tenisotalentai.lt 2017 m. spalio 16 d. 10:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teniso talentams – finansinis užnugaris

„Teniso talentų“ programoje dalyvaujantis Ričardas Berankis: „Finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų“

R.Berankio treniruotė Vilniuje.
Sauliaus Čirbos nuotr.
R.Berankio treniruotė Vilniuje.
„Teniso pasaulyje viskas sukasi neįtikėtinu greičiu. Vieną dieną tu gali būti viršūnėje, o kitą gyventi tik savo prisiminimais. Todėl reikia pasinaudoti kiekviena tau suteikta galimybe“, - įsitikinęs Lietuvos teniso lyderis Ričardas Berankis.

Prieš pradėdamas septynių ATP ir „Challenger“ turnyrų maratoną geriausias Lietuvos tenisininkas spalio pradžioje trumpam užsuko į gimtinę. Čia jis nesėdėjo sudėjęs rankų – kasdien liejo prakaitą SEB arenoje. Tiesa, kol kas Vilnius nėra pagrindinė R.Berankio treniruočių vieta: „Bazė čia puiki. Tačiau šiuo metu nėra lygiaverčių treniruočių partnerių. Bet jei Lietuvos tenisas ir toliau žengs ta kryptimi, kuria juda dabar, viskas bus puiku ir galėsiu daugiau laiko leisti namuose. Reikia tik laiko, užsispyrimo ir, žinoma, investicijų.“
 
R.Berankio nuomone, vienas didžiausių motyvacijos šaltinių jaunimui – unikalus projektas „Teniso talentai“, kurio tikslas – paremti perspektyviausius šalies tenisininkus nuo vaikų iki šalies rinktinės narių.

Šių metų projekto biudžeto fondą sudaro 230 tūkst. eurų, visas lėšas jam skyrė UAB „MG Valda“ grupė. Projektą vykdo bendrovė „Teniso pasaulis“, valdanti didžiausią Lietuvoje ir vieną didžiausių Europoje teniso infrastruktūros objektų SEB areną. Tarp paramos gavėjų yra ir R.Berankis. 

Fondo paramos gali tikėtis visi be išimties Lietuvos tenisininkai, atitinkantys nustatytus viešai skelbiamus kriterijus.

„Tai labai naudingas projektas. Nes finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų, progresuoti. Kitaip stovėsi vietoje, o kiti tuo metu kils aukštyn“, - tvirtino R.Berankis.

Pirmoji Lietuvos teniso raketė neslepia – jis pats ne kartą atsidūrė reikiamu laiku reikiamoje vietoje: „Būdamas 14-os laimėjau svarbiausią pasaulyje jaunių turnyrą – „Orange Bowl“. Ir tada pasirašiau sutartį su privačiu rėmėju. Jis man kasmet skyrė apie 50 tūkst. dolerių. O mano metinis biudžetas tada buvo apie 60-80 tūkst. dolerių. Bet ne visi gali net nuvykti į „Orange Bowl“, nekalbant apie galimybę turėti asmeninį rėmėją. Todėl „Teniso talentų“ fondo parama yra puikus pamatas ateičiai.“

R.Berankis neabejoja – varžybos suteikia galimybę pasitikėti savimi ir parengia jaunimą negailestingai konkurencijai suaugusiųjų tenise. Nors nemažai dabarties žvaigždžių žibėjo ir jaunių turnyruose, yra daugybė žaidėjų, kurių talentas atsiskleidė jau įžengus į suaugusiųjų pasaulį. „Jie jaunystėje net nepakliūdavo į rėmėjų akiratį, bet buvo užsispyrę, sunkiai dirbo, nenuleido rankų ir įsitvirtino ATP elite“, - teigė sportininkas.

Būtent sugebėjimas išsilaikyti tarp stipriausiųjų yra geriausias meistriškumo požymis. Pavyzdžių, kai į olimpą svaiginančiu greičiu pakilę žaidėjai netruko dingti iš elito, tikrai netrūksta.

„Tenise taip greitai viskas keičiasi, kad, išskyrus didžiausius grandus, tavęs po metų ar dvejų niekas neprisimins. Ir kai baigi karjerą, tu turi tik savo prisiminimus ir banko sąskaitą. Garbė labai greitai išnyksta. Todėl reikia naudotis gyvenimo tau duodamomis progomis, nepraleisti jų, dirbti. Ir „Teniso talentų“ projektas suteikia tokią progą. O kai turi užnugarį, belieka rodyti rezultatus“, - tikino R.Berankis. 

Anot geriausio Lietuvos tenisininko, galimybė patekti tarp „Teniso talentų“ remiamų žaidėjų yra puiki motyvacija. „Tu žinai – jei pasieksi nustatytus kriterijus, gausi paramą ir galėsi žengti dar toliau. Lygiai tas pats yra ir aukščiausio lygio tenise. Štai „Grand Slam“ serijos turnyro pirmame rate pergalės vertė yra  30 tūkst. dolerių, antroje – jau 50 tūkst. Kuo toliau, tuo skirtumas didesnis. Ir žinai, jei pralaimėsi, negausi tų pinigų“, - atskleidė geriausias Lietuvos tenisininkas, kurio metinį biudžetą pastaruoju metu yra apie 250 tūkst. eurų.

„Teniso talentų“ skiriama parama sudaro aštuntadalį pirmosios šalies raketės biudžeto. „Bet aš esu profesionalus žaidėjas, užsidirbu ir turnyruose. O ką daryti jaunimui, neturinčiam galimybės laimėti piniginių prizų? Juk tikrai labai nedaug tėvų gali skirti pakankamai lėšų“, - kalbėjo R.Berankis.

Jo nuomone, be rėmėjų pagalbos iš teniso normaliai pragyventi gali apie 100 planetos tenisininkų: „Jei važinėsi kartu su treneriu ir mokėsi jam atlyginimą, turėsi kineziterapeutą ir fizinio parengimo specialistą, išgyvensi ir gausi geri lygio vadybininko atlyginimą. Bet ar būdamas tarp 100 geriausių nesi vertas daugiau, nei vadybininko algos? O kiek talentingų žaidėjų net nepakyla iki to 100? Todėl rėmėjų pagalba yra labai svarbi. Ne mažiau svarbus yra ir artimų žmonių palaikymas. Aišku, neperlenkiant lazdos. Nes yra tėvų, kurie mano, kad į vaikų tobulėjimą įdėtos lėšos turi sugrįžti. Ir to siekia bet kokia kaina. Taip vaikas perspaudžiamas ir tenisas jam tampa atgrasus. Juk 17-18 metų jaunuolis nori ir su draugais pabūti, į kavinę nueiti. Reikia visko.  Aš labai dėkingas savo tėvams, kad iš jų gavau tik palaikymą. Nes nežinau, ar tebežaisčiau tenisą, jei tėvai būtų mane spaudę“, - atviravo „Teniso talentų“ veidas R.Berankis. 

„Teniso talentų“ fondo lėšos skirstomos trimis kryptimis. Pirmoji – šalies teniso lyderiai, atstovaujantys Lietuvos rinktinei. Reikalavimai norintiesiems pretenduoti į šią paramos kryptį – atstovavimas Lietuvos rinktinei arba atitinkamos vietos Lietuvos teniso sąjungos (jaunių nuo 13 iki 17 m.) ir ATP (suaugusiųjų) reitinge. Pagal šią programą šiais metais skirta: Ričardui Berankiui – 30 tūkst., Laurynui Grigeliui – 15 tūkst., Lukui Mugevičiui – 5 tūkst. eurų. 


Antroji kryptis – 25 tūkst. eurų finansinė parama perspektyviems jauniesiems tenisininkams, gimusiems 1994–2004 m., rimtai sportuojantiems, nuolat dalyvaujantiems turnyruose Lietuvoje ir užsienyje. 

Pagal šią kryptį šiemet lėšų skirta Darijai Kuznecovai (gimusi 2003 m.; 200 eurų), Ignui Čipkui (2001 m.; 1000 eurų), Medai Reimorytei (2003 m.; 400 eurų), Paulinai Bakaitei (1999 m.; 2000 eurų), Anastasijai Adeikytei (2004 m.; 400 eurų), Nikitai Petrusenko (2003 m.; 500 eurų), Patricijai Paukštytei (2004 m; 4500 eurų), Ainiui Sabaliauskui (2003 m.,; 4500 eurų), Pijui Vaitiekūnui (2003 m.; 4000 eurų), Lukui Mugevičiui (1994 m.; 5000 eurų), Faustai Zykutei (2002 m.; 1000 eurų), Gerdai Zykutei (1999 m.; 1500 eurų).

Trečioji „Teniso talentų“ projekto kryptis – parama daugiausia jaunųjų tenisininkų šiuo metų Lietuvoje siejančiai organizacijai Vilniaus teniso akademija. Fondas įsipareigoja iš dalies kompensuoti akademijos narių treniruotėms skirtų teniso aikštelių nuomos išlaidas. Tam skiriama 130 tūkst. eurų suma. Nemokamai aikštelėmis dvi valandas per savaitę gali naudotis Klaudija Bubelytė, A.Sabaliauskas,  šalies vyrų rinktinės nariams R.Berankiui, L.Grigeliui, L.Mugevičiui skirta po 160 val. per metus.

„Teniso talentų“ tarybos pirmininkas – ilgametis šalies teniso rėmėjas, Lietuvos teniso sąjungos garbės prezidentas Darius Mockus, nariai – bendrovės „MG Valda“ valdybos nariai Rolandas Vingilis ir Sigita Survilaitė-Mekionienė, taip pat Lietuvos teniso sąjungos prezidentas, bendrovės „Teniso pasaulis“ direktorius Ramūnas Grušas bei Lietuvos teniso sąjungos teisėjų kolegijos pirmininkas Jonas Dagys. 
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Permainingame mače įveikė Ukrainą
2018 06 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mačą Kaune 82:76 laimėjo Arvydo Gronskio treniruojami 20-mečiai.
"Neptūnui" - LKL bronza
2018 06 17
LKL
„Neptūno“ komanda, vedama E. Želionio, 89:78 palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir iškovojo trečiąją, bronzinę pergalę LKL pirmenybių mažojo finalo serijoje.
"Žalgiriui" liko vienas žingsnis
2018 06 16
LKL
"Norisi tokio paties solidaus žaidimo pirmadienį", - sakė Š. Jasikevičius. "Reikia braukti brūkšnį ir pamėginti laimėti Kaune“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.
 
Treneris apkaltino žaidėjus arogancija
2018 06 17
A lyga
"Kai žaidėjai galvoja, kad net ir nežaisdami visa jėga vis tiek laimės yra arogancija. Už tai būtų galima ir atlyginimą nupjauti“, - grasino A. Skarbalius.
„Žalgiriui“ – skaudus „Stumbro“ spyris
2018 06 16
A lyga
Šeštadienį A lygoje Marijampoolės "Sūduva" svečiuose 4:1 įveikė "Palangą", O Vilniaus "Žalgiris" namuose 0:1 nusileido Kauno "Stumbrui".
"Atlanto" trenerio debiutas nenudžiugino
2018 06 15
A lyga
A lygos susitikime "Jonavos" futbolininkai 2:1 nugalėjo naujojo trenerio ukrainiečio Anatolijaus Šelesto vadovaujamą "Atlantą".
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
Boksininkams toliau vadovaus D. Šalūga
2018 06 12
Boksas
"Sieksiu, kad ir toliau federacijos veikla būtų skaidri, į jos veiklą būtų įtraukiama kuo daugiau boksą mylinčių žmonių", - kalbėjo perrinktas LBF vadovas.
Europos čempionate - lietuviška bronza
2018 06 06
Imtynės
Imtynininkas Martynas Nemsevičius Europos U23 imtynių čempionato lemiamoje kovoje įveikė baltarusį Antoną Kursą ir iškvojo bronzos medalį.
 
Lietuvis finišavo šeštas
2018 06 15
Lenktynės
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių „La Route d’Occitanie“ antrajame etape penktadienį Evaldas Šiškevičius užėmė šeštąją vietą.
Vilniaus etapas laukia dalyvių rekordo
2018 06 14
Maratonas
Antruoju „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapu bus paminėtas Lietuvos atkūrimo 100-metis. Prieš startą dalyviai giedos Tautišką giesmę.
Nugalėtojas paaiškėjo finišo sprinte
2018 06 11
Lenktynės
„Lietuvos plento taurės“ trečiąjį etapą laimėjo Gediminas Kaupas. Lyderiu išliko Eimantas Gudiškis.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
Pergale džiaugėsi neilgai
2018 06 08
Atranka
„Vikingai irgi lūžta“, - po mačo su islandais teigė Lietuvos rankinio rinktinės strategas A.Juškėnas.Tada jis dar nežinojo, kad pergalė bus atimta.
 
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Klaipėdoje paaiškėjo jaunių čempionai
2018 06 15
Jauniai
42 paplūdimio tinklinio komandos iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Palangos, Lazdijų, Šiaulių, Vilniaus rajono varžėsi dėl jaunių titulų.
Lietuvių laimikis Kinijoje – reitingo taškai
2018 06 09
Paplūdimio tinklinis
I. Dumbauskaitė ir I.Zobnina pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) dviejų žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį, bet čia jas sustabdė brazilės.
Žemaitijos ralyje - Vaidoto Žalos solo
2018 06 16
Ralis
V. Žala, važiavęs nauju automobiliu ir su nauju šturmanu latviu A. Malnieku, dlaimėjo visus 10„Viada Rally Žemaitija 2018“ greičio ruožų.
Po pirmų etapų priekyje - V. Žala
2018 06 16
Ralis
"Pernelyg nerizikuojame, bet stengiamės važiuoti greitai", - sako „Viada Rally Žemaitija 2018“ pirmaujantis Vaidotas Žala.
B. Vanagas: „Laukia įnirtinga kova“
2018 06 15
Ralis
Iš dviejų ekipažų sudaryta „General Financing team Pitlane“ komanda tikisi pratęsti sėkmingą pasirodymą šių metų sezone ir Žemaitijos ralio etape.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Seniausiam Lietuvos regbio klubui – 55
2018 06 17
Regbis
"Nesinori, kad mes būtume tik mokykla. "Geležinis vilkas" yra ir jis turi likti visur", - sakė seniausio Lietuvos regbio klubo prezidentas A. Jakutis.
Žolės riedulininkams prireiks auksinio mačo
2018 06 17
Žolės riedulys
Vilniaus „Ardas–Rudamina“ laimėjo Lietuvos žolės riedulio čempionato finalo antrąsias rungtynes prieš Širvintų „Baltic Champs–Ježvitą“ 4:1.
Per naktį varžysis 20000 orientacininkų
2018 06 16
Orientavimasis
Suomijoje startuos vienos laukiamiausių ir gausiausių orientavimosi sporto varžybų pasaulyje – Jukola. Jose dalyvaus per 20 tūkstančių sportininkų.
 
Geriausia dovana – auklėtinių sėkmė
2018 06 15
Žvilgsnis
Vesdamas irkluotojus meistriškumo laiptais treneris Kęstutis Bartkus negailėjo ne tik jėgų, bet rizikavo ir asmeniniais pinigais.
Kaunas pralaužė ledus
2018 06 14
Stadionas
Kauno stadiono rekonstrukcija startuos jau liepą: miesto savivaldybė su turkų kompanija "Kayi Construction" pasirašė statybos darbų sutartį.
Į Kauną atvyks "krepšinio protas"
2018 06 14
Seminaras
Kaune vyks Tarptautinis krepšinio trenerių seminaras, kuriame laukiama apie tris šimtus krepšinio trenerių, svečių iš JAV ir Turkijos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas