Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. spalio 13 d. 09:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prezidentas su kamuoliu rankose

Lietuvos vandensvydžio federacijos vadovas Andrius Jankūnas tiki, kad šios sporto šakos bendruomenė susivienys ir kartu kibs į darbus.

A. Jankūnas ir vadovauja federacijai, ir pats žaidžia vandensvydį.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
A. Jankūnas ir vadovauja federacijai, ir pats žaidžia vandensvydį.
   
Andrius Jankūnas naujuoju Lietuvos vandensvydžio federacijos (LVF) prezidentu tapo praėjusių metų pabaigoje. Nors jis gana aktyviai dalyvauja vandensvydžio veikloje ir pats rungtyniauja, pasiūlymas užimti šį postą buvo labai netikėtas. 

Su kokiomis viltimis pradėjote darbą federacijoje? – paklausėme A. Jankūno.
Pirmiausia norėčiau visų vandensvydininkų vardu padėkoti buvusiam prezidentui Viktorui Tonkichui ir 36 metus LVF generalinio sekretoriaus pareigas ėjusiam Rolandui Vizgirdai už ilgametį atsidavimą šiai sporto šakai.
 
Turiu pripažinti, kad į LVF prezidento postą kandidatūros nebūčiau kėlęs, jeigu nebūtų pastūmėję seni komandos draugai Giedrius Pauža, Mindaugas Marma ir kiti. 

Į iš dalies atsinaujinusios federacijos veiklą viliamės įtraukti visų miestų atstovus, juos išklausyti, suprasti ir, kiek galima, padėti. Tikiuosi, kad darbas kartu padės suvienyti, mano nuomone, šiek tiek susiskaldžiusią vandensvydžio bendruomenę.

Deja, uždarius Lazdynų baseiną, Vilniaus vandensvydininkai liko be sporto bazės ir vienas dabartinių federacijos uždavinių yra padėti jiems. Rankų nenuleidžiame, sportuojame Elektrėnų baseine, stengiamės išvykti į turnyrus ir stovyklas užsienyje.

Žvelgdamas kiek toliau į ateitį, turiu viltį, kad LVF pavyks suburti ir išlaikyti vyrų profesionalų rinktinę, kurios pagrindą sudarytų ne vien moksleiviai ar studentai ir kuri būtų pajėgi žaisti ir laimėti tarptautinėje arenoje. Tai padėtų populiarinti vandensvydį nacionaliniu lygmeniu ir pritraukti rėmėjų. Taip pat stipri vyrų rinktinė skatintų vaikus rinktis šią sporto šaką matant, kad čia yra realių perspektyvų pasiekti aukštų sportinių rezultatų, jiems būtų į ką lygiuotis.


Turbūt ne aš vienas pasvajoju apie vandensvydžio plėtrą miestuose, kur dygsta nauji baseinai. Vis dėlto suprantu, kad dar turime labai daug ką nuveikti ir kur tobulėti jau turimose sporto bazėse. Todėl, mano nuomone, federacijos dėmesys pirmiausia turėtų būti nukreiptas į jau veikiančias vandensvydžio sporto mokyklas.

Ar nesigailite ant savo pečių užsikrovęs nemažą visuomeninę naštą?
Kaip ir kiekvienoje veikloje – būna sunkių akimirkų. Turiu darbą, žmoną ir du mažus vaikus. Akivaizdu – laiko stinga. Tačiau jaučiu pareigą panaudoti ir perduoti savo sukauptą patirtį, kaip tai savo laiku darė žmonės, kuriems liksiu skolingas visą gyvenimą.
 
Šitos visuomeninės naštos, kaip ją pavadinote, tikrai nenešu vienas – turime subūrę nuostabią komandą. Esu dėkingas aktyviai federacijos veikloje dalyvaujantiems Anatolijui Asajavičiui, Justui Liubertui, N. Papaurėliui ir kitiems. Sulaukiame kitų visuomeninių organizacijų palaikymo. Pavyzdžiui, esu nuoširdžiai nustebintas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Kūno kultūros ir sporto departamento geranoriškumo.

Pats iki šiol žaidžiate. O kas jus atvedė į vandensvydį?
1981 m. gimiau ir augau Kaune. Tai, kad tapau sportininku, didelė mano tėvų įtaka. Jie nenustūmė mokslo į šoną, bet, nepadaręs mankštos, negalėdavau eiti į mokyklą. 
 
Trejais metais už mane vyresnė sesuo Rasa lankė gimnastikos pratybas, o aš, eidamas į pirmą klasę, pasukau į vandensvydį. Iki 20 metų mane ugdžiusiam treneriui Artūrui Šimanskui esu dėkingas ne tik už sportinius rezultatus, bet ir asmenybės formavimą. 

Aktyvią sportininko karjerą – kaip ir dauguma to meto žaidėjų – baigiau beveik iškart po mokyklos. Per tą laiką teko žaisti ne tik miesto komandoje, bet ir atstovauti Lietuvos rinktinei.

Teko girdėti, kad jūs žaidėte ir vienoje iš Anglijos komandų...
Laikinai tapus išeiviu, teko pažaisti vienoje iš šios šalies komandų – „Ealing Water Polo Club“. Su šiuo klubu palaikome šiltus santykius ligi šiolei. Jame aktyviai sportuoja keli Londone gyvenantys lietuviai. Praėjusiais metais, pasistiprinę keliais Lietuvos rinktinės žaidėjais, bandėme patekti į aukštesnį divizioną (antrą), deja, pritrūkome vienos pergalės. Tikimės, kad šįmet sėkmė bus mūsų pusėje.
 
Žaidžiate Elektrėnų „Žaibo“ komandoje, dukart per Lietuvos čempionatus pelnėte bronzos medalius. Vadinasi, vandensvydis prigijo šiame mieste?
Taip. Kai būdamas 31-ų sugrįžau į Lietuvą, susipažinau su savo būsima žmona Giedre ir persikėliau gyventi į Vilnių. Prisijungiau prie elektrėniškių, kuriems ir dabar atstovauju. Su bendraminčiais įkūrėme „Žaibo“ klubą. Džiaugiamės, kad Elektrėnuose prigijo vandensvydis, šiuo metu dirba net du treneriai: Liudas Putrimas ir Antonas Sugoniakas. Esame labai dėkingi Elektrėnų sporto centrui už pagalbą plėtojant šią sporto šaką.
 
Mūsų komanda sudaryta iš pajėgiausių jaunųjų elektrėniškių ir aktyvųjį sportą baigusių vyresnių žaidėjų. Vadovaujant žaidžiančiajam treneriui A. Sugoniakui, treniruojamės kelis kartus per savaitę, porą kartų tapome Lietuvos čempionato prizininkais. Nors pergalės ir džiugina, labiausiai klubo egzistavimą įprasmina pati galimybė gerai praleisti laisvalaikį su vandensvydininkais, įtraukiant ir Elektrėnų jaunimą.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
LKL rungtynių per FIBA langus nebus
2017 10 17
Situacija
LKL nusprendė nevykdyti „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių per pertrauką, skirtą tarptautinėms varžyboms, ir atliko tvarkaraščio pakeitimus.
Gerbėjams – „Lietkabelio“ staigmena
2017 10 17
Akcija
Be pralaimėjimų šį sezoną rungtyniaujantis Panevėžio „Lietkabelis“ klubo gerbėjams paruošė dar vieną siurprizą, tik šįkart – už krepšinio aikštelės ribų
Savaitės titulas – vėl į Marijampolę
2017 10 17
NKL
Antrosios NKL savaitės naudingiausias žaidėjas – „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Ignas Labutis.
 
Vilniaus futbolas turės naują vadą
2017 10 17
Situacija
Asociacija „Vilniaus regiono futbolo sąjunga“ (VRFS) rinks naują prezidentą. Ligšiolinis vadovas Gintautas Žemaitis nutarė atsistatydinti.
Vaikams – neeilinė galimybė
2017 10 17
Treniruotės
Bernardinų vaikų dienos centro auklėtiniai turėjo progą pasitreniruoti su šalies rinktinės strategu Edgaru Jankausku ir LFF prezidentu Tomu Danilevičiumi.
„Sūduva“ – jau per žingsnį nuo viršūnės
2017 10 17
A lyga
Vėl penkis sykius įmušusi Marijampolės „Sūduva“ pratęsė pergalingą žygį A lygoje ir kitame ture jau gali aplenkti buksuojantį Vilniaus „Žalgirį“ (VIDEO).
LLAF pasinaudojo jai suteikta gamimybe
2017 10 16
Atgarsiai
Vilniuje vykusiam Europos lengvosios atletikos kongresui-konvencijai – solidus svečių įvertinimas.
Bosai pietų pertrauką iškeitė į bėgimą
2017 10 16
Bėgimas
Antrą kartą Boso dieną vadovai pažymėjo sportiškai. Vilniuje vykusios bėgimo varžybos, specialiai skirtos įmonių vadovams ir kartu bėgančiam kolektyvui.
„Lengvajai atletikai reikia pokyčių“
2017 10 14
Kuluaruose
IAAF prezidentas dukart olimpinis čempionas Sebastianas Coe vieši Vilniuje vykstančiame Europos lengvosios atletikos kongrese.
 
R.Berankis paneigė prognozes
2017 10 17
Turnyras
„Kremliaus taurės“ turnyro pirmame rate Ričardas Berankis nugalėjo mačo favoritu laikytą Serbijos tenisininką Dušaną Lajovičių.
Teniso talentams – finansinis užnugaris
2017 10 16
Projektas
„Teniso talentų“ programoje dalyvaujantis Ričardas Berankis: „Finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų“
Nuo apdovanojimų skyrė viena pergalė
2017 10 10
Tenisas
Šiaulių teniso mokyklos sportininkui M. Vasiliauskui iki medalio aštuonių stipriausių Europos šešiolikmečių tenisininkų turnyre pritrūko vienos pergalės.
Čempionate – skirtingų stilių kovotojai
2017 10 17
Kovos menai
Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusio Vilniaus sporto festivalio metu buvo surengtas pirmasis tarptautinis tradicinių kovos menų čempionatas.
Pasaulio čempionate – du medaliai Lietuvai
2017 10 16
Sambo
Novi Sade (Serbijoje) vykusiose pirmenybėse tarp stipriausių pasaulio jaunių pateko Gitana Kasparavičiūtė ir Vaiga Čečytė iš Rokiškio.
Vilniuje - geriausių imtynininkų kovos
2017 10 11
Imtynės
Vilniuje vyks tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių turnyras, kuris taps savotiška repeticija prieš paskutinius svarbius sezono startus.
 
Tikslas – grįžti iš Berlyno su medaliu
2017 10 17
Trekas
Rengdamiesi Europos treko čempionatui Lietuvos dviratininkai mynė pedalus ir plente, dirbo sporto salėje, treniravosi Kroatijoje ir Kaukazo aukštikalnėse.
Klubą garsina treko dviratininkų pergalės
2017 10 05
Žvilgsnis
Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.
Po sėkmingų finišų - šuolis reitinge
2017 10 02
Reitingas
Dviratininkė Rasa Leleivytė arptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) plento dviratininkių reitinge iš 72-os vietos pakilo į 56-ą.
Vilniečius Rusijoje pasitiko su SSRS vėliava
2017 10 16
Europos turnyrai
Du Lietuvos rankinio klubai – Kauno KTU ir Vilniaus VHC „Šviesa“ – baigė pasirodymą EHF iššūkio taurės varžybose.
Svečiai laimėjo abu dienos mačus
2017 10 14
LRL
„Vivus.lt“ rankinio lygos turo rungtynėsė Klaipėdos "Dragūnas" svečiuose 37:27 nugalėjo "Uteną", o Alytaus "Varsa-Stronglasas" Varėnoje 36:25 - "Ūlą".
Vilniaus derbyje - "Šviesos" pergalė
2017 10 12
Lietuvos čempionatas
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienio vakarą sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergales iškovojo Vilniaus VHC “Šviesa” ir Kauno „Granitas – Karys“.
 
"Mūsų žaidimas buvo labai blogas"
2017 10 13
Paplūdimio tinklinis
Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei nepavyko patekti į Kinijoje vykstančio FIVB "World Tour" 3 žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį.
Lietuvės Kinijoje startavo pergalingai
2017 10 12
Paplūdimio tinklinis
Užtikrintai žaidusios Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pateko į FIVB trijų žvaigždučių serijos turnyro "Qinzhou Open" aštuntfinalį.
Iš Latvijos parsivežė po pergalę
2017 10 09
Baltijos lyga
Tiek Raseinių "Norvelita", tiek Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa" savaitgalį Latvijoje iškovojo po pergalę, įveikę Jėkabpilio ir Daugpilio ekipas.
Lietuvis – vėl tarp greičiausiųjų pasaulyje
2017 10 16
Kartingas
Lietuvos kartingo lenktynininkas Gustas Grinbergas sėkmingai atsisveikino su vienu karjeros etapu ir jau žvalgosi naujų iššūkių.
Į pirmąjį Dakarą - su 5000 dolerių
2017 10 13
Dakaras
Antanas Juknevičius teigia, jog su lietuvišku biudžetu Dakare patekti į 10-tuką greičiausiųjų yra tik teoriniai šansai.
Sėkmigas startas pasaulio čempionate
2017 10 13
Kartingai
Gustas Grinbergas sėkmingai startavo pasaulio kartingų čempionate, nors ir dėl iš varžovo bolido besiliejančio vandens teko važiuoti lietaus sąlygomis.
 
"Energija" išplėšė pirmą pergalę
2017 10 14
Ledo ritulys
"Energija" Elektrėnuose po pratęsimo 4:3 įveikė „Brest-2“ ir po aštuonių iš eilės nesėkmių iškovojo pirmąją pergalę Baltarusijos pirmenybėse.
Kauniečiai laimėjo ir mūšį Klaipėdoje
2017 10 14
Ledo ritulys
Audringose rungtynėse, pažymėtose muštynėmis, traumomis ir lygia kova, „Kaunas hockey“ 5:3 nugalėjo „Baltiją“ ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.
Į kovas stos ant "Akropolio" ledo
2017 10 13
Ledo ritulys
Klaipėdos "Baltijos" ledo ritulininkai namų rungtynes žais prekybos centre, o jų sudėtyje užregistruoti keli žaidėjai, žaidę dar1991 metų sezone.
Rinktinėje – ilgai lauktas sugrįžimas
2017 10 17
Regbis
Rungtynėmis svečiuose su Latvija ir namie su Ukraina Lietuvos vyrų regbio rinktinė pradeda naują Europos čempionato ciklą.
Tatamį iškeitė į paplūdimio smėlį
2017 10 17
Posūkis
Tituluotos kiokušin karatė kovotojos Margarita Čiuplytė ir Diana Balsytė per 100 dienų pasirengė Lietuvos tinklinio čempionatui.
Sezono finišas: lenktynės ir apdovanojimai
2017 10 16
Buriavimas
Prestižinis „Grand Prix“ apdovanojimas atiteko keturias svarbiausias sezono pergales iškovojusiai jachtai „Raganosis“.
 
Olimpietės tapo kariuomenės savanorėmis
2017 10 16
Sprendimas
„Noriu ne tik garsinti, bet ir ginti Lietuvą,“- sako V. Žūsinaitė. „Nusprendžiau Lietuvai atstovauti ne tik sporto srityje“, - teigia I.Serapinaitė.
Iš Latvijos – su naujomis viltimis
2017 10 16
Svetur
Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacijos nariai lankėsi Latvijoje.
Grįžta „Sporto kino festivalis“
2017 10 16
Festivalis
„Sporto kino festivalyje“ Vilniuje ir Kaune – Usainas Boltas, Kanados plaukikės, Lenkijos alpinistai ir šimtamečiai lengvaatlečiai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas