Marius Naruševičius 2017 m. spalio 17 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tatamį iškeitė į paplūdimio smėlį

Tituluotos kiokušin karatė kovotojos Margarita Čiuplytė ir Diana Balsytė per 100 dienų pasirengė Lietuvos tinklinio čempionatui.

Iš kairės: M. Čiuplytė, V. Burakinskis, D. Balsytė.
„Flamingo Volley“ nuotr.
Iš kairės: M. Čiuplytė, V. Burakinskis, D. Balsytė.
Vilniaus senamiestis, gegužės vidurys. Trys puodeliai kavos ir trys žmonės – kiokušin karatė pasaulio ir Europos čempionė Margarita Čiuplytė, jos draugė Europos ir pasaulio kiokušin karatė čempionatų prizininkė Diana Balsytė ir tinklinio treneris Vasilijus Burakinskis. Kaip susiję karatė kovotojos ir tinklinio treneris? Iki tol – niekuo. O netrukus jie tapo viena komanda paplūdimio tinklinio aikštelėje. 
 
Išmokti žaisti tinklinį buvo sena Margaritos ir Dianos svajonė. Tačiau tam vis neatsirasdavo laiko – darbai, mokslai, kiokušin karatė treniruotės, kelionės ir varžybos. Stipriausios Lietuvoje vyrų tinklinio komandosVilniaus kolegija-„Flamingo Volley“ treneris V. Burakinskis daugiau nei penkerius metus planavo vieną vasarą išbandyti treniruočių programą su kitos sporto šakos atstovais. Šiemet svajonės virto realybe.

Įsitikino, kad lengva nebus

Kaip tik praėjusi vasara tiek M. Čiuplytei, kuri karatė kovotojos karjerą baigė 2013 m., tiek vis dar profesionalei D. Balsytei buvo kur kas laisvesnė nei ankstesnės. Tad gegužės pabaigoje visi trys susitiko jau paplūdimio tinklinio aikštelėje prie Baltojo tilto. 
 
„Kai Margarita pakvietė žaisti tinklinį, kaip tik buvau Europos kiokušin karatė čempionate. Po jo iškart baigėsi sezonas, buvo palankus laikas, todėl ir atsidūriau čia“, – pasakoja D. Balsytė. 

Na, o M. Čiuplytės istorija paprastesnė: „Tiesiog su treneriu prasilenkėme Pilies gatvėje. Jis paklausė: tai ar vis dar svajoji žaisti tinklinį? Atsakiau, kad taip, ir viskas prasidėjo.“

Pirmoji treniruotė merginoms nepasirodė sudėtinga. „Darėme paprastus pratimus, atrodė, tuoj pat viskas pavyks ir galėsime koja kojon varžytis su profesionalėmis“, – juokiasi M. Čiuplytė. Jai antrino ir D. Balsytė: „Atrodė, vienas, du ir padaryta. Bet ta iliuzija subliuško labai greitai. Vos tik pradėjome jungti pratimus, sunkiai pavykdavo“, – juokdamasi kalba karatė kovotoja. 


Tikslas suteikė motyvacijos

Treneris merginoms jau po pirmųjų treniruočių iškėlė tikslą – dalyvauti Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finaliniame etape. Simboliška, bet iki jo buvo likęs lygiai 100 dienų. „Turbūt, jei neturėtume tikslo, nė pusės tiek nebūtume išmokusios“, – kalba M. Čiuplytė.
 
Debiutas varžybose merginoms nebuvo saldus. Abu Lietuvos čempionato finaliniame etape Vilniuje žaistus mačus jos pralaimėjo patyrusioms varžovėms. Pirmajame susitikime per du setus karatė kovotojos surinko 5 taškus, antrajame – 7. Tačiau nuotaikos ir motyvacijos Margaritai ir Dianai šie pralaimėjimai nesugadino.

„Šiek tiek savimi nusivyliau, bet tikėjausi daugiau sėkmės. Mūsų žaidimas labai bangavo, o varžybų diena kaip tik buvo ta, kai nebuvome pačios geriausios formos. Taip jau yra, esu pripratusi prie pergalių. Ir, nors suprantu, kad absoliučiai nelogiška, bet labai norėjau laimėti“, – šypsodamasi pasakoja pasaulio čempionė M. Čiuplytė.

„Nepadarėme geriausio, ką galėjome. Galėjome ir išsaugoti daugiau kamuolių, atlikti perdavimą geriau. Tai, kad gausim į skudurus, žinojau pastarąsias dvi savaites, kai per treniruotes pradėjome žaisti su stipresnėmis partnerėmis“, – Margaritai antrina D. Balsytė.

Varžybų metu iš merginų veidų nė karto nebuvo dingusi šypsena. Maža to, jas palaikė gausus būrys draugų ir artimųjų. „Nuo to, kad keiktumėmės ar bartumėmės, niekas nepasikeistų. Mėgavomės akimirka“, – sako D. Balsytė.

Merginas sužavėjo Lietuvos čempionate matytas Ievos Dumbauskaitės ir Monikos Povilaitytės žaidimas. „Atrodė, kad jos bet kokį kamuolį gali ištraukti. Jau kamuolys beviltiškai lekia į užribį, nubėga, atmuša, nuo pat smėlio praktiškai pakelia, bet kokį padavimą sukontroliuoja, sukuria ataką iš beviltiško kamuolio. Tai buvo aukštas lygis, bet kirbėjo mintis: gal ir mes galime taip kada nors žaisti?“ – atvirauja M. Čiuplytė.

Tinklinį žais ir toliau

Paklaustos, ar tarp kiokušin karatė ir paplūdimio tinklinio yra panašumų, abi merginos ilgokai susimąsto. „Psichologinis pasiruošimas – jis kiekvienai sporto šakai svarbus. Staigus judėjimas, net viena panaši stovėsena yra. Reakcija, darbas kojomis ir alinantis darbas treniruotėse“, – vardija karatė kovotojos. 
 
Dėl ateities merginos užtikrintai žino vieną dalyką – paplūdimio tinklinis iš jų gyvenimo nebedings. Tiesa, kokį lygį pasieks, karatė kovotojos dar nėra apsisprendusios. „Profesionalų sportui reikia aukų. Atlikti dvi treniruotes per dieną, bėgti į darbus su sportiniais drabužiais, kai iš sėdimosios smėlis byra, menkas malonumas. Turime apsispręsti per artimiausią mėnesį – jei nutarsime, kad norime dar kartą dalyvauti Lietuvos čempionate, dirbsime. Jeigu nutarsime žaisti tik kaip mėgėjos, nebereikės anksti ryte keltis ir lėkti į treniruotę, sportuosime tik porą kartų per savaitę“, – atskleidžia M. Čiuplytė. 

„Antrą kartą dalyvauti tik tam, kad dalyvautume, bus nebeįdomu. Norėsime ir ką nors laimėti. Tam reikės daug dirbti. Tad, jei nutarsime eiti profesionalių keliu, mūsų nebetenkins sausi pralaimėjimai“, – savo draugei antrina D. Balsytė.

Tiesa, D. Balsytė dar nebaigė ir karatė kovotojos karjeros. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
LKL bendradarbiaus su Kinijos lyga
2017 11 22
Sutartis
„Kinija pakvaišusi nuo krepšinio, ir šioje rinkoje Lietuvos krepšinis nuo šiol bus matomas, – džiaugėsi sutartį pasirašęs LKL prezidentas R. Milašius.
A. Guoga mūru stojo už Eurolygą
2017 11 22
Konfliktas
Vos prieš mėnesį iš "Lietuvos ryto" klubo pasitraukęs Europarlamentaras Antanas Guoga puolė ginti Eurolygą ir jame žaidžiantį Kauno "Žalgirį".
Vilniečių treniruotėje - du SKM auklėtiniai
2017 11 22
Vaikų sportas
"Paaugliai neišsiskyrė kažkokiais blogumais ir nors jie dar jauni, tačiau daugelį dalykų darė lygiai su vyrais", - SKM auklėtinius gyrė R. Kurtinaitis.
 
"Sūduva" išsaugojo vartininką ir gynėją
2017 11 22
A lyga
Ivanas Kardumas ir Andro Švrljuga dar metams lieka Marijampolėje - jie pratęsė savo sutartis ir kitam sezonui.
Po sezono - dėmesys vaikams
2017 11 22
Vaikų sportas
Beveik aštuonios dešimtys specialių poreikių turinčių vaikų drauge su žalgiriečiais daugiau nei valandą šėlo ant žaliosios vejos.
"Sūduvos" kapitonas lieka komandoje
2017 11 21
A lyga
35 metų patyręs gynėjas Algis Jankauskas pratęsė kontraktą su naujaisiais Lietuvos čempionais dar vienam sezonui.
Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių
2017 11 20
Sportinis ėjimas
Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.
Sūnų sūpuoja apsiavusi bėgimo batelius
2017 11 17
Žvilgsnis
„Iki Tokijo dar liko daugiau nei dveji metai, tad viskas pačiu laiku,“ - teigia prieš 7 savaites sūnaus susilaukusi bėgikė Milda Vilčinskaitė-Eimontė.
Bėgikė siekia to, ko nedarė nė viena lietuvė
2017 11 15
Žvilgsnis
Aušra Garunkšnytė pretenduoja tapti pirmąja bėgike Lietuvos neįgaliųjų sporto istorijoje, kuri dalyvaus parolimpinių žaidynių maratono rungtyje.
 
R. Berankio startas Italijoje - be staigmenų
2017 11 20
Tenisas
Ričardas Berankis pergalingai startavo turnyre Andrijoje - jis 6:1, 7:6 (7:3) nugalėjo kortų šeimininką Alessandro Begą (ATP 323).
Fantastiška serija nutrūko finale
2017 11 19
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Brešos mieste vykusio turnyro finale 1:6, 2:6 nusileido Lukašui Lacko iš Slovakijos.
Neįtikėtina serija: 14 pergalių iš eilės
2017 11 18
Turnyras
Jau trečią savaitę pergalingai žingsniuojantis Laurynas Grigelis antrus metus iš eilės pateko į Brešoje vykstančio ATP „Challenger“ turnyro finalą.
Pasvalyje - istorinis moterų bokso mačas
2017 11 16
Boksas
Šį savaitgalį pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyks tarpvalstybinis moterų bokso mačas, kuriame lietuvės kovos su latvėmis, estėmis ir baltarusėmis.
Lietuvos kovotoja – pasaulio čempionė
2017 11 15
Boksas
Stebint aštuoniems milijonams žiūrovų, Julija Stoliarenko iškovojo Lethwei (Birmos bokso) pasaulio čempionės diržą.
Kovotojai žada nepamirštamą reginį
2017 11 15
Bušido
Auganti įtampa prieš „Bushido Hero‘s“ turnyrą Vilniuje: geriausi Lietuvos kovotojai jau pasiruošę ginti namų sienas.
 
Lietuvės išsaugojo aukštas pozicijas
2017 11 16
Trekas
Po pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo UCI paskelbtuose reitinguose į dešimtuką patenka M. Marozaitė, S. Krupeckaitė ir O. Baleišytė.
Lietuvės liko už greičiausiųjų nugarų
2017 11 12
Trekas
Mančesteryje vykusio pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų sprinto lenktynėse S. Krupeckaitė užėmė 8-ą, o M. Marozaitė - 10-ą vietas.
S. Krupeckaitė treke finišavo pėsčiomis
2017 11 12
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų keirino rungties finale S. Krupeckaitė pateko į griūtį, tačiau finišą vis tiek pasiekė.
Varžoves sužinojo ir kaunietės, ir rinktinė
2017 11 21
Burtai
Lietuvos U20 merginų rankinio rinktinė dėl patekimo į pasaulio čempionatą kovos su vokietėmis, islandėmis ir makedonėmis.
Lietuviai užsienyje pralaimėjimų nepatyrė
2017 11 20
Europa
Praėjęs savaitgalis fantastiškai klostėsi užsienyje rungtyniaujantiems lietuviams - jų klubai iškovojo pergales.
Į pusfinalį - po įvarčių paskutinę minutę
2017 11 19
Taurė
Po sužaistų LRF taurės ketvirtfinalio atsakomųjų rungtynių vietas pusfinalyje užsitikrino Alytaus „Varsa – Stronglasas“ bei Vilniaus VHC „Šviesa“.
 
Moterų klubai parodė pavyzdį vyrams
2017 11 20
Baltijos lyga
Savaitgalį Lietuvos moterų tinklinio klubai iškovojo net 5 pergales iš 6 galimų, o pralaimėjimas buvo patirtas tik po 5 setų kovos.
Europoje lietuvių klubai žaidė banguotai
2017 11 16
Europa
Švedijoje žibantis tinklininkas Tomas Vilimas: komanda yra svarbiau už asmeninius pasiekimus.
Lietuvos čempionate – atkaklios kovos
2017 11 14
Lietuvos čempionatas
Šalies arenose tęsėsi kovos Lietuvos vyrų tinklinio čempionate, o taip pat startavo Lietuvos moterų pirmenybės.
Dakaras 2018 - pro skaičių prizmę
2017 11 22
Dakaras
2018 m. Dakaro ralyje startuos 190 motociklų, 105 automobiliai, 42 sunkvežimiai – iš viso 337 transporto priemonės. Dalyvių – 525 iš 54 valstybių.
Ture per Lietuvą - nustebinęs palaikymas
2017 11 21
Dakaras
Į Dakarą Vaidotą Žalą ir Saulių Jurgelėną Biržų, Joniškio, Kretingos ir Kėdainių gyventojai išlydėjo suvenyrais, blynais ir šventintu kryželiu.
Į Dakarą - su naujaisiais "Toyota"
2017 11 20
Dakaras
Kartu su Benedikto Vanago „Toyota Hilux“ bolidu į Dakarą keliaus ir dar du „Toyota Land Cruiser“ automobiliai, skirti medijos ir logistikos darbuotojams.
 
Kauniečiai sieks revanšo prieš čempionus
2017 11 22
Ledo ritulys
Nors pirmasias tarpusavio rungtynes šį sezoną "Kaunas Hockey" net 1:8 pralaimėjo "Energijai", šio vakaro rungtynėse kauniečiai galvoja apie pergalę.
Po virtinės traumų grįžta ant ledo
2017 11 16
Ledo ritulys
T. Kumeliauskas grįžta ant ledo Lietuvos čempionate ir šiandien atstovaus "Hockey Punks" ekipai, bet tai gali būti vienintelės jo rungtynės šioje ekipoje.
Olimpinė kolekcija – jau parduotuvėse
2017 11 15
Apranga
„Audimas“ parduotuves jau pasiekė kasdieniam nešiojimui pritaikyta Pjongčango žaidynėms skirta olimpinė kolekcija.
Kaune paaiškėjo geriausi skvošo žaidėjai
2017 11 22
Skvošas
Praėjusį savaitgalį Kauno skvošo klube įvyko 7-asis Lietuvos skvošo čempionatas, kuriame varžėsi 37 dalyviai.
"Visada malonu sugrįžti į Alytų"
2017 11 22
Vandensvydis
Ne vieną titulą su savo auklėtiniais Alytuje iškovojęs N. Papaurėlis sėkmę sieks pakartoti ir ateinantį savaitgalį tarptautiniame vandensvydžio turnyre.
Badmintono čempionate - favoritų iššūkis
2017 11 21
Badmintonas
Lietuvos badmintono U17 rinktinės Europos čempionate laukia pajėgių Danijos ir Estijos komandų iššūkiai.
 
Pinigai stadionui - jau kitų metų biudžete
2017 11 22
Stadionas
Nors ir buvo abejojama dėl valstybės skiriamų pinigų Kauno stadiono rekonstrukcijai, patvirtinta, jog jau kitąmet 1,5 mln. eurų turėtų pasiekti rangovus.
Startuoja metų geriausiųjų rinkimai
2017 11 18
Rinkimai
„LTeam apdovanojimų“ rinkimai startuoja: aiškios pavardės tų, kurie pretenduoja tapti geriausiais 2017-ųjų metų Lietuvos sportininkais.
LSU nenori jungtis prie LMSU
2017 11 17
Situacija
Lietuvos sporto universiteto taryba priešinasi Švietimo ir mokslo ministerijos projektui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas