Marius Naruševičius 2017 m. spalio 17 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tatamį iškeitė į paplūdimio smėlį

Tituluotos kiokušin karatė kovotojos Margarita Čiuplytė ir Diana Balsytė per 100 dienų pasirengė Lietuvos tinklinio čempionatui.

Iš kairės: M. Čiuplytė, V. Burakinskis, D. Balsytė.
„Flamingo Volley“ nuotr.
Iš kairės: M. Čiuplytė, V. Burakinskis, D. Balsytė.
Vilniaus senamiestis, gegužės vidurys. Trys puodeliai kavos ir trys žmonės – kiokušin karatė pasaulio ir Europos čempionė Margarita Čiuplytė, jos draugė Europos ir pasaulio kiokušin karatė čempionatų prizininkė Diana Balsytė ir tinklinio treneris Vasilijus Burakinskis. Kaip susiję karatė kovotojos ir tinklinio treneris? Iki tol – niekuo. O netrukus jie tapo viena komanda paplūdimio tinklinio aikštelėje. 
 
Išmokti žaisti tinklinį buvo sena Margaritos ir Dianos svajonė. Tačiau tam vis neatsirasdavo laiko – darbai, mokslai, kiokušin karatė treniruotės, kelionės ir varžybos. Stipriausios Lietuvoje vyrų tinklinio komandosVilniaus kolegija-„Flamingo Volley“ treneris V. Burakinskis daugiau nei penkerius metus planavo vieną vasarą išbandyti treniruočių programą su kitos sporto šakos atstovais. Šiemet svajonės virto realybe.

Įsitikino, kad lengva nebus

Kaip tik praėjusi vasara tiek M. Čiuplytei, kuri karatė kovotojos karjerą baigė 2013 m., tiek vis dar profesionalei D. Balsytei buvo kur kas laisvesnė nei ankstesnės. Tad gegužės pabaigoje visi trys susitiko jau paplūdimio tinklinio aikštelėje prie Baltojo tilto. 
 
„Kai Margarita pakvietė žaisti tinklinį, kaip tik buvau Europos kiokušin karatė čempionate. Po jo iškart baigėsi sezonas, buvo palankus laikas, todėl ir atsidūriau čia“, – pasakoja D. Balsytė. 

Na, o M. Čiuplytės istorija paprastesnė: „Tiesiog su treneriu prasilenkėme Pilies gatvėje. Jis paklausė: tai ar vis dar svajoji žaisti tinklinį? Atsakiau, kad taip, ir viskas prasidėjo.“

Pirmoji treniruotė merginoms nepasirodė sudėtinga. „Darėme paprastus pratimus, atrodė, tuoj pat viskas pavyks ir galėsime koja kojon varžytis su profesionalėmis“, – juokiasi M. Čiuplytė. Jai antrino ir D. Balsytė: „Atrodė, vienas, du ir padaryta. Bet ta iliuzija subliuško labai greitai. Vos tik pradėjome jungti pratimus, sunkiai pavykdavo“, – juokdamasi kalba karatė kovotoja. 


Tikslas suteikė motyvacijos

Treneris merginoms jau po pirmųjų treniruočių iškėlė tikslą – dalyvauti Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finaliniame etape. Simboliška, bet iki jo buvo likęs lygiai 100 dienų. „Turbūt, jei neturėtume tikslo, nė pusės tiek nebūtume išmokusios“, – kalba M. Čiuplytė.
 
Debiutas varžybose merginoms nebuvo saldus. Abu Lietuvos čempionato finaliniame etape Vilniuje žaistus mačus jos pralaimėjo patyrusioms varžovėms. Pirmajame susitikime per du setus karatė kovotojos surinko 5 taškus, antrajame – 7. Tačiau nuotaikos ir motyvacijos Margaritai ir Dianai šie pralaimėjimai nesugadino.

„Šiek tiek savimi nusivyliau, bet tikėjausi daugiau sėkmės. Mūsų žaidimas labai bangavo, o varžybų diena kaip tik buvo ta, kai nebuvome pačios geriausios formos. Taip jau yra, esu pripratusi prie pergalių. Ir, nors suprantu, kad absoliučiai nelogiška, bet labai norėjau laimėti“, – šypsodamasi pasakoja pasaulio čempionė M. Čiuplytė.

„Nepadarėme geriausio, ką galėjome. Galėjome ir išsaugoti daugiau kamuolių, atlikti perdavimą geriau. Tai, kad gausim į skudurus, žinojau pastarąsias dvi savaites, kai per treniruotes pradėjome žaisti su stipresnėmis partnerėmis“, – Margaritai antrina D. Balsytė.

Varžybų metu iš merginų veidų nė karto nebuvo dingusi šypsena. Maža to, jas palaikė gausus būrys draugų ir artimųjų. „Nuo to, kad keiktumėmės ar bartumėmės, niekas nepasikeistų. Mėgavomės akimirka“, – sako D. Balsytė.

Merginas sužavėjo Lietuvos čempionate matytas Ievos Dumbauskaitės ir Monikos Povilaitytės žaidimas. „Atrodė, kad jos bet kokį kamuolį gali ištraukti. Jau kamuolys beviltiškai lekia į užribį, nubėga, atmuša, nuo pat smėlio praktiškai pakelia, bet kokį padavimą sukontroliuoja, sukuria ataką iš beviltiško kamuolio. Tai buvo aukštas lygis, bet kirbėjo mintis: gal ir mes galime taip kada nors žaisti?“ – atvirauja M. Čiuplytė.

Tinklinį žais ir toliau

Paklaustos, ar tarp kiokušin karatė ir paplūdimio tinklinio yra panašumų, abi merginos ilgokai susimąsto. „Psichologinis pasiruošimas – jis kiekvienai sporto šakai svarbus. Staigus judėjimas, net viena panaši stovėsena yra. Reakcija, darbas kojomis ir alinantis darbas treniruotėse“, – vardija karatė kovotojos. 
 
Dėl ateities merginos užtikrintai žino vieną dalyką – paplūdimio tinklinis iš jų gyvenimo nebedings. Tiesa, kokį lygį pasieks, karatė kovotojos dar nėra apsisprendusios. „Profesionalų sportui reikia aukų. Atlikti dvi treniruotes per dieną, bėgti į darbus su sportiniais drabužiais, kai iš sėdimosios smėlis byra, menkas malonumas. Turime apsispręsti per artimiausią mėnesį – jei nutarsime, kad norime dar kartą dalyvauti Lietuvos čempionate, dirbsime. Jeigu nutarsime žaisti tik kaip mėgėjos, nebereikės anksti ryte keltis ir lėkti į treniruotę, sportuosime tik porą kartų per savaitę“, – atskleidžia M. Čiuplytė. 

„Antrą kartą dalyvauti tik tam, kad dalyvautume, bus nebeįdomu. Norėsime ir ką nors laimėti. Tam reikės daug dirbti. Tad, jei nutarsime eiti profesionalių keliu, mūsų nebetenkins sausi pralaimėjimai“, – savo draugei antrina D. Balsytė.

Tiesa, D. Balsytė dar nebaigė ir karatė kovotojos karjeros. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Druskininkuose sieks apginti titulą
2018 02 21
Konkursas
Greta Tamašauskaitė sieks apginti geriausios LMKL snaiperės titulą kovo 4-ąją Druskininkuose vyksiančios žvaigždžių dienos metu.
Kelionėje - nuo Pokemonų iki kulinarijos
2018 02 21
Kelionės
Marijampolės "Sūduvos" krepšininkės atskleidė, ką veikia kelionių į rungtynes metu.
Moksleviaims - neptūniečių juokeliai
2018 02 21
Susitikimas
Ar žinojote, kad „Neptūno“ krepšininkas Mindaugas Kačinas vaikystėje svajojo tapti taksistu, o Tomas Delininkaitis - policininku arba gaisrininku?
 
Ruoštis padeda ir psichologas iš Vokietijos
2018 02 21
U-17
Įvarčių skonį pajutusios lietuvės keturias dienas bendravo ir su psichologu, kuris merginoms padeda ruoštis Europos U17 čempionatui, kuris vyks Lietuvoje.
Lietuviams - elitinių rinktinių iššūkis
2018 02 21
Draugiškos rungtynės
Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė birželį išbandys jėgas su dviem 2018 metų pasaulio čempionato dalyvėmis – Lenkijos ir Irano komandomis.
Kauno derbyje - triuškinama "Vyčio" pergalė
2018 02 20
Salės futbolas
Centrinėje „Futsal A lygos“ 13-ojo turo akistatoje Kauno derbyje susirinkę žiūrovai intrigos neišvydo – šalies čempionas „Vytis“ 8:2 sutriuškino „Inkarą".
Su Lietuvos rekordu - į pasaulio čempionatą
2018 02 19
Bėgimas
Šveicarijoje Agnės Šerkšnienės pagerintas Lietuvos rekordas virto ir gimtadienio dovana, ir bilietu į pasaulio čempionatą.
Klaipėdoje - D. Dzindzaletaitės rekordas
2018 02 17
Lengvoji atletika
Šeštadienį baigėsi Klaipėdoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.
"Startą vertinu šimtu dešimčia"
2018 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate: klaipėdiečių sėkmė, rekordinis šuolis bei Modestos Morauskaitės pergalė.
 
Klaipėdoje - teniso taurės batalijos
2018 02 20
Taurė
Visą šventinį savaitgalį Klaipėdos Vakarų teniso arena skendo Lietuvos vėliavos spalvose.
Turėjęs iniciatyvą nusileido prancūzui
2018 02 12
Tenisas
Puikią sportinę formą demonstruojantis Ričardas Berankis nusileido prancūzui Pierre-Hugues Herbertui (ATP-76) ir baigė pasirodymą Roterdame.
Šimtmečio proga - teniso turnyras pajūryje
2018 02 09
Tenisas
Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga, organizatoriai kviečia prisidėti prie šventės ir dalyvauti „LT100-ečio Teniso Taurės" komandiniame dvejetų turnyre.
Lietuviui - nokautų eksperto iššūkis
2018 02 19
Bušido
Tarptautinio bušido turnyro "KOK'55 WORLD GP" pagrindinėje vakaro kovoje susikaus Sergejus Maslobojevas ir marokietis Noureddine'as Ajnaojus.
"Tokie nuotykiai nutinka ne kasmet"
2018 02 18
Graplingo imtynės
Kuo gyvos graplingo imtynė Klaipėdoje, pasakoja 2016 metų Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.
Lietuvos graplingas keičia kryptį
2018 02 12
Graplingo imtynės
"Anksčiau komandinės taurės varžybos vykdavo po Vilniaus ir Pakruojo atvirųjų čempionatų, šiemet tai pakeitėme", - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
 
Pristatyta „Lietuvos plento taurė“
2018 02 17
Kuluaruose
Artėjantį dviračių sporto sezoną aptarė devynių A grupės komandų nariai, kurie vėliau susirungė parodomosiose lenktynėse ant stacionarių dviračių.
Po pirmenybių - pokyčiai reitinguose
2018 01 26
Dviračiai
UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į penkis geriausiųjų dešimtukus.
Kovoja ir su varžovėmis, ir su jauduliu
2018 01 23
Trekas
„Nuo praėjusių metų spalį vykusio Europos čempionato jaučiuosi vis geriau ir geriau“, - teigia jau 34 Pasaulio taurės medalius iškovojusi S.Krupeckaitė.
Pusfinaliuose intrigos netrūko
2018 02 17
Taurė
Nors abejas LRF vyrų taurės turnyro pusfinalio kovas laimėjo išankstiniai favoritai, tačiau tiek Dragūnas“, tiek „Granitas–Karys“ turėjo daug vargo.
Pusfinalis - be staigmenų
2018 02 17
Rankinis
LRF moterų taurės finale susitiks "Garliavos-SC Cascada" ir "ACME-Žalgirio" rankininkės.
Į kovą stos visi sezono lyderiai
2018 02 15
Rankinis
Dėl LRF taurės Alytuje rungs Vilniaus "Šviesos", Klaipėdos "Dragūno", Kauno "Granito-Kario" ir vietos "Varsos-Stronglaso" rankininkai.
 
Į aštuntfinalį - tiesiausiu keliu
2018 02 21
Paplūdimio tinklinis
Pergalingas lietuvių žygis Irane tęsiasi - Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius įveikė visus priešininkus grupės varžybose ir žengė į atkrintamasias.
Pergalę prieš lyderius skyrė šimtmečiui
2018 02 20
Baltijos lyga
Baltijos čempionato titulą ginančią "Rakvere VK" ekipą įveikę raseiniškiai pergalę padovanojo Lietuvai.
Irane - sėkminga lietuvių kvalifikacija
2018 02 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis Irane iškopė į pagrindines varžybas.
Švedijos ralyje - sėkmingas lietuvių finišas
2018 02 19
Ralis
Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius sėkmingai pasiekė finišą Švedijos ralyje.
Švedijos ralyje lietuviai veržiasi į priekį
2018 02 18
Ralis
"Tiek įvairiausių incidentų per vieną ralio dieną neatsimenu", - kalbėjo bandroje Švedijos ralio lenktynininkų įskaitoje į viršų pašokęs Deividas Jocius.
Lietuviai - savo klasės dešimtuke
2018 02 17
Ralis
D. Jociaus ir D. Zvicevičiaus ekipažas WRC Švedijos ralyje šeštadienio greičio ruožuose gerino asmeninius rezultatus.
 
Slidinėjimo trasoje – mintys apie išgyvenimą
2018 02 21
Pjongčangas 2018
„Prašau, Modestai, negrįžk. Niekada“, - mintyse maldavo komandos draugo Mantas Strolia pragaru virtusiose olimpinėse komandų sprinto lenktynėse.
Kauniečiai taikysis į antrąją vietą
2018 02 21
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey" treneris Jevgenijus Čugajus: Klaipėdos „Baltija“ jau yra įrodžiusi, kad žaisti prieš ją reikia nuo pat pradžių nusiteikus rimtai.
Sugrįžęs vartininkas laimėti nepadėjo
2018 02 20
Ledo ritulys
Vartininko Elvino Karlos sugrįžimas į „Energiją pažymėtas atkaklia kova ir skaudžiu pralaimėjimu.
Iššūkis lietuviams - rungtynės su olandais
2018 02 21
Vandensvydis
Po Lietuvos vandensvydžio čempionato pirmo turo kovų dabar visas dėmesys sukoncentruotas į Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes su olandais.
Į priekį praleido tik rusus
2018 02 21
Kanupolas
Alytuje vyko tradicinis tarptautinis kanupolo turnyras „Alytaus taurė 2018“, kuriame puikiai pasirodė šeimininkų komandos.
Dominavo ir Europoje, ir Baltijos šalyse
2018 02 20
Šaudymas iš lanko
Meda Večkytė tapo Europos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempione, o jos tautiečiai pergales skynė ir Baltijos šalių čempionate.
 
Prezidentų kadencijas ribos nauja tvarka
2018 02 21
Federacijos
Antradienį Vilniuje įvyko Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) 2018 metų ataskaitinis suvažiavimas.
Netektis irkluotojų šeimoje
2018 02 19
Netektis
Baidarių ir kanojų irklavimo šeimoje – skaudi netektis: pirmadienio rytą staiga mirė įžymus Lietuvos baidarių irklavimo treneris Vytautas Narkevičius.
Neįgaliosioms atletėms - verslininko parama
2018 02 17
Rėmimas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertas Dargis Mažeikių triračių bėgikėms paaukojo 4000 eurų iš savo premijos ir asmeninių lėšų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas