Lina Daugėlaitė 2017 m. spalio 10 d. 16:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Th.Bachas: „Vengiame bet kokių boikotų“

LTOK ir Lietuvos atletus pagerbęs TOK prezidentas Thomas Bachas Vilniuje kalbėjo ir apie sporto pasaulį drebinančius skandalus.

Konferencijos akimirka
pliadisfoto.com nuotr.
Konferencijos akimirka
   
Lietuvos olimpiniam sportui ši savaitė išskirtinė – į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyko tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas, Vilniuje vyksta ir tarptautinis forumas „Moterų lyderystės stiprinimas“.
 
Kaip sakė olimpinio judėjimo pasaulyje vadovas, į Vilnių jį atvedė kelios priežastys. „Atvykau pagerbti LTOK ir geriausių Lietuvos atletų. Praėjo 25-eri metai nuo Lietuvos sugrįžimo į olimpines žaidynes. 1992 m. Barselonoje jūs pirmą kartą dalyvavote olimpinėse žaidynėse. Tai buvo  ypatingos žaidynės ir man – tuomet aš pirmą kartą dalyvavau žaidynėse kaip TOK narys“, - sąsajų su Lietuva ieškojo garbingas svečias.
 
Lietuvoje jis atliko ir dar vieną ypatingą misiją – TOK prezidentas įteikė karjerą jau baigusiam imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalį, kuris Lietuvos atletui vietoj bronzos atiteko po to, kai dėl dopingo vartojimo buvo diskvalifikuotas rusas Chasanas Barojevas.  
 
Antroji TOK prezidento vizito priežastis – tarptautinis forumas, nes, kaip sakė Th.Bachas, moterų įtraukimas į sportą ir jų lygybė – vienas iš TOK olimpinės programos prioritetų. „2018 m. jaunimo olimpinėse žaidynėse dalyvaus vienodas skaičius merginų ir vaikinų visose rungtyse. Tokijo olimpinėse žaidynėse moterų dar bus šiek tiek mažiau  – jos sudarys apie 48-49 proc.. Šis skirtumas atsirado dėl to, kad kuriose komandinėse sporto šakose nėra pakankamai stiprių moterų komandų“, - skaičiais kalbėjo Th.Bachas, pasidžiaugęs, kad Tokijo olimpinių žaidynių bokso moterų ir vyrų varžybose pirmą kartą bus vienodas skaičius svorio kategorijų. Jis taip pat pastebėjo, kad daugėja mišrių rungčių.
 
 
Daugiau moterų pastaraisiais metais dirba ir TOK komisijose, o TOK Vykdomajame komitete šiuo metu darbuojasi rekordinis jų skaičius – keturios  iš 15-os narių. „Tai svarbu ne tik sportui, bet ir apskritai visuomenei. Sportas turi ypatingą reikšmę, nes padeda moterims ir mergaitėms stiprinti pasitikėjimą savimi ir tapti lyderėmis“, – sakė Th.Bachas.
 
„Lyčių lygybė svarbi visiems, ne tik moterims. Įvairovė padeda ieškant sprendimų“, - TOK vadovui spaudos konferencijoje antrino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Dalia Gudzinevičiūtė, kuri yra viena iš keturių Europos nacionaliniams olimpiniams komitetams vadovaujančių moterų.
 
Tačiau ne visos kalbos spaudos konferencijoje sukosi vien apie šventinius TOK vadovo vizito aspektus. Nuo 2013 m. TOK vadovaujantis vokietis spaudos konferencijoje turėjo pasisakyti ir apie pastarųjų metų sporto pūlinius. Vienas jų – dopingo skandalai, drebinantys pasaulį. Paklaustas apie Sočio olimpinių žaidynių, kurios išgarsėjo  dopingo skandalais, pamokas, Th.Bachas sakė: „Sočio žaidynėse organizatoriai nesugebėjo užtikrinti WADA (Tarptautinė antidopingo agentūra, - aut. past.) akredituotų laboratorijų kokybės. Jų priežiūra turi būti palikta ne tik žaidynių šeimininkams, bet tuo turėtų rūpintis ir tarptautiniai stebėtojai. Tiesa, Sočyje ši tarptautinių stebėtojų sistema neapsaugojo nuo įvairių manipuliacijų. Manau, kad ši sistema turi būti ir bus stiprinama“. 
 
Ar pastaruoju metu situacija sporte TOK prezidentui neprimena Šaltojo karo laikų? Juolab kad juos Th.Bachas puikiai turėtų prisiminti – buvęs fechtuotojas olimpiniu čempionu tapo 1976 m., bet dar po ketverių metų kelią į Maskvos olimpines žaidynes jam užkirto Šaltasis karas – Vakarų pasaulis boikotavo Rusijos sostinėje surengtą olimpinę šventę. „Sporto pasaulyje mes matome tam tikras tendencijas, įvairiose pasaulio dalyse daugiau izoliacijos. Tai nesutampa su mūsų vertybėmis, nes mes stengiamės vienyti. Mes didžiuojamės, kad esame bene  vienintelis renginys pasaulyje, vis dar galintis  suburti pasaulį taikiose varžybose. Vengiame bet kokių boikotų, nes mūsų misija ir vizija – statyti tiltus, kviesti dialogui ir supratimui. Tai padaryti šiuo metu sunkiau nei prieš keletą metų, bet tai tik dar labiau įkvepia mus dirbti sunkiai“, - dėstė prezidentas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkus perkėlė į XIII amžių
2017 12 14
Taurė
Turnyro reklaminio klipo filmavime dalyvavę krepšininkai vienbalsiai tvirtino, kad sudėtingiausia – ilgas procesas kartojant dublius.
Broliai Ballai jau pritraukė rėmėjų
2017 12 14
Rėmėjas
Prienų-Birštono "Vytautui" naujų rėmėjų ilgai laukti netruko - prie jų gretų prisijungė "Avia Solutions Group" valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis.
Per rungtynes dėmesį kreips į emigrantus
2017 12 14
Emigrantai
"Norime emigrantams parodyti ypatingą dėmesį", - sako "Cido" arenos generalinis direktorius Tomas Inčikas.
 
A. Skarbalius pasirinko trenerių štabą
2017 12 14
A lyga
„Manau, kad pasirinkome geriausius specialistus, atitinkančius visus pareigybių aprašymus", - sakė "Žalgirio" treneris Aurelijus Skarbalius.
V. Borovskis lieka "Trakų" gretose
2017 12 12
A lyga
Pratęsti sutartį buvo vienas lengvesnių sprendimų mano karjeroje“, – sakė Valdemaras Borovskis.
LFF atsiribojo nuo nuteisto prezidento
2017 12 12
Bausmė
Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidento Gintaro Radavičiaus atstovavimas LFF Vykdomajame komitete buvo sustabdytas dėl teistumo.
Koja kojon – nuo paauglystės
2017 12 05
Žvilgsnis
Nuo paauglystės drauge: lengvatlečiai Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius metų sportininkų titulus skirtų vienas kitam.
Lietuviams neatsirado lygių pasaulyje
2017 12 05
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos sportininkai Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys dominavo Portugalijoje vykstančių IWAS pasaulio žaidynių rutulio stūmimo sektoriuje.
Sezono uždaryme – prizai ir gera nuotaika
2017 12 04
Iškilmės
Tradiciniame Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakare apibendrinti 2017-ieji ir pažvelgta į 2018-uosius.
 
Trenerių štabą papildė naujas narys
2017 12 14
Tenisas
Vilniaus teniso akademijos treneris Paulius Jurkėnas papildė Lietuvos vyrų teniso rinktinės trenerių štabą.
Vietoj raketės į rankas ims keptuvę
2017 12 08
Iššūkis
Paklaustas, kokių savybių reikia norint tapti sportininku, tenisininkas Lukas Mugevičius pirmiausiai akcentuoja ne fizinius, o psichologinius duomenis.
Europos senjorų teniso elitas kovos Vilniuje
2017 12 08
Turnyras
Garsus krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, buvęs Latvijos premjeras Ivaras Godmanis. Tai tik du žinomi teniso mėgėjai, bandę jėgas turnyre Vilniuje.
Vilniuje - tarptautinis sambo turnyras
2017 12 13
Sambo
Į Vilnių šeštadienį atvyks geriausi jaunieji Lietuvos ir kaimyninių šalių imtynininkai, kurie varžysis dr. Pranciškaus Eigmino vardo sambo turnyre.
Nauja jėga graplingo pasaulyje auga pajūryje
2017 12 12
Graplingo imtynės
Klaipėda iki šiol garsėjo Kovos menų namų auklėtinių pergalėmis. R.Zeniauskas įsitikinęs, kad “Liūtams” uostamiestyje vietos užteks.
Lietuviams - trys pasaulio čempionų titulai
2017 12 10
Karatė
Lietuvos karatė kovotojų laimikis Kiokušin pasaulio sąjungos (KWU) pasaulio čempionate: 3 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos medaliai.
 
V. Lendelis pakilo į dešimtuką geriausiųjų
2017 12 14
Reitingas
Čilėje įspūdingą pergalę iškovojęs Vasilijus Lendelis Tarptautinės dviračių sąjungos vyrų sprinto reitinge (2155 tšk.) iš 15-os vietos šoktelėjo į aštuntą.
Geriausi - S. Krupeckaitė ir G. Bagdonas
2017 12 12
Geriausieji
Metų dviratininke antrą kartą iš eilės tapo Simona Krupeckaitė, o vyrų gretose geriausiu išrinktas trečdalį visų balsų surinkęs Gediminas Bagdonas.
Čilėje – skambiausia karjeros pergalė
2017 12 11
Trekas
Lietuvos dviratininkas Vasilijus Lendelis, palikęs už nugaros du pasaulio čempionus, triumfavo treko planetos tautės etapo Santjage sprinto lenktynėse.
Rankinio šeimoje – skaudi netektis
2017 12 12
Netektis
Praėjusią naktį kovą su sunkia liga pralaimėjo ir anapilin iškeliavo Alytaus rankinio patriarchas Jonas Jonuška.
Rankinio lygoje – svečių pergalės
2017 12 09
Lietuvos lyga
Varėnoje šeimininkus įveikė SM „Dubysos-Gubernijos“ rankininkai, o „Utenoje“ pergale džiaugėsi HC „Vilnius“.
Įsibėgėję kauniečiai parklupdė ir čempionus
2017 12 06
Lietuvos lyga
Lietuvosrankinio lyderių akistatoje Klaipėdoje „Granitas-Karys“ parklupdė „Dragūną“. Kauniečiai vieninteliai šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.
 
Lietuvė - geriausia rungtynių žaidėja
2017 12 14
Tinklinis
Viltė Makauskaitė Ostravos TJ ekipai pelnė 11 taškų ir buvo pripažinta geriausia rungtynių žaidėja. Ji taip pat blokavo du varžovių smūgius.
Dėl taurės kovos Raseiniuose
2017 12 13
Taurė
Savaitgalį Raseiniuose susigrums 4 stipriausios Lietuvos tinklinio ekipos, kurios kovos dėl LTF Didžiosios taurės.
Taurę pirmą kartą iškovojo alytiškės
2017 12 11
Taurė
Lietuvos tinklinio federacijos moterų taurė atiteko Alytaus "Prekybos-Paramos" komanda. Ji šį trofėjų iškovojo pirmą kartą klubo istorijoje.
Lietuviai organizuos varžybas F1 trasoje
2017 12 14
Moto
Kalėdinė staigmena žiedo motociklininkams – kitąmet jie galės išbandyti legendinę „Formulės-1” trasą Budapešte.
"TopGear" skelbia meta automobilio rinkimus
2017 12 13
Rinkimai
Metų automobilio rinkimuose dalyvaus ir vos keliolika tūkstančių kainuojantys miesto automobiliukai, ir dešimt kartų brangesni galiūnai.
Nematomi Dakaro spąstai - hipoksija
2017 12 13
Dakaras
"Nuolatinis galvos skausmas tapo kone normalia būsena“, – pasakoja „General Financing team Pitlane“ komandos šturmanas Sebastianas Rozwadowskis.
 
Už antausį atsirevanšavo su kaupu
2017 12 14
Ledo ritulys
Elektrėnų „Energija“ 6:2 nugalėjo „Kaunas Hockey“ ekipą ir susigrąžino pirmą vietą turnyrinėje lentelėje bei atsirevanšavo už pralaimėjimą Kaune.
Likimą lems mačas su Ukraina
2017 12 13
Ledo ritulys
Lietuvos U20 ledo ritulininkai pralaimėjo ir lenkams, o dėl vietos išsaugojimo IB divizione kovos su Ukrainos bendraamžiais.
Lietuviai prieš italus suklupo po pratęsimo
2017 12 12
Ledo ritulys
Lietuvos U-20 rinktinė 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) nusileido Italijos U-20 rinktinei ir tapo paskutine IB diviziono komanda.
D. Rapšys - dar viename finale
2017 12 14
Plaukimas
Danas Rapšys atrankoje aplenkė visus varžovus, tuo tarpu Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas liko už finalo borto.
Menininkę užgrūdino sportas
2017 12 14
Šiuolaikinė penkiakovė
Penkiakovininkė Aurelija Tamašauskaitė tėvų namuose visada prisėda prie pianino, o jos būsto sienas puošia pačios piešti paveikslai.
Medalis - pasitikėjimo užtaisas
2017 12 13
Europos čempionatas
Auksą iškovojusiai Rūtai Meilutytei jos rezultatas pasirodė kiek netikėtas, o Danas Rapšys teigė nė nesiruošęs 200 m nugara rungčiai.
 
Autonomiškumas - LSU prioritetas
2017 12 14
Universitetai
LSU dalyvaus universitetų tinklo pertvarkoje, bet sieks išsaugoti autonomiškumą.
Išretėjo sporto legendų gretos
2017 12 14
Netektis
Gruodžio 14 d, eidamas 82-uosius, mirė legendinis Lietuvos šuolininkas į tolį, olimpietis, ilgametis žurnalistas Antanas Vaupšas.
Naujoves pasitiks pasiruošę
2017 12 14
Konferencija
Lietuvos ikimokyklinio ugdymo pedagogai tobulinosi respublikinėje konferencijoje „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas