Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. spalio 5 d. 11:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klubą garsina treko dviratininkų pergalės

Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.

B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
   
Panevėžio sporto klubui „El-Eko-Sport“ atstovauja visi geriausieji Lietuvos dviračių treko meistrai, kurie iš pasaulio iš Europos įvairaus amžiau grupių čempionatų parveža medalių. 
 
„Turime geras treniruočių sąlygas, dirba labai patyrę treneriai, tačiau surasti talentingų vaikų Lietuvoje ir juos atsivežti į Panevėžį darosi vis sunkiau. Niekas jų nenori išleisti“, - guodžiasi klubo pirmininkas Bronislovas Pliavga.
 
Kada įsikūrė El-Eko-Sport“ klubas?, - paklausėme B.Pliavgos.
1989-aisiais. Klubą pavadinome mūsų pirmojo rėmėjo „Eko“ vardu. Šį pavadinimą vėliau susiejome ir su sportu. 
 
Buvau šio klubo įsteigimo iniciatorius, tačiau tuo metu vadovavau Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, tad negalėjau vadovuti ir klubui.  Jo pirmininku buvo išrinktas treneris Antanas Jakimavičius. Dabar, kai nuo 2013-ųjų rugsėjo mėnesio jau nedirbu vadovaujančio darbo, tapau klubo pirmininku. Džiaugiuosi, kai matau, jog klubui esu reikalingas. 
 
Visą gyvenimą buvai lengvaatletis, bėgiojai maratonus, ilgus nuotolius, įvykdei kandidato į sporto meistrus normą, tad kodėl nepanorai įsteigti lengvosios atletikos klubo?
Iš pradžių klube buvo ir lengvaatlečių, tačiau gyvenimas ėjo į priekį, savo lengvosios atletikos klubą įsisteigė treneris Algimantas Sniečkus. Įsisteigė ir miesto Lengvosios atletikos federacija. Tuo metu buvo puikūs dviratininkių rezultatai, sėkmingai treko meistres ugdė Antanas Jakimavičius, į Lietuvą atvyko dirbti sprinto specialistas, Simonos Krupeckaitės vyras Dmitrijus Leopoldas. Klubas dar labiau sustiprėjo ir visą dėmesį sutelkėme dviračių sportui.  

Klubas įsikūrė Lietuvos nepriklausomybės priešaušryje, ar buvo sunkūs pirmieji žingsniai?
Visada trūkdavo finansavimo, tada didelio meistriškumo sportininkams daugiausiai padėdavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 
 
Ilgainiui radome bendrą kalbą ir su Kūno kultūros ir sporto departamento vadovais, įrodėme, kad reikia padėti ir pamainai, jai reikalingas finansavimas. 

Buvo laikai, kada Panevėžio savivaldybė buvo dosni mūsų sporto klubui ir skirdavo nemažus  pinigus. Tačiau buvo ir metų, kai iš viso nieko negaudavome. 

Nors paskelbus nepriklausomybę, ir buvo nelengva, tačiau atsirado rėmėjų, kurie iš patriotiškumo padėjo klubui išgyventi. Rėmėjus stengdavomės išvežti į tarptautines varžybas užsienyje, su jais užmegzdavome artimesnius ryšius. Dabar klubui gali padėti tik dideli fanatikai. Iš jų gauname daržovių, sausainių. Dviratininkus maitiname, stengiamės rengti trumpalaikes treniruočių stovyklas. 

Kaip šiandien gyvuoja „El-Eko Sport“ klubas?
Klubas vienija apie 80 dviratininkų. Juos ugdo patyrę treneriai Dmitrijus Leopldas, Antanas Jakimavičius, Solveiga Baleišytė, Eglė Zablockytė, Anatolijus Novikovas, Aleksandras Mitunevičius. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dėka turime masažuotoją – Eglę Smetonytę. 

Talentingų dviratininkų mūsų treneriai ieško po visą Lietuvą, tačiau iš kitur gabų jaunuolį atsivežti į Panevėžį - didelė problema. 

Kiekvienas rajonas, kaimelis, mokykla nenori atiduoti vaiko. Reikia daug dirbti su tėvais, juos įtikinti, kad Panevėžyje yra visos sąlygos mokytis ir sportuoti, tapti gerais dviratininkais. 

Visus metus rengiame savaitines pratybas, atsivežame gabesnius vaikus ir, padedant miesto Kūno kultūros ir sporto centrui, juos apgyvendiname bei pamaitiname. Maistą gaminamės patys.

Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų -  parengti gerą pamainą, kuri yra mūsų akiratyje. Norime išugdyti tokias žvaigždes, kaip Rasa Mažeikytė, Edita Kubelskienė, Simona Krupeckaitė, Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė.
 
Penktus metus su Lietuvos dviračių sporto federacija ir miesto Kūno kultūros ir sporto centru rengiame gero lygio klubo dviračių treko tarptautines varžybas. Jų metu dviratininkai renka taškus, reikalingus siekiant teisės dalyvauti Pasaulio taurės varžybose. 

Kaip ir viską turite, ko dar trūksta?
Dar turime ir gerus, ambicingus trenerius. Nors  Antanas  Jakimavičius jau sulaukė jau solidaus amžiaus, tačiau yra ypač reiklus, o jo svajonės ir tikslai kiekvienam treneriui būtų sunkai įgyvendinami. Didelis sau uždavinius kelia ir sprinterius rengiantis Dmitrijus Leopoldas. Mane tai motyvuoja, skatina dirbti dar geriau.     Panevėžys visą laiką buvo dviratininkų miestas, ar jis toks išliks ir ateityje? 
Norėtųsi, kad toks išliktų. Pasižiūrėti treko varžybų susirenka vis daugiau žmonių, treko tribūnos jau nebūna tuščios. 
 
Tačiau norėtųsi, kad lankomumas būtų dar didesnis, tarkime, toks, kaip Olandijoje ar Anglijoje, kitose šalyse, ar per mūsų krepšinio rungtynes. 

Glaudžiai bendradarbiaujame su nuo 2004-ųjų veikiančiu Kūno kultūros ir sporto centru, kuris treneriams moka atlyginimus, išlaiko sporto bazes, mums leidžia naudotis puikia sporto baze, apmoka visas komunalines paslaugas.

Tiesa, centras neturi dviračių sporto inventoriaus ir transporto, bet iš dalies jis mūsų sportininkams padengia kuro išlaidas. 

Toje sporto bazėje įsikūrė ir mūsų sporto klubas. Turime dviračių treką, treniruočių sąlygomis tikrai negalime skųstis. Pagal panaudos sutartį naudojamės sporto baze Rubikiuose, kur yra kalnuotos vietos ir ten praleidžiame vasaras, treniruojamės, ieškome perspektyvių vaikų. 

Panevėžyje veikia Raimundo Sargūno sporto gimnazija, kurioje mokosi ir dviratininkai, ar jaučiasi jų pagalba?
Kai sporto mokykla buvo įkurta, kalbėta apie tai, jog čia bus rengiami individualių sporto šakų sportininkai. Tačiau dabar anaiptol taip nėra. Gimnazijoje dirba nemažai trenerių, kurie turėtų ieškoti talentingų būsimųjų plento ir dviračių treko meistrų. Tai būtų didelė pagalba su didelio meistriškumo sportininkais dirbantiems Dmitrijui Leopoldu ir Antanui Jakimavičiui. Norėtųsi, kad gimnazijos vadovybė tam skirtų didesnį dėmesį, labiau įsigilintų į dviračių sporto specifiką, sportininkų meistriškumą. Sporto gimnazijoje dviratininkus ugdo ir du mūsų klubo treneriai Solveiga Baleišytė ir Aleksandras Mitunevičius. 
 
„El–Eko-Sport“ dviračių klubo bendradarbiavimas su sporto gimnazija turėtų būti toks, kaip ir su miesto kūno kultūros ir sporto centru. 

Kai vyksta atranka į Sporto gimnaziją, turėtų dalyvauti ir sporto federacijų atstovai, tų sporto šakų rinktinių vyr. treneriai. Tada atranka būtų kur kas sėkmingesnė. 

Vyriausybė labai staigiai atidarė mūsų Sporto gimnaziją, tačiau dabar ten yra nemažai balasto ir valstybei tai kainuoja pinigus.

Sporto gimnazijos darbu labiau turėtų rūpintis miesto savivaldybės Sporto skyrius, domėtis sportininkų pasiektais rezultatais. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Dėl taurės susigrums lygos lyderės
2018 02 19
Taurė
Ieva Šimkutė ir Arina Bilotserkivska šiemet vėl kovos Lietuvos moterų krepšinio taurės finale, tačiau jau su Kauno „Hoptrans-Sirenų“ komanda.
Rinktinės autobusu keliaus ir sirgaliai
2018 02 19
Rinktinė
Lietuvos rinktinė turi naujus ratus - pristatytas autobusas, kuriuo krepšininkai naudosis stovyklų ir rungtynių metu.
Snaiperių turnyre - atkaklus finalas
2018 02 18
LKL
Geriausias tritaškininkas - M. Lukauskis, "oro karalisi" - K. Gainesas, šokėjų finale triumfavo klaipėdietes, o dublerių mačą laimėjo kauniečiai.
 
Prieš sezono pradžią - pralaimėjimas BATE
2018 02 18
Pasiruošimas
Žaisdami be vyriausiojo trenerio O. Vasilenkos, "Trakų" futbolininkai 0:3 pralaimėjo daugkartinei Baltarusijos čempionei Barysavo BATE.
Sūduviai sumalė varžovus supertaurės mače
2018 02 17
Supertaurė
Šiandien Lietuvos čempionės Marijampolės "Sūduvos" triuškinančia pergale 5:0 prieš LFF taurės laimėtoją Kauno "Stumbrą" startavo šalies futbolo sezonas.
Prisikviesti naujokų padeda čempionų vardas
2018 02 16
A lyga
„Niekas nesikeičia. Planuojamos išlaidos ir pajamos yra 1 mln. eurų“, – patvirtino šių metų Marijampolės "Sūduvos" biudžetą jos prezidentas V. Murauskas.
Su Lietuvos rekordu - į pasaulio čempionatą
2018 02 19
Bėgimas
Šveicarijoje Agnės Šerkšnienės pagerintas Lietuvos rekordas virto ir gimtadienio dovana, ir bilietu į pasaulio čempionatą.
Klaipėdoje - D. Dzindzaletaitės rekordas
2018 02 17
Lengvoji atletika
Šeštadienį baigėsi Klaipėdoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.
"Startą vertinu šimtu dešimčia"
2018 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate: klaipėdiečių sėkmė, rekordinis šuolis bei Modestos Morauskaitės pergalė.
 
Turėjęs iniciatyvą nusileido prancūzui
2018 02 12
Tenisas
Puikią sportinę formą demonstruojantis Ričardas Berankis nusileido prancūzui Pierre-Hugues Herbertui (ATP-76) ir baigė pasirodymą Roterdame.
Šimtmečio proga - teniso turnyras pajūryje
2018 02 09
Tenisas
Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga, organizatoriai kviečia prisidėti prie šventės ir dalyvauti „LT100-ečio Teniso Taurės" komandiniame dvejetų turnyre.
R. Berankis netikėtai įveikė prancūzą
2018 02 06
Tenisas
117-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Lietuvos tenisininkas 6:3, 7:6 (8:6) nugalėjo 55-ą pasaulio raketę Julieną Benneteau.
Lietuviui - nokautų eksperto iššūkis
2018 02 19
Bušido
Tarptautinio bušido turnyro "KOK'55 WORLD GP" pagrindinėje vakaro kovoje susikaus Sergejus Maslobojevas ir marokietis Noureddine'as Ajnaojus.
"Tokie nuotykiai nutinka ne kasmet"
2018 02 18
Graplingo imtynės
Kuo gyvos graplingo imtynė Klaipėdoje, pasakoja 2016 metų Europos graplingo čempionas Marius Rudnickas.
Lietuvos graplingas keičia kryptį
2018 02 12
Graplingo imtynės
"Anksčiau komandinės taurės varžybos vykdavo po Vilniaus ir Pakruojo atvirųjų čempionatų, šiemet tai pakeitėme", - sako LGF prezidentas A. Kupstas.
 
Pristatyta „Lietuvos plento taurė“
2018 02 17
Kuluaruose
Artėjantį dviračių sporto sezoną aptarė devynių A grupės komandų nariai, kurie vėliau susirungė parodomosiose lenktynėse ant stacionarių dviračių.
Po pirmenybių - pokyčiai reitinguose
2018 01 26
Dviračiai
UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į penkis geriausiųjų dešimtukus.
Kovoja ir su varžovėmis, ir su jauduliu
2018 01 23
Trekas
„Nuo praėjusių metų spalį vykusio Europos čempionato jaučiuosi vis geriau ir geriau“, - teigia jau 34 Pasaulio taurės medalius iškovojusi S.Krupeckaitė.
Pusfinaliuose intrigos netrūko
2018 02 17
Taurė
Nors abejas LRF vyrų taurės turnyro pusfinalio kovas laimėjo išankstiniai favoritai, tačiau tiek Dragūnas“, tiek „Granitas–Karys“ turėjo daug vargo.
Pusfinalis - be staigmenų
2018 02 17
Rankinis
LRF moterų taurės finale susitiks "Garliavos-SC Cascada" ir "ACME-Žalgirio" rankininkės.
Į kovą stos visi sezono lyderiai
2018 02 15
Rankinis
Dėl LRF taurės Alytuje rungs Vilniaus "Šviesos", Klaipėdos "Dragūno", Kauno "Granito-Kario" ir vietos "Varsos-Stronglaso" rankininkai.
 
Tinklinio aikštėse - favoritų pergalės
2018 02 12
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate sužaistos svarbios reguliariojo sezono rungtynės.
Pusės pinigų netekusi LTF: tai - neteisybė
2018 02 08
Finansai
Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka apie valstybės požiūrį į sportą: jos prioritetai yra kiti.
Lietuvė ir toliau dominuoja Čekijoje
2018 02 08
Tinklinis
Ostravos TJ (Čekija) komanda, kuriai atstovauja Viltė Makauskaitė, pateko į Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Iššūkio taurės turnyro ketvirtfinalį.
Švedijos ralyje - sėkmingas lietuvių finišas
2018 02 19
Ralis
Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius sėkmingai pasiekė finišą Švedijos ralyje.
Švedijos ralyje lietuviai veržiasi į priekį
2018 02 18
Ralis
"Tiek įvairiausių incidentų per vieną ralio dieną neatsimenu", - kalbėjo bandroje Švedijos ralio lenktynininkų įskaitoje į viršų pašokęs Deividas Jocius.
Lietuviai - savo klasės dešimtuke
2018 02 17
Ralis
D. Jociaus ir D. Zvicevičiaus ekipažas WRC Švedijos ralyje šeštadienio greičio ruožuose gerino asmeninius rezultatus.
 
Lietuvis žibėjo tarp superžvaigždžių
2018 02 19
Biatlonas
Tik legendinis Martinas Fourcade‘as buvo greitesnis už Tomą Kaukėną lenktynėse, kuriose varžėsi ne viena planetos biatlono žvaigždė.
Ledrogininkams iššūkį metė sniegas
2018 02 19
Ledrogės
Kauno rajone vykusias ledrogių varžybas apsunkino ir sniegas, ir silpnokas vėjas.
Nuo entuziasto iki olimpinių čempionų
2018 02 19
Žvilgsnis
Lietuvos žiemos sporto olimpinė istorija imta rašyti nuo 1928 m. Pažvelgėme į visus lietuvių pasirodymus žiemos žaidynėse iki Pjongčango olimpiados.
Šimtmečio turnyrą laimėjo kauniečiai
2018 02 19
Regbis
Savaitgalį Kaune vyko jubiliejinis - 30-asis - "Nepriklausomybės taurės" regbio turnyras, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.
Lietuvos šokėjai tapo Europos vicečempionais
2018 02 19
Šokiai
Šokėjų Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės dovana Lietuvos šimtmečio proga – Europos vicečempionų titulas.
Lietuvos čempionate - 18-mečio triumfas
2018 02 19
Orientavimasis
Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate vyrų grupėje triumfavo 18-metis Ignas Ambrazas, aplenkęs labiau patyrusius sportininkus.
 
Netektis irkluotojų šeimoje
2018 02 19
Netektis
Baidarių ir kanojų irklavimo šeimoje – skaudi netektis: pirmadienio rytą staiga mirė įžymus Lietuvos baidarių irklavimo treneris Vytautas Narkevičius.
Neįgaliosioms atletėms - verslininko parama
2018 02 17
Rėmimas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertas Dargis Mažeikių triračių bėgikėms paaukojo 4000 eurų iš savo premijos ir asmeninių lėšų.
Lietuvos himną giedojo ir korėjiečiai
2018 02 16
Pjongčangas 2018
Mūsų šalies olimpinė delegacija, jai talkinantys savanoriai, žurnalistai Pjongčange drauge paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas