Marius Naruševičius 2017 m. rugsėjo 7 d. 14:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po finišo – mokytis kariškų paslapčių

Vilniaus maratone startuosianti Vaida Žūsinaitė rugsėjo pabaigoje dalyvaus baziniuose kariniuose mokymuose ir rimtai svarsto apie kariškės karjerą.

Renginio akimirka
Mariaus Naruševičiaus nuotr.
Renginio akimirka
   
Sekmadienį tradicinio Vilniaus maratono tarp 15 000 dalyvių bus galima išvysti geriausius šalies bėgikus. Čia startuos ir Vaida Žūsinaitė. Sostinėje ji įveiks pusės maratono distanciją. Po to olimpietės laukia dar viena stovykla ir baziniai kariniai mokymai. 

Apie savo planus sportininkė, šių metų pasaulio čempionato maratono distancijoje užėmusi 45-ąją vietą, pasakojo sostinės televizijos bokšte surengtoje Vilniaus maratono spaudos konferencijoje.

Minėjote, jog Vilniaus maratonas jums yra ypatingas. Kuo?, – paklausėme V. Žūsinaitės. 
Kai manęs klausia apie Vilniaus maratoną, sukyla emocijos. Tai buvo pirmasis mano įveiktas maratonas ir tuo pačiu įvykdytas pasaulio čempionato normatyvas.  Taip pat tada dar ir pagerinau Vilniaus maratono moterų trasos rekordą. Kai tąkart finišavau, norėjau šypsotis, bet tuo pačiu buvo ir graudu, norėjosi ir verkti. Tai buvo nauja pradžia, nes supratau, kad maratonas yra mano distancija ir daugiau nebesimėčiau po skirtingas rungtis. 

Ar ruošiantis maratonams pasitreniruoti miestų gatvėse?
Taip. Aš mėgstu bėgti ir parke, ir paupiu, todėl kartais tenka prabėgti ir pro senamiestį. Dangos kitimas turi įtakos rezultatui. Reikia bėgti atsargiau, bet didelių sunkumų tai nesukelia. 

Kokie planai šiame Vilniaus maratone?
Šiemet bėgsiu pusės maratono distanciją. Vis dar jaučiuosi pavargusi po pasaulio čempionato maratono. Žinoma, norisi pasirodyti kuo geriau, bet labai bijau kažką prognozuot. Didelių tikslų sau nekeliu. 

Nuovargis po pasaulio čempionato – labiau fizinis ar emocinis? Ne paslaptis, kad lūkesčiai buvo aukštesni.
Viskas yra susidėję į vieną vietą. Aišku, norėjau pasirodyti geriau. Nei užimta vieta, nei laikas netenkina. Nors atrodo, kad šiemet ir pasiruošti čempionatui pavyko geriau, ir sezono metu rezultatai buvo geresni, bet nepavyko. Gal šiek tiek sutrukdė mini trauma, nuo vasario mėnesio kulne jaučiu skausmą, bet stengiuosi į tai nežiūrėti. Kokie jūsų planai po Vilniaus maratono?
Vyksiu į stovyklą, kurioje, galima sakyti, sportuosiu ne aš, o mano treniruojami žmonės. Ten savaitgalį irgi planuoju įveikti pusmaratonį. Tada kurį laiką ilsėsiuosi, o vėliau ketinu tapti Lietuvos krašto apsaugos savanore – dalyvausiu baziniuose kariniuose mokymuose. Ten stiprėsiu fiziškai ir tada bandysiu su trenksmu grįžti į sportą. 

Kas pastūmėjo tapti krašto apsaugos savanore?
Aš nuo mažens jaučiuosi Lietuvos patriotė – mane taip auklėjo tėvai. Mokyklos metais priklausiau Šaulių sąjungai, vėliau norėjau stoti į krašto apsaugos savanorius, bet tada treneris nepalaikė šios idėjos. Buvau visiškai atsidavusi sportui. Dabar radau tam laiko ir noriu tą savo svajonę įgyvendinti.  O ateityje, jeigu bus galimybė, netgi norėčiau įstoti į profesionalią šalies kariuomenę. Šių mokymų laukiu su virpuliu širdyje, tai mane įkvepia. 

Kas vyks tuose mokymuose?
Tai bus baziniai kariniai mokymai. Mokysimės rikiuotės, taktikos, įvairių kitų dalykų. Bus pratybos ir miške, mokys naudotis ginklais. Manau, tokios pratybos reikalingos kiekvienam. Labai palaikau šauktinių idėją ir norėčiau, kad po mokyklos net privaloma būtų dalyvauti panašiuose mokymuose. Jie išugdo drausmę, o tai praverčia gyvenime. 

Jums, kaip sportininkei, turbūt nėra sunku laikytis drausmės?
Iš tikrųjų nėra sunku. Drausmė yra vienas pagrindinių dalykų sporte. Ko gero ją manyje išugdė Šaulių sąjunga, ten tekdavo ir  ryto keltis, ir susitvarkyti, ir lovą idealiai pasikloti. 

*  *  *

Vilniaus maratonas vyks rugsėjo 10 d., o jame laukiama apie 15 000 dalyvių bei dar dukart tiek žiūrovų. Didžiausiame Lietuvoje bėgimo renginyje kova vyks šešiose distancijose: maratono (42 km 195 m), „RIMI Pusmaratonio“ (21 km 098 m), EUROCASH1 10 km bėgime, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgime, „Corny moksleivių ir studentų bėgime“ bei „#BEACTIVE vaikų bėgime“.


Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Treniruotėje lankėsi užsienio moksleiviai
2018 03 22
Krepšinis
„Neptūno“ krepšininkų treniruotėje lankėsi ir su žaidėjo profesija artimiau susipažinti panoro per pusšimtį mokinių iš Lietuvos, Turkijos ir Vokietijos.
Anapilin iškeliavo garsus teisėjas
2018 03 22
Netektis
Eidamas 79-uosius metus mirė FIBA garbės teisėjas, krepšinio teisėjų mokyklos steigėjas Raimundas Barauskas.
"Svarbus - ir rankšluosčiu mojuojantis"
2018 03 21
Projektas
Lietuvos krepšinio rinktinės treneris D. Adomaitis yra įsitikinęs, kad vaikas, kuris patiria patyčias, nebus šimtu procentų atsidavęs komandai.
 
Kauno klube - perspektyvus naujokas
2018 03 22
A lyga
Kauno „Stumbro“ futbolo komandai atstovaus saugas iš Gvinėjos Ibrahimas Sory, pernai žaidęs pasaulio jaunimo futbolo čempionate.
"Stumbras" išnuomos puolėją "Kupiškiui"
2018 03 22
Legionierius
190 cm Kauno "Stumbro" puolėjas ganietis Mohammedas Sheriffas žais LFF pirmojoje lygoje jos debiutantės "Kupiškio" komandos sudėtyje.
V. Borovskis: „Rinktinė yra magnetas“
2018 03 22
Rinktinė
Tuo, kad yra Lietuvos rinktinės narys, didžiuojasi ne tik pats "Trakų" futbolininkas Valdemaras Borovskis, bet ir jo šeima.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Darželiuose iki vasaros karaliaus tenisas
2018 03 20
Tenisas
Dar 2014–aisiais startavęs edukacinis teniso projektas su teniso pagrindais jau suipažindino beveik 2 tūkstančiai vaikų.
Lietuvis pateko į finalinį atrankos etapą
2018 03 20
Atranka
"Miami Open" turnyro atrankoje po atkaklaus pirmojo seto antrąjį sužaidęs nepriekaištingai, Ričardas Berankis įveikė slovaką Norbertą Gombošą.
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
Į ringą kopė 8 lietuviai
2018 03 22
Boksas
Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautiniame bokso turnyre trečiadienį iš aštuonių kovojusių lietuvių į kitą etapą pateko du.
Pirmą dieną - viena pergalė
2018 03 21
Boksas
Vilniuje prasidėjusiame D. Pozniako atminimo tarptautiniame jaunimo bokso turnyre iš devynių pirmą dieną kovojusių lietuvių laimėjo tik vienas.
D. Pozniaką pagerbs 100 boksininkų
2018 03 20
Boksas
Į AIBA oficialų kalendorių įtrauktame jaunimo turnyre, paminėti pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną atvyks 100 boksininkų iš 10 valstybių.
 
G. Bagdonas Prancūzijoje finišavo 14-as
2018 03 19
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje G. Bagdonas užėmė 14-ą vietą ir pelnė 15 pasaulio reitingo taškų.
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Žinia iš Vokietijos nepradžiugino
2018 03 22
Rankinis
Trečiadienį Europos moterų rankinio čempionato atrankos rungtynėse užfiksuotas neparankus Lietuvos rinktinei rezultatas: vokietės 33:24 nugalėjo ispanes.
Lietuvos moterų rinktinė galanda ginklus
2018 03 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiuo metu stovyklauja Alytuje ir rengiasi Europos čempionato atrankos rungtynėms su Turkijos komanda.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
 
Vilniečiai pasirengę vėl ropštis iš duobės
2018 03 22
Sezonas
„Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ treneris V.Burakinskis: „Šiais metais man buvo labai svarbu, kad žaidėjai išmoktų kovoti nepaisydami aplinkybių.“
Jaunimo čempionate - kauniečių triumfas
2018 03 20
Jaunimas
Kaune vykusiuose Lietuvos jaunimo vaikinų tinklinio čempionato finaluose visas tris pergales iškovojo favorite laikyte Kauno komanda.
Ant Alpių sniego – bronza
2018 03 19
Sniego tinklinis
Paskutiniame šio sezono Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos atstovai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas iškovojo bronzos medalius.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
Aukštaūgis krepšinį paliko dėl slidinėjimo
2018 03 22
Slidinėjimas
Į Lietuvos slidinėjimo elitą įsiveržęs ignalinietis Deividas Kliševičius trasoje išsiskiria ne tik ūgiu – jo medalių kolekcija kasmet vis gausesnė.
"Pasirodymą vertinu sėkmingai"
2018 03 21
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės ledo ritulininkas Aivaras Bendžius tapo rezultatyviausiu Neimegeno "Devils" komandos žaidėju jungtinėje Nyderlandų ir Belgijos lygoje.
"Energija" - per žingsnį nuo eilinio titulo
2018 03 21
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionė "Energija" finalo serijos iki trijų pergalių antrose rungtynėse laimėjo atkaklią dvikovą svečiuose prieš "Kaunas Hockey".
Kelionę į Las Vegasą nulėmė 4 taškai
2018 03 21
Boulingas
Į „Qubica AMF“ pasaulio boulingo taurės varžybas JAV pamogų sostinėje Las Vegase vyks Lietuvos atrankos varžybų nugalėtojai D.Selenienė ir A.Gasparavičius.
Geriau pasiruošti trukdė užsitęsusi žiema
2018 03 21
Regbis
Lenkijoje vyksiančio Europos čempionato "Trophy" diviziono kovas Lietuvos jauniai pradės susitikimu su įveikiamu varžovu - Liuksemburgo regbininkais.
Netikėtas iššūkis pasaulio čempionui
2018 03 21
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderis Edgaras Matakas sieks sporto aukštumų dar vienoje rungtyje - 100 metrų plaukime peteliške.
 
Pasieniečiai apdovanojo sporto lyderius
2018 03 21
Apdovanojimai
Įteikti apsdovanojimai geriausiems Valstybės sienos apsaugos tarnybos sportininkams ir sporto organizatoriams.
LSU nepritaria LSMU siūlymams
2018 03 19
Sporto mokslas
LSU Taryba neeiliniame posėdyje svarstė planus prijungti jį prie LSMU.
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas