grappling.lt 2017 m. spalio 19 d. 19:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Į ringą visada einu kaip į paskutinę kovą“

Pasaulio čempionu tapęs Lietuvos kovotojas Sergejus Grečicho: „Trauma mane dar labiau užgrūdino tiek psichologiškai, tiek fiziškai.“

S.Grečicho.
grappling.lt nuotr.
S.Grečicho.
Slovakijoje pasaulio WKN (World Kickboxing Network) čempionu tapęs Sergejus Grečicho po truputį atideda triumfo mintis į šalį ir ruošiasi naujiems iššūkiams. Pernai sunkią traumą išsigydęs vienas talentingiausių Lietuvos kovotojų nepamiršta iki šiol, kokius sunkius metus išgyveno, tačiau tuo pačiu didžiuojasi, kad nueitas kelias po tos traumos jam dovanoja nuostabius išgyvenimus.  
 
„Labiausiai džiaugiuosi, kad po traumos sugebėjau susitvarkyti su savimi. Suprantu, kad tai ateina ne šiaip sau. Esu minėjęs, kad ta trauma mane dar labiau užgrūdino tiek psichologiškai, tiek fiziškai, todėl dabar įdedu dar daugiau pastangų tiek treniruojantis, tiek nusiteikiant kovai. Viena vertus – vis dar saugau save, kita vertus – į ringą visada einu kaip į paskutinę kovą. Buvo laikas, kai labai daug sportavau, o dabar atėjo laikas skinti to darbo vaisius“, - sakė iš Slovakijos sugrįžęs naujasis pasaulio čempionas. 
 
Pasiruošimas šioms varžyboms S.Grečicho užkirto kelią pirmą sykį iškovoti Europos graplingo čempiono titulą. Priminsime, kad šios pirmenybės kitą šeštadienį bus surengtos Garliavoje.
 
„Nusprendžiau, kad į tas varžybas eisiu kaip organizatorių atstovas. Net negalėdamas kovoti, tokios šventės praleisti nenoriu. Net Slovakijoje kovodamas pagal MMA (mišrių kovos menų) taisykles, labai norėjau laimėti atlikęs skausmingą veiksmą. Norėjau, kad ten žmonės pamatytų, jog mes Lietuvoje turime aukšto lygio parterį. Ir žinote ką? Organizatoriai tai įvertino. Toks laimėjimas neabejotinai presides prie graplingo populiarėjimo Lietuvoje. Šiaip sau nieko nebūna. Imtynės mano arkliukas, esu graplingo atstovas, dėl to noriu, kad šis sportas Lietuvoje užimtų deramą vietą“, - pasakojo S.Grečicho.
 
Sergejau, kaip ruošėtės šiam finalui?
Aš pats sau esu ir treneris, ir sportininkas. Pats sau susidėlioju treniruočių planus, kaskart mąstau, ką turiu daryti, kad būtų geriau. Aišku, visada paprasčiau, kai yra treneris, kuris viską apgalvoja už tave. Mano galva nuolat užimta mintimis, kaip ruoštis, kokias kombinacijas daryti, ir kaip sudėlioti visą treniruotę.


Ar tarp daugybės kovų nepasiklystate, kuri svarbesnė, o kuri mažiau svarbi?
Kiekviena kova yra ypatinga. Šiuo atveju, ypatingumas pasireiškė tuo, kad tai buvo mūšis dėl pasaulio čempiono titulo. Pastaruoju metu man tenka varžytis sunkesnėje (70 kg) svorio kategorijoje, tai kai pamačiau varžovą ir kai jis užlipo ant svarstyklių, pagalvojau: oho, nieko sau. 
 
Pati kova irgi buvo labai sunki. Ji truko beveik visus tris raundus (po 5 minutes), nes skausmingą veiksmą sugebėjau atlikti likus vos 40 sekundžių iki kovos pabaigos. Perėjau iš rankos laužymo į kojos laužimą ir varžovas pasidavė.
 
Aš pats manau, kad priešininkas šiek tiek atsipalaidavo. Kova buvo apylygė, o tokiais atvejais dažniausiai laimi tas, kuris kovoja namuose. Ne veltui sakoma, kad išvykoje turi įveikti ne tik priešininką, bet ir teisėjus. 

Ar turėjote galimybių kovą užbaigti anksčiau?
Taip, turėjau daugiau progų, bandžiau padaryti smaugimo veiksmą, tačiau nepavyko. Mano sekundantas Marius Mažulis vis drąsino mane, tai mane užvedė, tad per paskutines penkias minutes tempas iš mano pusės buvo daug didesnis nei varžovo.

Karjeroje laimėjote pirmą diržą. Spėju, kad tokie dalykai nepaprastai motyvuoja?
Apskritai, nusiteikimas buvo labai geras dar prieš kovą. Didžiulės vidinės motyvacijos gavau, kai organizatoriai sugrojo Lietuvos himną. Atsirado dvasinis nusiteikimas, pasitikėjimas savimi. Malonus jausmas, kai prieš kovą po kūną bėgioja šiurpuliukai. Pats sau sakai, kad reikia eiti pirmyn ir įrodyti, kad gali.
 
Stiprios, labai populiarios organizacijos diržas nemotyvuoti tiesiog negali. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" sutriuškino šiaulietes
2017 11 21
LMKL
Net 52 persvara pasibaigė LMKL rungtynės Vilniuje, kuriose vietos "Kibirkštis" sutraiškė viešnias iš Šiaulių.
G. Krapikas stoja prie U20 rinktinės vairo
2017 11 21
Posėdis
Šiandien Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis, kuriame įvertinti metų rezultatai ir patvirtinti rinktinių treneriai.
LSKL pergales pasiekė Kauno komandos
2017 11 20
LSKL
LSKL pirmadienio apžvalga: LSU benefisas, KTU išsigelbėjimas ir per kėlinį pelnyti 44 VDU taškai.
 
"Sūduvos" kapitonas lieka komandoje
2017 11 21
A lyga
35 metų patyręs gynėjas Algis Jankauskas pratęsė kontraktą su naujaisiais Lietuvos čempionais dar vienam sezonui.
"Trakai" padėkojo ir žaidėjams, ir fanams
2017 11 21
A lyga
"Trakų" futbolininkai buvo ne tik apdovanoti nominacijose, bet ir dalyvavo šachmatų tunyre, kuriame išsidalijo tūkstantį eurų.
„Utenis“ traukiasi iš A lygos
2017 11 21
Sprendimas
Utenos „Uteniui“ A lyga buvo naudinga veiklos pradžioje, tačiau šiuo metu ji yra finansinė našta klubui, trukdanti jam vystytis, augti, siekti tikslų.
Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių
2017 11 20
Sportinis ėjimas
Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.
Sūnų sūpuoja apsiavusi bėgimo batelius
2017 11 17
Žvilgsnis
„Iki Tokijo dar liko daugiau nei dveji metai, tad viskas pačiu laiku,“ - teigia prieš 7 savaites sūnaus susilaukusi bėgikė Milda Vilčinskaitė-Eimontė.
Bėgikė siekia to, ko nedarė nė viena lietuvė
2017 11 15
Žvilgsnis
Aušra Garunkšnytė pretenduoja tapti pirmąja bėgike Lietuvos neįgaliųjų sporto istorijoje, kuri dalyvaus parolimpinių žaidynių maratono rungtyje.
 
R. Berankio startas Italijoje - be staigmenų
2017 11 20
Tenisas
Ričardas Berankis pergalingai startavo turnyre Andrijoje - jis 6:1, 7:6 (7:3) nugalėjo kortų šeimininką Alessandro Begą (ATP 323).
Fantastiška serija nutrūko finale
2017 11 19
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Brešos mieste vykusio turnyro finale 1:6, 2:6 nusileido Lukašui Lacko iš Slovakijos.
Neįtikėtina serija: 14 pergalių iš eilės
2017 11 18
Turnyras
Jau trečią savaitę pergalingai žingsniuojantis Laurynas Grigelis antrus metus iš eilės pateko į Brešoje vykstančio ATP „Challenger“ turnyro finalą.
Pasvalyje - istorinis moterų bokso mačas
2017 11 16
Boksas
Šį savaitgalį pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyks tarpvalstybinis moterų bokso mačas, kuriame lietuvės kovos su latvėmis, estėmis ir baltarusėmis.
Lietuvos kovotoja – pasaulio čempionė
2017 11 15
Boksas
Stebint aštuoniems milijonams žiūrovų, Julija Stoliarenko iškovojo Lethwei (Birmos bokso) pasaulio čempionės diržą.
Kovotojai žada nepamirštamą reginį
2017 11 15
Bušido
Auganti įtampa prieš „Bushido Hero‘s“ turnyrą Vilniuje: geriausi Lietuvos kovotojai jau pasiruošę ginti namų sienas.
 
Lietuvės išsaugojo aukštas pozicijas
2017 11 16
Trekas
Po pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo UCI paskelbtuose reitinguose į dešimtuką patenka M. Marozaitė, S. Krupeckaitė ir O. Baleišytė.
Lietuvės liko už greičiausiųjų nugarų
2017 11 12
Trekas
Mančesteryje vykusio pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų sprinto lenktynėse S. Krupeckaitė užėmė 8-ą, o M. Marozaitė - 10-ą vietas.
S. Krupeckaitė treke finišavo pėsčiomis
2017 11 12
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų keirino rungties finale S. Krupeckaitė pateko į griūtį, tačiau finišą vis tiek pasiekė.
Varžoves sužinojo ir kaunietės, ir rinktinė
2017 11 21
Burtai
Lietuvos U20 merginų rankinio rinktinė dėl patekimo į pasaulio čempionatą kovos su vokietėmis, islandėmis ir makedonėmis.
Lietuviai užsienyje pralaimėjimų nepatyrė
2017 11 20
Europa
Praėjęs savaitgalis fantastiškai klostėsi užsienyje rungtyniaujantiems lietuviams - jų klubai iškovojo pergales.
Į pusfinalį - po įvarčių paskutinę minutę
2017 11 19
Taurė
Po sužaistų LRF taurės ketvirtfinalio atsakomųjų rungtynių vietas pusfinalyje užsitikrino Alytaus „Varsa – Stronglasas“ bei Vilniaus VHC „Šviesa“.
 
Moterų klubai parodė pavyzdį vyrams
2017 11 20
Baltijos lyga
Savaitgalį Lietuvos moterų tinklinio klubai iškovojo net 5 pergales iš 6 galimų, o pralaimėjimas buvo patirtas tik po 5 setų kovos.
Europoje lietuvių klubai žaidė banguotai
2017 11 16
Europa
Švedijoje žibantis tinklininkas Tomas Vilimas: komanda yra svarbiau už asmeninius pasiekimus.
Lietuvos čempionate – atkaklios kovos
2017 11 14
Lietuvos čempionatas
Šalies arenose tęsėsi kovos Lietuvos vyrų tinklinio čempionate, o taip pat startavo Lietuvos moterų pirmenybės.
Ture per Lietuvą - nustebinęs palaikymas
2017 11 21
Dakaras
Į Dakarą Vaidotą Žalą ir Saulių Jurgelėną Biržų, Joniškio, Kretingos ir Kėdainių gyventojai išlydėjo suvenyrais, blynais ir šventintu kryželiu.
Į Dakarą - su naujaisiais "Toyota"
2017 11 20
Dakaras
Kartu su Benedikto Vanago „Toyota Hilux“ bolidu į Dakarą keliaus ir dar du „Toyota Land Cruiser“ automobiliai, skirti medijos ir logistikos darbuotojams.
Patikima mašina būtina Dakaro žiūrovui
2017 11 17
Dakaras
Dviem vandenynais keliaus ne tik Dakaro ralio dalyvių visureigiai, mechanikų techniniai sunkvežimiai, bet ir didžiausių šio sporto gerbėjų automobiliai.
 
Po virtinės traumų grįžta ant ledo
2017 11 16
Ledo ritulys
T. Kumeliauskas grįžta ant ledo Lietuvos čempionate ir šiandien atstovaus "Hockey Punks" ekipai, bet tai gali būti vienintelės jo rungtynės šioje ekipoje.
Olimpinė kolekcija – jau parduotuvėse
2017 11 15
Apranga
„Audimas“ parduotuves jau pasiekė kasdieniam nešiojimui pritaikyta Pjongčango žaidynėms skirta olimpinė kolekcija.
D.Kasparaičiui – geriausio pasaulyje titulas
2017 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės debiutantą 45 metų Darių Kasparaitį JAV žiniasklaidos milžinas ESPN išrinko geriausiu praėjusios savaitės pasaulio ledo ritulininku.
Badmintono čempionate - favoritų iššūkis
2017 11 21
Badmintonas
Lietuvos badmintono U17 rinktinės Europos čempionate laukia pajėgių Danijos ir Estijos komandų iššūkiai.
Iš Austrijos - su sidabro medaliais
2017 11 21
Šokiai
Savaitgalį Austrijos sostinėje Vienoje vyko pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) reitingo varžybos, kuriose Lietuvos šokėjai tapo prizininkais.
Irklavimo meistrai grįžta į Trakus
2017 11 21
Irklavimas
Po dešimties metų pertraukos Trakuose vėl vyks pasaulio irklavimo sporto meistrų čempionatas, kuriame laukiama per tūkstantį dalyvių.
 
Startuoja metų geriausiųjų rinkimai
2017 11 18
Rinkimai
„LTeam apdovanojimų“ rinkimai startuoja: aiškios pavardės tų, kurie pretenduoja tapti geriausiais 2017-ųjų metų Lietuvos sportininkais.
LSU nenori jungtis prie LMSU
2017 11 17
Situacija
Lietuvos sporto universiteto taryba priešinasi Švietimo ir mokslo ministerijos projektui.
Olimpinę rinktinę tvirtino Birštone
2017 11 17
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje paskelbta liūdna žinia – traumą patyrė dėl olimpinio kelialapio kovojusi čiuožėja Agnė Sereikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas