Marius Naruševičius 2017 m. rugsėjo 7 d. 14:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po finišo – mokytis kariškų paslapčių

Vilniaus maratone startuosianti Vaida Žūsinaitė rugsėjo pabaigoje dalyvaus baziniuose kariniuose mokymuose ir rimtai svarsto apie kariškės karjerą.

Renginio akimirka
Mariaus Naruševičiaus nuotr.
Renginio akimirka
   
Sekmadienį tradicinio Vilniaus maratono tarp 15 000 dalyvių bus galima išvysti geriausius šalies bėgikus. Čia startuos ir Vaida Žūsinaitė. Sostinėje ji įveiks pusės maratono distanciją. Po to olimpietės laukia dar viena stovykla ir baziniai kariniai mokymai. 

Apie savo planus sportininkė, šių metų pasaulio čempionato maratono distancijoje užėmusi 45-ąją vietą, pasakojo sostinės televizijos bokšte surengtoje Vilniaus maratono spaudos konferencijoje.

Minėjote, jog Vilniaus maratonas jums yra ypatingas. Kuo?, – paklausėme V. Žūsinaitės. 
Kai manęs klausia apie Vilniaus maratoną, sukyla emocijos. Tai buvo pirmasis mano įveiktas maratonas ir tuo pačiu įvykdytas pasaulio čempionato normatyvas.  Taip pat tada dar ir pagerinau Vilniaus maratono moterų trasos rekordą. Kai tąkart finišavau, norėjau šypsotis, bet tuo pačiu buvo ir graudu, norėjosi ir verkti. Tai buvo nauja pradžia, nes supratau, kad maratonas yra mano distancija ir daugiau nebesimėčiau po skirtingas rungtis. 

Ar ruošiantis maratonams pasitreniruoti miestų gatvėse?
Taip. Aš mėgstu bėgti ir parke, ir paupiu, todėl kartais tenka prabėgti ir pro senamiestį. Dangos kitimas turi įtakos rezultatui. Reikia bėgti atsargiau, bet didelių sunkumų tai nesukelia. 

Kokie planai šiame Vilniaus maratone?
Šiemet bėgsiu pusės maratono distanciją. Vis dar jaučiuosi pavargusi po pasaulio čempionato maratono. Žinoma, norisi pasirodyti kuo geriau, bet labai bijau kažką prognozuot. Didelių tikslų sau nekeliu. 

Nuovargis po pasaulio čempionato – labiau fizinis ar emocinis? Ne paslaptis, kad lūkesčiai buvo aukštesni.
Viskas yra susidėję į vieną vietą. Aišku, norėjau pasirodyti geriau. Nei užimta vieta, nei laikas netenkina. Nors atrodo, kad šiemet ir pasiruošti čempionatui pavyko geriau, ir sezono metu rezultatai buvo geresni, bet nepavyko. Gal šiek tiek sutrukdė mini trauma, nuo vasario mėnesio kulne jaučiu skausmą, bet stengiuosi į tai nežiūrėti. Kokie jūsų planai po Vilniaus maratono?
Vyksiu į stovyklą, kurioje, galima sakyti, sportuosiu ne aš, o mano treniruojami žmonės. Ten savaitgalį irgi planuoju įveikti pusmaratonį. Tada kurį laiką ilsėsiuosi, o vėliau ketinu tapti Lietuvos krašto apsaugos savanore – dalyvausiu baziniuose kariniuose mokymuose. Ten stiprėsiu fiziškai ir tada bandysiu su trenksmu grįžti į sportą. 

Kas pastūmėjo tapti krašto apsaugos savanore?
Aš nuo mažens jaučiuosi Lietuvos patriotė – mane taip auklėjo tėvai. Mokyklos metais priklausiau Šaulių sąjungai, vėliau norėjau stoti į krašto apsaugos savanorius, bet tada treneris nepalaikė šios idėjos. Buvau visiškai atsidavusi sportui. Dabar radau tam laiko ir noriu tą savo svajonę įgyvendinti.  O ateityje, jeigu bus galimybė, netgi norėčiau įstoti į profesionalią šalies kariuomenę. Šių mokymų laukiu su virpuliu širdyje, tai mane įkvepia. 

Kas vyks tuose mokymuose?
Tai bus baziniai kariniai mokymai. Mokysimės rikiuotės, taktikos, įvairių kitų dalykų. Bus pratybos ir miške, mokys naudotis ginklais. Manau, tokios pratybos reikalingos kiekvienam. Labai palaikau šauktinių idėją ir norėčiau, kad po mokyklos net privaloma būtų dalyvauti panašiuose mokymuose. Jie išugdo drausmę, o tai praverčia gyvenime. 

Jums, kaip sportininkei, turbūt nėra sunku laikytis drausmės?
Iš tikrųjų nėra sunku. Drausmė yra vienas pagrindinių dalykų sporte. Ko gero ją manyje išugdė Šaulių sąjunga, ten tekdavo ir  ryto keltis, ir susitvarkyti, ir lovą idealiai pasikloti. 

*  *  *

Vilniaus maratonas vyks rugsėjo 10 d., o jame laukiama apie 15 000 dalyvių bei dar dukart tiek žiūrovų. Didžiausiame Lietuvoje bėgimo renginyje kova vyks šešiose distancijose: maratono (42 km 195 m), „RIMI Pusmaratonio“ (21 km 098 m), EUROCASH1 10 km bėgime, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgime, „Corny moksleivių ir studentų bėgime“ bei „#BEACTIVE vaikų bėgime“.


Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Didžiausia svajonė – pagauti ryklį
2017 11 17
Žvilgsnis
Panevėžio „Lietkabelio“ vidurio puolėjas Vaidas Čepukaitis: apie vakarienę su Albertu Ensteinu, blogiausią pirkinį ir liūdniausią matytą filmą.
Sirgaliams – neeilinis įvykis
2017 11 17
Aistruoliai
Klaipdėos „Neptūno“ atributikos parduotuvės atidarymo šventėje – skanduotės, žaidimai ir gera nuotaika.
"Žalgiris" paskendo baskų tritaškių lietuje
2017 11 16
Eurolyga
Net 17 tritaškių atseikėjusi Vitorijos „Baskonia“ ekipa šeimininkavo „Žalgirio“ arenoje ir iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje šią savaitę.
 
Tėvai išgirdo tai, ką norėjo išgirsti
2017 11 17
Bendradarbiavimas
Lietuvos futbolo federacija (LFF) pradėjo bendradarbiavimą su Futbolą žaidžiančių vaikų tėvų asociacija.
Talentui – dar viena galimybė tobulėti
2017 11 17
Talentas
Vienas perspektyviausių savo kartos Lietuvos futbolininkų Vilius Armalas netrukus išvyks į garsų Portugalijos klubą „Sporting Clube de Braga“.
„Sūduva“ nusipelno čempionų titulo"
2017 11 17
Žvilgsnis
„Futbolininkams tenka papildomas jaudulys ir spaudimas, tai – tikrojo futbolo dalis,“ - prieš mūšį dėl A lygos aukso pareiškė Arminas Narbekovas.
Sūnų sūpuoja apsiavusi bėgimo batelius
2017 11 17
Žvilgsnis
„Iki Tokijo dar liko daugiau nei dveji metai, tad viskas pačiu laiku,“ - teigia prieš 7 savaites sūnaus susilaukusi bėgikė Milda Vilčinskaitė-Eimontė.
Bėgikė siekia to, ko nedarė nė viena lietuvė
2017 11 15
Žvilgsnis
Aušra Garunkšnytė pretenduoja tapti pirmąja bėgike Lietuvos neįgaliųjų sporto istorijoje, kuri dalyvaus parolimpinių žaidynių maratono rungtyje.
D. Žiliūtė įveikė maratoną Niujorke
2017 11 10
Maratonas
Sidnėjaus olimpinių žaidynių plento dviračių prizininkė, 1998 metų pasaulio čempionė Diana Žiliūtė maratoną Niujorke įveikė pirmą kartą gyvenime.
 
L.Grigelio nesustabdė ir garsenybė
2017 11 17
Turnyras
Laurynas Grigelis Italijoje vykstančiame „Challenger“ serijos turnyre iškovojo vieną didžiausių karjeros pergalių.
Kovą tęsia tik vienas lietuvis
2017 11 16
Turnyras
12-tą pergalę iš eilės iškovojęs Laurynas Grigelis pateko į turnyro Italijoje ketvirtfinalį, o Ričardas Berankis patyrė nesėkmę.
Lietuviai įveikė pirmą barjerą
2017 11 15
Turnyras
Geriausi Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Ričardas Berankis pergalingai pradėjo ATP „Challenger" serijos turnyrą Italijoje.
Pasvalyje - istorinis moterų bokso mačas
2017 11 16
Boksas
Šį savaitgalį pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyks tarpvalstybinis moterų bokso mačas, kuriame lietuvės kovos su latvėmis, estėmis ir baltarusėmis.
Lietuvos kovotoja – pasaulio čempionė
2017 11 15
Boksas
Stebint aštuoniems milijonams žiūrovų, Julija Stoliarenko iškovojo Lethwei (Birmos bokso) pasaulio čempionės diržą.
Kovotojai žada nepamirštamą reginį
2017 11 15
Bušido
Auganti įtampa prieš „Bushido Hero‘s“ turnyrą Vilniuje: geriausi Lietuvos kovotojai jau pasiruošę ginti namų sienas.
 
Lietuvės išsaugojo aukštas pozicijas
2017 11 16
Trekas
Po pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo UCI paskelbtuose reitinguose į dešimtuką patenka M. Marozaitė, S. Krupeckaitė ir O. Baleišytė.
Lietuvės liko už greičiausiųjų nugarų
2017 11 12
Trekas
Mančesteryje vykusio pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų sprinto lenktynėse S. Krupeckaitė užėmė 8-ą, o M. Marozaitė - 10-ą vietas.
S. Krupeckaitė treke finišavo pėsčiomis
2017 11 12
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų keirino rungties finale S. Krupeckaitė pateko į griūtį, tačiau finišą vis tiek pasiekė.
Du rankinio klubai kovos Europoje
2017 11 16
Europos turnyrai
Savaitgalį „Granitas-Karys“ Makedonijoje pradės savo kovas EHF iššūkio taurės varžybose, o „ACME-Žalgiris“ vyks į Londoną užbaigti pradėto darbo.
Veteranų turnyre - žinomi veidai
2017 11 13
Veteranai
Savaitgalį Garliavoje vyko antrasis tarptautinis rankinio veteranų turnyras "Ambasadoriaus taurė 2017".
Britėms - lietuviško rankinio pamokos
2017 11 12
Europos turnyrai
Europos iššūkio taurėje žaidžianti Kauno „ACME – Žalgirio“ komanda net 42:13 sutraiškė 13 legionierių turinčią Londono „Great Danes“ ekipą.
 
Europoje lietuvių klubai žaidė banguotai
2017 11 16
Europa
Švedijoje žibantis tinklininkas Tomas Vilimas: komanda yra svarbiau už asmeninius pasiekimus.
Lietuvos čempionate – atkaklios kovos
2017 11 14
Lietuvos čempionatas
Šalies arenose tęsėsi kovos Lietuvos vyrų tinklinio čempionate, o taip pat startavo Lietuvos moterų pirmenybės.
Lietuviai kibo į atlapus čempionams
2017 11 13
Baltijos lyga
Šiaulių ir Raseinių tinklininkai pergalių neiškovojo, bet atėmė po tašką iš Baltijos lygos čempionų.
Patikima mašina būtina Dakaro žiūrovui
2017 11 17
Dakaras
Dviem vandenynais keliaus ne tik Dakaro ralio dalyvių visureigiai, mechanikų techniniai sunkvežimiai, bet ir didžiausių šio sporto gerbėjų automobiliai.
Prieš kovą smėlynuose atsinaujino
2017 11 17
Dakaras
„Planavau kopti ledynais, o teks valgyti smėlį", - teigė Antano Jukneviiaus šturmanas Dakaro ralyje Darius Vaičiulis.
Pakeliui į Dakarą – turas per Lietuvą
2017 11 17
Dakaras
Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno 2018-ųjų Dakaro raliui parengtą visureigį „Toyota Hilux“ galės išvysti įvairių Lietuvos regionų gyventojai.
 
Po virtinės traumų grįžta ant ledo
2017 11 16
Ledo ritulys
T. Kumeliauskas grįžta ant ledo Lietuvos čempionate ir šiandien atstovaus "Hockey Punks" ekipai, bet tai gali būti vienintelės jo rungtynės šioje ekipoje.
Olimpinė kolekcija – jau parduotuvėse
2017 11 15
Apranga
„Audimas“ parduotuves jau pasiekė kasdieniam nešiojimui pritaikyta Pjongčango žaidynėms skirta olimpinė kolekcija.
D.Kasparaičiui – geriausio pasaulyje titulas
2017 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės debiutantą 45 metų Darių Kasparaitį JAV žiniasklaidos milžinas ESPN išrinko geriausiu praėjusios savaitės pasaulio ledo ritulininku.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2017 11 17
Anonsas
Savaitgalį Lietuvoje: futbolininkų mūšis dėl aukso, LKL lyderių dvikova, bušido, rankinis ir moterų boksas (VIDEO)
Senbuvių laukia konkurentų iššūkiai
2017 11 15
Skvošas
Savaitgalį Kaune vyks sveikiausiu pasaulyje sportu pripažinto skvošo čempionatas, jame susikaus beveik 50 žaidėjų iš Lietuvos ir užsienio.
Po sėkmingo sezono – dar didesni tikslai
2017 11 15
Regbis
Vilniaus regbio akademijos (VRA) moterų komandai pasibaigęs sezonas buvo geriausias istorijoje.
 
LSU nenori jungtis prie LMSU
2017 11 17
Situacija
Lietuvos sporto universiteto taryba priešinasi Švietimo ir mokslo ministerijos projektui.
Olimpinę rinktinę tvirtino Birštone
2017 11 17
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje paskelbta liūdna žinia – traumą patyrė dėl olimpinio kelialapio kovojusi čiuožėja Agnė Sereikaitė.
Politikai išgirdo sportininkų prašymą
2017 11 17
Situacija
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė daugiau nei 100 sporto asociacijų prašymui inicijuoti maistpinigių sportininkams skaičiavimo tvarką.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas