LSSMĮVA 2017 m. spalio 16 d. 13:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš Latvijos – su naujomis viltimis

Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacijos nariai lankėsi Latvijoje.

Lietuvos atstovai Latvijoje.
LSSMĮVA nuotr.
Lietuvos atstovai Latvijoje.
Kelionės tikslas – susipažinti su valstybinėmis institucijomis, vykdančiomis kūno kultūros ir sporto funkcijas, vietinės savivaldos kompetencija kūno kultūros ir sporto srityje, sporto federacijų, klubų  bei švietimo įstaigų veikla.

Delegacija aplankė sporto mokyklas, centrus, olimpinius sporto centrus, sporto internatus, sporto  gimnazijas Bauskėje, Rygoje, Sidulgoje, Česyje, Valmeroje, Limbažije, Murjamyje, Kuldigoje,  susipažino su  jų veikla . Kaimyninėje šalyje įvyko susitikimas su Latvijos sporto centrų ir mokyklų  asociacijos vadovais, pasidalinta mintimis apie sportinę veiklą, sužinota, kad Latvijos  sporto struktūra panaši į Lietuvos sporto struktūrą, nuspręsta toliau bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi.

Labai nustebino tai, kad Latvijos sporto mokyklas, centrus lanko daugiau vaikų (apie 60000) negu Lietuvoje (44510), nors pagal moksleivių bei gyventojų skaičių kaimynai ženkliai atsilieka. Latvijoje neseniai atidaryta nauja sporto mokykla. Lietuvoje sporto mokyklų centrų tinklas mažėja, kai kuriose savivaldybėse šiuo metu  vyksta reorganizacija. Pagrindinis reorganizacijos tikslas - lėšų optimizavimas greitai pavirsta savų protegavimu, palaikymu bei kitų žlugdymu, chaotišku veikimu neįvardinant kriterijų, dėl kurių gėrėtų vaikų gerovė neatsižvelgiant į darbo kokybę, nesilaikant strategijos, dėl ko gręsia sporto šakų išnykimas, sportuojančių vaikų mažėjimas, rezultatų blogėjimas.

Latvijoje puikiai sutvarkyta sporto infrastruktūra, veikia 7 olimpiniai centrai, pasenusi centrų infrakstruktūra atnaujinama arba statomi nauji sporto objektai: pvz. Kuldigoje savivaldybė atiduoda renovuoti pastatą baseinui bei kitoms sporto šakoms įrengti turintį kultūrinį paveldą, paliekant architektūrinius paveldo sprendimus, negailint brangių investicijų.


Sporto mokyklų centrų sportininkai yra registruojami švietimo ministerijos VIS programoje (ko nėra  Lietuvoje), kurioje atsispindi duomenys apie sportininkus bei jų pasiektus rezultatus. Įdomu tai, kad suvedus rezultatus, švietimo ministerija prisideda prie sporto mokyklų finansavimo, skirdama sporto mokyklų treneriams atlyginimų finansavimą. Tokiu būdu nepaliekamas visų sporto mokyklų išlaikymas vietos savivaldybėms, kur pas mus savivaldybės pilnai finansuoja sporto mokyklas, ir jų indėlis  sportui yra didžiausias iš visų lėšų, skiriamų respublikoje. 

Išspręstas klausimas dėl Latvijos sporto mokyklų  dalyvavimo sporto federacijų veikloje, kur mūsų sporto mokyklos ir centrai neturi balso teisės federacijų valdyme, nors olimpinių sporto šakų federacijų turimus trenerius ir sportininkus sudaro sporto mokyklų ir centrų auklėtiniai. Tai draudžia biudžetinių istaigų įstatymas, tuo   iškreipiama  federacijų sportinė veikla. 

Latvijoje reglamentuota sporto klubų veikla. Klubai privalo gauti licenciją (klubų licencijavimu sprendžiami finansavimo, valdymo, skaidrumo klausimai) bei  akreditaciją dvejiems arba šešeriems metams, kas leidžia sporto klubams  gauti finansavimą iš valstybės. Taip stiprinama šalies sportinė veikla.  Lietuvoje  nėra klubų akreditacijos bei licencijavimo, neskiriamos lėšos iš valstybės, todėl klubinė veikla, ypač individualiose sporto šakose, silpnai išvystyta dėl, ko turime žemus  vaikų, užsiimančių fizine kultūra ir sportu, rodiklius.  

Delegacijos nariai įgijo daug naudingos informacijos sportininkų ugdymo infrakstruktūros gerinime bei sporto sistemos tobulinime.

Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų asociacija  pasiruošusi aktualizuoti sporto mokymo įstaigų kylančius iššūkius, kur daug metų vyksta sąstingis, bei dalintis gerąja patirtimi siekiant, kad į sporto mokymo įstaigų veiklas įtrauktų kuo daugiau vaikų ir vystytų sveikatą, stiprinantų fizinį aktyvumą .
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" sutriuškino šiaulietes
2017 11 21
LMKL
Net 52 persvara pasibaigė LMKL rungtynės Vilniuje, kuriose vietos "Kibirkštis" sutraiškė viešnias iš Šiaulių.
G. Krapikas stoja prie U20 rinktinės vairo
2017 11 21
Posėdis
Šiandien Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis, kuriame įvertinti metų rezultatai ir patvirtinti rinktinių treneriai.
LSKL pergales pasiekė Kauno komandos
2017 11 20
LSKL
LSKL pirmadienio apžvalga: LSU benefisas, KTU išsigelbėjimas ir per kėlinį pelnyti 44 VDU taškai.
 
"Sūduvos" kapitonas lieka komandoje
2017 11 21
A lyga
35 metų patyręs gynėjas Algis Jankauskas pratęsė kontraktą su naujaisiais Lietuvos čempionais dar vienam sezonui.
"Trakai" padėkojo ir žaidėjams, ir fanams
2017 11 21
A lyga
"Trakų" futbolininkai buvo ne tik apdovanoti nominacijose, bet ir dalyvavo šachmatų tunyre, kuriame išsidalijo tūkstantį eurų.
„Utenis“ traukiasi iš A lygos
2017 11 21
Sprendimas
Utenos „Uteniui“ A lyga buvo naudinga veiklos pradžioje, tačiau šiuo metu ji yra finansinė našta klubui, trukdanti jam vystytis, augti, siekti tikslų.
Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių
2017 11 20
Sportinis ėjimas
Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.
Sūnų sūpuoja apsiavusi bėgimo batelius
2017 11 17
Žvilgsnis
„Iki Tokijo dar liko daugiau nei dveji metai, tad viskas pačiu laiku,“ - teigia prieš 7 savaites sūnaus susilaukusi bėgikė Milda Vilčinskaitė-Eimontė.
Bėgikė siekia to, ko nedarė nė viena lietuvė
2017 11 15
Žvilgsnis
Aušra Garunkšnytė pretenduoja tapti pirmąja bėgike Lietuvos neįgaliųjų sporto istorijoje, kuri dalyvaus parolimpinių žaidynių maratono rungtyje.
 
R. Berankio startas Italijoje - be staigmenų
2017 11 20
Tenisas
Ričardas Berankis pergalingai startavo turnyre Andrijoje - jis 6:1, 7:6 (7:3) nugalėjo kortų šeimininką Alessandro Begą (ATP 323).
Fantastiška serija nutrūko finale
2017 11 19
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Brešos mieste vykusio turnyro finale 1:6, 2:6 nusileido Lukašui Lacko iš Slovakijos.
Neįtikėtina serija: 14 pergalių iš eilės
2017 11 18
Turnyras
Jau trečią savaitę pergalingai žingsniuojantis Laurynas Grigelis antrus metus iš eilės pateko į Brešoje vykstančio ATP „Challenger“ turnyro finalą.
Pasvalyje - istorinis moterų bokso mačas
2017 11 16
Boksas
Šį savaitgalį pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyks tarpvalstybinis moterų bokso mačas, kuriame lietuvės kovos su latvėmis, estėmis ir baltarusėmis.
Lietuvos kovotoja – pasaulio čempionė
2017 11 15
Boksas
Stebint aštuoniems milijonams žiūrovų, Julija Stoliarenko iškovojo Lethwei (Birmos bokso) pasaulio čempionės diržą.
Kovotojai žada nepamirštamą reginį
2017 11 15
Bušido
Auganti įtampa prieš „Bushido Hero‘s“ turnyrą Vilniuje: geriausi Lietuvos kovotojai jau pasiruošę ginti namų sienas.
 
Lietuvės išsaugojo aukštas pozicijas
2017 11 16
Trekas
Po pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo UCI paskelbtuose reitinguose į dešimtuką patenka M. Marozaitė, S. Krupeckaitė ir O. Baleišytė.
Lietuvės liko už greičiausiųjų nugarų
2017 11 12
Trekas
Mančesteryje vykusio pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų sprinto lenktynėse S. Krupeckaitė užėmė 8-ą, o M. Marozaitė - 10-ą vietas.
S. Krupeckaitė treke finišavo pėsčiomis
2017 11 12
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų keirino rungties finale S. Krupeckaitė pateko į griūtį, tačiau finišą vis tiek pasiekė.
Varžoves sužinojo ir kaunietės, ir rinktinė
2017 11 21
Burtai
Lietuvos U20 merginų rankinio rinktinė dėl patekimo į pasaulio čempionatą kovos su vokietėmis, islandėmis ir makedonėmis.
Lietuviai užsienyje pralaimėjimų nepatyrė
2017 11 20
Europa
Praėjęs savaitgalis fantastiškai klostėsi užsienyje rungtyniaujantiems lietuviams - jų klubai iškovojo pergales.
Į pusfinalį - po įvarčių paskutinę minutę
2017 11 19
Taurė
Po sužaistų LRF taurės ketvirtfinalio atsakomųjų rungtynių vietas pusfinalyje užsitikrino Alytaus „Varsa – Stronglasas“ bei Vilniaus VHC „Šviesa“.
 
Moterų klubai parodė pavyzdį vyrams
2017 11 20
Baltijos lyga
Savaitgalį Lietuvos moterų tinklinio klubai iškovojo net 5 pergales iš 6 galimų, o pralaimėjimas buvo patirtas tik po 5 setų kovos.
Europoje lietuvių klubai žaidė banguotai
2017 11 16
Europa
Švedijoje žibantis tinklininkas Tomas Vilimas: komanda yra svarbiau už asmeninius pasiekimus.
Lietuvos čempionate – atkaklios kovos
2017 11 14
Lietuvos čempionatas
Šalies arenose tęsėsi kovos Lietuvos vyrų tinklinio čempionate, o taip pat startavo Lietuvos moterų pirmenybės.
Ture per Lietuvą - nustebinęs palaikymas
2017 11 21
Dakaras
Į Dakarą Vaidotą Žalą ir Saulių Jurgelėną Biržų, Joniškio, Kretingos ir Kėdainių gyventojai išlydėjo suvenyrais, blynais ir šventintu kryželiu.
Į Dakarą - su naujaisiais "Toyota"
2017 11 20
Dakaras
Kartu su Benedikto Vanago „Toyota Hilux“ bolidu į Dakarą keliaus ir dar du „Toyota Land Cruiser“ automobiliai, skirti medijos ir logistikos darbuotojams.
Patikima mašina būtina Dakaro žiūrovui
2017 11 17
Dakaras
Dviem vandenynais keliaus ne tik Dakaro ralio dalyvių visureigiai, mechanikų techniniai sunkvežimiai, bet ir didžiausių šio sporto gerbėjų automobiliai.
 
Po virtinės traumų grįžta ant ledo
2017 11 16
Ledo ritulys
T. Kumeliauskas grįžta ant ledo Lietuvos čempionate ir šiandien atstovaus "Hockey Punks" ekipai, bet tai gali būti vienintelės jo rungtynės šioje ekipoje.
Olimpinė kolekcija – jau parduotuvėse
2017 11 15
Apranga
„Audimas“ parduotuves jau pasiekė kasdieniam nešiojimui pritaikyta Pjongčango žaidynėms skirta olimpinė kolekcija.
D.Kasparaičiui – geriausio pasaulyje titulas
2017 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės debiutantą 45 metų Darių Kasparaitį JAV žiniasklaidos milžinas ESPN išrinko geriausiu praėjusios savaitės pasaulio ledo ritulininku.
Badmintono čempionate - favoritų iššūkis
2017 11 21
Badmintonas
Lietuvos badmintono U17 rinktinės Europos čempionate laukia pajėgių Danijos ir Estijos komandų iššūkiai.
Iš Austrijos - su sidabro medaliais
2017 11 21
Šokiai
Savaitgalį Austrijos sostinėje Vienoje vyko pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) reitingo varžybos, kuriose Lietuvos šokėjai tapo prizininkais.
Irklavimo meistrai grįžta į Trakus
2017 11 21
Irklavimas
Po dešimties metų pertraukos Trakuose vėl vyks pasaulio irklavimo sporto meistrų čempionatas, kuriame laukiama per tūkstantį dalyvių.
 
Startuoja metų geriausiųjų rinkimai
2017 11 18
Rinkimai
„LTeam apdovanojimų“ rinkimai startuoja: aiškios pavardės tų, kurie pretenduoja tapti geriausiais 2017-ųjų metų Lietuvos sportininkais.
LSU nenori jungtis prie LMSU
2017 11 17
Situacija
Lietuvos sporto universiteto taryba priešinasi Švietimo ir mokslo ministerijos projektui.
Olimpinę rinktinę tvirtino Birštone
2017 11 17
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje paskelbta liūdna žinia – traumą patyrė dėl olimpinio kelialapio kovojusi čiuožėja Agnė Sereikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas