Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. lapkričio 8 d. 16:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Čempionatą primena medalis ir žaizdos

Vilija Sereikaitė namie pamažu atsigauna po Europos dviračių treko čempionato Pruškove (Lenkija) daugiakovės grupinėse lenktynėse patirtų traumų

V.Sereikaitė Pruškove buvo patekusi į medikų rankas.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
V.Sereikaitė Pruškove buvo patekusi į medikų rankas.
   
Europos vicečempionė Vilija Sereikaitė tiktai ankstų pirmadienio rytą su komandos draugėmis sugrįžo į Panevėžį ir iki pietų miegojo. Pamažu traukėsi visas nuovargis ir įtampa, kuri kamavo Pruškove  tris varžybų dienas.
 
„Pradedu atsigauti po griuvimo per omniumo grupines lenktynes. Lenkų gydytojai patarė nebetęsti varžybų ir važiuoti į ligoninę. Tačiau man buvo labai svarbūs reitingo taškai – susikaupiau,  atsikėliau nuo grindinio ir vėl tęsiau varžybas. Dabar labai norisi miegoti. Tačiau jau šiandien po pietų eisiu į bazę ir minsiu dviračio pedalus ant staklių. Po didelio krūvio paprastai visada reikia prasivažinėti“, – sakė V. Sereikaitė.

Pradėkime  nuo linksmesnių dalykų – Lietuvos komandos pelnyto sidabro medalio per 3 km komandines persekiojimo lenktynes.
Tas medalis kažkaip netikėtas. Čempionate dalyvavo 14 labai pajėgių  komandų.  Tai pirmasis mūsų trejeto toks svarus pasirodymas, juo ypatingai džiaugiasi rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius, kuris visada norėjo ir nori suburti gerą komandinių persekiojimo lenktynių komandą.

Su Aušrine Trebaite ir Vaida Pikauskaite pradėjome rungtyniauti praėjusiais metais, turėjome pakankamai startų. Dabar Pruškove mums pagrindinis tikslas buvo kuo geriau pasirodyti ir surinkti kuo daugiau reitingo taškų kovojant dėl teisės dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse.

Prieš stodamos į startą, visada svajojame ir apie medalį, tačiau per komandines lenktynes visada sunku ką nors prognozuoti, nes nežinai, kaip pasirengusios kitos komandos. Per lenktynes gali kas nors ir atsitikti, nepasisekti, komanda „sugriūti“. Visada prieš startą būna didžiulis nerimas ir jaudulys. 

Per Europos čempionatus komandinėse lenktynėse būna mažai startų, vos du (per olimpines žaidynes – trys) Svarbiausia – gerai pasirodyti per kvalifikacines varžybas ir pasiekti gerą rezultatą. Vietos ir suskirsto komandas, kaip jos kovos toliau. Kvalifikacinis važiavimas buvo labai sunkus, lygios komandos. Mūsų laikas buvo antras ir finale susitikome su britėmis, kurioms pralaimėjome. 

A. Jakimavičius po kvalifikacinių varžybų pasakė, kad nėra jokių šansų finale nugalėti brites, dar per maža mūsų dviratininkių patirtis, dalyvaujant šios rungties varžybose. Negi prieš startą buvote susitaikiusios su pralaimėjimu?
Nebuvome, bet, kaip sakoma, prieš vėją nepapūsi. Didžiosios Britanijos dviratininkės už mus visa galva yra stipresnės. Jų dviratininkams dirba didžiulės laboratorijos, sportininkams skiriamas didelis dėmesys, geras finansavimas. Dviračių trekas Didžiojoje Britanijoje yra tiesiog garbinamas. Kodėl britai taip gerai rungtyniauja dviračių treke – rebusas viso pasaulio dviratininkams.  

Mes labai džiaugiamės savo sidabro medaliais bei Lietuvos rekordu, kurį pagerinome 1 sek. Vadinasi, tobulėjame. Dabar jau esu dviejų Lietuvos rekordų autorė – asmeninių ir komandinių persekiojimų lenktynių. Finale jau važiavome dėl savęs, o ne dėl rezultato. Kaip atsitiko, kad per omniumo grupines lenktynes nugriuvai?
Omniumo varžybas. kuriose dalyvavo 18 šalių dviratininkės, pradėjau gana sėkmingai. Lenktynėse iš eigos pasiekiau antrą rezultatą. Antroje rungtyje – grupinėse varžybose jau buvau pelniusi taškų. Likus iki finišo gal 20 ratų, mes kelios bandėme atitrūkti nuo grupės, bet Airijos dviratininkė, leisdamasi žemyn, mane užkliudė ir aš nukritau. 

Prasiskėliau kaktą. Bėgo kraujas, svaigo galva, skaudėjo šoną ir ranką. Neklausiau gydytojų rekomendacijų, kad reikia važiuoti į ligoninę – galvojau tiktai apie tai, kad būtinai reikia baigti varžybas. Vieną ratą praleidau, ir vėl sėdau ant dviračio. Užėmiau 13-ą vietą. Trečioje rungtyje – lenktynėse su iškritimais (varžybos vyko po pusės valandos, dar nebuvau atsigavusi, blogai jaučiausi ir fiziškai, ir psichologiškai)  – buvau dvylikta.

Ketvirtoje rungtyje – 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse, kurios yra mano  pačios mėgstamiausios, užėmiau pirmą vietą. Paskutinėje rungtyje – 500 m distancijoje buvau antra.

Nepaisant nesėkmės, bendroje įskaitoje vis dėlto užėmei septintą vietą. Kaip ją vertini?
Pirmiausiai, džiaugiuosi, kad suradau savyje jėgų baigti lenktynes. Tačiau esu nuliūdusi, kad man labai nesiseka per  grupinių lenktynių rungtis. Jos man lyg užburtos, ašaka gerklėje. Atrodo, stengiuosi, atiduodu viską ir dar daugiau, bet ... Buvo vienas žingsnis iki medalio, bet turėjau tenkintis septintąja vieta.

Užtektų per grupinių lenktynių rungtis patekti į dešimtuką, ir medalis kišenėje. Dukart per pasaulio čempionatus omniume užėmiau šeštąsias vietas, tiesa, tada buvo kita programa, kitos rungtys. Dabar Pruškove buvo tos pačios rungtys, kurios bus ir per Londono olimpines žaidynes.

Tai koks vis dėlto tau tas omniumas?
Siaubingas, ir ne tiktai man. Kažkokia nesąmonė, visos dviratininkės yra pasipiktinusios. Nesinori sėsti ant dviračio ir laukti tų penkių rungčių starto. Moteriai penkios rungtys per dvi dienas – nepaprastai sunku. Tačiau guoskis kiek nori, bet iki Londono olimpinių žaidynių niekas nepasikeis. Gal po jų.

Kokie tavo artimiausi planai?
Pirmiausiai reikia gerai išsimiegoti, nes esu labai pavargusi. Truputį patriukšmauja mano mažoji augintinė Devina, kuri, matyt, yra labai pasiilgusi manęs. Dabar kurį laiką treniruosiuosi namuose, gruodžio mėnesį Australijoje lauks Pasaulio taurės varžybų pirmasis etapas, o po 10 dienų – antrasis etapas Kolumbijoje. 
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
Vitorijoje – įtikinamas „Žalgirio“ revanšas
2020 02 21
Eurolyga
Kovą po krepšiais dėl kamuolio varžovų arenoje net 43:22 laimėję „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dešimtąją pergalę Eurolygoje.
 
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
„Riteriai“ pranašumo nepavertė pergale
2020 02 19
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse Minske Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis su Baltarusijos lygos vidutinioke „Gorodea“ ekipa/
„Sūduvoje“ – Tuniso rinktinės žaidėjas
2020 02 19
Naujokas
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ pasirašė kontraktą 2020 m. sezonui su Tuniso rinktinės dešiniojo krašto gynėju Hamdi Nagguezu.
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
„Dar nesu tikroji Agnė“
2020 02 19
Lengvoji atletika
Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
R. Tvorogalo triumfas Minske
2020 02 19
Gimnastika
Trečiadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo Tarptautinės sportinės gimnastikos varžybos, kuriose suspindėjo Robertas Tvorogalas.
 
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Darbų sūkuryje – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 02 19
Darbui Tokijo olimpinėse žaidynėse besirengianti Ringa Baltrušaitė pasinėrusi į veiklą LSFS, teisėjavimą, šaudymą iš japoniško lanko.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas