Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. spalio 5 d. 11:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klubą garsina treko dviratininkų pergalės

Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.

B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
   
Panevėžio sporto klubui „El-Eko-Sport“ atstovauja visi geriausieji Lietuvos dviračių treko meistrai, kurie iš pasaulio iš Europos įvairaus amžiau grupių čempionatų parveža medalių. 
 
„Turime geras treniruočių sąlygas, dirba labai patyrę treneriai, tačiau surasti talentingų vaikų Lietuvoje ir juos atsivežti į Panevėžį darosi vis sunkiau. Niekas jų nenori išleisti“, - guodžiasi klubo pirmininkas Bronislovas Pliavga.
 
Kada įsikūrė El-Eko-Sport“ klubas?, - paklausėme B.Pliavgos.
1989-aisiais. Klubą pavadinome mūsų pirmojo rėmėjo „Eko“ vardu. Šį pavadinimą vėliau susiejome ir su sportu. 
 
Buvau šio klubo įsteigimo iniciatorius, tačiau tuo metu vadovavau Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, tad negalėjau vadovuti ir klubui.  Jo pirmininku buvo išrinktas treneris Antanas Jakimavičius. Dabar, kai nuo 2013-ųjų rugsėjo mėnesio jau nedirbu vadovaujančio darbo, tapau klubo pirmininku. Džiaugiuosi, kai matau, jog klubui esu reikalingas. 
 
Visą gyvenimą buvai lengvaatletis, bėgiojai maratonus, ilgus nuotolius, įvykdei kandidato į sporto meistrus normą, tad kodėl nepanorai įsteigti lengvosios atletikos klubo?
Iš pradžių klube buvo ir lengvaatlečių, tačiau gyvenimas ėjo į priekį, savo lengvosios atletikos klubą įsisteigė treneris Algimantas Sniečkus. Įsisteigė ir miesto Lengvosios atletikos federacija. Tuo metu buvo puikūs dviratininkių rezultatai, sėkmingai treko meistres ugdė Antanas Jakimavičius, į Lietuvą atvyko dirbti sprinto specialistas, Simonos Krupeckaitės vyras Dmitrijus Leopoldas. Klubas dar labiau sustiprėjo ir visą dėmesį sutelkėme dviračių sportui.  

Klubas įsikūrė Lietuvos nepriklausomybės priešaušryje, ar buvo sunkūs pirmieji žingsniai?
Visada trūkdavo finansavimo, tada didelio meistriškumo sportininkams daugiausiai padėdavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 
 
Ilgainiui radome bendrą kalbą ir su Kūno kultūros ir sporto departamento vadovais, įrodėme, kad reikia padėti ir pamainai, jai reikalingas finansavimas. 

Buvo laikai, kada Panevėžio savivaldybė buvo dosni mūsų sporto klubui ir skirdavo nemažus  pinigus. Tačiau buvo ir metų, kai iš viso nieko negaudavome. 

Nors paskelbus nepriklausomybę, ir buvo nelengva, tačiau atsirado rėmėjų, kurie iš patriotiškumo padėjo klubui išgyventi. Rėmėjus stengdavomės išvežti į tarptautines varžybas užsienyje, su jais užmegzdavome artimesnius ryšius. Dabar klubui gali padėti tik dideli fanatikai. Iš jų gauname daržovių, sausainių. Dviratininkus maitiname, stengiamės rengti trumpalaikes treniruočių stovyklas. 

Kaip šiandien gyvuoja „El-Eko Sport“ klubas?
Klubas vienija apie 80 dviratininkų. Juos ugdo patyrę treneriai Dmitrijus Leopldas, Antanas Jakimavičius, Solveiga Baleišytė, Eglė Zablockytė, Anatolijus Novikovas, Aleksandras Mitunevičius. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dėka turime masažuotoją – Eglę Smetonytę. 

Talentingų dviratininkų mūsų treneriai ieško po visą Lietuvą, tačiau iš kitur gabų jaunuolį atsivežti į Panevėžį - didelė problema. 

Kiekvienas rajonas, kaimelis, mokykla nenori atiduoti vaiko. Reikia daug dirbti su tėvais, juos įtikinti, kad Panevėžyje yra visos sąlygos mokytis ir sportuoti, tapti gerais dviratininkais. 

Visus metus rengiame savaitines pratybas, atsivežame gabesnius vaikus ir, padedant miesto Kūno kultūros ir sporto centrui, juos apgyvendiname bei pamaitiname. Maistą gaminamės patys.

Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų -  parengti gerą pamainą, kuri yra mūsų akiratyje. Norime išugdyti tokias žvaigždes, kaip Rasa Mažeikytė, Edita Kubelskienė, Simona Krupeckaitė, Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė.
 
Penktus metus su Lietuvos dviračių sporto federacija ir miesto Kūno kultūros ir sporto centru rengiame gero lygio klubo dviračių treko tarptautines varžybas. Jų metu dviratininkai renka taškus, reikalingus siekiant teisės dalyvauti Pasaulio taurės varžybose. 

Kaip ir viską turite, ko dar trūksta?
Dar turime ir gerus, ambicingus trenerius. Nors  Antanas  Jakimavičius jau sulaukė jau solidaus amžiaus, tačiau yra ypač reiklus, o jo svajonės ir tikslai kiekvienam treneriui būtų sunkai įgyvendinami. Didelis sau uždavinius kelia ir sprinterius rengiantis Dmitrijus Leopoldas. Mane tai motyvuoja, skatina dirbti dar geriau.     Panevėžys visą laiką buvo dviratininkų miestas, ar jis toks išliks ir ateityje? 
Norėtųsi, kad toks išliktų. Pasižiūrėti treko varžybų susirenka vis daugiau žmonių, treko tribūnos jau nebūna tuščios. 
 
Tačiau norėtųsi, kad lankomumas būtų dar didesnis, tarkime, toks, kaip Olandijoje ar Anglijoje, kitose šalyse, ar per mūsų krepšinio rungtynes. 

Glaudžiai bendradarbiaujame su nuo 2004-ųjų veikiančiu Kūno kultūros ir sporto centru, kuris treneriams moka atlyginimus, išlaiko sporto bazes, mums leidžia naudotis puikia sporto baze, apmoka visas komunalines paslaugas.

Tiesa, centras neturi dviračių sporto inventoriaus ir transporto, bet iš dalies jis mūsų sportininkams padengia kuro išlaidas. 

Toje sporto bazėje įsikūrė ir mūsų sporto klubas. Turime dviračių treką, treniruočių sąlygomis tikrai negalime skųstis. Pagal panaudos sutartį naudojamės sporto baze Rubikiuose, kur yra kalnuotos vietos ir ten praleidžiame vasaras, treniruojamės, ieškome perspektyvių vaikų. 

Panevėžyje veikia Raimundo Sargūno sporto gimnazija, kurioje mokosi ir dviratininkai, ar jaučiasi jų pagalba?
Kai sporto mokykla buvo įkurta, kalbėta apie tai, jog čia bus rengiami individualių sporto šakų sportininkai. Tačiau dabar anaiptol taip nėra. Gimnazijoje dirba nemažai trenerių, kurie turėtų ieškoti talentingų būsimųjų plento ir dviračių treko meistrų. Tai būtų didelė pagalba su didelio meistriškumo sportininkais dirbantiems Dmitrijui Leopoldu ir Antanui Jakimavičiui. Norėtųsi, kad gimnazijos vadovybė tam skirtų didesnį dėmesį, labiau įsigilintų į dviračių sporto specifiką, sportininkų meistriškumą. Sporto gimnazijoje dviratininkus ugdo ir du mūsų klubo treneriai Solveiga Baleišytė ir Aleksandras Mitunevičius. 
 
„El–Eko-Sport“ dviračių klubo bendradarbiavimas su sporto gimnazija turėtų būti toks, kaip ir su miesto kūno kultūros ir sporto centru. 

Kai vyksta atranka į Sporto gimnaziją, turėtų dalyvauti ir sporto federacijų atstovai, tų sporto šakų rinktinių vyr. treneriai. Tada atranka būtų kur kas sėkmingesnė. 

Vyriausybė labai staigiai atidarė mūsų Sporto gimnaziją, tačiau dabar ten yra nemažai balasto ir valstybei tai kainuoja pinigus.

Sporto gimnazijos darbu labiau turėtų rūpintis miesto savivaldybės Sporto skyrius, domėtis sportininkų pasiektais rezultatais. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkus perkėlė į XIII amžių
2017 12 14
Taurė
Turnyro reklaminio klipo filmavime dalyvavę krepšininkai vienbalsiai tvirtino, kad sudėtingiausia – ilgas procesas kartojant dublius.
Broliai Ballai jau pritraukė rėmėjų
2017 12 14
Rėmėjas
Prienų-Birštono "Vytautui" naujų rėmėjų ilgai laukti netruko - prie jų gretų prisijungė "Avia Solutions Group" valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis.
Per rungtynes dėmesį kreips į emigrantus
2017 12 14
Emigrantai
"Norime emigrantams parodyti ypatingą dėmesį", - sako "Cido" arenos generalinis direktorius Tomas Inčikas.
 
Jaunimą ugdantiems klubams - LFF parama
2017 12 14
Parama
Kiekvienas klubas, turintis vidinę vaikų ir jaunimo sportinio ugdymo sistemą, galės pretenduoti į 10 tūkst. eurų paramą.
A. Skarbalius pasirinko trenerių štabą
2017 12 14
A lyga
„Manau, kad pasirinkome geriausius specialistus, atitinkančius visus pareigybių aprašymus", - sakė "Žalgirio" treneris Aurelijus Skarbalius.
V. Borovskis lieka "Trakų" gretose
2017 12 12
A lyga
Pratęsti sutartį buvo vienas lengvesnių sprendimų mano karjeroje“, – sakė Valdemaras Borovskis.
Koja kojon – nuo paauglystės
2017 12 05
Žvilgsnis
Nuo paauglystės drauge: lengvatlečiai Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius metų sportininkų titulus skirtų vienas kitam.
Lietuviams neatsirado lygių pasaulyje
2017 12 05
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos sportininkai Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys dominavo Portugalijoje vykstančių IWAS pasaulio žaidynių rutulio stūmimo sektoriuje.
Sezono uždaryme – prizai ir gera nuotaika
2017 12 04
Iškilmės
Tradiciniame Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakare apibendrinti 2017-ieji ir pažvelgta į 2018-uosius.
 
Trenerių štabą papildė naujas narys
2017 12 14
Tenisas
Vilniaus teniso akademijos treneris Paulius Jurkėnas papildė Lietuvos vyrų teniso rinktinės trenerių štabą.
Vietoj raketės į rankas ims keptuvę
2017 12 08
Iššūkis
Paklaustas, kokių savybių reikia norint tapti sportininku, tenisininkas Lukas Mugevičius pirmiausiai akcentuoja ne fizinius, o psichologinius duomenis.
Europos senjorų teniso elitas kovos Vilniuje
2017 12 08
Turnyras
Garsus krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, buvęs Latvijos premjeras Ivaras Godmanis. Tai tik du žinomi teniso mėgėjai, bandę jėgas turnyre Vilniuje.
Vilniuje - tarptautinis sambo turnyras
2017 12 13
Sambo
Į Vilnių šeštadienį atvyks geriausi jaunieji Lietuvos ir kaimyninių šalių imtynininkai, kurie varžysis dr. Pranciškaus Eigmino vardo sambo turnyre.
Nauja jėga graplingo pasaulyje auga pajūryje
2017 12 12
Graplingo imtynės
Klaipėda iki šiol garsėjo Kovos menų namų auklėtinių pergalėmis. R.Zeniauskas įsitikinęs, kad “Liūtams” uostamiestyje vietos užteks.
Lietuviams - trys pasaulio čempionų titulai
2017 12 10
Karatė
Lietuvos karatė kovotojų laimikis Kiokušin pasaulio sąjungos (KWU) pasaulio čempionate: 3 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos medaliai.
 
V. Lendelis pakilo į dešimtuką geriausiųjų
2017 12 14
Reitingas
Čilėje įspūdingą pergalę iškovojęs Vasilijus Lendelis Tarptautinės dviračių sąjungos vyrų sprinto reitinge (2155 tšk.) iš 15-os vietos šoktelėjo į aštuntą.
Geriausi - S. Krupeckaitė ir G. Bagdonas
2017 12 12
Geriausieji
Metų dviratininke antrą kartą iš eilės tapo Simona Krupeckaitė, o vyrų gretose geriausiu išrinktas trečdalį visų balsų surinkęs Gediminas Bagdonas.
Čilėje – skambiausia karjeros pergalė
2017 12 11
Trekas
Lietuvos dviratininkas Vasilijus Lendelis, palikęs už nugaros du pasaulio čempionus, triumfavo treko planetos tautės etapo Santjage sprinto lenktynėse.
Rankinio šeimoje – skaudi netektis
2017 12 12
Netektis
Praėjusią naktį kovą su sunkia liga pralaimėjo ir anapilin iškeliavo Alytaus rankinio patriarchas Jonas Jonuška.
Rankinio lygoje – svečių pergalės
2017 12 09
Lietuvos lyga
Varėnoje šeimininkus įveikė SM „Dubysos-Gubernijos“ rankininkai, o „Utenoje“ pergale džiaugėsi HC „Vilnius“.
Įsibėgėję kauniečiai parklupdė ir čempionus
2017 12 06
Lietuvos lyga
Lietuvosrankinio lyderių akistatoje Klaipėdoje „Granitas-Karys“ parklupdė „Dragūną“. Kauniečiai vieninteliai šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.
 
Lietuvė - geriausia rungtynių žaidėja
2017 12 14
Tinklinis
Viltė Makauskaitė Ostravos TJ ekipai pelnė 11 taškų ir buvo pripažinta geriausia rungtynių žaidėja. Ji taip pat blokavo du varžovių smūgius.
Dėl taurės kovos Raseiniuose
2017 12 13
Taurė
Savaitgalį Raseiniuose susigrums 4 stipriausios Lietuvos tinklinio ekipos, kurios kovos dėl LTF Didžiosios taurės.
Taurę pirmą kartą iškovojo alytiškės
2017 12 11
Taurė
Lietuvos tinklinio federacijos moterų taurė atiteko Alytaus "Prekybos-Paramos" komanda. Ji šį trofėjų iškovojo pirmą kartą klubo istorijoje.
Lietuviai organizuos varžybas F1 trasoje
2017 12 14
Moto
Kalėdinė staigmena žiedo motociklininkams – kitąmet jie galės išbandyti legendinę „Formulės-1” trasą Budapešte.
"TopGear" skelbia meta automobilio rinkimus
2017 12 13
Rinkimai
Metų automobilio rinkimuose dalyvaus ir vos keliolika tūkstančių kainuojantys miesto automobiliukai, ir dešimt kartų brangesni galiūnai.
Nematomi Dakaro spąstai - hipoksija
2017 12 13
Dakaras
"Nuolatinis galvos skausmas tapo kone normalia būsena“, – pasakoja „General Financing team Pitlane“ komandos šturmanas Sebastianas Rozwadowskis.
 
Už antausį atsirevanšavo su kaupu
2017 12 14
Ledo ritulys
Elektrėnų „Energija“ 6:2 nugalėjo „Kaunas Hockey“ ekipą ir susigrąžino pirmą vietą turnyrinėje lentelėje bei atsirevanšavo už pralaimėjimą Kaune.
Likimą lems mačas su Ukraina
2017 12 13
Ledo ritulys
Lietuvos U20 ledo ritulininkai pralaimėjo ir lenkams, o dėl vietos išsaugojimo IB divizione kovos su Ukrainos bendraamžiais.
Lietuviai prieš italus suklupo po pratęsimo
2017 12 12
Ledo ritulys
Lietuvos U-20 rinktinė 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) nusileido Italijos U-20 rinktinei ir tapo paskutine IB diviziono komanda.
D. Rapšys - dar viename finale
2017 12 14
Plaukimas
Danas Rapšys atrankoje aplenkė visus varžovus, tuo tarpu Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas liko už finalo borto.
Menininkę užgrūdino sportas
2017 12 14
Šiuolaikinė penkiakovė
Penkiakovininkė Aurelija Tamašauskaitė tėvų namuose visada prisėda prie pianino, o jos būsto sienas puošia pačios piešti paveikslai.
Medalis - pasitikėjimo užtaisas
2017 12 13
Europos čempionatas
Auksą iškovojusiai Rūtai Meilutytei jos rezultatas pasirodė kiek netikėtas, o Danas Rapšys teigė nė nesiruošęs 200 m nugara rungčiai.
 
Autonomiškumas - LSU prioritetas
2017 12 14
Universitetai
LSU dalyvaus universitetų tinklo pertvarkoje, bet sieks išsaugoti autonomiškumą.
Išretėjo sporto legendų gretos
2017 12 14
Netektis
Gruodžio 14 d, eidamas 82-uosius, mirė legendinis Lietuvos šuolininkas į tolį, olimpietis, ilgametis žurnalistas Antanas Vaupšas.
Naujoves pasitiks pasiruošę
2017 12 14
Konferencija
Lietuvos ikimokyklinio ugdymo pedagogai tobulinosi respublikinėje konferencijoje „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas