Ieva Dumbauskaitė 2017 m. rugsėjo 2 d. 14:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Motyvacijos mums tikrai netrūksta“

„Starto dienos rytą su Andrium kalbame nedaug, tik tiek, kad abu viską, ko reikės startui, nepamirštume pasiimti“, – atskleidė baidarininkas R.Nekriošius.

R.Nekriošius ir A.Olijnikas.
Vytauto Dranginio nuotr.
R.Nekriošius ir A.Olijnikas.
Baidarės jums asocijuojasi su smagiu pasiplaukiojimu upe, iškyla su draugais gamtoje ir šašlykais, įveikus distanciją? Man irgi. Tačiau baidarių irklavimas iš tiesų neįtikėtinai sunkus sportas, reikalaujantis žvėriško fizinio pajėgumo ir visiško atsidavimo. Tam, jog galėtum būti šios sporto šakos elite, dažniausiai tenka pamiršti ne tik iškylas su šašlykais, bet ir ramius vakarus su šeima, kadangi sporto stovyklos užsienyje – tai šios sporto šakos kasdienybė.

Baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnika Čekijoje vykusiame pasaulio čempionate dviviečių baidarių 1000 metrų rungtyje užėmė septintąją vietą. Nors apdovanojimų iškovoti nepavyko, tačiau Lietuvos baidarininkai darsyk įrodė, jog priklauso pasaulio elitui. Kaip vyko pasirengimas svarbiausiam sezono startui, kokie buvo lūkesčiai ir ko labiausiai pritrūko finale, papasakojo R. Nekriošius. 
Kaip vyko pasiruošimas pasaulio čempionatui ir ką labiausiai akcentavote?
Šio sezono pagrindinis tikslas ir buvo pasaulio čempionatas, tad jam rengemės visą sezoną. O Europos čempionatas šiemet buvo prieš pat pasaulio čempionatą, tad tai mums buvo tarsi repeticija prieš pagrindinį sezono startą. Labai gaila, jog prieš pat Europos čempionatą nepavyko išvengti ligos, tai padarė labai didelės žalos, kadangi nukentėjo mūsų fizinis pasirengimas. Tai aiškiai atsispindėjo ir Lietuvos edukologijos laboratorijos testavimų rezultatuose, todėl teko gerokai pakoreguoti treniruočių krūvius. O paskutinis pasiruošimo etapas pasaulio čempionatui vyko stovyklaujant aukštikalnėse, Šveicarijoje. Stovykla praėjo pakankamai sklandžiai, jautėmės sustiprėję. Ji ypač reikalinga buvo tam, jog sustiprintume aerobines galias, kurias smarkiai susilpnino ligos. 

Septinti pasaulyje – jums tai geras rezultatas, ar tikėjotės daugiau?
Vykstant į pasaulio čempionatą buvome išsikėlę tikslą patekti į finalą – geriausiųjų devintuką. Įvykdę šį tikslą ir patekę į finalą, jame irklavome tokiu intensyvumu, kuriam ruošėmės. Stengiamės nepadaryti techninių ir taktinių klaidų, išlaikyti didelį vidutinį greitį. Ir nors atlikimu ir esame patenkinti, tačiau užimta vieta – ne. Pasaulio čempionatuose esame buvę ir šešti, ir septinti, todėl tikrai galėjome geriau. Dabar, jau čempionatui pasibaigus, išanalizavome šio sezono pasirengimo problemas ir esam pasiruošę toliau dirbti ir užimti aukštesnes vietas. O motyvacijos mums tam tikrai netrūksta. 


O ko labiausiai pritrūko finale?
Manau, jog finale labiausiai trūko didesnio greičio atsargų paskutinėje distancijos dalyje (likus 250 m) ir šiek tiek geresnės fizinės būklės. Mus ir komandas, kurios iškovojo apdovanojimus, skiria tas, jog neišvengėme klaidų. Mes tikrai labai norime bei siekiame nugalėti ir šiam tikslui dirba visa komanda, bet padarome klaidų, kurių itin sudėtinga išvengti ir kurios, deja, ir lemia atsilikimą. Tad be kokybiškų sveikatos ir fizinio pajėgumo tyrinėjimų, stebėjimų beveik neįmanoma atskleisti daromų klaidų.

Apie ką kalbate su partneriu prieš startą ir po finišo?
Starto dienos rytą su Andrium kalbame labai nedaug, tik tiek, kad abu viską, ko reikės startui, nepamirštume pasiimti. Kartais, būna, ir pajuokaujam. Tačiau iš esmės kiekvienas turim savo starto dienos programą, tad ją vykdome, taip jausdamiesi psichologiškai gerai. O jau likus kelioms akimirkoms iki starto, akcentuojame vienas kitam techninius ir taktinius niuansus. Po finišo tiesiog kiekvienas pasisakome, kaip mums pavyko įveikti distanciją, kokių klaidų padarėme ir panašiai.

Ar komandos draugas – tai šeima? Ar po startų gyvenime pasukate skirtingais keliais?
Mūsų pasirengimui yra būtinos stovyklos šiltesniuose kraštuose, tad jų per sezoną būna 4-6 po 3 savaites ir Lietuvoje 2-4 po 3 savaites, taigi praleidžiame tikrai labai daug laiko. Todėl esame suartėję, esame draugai ir manau, jog jau tapome tarsi šeima. Nors apskritai mūsų sporto šeima yra kur kas didesnė: tai ir treneris Sergejus Sorokinas, profesorius Juozas Skenevičius, laboratorijos personalas, artimi draugai ir kt. Po startų tik trumpam išsiskiriame, grįžtam į savo tikrąsias šeimas, o po vėliau ir vėl kimbame į darbus kartu.

Sezonas jau baigtas?
Pagrindinių varžybų sezonas jau baigtas, bet dar planuojame sudalyvauti keliose varžybose, gal net ir persėsti į turistines baidares. Ir šiam sezonui jau pasibaigus, labai norėčiau savo ir Andriaus vardu padėkoti visai mūsų komandai už rūpestį bei pagalbą: treneriui Sergejui Sorokinui, profesoriui Juozui Skernevičiui, kineziterapeutui Jurijui Vaščenkovui, Lietuvos edukologijos universiteto laboratorijos personalui, Lietuvos olimpiniam sporto centrui, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Kūno kultūros ir sporto departamentui, šeimos nariams, draugams.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionės pratęsė pergalių seriją
2017 09 23
Moterų krepšinis
Marijampolės „Sūduva“ kontrolinėse rungtynėse 67:58 (16:11, 9:21, 21:16, 21:10) antrą kartą per tris dienas įveikė Kauno „Aistes-LSU“.
D.Adomaičio marškinėliai pakilo į palubę
2017 09 22
Įvertinimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis sulaukė ypatingo pagerbimo savo gimtinėje Šakiuose.
„Rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai“
2017 09 22
Konferencija
Dainius Adomaitis: apie interneto komentatorius, savo ateitį rinktinėje, FIBA ir Eurolygos karą, nacionalinės ekipos sudėtį, psichologą, Alexą Fergusoną.
 
Konkurentai finale palaikys „Žalgirį“
2017 09 22
Žvilgsnis
„Trakų“ futbolininkas Arūnas Klimavičius: „Išskyrus „Stumbrą“, finale visi palaikys „Žalgirį“.
„Stumbras“ tikisi kibti į atlapus „Žalgiriui“
2017 09 22
Taurė
Kauniečiams tai bus pirmasis LFF taurės finalas klubo istorijoje, o žalgiriečiai bandys iškovoti titulą jau septintą kartą iš eilės (VIDEO).
Nepamirštamas šėlsmas su fanais greitkelyje
2017 09 22
LFF taurė
„Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas – pakeliui dar vieno rekordinio triumfo LFF taurės turnyre.
Skaudi netektis: mirė B.Viluckis
2017 09 19
Netektis
Skaudi žinia sporto bendruomenei – mirė geriausias visų laikų Lietuvos kūjo metikas Benjaminas Viluckis.
Ministras liko toli už nugaros
2017 09 16
Bėgimas
Grupės ŽAS dainininkas Linas Zareckas-Choras ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga varžėsi bėgimo trasoje.
V.Kidykas: „Andrius viską daro maksimaliai“
2017 09 13
Treneris
Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas - apie išskirtines auklėtinio savybes, dopingą, premijas, poeziją, laisvalaikį, traumos indėlį į sėkmę.
 
Meistriškumo skirtumas – akivaizdus
2017 09 22
Turnyras
Geriausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui nepavyko pateikti staigmenos akistatoje su 29-ąja pasaulio rakete Fabio Fogniniu.
R.Berankiui – netikėta dovana
2017 09 21
Situacija
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis be kovos pateko į ATP turnyro Sankt peterburge ketvirtfinalį – susirgo jo varžovas Philippas Kohlschreiberis.
R.Berankis rado kelią iš nesėkmių ruožo
2017 09 19
Svetur
Ričardas Berankis nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją ir pateko į Sankt Peterburge vykstančio ATP 250 serijos turnyro antrą ratą.
Lietuvos kovotojai šturmuos Londoną
2017 09 22
Karatė
Savaitgalį Londone vyks jau 41-asis prestižinis Didžiosios Britanijos kiokušin karatė atvirasis čempionatas, kuriame dalyvaus gausus būrys lietuvių.
Ringe labiausiai padeda kantrybė
2017 09 20
Boksas
Į profesionalų ringą žengęs boksininkas Tadas Tamašauskas – apie naujus iššūkius, jaudulį ir įtampą prieš kovas, svorio metimą, trenerio darbą.
Klaipėdoje spindės imtynių žvaigždės
2017 09 20
Imtynės
Trečiadienį Klaipėdoje startuoja 32-asis pasaulio kariškių imtynių čempionatas. Varžybose dėl apdovanojimų grumsis atletai iš 22 valstybių.
 
Dėl vaikų automobilį išmainė į dviratį
2017 09 23
Dviračiai
Vienas garsiausių šalies automobilių sporto atstovų Deividas Jocius šį savaitgalį dalyvauja labdaringame dviračių maratone.
Dviratininkai turi naują vadą
2017 09 21
Rinkimai
Naujuoju Tarptautinės dviračių sporto sąjungos prezidentu išrinktas prancūzas Davidas Lappartient'as. Tarp rinkėjų buvo ir Lietuvos atstovas.
Norvegijoje – solidus lietuvio pasirodymas
2017 09 20
Pasaulio čempionatas
Norvegijoje vykstančiame dviračių sporto pasaulio čempionate Ignatas Konovalovas užėmė 20-ąją vietą pavienio starto lenktynėse.
Rankininkai pradeda Lietuvos čempionatą
2017 09 20
Lietuvos čempionatas
Prie šalies rankinio lygos starto linijos išsirikiavo 8 praėjusį sezoną žaidusios ekipos ir I lygos čempionė Kauno KTU. Lygą paliko Panevėžio klubas.
Supertaurė - kaunietėms ir klaipėdiečiams
2017 09 16
Supertaurė
Šiandien Garliavoje vyko LRF Supertaurės finalai, kuriuose susitiko moterų Kauno ir Garliavos bei vyrų Klaipėdos ir Vilniaus ekipos.
Rankinio teisėjai išsirinko vadovybę
2017 09 15
Teisėjai
Prieš sezono pradžią rankinio teisėjai ne tik tikrino savo teorijos žinias, fizinį pasirengimą, bet ir rinko Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos vadovus.
 
Naujame sezone – intriguojančios naujovės
2017 09 15
Žvilgsnis
Netrukus prasidėsiančiame naujajame salės tinklinio sezone nebeliks išimčių favoritams, ambicingus planus puoselėja ir naujokai.
Baltijos lygoje žais Raseinių klubas
2017 09 14
Baltijos lyga
Finansinių bėdų ištiktas Vilniaus "Flamingo Volley" klubas savo vietą Baltijos lygoje užleis Raseinių "Norvelitos" ekipai.
Vaikinai nusileido tik ketvirtfinalyje
2017 09 09
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio tinklininkai P. Stankevičius ir A. Mazūras Italijoje vykstančiame Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate užėmė penktąją vietą.
Kartingo lenktynės – Kauno gatvėse
2017 09 20
Kartingas
Spalio 1-ą dieną Kauno centre žiūrovai galės stebėti dar neregėtą greičio ir motorų fiestą – sportinių kartingų lenktynes miesto gatvėmis.
Pasaulio čempionate – du Lietuvos talentai
2017 09 19
Kartingas
Artėjantį savaitgalį Didžiojoje Britanijoje vyksiančiose CIK-FIA Pasaulio kartingo čempionato lenktynėse kovos Kasparas Vašelis ir Gustas Grinbergas.
Lietuvos lenktynininkas – antras Europoje
2017 09 18
Auto
Lietuva turi naują autosporto žvaigždę - Rokas Baciuška sužibo Rygoje vykusiame Europos ralio kroso čempionato etape.
 
Komanda prisistatė su muzika
2017 09 19
Ledo ritulys
„Kaunas Hockey“ į pirmąjį susitikimą subūrė esamus ir būsimus ledo ritulio mėgėjus.
Čempionams – svarus pastiprinimas
2017 09 19
Ledo ritulys
Įtemptą sezoną pradėjusios Elektrėnų „Energijos“ komandos gretose – „Juodupei“ atstovavę Artūras Katulis ir Mauras Baltrukonis.
Vėl kovos dviejuose frontuose
2017 09 18
Sprendimas
Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulio klubas nusprendė dalyvauti 2017-2018 m. Lietuvos ledo ritulio čempionate.
Apie dukros gimimą sužinojo už Atlanto
2017 09 22
Irklavimas
Pasaulio irklavimo čempionato JAV išvakarės: treneris M.Masilionis atskleidžia, kad atletai pasiilgę varžybų, bet kai kuriems reikia medikų pagalbos.
Turnyrą paženklins du jubiliejai
2017 09 22
Regbis
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione - jubiliejinis tarptautinis regbio turnyras ir intriguojantis "Top" lygos mūšis.
Lietuvos rinktinė – vėl stipriausia Europoje
2017 09 22
Golbolas
Naujo trenerio veadama Rio de Žaneiro parolimpiados čempionė Lietuvos golbolo rinktinė triumfavo ir Europos pirmenybėse.
 
Vilniuje – tarptautinis forumas
2017 09 20
Forumas
Spalio 10-11 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis forumas „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“. Jame lankysis ir IOC prezidentas Thomas Bachas.
KKSD kaltina LTOK melu
2017 09 19
Situacija
Nesutarimai tarp svarbiausių Lietuvos sporto organizacijų tęsiasi. Šįsyk KKSD išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad LTOK žaidžia be taisyklių.
KKSD taps Švietimo ministerijos dalimi
2017 09 15
KKSD
Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto departamentas prie Vyriausybės (KKSD) pereina Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM).
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas