Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. spalio 5 d. 11:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klubą garsina treko dviratininkų pergalės

Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.

B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
B.Pliavgos vadovaujamas „El-Eko-Sport“ ugdo dviratininkus.
   
Panevėžio sporto klubui „El-Eko-Sport“ atstovauja visi geriausieji Lietuvos dviračių treko meistrai, kurie iš pasaulio iš Europos įvairaus amžiau grupių čempionatų parveža medalių. 
 
„Turime geras treniruočių sąlygas, dirba labai patyrę treneriai, tačiau surasti talentingų vaikų Lietuvoje ir juos atsivežti į Panevėžį darosi vis sunkiau. Niekas jų nenori išleisti“, - guodžiasi klubo pirmininkas Bronislovas Pliavga.
 
Kada įsikūrė El-Eko-Sport“ klubas?, - paklausėme B.Pliavgos.
1989-aisiais. Klubą pavadinome mūsų pirmojo rėmėjo „Eko“ vardu. Šį pavadinimą vėliau susiejome ir su sportu. 
 
Buvau šio klubo įsteigimo iniciatorius, tačiau tuo metu vadovavau Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, tad negalėjau vadovuti ir klubui.  Jo pirmininku buvo išrinktas treneris Antanas Jakimavičius. Dabar, kai nuo 2013-ųjų rugsėjo mėnesio jau nedirbu vadovaujančio darbo, tapau klubo pirmininku. Džiaugiuosi, kai matau, jog klubui esu reikalingas. 
 
Visą gyvenimą buvai lengvaatletis, bėgiojai maratonus, ilgus nuotolius, įvykdei kandidato į sporto meistrus normą, tad kodėl nepanorai įsteigti lengvosios atletikos klubo?
Iš pradžių klube buvo ir lengvaatlečių, tačiau gyvenimas ėjo į priekį, savo lengvosios atletikos klubą įsisteigė treneris Algimantas Sniečkus. Įsisteigė ir miesto Lengvosios atletikos federacija. Tuo metu buvo puikūs dviratininkių rezultatai, sėkmingai treko meistres ugdė Antanas Jakimavičius, į Lietuvą atvyko dirbti sprinto specialistas, Simonos Krupeckaitės vyras Dmitrijus Leopoldas. Klubas dar labiau sustiprėjo ir visą dėmesį sutelkėme dviračių sportui.  

Klubas įsikūrė Lietuvos nepriklausomybės priešaušryje, ar buvo sunkūs pirmieji žingsniai?
Visada trūkdavo finansavimo, tada didelio meistriškumo sportininkams daugiausiai padėdavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 
 
Ilgainiui radome bendrą kalbą ir su Kūno kultūros ir sporto departamento vadovais, įrodėme, kad reikia padėti ir pamainai, jai reikalingas finansavimas. 

Buvo laikai, kada Panevėžio savivaldybė buvo dosni mūsų sporto klubui ir skirdavo nemažus  pinigus. Tačiau buvo ir metų, kai iš viso nieko negaudavome. 

Nors paskelbus nepriklausomybę, ir buvo nelengva, tačiau atsirado rėmėjų, kurie iš patriotiškumo padėjo klubui išgyventi. Rėmėjus stengdavomės išvežti į tarptautines varžybas užsienyje, su jais užmegzdavome artimesnius ryšius. Dabar klubui gali padėti tik dideli fanatikai. Iš jų gauname daržovių, sausainių. Dviratininkus maitiname, stengiamės rengti trumpalaikes treniruočių stovyklas. 

Kaip šiandien gyvuoja „El-Eko Sport“ klubas?
Klubas vienija apie 80 dviratininkų. Juos ugdo patyrę treneriai Dmitrijus Leopldas, Antanas Jakimavičius, Solveiga Baleišytė, Eglė Zablockytė, Anatolijus Novikovas, Aleksandras Mitunevičius. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dėka turime masažuotoją – Eglę Smetonytę. 

Talentingų dviratininkų mūsų treneriai ieško po visą Lietuvą, tačiau iš kitur gabų jaunuolį atsivežti į Panevėžį - didelė problema. 

Kiekvienas rajonas, kaimelis, mokykla nenori atiduoti vaiko. Reikia daug dirbti su tėvais, juos įtikinti, kad Panevėžyje yra visos sąlygos mokytis ir sportuoti, tapti gerais dviratininkais. 

Visus metus rengiame savaitines pratybas, atsivežame gabesnius vaikus ir, padedant miesto Kūno kultūros ir sporto centrui, juos apgyvendiname bei pamaitiname. Maistą gaminamės patys.

Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų -  parengti gerą pamainą, kuri yra mūsų akiratyje. Norime išugdyti tokias žvaigždes, kaip Rasa Mažeikytė, Edita Kubelskienė, Simona Krupeckaitė, Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė.
 
Penktus metus su Lietuvos dviračių sporto federacija ir miesto Kūno kultūros ir sporto centru rengiame gero lygio klubo dviračių treko tarptautines varžybas. Jų metu dviratininkai renka taškus, reikalingus siekiant teisės dalyvauti Pasaulio taurės varžybose. 

Kaip ir viską turite, ko dar trūksta?
Dar turime ir gerus, ambicingus trenerius. Nors  Antanas  Jakimavičius jau sulaukė jau solidaus amžiaus, tačiau yra ypač reiklus, o jo svajonės ir tikslai kiekvienam treneriui būtų sunkai įgyvendinami. Didelis sau uždavinius kelia ir sprinterius rengiantis Dmitrijus Leopoldas. Mane tai motyvuoja, skatina dirbti dar geriau.     Panevėžys visą laiką buvo dviratininkų miestas, ar jis toks išliks ir ateityje? 
Norėtųsi, kad toks išliktų. Pasižiūrėti treko varžybų susirenka vis daugiau žmonių, treko tribūnos jau nebūna tuščios. 
 
Tačiau norėtųsi, kad lankomumas būtų dar didesnis, tarkime, toks, kaip Olandijoje ar Anglijoje, kitose šalyse, ar per mūsų krepšinio rungtynes. 

Glaudžiai bendradarbiaujame su nuo 2004-ųjų veikiančiu Kūno kultūros ir sporto centru, kuris treneriams moka atlyginimus, išlaiko sporto bazes, mums leidžia naudotis puikia sporto baze, apmoka visas komunalines paslaugas.

Tiesa, centras neturi dviračių sporto inventoriaus ir transporto, bet iš dalies jis mūsų sportininkams padengia kuro išlaidas. 

Toje sporto bazėje įsikūrė ir mūsų sporto klubas. Turime dviračių treką, treniruočių sąlygomis tikrai negalime skųstis. Pagal panaudos sutartį naudojamės sporto baze Rubikiuose, kur yra kalnuotos vietos ir ten praleidžiame vasaras, treniruojamės, ieškome perspektyvių vaikų. 

Panevėžyje veikia Raimundo Sargūno sporto gimnazija, kurioje mokosi ir dviratininkai, ar jaučiasi jų pagalba?
Kai sporto mokykla buvo įkurta, kalbėta apie tai, jog čia bus rengiami individualių sporto šakų sportininkai. Tačiau dabar anaiptol taip nėra. Gimnazijoje dirba nemažai trenerių, kurie turėtų ieškoti talentingų būsimųjų plento ir dviračių treko meistrų. Tai būtų didelė pagalba su didelio meistriškumo sportininkais dirbantiems Dmitrijui Leopoldu ir Antanui Jakimavičiui. Norėtųsi, kad gimnazijos vadovybė tam skirtų didesnį dėmesį, labiau įsigilintų į dviračių sporto specifiką, sportininkų meistriškumą. Sporto gimnazijoje dviratininkus ugdo ir du mūsų klubo treneriai Solveiga Baleišytė ir Aleksandras Mitunevičius. 
 
„El–Eko-Sport“ dviračių klubo bendradarbiavimas su sporto gimnazija turėtų būti toks, kaip ir su miesto kūno kultūros ir sporto centru. 

Kai vyksta atranka į Sporto gimnaziją, turėtų dalyvauti ir sporto federacijų atstovai, tų sporto šakų rinktinių vyr. treneriai. Tada atranka būtų kur kas sėkmingesnė. 

Vyriausybė labai staigiai atidarė mūsų Sporto gimnaziją, tačiau dabar ten yra nemažai balasto ir valstybei tai kainuoja pinigus.

Sporto gimnazijos darbu labiau turėtų rūpintis miesto savivaldybės Sporto skyrius, domėtis sportininkų pasiektais rezultatais. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
LKL rungtynių per FIBA langus nebus
2017 10 17
Situacija
LKL nusprendė nevykdyti „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių per pertrauką, skirtą tarptautinėms varžyboms, ir atliko tvarkaraščio pakeitimus.
Gerbėjams – „Lietkabelio“ staigmena
2017 10 17
Akcija
Be pralaimėjimų šį sezoną rungtyniaujantis Panevėžio „Lietkabelis“ klubo gerbėjams paruošė dar vieną siurprizą, tik šįkart – už krepšinio aikštelės ribų
Savaitės titulas – vėl į Marijampolę
2017 10 17
NKL
Antrosios NKL savaitės naudingiausias žaidėjas – „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Ignas Labutis.
 
Vilniaus futbolas turės naują vadą
2017 10 17
Situacija
Asociacija „Vilniaus regiono futbolo sąjunga“ (VRFS) rinks naują prezidentą. Ligšiolinis vadovas Gintautas Žemaitis nutarė atsistatydinti.
Vaikams – neeilinė galimybė
2017 10 17
Treniruotės
Bernardinų vaikų dienos centro auklėtiniai turėjo progą pasitreniruoti su šalies rinktinės strategu Edgaru Jankausku ir LFF prezidentu Tomu Danilevičiumi.
„Sūduva“ – jau per žingsnį nuo viršūnės
2017 10 17
A lyga
Vėl penkis sykius įmušusi Marijampolės „Sūduva“ pratęsė pergalingą žygį A lygoje ir kitame ture jau gali aplenkti buksuojantį Vilniaus „Žalgirį“ (VIDEO).
LLAF pasinaudojo jai suteikta gamimybe
2017 10 16
Atgarsiai
Vilniuje vykusiam Europos lengvosios atletikos kongresui-konvencijai – solidus svečių įvertinimas.
Bosai pietų pertrauką iškeitė į bėgimą
2017 10 16
Bėgimas
Antrą kartą Boso dieną vadovai pažymėjo sportiškai. Vilniuje vykusios bėgimo varžybos, specialiai skirtos įmonių vadovams ir kartu bėgančiam kolektyvui.
„Lengvajai atletikai reikia pokyčių“
2017 10 14
Kuluaruose
IAAF prezidentas dukart olimpinis čempionas Sebastianas Coe vieši Vilniuje vykstančiame Europos lengvosios atletikos kongrese.
 
R.Berankis paneigė prognozes
2017 10 17
Turnyras
„Kremliaus taurės“ turnyro pirmame rate Ričardas Berankis nugalėjo mačo favoritu laikytą Serbijos tenisininką Dušaną Lajovičių.
Teniso talentams – finansinis užnugaris
2017 10 16
Projektas
„Teniso talentų“ programoje dalyvaujantis Ričardas Berankis: „Finansinis pamatas būtinas norint siekti rezultatų“
Nuo apdovanojimų skyrė viena pergalė
2017 10 10
Tenisas
Šiaulių teniso mokyklos sportininkui M. Vasiliauskui iki medalio aštuonių stipriausių Europos šešiolikmečių tenisininkų turnyre pritrūko vienos pergalės.
Čempionate – skirtingų stilių kovotojai
2017 10 17
Kovos menai
Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusio Vilniaus sporto festivalio metu buvo surengtas pirmasis tarptautinis tradicinių kovos menų čempionatas.
Pasaulio čempionate – du medaliai Lietuvai
2017 10 16
Sambo
Novi Sade (Serbijoje) vykusiose pirmenybėse tarp stipriausių pasaulio jaunių pateko Gitana Kasparavičiūtė ir Vaiga Čečytė iš Rokiškio.
Vilniuje - geriausių imtynininkų kovos
2017 10 11
Imtynės
Vilniuje vyks tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių turnyras, kuris taps savotiška repeticija prieš paskutinius svarbius sezono startus.
 
Tikslas – grįžti iš Berlyno su medaliu
2017 10 17
Trekas
Rengdamiesi Europos treko čempionatui Lietuvos dviratininkai mynė pedalus ir plente, dirbo sporto salėje, treniravosi Kroatijoje ir Kaukazo aukštikalnėse.
Klubą garsina treko dviratininkų pergalės
2017 10 05
Žvilgsnis
Jau 28 metus gyvuojantis Panevėžio sporto klubas „El-Eko-Sport“ šiuo metu yra subūręs apie 80 dviratininkų. Talentų treneriai ieško visoje Lietuvoje.
Po sėkmingų finišų - šuolis reitinge
2017 10 02
Reitingas
Dviratininkė Rasa Leleivytė arptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) plento dviratininkių reitinge iš 72-os vietos pakilo į 56-ą.
Vilniečius Rusijoje pasitiko su SSRS vėliava
2017 10 16
Europos turnyrai
Du Lietuvos rankinio klubai – Kauno KTU ir Vilniaus VHC „Šviesa“ – baigė pasirodymą EHF iššūkio taurės varžybose.
Svečiai laimėjo abu dienos mačus
2017 10 14
LRL
„Vivus.lt“ rankinio lygos turo rungtynėsė Klaipėdos "Dragūnas" svečiuose 37:27 nugalėjo "Uteną", o Alytaus "Varsa-Stronglasas" Varėnoje 36:25 - "Ūlą".
Vilniaus derbyje - "Šviesos" pergalė
2017 10 12
Lietuvos čempionatas
Lietuvos rankinio lygoje trečiadienio vakarą sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergales iškovojo Vilniaus VHC “Šviesa” ir Kauno „Granitas – Karys“.
 
"Mūsų žaidimas buvo labai blogas"
2017 10 13
Paplūdimio tinklinis
Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei nepavyko patekti į Kinijoje vykstančio FIVB "World Tour" 3 žvaigždučių turnyro ketvirtfinalį.
Lietuvės Kinijoje startavo pergalingai
2017 10 12
Paplūdimio tinklinis
Užtikrintai žaidusios Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pateko į FIVB trijų žvaigždučių serijos turnyro "Qinzhou Open" aštuntfinalį.
Iš Latvijos parsivežė po pergalę
2017 10 09
Baltijos lyga
Tiek Raseinių "Norvelita", tiek Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa" savaitgalį Latvijoje iškovojo po pergalę, įveikę Jėkabpilio ir Daugpilio ekipas.
Lietuvis – vėl tarp greičiausiųjų pasaulyje
2017 10 16
Kartingas
Lietuvos kartingo lenktynininkas Gustas Grinbergas sėkmingai atsisveikino su vienu karjeros etapu ir jau žvalgosi naujų iššūkių.
Į pirmąjį Dakarą - su 5000 dolerių
2017 10 13
Dakaras
Antanas Juknevičius teigia, jog su lietuvišku biudžetu Dakare patekti į 10-tuką greičiausiųjų yra tik teoriniai šansai.
Sėkmigas startas pasaulio čempionate
2017 10 13
Kartingai
Gustas Grinbergas sėkmingai startavo pasaulio kartingų čempionate, nors ir dėl iš varžovo bolido besiliejančio vandens teko važiuoti lietaus sąlygomis.
 
"Energija" išplėšė pirmą pergalę
2017 10 14
Ledo ritulys
"Energija" Elektrėnuose po pratęsimo 4:3 įveikė „Brest-2“ ir po aštuonių iš eilės nesėkmių iškovojo pirmąją pergalę Baltarusijos pirmenybėse.
Kauniečiai laimėjo ir mūšį Klaipėdoje
2017 10 14
Ledo ritulys
Audringose rungtynėse, pažymėtose muštynėmis, traumomis ir lygia kova, „Kaunas hockey“ 5:3 nugalėjo „Baltiją“ ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.
Į kovas stos ant "Akropolio" ledo
2017 10 13
Ledo ritulys
Klaipėdos "Baltijos" ledo ritulininkai namų rungtynes žais prekybos centre, o jų sudėtyje užregistruoti keli žaidėjai, žaidę dar1991 metų sezone.
Rinktinėje – ilgai lauktas sugrįžimas
2017 10 17
Regbis
Rungtynėmis svečiuose su Latvija ir namie su Ukraina Lietuvos vyrų regbio rinktinė pradeda naują Europos čempionato ciklą.
Tatamį iškeitė į paplūdimio smėlį
2017 10 17
Posūkis
Tituluotos kiokušin karatė kovotojos Margarita Čiuplytė ir Diana Balsytė per 100 dienų pasirengė Lietuvos tinklinio čempionatui.
Sezono finišas: lenktynės ir apdovanojimai
2017 10 16
Buriavimas
Prestižinis „Grand Prix“ apdovanojimas atiteko keturias svarbiausias sezono pergales iškovojusiai jachtai „Raganosis“.
 
Olimpietės tapo kariuomenės savanorėmis
2017 10 16
Sprendimas
„Noriu ne tik garsinti, bet ir ginti Lietuvą,“- sako V. Žūsinaitė. „Nusprendžiau Lietuvai atstovauti ne tik sporto srityje“, - teigia I.Serapinaitė.
Iš Latvijos – su naujomis viltimis
2017 10 16
Svetur
Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacijos nariai lankėsi Latvijoje.
Grįžta „Sporto kino festivalis“
2017 10 16
Festivalis
„Sporto kino festivalyje“ Vilniuje ir Kaune – Usainas Boltas, Kanados plaukikės, Lenkijos alpinistai ir šimtamečiai lengvaatlečiai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas