Ieva Dumbauskaitė 2017 m. rugsėjo 1 d. 09:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Komandos tikslas – pasaulio rekordas

Andriaus Gudžiaus kineziterapeutas Saulius Paliūnis – apie pasaulio čempiono kasdienybės virtuvę, valstybės požiūrį į sportą, komandos svarbą ir tikslus.

S.Paliūnis.
pliadisfoto.com nuotr.
S.Paliūnis.
   
Kai visos kameros ir fotoaparatų blykstės nukrypsta į naujai iškeptą čempioną, daugybė dalykų lieka šešėlyje. Kai kalbama apie indvidualų sportą, dažniausiai pamirštama, jog už čempiono nugaros dar stovi komanda. Pasaulio disko metimo čempionas Andrius Gudžius taip pat turi savo komandą, be kurios nebūtų turėjęs šansų atsidurti ten, kur yra dabar.
 
26-erių atletas vasarą nudžiugino visus Lietuvos sporto entuziastus, kai Londone vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate disko metimo rungtyje iškovojo aukso medalį. Daugiau nei pusę pasiruošimo laiko praleidęs įvairiose stovyklose užsienyje, A. Gudžius pagaliau skynė savo sunkaus darbo vaisius. Tačiau taip pat sunkiai plušo ir jo komanda – treneris Vaclavas Kidykas ir kineziterapeutas Saulius Paliūnis, lydėjęs jį ir į visas pasirengimo stovyklas užsienyje. 

Šiandien, rugsėjo 1-osios vaare, A.Gudžius turi galimybę papildyti savo kolekciją dar vienu trofėjumi – Briuselyje jis kovos Deimantinės lygos finalo varžybose.

Su kineziterapeutu S. Paliūniu ir kalbėjomės apie darbą su A. Gudžiumi, komandos svarbą indvidualiame sporte, paviršutinišką valdžios požiūrį į sportininkus ir apskritai apie visą A. Gudžiaus pasirengimo svarbiausiems startams virtuvę, kurioje jis pats sukosi ir stebėjo iš labai arti. 

Kaip dažnai tenka dirbti su A. Gudžiumi? Ir koks pagrindinis to darbo tikslas?
Tai labai priklauso nuo treniruočių kiekio ir krūvio. Andriaus jau toks organizmas, kad beveik po kiekvienos treniruotės jam reikalingas masažas. Tuo metu, kai A. Gudžius ruošiasi sezonui, treniruočių būna apie 10-12 per savaitę, o prieš pat varžybas krūvis stipriai mažinamas, lieka tik nušlifuoti esmines detales. Juokas juokais, bet kartu su A. Gudžiumi praleidžiame daugiau laiko, nei su antrosiomis pusėmis.

Kaip iš vidaus atrodo A. Gudžiaus diena?
Pasaulio čempiono diena labai paprasta. Pusryčiai, kelios akimirkos su šeima, tuomet lekia į stadioną pamėtyti diską. Jei oras geras, po treniruotės visuomet stengiaisi atsigaivinti kokiame nors vandens telkinyje, o tada jau pietauja. Po to – trumpas poilsis arba masažas, o vėliau – antra treniruotė štanginėje, vakarienė, masažas ir miegas. Vienintelis laisvas laikas – trečiadienio, šeštadienio ir sekmadienio popietės, kai sportuoja tik vienąsyk. Tokia milžiniška yra pasaulio čempionato medalio kaina.

Su kokiais iššūkiais kasdien tenka susidurti tokio lygio atletui?
Jis kiekvieną dieną po kelis kartus įveikia didžiausią iššūkį pasaulyje, jis nugali pats save. Sporto šakos specifika tokia, jog kiekvienam metimui, kiekvienam štangos pakėlimui būtina maksimali koncentracija, užsivedimas. Man labai gražu stebėti visą šį procesą iš šono: kaip rėkia, pyksta, nuolatos spaudžia save. Tai ne komandinis sportas, už draugo nugaros čia nepasislėpsi, todėl visiškai nesvarbu, kaip šiandien jautiesi, tiesiog negali sau leisti prabangos patingėti. Iš jo vidaus kyla milžiniška motyvacija, o žmogus, nugalėjęs save, yra nenugalimas. Ir beje, ar pastebėjote, jog Andrius beveik niekada nesiskundžia? Į olimpiadą atvažiavo tik ką ištrauktas iš gipso, ir apskritai jis skaudulių turi tiek, jog užtektų keliems žmonėms. Tačiau jis nesiskundžia, tyliai dirba ir siekia savo tikslų. Tokius žmones aš laikau tikraisiais Lietuvos patriotais ir labai tikiuosi, jog valdžioje esantys žmonės galų gale tai pradės vertinti.

Manote, jog Lietuvos valdžia pakankamai nesirūpina aukšto meistriškumo sportininkais?
Kurčiųjų rinktinę prezidentė atvyko pasveikinti, o A. Gudžiaus – ne. Premiją jis taip pat gaus mažesnę. Tačiau jis ir tuo nesiskundžia, pikta tik man. Todėl, kad yra lietuvis, jo premija siekia 23 tūkst. eurų, o tuo tarpu atstovaudamas Turkijai gautų kelioliką kartų didesnę. Manau, jog tai neteisinga, valdžios atstovai būtinai turėtų atkreipti į tai dėmesį.


Tačiau įspūdžiai iš pasaulio čempionato turbūt patys geriausi. Kaip manote, kas buvo svarbiausias raktas į sėkmę?
Svarbiausias raktas į sėkmę yra gera ir tvirta komanda. Ir tai ne tik Andrius, jo treneris ir aš. Tai ir jo žmona Dovilė, kuri labai juo rūpinasi, taip pat ir visa šeima bei artimi draugai, kurie jį nuolat palaiko. Komandos sudedamoji dalis taip pat yra ir Lietuvos žmonės, kurie stebi varžybas, seka rezultatus, „serga“ už Andrių. Mes esame nepaprastai jiems už tai dėkingi. Vardan tokio palaikymo verta stengtis, kovoti, atiduoti visą save, nes tokio palaikymo, kokį gali sukurti lietuviai, niekur kitur pasaulyje nerasi.

Ką A. Gudžius jums sakė po laimėto aukso medalio?
Andrius, kaip ir visa komanda, yra maksimalistas. Turi nepaprastus aukštus standartus pats sau. Pasaulio čempionate jis turėjo visas galimybes nušauti du zuikius – laimėti ir dar pagerinti pasaulio čempionato rekordą.  Tačiau šįsyk viskas susiklostė taip, jog turime vieną – pasaulio čempionato auksą. Kiti atletai po tokių metimų, kaip Andriaus, laksto kaip išprotėję, o jo veide net transliacijos metu matėsi pyktis dėl to, jog nepavyko visko išpildyti 100 proc. O po visų sveikinimų jis priėjo prie manęs ir, kaip visada, nedaugiažodžiavo, paprastai ir nuoširdžiai pasakė „ačiū“. 

Kokie tolimesni jūsų komandos tikslai?
Su vienu iš pagrindinių savo tikslų Andrius bei jo treneris mane ir prisiviliojo į komandą. Tas tikslas – pagerinti pasaulio rekordą. Olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai yra mano kasdienybė, bet prie pasaulio rekordo dar nesu prisilietęs. Va taip ir įtraukė mane. Žinoma, darbo labai daug, dar daugiau papildomų sąlygu turi sukristi, tokių kaip tinkamas sektorius, palankus priešinis vėjas iš dešinės, Andriaus savijauta ir geras technikos išpildymas. Bet mes esam pasiruošę pereiti ugnį ir vandenį, kad pasiektume garbingiausios sporto šakos rungties rekordą. Andrius yra labai kuklus, jis niekada nepaprašys, todėl tai padarysiu aš: jei jau Lietuvos valdžiai nerūpi tokie dalykai, tai bent mes, sporto entuziastai, išspauskim maksimalų palaikymą jam. Taip, kaip Andrius kiekvieną treniruotę spaudžia save.

Kuo kineziterapija apskritai labiausiai padeda profesionaliems sportininkams?
Kineziterapija sporte šiek tiek išlenda iš savo apibrėžimo ribų, tai ne tik gydymas. Tai daugiau traumų prevencija, atsistatymas po fizinių kruvių, raumenyno subalansavimas. Be kineziterapijos profesonalus sportas šiais laikais sunkiai įmanomas, tai tarsi legalus dopingas. O norintys gauti tokią priežiūrą, kaip olimpiečiai, galės jau šį rudenį užsukti į naująjį klubą sporto ir terapijos klubą „Alfa steps“. Smagu tai, jog šį klubą, kaip padėką už puikius sezonus, mums padėjo statyti elitiniai Lietuvos sportininkai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionės pratęsė pergalių seriją
2017 09 23
Moterų krepšinis
Marijampolės „Sūduva“ kontrolinėse rungtynėse 67:58 (16:11, 9:21, 21:16, 21:10) antrą kartą per tris dienas įveikė Kauno „Aistes-LSU“.
D.Adomaičio marškinėliai pakilo į palubę
2017 09 22
Įvertinimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis sulaukė ypatingo pagerbimo savo gimtinėje Šakiuose.
„Rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai“
2017 09 22
Konferencija
Dainius Adomaitis: apie interneto komentatorius, savo ateitį rinktinėje, FIBA ir Eurolygos karą, nacionalinės ekipos sudėtį, psichologą, Alexą Fergusoną.
 
Konkurentai finale palaikys „Žalgirį“
2017 09 22
Žvilgsnis
„Trakų“ futbolininkas Arūnas Klimavičius: „Išskyrus „Stumbrą“, finale visi palaikys „Žalgirį“.
„Stumbras“ tikisi kibti į atlapus „Žalgiriui“
2017 09 22
Taurė
Kauniečiams tai bus pirmasis LFF taurės finalas klubo istorijoje, o žalgiriečiai bandys iškovoti titulą jau septintą kartą iš eilės (VIDEO).
Nepamirštamas šėlsmas su fanais greitkelyje
2017 09 22
LFF taurė
„Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas – pakeliui dar vieno rekordinio triumfo LFF taurės turnyre.
Skaudi netektis: mirė B.Viluckis
2017 09 19
Netektis
Skaudi žinia sporto bendruomenei – mirė geriausias visų laikų Lietuvos kūjo metikas Benjaminas Viluckis.
Ministras liko toli už nugaros
2017 09 16
Bėgimas
Grupės ŽAS dainininkas Linas Zareckas-Choras ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga varžėsi bėgimo trasoje.
V.Kidykas: „Andrius viską daro maksimaliai“
2017 09 13
Treneris
Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas - apie išskirtines auklėtinio savybes, dopingą, premijas, poeziją, laisvalaikį, traumos indėlį į sėkmę.
 
Meistriškumo skirtumas – akivaizdus
2017 09 22
Turnyras
Geriausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui nepavyko pateikti staigmenos akistatoje su 29-ąja pasaulio rakete Fabio Fogniniu.
R.Berankiui – netikėta dovana
2017 09 21
Situacija
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis be kovos pateko į ATP turnyro Sankt peterburge ketvirtfinalį – susirgo jo varžovas Philippas Kohlschreiberis.
R.Berankis rado kelią iš nesėkmių ruožo
2017 09 19
Svetur
Ričardas Berankis nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją ir pateko į Sankt Peterburge vykstančio ATP 250 serijos turnyro antrą ratą.
Lietuvos kovotojai šturmuos Londoną
2017 09 22
Karatė
Savaitgalį Londone vyks jau 41-asis prestižinis Didžiosios Britanijos kiokušin karatė atvirasis čempionatas, kuriame dalyvaus gausus būrys lietuvių.
Ringe labiausiai padeda kantrybė
2017 09 20
Boksas
Į profesionalų ringą žengęs boksininkas Tadas Tamašauskas – apie naujus iššūkius, jaudulį ir įtampą prieš kovas, svorio metimą, trenerio darbą.
Klaipėdoje spindės imtynių žvaigždės
2017 09 20
Imtynės
Trečiadienį Klaipėdoje startuoja 32-asis pasaulio kariškių imtynių čempionatas. Varžybose dėl apdovanojimų grumsis atletai iš 22 valstybių.
 
Dėl vaikų automobilį išmainė į dviratį
2017 09 23
Dviračiai
Vienas garsiausių šalies automobilių sporto atstovų Deividas Jocius šį savaitgalį dalyvauja labdaringame dviračių maratone.
Dviratininkai turi naują vadą
2017 09 21
Rinkimai
Naujuoju Tarptautinės dviračių sporto sąjungos prezidentu išrinktas prancūzas Davidas Lappartient'as. Tarp rinkėjų buvo ir Lietuvos atstovas.
Norvegijoje – solidus lietuvio pasirodymas
2017 09 20
Pasaulio čempionatas
Norvegijoje vykstančiame dviračių sporto pasaulio čempionate Ignatas Konovalovas užėmė 20-ąją vietą pavienio starto lenktynėse.
Rankininkai pradeda Lietuvos čempionatą
2017 09 20
Lietuvos čempionatas
Prie šalies rankinio lygos starto linijos išsirikiavo 8 praėjusį sezoną žaidusios ekipos ir I lygos čempionė Kauno KTU. Lygą paliko Panevėžio klubas.
Supertaurė - kaunietėms ir klaipėdiečiams
2017 09 16
Supertaurė
Šiandien Garliavoje vyko LRF Supertaurės finalai, kuriuose susitiko moterų Kauno ir Garliavos bei vyrų Klaipėdos ir Vilniaus ekipos.
Rankinio teisėjai išsirinko vadovybę
2017 09 15
Teisėjai
Prieš sezono pradžią rankinio teisėjai ne tik tikrino savo teorijos žinias, fizinį pasirengimą, bet ir rinko Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos vadovus.
 
Naujame sezone – intriguojančios naujovės
2017 09 15
Žvilgsnis
Netrukus prasidėsiančiame naujajame salės tinklinio sezone nebeliks išimčių favoritams, ambicingus planus puoselėja ir naujokai.
Baltijos lygoje žais Raseinių klubas
2017 09 14
Baltijos lyga
Finansinių bėdų ištiktas Vilniaus "Flamingo Volley" klubas savo vietą Baltijos lygoje užleis Raseinių "Norvelitos" ekipai.
Vaikinai nusileido tik ketvirtfinalyje
2017 09 09
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio tinklininkai P. Stankevičius ir A. Mazūras Italijoje vykstančiame Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate užėmė penktąją vietą.
Kartingo lenktynės – Kauno gatvėse
2017 09 20
Kartingas
Spalio 1-ą dieną Kauno centre žiūrovai galės stebėti dar neregėtą greičio ir motorų fiestą – sportinių kartingų lenktynes miesto gatvėmis.
Pasaulio čempionate – du Lietuvos talentai
2017 09 19
Kartingas
Artėjantį savaitgalį Didžiojoje Britanijoje vyksiančiose CIK-FIA Pasaulio kartingo čempionato lenktynėse kovos Kasparas Vašelis ir Gustas Grinbergas.
Lietuvos lenktynininkas – antras Europoje
2017 09 18
Auto
Lietuva turi naują autosporto žvaigždę - Rokas Baciuška sužibo Rygoje vykusiame Europos ralio kroso čempionato etape.
 
Komanda prisistatė su muzika
2017 09 19
Ledo ritulys
„Kaunas Hockey“ į pirmąjį susitikimą subūrė esamus ir būsimus ledo ritulio mėgėjus.
Čempionams – svarus pastiprinimas
2017 09 19
Ledo ritulys
Įtemptą sezoną pradėjusios Elektrėnų „Energijos“ komandos gretose – „Juodupei“ atstovavę Artūras Katulis ir Mauras Baltrukonis.
Vėl kovos dviejuose frontuose
2017 09 18
Sprendimas
Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulio klubas nusprendė dalyvauti 2017-2018 m. Lietuvos ledo ritulio čempionate.
Apie dukros gimimą sužinojo už Atlanto
2017 09 22
Irklavimas
Pasaulio irklavimo čempionato JAV išvakarės: treneris M.Masilionis atskleidžia, kad atletai pasiilgę varžybų, bet kai kuriems reikia medikų pagalbos.
Turnyrą paženklins du jubiliejai
2017 09 22
Regbis
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione - jubiliejinis tarptautinis regbio turnyras ir intriguojantis "Top" lygos mūšis.
Lietuvos rinktinė – vėl stipriausia Europoje
2017 09 22
Golbolas
Naujo trenerio veadama Rio de Žaneiro parolimpiados čempionė Lietuvos golbolo rinktinė triumfavo ir Europos pirmenybėse.
 
Vilniuje – tarptautinis forumas
2017 09 20
Forumas
Spalio 10-11 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis forumas „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“. Jame lankysis ir IOC prezidentas Thomas Bachas.
KKSD kaltina LTOK melu
2017 09 19
Situacija
Nesutarimai tarp svarbiausių Lietuvos sporto organizacijų tęsiasi. Šįsyk KKSD išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad LTOK žaidžia be taisyklių.
KKSD taps Švietimo ministerijos dalimi
2017 09 15
KKSD
Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto departamentas prie Vyriausybės (KKSD) pereina Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM).
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas