Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. spalio 5 d. 11:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klubą garsina treko dviratininkų pergalės

Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.

B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
   
Panevėžio sporto klubui „El-Eko-Sport“ atstovauja visi geriausieji Lietuvos dviračių treko meistrai, kurie iš pasaulio iš Europos įvairaus amžiau grupių čempionatų parveža medalių. 
 
„Turime geras treniruočių sąlygas, dirba labai patyrę treneriai, tačiau surasti talentingų vaikų Lietuvoje ir juos atsivežti į Panevėžį darosi vis sunkiau. Niekas jų nenori išleisti“, - guodžiasi klubo pirmininkas Bronislovas Pliavga.
 
Kada įsikūrė El-Eko-Sport“ klubas?, - paklausėme B.Pliavgos.
1989-aisiais. Klubą pavadinome mūsų pirmojo rėmėjo „Eko“ vardu. Šį pavadinimą vėliau susiejome ir su sportu. 
 
Buvau šio klubo įsteigimo iniciatorius, tačiau tuo metu vadovavau Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, tad negalėjau vadovuti ir klubui.  Jo pirmininku buvo išrinktas treneris Antanas Jakimavičius. Dabar, kai nuo 2013-ųjų rugsėjo mėnesio jau nedirbu vadovaujančio darbo, tapau klubo pirmininku. Džiaugiuosi, kai matau, jog klubui esu reikalingas. 
 
Visą gyvenimą buvai lengvaatletis, bėgiojai maratonus, ilgus nuotolius, įvykdei kandidato į sporto meistrus normą, tad kodėl nepanorai įsteigti lengvosios atletikos klubo?
Iš pradžių klube buvo ir lengvaatlečių, tačiau gyvenimas ėjo į priekį, savo lengvosios atletikos klubą įsisteigė treneris Algimantas Sniečkus. Įsisteigė ir miesto Lengvosios atletikos federacija. Tuo metu buvo puikūs dviratininkių rezultatai, sėkmingai treko meistres ugdė Antanas Jakimavičius, į Lietuvą atvyko dirbti sprinto specialistas, Simonos Krupeckaitės vyras Dmitrijus Leopoldas. Klubas dar labiau sustiprėjo ir visą dėmesį sutelkėme dviračių sportui.  

Klubas įsikūrė Lietuvos nepriklausomybės priešaušryje, ar buvo sunkūs pirmieji žingsniai?
Visada trūkdavo finansavimo, tada didelio meistriškumo sportininkams daugiausiai padėdavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 
 
Ilgainiui radome bendrą kalbą ir su Kūno kultūros ir sporto departamento vadovais, įrodėme, kad reikia padėti ir pamainai, jai reikalingas finansavimas. 

Buvo laikai, kada Panevėžio savivaldybė buvo dosni mūsų sporto klubui ir skirdavo nemažus  pinigus. Tačiau buvo ir metų, kai iš viso nieko negaudavome. 

Nors paskelbus nepriklausomybę, ir buvo nelengva, tačiau atsirado rėmėjų, kurie iš patriotiškumo padėjo klubui išgyventi. Rėmėjus stengdavomės išvežti į tarptautines varžybas užsienyje, su jais užmegzdavome artimesnius ryšius. Dabar klubui gali padėti tik dideli fanatikai. Iš jų gauname daržovių, sausainių. Dviratininkus maitiname, stengiamės rengti trumpalaikes treniruočių stovyklas. 

Kaip šiandien gyvuoja „El-Eko Sport“ klubas?
Klubas vienija apie 80 dviratininkų. Juos ugdo patyrę treneriai Dmitrijus Leopldas, Antanas Jakimavičius, Solveiga Baleišytė, Eglė Zablockytė, Anatolijus Novikovas, Aleksandras Mitunevičius. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dėka turime masažuotoją – Eglę Smetonytę. 

Talentingų dviratininkų mūsų treneriai ieško po visą Lietuvą, tačiau iš kitur gabų jaunuolį atsivežti į Panevėžį - didelė problema. 

Kiekvienas rajonas, kaimelis, mokykla nenori atiduoti vaiko. Reikia daug dirbti su tėvais, juos įtikinti, kad Panevėžyje yra visos sąlygos mokytis ir sportuoti, tapti gerais dviratininkais. 

Visus metus rengiame savaitines pratybas, atsivežame gabesnius vaikus ir, padedant miesto Kūno kultūros ir sporto centrui, juos apgyvendiname bei pamaitiname. Maistą gaminamės patys.

Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų -  parengti gerą pamainą, kuri yra mūsų akiratyje. Norime išugdyti tokias žvaigždes, kaip Rasa Mažeikytė, Edita Kubelskienė, Simona Krupeckaitė, Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė.
 
Penktus metus su Lietuvos dviračių sporto federacija ir miesto Kūno kultūros ir sporto centru rengiame gero lygio klubo dviračių treko tarptautines varžybas. Jų metu dviratininkai renka taškus, reikalingus siekiant teisės dalyvauti Pasaulio taurės varžybose. 

Kaip ir viską turite, ko dar trūksta?
Dar turime ir gerus, ambicingus trenerius. Nors  Antanas  Jakimavičius jau sulaukė jau solidaus amžiaus, tačiau yra ypač reiklus, o jo svajonės ir tikslai kiekvienam treneriui būtų sunkai įgyvendinami. Didelis sau uždavinius kelia ir sprinterius rengiantis Dmitrijus Leopoldas. Mane tai motyvuoja, skatina dirbti dar geriau.     Panevėžys visą laiką buvo dviratininkų miestas, ar jis toks išliks ir ateityje? 
Norėtųsi, kad toks išliktų. Pasižiūrėti treko varžybų susirenka vis daugiau žmonių, treko tribūnos jau nebūna tuščios. 
 
Tačiau norėtųsi, kad lankomumas būtų dar didesnis, tarkime, toks, kaip Olandijoje ar Anglijoje, kitose šalyse, ar per mūsų krepšinio rungtynes. 

Glaudžiai bendradarbiaujame su nuo 2004-ųjų veikiančiu Kūno kultūros ir sporto centru, kuris treneriams moka atlyginimus, išlaiko sporto bazes, mums leidžia naudotis puikia sporto baze, apmoka visas komunalines paslaugas.

Tiesa, centras neturi dviračių sporto inventoriaus ir transporto, bet iš dalies jis mūsų sportininkams padengia kuro išlaidas. 

Toje sporto bazėje įsikūrė ir mūsų sporto klubas. Turime dviračių treką, treniruočių sąlygomis tikrai negalime skųstis. Pagal panaudos sutartį naudojamės sporto baze Rubikiuose, kur yra kalnuotos vietos ir ten praleidžiame vasaras, treniruojamės, ieškome perspektyvių vaikų. 

Panevėžyje veikia Raimundo Sargūno sporto gimnazija, kurioje mokosi ir dviratininkai, ar jaučiasi jų pagalba?
Kai sporto mokykla buvo įkurta, kalbėta apie tai, jog čia bus rengiami individualių sporto šakų sportininkai. Tačiau dabar anaiptol taip nėra. Gimnazijoje dirba nemažai trenerių, kurie turėtų ieškoti talentingų būsimųjų plento ir dviračių treko meistrų. Tai būtų didelė pagalba su didelio meistriškumo sportininkais dirbantiems Dmitrijui Leopoldu ir Antanui Jakimavičiui. Norėtųsi, kad gimnazijos vadovybė tam skirtų didesnį dėmesį, labiau įsigilintų į dviračių sporto specifiką, sportininkų meistriškumą. Sporto gimnazijoje dviratininkus ugdo ir du mūsų klubo treneriai Solveiga Baleišytė ir Aleksandras Mitunevičius. 
 
„El–Eko-Sport“ dviračių klubo bendradarbiavimas su sporto gimnazija turėtų būti toks, kaip ir su miesto kūno kultūros ir sporto centru. 

Kai vyksta atranka į Sporto gimnaziją, turėtų dalyvauti ir sporto federacijų atstovai, tų sporto šakų rinktinių vyr. treneriai. Tada atranka būtų kur kas sėkmingesnė. 

Vyriausybė labai staigiai atidarė mūsų Sporto gimnaziją, tačiau dabar ten yra nemažai balasto ir valstybei tai kainuoja pinigus.

Sporto gimnazijos darbu labiau turėtų rūpintis miesto savivaldybės Sporto skyrius, domėtis sportininkų pasiektais rezultatais. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
A. Juškevičius vedė komandą į pergalę
2018 09 25
Legionierius
Lietuvis krepšininkas Adas Juškevičius vedė savo komandą į pergalę Prancūzijos čempionate.
Šakiuose – M. Paulausko vardo turnyras
2018 09 24
Turnyras
Rugsėjo 26-27 dienomis Šakiuose ir vėl vyks jau tradiciniu tampantis Modesto Paulausko vardo turnyras.
Titulo siekė dešimtmetį
2018 09 24
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje – pažintis su A lygoje pirmą kartą triumfavusia „Ferimsta”.
 
Marijampolėjė - šeimų futbolo šventė
2018 09 25
Šventė
Marijampolės futbolo centras ir MAFF įsitraukė į visoje Europoje minimos "UEFA Grassroots Week" savaitės renginius.
Futsalo treneriams – kroato pamokos
2018 09 25
Kursai
Prieš naują Lietuvos futsalo sezoną FIFA futsal trenerių kursuose patirtimi dalijosi ilgametis Kroatijos ir Suomijos rinktinės strategas Mičo Martičius.
Naujieji čempionai – FK „Šilalė“
2018 09 24
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Šilalės miesto komanda FK „Šilalė - Prolain“.
Gali tapti geriausiu Europos lengvaatlečiu
2018 09 25
Rinkimai
Europos lengvosios atletikos asociacija (EA) paskelbė pajėgiausių Senojo žemyno lengvaatlečių pavardes, kurie gali būti išrinktais geriausiais metų lengvaatlečiais.
Lietuvė Kinijoje - septinta
2018 09 25
Ėjimas
Ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė varžybose Kinijoje pirmame etape finišavo septinta.
Nuo darželinukų iki gimnazistų
2018 09 24
Taurė
Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.
 
Paaiškėjo stipriausia mėgėjų teniso komanda
2018 09 25
Mėgėjai
Vilniuje vykusiame Lietuvos teniso klubų lygos finale triumfavo „Top Tennis Club” klubas.
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Kovotojos sąskaitoje – dar vienas titulas
2018 09 24
Karatė
Rugsėjo pradžioje Šolnoko taurės turnyre Vengrijoje triumfavusi vilnietė Brigita Gustaitytė šį kartą laimėjo atvirąjį Švedijos čempionatą.
Startas - be pergalių
2018 09 24
Dziudo
Rokas Nenartavičius pasaulio dziudo čempionate pralaimėjo pirmąją kovą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
 
Lietuvė JAV finišavo aštunta
2018 09 25
BMX dviračiai
Dviratininkė Vilma Rimšaitė varžybose JAV užėmė aštuntąją vietą.
Nugalėtojai nusileido pusantros minutės
2018 09 24
Plentas
Dviratininkė Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate užėmė 24-ąją vietą.
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Rankininkių startas - sėkmingas
2018 09 25
Moterų rankinis
Visos trys šiame čempionate besivaržančios mūsų šalies ekipos pasiekė pergales, ta pati ekipa iš Baltarusijos - "Gorodničanka".
Rankininkai svetur apšilo kojas
2018 09 24
Legionieriai
Iš Čempionų lygoje rungtyniaujančių lietuvių šią savaitę džiaugėsi tik G. Savukyno treniruojamas bei G. Morkūno atstovaujamas Rihymiakio "Cocks" klubas.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Estijoje - finalų ir sezono pergalės
2018 09 25
Lenktynės
Savaitgalį Estijoje vienas po kito aiškėjo 2018 metų greičiausieji sportininkai.
Lietuviai dominavo Balkanų bekelės ralyje
2018 09 24
Bekelė
Du iš penkių "Balkan Offroad Rallye" startavusių tautiečių lipo ant podiumo, o Dakarui besiruošiantis A. Gelažninkas geriausią tempą diktavo nuo pradžios.
Ralio trofėjus - tituluotiems dalyviams
2018 09 24
Ralis
Kaune finišavo 45-asis ralis "Kauno ruduo 2018", skirtas vienų žymiausiųjų automobilių sporto meistrų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.
 
Pirmose namų rungtynėse - ilgesnis suolelis
2018 09 25
Anonsas
Praėjusį ketvirtadienį aplankę Elektrėnus, antradienį, rugsėjo 25 d., "Kaunas Hockey" ledo ritulininkai šalies čempionų "Energijos" laukia namuose.
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
Kaune praūžė regbio turnyras
2018 09 25
Regbis
Kaune vyko jau 43-iasis tarptautinis regbio turnyras, kuriame buvo kovokama dėl "Ąžuolo" taurės.
Irkluotojai iškovojo pergalę Lenkijoje
2018 09 25
Irklavimas
Lietuvos irkluotojai sėkmingai pasirodė Lenkijos mieste Bydgoščiuje vykusioje regatoje „Wielka Wioslarska o Puchar Brdy 2018“.
Šachmatų olimpiados starte - pergalės
2018 09 24
Šachmatai
Baku (Azerbaidžanas) vyksiančios 43-iosios šachmatų olimpiados pirmajame ture Lietuvos rinktinės iškovojo pergales.
 
Olimpiečiai žengia bendro gyvenimo keliu
2018 09 25
Šeima
Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius 2018 m. gali vadinti išskirtiniais metais. Ne tik dėl sporto rezultatų, bet ir dėl įvykių jų bendrame gyvenime.
Apdovanojimų akimirkos – atlygis už darbą
2018 09 24
Apdovanojimai
LPOK prezidentas Mindaugas Bilius: „Nuostabu matyti, kad auginame pamainą“.
Už sėkmę arenose – įvertinimas namuose
2018 09 24
Apdovanojimai
Premjeras S.Skvernelis Vyriausybės rūmuose pasveikino Lietuvos sportininkus, pasiekusius įspūdingų pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose 2018 m.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas