Marius Naruševičius 2017 m. spalio 17 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tatamį iškeitė į paplūdimio smėlį

Tituluotos kiokušin karatė kovotojos Margarita Čiuplytė ir Diana Balsytė per 100 dienų pasirengė Lietuvos tinklinio čempionatui.

Iš kairės: M. Čiuplytė, V. Burakinskis, D. Balsytė.
„Flamingo Volley“ nuotr.
Iš kairės: M. Čiuplytė, V. Burakinskis, D. Balsytė.
Vilniaus senamiestis, gegužės vidurys. Trys puodeliai kavos ir trys žmonės – kiokušin karatė pasaulio ir Europos čempionė Margarita Čiuplytė, jos draugė Europos ir pasaulio kiokušin karatė čempionatų prizininkė Diana Balsytė ir tinklinio treneris Vasilijus Burakinskis. Kaip susiję karatė kovotojos ir tinklinio treneris? Iki tol – niekuo. O netrukus jie tapo viena komanda paplūdimio tinklinio aikštelėje. 
 
Išmokti žaisti tinklinį buvo sena Margaritos ir Dianos svajonė. Tačiau tam vis neatsirasdavo laiko – darbai, mokslai, kiokušin karatė treniruotės, kelionės ir varžybos. Stipriausios Lietuvoje vyrų tinklinio komandosVilniaus kolegija-„Flamingo Volley“ treneris V. Burakinskis daugiau nei penkerius metus planavo vieną vasarą išbandyti treniruočių programą su kitos sporto šakos atstovais. Šiemet svajonės virto realybe.

Įsitikino, kad lengva nebus

Kaip tik praėjusi vasara tiek M. Čiuplytei, kuri karatė kovotojos karjerą baigė 2013 m., tiek vis dar profesionalei D. Balsytei buvo kur kas laisvesnė nei ankstesnės. Tad gegužės pabaigoje visi trys susitiko jau paplūdimio tinklinio aikštelėje prie Baltojo tilto. 
 
„Kai Margarita pakvietė žaisti tinklinį, kaip tik buvau Europos kiokušin karatė čempionate. Po jo iškart baigėsi sezonas, buvo palankus laikas, todėl ir atsidūriau čia“, – pasakoja D. Balsytė. 

Na, o M. Čiuplytės istorija paprastesnė: „Tiesiog su treneriu prasilenkėme Pilies gatvėje. Jis paklausė: tai ar vis dar svajoji žaisti tinklinį? Atsakiau, kad taip, ir viskas prasidėjo.“

Pirmoji treniruotė merginoms nepasirodė sudėtinga. „Darėme paprastus pratimus, atrodė, tuoj pat viskas pavyks ir galėsime koja kojon varžytis su profesionalėmis“, – juokiasi M. Čiuplytė. Jai antrino ir D. Balsytė: „Atrodė, vienas, du ir padaryta. Bet ta iliuzija subliuško labai greitai. Vos tik pradėjome jungti pratimus, sunkiai pavykdavo“, – juokdamasi kalba karatė kovotoja. 


Tikslas suteikė motyvacijos

Treneris merginoms jau po pirmųjų treniruočių iškėlė tikslą – dalyvauti Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finaliniame etape. Simboliška, bet iki jo buvo likęs lygiai 100 dienų. „Turbūt, jei neturėtume tikslo, nė pusės tiek nebūtume išmokusios“, – kalba M. Čiuplytė.
 
Debiutas varžybose merginoms nebuvo saldus. Abu Lietuvos čempionato finaliniame etape Vilniuje žaistus mačus jos pralaimėjo patyrusioms varžovėms. Pirmajame susitikime per du setus karatė kovotojos surinko 5 taškus, antrajame – 7. Tačiau nuotaikos ir motyvacijos Margaritai ir Dianai šie pralaimėjimai nesugadino.

„Šiek tiek savimi nusivyliau, bet tikėjausi daugiau sėkmės. Mūsų žaidimas labai bangavo, o varžybų diena kaip tik buvo ta, kai nebuvome pačios geriausios formos. Taip jau yra, esu pripratusi prie pergalių. Ir, nors suprantu, kad absoliučiai nelogiška, bet labai norėjau laimėti“, – šypsodamasi pasakoja pasaulio čempionė M. Čiuplytė.

„Nepadarėme geriausio, ką galėjome. Galėjome ir išsaugoti daugiau kamuolių, atlikti perdavimą geriau. Tai, kad gausim į skudurus, žinojau pastarąsias dvi savaites, kai per treniruotes pradėjome žaisti su stipresnėmis partnerėmis“, – Margaritai antrina D. Balsytė.

Varžybų metu iš merginų veidų nė karto nebuvo dingusi šypsena. Maža to, jas palaikė gausus būrys draugų ir artimųjų. „Nuo to, kad keiktumėmės ar bartumėmės, niekas nepasikeistų. Mėgavomės akimirka“, – sako D. Balsytė.

Merginas sužavėjo Lietuvos čempionate matytas Ievos Dumbauskaitės ir Monikos Povilaitytės žaidimas. „Atrodė, kad jos bet kokį kamuolį gali ištraukti. Jau kamuolys beviltiškai lekia į užribį, nubėga, atmuša, nuo pat smėlio praktiškai pakelia, bet kokį padavimą sukontroliuoja, sukuria ataką iš beviltiško kamuolio. Tai buvo aukštas lygis, bet kirbėjo mintis: gal ir mes galime taip kada nors žaisti?“ – atvirauja M. Čiuplytė.

Tinklinį žais ir toliau

Paklaustos, ar tarp kiokušin karatė ir paplūdimio tinklinio yra panašumų, abi merginos ilgokai susimąsto. „Psichologinis pasiruošimas – jis kiekvienai sporto šakai svarbus. Staigus judėjimas, net viena panaši stovėsena yra. Reakcija, darbas kojomis ir alinantis darbas treniruotėse“, – vardija karatė kovotojos. 
 
Dėl ateities merginos užtikrintai žino vieną dalyką – paplūdimio tinklinis iš jų gyvenimo nebedings. Tiesa, kokį lygį pasieks, karatė kovotojos dar nėra apsisprendusios. „Profesionalų sportui reikia aukų. Atlikti dvi treniruotes per dieną, bėgti į darbus su sportiniais drabužiais, kai iš sėdimosios smėlis byra, menkas malonumas. Turime apsispręsti per artimiausią mėnesį – jei nutarsime, kad norime dar kartą dalyvauti Lietuvos čempionate, dirbsime. Jeigu nutarsime žaisti tik kaip mėgėjos, nebereikės anksti ryte keltis ir lėkti į treniruotę, sportuosime tik porą kartų per savaitę“, – atskleidžia M. Čiuplytė. 

„Antrą kartą dalyvauti tik tam, kad dalyvautume, bus nebeįdomu. Norėsime ir ką nors laimėti. Tam reikės daug dirbti. Tad, jei nutarsime eiti profesionalių keliu, mūsų nebetenkins sausi pralaimėjimai“, – savo draugei antrina D. Balsytė.

Tiesa, D. Balsytė dar nebaigė ir karatė kovotojos karjeros. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkštis“ antrą kartą įveikė švedes
2018 09 24
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda antrą kartą per tris dienas įveikė Norčiopingo „Dolphins“ klubą iš Švedijos.
L. Westermannas sugrįžta į Kauno „Žalgirį“
2018 09 24
Sugrįžimas
Į Kauną po sezono pertraukos sugrįžta prancūzas Leo Westermannas, su kuriuo sudaryta sutartis pagal formulę „1+1“.
Sezoną pradėjo dar šeši LKL klubai
2018 09 23
LKL
LKL pirmojo turo rungtynėse pergales iškovojo Vilniaus "Ryto", Klaipėdos "Neptūno" ir Prienų "Skycop" komandos.
 
Naujieji čempionai – FK „Šilalė“
2018 09 24
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Šilalės miesto komanda FK „Šilalė - Prolain“.
D.Česnauskis: „Nėra dvejonių – tai pabaiga“
2018 09 24
Sprendimas
Ilgametis Lietuvos nacionalinės rinktinės ir „Trakų“ narys Deividas Česnauskis po šio sezono padės tašką profesionalo karjeroje.
Į rungtynes - traktoriais ir kombainais
2018 09 24
LFF taurė
Daugiau nei 50 LFF taurės finalų stebėjęs futbolo istorikas - apie lietuvių mūšius su sovietų kariais ir žiūrovus medžiuose.
Nuo darželinukų iki gimnazistų
2018 09 24
Taurė
Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
 
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Startas - be pergalių
2018 09 24
Dziudo
Rokas Nenartavičius pasaulio dziudo čempionate pralaimėjo pirmąją kovą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
 
Nugalėtojai nusileido pusantros minutės
2018 09 24
Plentas
Dviratininkė Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate užėmė 24-ąją vietą.
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
Rankininkai svetur apšilo kojas
2018 09 24
Legionieriai
Iš Čempionų lygoje rungtyniaujančių lietuvių šią savaitę džiaugėsi tik G. Savukyno treniruojamas bei G. Morkūno atstovaujamas Rihymiakio "Cocks" klubas.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Lietuviai dominavo Balkanų bekelės ralyje
2018 09 24
Bekelė
Du iš penkių "Balkan Offroad Rallye" startavusių tautiečių lipo ant podiumo, o Dakarui besiruošiantis A. Gelažninkas geriausią tempą diktavo nuo pradžios.
Ralio trofėjus - tituluotiems dalyviams
2018 09 24
Ralis
Kaune finišavo 45-asis ralis "Kauno ruduo 2018", skirtas vienų žymiausiųjų automobilių sporto meistrų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.
Sezoną uždarė Silezijoje
2018 09 24
Moto
Savaitgalį plento žiedo motociklininkai Pietų Lenkijoje esančiame "Silesia Ring" žiede gaudė paskutines gero oro akimirkas
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Padelio žaidėjai atsisveikino su vasara
2018 09 24
Padelio tenisas
Vilniuje vyko LPF Vasaros taurės IV etapo padelio turnyras, dėl lietaus persikėlęs iš lauko aikštelių į Fanų padelio areną.
Absoliučiu nugalėtoju tapo lietuvis
2018 09 24
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyre „Diamond cup“ varžėsi 260 sportininkų iš 20 šalių.
Paaiškėjo vandensvydžio čempionai
2018 09 24
Vandensvydis
Elektrėnuose vykusiame Lietuvos jaunių vandensvydžio čempionate 5 komandos iš Alytaus, Elektrėnų, Kauno ir Vilniaus rungėsi dėl nugalėtojų titulo.
 
Kačerginėje - profesijų futbolo šventė
2018 09 24
Šventė
Kačerginėje, Jono Biliūno aikštėje, rinkosi įvairių profesijų futbolo mėgėjai į tradicinę šeštąją futbolo šventę "Mano profesija".
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas