tenisotalentai.lt 2017 m. spalio 16 d. 10:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teniso talentams – finansinis užnugaris

„Teniso talentų“ programoje dalyvaujantis Ričardas Berankis: „Finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų“

R.Berankio treniruotė Vilniuje.
Sauliaus Čirbos nuotr.
R.Berankio treniruotė Vilniuje.
„Teniso pasaulyje viskas sukasi neįtikėtinu greičiu. Vieną dieną tu gali būti viršūnėje, o kitą gyventi tik savo prisiminimais. Todėl reikia pasinaudoti kiekviena tau suteikta galimybe“, - įsitikinęs Lietuvos teniso lyderis Ričardas Berankis.

Prieš pradėdamas septynių ATP ir „Challenger“ turnyrų maratoną geriausias Lietuvos tenisininkas spalio pradžioje trumpam užsuko į gimtinę. Čia jis nesėdėjo sudėjęs rankų – kasdien liejo prakaitą SEB arenoje. Tiesa, kol kas Vilnius nėra pagrindinė R.Berankio treniruočių vieta: „Bazė čia puiki. Tačiau šiuo metu nėra lygiaverčių treniruočių partnerių. Bet jei Lietuvos tenisas ir toliau žengs ta kryptimi, kuria juda dabar, viskas bus puiku ir galėsiu daugiau laiko leisti namuose. Reikia tik laiko, užsispyrimo ir, žinoma, investicijų.“
 
R.Berankio nuomone, vienas didžiausių motyvacijos šaltinių jaunimui – unikalus projektas „Teniso talentai“, kurio tikslas – paremti perspektyviausius šalies tenisininkus nuo vaikų iki šalies rinktinės narių.

Šių metų projekto biudžeto fondą sudaro 230 tūkst. eurų, visas lėšas jam skyrė UAB „MG Valda“ grupė. Projektą vykdo bendrovė „Teniso pasaulis“, valdanti didžiausią Lietuvoje ir vieną didžiausių Europoje teniso infrastruktūros objektų SEB areną. Tarp paramos gavėjų yra ir R.Berankis. 

Fondo paramos gali tikėtis visi be išimties Lietuvos tenisininkai, atitinkantys nustatytus viešai skelbiamus kriterijus.

„Tai labai naudingas projektas. Nes finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų, progresuoti. Kitaip stovėsi vietoje, o kiti tuo metu kils aukštyn“, - tvirtino R.Berankis.

Pirmoji Lietuvos teniso raketė neslepia – jis pats ne kartą atsidūrė reikiamu laiku reikiamoje vietoje: „Būdamas 14-os laimėjau svarbiausią pasaulyje jaunių turnyrą – „Orange Bowl“. Ir tada pasirašiau sutartį su privačiu rėmėju. Jis man kasmet skyrė apie 50 tūkst. dolerių. O mano metinis biudžetas tada buvo apie 60-80 tūkst. dolerių. Bet ne visi gali net nuvykti į „Orange Bowl“, nekalbant apie galimybę turėti asmeninį rėmėją. Todėl „Teniso talentų“ fondo parama yra puikus pamatas ateičiai.“

R.Berankis neabejoja – varžybos suteikia galimybę pasitikėti savimi ir parengia jaunimą negailestingai konkurencijai suaugusiųjų tenise. Nors nemažai dabarties žvaigždžių žibėjo ir jaunių turnyruose, yra daugybė žaidėjų, kurių talentas atsiskleidė jau įžengus į suaugusiųjų pasaulį. „Jie jaunystėje net nepakliūdavo į rėmėjų akiratį, bet buvo užsispyrę, sunkiai dirbo, nenuleido rankų ir įsitvirtino ATP elite“, - teigė sportininkas.

Būtent sugebėjimas išsilaikyti tarp stipriausiųjų yra geriausias meistriškumo požymis. Pavyzdžių, kai į olimpą svaiginančiu greičiu pakilę žaidėjai netruko dingti iš elito, tikrai netrūksta.

„Tenise taip greitai viskas keičiasi, kad, išskyrus didžiausius grandus, tavęs po metų ar dvejų niekas neprisimins. Ir kai baigi karjerą, tu turi tik savo prisiminimus ir banko sąskaitą. Garbė labai greitai išnyksta. Todėl reikia naudotis gyvenimo tau duodamomis progomis, nepraleisti jų, dirbti. Ir „Teniso talentų“ projektas suteikia tokią progą. O kai turi užnugarį, belieka rodyti rezultatus“, - tikino R.Berankis. 

Anot geriausio Lietuvos tenisininko, galimybė patekti tarp „Teniso talentų“ remiamų žaidėjų yra puiki motyvacija. „Tu žinai – jei pasieksi nustatytus kriterijus, gausi paramą ir galėsi žengti dar toliau. Lygiai tas pats yra ir aukščiausio lygio tenise. Štai „Grand Slam“ serijos turnyro pirmame rate pergalės vertė yra  30 tūkst. dolerių, antroje – jau 50 tūkst. Kuo toliau, tuo skirtumas didesnis. Ir žinai, jei pralaimėsi, negausi tų pinigų“, - atskleidė geriausias Lietuvos tenisininkas, kurio metinį biudžetą pastaruoju metu yra apie 250 tūkst. eurų.

„Teniso talentų“ skiriama parama sudaro aštuntadalį pirmosios šalies raketės biudžeto. „Bet aš esu profesionalus žaidėjas, užsidirbu ir turnyruose. O ką daryti jaunimui, neturinčiam galimybės laimėti piniginių prizų? Juk tikrai labai nedaug tėvų gali skirti pakankamai lėšų“, - kalbėjo R.Berankis.

Jo nuomone, be rėmėjų pagalbos iš teniso normaliai pragyventi gali apie 100 planetos tenisininkų: „Jei važinėsi kartu su treneriu ir mokėsi jam atlyginimą, turėsi kineziterapeutą ir fizinio parengimo specialistą, išgyvensi ir gausi geri lygio vadybininko atlyginimą. Bet ar būdamas tarp 100 geriausių nesi vertas daugiau, nei vadybininko algos? O kiek talentingų žaidėjų net nepakyla iki to 100? Todėl rėmėjų pagalba yra labai svarbi. Ne mažiau svarbus yra ir artimų žmonių palaikymas. Aišku, neperlenkiant lazdos. Nes yra tėvų, kurie mano, kad į vaikų tobulėjimą įdėtos lėšos turi sugrįžti. Ir to siekia bet kokia kaina. Taip vaikas perspaudžiamas ir tenisas jam tampa atgrasus. Juk 17-18 metų jaunuolis nori ir su draugais pabūti, į kavinę nueiti. Reikia visko.  Aš labai dėkingas savo tėvams, kad iš jų gavau tik palaikymą. Nes nežinau, ar tebežaisčiau tenisą, jei tėvai būtų mane spaudę“, - atviravo „Teniso talentų“ veidas R.Berankis. 

„Teniso talentų“ fondo lėšos skirstomos trimis kryptimis. Pirmoji – šalies teniso lyderiai, atstovaujantys Lietuvos rinktinei. Reikalavimai norintiesiems pretenduoti į šią paramos kryptį – atstovavimas Lietuvos rinktinei arba atitinkamos vietos Lietuvos teniso sąjungos (jaunių nuo 13 iki 17 m.) ir ATP (suaugusiųjų) reitinge. Pagal šią programą šiais metais skirta: Ričardui Berankiui – 30 tūkst., Laurynui Grigeliui – 15 tūkst., Lukui Mugevičiui – 5 tūkst. eurų. 


Antroji kryptis – 25 tūkst. eurų finansinė parama perspektyviems jauniesiems tenisininkams, gimusiems 1994–2004 m., rimtai sportuojantiems, nuolat dalyvaujantiems turnyruose Lietuvoje ir užsienyje. 

Pagal šią kryptį šiemet lėšų skirta Darijai Kuznecovai (gimusi 2003 m.; 200 eurų), Ignui Čipkui (2001 m.; 1000 eurų), Medai Reimorytei (2003 m.; 400 eurų), Paulinai Bakaitei (1999 m.; 2000 eurų), Anastasijai Adeikytei (2004 m.; 400 eurų), Nikitai Petrusenko (2003 m.; 500 eurų), Patricijai Paukštytei (2004 m; 4500 eurų), Ainiui Sabaliauskui (2003 m.,; 4500 eurų), Pijui Vaitiekūnui (2003 m.; 4000 eurų), Lukui Mugevičiui (1994 m.; 5000 eurų), Faustai Zykutei (2002 m.; 1000 eurų), Gerdai Zykutei (1999 m.; 1500 eurų).

Trečioji „Teniso talentų“ projekto kryptis – parama daugiausia jaunųjų tenisininkų šiuo metų Lietuvoje siejančiai organizacijai Vilniaus teniso akademija. Fondas įsipareigoja iš dalies kompensuoti akademijos narių treniruotėms skirtų teniso aikštelių nuomos išlaidas. Tam skiriama 130 tūkst. eurų suma. Nemokamai aikštelėmis dvi valandas per savaitę gali naudotis Klaudija Bubelytė, A.Sabaliauskas,  šalies vyrų rinktinės nariams R.Berankiui, L.Grigeliui, L.Mugevičiui skirta po 160 val. per metus.

„Teniso talentų“ tarybos pirmininkas – ilgametis šalies teniso rėmėjas, Lietuvos teniso sąjungos garbės prezidentas Darius Mockus, nariai – bendrovės „MG Valda“ valdybos nariai Rolandas Vingilis ir Sigita Survilaitė-Mekionienė, taip pat Lietuvos teniso sąjungos prezidentas, bendrovės „Teniso pasaulis“ direktorius Ramūnas Grušas bei Lietuvos teniso sąjungos teisėjų kolegijos pirmininkas Jonas Dagys. 
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Rinktinės autobusu keliaus ir sirgaliai
2018 02 19
Rinktinė
Lietuvos rinktinė turi naujus ratus - pristatytas autobusas, kuriuo krepšininkai naudosis stovyklų ir rungtynių metu.
Snaiperių turnyre - atkaklus finalas
2018 02 18
LKL
Geriausias tritaškininkas - M. Lukauskis, "oro karalisi" - K. Gainesas, šokėjų finale triumfavo klaipėdietes, o dublerių mačą laimėjo kauniečiai.
Taurė - lyg namie žaidusiam "Žalgiriui"
2018 02 18
Taurė
Edgaras Ulanovas antrą kartą tapo naudingiausiu Karaliaus Mindaugo taurės finale, o Kauno "Žalgiris" antrą kartą jį laimėjo.
 
Prieš sezono pradžią - pralaimėjimas BATE
2018 02 18
Pasiruošimas
Žaisdami be vyriausiojo trenerio O. Vasilenkos, "Trakų" futbolininkai 0:3 pralaimėjo daugkartinei Baltarusijos čempionei Barysavo BATE.
Sūduviai sumalė varžovus supertaurės mače
2018 02 17
Supertaurė
Šiandien Lietuvos čempionės Marijampolės "Sūduvos" triuškinančia pergale 5:0 prieš LFF taurės laimėtoją Kauno "Stumbrą" startavo šalies futbolo sezonas.
Prisikviesti naujokų padeda čempionų vardas
2018 02 16
A lyga
„Niekas nesikeičia. Planuojamos išlaidos ir pajamos yra 1 mln. eurų“, – patvirtino šių metų Marijampolės "Sūduvos" biudžetą jos prezidentas V. Murauskas.
Klaipėdoje - D. Dzindzaletaitės rekordas
2018 02 17
Lengvoji atletika
Šeštadienį baigėsi Klaipėdoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.
"Startą vertinu šimtu dešimčia"
2018 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate: klaipėdiečių sėkmė, rekordinis šuolis bei Modestos Morauskaitės pergalė.
Tikslų siekti padeda dienoraštis
2018 02 15
Interviu
Iš pamokų į treniruotes skubanti septyniolikametė bėgikė Akvilė Andriukaitytė pasakoja apie svajones, tikslus ir jaunųjų atletų kasdienybę.
 
Turėjęs iniciatyvą nusileido prancūzui
2018 02 12
Tenisas
Puikią sportinę formą demonstruojantis Ričardas Berankis nusileido prancūzui Pierre-Hugues Herbertui (ATP-76) ir baigė pasirodymą Roterdame.
Šimtmečio proga - teniso turnyras pajūryje
2018 02 09
Tenisas
Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga, organizatoriai kviečia prisidėti prie šventės ir dalyvauti „LT100-ečio Teniso Taurės" komandiniame dvejetų turnyre.
R. Berankis netikėtai įveikė prancūzą
2018 02 06
Tenisas
117-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Lietuvos tenisininkas 6:3, 7:6 (8:6) nugalėjo 55-ą pasaulio raketę Julieną Benneteau.
"Tokie nuotykiai nutinka ne kasmet"
2018 02 18
Graplingo imtynės
Kuo gyvos graplingo imtynė Klaipėdoje, pasakoja 2016 metų Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.
Lietuvos graplingas keičia kryptį
2018 02 12
Graplingo imtynės
"Anksčiau komandinės taurės varžybos vykdavo po Vilniaus ir Pakruojo atvirųjų čempionatų, šiemet tai pakeitėme", - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
Sugrįžtantis atletas žada gražią kovą
2018 02 09
Muay Thai
„Du mėnesius teko valgyti per šiaudelį... Buvo dienų, kai nenorėjau nieko matyti savo akyse“, - prisipažino po sunkios traumos sugrįžtantis S. Gaižauskas.
 
Pristatyta „Lietuvos plento taurė“
2018 02 17
Kuluaruose
Artėjantį dviračių sporto sezoną aptarė devynių A grupės komandų nariai, kurie vėliau susirungė parodomosiose lenktynėse ant stacionarių dviračių.
Po pirmenybių - pokyčiai reitinguose
2018 01 26
Dviračiai
UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į penkis geriausiųjų dešimtukus.
Kovoja ir su varžovėmis, ir su jauduliu
2018 01 23
Trekas
„Nuo praėjusių metų spalį vykusio Europos čempionato jaučiuosi vis geriau ir geriau“, - teigia jau 34 Pasaulio taurės medalius iškovojusi S.Krupeckaitė.
Pusfinaliuose intrigos netrūko
2018 02 17
Taurė
Nors abejas LRF vyrų taurės turnyro pusfinalio kovas laimėjo išankstiniai favoritai, tačiau tiek Dragūnas“, tiek „Granitas–Karys“ turėjo daug vargo.
Pusfinalis - be staigmenų
2018 02 17
Rankinis
LRF moterų taurės finale susitiks "Garliavos-SC Cascada" ir "ACME-Žalgirio" rankininkės.
Į kovą stos visi sezono lyderiai
2018 02 15
Rankinis
Dėl LRF taurės Alytuje rungs Vilniaus "Šviesos", Klaipėdos "Dragūno", Kauno "Granito-Kario" ir vietos "Varsos-Stronglaso" rankininkai.
 
Tinklinio aikštėse - favoritų pergalės
2018 02 12
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate sužaistos svarbios reguliariojo sezono rungtynės.
Pusės pinigų netekusi LTF: tai - neteisybė
2018 02 08
Finansai
Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka apie valstybės požiūrį į sportą: jos prioritetai yra kiti.
Lietuvė ir toliau dominuoja Čekijoje
2018 02 08
Tinklinis
Ostravos TJ (Čekija) komanda, kuriai atstovauja Viltė Makauskaitė, pateko į Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Iššūkio taurės turnyro ketvirtfinalį.
Švedijos ralyje - sėkmingas lietuvių finišas
2018 02 19
Ralis
Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius sėkmingai pasiekė finišą Švedijos ralyje.
Švedijos ralyje lietuviai veržiasi į priekį
2018 02 18
Ralis
"Tiek įvairiausių incidentų per vieną ralio dieną neatsimenu", - kalbėjo bandroje Švedijos ralio lenktynininkų įskaitoje į viršų pašokęs Deividas Jocius.
Lietuviai - savo klasės dešimtuke
2018 02 17
Ralis
D. Jociaus ir D. Zvicevičiaus ekipažas WRC Švedijos ralyje šeštadienio greičio ruožuose gerino asmeninius rezultatus.
 
Ledrogininkams iššūkį metė sniegas
2018 02 19
Ledrogės
Kauno rajone vykusias ledrogių varžybas apsunkino ir sniegas, ir silpnokas vėjas.
Nuo entuziasto iki olimpinių čempionų
2018 02 19
Žvilgsnis
Lietuvos žiemos sporto olimpinė istorija imta rašyti nuo 1928 m. Pažvelgėme į visus lietuvių pasirodymus žiemos žaidynėse iki Pjongčango olimpiados.
Tomas Kaukėnas: „Padariau vaikišką klaidą“
2018 02 18
Pjongčangas 2018
Pirmą kartą į prestižines bendro starto olimpines lenktynes patekusį Tomą Kaukėną šaudykloje stingdė šaltis.
Lietuvos šokėjai tapo Europos vicečempionais
2018 02 19
Šokiai
Šokėjų Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės dovana Lietuvos šimtmečio proga – Europos vicečempionų titulas.
Lietuvos čempionate - 18-mečio triumfas
2018 02 19
Orientavimasis
Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate vyrų grupėje triumfavo 18-metis Ignas Ambrazas, aplenkęs labiau patyrusius sportininkus.
Abi taurės iškeliavo į Kauną
2018 02 18
Taurė
Kauno "ACME-Žalgirio" moterys ir Kauno "Granito-Kario" vyrai finaluose Alytuje iškovojo Lietuvos rankinio federacijos taures.
 
Neįgaliosioms atletėms - verslininko parama
2018 02 17
Rėmimas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertas Dargis Mažeikių triračių bėgikėms paaukojo 4000 eurų iš savo premijos ir asmeninių lėšų.
Lietuvos himną giedojo ir korėjiečiai
2018 02 16
Pjongčangas 2018
Mūsų šalies olimpinė delegacija, jai talkinantys savanoriai, žurnalistai Pjongčange drauge paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
„Svarbiausia – gerai jaustis“
2018 02 15
Jubiliejus
„Mano savaitės grafikas toks: keturis kartus žaidžiu krepšinį ir keturis kartus bėgioju“, - teiga Orientavimosi federacijos prezidentas D.Kazlauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas