Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. lapkričio 11 d. 13:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai akys dega ryžtu, netrukdo net senas dviratis

Europos treko vicečempionės Vaidos Pikauskaitės talentą pirmasis treneris įžvelgė vos tik pamatęs ją ant dviračio

Europos vicečempionės (iš kairės): A.Trebaitė, V.Pikauskaitė, V.Sereikaitė
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
Europos vicečempionės (iš kairės): A.Trebaitė, V.Pikauskaitė, V.Sereikaitė
   
Sėkmė. Europos vicečempionę, pasirodo, galima surasti ir Butrimonyse. Šiame miestelyje Alytaus rajone sportinį kelią pradėjo Vaida Pikauskaitė, šiemet sėkmingai rungtyniavusi Pruškove per žemyno dviračių treko čempionatą

19-metei V. Pikauskaitei šie metai buvo itin sėkmingi. Per Europos (iki 23 m.) dviračių treko čempionatą ji pelnė bronzos medalį, o pirmajame Europos suaugusiųjų čempionate – sidabro. Šį apdovanimą 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse ji kartu su Vilija Sereikaite ir Aušrine Trebaite iškovojo pasiekusios Lietuvos rekordą.

Labai sėkmingas sportininkei buvo ir šių metų Lietuvos dviračių treko  čempionatas, kur ji tapo komandinių lenktynių čempione, antra buvo asmeninėse persekiojimo lenktynėse ir trečia olimpiniame sprinte (su Aušrine Trebaite).

Treneriai. Europos vicečempionės titulu Pruškove V. Pikauskaitė negalėjo pasidžiaugti su savo pirmuoju treneriu Antanu Balčiumi, kurį Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius pakvietė dirbti kartu su juo, bet į Pruškovą Pivašiūnuose (Alytaus r.) gyvenantis treneris neišvažiavo.

Bet A.Balčius, praeityje neblogas dviratininkas, su šalies rinktine būna per treniruočių stovyklas ir įvairias varžybas. Vaida tuo labai džiaugiasi ir sako, kad vis vien savas žmogus, nes su juo nuo mažens kartu. 

Pusseserės. Europos vicečempionę dviračių sporte nuo mažens sudomino jos pusseserės Sonata ir ir Eglė Zablockytės, kurių vieną vasarą pasigedo Vaida. Pasirodo, jos abi važinėja dviračiais ir buvo išvykusios į varžybas.

„Norėjau ir aš pabandyti, bet nepriėmė į grupę, treneris pasakė, kad dar reikės palaukti – esu per jauna. Vienerius metus kantriai laukiau ir, lankydama penktą klasę, jau buvau priimta į grupę“, – prisimena Vaida, kuri iš tos 14 mergaičių grupės liko vienintelė su pussesere E. Zablockyte.  

V.Pikauskaitės pirmasis treneris A. Balčius yra dėkingas savo likimui, kad vieną gražią dieną atvyko į Butrimonis ieškoti talentingų dviratininkių ir ten pamatė Vaidą. Tačiau gavo nekokią rekomendaciją iš vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojo, kuris teigė, kad  Vaida nebus gera dviratininkė, nes ... prastai bėga.

„Tačiau kai ją užsodinau ant dviračio, puikiai važiavo. Ji turi tokių savybių, kurių reikia būtent dviračių sportui“, – prisimena A.Balčius.

Dviračių sportui Vaida buvo imli. Tačiau per pačias pirmąsias varžybas ji  nugriuvo. Treneris šypsodamasis sakė, kad jei tokia pradžia, vadinasi, bus gera pabaiga. Kėdainiuose per tradicines jaunųjų dviratininkų varžybas V. Pikauskaitė dvejus metus iš eilės laimėjo grupines lenktynes.  Nesigaili. 2007 m. gabią butrimoniškę rinktinės treneris Antanas Jakimavičius pakvietė į treniruočių stovyklą Kryme. Čia Vaida sulaukė ir trenerio pasiūlymo atvažiuoti toliau treniruotis į Panevėžį ir būti kartu su geriausiomis Lietuvos trekininkėmis. Po metų sportininkė jau atsidūrė Panevėžyje, pradėjo treniruotis ir lankyti dešimtą klasę.

Dabar V. Pikauskaitė – jau Vilniaus pedagoginio universiteto Panevėžio skyriaus  pirmo kurso studentė. Studijuoja ir sportuoja. Jeigu sėkmingai baigs studijas, ateityje tikrai panaudos diplomą – Vaidai patinka trenerės darbas ir tolesnį savo gyvenimą ji galvoja susieti su dviračių sportu. „Tikrai nesigailiu, kad atvažiavau į Panevėžį. Esu pamaitinta, turiu, kur gyventi, geros sąlygos treniruotis – belieka siekti gerų rezultatų“, – džiaugėsi Vaida.

Dabar didžiausia dviratininkės svajonė – 2012 metų Londono olimpinės žaidynės. Per Europos čempionatą jau surinkti  pirmieji olimpinio reitingo taškai. Pasak sportininkės, svarbiausiai, kad jų komanda patektų į olimpines žaidynes, o per pasaulio ir Europos čempionatus, pasaulio taurės varžybas, kuri tą dieną geriausiai jausis, ta ir lenktyniaus.

Rungtys. Butrimoniškė pripažįsta, kad jos meistriškumas ūgtelėjo trenerio A. Jakimavičiaus dėka. Jau praėjusiais metais Vaida įrodė, kad gali tapti gero lygio dviratininke, per Europos jaunimo plento ir treko čempionatus užėmė ketvirtąsias vietas.

Tais pačiais, 2009 m., V. Pikauskaitė pradėjo rungtyniauti moterų grupėje ir per pasaulio taurės varžybas Kolumbijoje 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse buvo trečia. „Mano sportinėje karjeroje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Suradau savo rungtį, kurioje neblogai sekasi“, – sako Vaida.

Sankt Peterburge per Europos jaunimo čempionatą butrimoniškė bandė jėgas ir omniumo varžybose. Ši rungtis sportininkei patiko, tiktai ji dar nemokėjo rungtyniauti lenktynėse su iškritimais. „Omniume, kaip ir lengvaatlečiams daugiakovėje, reikia būti labai fiziškai stipriai. Čia sprinto rungtys persipina su tempo rungtimis. Ne bet kas gali lenktyniauti omniumo varžybose, tai labai sunki rungtis“, – įsitikinusi Vaida.

Dviratis
. Per komandines persekiojimo lenktynes nedidelio ūgio V. Pikauskaitei (ūgis – 162 cm) iškyla dviračio problema. Kol dar nenupirktas jos ūgį atitinkantis dviratis, tenka važinėtis senu. Su juo sportininkė varžėsi ir Pruškove.

„Reikėjo kaip reikiant pakovoti. Stengiausi iš paskutiniųjų. Tai ne mano vienos laimėjimas, o visos komandos“, – teigė Vaida.

Trekas butrimoniškei labai patinka, jis vilioja labiau nei plentas, kuriame Vaida rungtyniauja vasarą. Kai sportininkė per šventes trumpam sugrįžta į Butrimonis, vežasi ir dviratį arba jį pasiima iš trenerio A. Balčiaus. Pasivažinėja plente. Dabar savo gimtinėje Vaida jau žvaigždė, bet ji nekreipia dėmesio į aplinkinių žvilgsnius. Kaip pati sako, iki tikrosios žvaigždės jai dar toli, reikia daug dirbti.

Didžiulis jėgų antplūdis V.Pikauskaitei plūstelėjo šiemet po sėkmingo sezono. „Vaidai, žinoma, dar reikia daug treniruotis, bet pažanga padaryta ryški. Sportininkė turi puikų organizmą, bet juo piktnaudžiauti nereikia. Gyvenime Vaida turėtų apie daug ką pamąstyti“, – neabejoja rinktinės treneris A. Jakimavičius.      
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
Vitorijoje – įtikinamas „Žalgirio“ revanšas
2020 02 21
Eurolyga
Kovą po krepšiais dėl kamuolio varžovų arenoje net 43:22 laimėję „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dešimtąją pergalę Eurolygoje.
 
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
„Riteriai“ pranašumo nepavertė pergale
2020 02 19
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse Minske Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis su Baltarusijos lygos vidutinioke „Gorodea“ ekipa/
„Sūduvoje“ – Tuniso rinktinės žaidėjas
2020 02 19
Naujokas
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ pasirašė kontraktą 2020 m. sezonui su Tuniso rinktinės dešiniojo krašto gynėju Hamdi Nagguezu.
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
„Dar nesu tikroji Agnė“
2020 02 19
Lengvoji atletika
Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
R. Tvorogalo triumfas Minske
2020 02 19
Gimnastika
Trečiadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo Tarptautinės sportinės gimnastikos varžybos, kuriose suspindėjo Robertas Tvorogalas.
 
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Darbų sūkuryje – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 02 19
Darbui Tokijo olimpinėse žaidynėse besirengianti Ringa Baltrušaitė pasinėrusi į veiklą LSFS, teisėjavimą, šaudymą iš japoniško lanko.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas