Henrikas Pesliakas 2010 m. kovo 3 d. 23:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kelias į Dohą. Antra stotelė – Austra Skujytė

Toliau pristatome šalies lengvosios atletikos rinktinės, kuri kovo 12-14 dienomis dalyvaus Katare vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionate, narius

Iki susitikimo Dohoje...
Alfredo Pliadžio nuotr.
Iki susitikimo Dohoje...
   

Toliau pristatinėjame Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės, kuri kovo 12-14 dienomis dalyvaus Katare vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionate narius. Mūsų šaliai atstovaus šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, rutulio stūmikė Austra Skujytė, sprinterė Lina Grinčikaitė bei vidutinių nuotolių bėgikai Eglė Balčiūnaitė bei Vitalijus Kozlovas. Antroji mūsų viešnia – daugiausiai patyrimo tokio rango varžybose sukaupusi olimpinė vicečempionė Astra Skujytė.

Šis uždarų patalpų pasaulio čempionatas Austrai bus jau trečiasis, tačiau pirmas – kaip rutulio stūmikei (daugiakovėje 2004 metais A.Skujytė Budapešte buvo 3, o 2008 metais Valensijoje – 5). Po Pekino olimpinių žaidynių A.Skujytė nusprendė specializuotis vienoje rungtyje, ir tapo kone pirmąja pasaulio daugiakovininke, pasirinkusia rutulį. Iki šiol besitraukiantys daugiakovininkai daržniausiai rinkdavosi barjerinį bėgimą, šuolį į tolį ar aukštį.

Daugiakovininkai visuomet garsėjo kaip labai draugiški, palaikantys vieni kitus ir tolerantiški sportininkai, tad pokalbį su Austra pradėjome nuo situacijos tarp rutulio stūmikių. „Situacija rutulio stūmimė yra priešinga arba panaši kaip visose atskirose rungtyse. Per pirmą komercinį startą pasveikinau nugalėtojas, o jos į mane pažiūrėjo tokiu rūsčiu žvilgsniu… Iš karto tapo aišku, kad tokio šiltumo, kuris vyravo daugiakovėje, nesulauksiu niekada. Tačiau ledai juda į priekį – jau praėjusio vasaros sezono pabaigoje su keliomis stūmikėmis bendravau gana šiltai, galbūt ateityje tas sąrašas plėsis.”

2009 metų vasaros sezone Austros rezultatai vis gerėjo, o sezoną ji baigė su 17,86 metro rezultatu pasaulio čempionate Berlyne. Kaip tokius rezultatus vertina pati trijų olimpiadų dalyvė? „Sezonas buvo geras, pasiektas asmeninis rekordas, kuris mane labai nudžiugino. Tik va iki 18 metrų truputuką pritrūko – labai noriu ją peržengti. Ruošiantis startui Dohoje su treneriu akcentavome techniką, techniką ir dar kartą techniką – būtent ten slypi daugiausiai neišnaudoto potencialo. Kiekvienoje treniruotėje kasamės vis giliau link šio lobio, tačiau dideliais laimėjimais šioje srityje džiaugsimės dar ne greitai – tai ilgas ir kruopštus procesas. Taip pat nemažai dėmesio skyrėmė greičiui ir fizinei jėgai.”
Šiuo metu tarp rutulio stūmikų greitai populiarėja nauja technika – stumti rutulį sukantis aplink savo ašį. Ar teko tai išbandyti ir pajėgiausiai Lietuvos rutulio stūmikei? „Su šia technika teko tik „pažaisti” vienoje treniruotėje. Tai jaunų sportininkų technika – jei jos imčiausi, viską reikėtų pradėti nuo nulio. O ir senoji man parankesnė atrodo – stumiant rutulį „su šuoliuku”, labiau galiu save kontroliuoti ir kažko išsireikalauti.”Į pasaulio uždarų patalpų čempionatą rinksis kone visos stipriausios pasaulio rutulininkės, su kuriomis Austrai jau teko susidurti pasaulio vasaros čempionate. Tačiau lietuvė teigia per daug kekreipianti į tai dėmesio. „Aš pati jų rezultatų ir pasirodymų neseku, situaciją bendrais bruožais kartais nušviečia treneris (R.Plungė). Aš nenoriu per daug spėlioti, kaip man seksis nustūmus įrankį tiek ar tiek metrų – tokiomis mintimis galima visiškai „užsikasti” ir prarasti koncentraciją. Kam be reikalo vargintis – nuvažiuosiu į čempionatą, išeisiu į sektorių ir matysiu kas dalyvauja, kas kiek šiemet rutulį stūmė.”

„Pagrindinis tikslas Katare – pasiekti man įveikiamą ribą. Stebuklo arba 19 metrų ribos tikėtis tikrai neverta. Labai norėčiau pagerinti savo asmeninį rekordą arba peržengti 18 metrų ribą. O ar ta riba paklus, matysime – juk greičiausiai teturėsiu tik 3 bandymus. Tokia yra reali situacija ir tiek aš, tiek treneris ją realiai priimame.”

Lietuvos rinktinėje A.Skujytė bus labiausiai patyrusi komandos narė (du kartus tokiose varžybose yra startavusi ir Lina Grinčikaitė, kiti atletai bus debiutantai), čempionatas vyks tolimoje Azijoje. Kokių emocijų sukelia šios aplinkybės? „Tai man daugiau padeda nei slegia. Jau gyvenu tokių varžybų rutinoje – žinau ką daryti per pramankštą, žinau kad teks ilgai sėdėti “call room”. Žodžiu, viskas iki skausmo pažįstama. O jei jaunimas klaus manęs patarimų – visada padėsiu. O dėl Azijos – daug skraidžiau po Ameriką, tad ilgos kelionės man nebaisios, patyrimas padeda greičiau aklimatizuotis. Prieš daugiakovę reikėdavo kelių dienų pilnai priprasti, o atskirose rungtyse tai nebūtina. Nors varžybos vyks manieže, šiluma lauke – irgi geras faktorius… ji kaulų nelaužo.”

Keturi iš penkių Lietuvos lengvaatlečių į pasaulio čempionatą vyks be trenerių (su komanda skris tik L.Grinčikaitės treneris E.Norvilas) – ar turės tai įtakos Austros pasirodymui? „Jei lygint, pavyzdžiui šuolius ir rutulį, man trenerio nebuvimas ko gero atsiliepia mažiausiai. Varžytis be trenerio man ne naujiena, dažnai ir pati jaučiu bei matau, kas nepavyko, ką padariau ne taip.”

Paprašyta paprognozuoti rutulio stūmimo rungties garbė pakylą, Austra konkretumu nepasižymi: “nežinau, kas dalyvaus – žinau tik tiek, kad norinčios ten patekti, turės įveikti 20 metrų ribą.”

Matyt nei vienas, kolega ar žurnalistas kalbėdamas su Austra nepamiršta paklausti, ar olimpinė vicečempionė negalvoja apie grįžimą į daugiakovę. „Šioje rungtyje patyriau daug nuostabių akimirkų, tad potraukis jai visada bus. Tačiau kuomet pagalvoju apie treniruotes, apie 800 metrų bėgimą, kuomet bėgdavau “per negaliu”, arba paskutiniuosius daugiakovės metus, kai sveikata nebeleisdavo treniruotis pilnais krūviais, apsiraminu. Ir su džiaugsmu žvelgiu į ateitį, nekantraudama pamatyt, kas manęs laukia metimų sektoriuose.”
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas