Ieva Dumbauskaitė 2017 m. rugsėjo 2 d. 14:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Motyvacijos mums tikrai netrūksta“

„Starto dienos rytą su Andrium kalbame nedaug, tik tiek, kad abu viską, ko reikės startui, nepamirštume pasiimti“, – atskleidė baidarininkas R.Nekriošius.

R.Nekriošius ir A.Olijnikas.
Vytauto Dranginio nuotr.
R.Nekriošius ir A.Olijnikas.
Baidarės jums asocijuojasi su smagiu pasiplaukiojimu upe, iškyla su draugais gamtoje ir šašlykais, įveikus distanciją? Man irgi. Tačiau baidarių irklavimas iš tiesų neįtikėtinai sunkus sportas, reikalaujantis žvėriško fizinio pajėgumo ir visiško atsidavimo. Tam, jog galėtum būti šios sporto šakos elite, dažniausiai tenka pamiršti ne tik iškylas su šašlykais, bet ir ramius vakarus su šeima, kadangi sporto stovyklos užsienyje – tai šios sporto šakos kasdienybė.

Baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnika Čekijoje vykusiame pasaulio čempionate dviviečių baidarių 1000 metrų rungtyje užėmė septintąją vietą. Nors apdovanojimų iškovoti nepavyko, tačiau Lietuvos baidarininkai darsyk įrodė, jog priklauso pasaulio elitui. Kaip vyko pasirengimas svarbiausiam sezono startui, kokie buvo lūkesčiai ir ko labiausiai pritrūko finale, papasakojo R. Nekriošius. 
Kaip vyko pasiruošimas pasaulio čempionatui ir ką labiausiai akcentavote?
Šio sezono pagrindinis tikslas ir buvo pasaulio čempionatas, tad jam rengemės visą sezoną. O Europos čempionatas šiemet buvo prieš pat pasaulio čempionatą, tad tai mums buvo tarsi repeticija prieš pagrindinį sezono startą. Labai gaila, jog prieš pat Europos čempionatą nepavyko išvengti ligos, tai padarė labai didelės žalos, kadangi nukentėjo mūsų fizinis pasirengimas. Tai aiškiai atsispindėjo ir Lietuvos edukologijos laboratorijos testavimų rezultatuose, todėl teko gerokai pakoreguoti treniruočių krūvius. O paskutinis pasiruošimo etapas pasaulio čempionatui vyko stovyklaujant aukštikalnėse, Šveicarijoje. Stovykla praėjo pakankamai sklandžiai, jautėmės sustiprėję. Ji ypač reikalinga buvo tam, jog sustiprintume aerobines galias, kurias smarkiai susilpnino ligos. 

Septinti pasaulyje – jums tai geras rezultatas, ar tikėjotės daugiau?
Vykstant į pasaulio čempionatą buvome išsikėlę tikslą patekti į finalą – geriausiųjų devintuką. Įvykdę šį tikslą ir patekę į finalą, jame irklavome tokiu intensyvumu, kuriam ruošėmės. Stengiamės nepadaryti techninių ir taktinių klaidų, išlaikyti didelį vidutinį greitį. Ir nors atlikimu ir esame patenkinti, tačiau užimta vieta – ne. Pasaulio čempionatuose esame buvę ir šešti, ir septinti, todėl tikrai galėjome geriau. Dabar, jau čempionatui pasibaigus, išanalizavome šio sezono pasirengimo problemas ir esam pasiruošę toliau dirbti ir užimti aukštesnes vietas. O motyvacijos mums tam tikrai netrūksta. 


O ko labiausiai pritrūko finale?
Manau, jog finale labiausiai trūko didesnio greičio atsargų paskutinėje distancijos dalyje (likus 250 m) ir šiek tiek geresnės fizinės būklės. Mus ir komandas, kurios iškovojo apdovanojimus, skiria tas, jog neišvengėme klaidų. Mes tikrai labai norime bei siekiame nugalėti ir šiam tikslui dirba visa komanda, bet padarome klaidų, kurių itin sudėtinga išvengti ir kurios, deja, ir lemia atsilikimą. Tad be kokybiškų sveikatos ir fizinio pajėgumo tyrinėjimų, stebėjimų beveik neįmanoma atskleisti daromų klaidų.

Apie ką kalbate su partneriu prieš startą ir po finišo?
Starto dienos rytą su Andrium kalbame labai nedaug, tik tiek, kad abu viską, ko reikės startui, nepamirštume pasiimti. Kartais, būna, ir pajuokaujam. Tačiau iš esmės kiekvienas turim savo starto dienos programą, tad ją vykdome, taip jausdamiesi psichologiškai gerai. O jau likus kelioms akimirkoms iki starto, akcentuojame vienas kitam techninius ir taktinius niuansus. Po finišo tiesiog kiekvienas pasisakome, kaip mums pavyko įveikti distanciją, kokių klaidų padarėme ir panašiai.

Ar komandos draugas – tai šeima? Ar po startų gyvenime pasukate skirtingais keliais?
Mūsų pasirengimui yra būtinos stovyklos šiltesniuose kraštuose, tad jų per sezoną būna 4-6 po 3 savaites ir Lietuvoje 2-4 po 3 savaites, taigi praleidžiame tikrai labai daug laiko. Todėl esame suartėję, esame draugai ir manau, jog jau tapome tarsi šeima. Nors apskritai mūsų sporto šeima yra kur kas didesnė: tai ir treneris Sergejus Sorokinas, profesorius Juozas Skenevičius, laboratorijos personalas, artimi draugai ir kt. Po startų tik trumpam išsiskiriame, grįžtam į savo tikrąsias šeimas, o po vėliau ir vėl kimbame į darbus kartu.

Sezonas jau baigtas?
Pagrindinių varžybų sezonas jau baigtas, bet dar planuojame sudalyvauti keliose varžybose, gal net ir persėsti į turistines baidares. Ir šiam sezonui jau pasibaigus, labai norėčiau savo ir Andriaus vardu padėkoti visai mūsų komandai už rūpestį bei pagalbą: treneriui Sergejui Sorokinui, profesoriui Juozui Skernevičiui, kineziterapeutui Jurijui Vaščenkovui, Lietuvos edukologijos universiteto laboratorijos personalui, Lietuvos olimpiniam sporto centrui, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Kūno kultūros ir sporto departamentui, šeimos nariams, draugams.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Trejos rungtynės - vienas trileris
2018 01 16
LMKL
LMKL pirmenybėse antradienį pergales iškovojo Vilniaus "Kibirkštis", Kauno rajono "Hoptrans-Sirenos" ir Kauno "Aistės-LSU".
Jaunimo rinktinės sužinojo varžovus
2018 01 16
Burtai
Antradienį buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, paskirstę abiejų lyčių įvairaus amžiaus grupių rinktines į grupes.
Iš aukščiausios Serbijos lygos - į "Vytį"
2018 01 16
Naujokas
NKL pirmenybėse žaidžiančiam Šakių "Vyčiui" pavyko prisivilioti sezoną Belgrado „Dynamic“ komandoje pradėjusį 24-erių aukštaūgį Aurimą Majauską.
 
Taurės laimėtojai pradėjo pasiruošimą
2018 01 16
Startas
Kauno „Stumbro“ futbolininkai antradienį Kaune susirinko į pirmąją treniruotę.
Futbolo sezonas startuos Marijampolėje
2018 01 16
Supertaurė
LFF vadovai Marijampolės merei I.Lunskienei simboliškai perdavė Supertaurę, dėl kurios kovos A lygos čempionė "Sūduva" ir LFF taurės laimėtojas "Stumbras".
"Sūduva" pasiruošimą pradėjo pergale
2018 01 16
Draugiškos rungtynės
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės "Sūduva" per pirmas 2018-ųjų kontrolines rungtynes 1:0 nugalėjo lygos debiutantę "Palangą".
Programuotojas  į varžybas skuba po darbo
2018 01 16
Veidas
Traumą išsigydęs talentingas barjerininkas Rapolas Saulius sugeba suderinti mokslą, darbą ir sportą. Jis nepraranda vilties įgyvendinti olimpinę svajonę.
Trenerės kredo - viską daryti tobulai
2018 01 14
Interviu
Išliejusi nemažai prakaito lengvosios atletikos šuolių į tolį sektoriuje, Tatjana Krasauskienė tapo puikia šuolių į aukštį trenere.
Lengvoji atletika nustelbė krepšinį
2018 01 10
Veidas
Kylanti Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždė Urtė Bačianskaitė svajonės link žengia gerindama rekordus
 
R. Berankis kibo į atlapus superžvaigždei
2018 01 16
Tenisas
„Didžiojo kirčio“ turnyro Australijoje pirmajame etape pajėgiausias Lietuvos tenisininkas R. Berankis nusileido devintajai pasaulio raketei S. Wawrinkai.
Tarptautinį turnyrą laimėjo vilnietė
2018 01 15
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė P. Paukštytė Šauliuose vykusio Europos teniso asociacijos keturiolikmečių turnyro finale įveikė kaunietę U. Bakaitytę.
Aplink pasaulį – su rakete
2018 01 10
Veidas
Pasaulio ir Europos senjorų čempionas odontologas Stasys Labanauskas: „Kad ir kur būčiau, kad ir kur gyvenčiau, visur žaidžiau tenisą“.
Lietuviai susižėrė šešis aukso medalius
2018 01 16
Imtynės
Estijos mieste Kohtla-Jarvėje vykusiame XXXVIII Avo Talpase graikų-romėnų imtynių turnyre Lietuvos jaunieji atletai laimėjo šešiose svorio kategorijoje.
Suomijoje - istorinis lietuvių triumfas
2018 01 15
Imtynės
Tradiciniame tarptautiniame graikų romėnų imtynių turnyre Suomijoje J. Petravičius ir M. Knystautas iškovojo auksą, o Lietuvos rinktinė - pirmąją vietą.
Metų tikslas - tapti pasaulio čempionu
2018 01 09
Graplingo imtynės
Tomas Smirnovas graplingo imtynininkų reitinge surinko daugiausiai taškų bei buvo pripažintas geriausiu 2017 metų graplingo kovotoju.
 
Lietuvis puikiai startavo Australijoje
2018 01 16
20-ųjų daugiadienių lenktynių „Santos Tour Down Under“ pirmajame etape Ramūnas Navardauskas pateko tarp dešimties geriausiųjų.
E. Šiškevičiaus sezonas startavo Afrikoje
2018 01 15
Lenktynės
Dviratininkas Evaldas Šiškevičius naująjį sezoną pradėjo savaitę truksiančiose lenktynėse „La Tropicale Amissa Bongo“ Gabone.
R. Navardauskas grįžta
2018 01 12
Dviračiai
Po septynių mėnesių pertraukos dviratininkas R.Navardauskas ir vėl mins pedalus lenktynėse. Naująjį sezoną jis pradės Australijoje.
Iki svajonės liko žingsnis
2018 01 14
Atranka
Lietuvos rinktinė, nors pirmame kėliny ir nukraujavo, šventė pergalę - laimėjimas prieš latvius atvėrė kelią į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą.
Kaimynų akistata bus lemtinga
2018 01 14
Atranka
Ir Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, ir Latvijos rinktinė yra per žingsnį nuo kito pasaulio čempionato atrankos etapo. Kas keliaus į jį, paaiškės šiandien.
Likimas spręsis sekmadienį
2018 01 13
Atranka
Klaipėdoje vykstančiose pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos rankinio rinktinė žengė dar vieną žingsnį kito etapo.
 
"Sūduva" pratęsė pergalių seriją
2018 01 15
Lietuvos čempionatas
Atsinaujinus Lietuvos vyrų tinklinio čempionatui dvi pergales iškovojo be pralaimėjimų vis dar žygiuojanti Marijampolės "Sūduva".
Komandose - permainų virtinė
2018 01 12
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos sugrįžtantis Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas žada būti nemažiau įdomus nei sezono pradžioje.
Į priekį komandą vedė lietuvė
2018 01 11
Moterų tinklinis
Europos tinklinio konfederacijos moterų Iššūkio taurės turnyro atsakomosiose šešioliktfinalio rungtynėse trečiadienį Ostravos TJ klube žibėjo V.Makauskaitė
"Planuoju dalyvauti Dakaro ralyje"
2018 01 16
Dakaras
Benedikto Vanago komandai talkinantis lietuvių kilmės argentinietis Marcelo Rolando tikisi po poros metų išbandyti Dakarą pats.
Ragina laikytis saugos
2018 01 16
Ralis
"Tikras profesionalas niekada nerizikuoja ir jei saugus greitis yra 50 km/val., jis renkasi tokį tempą", - sako „Winter Rally“ direktorius R. Kliunka.
Kartingui žiemos žvarba netrukdo
2018 01 16
Kartingas
Nors termometro stulpelis buvo nukritęs beveik iki 10 laipsnių šalčio, o žvarbus vėjas košė ir per termodrabužius, startavo rekordinis dalyvių skaičius.
 
"Energija" atsirevanšavo už nesėkmes spalį
2018 01 15
Ledo ritulys
Baltarusijos pirmenybių rungtynėse drausmingai besigynusi ir greitai puolusi „Energija“ namuose 6:3 nugalėjo Baltarusijos aštuoniolikmečių rinktinę.
Iki ketvirtfinalio pritrūko vos sekundės
2018 01 15
Slidinėjimas
"Mieste natūralaus sniego nebuvo, organizatoriai jį atsivežė ir suformavoi lygią bei tvirtą trasą", - kalba slidininkas M.Vaičiulis apie varžybas Drezdene.
Traumos praretino čiuožėjų gretas
2018 01 14
Dailusis čiuožimas
„2017-ieji buvo ypač nesėkmingi", - prieš Europos čempionatą sakė olimpinės vilties dar nepraradusi Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė L.Vanagienė
Būtų ką veikti ir Boltui, ir McGregorui
2018 01 16
Multisportas
Multisporto varžybose susilieja kelios ar keliolika sporto šakų nuo bėgimo, orientavimosi iki irklavimo, alpinizmo, šaudymo ir t.t.
Lietuvos šokėjams - auksas ir sidabras
2018 01 15
Sportiniai šokiai
WDSF reitingo varžybose Ispanijoje Lietuvos šokėjai tapo nugalėtojais ir prizininkais.
Laisvės gynėjų dieną paminėjo bėgdami
2018 01 13
Bėgimas
Minint Laisvės gynėjų dieną, Druskininkuose jau šeštąjį kartą organizuotas tradicinis bėgimas aplink Druskonio ežerą.
 
Lietuvos olimpiniame fonde – permainos
2018 01 16
Permainos
Lietuvos olimpinio fondo valdyba ir jo direktorius Vitalijus Vasiliauskas šalių susitarimu nutraukė sutartį. Fondo laukia ir daugiau permainų.
"LSU nuomonę ignoravo"
2018 01 15
Kuluaruose
LSU Tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas abejoja, ar Seimas, nusprendęs LSU sujungti su LSMU nepažeidė Mokslo ir studijų įstatymo.
Pinigų dalybose aistros nerimsta
2018 01 15
Pinigai
KKSD vadovas E. Urbanavičius įsitikinęs, kad nors ir skausmingos, permainos buvo būtinos, LTOK pozicija - kitokia.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas