alyga.lt 2017 m. rugsėjo 13 d. 21:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Sūduva" namuose sutraiškė "Trakus"

A lygoje kova dėl antrosios vietos tampa aštresnė: "Sūduva" 5:1 sutriuškino "Trakus". Tuo tarpu "Stumbras" ir "Jonava" sužaidė lygiosiomis.

"Sūduva" sutriuškino "Trakus"
Evaldo Šemioto nuotr.

A lygos 24 turo rungtynėse Marijampolės „Sūduvos“ komanda savo aikštėje net 5:1 nugalėjo „Trakus“. Ši pergalė sūduviečiams suteikė vilčių kovoti dėl antrosios vietos. Dabar „Sūduva“ nuo Trakų komandos atsilieka 9 taškais, bet yra sužaidusi 3 rungtynėmis mažiau.

Dėl užsitęsusios sėkmingos kelionės UEFA Europos lygos varžybose „Sūduva“ paskutinį kartą A lygoje žaidė dar rugpjūčio 9 dieną, kai Vilniuje atėmė taškus iš „Žalgirio“ (1:1). Tad marijampoliečių sugrįžimas į nacionalines pirmenybes po penkių savaičių pertraukos buvo labai sėkmingas.

Prie „Sūduvos“ pergalės svariai prisidėjo žaidėjai, anksčiau atlikdavę ne pagrindinius vaidmenis - du įvarčius pelnęs Marjanas Altiparmakovskis ir kartą pasižymėjęs Giedrius Matulevičius. Įdomu, kad iki tol A lygoje M. Altiparmakovskis buvo įmušęs vos vieną įvartį, G. Matulevičius įvarčių pelnęs nebuvo.

Dėl traumos „Sūduvos“ komandai padėti negalėjo Vaidas Slavickas, dėl geltonų kortelių - Andro Švrljuga. Be to, treneris Vladimiras Čeburinas į starto sudėtį neįtraukė Ernesto Veliulio, Karolio Chveduko, Ovidijaus Verbicko bei Roberto Vėževičiaus. O „Sūduvos“ komandoje debiutavo brazilas Choco. Legionierius visų rungtynių metu buvo aktyvus ir stengėsi nuolat atsidurti įvykių sūkuryje.

Komandą savavališkai palikus snaiperiui Maksimui Maksimovui, „Trakams“ sunku atrasti naują puolimo lyderį. Tad trakiškiai bandė įvairius puolimo variantus, kai atakos smaigalyje atsidurdavo vis kitas žaidėjas. Būtent taip varžovų gynėjams apsukę galvas, svečiai jau 10 minutę išsiveržė į priekį. Tuomet gavęs Aleksandro Byčenoko perdavimą, Dovydas Norvilas iš arti pergudravo vartininką Ivaną Kardumą.

„Sūduvai“ prireikė laiko susitaikyti su tokia dvikovos pradžia, bet kėlinio viduryje šeimininkai rezultatą išlygino. 27 minutę Choco pakovojo dėl kamuolio ties galine linija, atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten M. Altiparmakovskis tiksliu smūgiu išlygino rezultatą - 1:1.

Po kelių minučių dėkingoje situacijoje į vartus nepataikė marijampolietis Karolis Laukžemis, o netrukus pvojingu galėjęs tapti jo perdavimas nepasiekė Jeremy Manzorro.

Antras kėlinys prasidėjo šeimininkų atakų lavina ir jau 47 minutę jie persvėrė rezultatą. M. Altiparmakovskis atėmė kamuolį iš gynėjo Pavelo Kruko. Ir nors legionierius iš Makedonijos vartininko Igno Plūko neįveikė, bet kamuolį išsaugojo ir po jo perdavimo pasižymėjo G. Matulevičius - 2:1. 54 minutę G. Matulevičius atsidėkojo M. Altiparmakovskiui rezultatyviu perdavimu ir makedonas įmušė efektingu smūgiu galva.

Trečiasis įvartis palaužė „Trakų“ komandą. Vicečempionai gynėsi atsainiai, o marijampoliečiai kūrė vieną progą po kitos, bet jas švaistė Marius Činikas, Povilas Leimonas bei M. Altiparmakovskis.

Skaudus pažeminimas „Trakų“ komandos laukė dvikovos pabaigoje. 78 minutę prie vartų grumdamasis su varžovais, P. Krukas nukreipė kamuolį į savuosius vartus. O 86 min. po kampinio pasižymėjo ir Semiras Kerla, dar labiau įtvirtindamas savo komandos pranašumą. „Sūduvos“ futbolininkai triumfavo 5:1 ir savų sirgalių iš aikštės buvo palydėti plojimais.

Šeštadienį abi komandos dar kartą susitiks Vilniuje. Tai bus atidėtos 18 turo rungtynės.

Marijampolės „Sūduva“ – „Trakai“ 5:1 (1:1)

„Sūduva“: I. Kardumas, M. Činikas, R. Abu Bakras, S. Kerla, A. Jankauskas, Choco, P. Leimonas, J. Manzorro (64 min. K. Chvedukas), G. Matulevičius, M. Altiparmakovskis, K. Laukžemis (61 min. R. Vėževičius).

„Trakai“: I. Plūkas, D. Česnauskis, J. Januševskis, P. Krukas, V. Borovskis, V. Jeriomenka, O. Dorley, D. Norvilas, M. Šyška, L. Traore (76 min. Dž. Sūnėlaitis), A. Byčenokas (66 min. J. Marazas).

Įvarčiai:
M. Altiparmakovskis (27, 54), G. Matulevičius (47), P. Krukas (78 į savo vartus), S. Kerla (85); D. Norvilas (10).

Geltonos kortelės:
A. Jankauskas (38); M. Šyška (53).

Kova dėl šeštosios vietos, garantuojančios teisę kitą sezoną žaisti stipriausioje Lietuvos futbolo lygoje, aštrėja. Į ją pretenduojančių turnyro lentelės kaimynių „Jonavos“ ir Kauno „Stumbro“ ketvirtoji šio sezono akistata baigėsi lygiosiomis. Atkakliose ir kovingose rungtynėse, kuriose arbitrui teko net 9 sykius iš kišenės traukti geltoną kortelę, jonaviečiai pirmieji išsiveržė į priekį, bet persvaros neišsaugojo – 1:1 (1:0).

Likus 4 turams iki rato pabaigos, turnyro lentelėje „Stumbras“ ir toliau vienu tašku lenkia „Jonavą“, turinčią rungtynes atsargoje.

Mačą aikštės šeimininkai pradėjo labai sėkmingai ir jau 6-ą minutę išsiveržė į priekį, kai tiksliai mušė Tomas Salamanavičius, po ilgos pertraukos sugrįžęs į komandos starto vienuolikę.

„Stumbras“ jau kitos atakos metu surengė pavojingą išpuolį, bet Alexandre’as Kore nesugebėjo tinkamai pataikyti į kamuolį. Vėliau svečių puolėjas turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą, bet iš krašto pažeme smūgiuotas kamuolys prariedėjo visiškai šalia tolimo virpsto.

Kėlinio viduryje pasijaudinti Rodrigo Josviakį privertė Tadas Eliošius. Vartininkas šuoliu palydėjo pavojingą „Jonavos“ kapitono tolimą smūgį.

Sužaidus pusvalandį, vėl už galvos griebėsi A.Kore. Svečių legionierius kyštelėjo koją ir suklaidino Povilą Valinčių, pakeisdamas Viliaus Armanavičiaus šūvio kryptį. Kamuolys nuskriejo virš skersinio.

Kauno komanda ir toliau perdavimais iš gilumos ieškojo savo puolėjo. Dar vienos greitos atakos metu A.Kore pabandė perkelti kamuolį per vartus palikusį P.Valinčių, bet nukreipti kamuolio į vartus nesugebėjo.

Po pertraukos svečių treneriai į aikštę metė traumą išsigydžiusį Nasro Boucharebą, tačiau dviejų puolėjų taktika norimų permainų „Stumbro“ žaidimui neatnešė. „Jonava“ bandė laimę smūgiais iš toli, tikslumo pritrūko Karolis Šilkaičiui ir Td.Eliošiui.

Būtent Td.Eliošius, sužaidus valandą, dar sykį po gražaus individualus reido link baudos aikštelės privertė R.Josviakį pademonstruoti meistriškumą ir šuoliu sugauti muštą kamuolį.

79-ą minutę „Stumbras“ išlygino rezultatą. Įžaidus kampinį, šeimininkų baudos aikštelėje kilo gaisras. Kamuolys atiteko laisvam Lucasui Villelai, kurio smūgį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Artiomas Osipovas, tačiau pakartotinio Tomo Snapkausko bandymo jonaviškiai blokuoti nesugebėjo.

Per likusį laiką abi komandos stengėsi iškovoti pergalę, tačiau pavojingų momentų nekilo nei prie vienų vartų.

„Jonava“ – Kauno „Stumbras“ 1:1 (1:0)

„Jonava“: P. Valinčius, A. Tručinskas, A. Osipovas, L. Peričius, M. Dapkus, K. Šilkaitis (77 min. K. Siličius), K. Upstas (63 min. M. Grigaravičius), T. Salamanavičius, Tv. Eliošius, Td. Eliošius, L.Stonkus.

„Stumbras“: R. Josviakis, A. Almeida, L. Artimavičius (46 min. N. Boucharebas), J. Nazare, A. Korsakas, T. Snapkauskas, D. Barauskas, L. Villela, A. Vasiljevas (62 min. J. Cliffordas), A. Kore (71 K. Sekgota).

Įvarčiai: T.Salamanavičius (6); T.Snapkauskas (79).

Geltonos kortelės: K.Upstas (55), L.Stonkus (56), Td.Eliošius (70), M.Grigaravičius (90), Tv.Eliošius (90+2); L. Villela (22), A.Korsakas (33), D.Barauskas (51), A.Almeida (68).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
8. „Kauno Žalgiris"        22 3 6 13  15:35   15

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: D. Šernas („Žalgiris“) – 14, A. Paniukovas („Atlantas“) – 11, M. Maksimovas („Trakai“) – 10, Elivelto („Žalgiris“) – 10