Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. lapkričio 11 d. 13:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai akys dega ryžtu, netrukdo net senas dviratis

Europos treko vicečempionės Vaidos Pikauskaitės talentą pirmasis treneris įžvelgė vos tik pamatęs ją ant dviračio

Europos vicečempionės (iš kairės): A.Trebaitė, V.Pikauskaitė, V.Sereikaitė
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
Europos vicečempionės (iš kairės): A.Trebaitė, V.Pikauskaitė, V.Sereikaitė
   
Sėkmė. Europos vicečempionę, pasirodo, galima surasti ir Butrimonyse. Šiame miestelyje Alytaus rajone sportinį kelią pradėjo Vaida Pikauskaitė, šiemet sėkmingai rungtyniavusi Pruškove per žemyno dviračių treko čempionatą

19-metei V. Pikauskaitei šie metai buvo itin sėkmingi. Per Europos (iki 23 m.) dviračių treko čempionatą ji pelnė bronzos medalį, o pirmajame Europos suaugusiųjų čempionate – sidabro. Šį apdovanimą 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse ji kartu su Vilija Sereikaite ir Aušrine Trebaite iškovojo pasiekusios Lietuvos rekordą.

Labai sėkmingas sportininkei buvo ir šių metų Lietuvos dviračių treko  čempionatas, kur ji tapo komandinių lenktynių čempione, antra buvo asmeninėse persekiojimo lenktynėse ir trečia olimpiniame sprinte (su Aušrine Trebaite).

Treneriai. Europos vicečempionės titulu Pruškove V. Pikauskaitė negalėjo pasidžiaugti su savo pirmuoju treneriu Antanu Balčiumi, kurį Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius pakvietė dirbti kartu su juo, bet į Pruškovą Pivašiūnuose (Alytaus r.) gyvenantis treneris neišvažiavo.

Bet A.Balčius, praeityje neblogas dviratininkas, su šalies rinktine būna per treniruočių stovyklas ir įvairias varžybas. Vaida tuo labai džiaugiasi ir sako, kad vis vien savas žmogus, nes su juo nuo mažens kartu. 

Pusseserės. Europos vicečempionę dviračių sporte nuo mažens sudomino jos pusseserės Sonata ir ir Eglė Zablockytės, kurių vieną vasarą pasigedo Vaida. Pasirodo, jos abi važinėja dviračiais ir buvo išvykusios į varžybas.

„Norėjau ir aš pabandyti, bet nepriėmė į grupę, treneris pasakė, kad dar reikės palaukti – esu per jauna. Vienerius metus kantriai laukiau ir, lankydama penktą klasę, jau buvau priimta į grupę“, – prisimena Vaida, kuri iš tos 14 mergaičių grupės liko vienintelė su pussesere E. Zablockyte.  

V.Pikauskaitės pirmasis treneris A. Balčius yra dėkingas savo likimui, kad vieną gražią dieną atvyko į Butrimonis ieškoti talentingų dviratininkių ir ten pamatė Vaidą. Tačiau gavo nekokią rekomendaciją iš vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojo, kuris teigė, kad  Vaida nebus gera dviratininkė, nes ... prastai bėga.

„Tačiau kai ją užsodinau ant dviračio, puikiai važiavo. Ji turi tokių savybių, kurių reikia būtent dviračių sportui“, – prisimena A.Balčius.

Dviračių sportui Vaida buvo imli. Tačiau per pačias pirmąsias varžybas ji  nugriuvo. Treneris šypsodamasis sakė, kad jei tokia pradžia, vadinasi, bus gera pabaiga. Kėdainiuose per tradicines jaunųjų dviratininkų varžybas V. Pikauskaitė dvejus metus iš eilės laimėjo grupines lenktynes.  Nesigaili. 2007 m. gabią butrimoniškę rinktinės treneris Antanas Jakimavičius pakvietė į treniruočių stovyklą Kryme. Čia Vaida sulaukė ir trenerio pasiūlymo atvažiuoti toliau treniruotis į Panevėžį ir būti kartu su geriausiomis Lietuvos trekininkėmis. Po metų sportininkė jau atsidūrė Panevėžyje, pradėjo treniruotis ir lankyti dešimtą klasę.

Dabar V. Pikauskaitė – jau Vilniaus pedagoginio universiteto Panevėžio skyriaus  pirmo kurso studentė. Studijuoja ir sportuoja. Jeigu sėkmingai baigs studijas, ateityje tikrai panaudos diplomą – Vaidai patinka trenerės darbas ir tolesnį savo gyvenimą ji galvoja susieti su dviračių sportu. „Tikrai nesigailiu, kad atvažiavau į Panevėžį. Esu pamaitinta, turiu, kur gyventi, geros sąlygos treniruotis – belieka siekti gerų rezultatų“, – džiaugėsi Vaida.

Dabar didžiausia dviratininkės svajonė – 2012 metų Londono olimpinės žaidynės. Per Europos čempionatą jau surinkti  pirmieji olimpinio reitingo taškai. Pasak sportininkės, svarbiausiai, kad jų komanda patektų į olimpines žaidynes, o per pasaulio ir Europos čempionatus, pasaulio taurės varžybas, kuri tą dieną geriausiai jausis, ta ir lenktyniaus.

Rungtys. Butrimoniškė pripažįsta, kad jos meistriškumas ūgtelėjo trenerio A. Jakimavičiaus dėka. Jau praėjusiais metais Vaida įrodė, kad gali tapti gero lygio dviratininke, per Europos jaunimo plento ir treko čempionatus užėmė ketvirtąsias vietas.

Tais pačiais, 2009 m., V. Pikauskaitė pradėjo rungtyniauti moterų grupėje ir per pasaulio taurės varžybas Kolumbijoje 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse buvo trečia. „Mano sportinėje karjeroje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Suradau savo rungtį, kurioje neblogai sekasi“, – sako Vaida.

Sankt Peterburge per Europos jaunimo čempionatą butrimoniškė bandė jėgas ir omniumo varžybose. Ši rungtis sportininkei patiko, tiktai ji dar nemokėjo rungtyniauti lenktynėse su iškritimais. „Omniume, kaip ir lengvaatlečiams daugiakovėje, reikia būti labai fiziškai stipriai. Čia sprinto rungtys persipina su tempo rungtimis. Ne bet kas gali lenktyniauti omniumo varžybose, tai labai sunki rungtis“, – įsitikinusi Vaida.

Dviratis
. Per komandines persekiojimo lenktynes nedidelio ūgio V. Pikauskaitei (ūgis – 162 cm) iškyla dviračio problema. Kol dar nenupirktas jos ūgį atitinkantis dviratis, tenka važinėtis senu. Su juo sportininkė varžėsi ir Pruškove.

„Reikėjo kaip reikiant pakovoti. Stengiausi iš paskutiniųjų. Tai ne mano vienos laimėjimas, o visos komandos“, – teigė Vaida.

Trekas butrimoniškei labai patinka, jis vilioja labiau nei plentas, kuriame Vaida rungtyniauja vasarą. Kai sportininkė per šventes trumpam sugrįžta į Butrimonis, vežasi ir dviratį arba jį pasiima iš trenerio A. Balčiaus. Pasivažinėja plente. Dabar savo gimtinėje Vaida jau žvaigždė, bet ji nekreipia dėmesio į aplinkinių žvilgsnius. Kaip pati sako, iki tikrosios žvaigždės jai dar toli, reikia daug dirbti.

Didžiulis jėgų antplūdis V.Pikauskaitei plūstelėjo šiemet po sėkmingo sezono. „Vaidai, žinoma, dar reikia daug treniruotis, bet pažanga padaryta ryški. Sportininkė turi puikų organizmą, bet juo piktnaudžiauti nereikia. Gyvenime Vaida turėtų apie daug ką pamąstyti“, – neabejoja rinktinės treneris A. Jakimavičius.      
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
Lietuvis neprisitaikė prie pokyčių
2019 09 18
Golfas
Lenkijoje pasibaigusiame profesionalų golfo turnyre „Alior Bank PGA Polska Tour“ lietuvis Juozapas Budrikis užėmė 17-ąją vietą.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas