Artūras Gimžauskas 2010 m. kovo 5 d. 11:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviško smėlio karjerai

Lietuvos paplūdimio tinklininkes Viką Daškevičiūtę ir Dianą Šuopytę galima vadinti princesėmis, tačiau 2009 m. čempionių titulas šlovės joms neatnešė

Lietuvos pliažo tinklinio čempionės Vika Daškevičiūtė ir Diana Šuopytė
avgi.lt nuotr.
Lietuvos pliažo tinklinio čempionės Vika Daškevičiūtė ir Diana Šuopytė
   

Lietuvos paplūdimio tinklinio princesės. Skamba gal ir išdidžiai, tačiau čempionų titulas Vikai Daškevičiūtei ir Dianai Šuopytei neatnešė nei šlovės, nei solidaus piniginio prizo. Jos toliau ramiai vaikšto sostinės gatvėmis ir kartais pamąsto, kokias aukštumas pasiektų, jei galėtų visas jėgas skirti mėgstamai sporto šakai.

Paplūdimio tinklinis – vasaros pomėgis
Lietuvos paplūdimio tinklinio „sidabrinės“. Tokią pravardę iki šių metų vasaros buvo galima drąsiai lipdyti septynis sezonus kartu sportuojančioms Dianai ir Vikai. Keturis kartus merginoms pritrūkdavo žingsnio iki čempionių vardo, tačiau penktasis kartas nemelavo – 2009 m. vasarą sidabrinės tapo paplūdimio princesėmis. Už Lietuvos čempionų titulą ir daugiametį triūsą Diana ir Vika buvo apipiltos ne auksu, tik brangųjį metalą imituojančiais medaliais ir pinigine premija – 500 litų abiem kartu sudėjus. Trupiniai. Kaip ir kitose sporto šakose Lietuvoje. Vienintelis įmanomas pasiteisinimas – Diana ir Vika tinklinį žaidžia ne dėl pinigų.
 
„Paplūdimio tinklinis – mūsų vasaros pomėgis, – atvirai sako Vika. – Atšyla orai, susėdam su Diana ir sprendžiam – dar žaisti ar jau užteks. Paplūdimio tinklinis Lietuvoje nėra kosminio lygio. Norint dalyvauti varžybose nereikia labai didelių pastangų, sunkaus pasirengimo, alinamų treniruočių. Prieš vasarą pasitreniruojam ir dalyvaujam varžybose.“
 
„Negalime sakyti, kad tinklinis mums darbas, nes negauname už tai atlygio. Lietuvoje mes profesionalės, bet jei lygintume su užsienio tinklininkėmis – mėgėjos, – atvirauja Diana. – Tarkim, krepšininkai sportuoja tam, kad užsidirbtų. Mes sportuojame tik tam, kad patirtume malonumą.“
 
Malonumai malonumais, bet jais sotus nebūsi. Diana ir Vika gyvena iš pedagoginio darbo. Diana Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ šeštus metus dirba tinklinio trenere, o Vika – kūno kultūros mokytoja ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto sporto klubo vedėja. Vika prisipažįsta, kad pedagoginis darbas nėra jos pašaukimas. „Dirbčiau ten, kur gaučiau daugiau pinigų“, – sako Vika, dažnai laikraščiuose peržiūrinti skelbimus su darbo pasiūlymais. „Prisipažinsiu, maloniausia darbo diena būna algos diena.“
 
O Dianai ne tik pergalės varžybose, bet ir trenerės darbas suteikia gerų emocijų ne vien algadieniais. „Ypač geras jausmas buvo, kai auklėtinės tapo Lietuvos vaikų čempionato nugalėtojomis, o dvi panelės buvo pakviestos į šalies rinktinę“, – džiaugiasi tinklininkė.
 
Tačiau abi merginos, šaltuoju metų laiku tinklinį žaidžiančios Lietuvos moterų čempionate kovojančioje sostinės „SM Tauras VTC“ komandoje, neslepia, kad norėtų būti tikros profesionalės ir už pastangas treniruotėse bei varžybose gauti atlyginimą. „Jei kiekvieną mėnesį į rankas gaučiau 2 000 litų – mesčiau visus darbus ir treniruočiausi iki nukritimo“, – atvirauja Vika.
 

 
Pinigai skatina svajoti
Lėšų stygius tinklininkėms neleidžia kelti sau didesnių tikslų. Paklaustos, ar, kaip ir daugelis sportininkų, svajoja patekti į olimpines žaidynes, abi susimąsto. „Iki tokio lygio mums toli“, – sako Vika. Diana paprieštarauja: „Viskas įmanoma, tik reikia įdėti daug darbo. Didžiausia kliūtis puoselėti olimpinę svajonę – finansai. Paplūdimio tinklinis – atskira sporto šaka. Užsienyje sportininkai treniruojasi visus metus, o mes mėtomės iš salės į paplūdimį. Gaila, bet Lietuvoje visiems rūpi tik krepšinis.“
 
„Jei sportuotume ir gautume atlyginimą, prisikurtume tikslų, pradėtume svajoti, bet dabar žaidžiame savo malonumui. Žinome, kad galime kartą ar du iškišti nosį į Europą, bet daugiau galimybių nėra.“
 
Sėkmingiausias Dianos ir Vikos nosies iškišimas į Europą buvo 2005 metais. Lenkijoje vykusiame Europos paplūdimio tinklinio čempionate (iki 23 metų) jos iškovojo 9 vietą. Tačiau po sėkmingo pasirodymo beveik niekas nepasikeitė. „Lietuvoje populiarinti paplūdimio tinklinį sudėtinga, nes nėra sąlygų. Neturime uždarų aikščių, negalime išvažiuoti į stovyklas“, – sako Vika.
 
„Užburtas ratas. Vienintelis būdas mums „užsikabinti“ – dalyvauti varžybose užsienyje ir tobulėti, bet tam nėra lėšų. Nėra pinigų – nėra rezultatų. Nėra rezultatų – nėra pinigų. Nenoriu laidyti liežuvio ta tema“, – susilaiko Diana. Abi tinklininkės dėkingos trenerei Astai Jansonienei. „Gyvename iš trenerės entuziazmo ir meilės tinkliniui“, – sako Diana.
 
Tinklininkės prisipažįsta, kad yra sulaukusios pasiūlymų išbandyti save užsienio klubuose, bet ant legionierių masalo neužkibo. „Kažkada buvo pririšę mokslai, dabar – kitos aplinkybės, gaila palikti komandą, nes esame susigyvenusios“, – paaiškina Diana.
 
O Vika buvo pakėlusi sparnus į užsienį. Metus ji gyveno Airijoje, tačiau ne dėl tinklinio. „2007 m. prieš Kalėdas išvažiavau užsidirbti pinigų ir pakeisti aplinkos. Tokį sprendimą priimti paskatino ir asmeninės priežastys. Draugė pakvietė ir susigundžiau. Nusipirkau bilietą ir išlėkiau“, – prisimena Vika. Tačiau emigranto duona Vikos nesužavėjo. Neišbuvusi nė metų, tinklininkė grįžo. „Airijoje dirbau valytoja sporto klube. Vėliau tas pats sporto klubas siūlė dirbti trenere, bet reikėjo baigti universitetą, nes Vilniaus pedagoginio universiteto kūno kultūros specialybės bakalauro diplomas jiems netiko. Galiausiai man nusibodo dirbti valytoja ir grįžau. Pasiilgau namų, artimųjų.“
 
Moteriška harmonija
Tinklinio aikštelėje Viką ir Dianą vienija pergalės troškimas, bet gyvenime jos visiškai skirtingos. „Diana jautresnė, o aš linkusi į viską žiūrėti paprasčiau“, – sako Vika. Diana pritaria: „Į širdį viską labiau imu aš. Jei mums nesiseka, man sunku susikoncentruoti, o Vika sugeba greičiau mobilizuotis.“ „Diana per daug viską analizuoja, – įsiterpia Vika. – Ji galvą išūžia analizuodama kiekvieną žaidimo epizodą.“ „Vika kartą yra pasakiusi, kad žaisdama mažiau kalbėčiau. Todėl dabar viską, ką galvoju, pasakau prieš varžybas, o per jas stengiuosi tylėti. Manau, kad mes viena kitą papildome ir suprantame“, – įsitikinusi Diana.
 
Nors dažnai laisvalaikį Diana ir Vika leidžia kartu, jų pomėgiai skiriasi. „Labai patinka skaityti knygas. Jei paimu knygą, negaliu atsiplėšti. Perskaičiau daug knygų, kurias norėčiau dar kartą paskaityti“, – sako Vika ir prisipažįsta, kad kartais skaitydama romanus susigraudina. Vikai labiausiai patinka Jurgos Ivanauskaitės knygos, o iš užsienio rašytojų dažniausiai skaito Alexandre’o Dumas knygas.
 
Diana knygomis nesižavi. „Mažai knygų perskaičiau, nes jos mane migdo. Perskaitau porą puslapių ir akys užsimerkia. Man labiau patinka žiūrėti filmus. Patinka komedijos, romantiški filmai. Žiūriu ir siaubo filmus. Juos mėgsta mano draugas Augustas. Filmus žiūrime kartu, todėl jis mane ir įtraukia. Iš tiesų labiausiai mėgstu romantiškus, pagrįstus tikrais faktais. Dažnai žiūrėdama tokius filmus susigraudinu. Nueinam į kino teatrą, bet dažniau einame į tuos filmus, kurie labiau patinka Augustui, nes jei jam nepatinka – žiūrėdamas ima ir užmieg. Todėl stengiamės eiti ten, kur abiem įdomu.“
 
Vika prisipažįsta, kad geriausias jos laisvalaikio leidimo būdas – miegas. „Galėčiau miegoti visą dieną. Savaitgaliais be pirmos valandos iš lovos neišlipu.“ Diana sako, kad prieš varžybas dažnai tenka Viką versti iš lovos. „Mėgstu ne tik miegoti, bet ir pramiegoti. Esu ne kartą pramiegojusi varžybas, darbą“, – prisipažįsta Vika.
 

DOSJĖ
DIANA ŠUOPYTĖ.
Gimimo data 1984 m. birželio 24 d. Ūgis 170 cm. Svoris 58 kg. Tinklinį žaidžia 13 metų.
VIKA DAŠKEVIČIŪTĖ. Gimimo data 1983 m. rugsėjo 2 d. Ūgis 173 cm. Svoris 54 kg. Tinklinį žaidžia 14 metų.
Tinklininkių trenerė Asta Jansonienė

Didžiausi laimėjimai: 2005 m. Europos paplūdimio tinklinio čempionate (iki 23 metų) Lenkijoje iškovojo 9 vietą; 2006 m. dalyvavo Europos paplūdimio tinklinio taurės etape Šveicarijoje ir užėmė 29 vietą; 2004, 2005, 2006, 2008 m. tapo Lietuvos paplūdimio tinklinio vicečempionėmis; 2009 m. tapo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionėmis. 2009 m. su Vilniaus „SM Tauras VTC“ komanda iškovojo Lietuvos moterų tinklinio čempionato bronzos medalius.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Pusfinalyje – Lietuvos komandų akistata
2020 02 24
Baltijos lyga
Savaitgalį Rygoje vyksiančiame Douglas Baltijos čempionato finalo ketverte žais dvi Lietuvos komandos.
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Kontrolinėse rungtynėse – pralaimėjimas
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
LFF stadione vykusiose kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 1:3 pralaimėjo „Daugavpils“ ekipai ir patyrė trečią nesėkmę ikisezoniniame cikle.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Iki olimpinio debiuto – 1000 kibirų prakaito
2020 02 24
Žvilgsnis
Garsių Lietuvos sportininkų kelias į olimpines žaidynes grįstas įspūdingais skaičiai.
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas