Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. spalio 5 d. 11:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klubą garsina treko dviratininkų pergalės

Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.

B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
   
Panevėžio sporto klubui „El-Eko-Sport“ atstovauja visi geriausieji Lietuvos dviračių treko meistrai, kurie iš pasaulio iš Europos įvairaus amžiau grupių čempionatų parveža medalių. 
 
„Turime geras treniruočių sąlygas, dirba labai patyrę treneriai, tačiau surasti talentingų vaikų Lietuvoje ir juos atsivežti į Panevėžį darosi vis sunkiau. Niekas jų nenori išleisti“, - guodžiasi klubo pirmininkas Bronislovas Pliavga.
 
Kada įsikūrė El-Eko-Sport“ klubas?, - paklausėme B.Pliavgos.
1989-aisiais. Klubą pavadinome mūsų pirmojo rėmėjo „Eko“ vardu. Šį pavadinimą vėliau susiejome ir su sportu. 
 
Buvau šio klubo įsteigimo iniciatorius, tačiau tuo metu vadovavau Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, tad negalėjau vadovuti ir klubui.  Jo pirmininku buvo išrinktas treneris Antanas Jakimavičius. Dabar, kai nuo 2013-ųjų rugsėjo mėnesio jau nedirbu vadovaujančio darbo, tapau klubo pirmininku. Džiaugiuosi, kai matau, jog klubui esu reikalingas. 
 
Visą gyvenimą buvai lengvaatletis, bėgiojai maratonus, ilgus nuotolius, įvykdei kandidato į sporto meistrus normą, tad kodėl nepanorai įsteigti lengvosios atletikos klubo?
Iš pradžių klube buvo ir lengvaatlečių, tačiau gyvenimas ėjo į priekį, savo lengvosios atletikos klubą įsisteigė treneris Algimantas Sniečkus. Įsisteigė ir miesto Lengvosios atletikos federacija. Tuo metu buvo puikūs dviratininkių rezultatai, sėkmingai treko meistres ugdė Antanas Jakimavičius, į Lietuvą atvyko dirbti sprinto specialistas, Simonos Krupeckaitės vyras Dmitrijus Leopoldas. Klubas dar labiau sustiprėjo ir visą dėmesį sutelkėme dviračių sportui.  

Klubas įsikūrė Lietuvos nepriklausomybės priešaušryje, ar buvo sunkūs pirmieji žingsniai?
Visada trūkdavo finansavimo, tada didelio meistriškumo sportininkams daugiausiai padėdavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 
 
Ilgainiui radome bendrą kalbą ir su Kūno kultūros ir sporto departamento vadovais, įrodėme, kad reikia padėti ir pamainai, jai reikalingas finansavimas. 

Buvo laikai, kada Panevėžio savivaldybė buvo dosni mūsų sporto klubui ir skirdavo nemažus  pinigus. Tačiau buvo ir metų, kai iš viso nieko negaudavome. 

Nors paskelbus nepriklausomybę, ir buvo nelengva, tačiau atsirado rėmėjų, kurie iš patriotiškumo padėjo klubui išgyventi. Rėmėjus stengdavomės išvežti į tarptautines varžybas užsienyje, su jais užmegzdavome artimesnius ryšius. Dabar klubui gali padėti tik dideli fanatikai. Iš jų gauname daržovių, sausainių. Dviratininkus maitiname, stengiamės rengti trumpalaikes treniruočių stovyklas. 

Kaip šiandien gyvuoja „El-Eko Sport“ klubas?
Klubas vienija apie 80 dviratininkų. Juos ugdo patyrę treneriai Dmitrijus Leopldas, Antanas Jakimavičius, Solveiga Baleišytė, Eglė Zablockytė, Anatolijus Novikovas, Aleksandras Mitunevičius. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dėka turime masažuotoją – Eglę Smetonytę. 

Talentingų dviratininkų mūsų treneriai ieško po visą Lietuvą, tačiau iš kitur gabų jaunuolį atsivežti į Panevėžį - didelė problema. 

Kiekvienas rajonas, kaimelis, mokykla nenori atiduoti vaiko. Reikia daug dirbti su tėvais, juos įtikinti, kad Panevėžyje yra visos sąlygos mokytis ir sportuoti, tapti gerais dviratininkais. 

Visus metus rengiame savaitines pratybas, atsivežame gabesnius vaikus ir, padedant miesto Kūno kultūros ir sporto centrui, juos apgyvendiname bei pamaitiname. Maistą gaminamės patys.

Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų -  parengti gerą pamainą, kuri yra mūsų akiratyje. Norime išugdyti tokias žvaigždes, kaip Rasa Mažeikytė, Edita Kubelskienė, Simona Krupeckaitė, Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė.
 
Penktus metus su Lietuvos dviračių sporto federacija ir miesto Kūno kultūros ir sporto centru rengiame gero lygio klubo dviračių treko tarptautines varžybas. Jų metu dviratininkai renka taškus, reikalingus siekiant teisės dalyvauti Pasaulio taurės varžybose. 

Kaip ir viską turite, ko dar trūksta?
Dar turime ir gerus, ambicingus trenerius. Nors  Antanas  Jakimavičius jau sulaukė jau solidaus amžiaus, tačiau yra ypač reiklus, o jo svajonės ir tikslai kiekvienam treneriui būtų sunkai įgyvendinami. Didelis sau uždavinius kelia ir sprinterius rengiantis Dmitrijus Leopoldas. Mane tai motyvuoja, skatina dirbti dar geriau.     Panevėžys visą laiką buvo dviratininkų miestas, ar jis toks išliks ir ateityje? 
Norėtųsi, kad toks išliktų. Pasižiūrėti treko varžybų susirenka vis daugiau žmonių, treko tribūnos jau nebūna tuščios. 
 
Tačiau norėtųsi, kad lankomumas būtų dar didesnis, tarkime, toks, kaip Olandijoje ar Anglijoje, kitose šalyse, ar per mūsų krepšinio rungtynes. 

Glaudžiai bendradarbiaujame su nuo 2004-ųjų veikiančiu Kūno kultūros ir sporto centru, kuris treneriams moka atlyginimus, išlaiko sporto bazes, mums leidžia naudotis puikia sporto baze, apmoka visas komunalines paslaugas.

Tiesa, centras neturi dviračių sporto inventoriaus ir transporto, bet iš dalies jis mūsų sportininkams padengia kuro išlaidas. 

Toje sporto bazėje įsikūrė ir mūsų sporto klubas. Turime dviračių treką, treniruočių sąlygomis tikrai negalime skųstis. Pagal panaudos sutartį naudojamės sporto baze Rubikiuose, kur yra kalnuotos vietos ir ten praleidžiame vasaras, treniruojamės, ieškome perspektyvių vaikų. 

Panevėžyje veikia Raimundo Sargūno sporto gimnazija, kurioje mokosi ir dviratininkai, ar jaučiasi jų pagalba?
Kai sporto mokykla buvo įkurta, kalbėta apie tai, jog čia bus rengiami individualių sporto šakų sportininkai. Tačiau dabar anaiptol taip nėra. Gimnazijoje dirba nemažai trenerių, kurie turėtų ieškoti talentingų būsimųjų plento ir dviračių treko meistrų. Tai būtų didelė pagalba su didelio meistriškumo sportininkais dirbantiems Dmitrijui Leopoldu ir Antanui Jakimavičiui. Norėtųsi, kad gimnazijos vadovybė tam skirtų didesnį dėmesį, labiau įsigilintų į dviračių sporto specifiką, sportininkų meistriškumą. Sporto gimnazijoje dviratininkus ugdo ir du mūsų klubo treneriai Solveiga Baleišytė ir Aleksandras Mitunevičius. 
 
„El–Eko-Sport“ dviračių klubo bendradarbiavimas su sporto gimnazija turėtų būti toks, kaip ir su miesto kūno kultūros ir sporto centru. 

Kai vyksta atranka į Sporto gimnaziją, turėtų dalyvauti ir sporto federacijų atstovai, tų sporto šakų rinktinių vyr. treneriai. Tada atranka būtų kur kas sėkmingesnė. 

Vyriausybė labai staigiai atidarė mūsų Sporto gimnaziją, tačiau dabar ten yra nemažai balasto ir valstybei tai kainuoja pinigus.

Sporto gimnazijos darbu labiau turėtų rūpintis miesto savivaldybės Sporto skyrius, domėtis sportininkų pasiektais rezultatais. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Dvidešimtmetės įveikė baltaruses
2018 06 24
U-20
Europos krepšinio čempionatui pasiruošimą tęsianti Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė sužaidė kontrolines rungtynes.
Š. Jasikevičius lieka "Žalgiryje"
2018 06 24
Treneris
Kauno "Žalgiriui" ir kitą sezoną diriguos Šarūnas Jasikevičius. Treneris nusprendė likti gimtajame mieste bent iki 2019 metų vasaros.
10 gražiausių LKL sezono momentų
2018 06 22
LKL
Šių metų sezonas buvo itin ilgas ir žiūrovai galėjo mėgautis ne tik atkakliomis kovomis, bet ir džiaugtis išskirtiniais epizodais.
 
Ginti Lietuvos garbės – iš Anglijos klubo
2018 06 25
Veidas
Nė 15-os dar neturintis M.Burba rengiasi debiutui Lietuvos 17-mečių rinktinėje: „Atstovauti Lietuvos rinktinei man buvo viena didžiausių svajonių.“
„Sūduvoje“ – Australijoje spindėjęs žaidėjas
2018 06 25
Legionierius
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ turi dar vieną naujoką. Juo tapo Brazilijos ir Italijos pilietybes turintis Guilherme Finkleris.
Buriama pirma moterų salės futbolo rinktinė
2018 06 25
Moterų futbolas
Atranka į rinktinę vyks liepos 7 d. vyks Jonavoje. Kiekviena kandidatė turės galimybę pademonstruoti savo fizinį, taktinį ir techninį pasirengimą.
Tikslas - pranokti Europos vicečempioną
2018 06 22
Šuoliai į aukštį
Europos čempionato normatyvą įvykdęs šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas fiziniais duomenimis pranoksta Europos vicečempioną Raivydą Stanį.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
 
Anykščiuose  varžėsi kariškiai
2018 06 22
Čempionatas
Birželio 21 dieną Anykščiuose susirinko teniso entuziastai - vyko Lietuvos kariškių teniso čempionatas.
Iš Ukrainos - su titulų bagažu
2018 06 22
Jaunimas
Vilniaus teniso akademijos sportininkams - keturi titulai tarptautiniame jaunių turnyre Ukrainoje.
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Per vieną čempionatą nuskynė du titulus
2018 06 25
Lietuvos čempionatas
Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse triumfavo Gediminas Bagdonas ir Rasa Leleivytė.
Dviratininkai skaičiuoja pergales
2018 06 22
Plentas
Daiva Tušlaitė Lietuvos dviračių plento pavienio starto lenktynių čempione tapo antrąsyk, Gediminas Bagdonas triumfavo trečią kartą.
„Trenerio darbas – mano pašaukimas“
2018 06 21
Jubiliejus
Legendinis dviračių treko treneris Narsutis Dumbauskas – apie auksines mokinių pergales, baudų sistemą, psichologijos svarbą.
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
 
Nepavyko prasibrauti į atkrintamąsias
2018 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai po dramatiškos kovos pralaimėjo aštuntai pasaulio porai.
Tinklininkai  iškopė į pagrindines varžybas
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Tarptautiniuose turnyruose – lietuvių sėkmė
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai sėkmingai pradėjo turnyrus Čekijoje ir Turkijoje
Lietuvos ralio evoliucija
2018 06 23
Ralis
Kelmės apylinkėse praūžęs "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo oficialia vasaros sezono kovų pradžia ir atskleidė kaip keičiasi šis sportas.
Anykščių kartodrome – naujiena
2018 06 21
Moto
Šį sekmadienį pirmą kartą motociklininkus įsileis Anykščių kartodromas, neabejotinai juos sužavėsiantis ypač lygia danga.
Atostogoms laiko neturi
2018 06 21
Moto
Arminas Jasikonis yra žymiausias ir daugiausiai pasiekęs Lietuvos motociklų sporto atstovas.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pasaulio taurėje – trečiame dešimtuke
2018 06 23
Penkiakovė
Astanoje (Kazachstanas) vykusiose 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 25-ąją vietą.
Stovykloje mokosi stovėti ant rankų
2018 06 23
Aerobika
Aerobikos federacija neslepia džiaugsmo - pavyko įgyvendinti, pirmą kartą Kaune organizuojamos vaikų stovyklos "Aero Camp 2018" viziją.
Rinktinei - "gyvenk arba mirk" išbandymas
2018 06 22
Regbis
Lietuvos regbio-7 rinktinės jau birželio 30 - liepos 1 dienomis laukia svarbiausias metų išbandymas.
 
Šveicaras įvertino Lietuvos arenas
2018 06 22
Vizitas
UEFA salės futbolo rungtynių organizavimovadovas Laurentas Morelis įvertino Lietuvos galimybes organizuoti UEFA futsalo Čempionų lygos varžybas.
Pristatyta jaunimo ugdymo programa
2018 06 22
Seminaras
Vilniaus poilsio ir pramogų centras "Belmontas" šią savaitę vyko vaikų ir jaunimo ugdymo seminaras.
Šventėje – garsūs krepšininkai ir piršlybos
2018 06 21
Studijos
Birželio 21 d., legendinėje Kauno sporto halėje vyko akademinio jaunimo šventė - iškilmingai įteikti Lietuvos sporto universiteto (LSU) bakalauro ir magistro studijų diplomai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas