Ieva Dumbauskaitė 2017 m. rugsėjo 1 d. 09:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Komandos tikslas – pasaulio rekordas

Andriaus Gudžiaus kineziterapeutas Saulius Paliūnis – apie pasaulio čempiono kasdienybės virtuvę, valstybės požiūrį į sportą, komandos svarbą ir tikslus.

S.Paliūnis.
pliadisfoto.com nuotr.
S.Paliūnis.
   
Kai visos kameros ir fotoaparatų blykstės nukrypsta į naujai iškeptą čempioną, daugybė dalykų lieka šešėlyje. Kai kalbama apie indvidualų sportą, dažniausiai pamirštama, jog už čempiono nugaros dar stovi komanda. Pasaulio disko metimo čempionas Andrius Gudžius taip pat turi savo komandą, be kurios nebūtų turėjęs šansų atsidurti ten, kur yra dabar.
 
26-erių atletas vasarą nudžiugino visus Lietuvos sporto entuziastus, kai Londone vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate disko metimo rungtyje iškovojo aukso medalį. Daugiau nei pusę pasiruošimo laiko praleidęs įvairiose stovyklose užsienyje, A. Gudžius pagaliau skynė savo sunkaus darbo vaisius. Tačiau taip pat sunkiai plušo ir jo komanda – treneris Vaclavas Kidykas ir kineziterapeutas Saulius Paliūnis, lydėjęs jį ir į visas pasirengimo stovyklas užsienyje. 

Šiandien, rugsėjo 1-osios vaare, A.Gudžius turi galimybę papildyti savo kolekciją dar vienu trofėjumi – Briuselyje jis kovos Deimantinės lygos finalo varžybose.

Su kineziterapeutu S. Paliūniu ir kalbėjomės apie darbą su A. Gudžiumi, komandos svarbą indvidualiame sporte, paviršutinišką valdžios požiūrį į sportininkus ir apskritai apie visą A. Gudžiaus pasirengimo svarbiausiems startams virtuvę, kurioje jis pats sukosi ir stebėjo iš labai arti. 

Kaip dažnai tenka dirbti su A. Gudžiumi? Ir koks pagrindinis to darbo tikslas?
Tai labai priklauso nuo treniruočių kiekio ir krūvio. Andriaus jau toks organizmas, kad beveik po kiekvienos treniruotės jam reikalingas masažas. Tuo metu, kai A. Gudžius ruošiasi sezonui, treniruočių būna apie 10-12 per savaitę, o prieš pat varžybas krūvis stipriai mažinamas, lieka tik nušlifuoti esmines detales. Juokas juokais, bet kartu su A. Gudžiumi praleidžiame daugiau laiko, nei su antrosiomis pusėmis.

Kaip iš vidaus atrodo A. Gudžiaus diena?
Pasaulio čempiono diena labai paprasta. Pusryčiai, kelios akimirkos su šeima, tuomet lekia į stadioną pamėtyti diską. Jei oras geras, po treniruotės visuomet stengiaisi atsigaivinti kokiame nors vandens telkinyje, o tada jau pietauja. Po to – trumpas poilsis arba masažas, o vėliau – antra treniruotė štanginėje, vakarienė, masažas ir miegas. Vienintelis laisvas laikas – trečiadienio, šeštadienio ir sekmadienio popietės, kai sportuoja tik vienąsyk. Tokia milžiniška yra pasaulio čempionato medalio kaina.

Su kokiais iššūkiais kasdien tenka susidurti tokio lygio atletui?
Jis kiekvieną dieną po kelis kartus įveikia didžiausią iššūkį pasaulyje, jis nugali pats save. Sporto šakos specifika tokia, jog kiekvienam metimui, kiekvienam štangos pakėlimui būtina maksimali koncentracija, užsivedimas. Man labai gražu stebėti visą šį procesą iš šono: kaip rėkia, pyksta, nuolatos spaudžia save. Tai ne komandinis sportas, už draugo nugaros čia nepasislėpsi, todėl visiškai nesvarbu, kaip šiandien jautiesi, tiesiog negali sau leisti prabangos patingėti. Iš jo vidaus kyla milžiniška motyvacija, o žmogus, nugalėjęs save, yra nenugalimas. Ir beje, ar pastebėjote, jog Andrius beveik niekada nesiskundžia? Į olimpiadą atvažiavo tik ką ištrauktas iš gipso, ir apskritai jis skaudulių turi tiek, jog užtektų keliems žmonėms. Tačiau jis nesiskundžia, tyliai dirba ir siekia savo tikslų. Tokius žmones aš laikau tikraisiais Lietuvos patriotais ir labai tikiuosi, jog valdžioje esantys žmonės galų gale tai pradės vertinti.

Manote, jog Lietuvos valdžia pakankamai nesirūpina aukšto meistriškumo sportininkais?
Kurčiųjų rinktinę prezidentė atvyko pasveikinti, o A. Gudžiaus – ne. Premiją jis taip pat gaus mažesnę. Tačiau jis ir tuo nesiskundžia, pikta tik man. Todėl, kad yra lietuvis, jo premija siekia 23 tūkst. eurų, o tuo tarpu atstovaudamas Turkijai gautų kelioliką kartų didesnę. Manau, jog tai neteisinga, valdžios atstovai būtinai turėtų atkreipti į tai dėmesį.


Tačiau įspūdžiai iš pasaulio čempionato turbūt patys geriausi. Kaip manote, kas buvo svarbiausias raktas į sėkmę?
Svarbiausias raktas į sėkmę yra gera ir tvirta komanda. Ir tai ne tik Andrius, jo treneris ir aš. Tai ir jo žmona Dovilė, kuri labai juo rūpinasi, taip pat ir visa šeima bei artimi draugai, kurie jį nuolat palaiko. Komandos sudedamoji dalis taip pat yra ir Lietuvos žmonės, kurie stebi varžybas, seka rezultatus, „serga“ už Andrių. Mes esame nepaprastai jiems už tai dėkingi. Vardan tokio palaikymo verta stengtis, kovoti, atiduoti visą save, nes tokio palaikymo, kokį gali sukurti lietuviai, niekur kitur pasaulyje nerasi.

Ką A. Gudžius jums sakė po laimėto aukso medalio?
Andrius, kaip ir visa komanda, yra maksimalistas. Turi nepaprastus aukštus standartus pats sau. Pasaulio čempionate jis turėjo visas galimybes nušauti du zuikius – laimėti ir dar pagerinti pasaulio čempionato rekordą.  Tačiau šįsyk viskas susiklostė taip, jog turime vieną – pasaulio čempionato auksą. Kiti atletai po tokių metimų, kaip Andriaus, laksto kaip išprotėję, o jo veide net transliacijos metu matėsi pyktis dėl to, jog nepavyko visko išpildyti 100 proc. O po visų sveikinimų jis priėjo prie manęs ir, kaip visada, nedaugiažodžiavo, paprastai ir nuoširdžiai pasakė „ačiū“. 

Kokie tolimesni jūsų komandos tikslai?
Su vienu iš pagrindinių savo tikslų Andrius bei jo treneris mane ir prisiviliojo į komandą. Tas tikslas – pagerinti pasaulio rekordą. Olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai yra mano kasdienybė, bet prie pasaulio rekordo dar nesu prisilietęs. Va taip ir įtraukė mane. Žinoma, darbo labai daug, dar daugiau papildomų sąlygu turi sukristi, tokių kaip tinkamas sektorius, palankus priešinis vėjas iš dešinės, Andriaus savijauta ir geras technikos išpildymas. Bet mes esam pasiruošę pereiti ugnį ir vandenį, kad pasiektume garbingiausios sporto šakos rungties rekordą. Andrius yra labai kuklus, jis niekada nepaprašys, todėl tai padarysiu aš: jei jau Lietuvos valdžiai nerūpi tokie dalykai, tai bent mes, sporto entuziastai, išspauskim maksimalų palaikymą jam. Taip, kaip Andrius kiekvieną treniruotę spaudžia save.

Kuo kineziterapija apskritai labiausiai padeda profesionaliems sportininkams?
Kineziterapija sporte šiek tiek išlenda iš savo apibrėžimo ribų, tai ne tik gydymas. Tai daugiau traumų prevencija, atsistatymas po fizinių kruvių, raumenyno subalansavimas. Be kineziterapijos profesonalus sportas šiais laikais sunkiai įmanomas, tai tarsi legalus dopingas. O norintys gauti tokią priežiūrą, kaip olimpiečiai, galės jau šį rudenį užsukti į naująjį klubą sporto ir terapijos klubą „Alfa steps“. Smagu tai, jog šį klubą, kaip padėką už puikius sezonus, mums padėjo statyti elitiniai Lietuvos sportininkai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Skuodo šventėje dalyvavo "Kibirktštis"
2018 03 19
Moterų krepšinis
„Padovanojau kamuolį su žaidėjų parašais ir linkėjimu, kad mieste atsirastų mergaičių, kurios lankytų krepšinį", - sakė „Kibirkšties“ vadovas D. Virbickas.
Ant pakylos lipo dvi Lietuvos komandos
2018 03 19
Tinklinis
Finalą Baltijos moterų tinklinio čempionate pasiekusios Alytaus "Prekybos-Paramos" komandos treneris K. Pačėsas tikisi revanšo kitais metais.
Savaitės žaidėjas - "Neptūno" puolėjas
2018 03 19
LKL
Vienas Klaipėdos "Neptūno" lyderių, puolėjas Edgaras Želionis pripažintas naudingiausiu 23-čios „Betsafe–LKL“ savaitės krepšininku.
 
"Trakai" paliko Palangą be pergalių
2018 03 18
A lyga
Per pirmas 15 rungtynių minučių krito net trys įvarčiai, o "Trakai" iškovojo antrąją sezono pergalę patiesdami "Palangą".
"Kauno Žalgiris" pratęsė pergalių seriją
2018 03 17
A lyga
Sugrįžimas namo jonaviečiams nebuvo sėkmingas – jie savo aikštėje 0:1 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“.
Močiutės gainiojo futbolo kamuolį
2018 03 17
Senjorai
Populiarėjantis močiučių futbolas vis labiau dominuoja įvairiuose futbolo renginiuose, o atskiras močiučių futbolo turnyras surengtas Vilkaviškio rajone.
"Bėgimas visada buvo mano kraujyje"
2018 03 16
Bėgimas
Bėgikė Eva Misiūnaitė papasakojo, kodėl pasirinko būtent bėgimą, kam jai treniruotėje reikalinga ietis ir atskleis, ar bėgikams baisus pistoleto šūvis?
V.Aleknos sūnūs apsisprendė: mėtys diską
2018 03 14
Žvilgsnis
Olimpinio čempiono sūnūs Martynas ir Mykolas šį sezoną jau abu mėtys diską, tėvų pėdomis žengia ir Aleknų duktė Gabrielė.
Talentai tikrinosi jėgas su bendraamžiais
2018 03 12
Taurė
Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Vilniaus miesto sporto centro taurė 2018“ dalyvavo 230 atletų iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos.
 
Vilnius taps teniso trenerių sostine
2018 03 19
Konferencija
Savaitgalį SEB arenoje vyks kasmetinė Baltijos šalių trenerių konferencija – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas.
R. Berankis pralaimėjo galingam prancūzui
2018 03 14
Tenisas
Ričardas Berankis neįveikė pirmojo „Challenger“ serijos turnyro Irvinge, JAV, rato, 2:6, 2:6 pralaimėdamas Gillesui Simonui.
Greitis ir azartas, raketė ir kamuoliukas
2018 03 14
Treniruotės
Tenisas, skvošas ir badmintonas - trys lyg ir panašios, bet iš esmės skirtingos sporto šakos vilioja bet kokio amžiaus sporto mėgėjus.
Turnyras liko be pinigų
2018 03 15
Pinigai
Dėl KKSRF sprendimo neskirti pinigų Dano Pozniako bokso turnyrui teko mažinti dalyvių skaičių ir atšaukti finalus vienoje iš didžiausių arenų sostinėje.
Jaunieji kovotojai stebino nokdaunais
2018 03 14
Kiokušin karatė
2018 metų Lietuvos kiokušin karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate favoritai įrodė, kad neatsitiktinai iš jų yra daug tikimasi.
Prieš kovą dirba su psichologais
2018 03 14
Bušido
Sergejus Maslobojevas prieš kovą su brutaliais nokautais pagarsėjusiu marokiečiu Noureddine‘u Ajnaou laiką skiria poilsiui ir darbui su psichologija.
 
Jaunasis lietuvis treniruojasi su pasaulio elitu
2018 03 16
BMX dviračiai
„Vienas malonumas ir džiaugsmas treniruotis su geriausiais pasaulio BMX sportininkais, būti treniruojamam pasaulio čempiono, – sakė L. Karalius.
Šimtmečio proga mins šimtą kilometrų
2018 03 16
Lenktynės
Geriausi Lietuvoje lenktyniaujantys dviratininkai ir dviračių sporto mėgėjai sezoną atidarys šimtmečiui paminėti skirtose dviratininkų lenktynėse.
Perrinkta Europos dviratininkų valdžia
2018 03 12
Vadovai
Europos dviračių sporto sąjungos prezidentu išrinktas šveicaras R. Cattaneo, o už jį balsavo ir LDSF vadovas R. Bakutis.
Federacija bendradarbiaus su lažybų bendrove
2018 03 16
Parama
Lietuvos rankinio federacija turi naujus partnerius - jais tapo lažybų bendrovė cbet.lt.
Prieš turkes trokšta tik pergalių
2018 03 13
Rinktinė
Vyriausiasis Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Bo Miltonas Andersenas jau paskelbė merginas, kurios kviečiamos šioms atrankos rungtynėms.
Rankinio lygoje - Vilniaus klubų nesėkmės
2018 03 08
Lietuvos čempionatas
Kauno „KTU“ ekipa namuose 31:25 įveikusi HC „Vilnių“ užsitikrino 5-ąją vietą reguliariajame sezone, o Klaipėdos „Dragūnas“ 31:27 įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Finale - Alytaus komandos nesėkmė
2018 03 18
Baltijos lyga
Pirmą kartą Baltijos moterų tinklinio čempionato istorijoje medalius iškovojo dvi Lietuvos komandos - Alytaus "Prekyba-Parama" ir Kauno "Kaunas-ASU".
NSTL pirmenybėse - lemiamų kovų metas
2018 03 14
Studentų sportas
Jau trečiadienį startuoja Nacionalinės studentų tinklinio lygos atkrintamosios varžybos, kaip visuomet žadančios įdomias ir atkaklias studentų kovas.
Lietuvis tapo rezultatyviausiu Švedijoje
2018 03 14
Tinklinis
Tomas Vilimas Švedijos tinklinio čempionate tapo rezultatyviausiu žaidėju, o kiti lietuviai, žaidžiantys užsienyje, rungtyniavo puikiai.
Lietuvišką sėkmę išsinuomojo užsieniečiai
2018 03 15
Rali-krosas
Lenktyninkas Kasparas Navickas Europos ralio kroso čempionate dažniau pasirodys ne kaip lenktynininkas, bet kaip kitų lenktynininkų patarėjas.
Sugrįžęs sieks pagerinti savo paties rekordą
2018 03 14
Moto
Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekordininkas, vienas greičiausių Lietuvos motociklininkų Šarūnas Pladas grįžta į galingiausią klasę šalies čempionate.
Tiesia laiptus į profesionalų sportą
2018 03 13
Auto
Vasaros lenktynių sezoną šiemet pradės „Ring Challenge“, kuris į Kačerginės Nemuno žiedo trasą lenktyniauti kvies pradedančiuosius sportininkus.
 
Lietuvis įsivėlė į muštynes
2018 03 19
Ledo ritulys
25-erių metų Lietuvos ledo ritulio rinktinės nario P. Rulevičiaus Misisipės „Riverkings“ ekipa patyrė du pralaimėjimus SPHL.
Prisiminkime: geriausias lietuvių pasirodymas
2018 03 18
Ledo ritulys
Kviečiame prisiminti 2006 metų pasaulio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinė buvo per žingsnį nuo elitinio pasaulio ledo ritulio čempionato diviziono.
Planų daug, pinigų mažai
2018 03 18
Žvilgsnis
LNSA prezidentas Algirdas Raslanas – apie konkurenciją, slidinėjimo židinius, paramą treneriams, pinigus, kalnų slidinėjimo centro Italijoje kūrimą.
Pagaliau sulaukė palankaus oro
2018 03 19
Jachtos
Lietuvos ledo jachtų taurės varžybose prie starto linijos išsirikiavo virš 40 dalyvių.
V. Ažukaitė pasirodė fantastiškai
2018 03 19
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotoja V. Ažukaitė ir Suomijos grįžta su dviem bronzos medaliais.
Vieniems stigo pačiūžų, kitiems - dyglių
2018 03 19
Ekstremalu
Didžiulėje čiuožykloje, kuri turėjo būti durpinga klampyne, bėgikams teko ne tik bėgti, bet ir čiuožti, dviratininkai, slidinėjo ir griuvinėjo.
 
Į priekį – su naujomis idėjomis
2018 03 18
Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos sporto meistrų asociacijos “Penki žiedai” ataskaitos ir rinkimų konferencija.
Lietuva neteko legendinio teisėjo
2018 03 17
Netektis
Anapilin iškeliavo legendinis Lietuvis regbio teisėjas Alfonsas Grumbinas.
Dėl medalių kovoja ir darželinukai
2018 03 17
Vaikų sportas
Visoje šalyje vyksta Lietuvos mažųjų žaidynės, kurių pirmajame etape dalyvauja 227 darželiai – apie trečdalis visų ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas