LSSMĮVA 2017 m. spalio 16 d. 13:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš Latvijos – su naujomis viltimis

Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacijos nariai lankėsi Latvijoje.

Lietuvos atstovai Latvijoje.
LSSMĮVA nuotr.
Lietuvos atstovai Latvijoje.
Kelionės tikslas – susipažinti su valstybinėmis institucijomis, vykdančiomis kūno kultūros ir sporto funkcijas, vietinės savivaldos kompetencija kūno kultūros ir sporto srityje, sporto federacijų, klubų  bei švietimo įstaigų veikla.

Delegacija aplankė sporto mokyklas, centrus, olimpinius sporto centrus, sporto internatus, sporto  gimnazijas Bauskėje, Rygoje, Sidulgoje, Česyje, Valmeroje, Limbažije, Murjamyje, Kuldigoje,  susipažino su  jų veikla . Kaimyninėje šalyje įvyko susitikimas su Latvijos sporto centrų ir mokyklų  asociacijos vadovais, pasidalinta mintimis apie sportinę veiklą, sužinota, kad Latvijos  sporto struktūra panaši į Lietuvos sporto struktūrą, nuspręsta toliau bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi.

Labai nustebino tai, kad Latvijos sporto mokyklas, centrus lanko daugiau vaikų (apie 60000) negu Lietuvoje (44510), nors pagal moksleivių bei gyventojų skaičių kaimynai ženkliai atsilieka. Latvijoje neseniai atidaryta nauja sporto mokykla. Lietuvoje sporto mokyklų centrų tinklas mažėja, kai kuriose savivaldybėse šiuo metu  vyksta reorganizacija. Pagrindinis reorganizacijos tikslas - lėšų optimizavimas greitai pavirsta savų protegavimu, palaikymu bei kitų žlugdymu, chaotišku veikimu neįvardinant kriterijų, dėl kurių gėrėtų vaikų gerovė neatsižvelgiant į darbo kokybę, nesilaikant strategijos, dėl ko gręsia sporto šakų išnykimas, sportuojančių vaikų mažėjimas, rezultatų blogėjimas.

Latvijoje puikiai sutvarkyta sporto infrastruktūra, veikia 7 olimpiniai centrai, pasenusi centrų infrakstruktūra atnaujinama arba statomi nauji sporto objektai: pvz. Kuldigoje savivaldybė atiduoda renovuoti pastatą baseinui bei kitoms sporto šakoms įrengti turintį kultūrinį paveldą, paliekant architektūrinius paveldo sprendimus, negailint brangių investicijų.


Sporto mokyklų centrų sportininkai yra registruojami švietimo ministerijos VIS programoje (ko nėra  Lietuvoje), kurioje atsispindi duomenys apie sportininkus bei jų pasiektus rezultatus. Įdomu tai, kad suvedus rezultatus, švietimo ministerija prisideda prie sporto mokyklų finansavimo, skirdama sporto mokyklų treneriams atlyginimų finansavimą. Tokiu būdu nepaliekamas visų sporto mokyklų išlaikymas vietos savivaldybėms, kur pas mus savivaldybės pilnai finansuoja sporto mokyklas, ir jų indėlis  sportui yra didžiausias iš visų lėšų, skiriamų respublikoje. 

Išspręstas klausimas dėl Latvijos sporto mokyklų  dalyvavimo sporto federacijų veikloje, kur mūsų sporto mokyklos ir centrai neturi balso teisės federacijų valdyme, nors olimpinių sporto šakų federacijų turimus trenerius ir sportininkus sudaro sporto mokyklų ir centrų auklėtiniai. Tai draudžia biudžetinių istaigų įstatymas, tuo   iškreipiama  federacijų sportinė veikla. 

Latvijoje reglamentuota sporto klubų veikla. Klubai privalo gauti licenciją (klubų licencijavimu sprendžiami finansavimo, valdymo, skaidrumo klausimai) bei  akreditaciją dvejiems arba šešeriems metams, kas leidžia sporto klubams  gauti finansavimą iš valstybės. Taip stiprinama šalies sportinė veikla.  Lietuvoje  nėra klubų akreditacijos bei licencijavimo, neskiriamos lėšos iš valstybės, todėl klubinė veikla, ypač individualiose sporto šakose, silpnai išvystyta dėl, ko turime žemus  vaikų, užsiimančių fizine kultūra ir sportu, rodiklius.  

Delegacijos nariai įgijo daug naudingos informacijos sportininkų ugdymo infrakstruktūros gerinime bei sporto sistemos tobulinime.

Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų asociacija  pasiruošusi aktualizuoti sporto mokymo įstaigų kylančius iššūkius, kur daug metų vyksta sąstingis, bei dalintis gerąja patirtimi siekiant, kad į sporto mokymo įstaigų veiklas įtrauktų kuo daugiau vaikų ir vystytų sveikatą, stiprinantų fizinį aktyvumą .
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Permainingame mače įveikė Ukrainą
2018 06 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mačą Kaune 82:76 laimėjo Arvydo Gronskio treniruojami 20-mečiai.
"Neptūnui" - LKL bronza
2018 06 17
LKL
„Neptūno“ komanda, vedama E. Želionio, 89:78 palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir iškovojo trečiąją, bronzinę pergalę LKL pirmenybių mažojo finalo serijoje.
"Žalgiriui" liko vienas žingsnis
2018 06 16
LKL
"Norisi tokio paties solidaus žaidimo pirmadienį", - sakė Š. Jasikevičius. "Reikia braukti brūkšnį ir pamėginti laimėti Kaune“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.
 
Treneris apkaltino žaidėjus arogancija
2018 06 17
A lyga
"Kai žaidėjai galvoja, kad net ir nežaisdami visa jėga vis tiek laimės yra arogancija. Už tai būtų galima ir atlyginimą nupjauti“, - grasino A. Skarbalius.
„Žalgiriui“ – skaudus „Stumbro“ spyris
2018 06 16
A lyga
Šeštadienį A lygoje Marijampoolės "Sūduva" svečiuose 4:1 įveikė "Palangą", O Vilniaus "Žalgiris" namuose 0:1 nusileido Kauno "Stumbrui".
"Atlanto" trenerio debiutas nenudžiugino
2018 06 15
A lyga
A lygos susitikime "Jonavos" futbolininkai 2:1 nugalėjo naujojo trenerio ukrainiečio Anatolijaus Šelesto vadovaujamą "Atlantą".
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
Boksininkams toliau vadovaus D. Šalūga
2018 06 12
Boksas
"Sieksiu, kad ir toliau federacijos veikla būtų skaidri, į jos veiklą būtų įtraukiama kuo daugiau boksą mylinčių žmonių", - kalbėjo perrinktas LBF vadovas.
Europos čempionate - lietuviška bronza
2018 06 06
Imtynės
Imtynininkas Martynas Nemsevičius Europos U23 imtynių čempionato lemiamoje kovoje įveikė baltarusį Antoną Kursą ir iškvojo bronzos medalį.
 
Lietuvis finišavo šeštas
2018 06 15
Lenktynės
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „La Route d’Occitanie“ antrajame etape penktadienį Evaldas Šiškevičius užėmė šeštąją vietą.
Vilniaus etapas laukia dalyvių rekordo
2018 06 14
Maratonas
Antruoju „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapu bus paminėtas Lietuvos atkūrimo 100-metis. Prieš startą dalyviai giedos Tautišką giesmę.
Nugalėtojas paaiškėjo finišo sprinte
2018 06 11
Lenktynės
„Lietuvos plento taurės“ trečiąjį etapą laimėjo Gediminas Kaupas. Lyderiu išliko Eimantas Gudiškis.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
Pergale džiaugėsi neilgai
2018 06 08
Atranka
„Vikingai irgi lūžta“, - po mačo su islandais teigė Lietuvos rankinio rinktinės strategas A.Juškėnas.Tada jis dar nežinojo, kad pergalė bus atimta.
 
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Klaipėdoje paaiškėjo jaunių čempionai
2018 06 15
Jauniai
42 paplūdimio tinklinio komandos iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Palangos, Lazdijų, Šiaulių, Vilniaus rajono varžėsi dėl jaunių titulų.
Lietuvių laimikis Kinijoje – reitingo taškai
2018 06 09
Paplūdimio tinklinis
I. Dumbauskaitė ir I.Zobnina pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) dviejų žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį, bet čia jas sustabdė brazilės.
Žemaitijos ralyje - Vaidoto Žalos solo
2018 06 16
Ralis
V. Žala, važiavęs nauju automobiliu ir su nauju šturmanu latviu A. Malnieku, dlaimėjo visus 10„Viada Rally Žemaitija 2018“ greičio ruožų.
Po pirmų etapų priekyje - V. Žala
2018 06 16
Ralis
"Pernelyg nerizikuojame, bet stengiamės važiuoti greitai", - sako „Viada Rally Žemaitija 2018“ pirmaujantis Vaidotas Žala.
B. Vanagas: „Laukia įnirtinga kova“
2018 06 15
Ralis
Iš dviejų ekipažų sudaryta „General Financing team Pitlane“ komanda tikisi pratęsti sėkmingą pasirodymą šių metų sezone ir Žemaitijos ralio etape.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Seniausiam Lietuvos regbio klubui – 55
2018 06 17
Regbis
"Nesinori, kad mes būtume tik mokykla. "Geležinis vilkas" yra ir jis turi likti visur", - sakė seniausio Lietuvos regbio klubo prezidentas A. Jakutis.
Žolės riedulininkams prireiks auksinio mačo
2018 06 17
Žolės riedulys
Vilniaus „Ardas–Rudamina“ laimėjo Lietuvos žolės riedulio čempionato finalo antrąsias rungtynes prieš Širvintų „Baltic Champs–Ježvitą“ 4:1.
Per naktį varžysis 20000 orientacininkų
2018 06 16
Orientavimasis
Suomijoje startuos vienos laukiamiausių ir gausiausių orientavimosi sporto varžybų pasaulyje – Jukola. Jose dalyvaus per 20 tūkstančių sportininkų.
 
Geriausia dovana – auklėtinių sėkmė
2018 06 15
Žvilgsnis
Vesdamas irkluotojus meistriškumo laiptais treneris Kęstutis Bartkus negailėjo ne tik jėgų, bet rizikavo ir asmeniniais pinigais.
Kaunas pralaužė ledus
2018 06 14
Stadionas
Kauno stadiono rekonstrukcija startuos jau liepą: miesto savivaldybė su turkų kompanija "Kayi Construction" pasirašė statybos darbų sutartį.
Į Kauną atvyks "krepšinio protas"
2018 06 14
Seminaras
Kaune vyks Tarptautinis krepšinio trenerių seminaras, kuriame laukiama apie tris šimtus krepšinio trenerių, svečių iš JAV ir Turkijos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas