Ieva Dumbauskaitė 2017 m. rugsėjo 8 d. 10:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Likimo smūgiai ne žlugdė, o grūdino

Daugkartinis Lietuvos čempionas lengvaatletis Darius Aučyna – apie sunkius išbandymus, vaikystės svajones, tikėjimo galią ir artėjančias vestuves.

D.Aučyna.
pliadisfoto.com nuotr.
D.Aučyna.
   
Kai kurių sportininkų karjeros atrodo gražios tarsi iš vadovėlių, o kai kurios gyvenimas mėtė taip stipriai, jog kartais sunku suvokti, kaip vienas žmogus galėjo tiek atlaikyti. Tačiau pastarųjų istorijos dažnai būna daug įdomesnės. Viena tokių – lengvaatlečio Dariaus Aučynos, kuris kovose, nesėkmėse ir nuopuoliuose atrado patį save. 
 
Trišuolio ir šuolio į tolį daugkartinis Lietuvos čempionas Darius Aučyna šią vasarą nuliūdino lengvosios atletikos bendruomenę pranešęs, jog pasitraukia iš profesionalaus sporto. 28-erių atletas nusprendė, jog laikas sutelkti dėmesį į kitus dalykus ir sektorių paliko iškėlęs galvą, darsyk tapęs Lietuvos čempionu. Traumų ir įvairių nesėkmių visos karjeros metu kamuotas D. Aučyna pasakojo, jog nuo pat vaikystės lydėję skausmai galop paliko savo pėdsakus ir kūnas nebeleido dirbti tiek, kiek reikėjo aukščiausiems rezultatams pasiekti.
 
Su D. Aučyna kalbėjomės apie vaikystės svajones, karjeros vingius, nuopuolius ir apie tai, kuo gyvena šiandien. Lengvaatletis tvirtino, jog tikėjimo dėka jam nebaisios jokios gyvenimo negandos.
 
Kodėl karjerą nusprendėte baigti būtent šiemet? 
Priežasčių buvo nemažai. Pagrindinė buvo ta, jog jau kuris laikas jaučiau, kad kūnas neatlaiko to, ko treniruočių krūviais iš jo prašydavau. Treniruočių proceso vaisiai buvo sunkiai prognozuojami, sustojo tobulėjimas. Kai tai atsitiko, neberodžiau nuolatinių aukštų rezultatų, o dėl to nustojau gavęs stipendijas, nebeturėjau galimybių dalyvauti stovyklose ir tam, kad pragyvenčiau, reikėjo pradėti dirbti. Dienotvarkė tapo įtemptesnė, bet su tuo kažkaip susitvarkiau. Tačiau 2016 m. pirmoje žiemos sezono treniruotėje dar lūžo pėda, o visiškai iki galo atsigauti nepavyko. Taip pat jaučiau, jog jau ateina laikas kurti šeimą, skirti laiko jai. Taigi susidėjus visoms šioms aplinkybėms nusprendžiau atiduoti visą širdį ir išeiti iš sektoriaus aukštai iškelta galva. Tapau Lietuvos čempionu ir pakabinau startukus ant vinies.

Esate daugkartinis Lietuvos čempionas, taip pat atstovavotemūsų šaliai Europos čempionate. O kokios jum pačiam yra įsimintiniausios karjeros akimirkos? 
Jų išties nemažai, bet visos apie tą patį. Pirmiausia, kai jausdavausi savo paties, kaip sportininko, geriausia versija. Visą sezoną sunkiai dirbdavau, kad tas kelias savaites per metus jausčiausi taip, lyg niekam nebūtų ribų. Jei tik kūnas leisdavo, esant gerai kovai sektoriuje, asmeninius rekordus galėdavai ne pagerinti, o tiesiog sudaužyti. Tuomet galios jausmas būdavo neapsakomas. Žinoma, saldus jausmas yra ir laimėti, pasiekti rekordą, aukšto rango varžybose įveikti atranką. Neužmirštama, kai visa tai stebi publika ir į tai teigiamai reaguoja. Bet yra buvę akimirkų, kai beveik viskas vyko vienu metu, o tam išreikšti nėra žodžių.
 
Pamenu, jog 2014 metais per plauką įvykdėte normatyvą ir patekote į Europos čempionatą. Tada sakėte, jog gyvenimas atiduoda skolas. Bet prieš pat startą patyrėte traumą traumai ir negalėjote startuoti Europos čempionate. Kas nutiko? Kaip sudėtinga yra po tokių dalykų yra atsikelti ir eiti toliau?
Tuo metu galvojau apie 2012 metų skolą, kai pritrūko 1 cm iki olimpinių žaidynių. Bet po savaitės, kai sportinės euforijos apimtas, per daug save paspaudžiau ir prieš pat startą neatlaikė sausgyslės, gyvenimas ir vėl mane pamokė. Ir taip jau yra nutikę ne sykį. Visada pasižymėjau maksimalizmu, treneriai džiaugdavosi, jog mane reikėdavo stabdyti, o ne raginti, bet tas per didelis krūvis kaupiasi ir kūnas neatlaiko, dažnai pačiu netinkamiausiu metu. Kartais pagalvodavau, kad po viso to atsikelti ir eiti toliau buvo mano likimas. Nuo pat vaikystės esu religingas ir stiprybę krūtinėje pajaučiu būtent kritiniais momentais. Aš tikiu, jog jei myli Dievą, jis bėdoje nepaliks. Treneris, šeima, draugai taip pat yra nepakeičiamas ramstis. Randų lieka, bet jie kieti, ir kai jų daug, tampi stiprus, atsparus.


Kiek apskritai jūsų karjeroje buvo tokių duobių ir nuopuolių?
Tai vykdavo kasmet. Iki šiol negaliu sau atsakyti, ar sekėsi sportuoti, nes turėjau neblogą kūną, ar dėl to, jog be proto norėjau, tuo gyvenau ir neturėjau jokio kito varianto. Gal pastarasis variantas artimesnis tiesai. Buvo laikotarpių, kai apsieidavau be didesnių bėdų, bet jie nebuvo ilgi. Jei nuo vaikystės būčiau kantriau gydęsis kiekvieną mikrotraumelę ar į jų priežastis pažvelgęs dar giliau ir laiku, gal kelias būtų tęsęsis dar ilgai ir būtų klotas auksu. Tačiau eidamas vingiuotu keliu, buvau priverstas daug mokytis, kiekvienąsyk gilintis į žmogaus kūną vis labiau, tobulėti, kol sutikdavau kitą kliūtį ar ribą. Tas vargindavo, bet dėl to dabar galiu dirbti treneriu, nes daug ką esu patyręs savo kailiu. 
 
Kaip manote, kodėl jūsų karjeros pikas buvo 2011-2012 metai, kai demonstravote aukščiausius rezultatus? 
Tais metais rezultatus davė didžiulis prieš tai buvęs įdirbis. Iki tol kasmet bręsdavau, formavausi, mokiausi, o būdamas 22-23 metų pajaučiau, jog jau atlaikau vyriškus krūvius, taip pat labiau save tausojau. Ir tai davė rezultatų. Dar nemažai laiko užtruko pažinti save, atsirinkti, kas labiausiai tinka. Neneigsiu ir to, jog tuomet finansavimas,sąlygos ir dėmesys taip pat buvo didžiausi.
 
Apie ką svajojote dar būdamas vaikas, tik pradėjęs karjerą? Ar galvojote, jog norėtumėte tapti pasaulio čempionu? 
Augant svajonės kito. Būdamas vaikas tiesiog sportavau ir tai buvo geriausia mano dienos dalis. Kai pradėjo sektis, pradėjau norėti daugiau. Jaunučių, jaunių amžiaus grupėse Lietuvoje visuomet būdavau antras, tačiau vieną rudenį atėjęs į pirmą treniruoti pasakiau sau, kad būsiu pirmas. Pradėjau sparčiai tobulėti ir tai pavyko, tada jau pradėjau svajoti tuo užsiimti profesionaliai. Patekau į Lietuvos olimpinį sporto centrą, o čia sėkmingo sportininko kriterijai jau buvo kiti. Siekiau patekti į tarptautinę areną, tapti suaugusių čempionu, iškovoti medalių, pasiekti rekordų, gyventi iš sporto. Svajonės pildėsi, pačios didžiausios galbūt ne, tačiau visada stengiausi tobulėti kaip žmogus ir man tai ir yra gyvenimo grožis.
 
Kuo gyvenate dabar? Kokius tikslus sau keliate? 
Dabar gyvenu šeima ir darbu. Dirbu „Lietuvos ryto“ dublerių komandoje, labai džiaugiuosi žmonėmis šioje srityje ir apskritai pokyčiais gyvenime. Nors sportas ir liko mano gyvenime, bet tik toks, kokio aš noriu, o ne toks, kokio reikia didiesiems rezultatams pasiekti. Dabar man nepaprastai malonu matyti augančius ir stiprėjančius mano treniruojamus sportininkus. Noriu padėti jiems siekti jų pergalių. Kalbant apie asmeninį gyvenimą, svajoju apie vaikus, su kuriais galėčiau pasidalinti viskuo ir atiduoti jiems viską. Kitą vasarą su sužadėtine ruošiamės vestuvėms. Noriu, jog jos gražiai praeitų ir po jų jau pildytųsi kitos svajonės. Kiekvieną dieną seku savo vidų ir tikiu Dievu, o jis pasirūpins, jog neprapulčiau.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionės pratęsė pergalių seriją
2017 09 23
Moterų krepšinis
Marijampolės „Sūduva“ kontrolinėse rungtynėse 67:58 (16:11, 9:21, 21:16, 21:10) antrą kartą per tris dienas įveikė Kauno „Aistes-LSU“.
D.Adomaičio marškinėliai pakilo į palubę
2017 09 22
Įvertinimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis sulaukė ypatingo pagerbimo savo gimtinėje Šakiuose.
„Rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai“
2017 09 22
Konferencija
Dainius Adomaitis: apie interneto komentatorius, savo ateitį rinktinėje, FIBA ir Eurolygos karą, nacionalinės ekipos sudėtį, psichologą, Alexą Fergusoną.
 
Konkurentai finale palaikys „Žalgirį“
2017 09 22
Žvilgsnis
„Trakų“ futbolininkas Arūnas Klimavičius: „Išskyrus „Stumbrą“, finale visi palaikys „Žalgirį“.
„Stumbras“ tikisi kibti į atlapus „Žalgiriui“
2017 09 22
Taurė
Kauniečiams tai bus pirmasis LFF taurės finalas klubo istorijoje, o žalgiriečiai bandys iškovoti titulą jau septintą kartą iš eilės (VIDEO).
Nepamirštamas šėlsmas su fanais greitkelyje
2017 09 22
LFF taurė
„Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas – pakeliui dar vieno rekordinio triumfo LFF taurės turnyre.
Skaudi netektis: mirė B.Viluckis
2017 09 19
Netektis
Skaudi žinia sporto bendruomenei – mirė geriausias visų laikų Lietuvos kūjo metikas Benjaminas Viluckis.
Ministras liko toli už nugaros
2017 09 16
Bėgimas
Grupės ŽAS dainininkas Linas Zareckas-Choras ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga varžėsi bėgimo trasoje.
V.Kidykas: „Andrius viską daro maksimaliai“
2017 09 13
Treneris
Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas - apie išskirtines auklėtinio savybes, dopingą, premijas, poeziją, laisvalaikį, traumos indėlį į sėkmę.
 
Meistriškumo skirtumas – akivaizdus
2017 09 22
Turnyras
Geriausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui nepavyko pateikti staigmenos akistatoje su 29-ąja pasaulio rakete Fabio Fogniniu.
R.Berankiui – netikėta dovana
2017 09 21
Situacija
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis be kovos pateko į ATP turnyro Sankt peterburge ketvirtfinalį – susirgo jo varžovas Philippas Kohlschreiberis.
R.Berankis rado kelią iš nesėkmių ruožo
2017 09 19
Svetur
Ričardas Berankis nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją ir pateko į Sankt Peterburge vykstančio ATP 250 serijos turnyro antrą ratą.
Lietuvos kovotojai šturmuos Londoną
2017 09 22
Karatė
Savaitgalį Londone vyks jau 41-asis prestižinis Didžiosios Britanijos kiokušin karatė atvirasis čempionatas, kuriame dalyvaus gausus būrys lietuvių.
Ringe labiausiai padeda kantrybė
2017 09 20
Boksas
Į profesionalų ringą žengęs boksininkas Tadas Tamašauskas – apie naujus iššūkius, jaudulį ir įtampą prieš kovas, svorio metimą, trenerio darbą.
Klaipėdoje spindės imtynių žvaigždės
2017 09 20
Imtynės
Trečiadienį Klaipėdoje startuoja 32-asis pasaulio kariškių imtynių čempionatas. Varžybose dėl apdovanojimų grumsis atletai iš 22 valstybių.
 
Dėl vaikų automobilį išmainė į dviratį
2017 09 23
Dviračiai
Vienas garsiausių šalies automobilių sporto atstovų Deividas Jocius šį savaitgalį dalyvauja labdaringame dviračių maratone.
Dviratininkai turi naują vadą
2017 09 21
Rinkimai
Naujuoju Tarptautinės dviračių sporto sąjungos prezidentu išrinktas prancūzas Davidas Lappartient'as. Tarp rinkėjų buvo ir Lietuvos atstovas.
Norvegijoje – solidus lietuvio pasirodymas
2017 09 20
Pasaulio čempionatas
Norvegijoje vykstančiame dviračių sporto pasaulio čempionate Ignatas Konovalovas užėmė 20-ąją vietą pavienio starto lenktynėse.
Rankininkai pradeda Lietuvos čempionatą
2017 09 20
Lietuvos čempionatas
Prie šalies rankinio lygos starto linijos išsirikiavo 8 praėjusį sezoną žaidusios ekipos ir I lygos čempionė Kauno KTU. Lygą paliko Panevėžio klubas.
Supertaurė - kaunietėms ir klaipėdiečiams
2017 09 16
Supertaurė
Šiandien Garliavoje vyko LRF Supertaurės finalai, kuriuose susitiko moterų Kauno ir Garliavos bei vyrų Klaipėdos ir Vilniaus ekipos.
Rankinio teisėjai išsirinko vadovybę
2017 09 15
Teisėjai
Prieš sezono pradžią rankinio teisėjai ne tik tikrino savo teorijos žinias, fizinį pasirengimą, bet ir rinko Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos vadovus.
 
Naujame sezone – intriguojančios naujovės
2017 09 15
Žvilgsnis
Netrukus prasidėsiančiame naujajame salės tinklinio sezone nebeliks išimčių favoritams, ambicingus planus puoselėja ir naujokai.
Baltijos lygoje žais Raseinių klubas
2017 09 14
Baltijos lyga
Finansinių bėdų ištiktas Vilniaus "Flamingo Volley" klubas savo vietą Baltijos lygoje užleis Raseinių "Norvelitos" ekipai.
Vaikinai nusileido tik ketvirtfinalyje
2017 09 09
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio tinklininkai P. Stankevičius ir A. Mazūras Italijoje vykstančiame Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate užėmė penktąją vietą.
Kartingo lenktynės – Kauno gatvėse
2017 09 20
Kartingas
Spalio 1-ą dieną Kauno centre žiūrovai galės stebėti dar neregėtą greičio ir motorų fiestą – sportinių kartingų lenktynes miesto gatvėmis.
Pasaulio čempionate – du Lietuvos talentai
2017 09 19
Kartingas
Artėjantį savaitgalį Didžiojoje Britanijoje vyksiančiose CIK-FIA Pasaulio kartingo čempionato lenktynėse kovos Kasparas Vašelis ir Gustas Grinbergas.
Lietuvos lenktynininkas – antras Europoje
2017 09 18
Auto
Lietuva turi naują autosporto žvaigždę - Rokas Baciuška sužibo Rygoje vykusiame Europos ralio kroso čempionato etape.
 
Komanda prisistatė su muzika
2017 09 19
Ledo ritulys
„Kaunas Hockey“ į pirmąjį susitikimą subūrė esamus ir būsimus ledo ritulio mėgėjus.
Čempionams – svarus pastiprinimas
2017 09 19
Ledo ritulys
Įtemptą sezoną pradėjusios Elektrėnų „Energijos“ komandos gretose – „Juodupei“ atstovavę Artūras Katulis ir Mauras Baltrukonis.
Vėl kovos dviejuose frontuose
2017 09 18
Sprendimas
Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulio klubas nusprendė dalyvauti 2017-2018 m. Lietuvos ledo ritulio čempionate.
Apie dukros gimimą sužinojo už Atlanto
2017 09 22
Irklavimas
Pasaulio irklavimo čempionato JAV išvakarės: treneris M.Masilionis atskleidžia, kad atletai pasiilgę varžybų, bet kai kuriems reikia medikų pagalbos.
Turnyrą paženklins du jubiliejai
2017 09 22
Regbis
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione - jubiliejinis tarptautinis regbio turnyras ir intriguojantis "Top" lygos mūšis.
Lietuvos rinktinė – vėl stipriausia Europoje
2017 09 22
Golbolas
Naujo trenerio veadama Rio de Žaneiro parolimpiados čempionė Lietuvos golbolo rinktinė triumfavo ir Europos pirmenybėse.
 
Vilniuje – tarptautinis forumas
2017 09 20
Forumas
Spalio 10-11 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis forumas „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“. Jame lankysis ir IOC prezidentas Thomas Bachas.
KKSD kaltina LTOK melu
2017 09 19
Situacija
Nesutarimai tarp svarbiausių Lietuvos sporto organizacijų tęsiasi. Šįsyk KKSD išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad LTOK žaidžia be taisyklių.
KKSD taps Švietimo ministerijos dalimi
2017 09 15
KKSD
Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto departamentas prie Vyriausybės (KKSD) pereina Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM).
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas