Artūras Gimžauskas 2010 m. kovo 5 d. 11:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviško smėlio karjerai

Lietuvos paplūdimio tinklininkes Viką Daškevičiūtę ir Dianą Šuopytę galima vadinti princesėmis, tačiau 2009 m. čempionių titulas šlovės joms neatnešė

Lietuvos pliažo tinklinio čempionės Vika Daškevičiūtė ir Diana Šuopytė
avgi.lt nuotr.
Lietuvos pliažo tinklinio čempionės Vika Daškevičiūtė ir Diana Šuopytė
   

Lietuvos paplūdimio tinklinio princesės. Skamba gal ir išdidžiai, tačiau čempionų titulas Vikai Daškevičiūtei ir Dianai Šuopytei neatnešė nei šlovės, nei solidaus piniginio prizo. Jos toliau ramiai vaikšto sostinės gatvėmis ir kartais pamąsto, kokias aukštumas pasiektų, jei galėtų visas jėgas skirti mėgstamai sporto šakai.

Paplūdimio tinklinis – vasaros pomėgis
Lietuvos paplūdimio tinklinio „sidabrinės“. Tokią pravardę iki šių metų vasaros buvo galima drąsiai lipdyti septynis sezonus kartu sportuojančioms Dianai ir Vikai. Keturis kartus merginoms pritrūkdavo žingsnio iki čempionių vardo, tačiau penktasis kartas nemelavo – 2009 m. vasarą sidabrinės tapo paplūdimio princesėmis. Už Lietuvos čempionų titulą ir daugiametį triūsą Diana ir Vika buvo apipiltos ne auksu, tik brangųjį metalą imituojančiais medaliais ir pinigine premija – 500 litų abiem kartu sudėjus. Trupiniai. Kaip ir kitose sporto šakose Lietuvoje. Vienintelis įmanomas pasiteisinimas – Diana ir Vika tinklinį žaidžia ne dėl pinigų.
 
„Paplūdimio tinklinis – mūsų vasaros pomėgis, – atvirai sako Vika. – Atšyla orai, susėdam su Diana ir sprendžiam – dar žaisti ar jau užteks. Paplūdimio tinklinis Lietuvoje nėra kosminio lygio. Norint dalyvauti varžybose nereikia labai didelių pastangų, sunkaus pasirengimo, alinamų treniruočių. Prieš vasarą pasitreniruojam ir dalyvaujam varžybose.“
 
„Negalime sakyti, kad tinklinis mums darbas, nes negauname už tai atlygio. Lietuvoje mes profesionalės, bet jei lygintume su užsienio tinklininkėmis – mėgėjos, – atvirauja Diana. – Tarkim, krepšininkai sportuoja tam, kad užsidirbtų. Mes sportuojame tik tam, kad patirtume malonumą.“
 
Malonumai malonumais, bet jais sotus nebūsi. Diana ir Vika gyvena iš pedagoginio darbo. Diana Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ šeštus metus dirba tinklinio trenere, o Vika – kūno kultūros mokytoja ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto sporto klubo vedėja. Vika prisipažįsta, kad pedagoginis darbas nėra jos pašaukimas. „Dirbčiau ten, kur gaučiau daugiau pinigų“, – sako Vika, dažnai laikraščiuose peržiūrinti skelbimus su darbo pasiūlymais. „Prisipažinsiu, maloniausia darbo diena būna algos diena.“
 
O Dianai ne tik pergalės varžybose, bet ir trenerės darbas suteikia gerų emocijų ne vien algadieniais. „Ypač geras jausmas buvo, kai auklėtinės tapo Lietuvos vaikų čempionato nugalėtojomis, o dvi panelės buvo pakviestos į šalies rinktinę“, – džiaugiasi tinklininkė.
 
Tačiau abi merginos, šaltuoju metų laiku tinklinį žaidžiančios Lietuvos moterų čempionate kovojančioje sostinės „SM Tauras VTC“ komandoje, neslepia, kad norėtų būti tikros profesionalės ir už pastangas treniruotėse bei varžybose gauti atlyginimą. „Jei kiekvieną mėnesį į rankas gaučiau 2 000 litų – mesčiau visus darbus ir treniruočiausi iki nukritimo“, – atvirauja Vika.
 

 
Pinigai skatina svajoti
Lėšų stygius tinklininkėms neleidžia kelti sau didesnių tikslų. Paklaustos, ar, kaip ir daugelis sportininkų, svajoja patekti į olimpines žaidynes, abi susimąsto. „Iki tokio lygio mums toli“, – sako Vika. Diana paprieštarauja: „Viskas įmanoma, tik reikia įdėti daug darbo. Didžiausia kliūtis puoselėti olimpinę svajonę – finansai. Paplūdimio tinklinis – atskira sporto šaka. Užsienyje sportininkai treniruojasi visus metus, o mes mėtomės iš salės į paplūdimį. Gaila, bet Lietuvoje visiems rūpi tik krepšinis.“
 
„Jei sportuotume ir gautume atlyginimą, prisikurtume tikslų, pradėtume svajoti, bet dabar žaidžiame savo malonumui. Žinome, kad galime kartą ar du iškišti nosį į Europą, bet daugiau galimybių nėra.“
 
Sėkmingiausias Dianos ir Vikos nosies iškišimas į Europą buvo 2005 metais. Lenkijoje vykusiame Europos paplūdimio tinklinio čempionate (iki 23 metų) jos iškovojo 9 vietą. Tačiau po sėkmingo pasirodymo beveik niekas nepasikeitė. „Lietuvoje populiarinti paplūdimio tinklinį sudėtinga, nes nėra sąlygų. Neturime uždarų aikščių, negalime išvažiuoti į stovyklas“, – sako Vika.
 
„Užburtas ratas. Vienintelis būdas mums „užsikabinti“ – dalyvauti varžybose užsienyje ir tobulėti, bet tam nėra lėšų. Nėra pinigų – nėra rezultatų. Nėra rezultatų – nėra pinigų. Nenoriu laidyti liežuvio ta tema“, – susilaiko Diana. Abi tinklininkės dėkingos trenerei Astai Jansonienei. „Gyvename iš trenerės entuziazmo ir meilės tinkliniui“, – sako Diana.
 
Tinklininkės prisipažįsta, kad yra sulaukusios pasiūlymų išbandyti save užsienio klubuose, bet ant legionierių masalo neužkibo. „Kažkada buvo pririšę mokslai, dabar – kitos aplinkybės, gaila palikti komandą, nes esame susigyvenusios“, – paaiškina Diana.
 
O Vika buvo pakėlusi sparnus į užsienį. Metus ji gyveno Airijoje, tačiau ne dėl tinklinio. „2007 m. prieš Kalėdas išvažiavau užsidirbti pinigų ir pakeisti aplinkos. Tokį sprendimą priimti paskatino ir asmeninės priežastys. Draugė pakvietė ir susigundžiau. Nusipirkau bilietą ir išlėkiau“, – prisimena Vika. Tačiau emigranto duona Vikos nesužavėjo. Neišbuvusi nė metų, tinklininkė grįžo. „Airijoje dirbau valytoja sporto klube. Vėliau tas pats sporto klubas siūlė dirbti trenere, bet reikėjo baigti universitetą, nes Vilniaus pedagoginio universiteto kūno kultūros specialybės bakalauro diplomas jiems netiko. Galiausiai man nusibodo dirbti valytoja ir grįžau. Pasiilgau namų, artimųjų.“
 
Moteriška harmonija
Tinklinio aikštelėje Viką ir Dianą vienija pergalės troškimas, bet gyvenime jos visiškai skirtingos. „Diana jautresnė, o aš linkusi į viską žiūrėti paprasčiau“, – sako Vika. Diana pritaria: „Į širdį viską labiau imu aš. Jei mums nesiseka, man sunku susikoncentruoti, o Vika sugeba greičiau mobilizuotis.“ „Diana per daug viską analizuoja, – įsiterpia Vika. – Ji galvą išūžia analizuodama kiekvieną žaidimo epizodą.“ „Vika kartą yra pasakiusi, kad žaisdama mažiau kalbėčiau. Todėl dabar viską, ką galvoju, pasakau prieš varžybas, o per jas stengiuosi tylėti. Manau, kad mes viena kitą papildome ir suprantame“, – įsitikinusi Diana.
 
Nors dažnai laisvalaikį Diana ir Vika leidžia kartu, jų pomėgiai skiriasi. „Labai patinka skaityti knygas. Jei paimu knygą, negaliu atsiplėšti. Perskaičiau daug knygų, kurias norėčiau dar kartą paskaityti“, – sako Vika ir prisipažįsta, kad kartais skaitydama romanus susigraudina. Vikai labiausiai patinka Jurgos Ivanauskaitės knygos, o iš užsienio rašytojų dažniausiai skaito Alexandre’o Dumas knygas.
 
Diana knygomis nesižavi. „Mažai knygų perskaičiau, nes jos mane migdo. Perskaitau porą puslapių ir akys užsimerkia. Man labiau patinka žiūrėti filmus. Patinka komedijos, romantiški filmai. Žiūriu ir siaubo filmus. Juos mėgsta mano draugas Augustas. Filmus žiūrime kartu, todėl jis mane ir įtraukia. Iš tiesų labiausiai mėgstu romantiškus, pagrįstus tikrais faktais. Dažnai žiūrėdama tokius filmus susigraudinu. Nueinam į kino teatrą, bet dažniau einame į tuos filmus, kurie labiau patinka Augustui, nes jei jam nepatinka – žiūrėdamas ima ir užmieg. Todėl stengiamės eiti ten, kur abiem įdomu.“
 
Vika prisipažįsta, kad geriausias jos laisvalaikio leidimo būdas – miegas. „Galėčiau miegoti visą dieną. Savaitgaliais be pirmos valandos iš lovos neišlipu.“ Diana sako, kad prieš varžybas dažnai tenka Viką versti iš lovos. „Mėgstu ne tik miegoti, bet ir pramiegoti. Esu ne kartą pramiegojusi varžybas, darbą“, – prisipažįsta Vika.
 

DOSJĖ
DIANA ŠUOPYTĖ.
Gimimo data 1984 m. birželio 24 d. Ūgis 170 cm. Svoris 58 kg. Tinklinį žaidžia 13 metų.
VIKA DAŠKEVIČIŪTĖ. Gimimo data 1983 m. rugsėjo 2 d. Ūgis 173 cm. Svoris 54 kg. Tinklinį žaidžia 14 metų.
Tinklininkių trenerė Asta Jansonienė

Didžiausi laimėjimai: 2005 m. Europos paplūdimio tinklinio čempionate (iki 23 metų) Lenkijoje iškovojo 9 vietą; 2006 m. dalyvavo Europos paplūdimio tinklinio taurės etape Šveicarijoje ir užėmė 29 vietą; 2004, 2005, 2006, 2008 m. tapo Lietuvos paplūdimio tinklinio vicečempionėmis; 2009 m. tapo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionėmis. 2009 m. su Vilniaus „SM Tauras VTC“ komanda iškovojo Lietuvos moterų tinklinio čempionato bronzos medalius.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
„Kai mūsų kartos augo, mes buvome alkani“
2019 10 14
Projektas
Linas Kleiza: „Mes negalime daug kuo pasigirti, bet visada galėjome pasigirti krepšiniu, kuris pasaulyje yra tarp 3-4 šalių geriausias.“
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
 
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Lietuviai parodė nagus, bet vėl pralaimėjo
2019 10 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos Europos zonos B grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Vilniuje 1:2 (0:0) pralaimėjo Serbijos komandai.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas