tenisotalentai.lt 2017 m. spalio 16 d. 10:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teniso talentams – finansinis užnugaris

„Teniso talentų“ programoje dalyvaujantis Ričardas Berankis: „Finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų“

R.Berankio treniruotė Vilniuje.
Sauliaus Čirbos nuotr.
R.Berankio treniruotė Vilniuje.
„Teniso pasaulyje viskas sukasi neįtikėtinu greičiu. Vieną dieną tu gali būti viršūnėje, o kitą gyventi tik savo prisiminimais. Todėl reikia pasinaudoti kiekviena tau suteikta galimybe“, - įsitikinęs Lietuvos teniso lyderis Ričardas Berankis.

Prieš pradėdamas septynių ATP ir „Challenger“ turnyrų maratoną geriausias Lietuvos tenisininkas spalio pradžioje trumpam užsuko į gimtinę. Čia jis nesėdėjo sudėjęs rankų – kasdien liejo prakaitą SEB arenoje. Tiesa, kol kas Vilnius nėra pagrindinė R.Berankio treniruočių vieta: „Bazė čia puiki. Tačiau šiuo metu nėra lygiaverčių treniruočių partnerių. Bet jei Lietuvos tenisas ir toliau žengs ta kryptimi, kuria juda dabar, viskas bus puiku ir galėsiu daugiau laiko leisti namuose. Reikia tik laiko, užsispyrimo ir, žinoma, investicijų.“
 
R.Berankio nuomone, vienas didžiausių motyvacijos šaltinių jaunimui – unikalus projektas „Teniso talentai“, kurio tikslas – paremti perspektyviausius šalies tenisininkus nuo vaikų iki šalies rinktinės narių.

Šių metų projekto biudžeto fondą sudaro 230 tūkst. eurų, visas lėšas jam skyrė UAB „MG Valda“ grupė. Projektą vykdo bendrovė „Teniso pasaulis“, valdanti didžiausią Lietuvoje ir vieną didžiausių Europoje teniso infrastruktūros objektų SEB areną. Tarp paramos gavėjų yra ir R.Berankis. 

Fondo paramos gali tikėtis visi be išimties Lietuvos tenisininkai, atitinkantys nustatytus viešai skelbiamus kriterijus.

„Tai labai naudingas projektas. Nes finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų, progresuoti. Kitaip stovėsi vietoje, o kiti tuo metu kils aukštyn“, - tvirtino R.Berankis.

Pirmoji Lietuvos teniso raketė neslepia – jis pats ne kartą atsidūrė reikiamu laiku reikiamoje vietoje: „Būdamas 14-os laimėjau svarbiausią pasaulyje jaunių turnyrą – „Orange Bowl“. Ir tada pasirašiau sutartį su privačiu rėmėju. Jis man kasmet skyrė apie 50 tūkst. dolerių. O mano metinis biudžetas tada buvo apie 60-80 tūkst. dolerių. Bet ne visi gali net nuvykti į „Orange Bowl“, nekalbant apie galimybę turėti asmeninį rėmėją. Todėl „Teniso talentų“ fondo parama yra puikus pamatas ateičiai.“

R.Berankis neabejoja – varžybos suteikia galimybę pasitikėti savimi ir parengia jaunimą negailestingai konkurencijai suaugusiųjų tenise. Nors nemažai dabarties žvaigždžių žibėjo ir jaunių turnyruose, yra daugybė žaidėjų, kurių talentas atsiskleidė jau įžengus į suaugusiųjų pasaulį. „Jie jaunystėje net nepakliūdavo į rėmėjų akiratį, bet buvo užsispyrę, sunkiai dirbo, nenuleido rankų ir įsitvirtino ATP elite“, - teigė sportininkas.

Būtent sugebėjimas išsilaikyti tarp stipriausiųjų yra geriausias meistriškumo požymis. Pavyzdžių, kai į olimpą svaiginančiu greičiu pakilę žaidėjai netruko dingti iš elito, tikrai netrūksta.

„Tenise taip greitai viskas keičiasi, kad, išskyrus didžiausius grandus, tavęs po metų ar dvejų niekas neprisimins. Ir kai baigi karjerą, tu turi tik savo prisiminimus ir banko sąskaitą. Garbė labai greitai išnyksta. Todėl reikia naudotis gyvenimo tau duodamomis progomis, nepraleisti jų, dirbti. Ir „Teniso talentų“ projektas suteikia tokią progą. O kai turi užnugarį, belieka rodyti rezultatus“, - tikino R.Berankis. 

Anot geriausio Lietuvos tenisininko, galimybė patekti tarp „Teniso talentų“ remiamų žaidėjų yra puiki motyvacija. „Tu žinai – jei pasieksi nustatytus kriterijus, gausi paramą ir galėsi žengti dar toliau. Lygiai tas pats yra ir aukščiausio lygio tenise. Štai „Grand Slam“ serijos turnyro pirmame rate pergalės vertė yra  30 tūkst. dolerių, antroje – jau 50 tūkst. Kuo toliau, tuo skirtumas didesnis. Ir žinai, jei pralaimėsi, negausi tų pinigų“, - atskleidė geriausias Lietuvos tenisininkas, kurio metinį biudžetą pastaruoju metu yra apie 250 tūkst. eurų.

„Teniso talentų“ skiriama parama sudaro aštuntadalį pirmosios šalies raketės biudžeto. „Bet aš esu profesionalus žaidėjas, užsidirbu ir turnyruose. O ką daryti jaunimui, neturinčiam galimybės laimėti piniginių prizų? Juk tikrai labai nedaug tėvų gali skirti pakankamai lėšų“, - kalbėjo R.Berankis.

Jo nuomone, be rėmėjų pagalbos iš teniso normaliai pragyventi gali apie 100 planetos tenisininkų: „Jei važinėsi kartu su treneriu ir mokėsi jam atlyginimą, turėsi kineziterapeutą ir fizinio parengimo specialistą, išgyvensi ir gausi geri lygio vadybininko atlyginimą. Bet ar būdamas tarp 100 geriausių nesi vertas daugiau, nei vadybininko algos? O kiek talentingų žaidėjų net nepakyla iki to 100? Todėl rėmėjų pagalba yra labai svarbi. Ne mažiau svarbus yra ir artimų žmonių palaikymas. Aišku, neperlenkiant lazdos. Nes yra tėvų, kurie mano, kad į vaikų tobulėjimą įdėtos lėšos turi sugrįžti. Ir to siekia bet kokia kaina. Taip vaikas perspaudžiamas ir tenisas jam tampa atgrasus. Juk 17-18 metų jaunuolis nori ir su draugais pabūti, į kavinę nueiti. Reikia visko.  Aš labai dėkingas savo tėvams, kad iš jų gavau tik palaikymą. Nes nežinau, ar tebežaisčiau tenisą, jei tėvai būtų mane spaudę“, - atviravo „Teniso talentų“ veidas R.Berankis. 

„Teniso talentų“ fondo lėšos skirstomos trimis kryptimis. Pirmoji – šalies teniso lyderiai, atstovaujantys Lietuvos rinktinei. Reikalavimai norintiesiems pretenduoti į šią paramos kryptį – atstovavimas Lietuvos rinktinei arba atitinkamos vietos Lietuvos teniso sąjungos (jaunių nuo 13 iki 17 m.) ir ATP (suaugusiųjų) reitinge. Pagal šią programą šiais metais skirta: Ričardui Berankiui – 30 tūkst., Laurynui Grigeliui – 15 tūkst., Lukui Mugevičiui – 5 tūkst. eurų. 


Antroji kryptis – 25 tūkst. eurų finansinė parama perspektyviems jauniesiems tenisininkams, gimusiems 1994–2004 m., rimtai sportuojantiems, nuolat dalyvaujantiems turnyruose Lietuvoje ir užsienyje. 

Pagal šią kryptį šiemet lėšų skirta Darijai Kuznecovai (gimusi 2003 m.; 200 eurų), Ignui Čipkui (2001 m.; 1000 eurų), Medai Reimorytei (2003 m.; 400 eurų), Paulinai Bakaitei (1999 m.; 2000 eurų), Anastasijai Adeikytei (2004 m.; 400 eurų), Nikitai Petrusenko (2003 m.; 500 eurų), Patricijai Paukštytei (2004 m; 4500 eurų), Ainiui Sabaliauskui (2003 m.,; 4500 eurų), Pijui Vaitiekūnui (2003 m.; 4000 eurų), Lukui Mugevičiui (1994 m.; 5000 eurų), Faustai Zykutei (2002 m.; 1000 eurų), Gerdai Zykutei (1999 m.; 1500 eurų).

Trečioji „Teniso talentų“ projekto kryptis – parama daugiausia jaunųjų tenisininkų šiuo metų Lietuvoje siejančiai organizacijai Vilniaus teniso akademija. Fondas įsipareigoja iš dalies kompensuoti akademijos narių treniruotėms skirtų teniso aikštelių nuomos išlaidas. Tam skiriama 130 tūkst. eurų suma. Nemokamai aikštelėmis dvi valandas per savaitę gali naudotis Klaudija Bubelytė, A.Sabaliauskas,  šalies vyrų rinktinės nariams R.Berankiui, L.Grigeliui, L.Mugevičiui skirta po 160 val. per metus.

„Teniso talentų“ tarybos pirmininkas – ilgametis šalies teniso rėmėjas, Lietuvos teniso sąjungos garbės prezidentas Darius Mockus, nariai – bendrovės „MG Valda“ valdybos nariai Rolandas Vingilis ir Sigita Survilaitė-Mekionienė, taip pat Lietuvos teniso sąjungos prezidentas, bendrovės „Teniso pasaulis“ direktorius Ramūnas Grušas bei Lietuvos teniso sąjungos teisėjų kolegijos pirmininkas Jonas Dagys. 
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
LKL bendradarbiaus su Kinijos lyga
2017 11 22
Sutartis
„Kinija pakvaišusi nuo krepšinio, ir šioje rinkoje Lietuvos krepšinis nuo šiol bus matomas, – džiaugėsi sutartį pasirašęs LKL prezidentas R. Milašius.
A. Guoga mūru stojo už Eurolygą
2017 11 22
Konfliktas
Vos prieš mėnesį iš "Lietuvos ryto" klubo pasitraukęs Europarlamentaras Antanas Guoga puolė ginti Eurolygą ir jame žaidžiantį Kauno "Žalgirį".
Vilniečių treniruotėje - du SKM auklėtiniai
2017 11 22
Vaikų sportas
"Paaugliai neišsiskyrė kažkokiais blogumais ir nors jie dar jauni, tačiau daugelį dalykų darė lygiai su vyrais", - SKM auklėtinius gyrė R. Kurtinaitis.
 
"Sūduva" išsaugojo vartininką ir gynėją
2017 11 22
A lyga
Ivanas Kardumas ir Andro Švrljuga dar metams lieka Marijampolėje - jie pratęsė savo sutartis ir kitam sezonui.
Po sezono - dėmesys vaikams
2017 11 22
Vaikų sportas
Beveik aštuonios dešimtys specialių poreikių turinčių vaikų drauge su žalgiriečiais daugiau nei valandą šėlo ant žaliosios vejos.
"Sūduvos" kapitonas lieka komandoje
2017 11 21
A lyga
35 metų patyręs gynėjas Algis Jankauskas pratęsė kontraktą su naujaisiais Lietuvos čempionais dar vienam sezonui.
Turi dėl ko džiaugtis, bet yra ir rūpesčių
2017 11 20
Sportinis ėjimas
Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.
Sūnų sūpuoja apsiavusi bėgimo batelius
2017 11 17
Žvilgsnis
„Iki Tokijo dar liko daugiau nei dveji metai, tad viskas pačiu laiku,“ - teigia prieš 7 savaites sūnaus susilaukusi bėgikė Milda Vilčinskaitė-Eimontė.
Bėgikė siekia to, ko nedarė nė viena lietuvė
2017 11 15
Žvilgsnis
Aušra Garunkšnytė pretenduoja tapti pirmąja bėgike Lietuvos neįgaliųjų sporto istorijoje, kuri dalyvaus parolimpinių žaidynių maratono rungtyje.
 
R. Berankio startas Italijoje - be staigmenų
2017 11 20
Tenisas
Ričardas Berankis pergalingai startavo turnyre Andrijoje - jis 6:1, 7:6 (7:3) nugalėjo kortų šeimininką Alessandro Begą (ATP 323).
Fantastiška serija nutrūko finale
2017 11 19
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Brešos mieste vykusio turnyro finale 1:6, 2:6 nusileido Lukašui Lacko iš Slovakijos.
Neįtikėtina serija: 14 pergalių iš eilės
2017 11 18
Turnyras
Jau trečią savaitę pergalingai žingsniuojantis Laurynas Grigelis antrus metus iš eilės pateko į Brešoje vykstančio ATP „Challenger“ turnyro finalą.
Pasvalyje - istorinis moterų bokso mačas
2017 11 16
Boksas
Šį savaitgalį pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyks tarpvalstybinis moterų bokso mačas, kuriame lietuvės kovos su latvėmis, estėmis ir baltarusėmis.
Lietuvos kovotoja – pasaulio čempionė
2017 11 15
Boksas
Stebint aštuoniems milijonams žiūrovų, Julija Stoliarenko iškovojo Lethwei (Birmos bokso) pasaulio čempionės diržą.
Kovotojai žada nepamirštamą reginį
2017 11 15
Bušido
Auganti įtampa prieš „Bushido Hero‘s“ turnyrą Vilniuje: geriausi Lietuvos kovotojai jau pasiruošę ginti namų sienas.
 
Lietuvės išsaugojo aukštas pozicijas
2017 11 16
Trekas
Po pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo UCI paskelbtuose reitinguose į dešimtuką patenka M. Marozaitė, S. Krupeckaitė ir O. Baleišytė.
Lietuvės liko už greičiausiųjų nugarų
2017 11 12
Trekas
Mančesteryje vykusio pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų sprinto lenktynėse S. Krupeckaitė užėmė 8-ą, o M. Marozaitė - 10-ą vietas.
S. Krupeckaitė treke finišavo pėsčiomis
2017 11 12
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų keirino rungties finale S. Krupeckaitė pateko į griūtį, tačiau finišą vis tiek pasiekė.
Varžoves sužinojo ir kaunietės, ir rinktinė
2017 11 21
Burtai
Lietuvos U20 merginų rankinio rinktinė dėl patekimo į pasaulio čempionatą kovos su vokietėmis, islandėmis ir makedonėmis.
Lietuviai užsienyje pralaimėjimų nepatyrė
2017 11 20
Europa
Praėjęs savaitgalis fantastiškai klostėsi užsienyje rungtyniaujantiems lietuviams - jų klubai iškovojo pergales.
Į pusfinalį - po įvarčių paskutinę minutę
2017 11 19
Taurė
Po sužaistų LRF taurės ketvirtfinalio atsakomųjų rungtynių vietas pusfinalyje užsitikrino Alytaus „Varsa – Stronglasas“ bei Vilniaus VHC „Šviesa“.
 
Moterų klubai parodė pavyzdį vyrams
2017 11 20
Baltijos lyga
Savaitgalį Lietuvos moterų tinklinio klubai iškovojo net 5 pergales iš 6 galimų, o pralaimėjimas buvo patirtas tik po 5 setų kovos.
Europoje lietuvių klubai žaidė banguotai
2017 11 16
Europa
Švedijoje žibantis tinklininkas Tomas Vilimas: komanda yra svarbiau už asmeninius pasiekimus.
Lietuvos čempionate – atkaklios kovos
2017 11 14
Lietuvos čempionatas
Šalies arenose tęsėsi kovos Lietuvos vyrų tinklinio čempionate, o taip pat startavo Lietuvos moterų pirmenybės.
Dakaras 2018 - pro skaičių prizmę
2017 11 22
Dakaras
2018 m. Dakaro ralyje startuos 190 motociklų, 105 automobiliai, 42 sunkvežimiai – iš viso 337 transporto priemonės. Dalyvių – 525 iš 54 valstybių.
Ture per Lietuvą - nustebinęs palaikymas
2017 11 21
Dakaras
Į Dakarą Vaidotą Žalą ir Saulių Jurgelėną Biržų, Joniškio, Kretingos ir Kėdainių gyventojai išlydėjo suvenyrais, blynais ir šventintu kryželiu.
Į Dakarą - su naujaisiais "Toyota"
2017 11 20
Dakaras
Kartu su Benedikto Vanago „Toyota Hilux“ bolidu į Dakarą keliaus ir dar du „Toyota Land Cruiser“ automobiliai, skirti medijos ir logistikos darbuotojams.
 
Kauniečiai sieks revanšo prieš čempionus
2017 11 22
Ledo ritulys
Nors pirmasias tarpusavio rungtynes šį sezoną "Kaunas Hockey" net 1:8 pralaimėjo "Energijai", šio vakaro rungtynėse kauniečiai galvoja apie pergalę.
Po virtinės traumų grįžta ant ledo
2017 11 16
Ledo ritulys
T. Kumeliauskas grįžta ant ledo Lietuvos čempionate ir šiandien atstovaus "Hockey Punks" ekipai, bet tai gali būti vienintelės jo rungtynės šioje ekipoje.
Olimpinė kolekcija – jau parduotuvėse
2017 11 15
Apranga
„Audimas“ parduotuves jau pasiekė kasdieniam nešiojimui pritaikyta Pjongčango žaidynėms skirta olimpinė kolekcija.
Kaune paaiškėjo geriausi skvošo žaidėjai
2017 11 22
Skvošas
Praėjusį savaitgalį Kauno skvošo klube įvyko 7-asis Lietuvos skvošo čempionatas, kuriame varžėsi 37 dalyviai.
"Visada malonu sugrįžti į Alytų"
2017 11 22
Vandensvydis
Ne vieną titulą su savo auklėtiniais Alytuje iškovojęs N. Papaurėlis sėkmę sieks pakartoti ir ateinantį savaitgalį tarptautiniame vandensvydžio turnyre.
Badmintono čempionate - favoritų iššūkis
2017 11 21
Badmintonas
Lietuvos badmintono U17 rinktinės Europos čempionate laukia pajėgių Danijos ir Estijos komandų iššūkiai.
 
Pinigai stadionui - jau kitų metų biudžete
2017 11 22
Stadionas
Nors ir buvo abejojama dėl valstybės skiriamų pinigų Kauno stadiono rekonstrukcijai, patvirtinta, jog jau kitąmet 1,5 mln. eurų turėtų pasiekti rangovus.
Startuoja metų geriausiųjų rinkimai
2017 11 18
Rinkimai
„LTeam apdovanojimų“ rinkimai startuoja: aiškios pavardės tų, kurie pretenduoja tapti geriausiais 2017-ųjų metų Lietuvos sportininkais.
LSU nenori jungtis prie LMSU
2017 11 17
Situacija
Lietuvos sporto universiteto taryba priešinasi Švietimo ir mokslo ministerijos projektui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas