo būdą. Prisidėdami prie geriamo vandens prieinamumo Afrikos vaikams, naikiname savo žmonių vienišumą. Panašios akcijos turėtų vykti nuolat “, – dvigubą gero darbo naudą įžvelgė pašnekovas.

„Jeigu treneris yra įkvėpėjas, socialiai aktyvus, tai persiduoda ir klientams“, – pastebėjo penkiolika metų fitneso, zumbos, jogos ir kitų sporto rūšių instruktore dirbanti Agnė Mickevičiūtė-Butienė.

Per savo karjerą jai teko ne kartą  dalyvauti labdaros akcijose bei pačiai organizuoti tokias akcijas. Todėl A. Mickevičiūtė-Butienė pasistengė į savo įtemptą dienotvarkę įterpti ir labdaros renginį. „Kai aukoji trumpąja žinute, jautiesi kitaip, o kai ateini į treniruotę, gauni kažką ir pats“, – šyptelėjo trenerė, sportą vadinanti savo gyvenimo būdu.

Lietuviai jau paaukojo dviems vandens siurbliams

Pasaulyje 2,1 milijardo žmonių neturi pakankamai geriamo vandens. Pirmą kartą ir Lietuva judės „Workout for Water“ treniruotėse, kurios lapkričio 18 dieną taps viso pasaulio labdaros renginiu, padėsiančiu spręsti šią problemą.  Profesionalūs treneriai kvies išmėginti įvairiausius užsiėmimus – nuo jogos iki jėgos ir ištvermės pratimų. Už bilietus gautos lėšos bus skirtos vandens siurblių įrengimui skurdžiausiuose Afrikos regionuose. 

„Lietuva labai maža, bet, turėdami didelę širdį ir sportinę dvasią, mes galime padėti kitiems, nes maži dalykai keičia pasaulį!“ – įsitikinę akcijos organizatoriai, kviečiantys prisijungti prie labdaros iniciatyvos. 
 
„Lietuvoje toks labdaros renginys pirmas, treneriai dirbs nemokamai, o visos surinktos lėšos keliaus tiesiai į UNICEF fondą. Sporte socialinis aspektas man atrodo labai svarbus. Daugėja vietų, studijų, kur žmonės ne tik sportuoja, bet ir randa bendraminčių, susivienija ne vien dėl sportinių tikslų“, – džiaugėsi akcijos organizatorė Jurga Maculevičiūtė, treniruočių studijos „The One“ Vilniuje įkūrėja. 

Sumokėję simbolinį 13 eurų bilieto mokestį, renginio svečiai visą dieną galės dalyvauti įvairių trenerių vedamose treniruotėse Vilniaus Rotušėje. Užsiėmimų spektras labai įvairus: Les Mills Bodybalance, Les Mills Bodypump, Les Mills Cxworx (preso, nugaros ir korpuso stiprinimo treniruotė), Les Mills Bodycombat, Strong by Zumba, step, joga, pilates, Ignition (kardio ir jėgos intervalinė treniruotė), portdebras.
 
Aukoti galima ir adresu: https://movetheworld.live/lt/17-150. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Šakiuose – M. Paulausko vardo turnyras
2018 09 24
Turnyras
Rugsėjo 26-27 dienomis Šakiuose ir vėl vyks jau tradiciniu tampantis Modesto Paulausko vardo turnyras.
Titulo siekė dešimtmetį
2018 09 24
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje – pažintis su A lygoje pirmą kartą triumfavusia „Ferimsta”.
„Kibirkštis“ antrą kartą įveikė švedes
2018 09 24
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda antrą kartą per tris dienas įveikė Norčiopingo „Dolphins“ klubą iš Švedijos.
 
Naujieji čempionai – FK „Šilalė“
2018 09 24
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Šilalės miesto komanda FK „Šilalė - Prolain“.
D.Česnauskis: „Nėra dvejonių – tai pabaiga“
2018 09 24
Sprendimas
Ilgametis Lietuvos nacionalinės rinktinės ir „Trakų“ narys Deividas Česnauskis po šio sezono padės tašką profesionalo karjeroje.
Į rungtynes - traktoriais ir kombainais
2018 09 24
LFF taurė
Daugiau nei 50 LFF taurės finalų stebėjęs futbolo istorikas - apie lietuvių mūšius su sovietų kariais ir žiūrovus medžiuose.
Nuo darželinukų iki gimnazistų
2018 09 24
Taurė
Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
 
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Startas - be pergalių
2018 09 24
Dziudo
Rokas Nenartavičius pasaulio dziudo čempionate pralaimėjo pirmąją kovą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
 
Nugalėtojai nusileido pusantros minutės
2018 09 24
Plentas
Dviratininkė Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate užėmė 24-ąją vietą.
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
Rankininkai svetur apšilo kojas
2018 09 24
Legionieriai
Iš Čempionų lygoje rungtyniaujančių lietuvių šią savaitę džiaugėsi tik G. Savukyno treniruojamas bei G. Morkūno atstovaujamas Rihymiakio "Cocks" klubas.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Lietuviai dominavo Balkanų bekelės ralyje
2018 09 24
Bekelė
Du iš penkių "Balkan Offroad Rallye" startavusių tautiečių lipo ant podiumo, o Dakarui besiruošiantis A. Gelažninkas geriausią tempą diktavo nuo pradžios.
Ralio trofėjus - tituluotiems dalyviams
2018 09 24
Ralis
Kaune finišavo 45-asis ralis "Kauno ruduo 2018", skirtas vienų žymiausiųjų automobilių sporto meistrų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.
Sezoną uždarė Silezijoje
2018 09 24
Moto
Savaitgalį plento žiedo motociklininkai Pietų Lenkijoje esančiame "Silesia Ring" žiede gaudė paskutines gero oro akimirkas
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Padelio žaidėjai atsisveikino su vasara
2018 09 24
Padelio tenisas
Vilniuje vyko LPF Vasaros taurės IV etapo padelio turnyras, dėl lietaus persikėlęs iš lauko aikštelių į Fanų padelio areną.
Absoliučiu nugalėtoju tapo lietuvis
2018 09 24
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyre „Diamond cup“ varžėsi 260 sportininkų iš 20 šalių.
Paaiškėjo vandensvydžio čempionai
2018 09 24
Vandensvydis
Elektrėnuose vykusiame Lietuvos jaunių vandensvydžio čempionate 5 komandos iš Alytaus, Elektrėnų, Kauno ir Vilniaus rungėsi dėl nugalėtojų titulo.
 
Kačerginėje - profesijų futbolo šventė
2018 09 24
Šventė
Kačerginėje, Jono Biliūno aikštėje, rinkosi įvairių profesijų futbolo mėgėjai į tradicinę šeštąją futbolo šventę "Mano profesija".
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas