Lina Daugėlaitė 2017 m. spalio 10 d. 16:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Th.Bachas: „Vengiame bet kokių boikotų“

LTOK ir Lietuvos atletus pagerbęs TOK prezidentas Thomas Bachas Vilniuje kalbėjo ir apie sporto pasaulį drebinančius skandalus.

Konferencijos akimirka
pliadisfoto.com nuotr.
Konferencijos akimirka
   
Lietuvos olimpiniam sportui ši savaitė išskirtinė – į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyko tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas, Vilniuje vyksta ir tarptautinis forumas „Moterų lyderystės stiprinimas“.
 
Kaip sakė olimpinio judėjimo pasaulyje vadovas, į Vilnių jį atvedė kelios priežastys. „Atvykau pagerbti LTOK ir geriausių Lietuvos atletų. Praėjo 25-eri metai nuo Lietuvos sugrįžimo į olimpines žaidynes. 1992 m. Barselonoje jūs pirmą kartą dalyvavote olimpinėse žaidynėse. Tai buvo  ypatingos žaidynės ir man – tuomet aš pirmą kartą dalyvavau žaidynėse kaip TOK narys“, - sąsajų su Lietuva ieškojo garbingas svečias.
 
Lietuvoje jis atliko ir dar vieną ypatingą misiją – TOK prezidentas įteikė karjerą jau baigusiam imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalį, kuris Lietuvos atletui vietoj bronzos atiteko po to, kai dėl dopingo vartojimo buvo diskvalifikuotas rusas Chasanas Barojevas.  
 
Antroji TOK prezidento vizito priežastis – tarptautinis forumas, nes, kaip sakė Th.Bachas, moterų įtraukimas į sportą ir jų lygybė – vienas iš TOK olimpinės programos prioritetų. „2018 m. jaunimo olimpinėse žaidynėse dalyvaus vienodas skaičius merginų ir vaikinų visose rungtyse. Tokijo olimpinėse žaidynėse moterų dar bus šiek tiek mažiau  – jos sudarys apie 48-49 proc.. Šis skirtumas atsirado dėl to, kad kuriose komandinėse sporto šakose nėra pakankamai stiprių moterų komandų“, - skaičiais kalbėjo Th.Bachas, pasidžiaugęs, kad Tokijo olimpinių žaidynių bokso moterų ir vyrų varžybose pirmą kartą bus vienodas skaičius svorio kategorijų. Jis taip pat pastebėjo, kad daugėja mišrių rungčių.
 
 
Daugiau moterų pastaraisiais metais dirba ir TOK komisijose, o TOK Vykdomajame komitete šiuo metu darbuojasi rekordinis jų skaičius – keturios  iš 15-os narių. „Tai svarbu ne tik sportui, bet ir apskritai visuomenei. Sportas turi ypatingą reikšmę, nes padeda moterims ir mergaitėms stiprinti pasitikėjimą savimi ir tapti lyderėmis“, – sakė Th.Bachas.
 
„Lyčių lygybė svarbi visiems, ne tik moterims. Įvairovė padeda ieškant sprendimų“, - TOK vadovui spaudos konferencijoje antrino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Dalia Gudzinevičiūtė, kuri yra viena iš keturių Europos nacionaliniams olimpiniams komitetams vadovaujančių moterų.
 
Tačiau ne visos kalbos spaudos konferencijoje sukosi vien apie šventinius TOK vadovo vizito aspektus. Nuo 2013 m. TOK vadovaujantis vokietis spaudos konferencijoje turėjo pasisakyti ir apie pastarųjų metų sporto pūlinius. Vienas jų – dopingo skandalai, drebinantys pasaulį. Paklaustas apie Sočio olimpinių žaidynių, kurios išgarsėjo  dopingo skandalais, pamokas, Th.Bachas sakė: „Sočio žaidynėse organizatoriai nesugebėjo užtikrinti WADA (Tarptautinė antidopingo agentūra, - aut. past.) akredituotų laboratorijų kokybės. Jų priežiūra turi būti palikta ne tik žaidynių šeimininkams, bet tuo turėtų rūpintis ir tarptautiniai stebėtojai. Tiesa, Sočyje ši tarptautinių stebėtojų sistema neapsaugojo nuo įvairių manipuliacijų. Manau, kad ši sistema turi būti ir bus stiprinama“. 
 
Ar pastaruoju metu situacija sporte TOK prezidentui neprimena Šaltojo karo laikų? Juolab kad juos Th.Bachas puikiai turėtų prisiminti – buvęs fechtuotojas olimpiniu čempionu tapo 1976 m., bet dar po ketverių metų kelią į Maskvos olimpines žaidynes jam užkirto Šaltasis karas – Vakarų pasaulis boikotavo Rusijos sostinėje surengtą olimpinę šventę. „Sporto pasaulyje mes matome tam tikras tendencijas, įvairiose pasaulio dalyse daugiau izoliacijos. Tai nesutampa su mūsų vertybėmis, nes mes stengiamės vienyti. Mes didžiuojamės, kad esame bene  vienintelis renginys pasaulyje, vis dar galintis  suburti pasaulį taikiose varžybose. Vengiame bet kokių boikotų, nes mūsų misija ir vizija – statyti tiltus, kviesti dialogui ir supratimui. Tai padaryti šiuo metu sunkiau nei prieš keletą metų, bet tai tik dar labiau įkvepia mus dirbti sunkiai“, - dėstė prezidentas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
LKL rungtynių per FIBA langus nebus
2017 10 17
Situacija
LKL nusprendė nevykdyti „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių per pertrauką, skirtą tarptautinėms varžyboms, ir atliko tvarkaraščio pakeitimus.
Gerbėjams – „Lietkabelio“ staigmena
2017 10 17
Akcija
Be pralaimėjimų šį sezoną rungtyniaujantis Panevėžio „Lietkabelis“ klubo gerbėjams paruošė dar vieną siurprizą, tik šįkart – už krepšinio aikštelės ribų
Savaitės titulas – vėl į Marijampolę
2017 10 17
NKL
Antrosios NKL savaitės naudingiausias žaidėjas – „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Ignas Labutis.
 
Vilniaus futbolas turės naują vadą
2017 10 17
Situacija
Asociacija „Vilniaus regiono futbolo sąjunga“ (VRFS) rinks naują prezidentą. Ligšiolinis vadovas Gintautas Žemaitis nutarė atsistatydinti.
Vaikams – neeilinė galimybė
2017 10 17
Treniruotės
Bernardinų vaikų dienos centro auklėtiniai turėjo progą pasitreniruoti su šalies rinktinės strategu Edgaru Jankausku ir LFF prezidentu Tomu Danilevičiumi.
„Sūduva“ – jau per žingsnį nuo viršūnės
2017 10 17
A lyga
Vėl penkis sykius įmušusi Marijampolės „Sūduva“ pratęsė pergalingą žygį A lygoje ir kitame ture jau gali aplenkti buksuojantį Vilniaus „Žalgirį“ (VIDEO).
LLAF pasinaudojo jai suteikta gamimybe
2017 10 16
Atgarsiai
Vilniuje vykusiam Europos lengvosios atletikos kongresui-konvencijai – solidus svečių įvertinimas.
Bosai pietų pertrauką iškeitė į bėgimą
2017 10 16
Bėgimas
Antrą kartą Boso dieną vadovai pažymėjo sportiškai. Vilniuje vykusios bėgimo varžybos, specialiai skirtos įmonių vadovams ir kartu bėgančiam kolektyvui.
„Lengvajai atletikai reikia pokyčių“
2017 10 14
Kuluaruose
IAAF prezidentas dukart olimpinis čempionas Sebastianas Coe vieši Vilniuje vykstančiame Europos lengvosios atletikos kongrese.
 
R.Berankis paneigė prognozes
2017 10 17
Turnyras
„Kremliaus taurės“ turnyro pirmame rate Ričardas Berankis nugalėjo mačo favoritu laikytą Serbijos tenisininką Dušaną Lajovičių.
Teniso talentams – finansinis užnugaris
2017 10 16
Projektas
„Teniso talentų“ programoje dalyvaujantis Ričardas Berankis: „Finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų“
Nuo apdovanojimų skyrė viena pergalė
2017 10 10
Tenisas
Šiaulių teniso mokyklos sportininkui M. Vasiliauskui iki medalio aštuonių stipriausių Europos šešiolikmečių tenisininkų turnyre pritrūko vienos pergalės.
Čempionate – skirtingų stilių kovotojai
2017 10 17
Kovos menai
Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusio Vilniaus sporto festivalio metu buvo surengtas pirmasis tarptautinis tradicinių kovos menų čempionatas.
Pasaulio čempionate – du medaliai Lietuvai
2017 10 16
Sambo
Novi Sade (Serbijoje) vykusiose pirmenybėse tarp stipriausių pasaulio jaunių pateko Gitana Kasparavičiūtė ir Vaiga Čečytė iš Rokiškio.
Vilniuje - geriausių imtynininkų kovos
2017 10 11
Imtynės
Vilniuje vyks tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių turnyras, kuris taps savotiška repeticija prieš paskutinius svarbius sezono startus.
 
Tikslas – grįžti iš Berlyno su medaliu
2017 10 17
Trekas
Rengdamiesi Europos treko čempionatui Lietuvos dviratininkai mynė pedalus ir plente, dirbo sporto salėje, treniravosi Kroatijoje ir Kaukazo aukštikalnėse.
Klubą garsina treko dviratininkų pergalės
2017 10 05
Žvilgsnis
Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.
Po sėkmingų finišų - šuolis reitinge
2017 10 02
Reitingas
Dviratininkė Rasa Leleivytė arptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) plento dviratininkių reitinge iš 72-os vietos pakilo į 56-ą.
Vilniečius Rusijoje pasitiko su SSRS vėliava
2017 10 16
Europos turnyrai
Du Lietuvos rankinio klubai – Kauno KTU ir Vilniaus VHC „Šviesa“ – baigė pasirodymą EHF iššūkio taurės varžybose.
Svečiai laimėjo abu dienos mačus
2017 10 14
LRL
„Vivus.lt“ rankinio lygos turo rungtynėsė Klaipėdos "Dragūnas" svečiuose 37:27 nugalėjo "Uteną", o Alytaus "Varsa-Stronglasas" Varėnoje 36:25 - "Ūlą".
Vilniaus derbyje - "Šviesos" pergalė
2017 10 12
Lietuvos čempionatas
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienio vakarą sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergales iškovojo Vilniaus VHC “Šviesa” ir Kauno „Granitas – Karys“.
 
"Mūsų žaidimas buvo labai blogas"
2017 10 13
Paplūdimio tinklinis
Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei nepavyko patekti į Kinijoje vykstančio FIVB "World Tour" 3 žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį.
Lietuvės Kinijoje startavo pergalingai
2017 10 12
Paplūdimio tinklinis
Užtikrintai žaidusios Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pateko į FIVB trijų žvaigždučių serijos turnyro "Qinzhou Open" aštuntfinalį.
Iš Latvijos parsivežė po pergalę
2017 10 09
Baltijos lyga
Tiek Raseinių "Norvelita", tiek Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa" savaitgalį Latvijoje iškovojo po pergalę, įveikę Jėkabpilio ir Daugpilio ekipas.
Lietuvis – vėl tarp greičiausiųjų pasaulyje
2017 10 16
Kartingas
Lietuvos kartingo lenktynininkas Gustas Grinbergas sėkmingai atsisveikino su vienu karjeros etapu ir jau žvalgosi naujų iššūkių.
Į pirmąjį Dakarą - su 5000 dolerių
2017 10 13
Dakaras
Antanas Juknevičius teigia, jog su lietuvišku biudžetu Dakare patekti į 10-tuką greičiausiųjų yra tik teoriniai šansai.
Sėkmigas startas pasaulio čempionate
2017 10 13
Kartingai
Gustas Grinbergas sėkmingai startavo pasaulio kartingų čempionate, nors ir dėl iš varžovo bolido besiliejančio vandens teko važiuoti lietaus sąlygomis.
 
"Energija" išplėšė pirmą pergalę
2017 10 14
Ledo ritulys
"Energija" Elektrėnuose po pratęsimo 4:3 įveikė „Brest-2“ ir po aštuonių iš eilės nesėkmių iškovojo pirmąją pergalę Baltarusijos pirmenybėse.
Kauniečiai laimėjo ir mūšį Klaipėdoje
2017 10 14
Ledo ritulys
Audringose rungtynėse, pažymėtose muštynėmis, traumomis ir lygia kova, „Kaunas hockey“ 5:3 nugalėjo „Baltiją“ ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.
Į kovas stos ant "Akropolio" ledo
2017 10 13
Ledo ritulys
Klaipėdos "Baltijos" ledo ritulininkai namų rungtynes žais prekybos centre, o jų sudėtyje užregistruoti keli žaidėjai, žaidę dar1991 metų sezone.
Rinktinėje – ilgai lauktas sugrįžimas
2017 10 17
Regbis
Rungtynėmis svečiuose su Latvija ir namie su Ukraina Lietuvos vyrų regbio rinktinė pradeda naują Europos čempionato ciklą.
Tatamį iškeitė į paplūdimio smėlį
2017 10 17
Posūkis
Tituluotos kiokušin karatė kovotojos Margarita Čiuplytė ir Diana Balsytė per 100 dienų pasirengė Lietuvos tinklinio čempionatui.
Sezono finišas: lenktynės ir apdovanojimai
2017 10 16
Buriavimas
Prestižinis „Grand Prix“ apdovanojimas atiteko keturias svarbiausias sezono pergales iškovojusiai jachtai „Raganosis“.
 
Olimpietės tapo kariuomenės savanorėmis
2017 10 16
Sprendimas
„Noriu ne tik garsinti, bet ir ginti Lietuvą,“- sako V. Žūsinaitė. „Nusprendžiau Lietuvai atstovauti ne tik sporto srityje“, - teigia I.Serapinaitė.
Iš Latvijos – su naujomis viltimis
2017 10 16
Svetur
Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacijos nariai lankėsi Latvijoje.
Grįžta „Sporto kino festivalis“
2017 10 16
Festivalis
„Sporto kino festivalyje“ Vilniuje ir Kaune – Usainas Boltas, Kanados plaukikės, Lenkijos alpinistai ir šimtamečiai lengvaatlečiai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas