Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. lapkričio 8 d. 16:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempionatą primena medalis ir žaizdos

Vilija Sereikaitė namie pamažu atsigauna po Europos dviračių treko čempionato Pruškove (Lenkija) daugiakovės grupinėse lenktynėse patirtų traumų

V.Sereikaitė Pruškove buvo patekusi į medikų rankas.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
V.Sereikaitė Pruškove buvo patekusi į medikų rankas.
   
Europos vicečempionė Vilija Sereikaitė tiktai ankstų pirmadienio rytą su komandos draugėmis sugrįžo į Panevėžį ir iki pietų miegojo. Pamažu traukėsi visas nuovargis ir įtampa, kuri kamavo Pruškove  tris varžybų dienas.
 
„Pradedu atsigauti po griuvimo per omniumo grupines lenktynes. Lenkų gydytojai patarė nebetęsti varžybų ir važiuoti į ligoninę. Tačiau man buvo labai svarbūs reitingo taškai – susikaupiau,  atsikėliau nuo grindinio ir vėl tęsiau varžybas. Dabar labai norisi miegoti. Tačiau jau šiandien po pietų eisiu į bazę ir minsiu dviračio pedalus ant staklių. Po didelio krūvio paprastai visada reikia prasivažinėti“, – sakė V. Sereikaitė.

Pradėkime  nuo linksmesnių dalykų – Lietuvos komandos pelnyto sidabro medalio per 3 km komandines persekiojimo lenktynes.
Tas medalis kažkaip netikėtas. Čempionate dalyvavo 14 labai pajėgių  komandų.  Tai pirmasis mūsų trejeto toks svarus pasirodymas, juo ypatingai džiaugiasi rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius, kuris visada norėjo ir nori suburti gerą komandinių persekiojimo lenktynių komandą.

Su Aušrine Trebaite ir Vaida Pikauskaite pradėjome rungtyniauti praėjusiais metais, turėjome pakankamai startų. Dabar Pruškove mums pagrindinis tikslas buvo kuo geriau pasirodyti ir surinkti kuo daugiau reitingo taškų kovojant dėl teisės dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse.

Prieš stodamos į startą, visada svajojame ir apie medalį, tačiau per komandines lenktynes visada sunku ką nors prognozuoti, nes nežinai, kaip pasirengusios kitos komandos. Per lenktynes gali kas nors ir atsitikti, nepasisekti, komanda „sugriūti“. Visada prieš startą būna didžiulis nerimas ir jaudulys. 

Per Europos čempionatus komandinėse lenktynėse būna mažai startų, vos du (per olimpines žaidynes – trys) Svarbiausia – gerai pasirodyti per kvalifikacines varžybas ir pasiekti gerą rezultatą. Vietos ir suskirsto komandas, kaip jos kovos toliau. Kvalifikacinis važiavimas buvo labai sunkus, lygios komandos. Mūsų laikas buvo antras ir finale susitikome su britėmis, kurioms pralaimėjome. 

A. Jakimavičius po kvalifikacinių varžybų pasakė, kad nėra jokių šansų finale nugalėti brites, dar per maža mūsų dviratininkių patirtis, dalyvaujant šios rungties varžybose. Negi prieš startą buvote susitaikiusios su pralaimėjimu?
Nebuvome, bet, kaip sakoma, prieš vėją nepapūsi. Didžiosios Britanijos dviratininkės už mus visa galva yra stipresnės. Jų dviratininkams dirba didžiulės laboratorijos, sportininkams skiriamas didelis dėmesys, geras finansavimas. Dviračių trekas Didžiojoje Britanijoje yra tiesiog garbinamas. Kodėl britai taip gerai rungtyniauja dviračių treke – rebusas viso pasaulio dviratininkams.  

Mes labai džiaugiamės savo sidabro medaliais bei Lietuvos rekordu, kurį pagerinome 1 sek. Vadinasi, tobulėjame. Dabar jau esu dviejų Lietuvos rekordų autorė – asmeninių ir komandinių persekiojimų lenktynių. Finale jau važiavome dėl savęs, o ne dėl rezultato. Kaip atsitiko, kad per omniumo grupines lenktynes nugriuvai?
Omniumo varžybas. kuriose dalyvavo 18 šalių dviratininkės, pradėjau gana sėkmingai. Lenktynėse iš eigos pasiekiau antrą rezultatą. Antroje rungtyje – grupinėse varžybose jau buvau pelniusi taškų. Likus iki finišo gal 20 ratų, mes kelios bandėme atitrūkti nuo grupės, bet Airijos dviratininkė, leisdamasi žemyn, mane užkliudė ir aš nukritau. 

Prasiskėliau kaktą. Bėgo kraujas, svaigo galva, skaudėjo šoną ir ranką. Neklausiau gydytojų rekomendacijų, kad reikia važiuoti į ligoninę – galvojau tiktai apie tai, kad būtinai reikia baigti varžybas. Vieną ratą praleidau, ir vėl sėdau ant dviračio. Užėmiau 13-ą vietą. Trečioje rungtyje – lenktynėse su iškritimais (varžybos vyko po pusės valandos, dar nebuvau atsigavusi, blogai jaučiausi ir fiziškai, ir psichologiškai)  – buvau dvylikta.

Ketvirtoje rungtyje – 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse, kurios yra mano  pačios mėgstamiausios, užėmiau pirmą vietą. Paskutinėje rungtyje – 500 m distancijoje buvau antra.

Nepaisant nesėkmės, bendroje įskaitoje vis dėlto užėmei septintą vietą. Kaip ją vertini?
Pirmiausiai, džiaugiuosi, kad suradau savyje jėgų baigti lenktynes. Tačiau esu nuliūdusi, kad man labai nesiseka per  grupinių lenktynių rungtis. Jos man lyg užburtos, ašaka gerklėje. Atrodo, stengiuosi, atiduodu viską ir dar daugiau, bet ... Buvo vienas žingsnis iki medalio, bet turėjau tenkintis septintąja vieta.

Užtektų per grupinių lenktynių rungtis patekti į dešimtuką, ir medalis kišenėje. Dukart per pasaulio čempionatus omniume užėmiau šeštąsias vietas, tiesa, tada buvo kita programa, kitos rungtys. Dabar Pruškove buvo tos pačios rungtys, kurios bus ir per Londono olimpines žaidynes.

Tai koks vis dėlto tau tas omniumas?
Siaubingas, ir ne tiktai man. Kažkokia nesąmonė, visos dviratininkės yra pasipiktinusios. Nesinori sėsti ant dviračio ir laukti tų penkių rungčių starto. Moteriai penkios rungtys per dvi dienas – nepaprastai sunku. Tačiau guoskis kiek nori, bet iki Londono olimpinių žaidynių niekas nepasikeis. Gal po jų.

Kokie tavo artimiausi planai?
Pirmiausiai reikia gerai išsimiegoti, nes esu labai pavargusi. Truputį patriukšmauja mano mažoji augintinė Devina, kuri, matyt, yra labai pasiilgusi manęs. Dabar kurį laiką treniruosiuosi namuose, gruodžio mėnesį Australijoje lauks Pasaulio taurės varžybų pirmasis etapas, o po 10 dienų – antrasis etapas Kolumbijoje. 
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas