musukrepsinis.lt 2010 m. lapkričio 8 d. 11:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvoje - pasaulio krepšinio čempionatas?

Lietuvoje viešėjęs FIBA sporto direktorius Lubomiras Kotleba su LKF vadovais svarstė galimybę mūsų šalyje surengti 2018 metų planetos vyrų čempionatą

FIBA sporto direktorius L.Kotleba
FIBA nuotr.
FIBA sporto direktorius L.Kotleba

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pateikė paraišką mūsų šalyje rengti 2012 metų pasaulio vaikinų jaunių (iki 17 metų) krepšinio čempionatą. 

Mūsų šalyje apsilankęs Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sporto direktorius Lubomiras Kotleba apžiūrėjo ir įvertino Lietuvos arenas bei viešbučius. Svečias su LKF vadovais diskutavo ir apie galimybę Lietuvoje surengti 2018 metų planetos vyrų čempionatą.
 

„Lietuvoje dar nėra buvę pasaulio čempionato, todėl mūsų pareiga – pasistengti, kad jį pamatytų ir Lietuvos krepšinio gerbėjai. Po 2011-ųjų Europos čempionato viena svarbiausių užduočių bus gerai panaudoti pastatytas arenas. Kiekvienais metais norėsime rengti po keletą didelių tarptautinių turnyrų. Ateityje turime dar didesnių planų – atsivežti NBA komandą ir JAV rinktinę. Daug kas priklausys nuo LKF prezidento rinkimų, tačiau nesvarbu, kas bus valdžioje, federacija privalo siekti dar didesnių renginių nei Europos čempionatas. Suvienijus jėgas su Latvija ir Estija galėtume siekti teisės rengti 2018 metų pasaulio pirmenybes. Puikią krepšinio struktūrą ir nuostabius aistruolius turinti Lietuva yra verta tokių renginių“, - sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.
 

L. Kotleba LKF iniciatyvą įvertino teigiamai ir pažymėjo, kad kovoje dėl teisės rengti čempionatus mūsų šalis atitinka visus kriterijus. Vienintelis klaustukas – ar Baltijos šalys finansiškai būtų pajėgios surengti vyrų pasaulio čempionatą?
 

Koks buvo jūsų kelionės į Lietuvą tikslas? – paklausėme L. Kotlebos.
FIBA šiais metais pirmą kartą surengė pasaulio 17-mečių čempionatą. Turnyras Vokietijos Hamburgo mieste buvo labai sėkmingas, jūsų vaikinai ten iškovojo ketvirtąją vietą. LKF pateikė prašymą rengti 2012 metų pasaulio 17-mečių čempionatą. Mano viešnagė buvo susijusi su jūsų paraiška, tačiau, tiesą sakant, ji buvo tik formalumas.

Puikiai žinau, ką Lietuvai reiškia krepšinis, kad turite puikių viešbučių, arenų bei labai gerai dirbančią krepšinio federaciją. Kitų metų kovo 12-13 d. vyksiančiame FIBA Centrinės valdybos posėdyje turėsiu pateikti savo vizito ataskaitą. Manau, Lietuva turi tikrai didelę galimybę gauti teisę rengti šį čempionatą. Vienas svarbiausių argumentų, kodėl Lietuva galėtų nugalėti, yra tas, kad jūs dar niekada nerengėte jokios amžiaus grupės pasaulio čempionato. Manau, tam jau atėjo laikas.
 

Kurios dar šalys yra pateikusios paraiškas rengti 2012 metų jaunių pasaulio čempionatą?
Vaikinų čempionato nori Iranas, Prancūzija ir Lietuva. Merginų čempionatą pageidauja rengti Olandija, Rumunija ir Šri Lanka.

Apsilankiau Kaune statomoje arenoje. Žinau, kad joje bus žaidžiamas Europos vyrų čempionato finalas. LKF šioje arenoje norėtų rengti ir septyniolikmečių pirmenybes. Taip pat apžiūrėjau tris viešbučius, kurie buvo išbandyti per praėjusią vasarą Kaune vykusį Europos šešiolikmečių čempionatą. Norint gauti teisę rengti pasaulio čempionatą, reikia turėti gerą areną, viešbučius ir patirties rengiant panašaus masto varžybas. Jūs viską turite, todėl mano ataskaita FIBA bus tikrai teigiama.
 

 

Lietuvos vaikinai FIBA reitinge nusileidžia tik amerikiečiams. Kaip manote, kodėl maža šalis demonstruoja tokius aukštus rezultatus?
Labai svarbu yra gilios tradicijos. Taip pat jūs turite kur kas daugiau pajėgių trenerių nei kitos šalys. Jaunimo krepšinyje geras treneris ypač svarbus.

Lietuva yra turbūt vienintelė pasaulio valstybė, turinti paminklą krepšiniui. Jūs tuo gyvenate ir tai šaliai suteikia daug džiaugsmo. Daugybė žmonių visame pasaulyje manęs klausia, kaip tokia maža šalis gali pasiekti tiek daug? Tai tarsi stebuklas.
 

Ar maža šalis Lietuva gali svajoti apie tokį renginį, kaip pasaulio vyrų čempionatas?
Mano vizito metu kartu su jūsų federacijos prezidentu ir generaliniu sekretoriumi palietėme ir šią temą. Jie manęs teiravosi, ar Lietuva turi galimybių kovoti dėl teisės surengti čempionatą 2018 metais. Tai atviras klausimas. Galbūt pasaulio čempionatą Lietuva galėtų rengti kartu su Latvija ir Estija?

Šios šalys taip pat turi naujų didelių arenų. Manau, tai būtų visai įmanoma, tačiau vien noro čia gali neužtekti. Labai svarbus ir finansinis bei rėmėjų pritraukimo faktorius.

Manau, apie jūsų galimybes bus galima spręsti po 2011-ųjų Europos čempionato. Jeigu kalbėtume apie sportinį faktorių, nematau nė vienos priežasties, kodėl negalėtumėte iškovoti šios teisės.
 

Dar vienas Lietuvos krepšinio gerbėjams labai aktualus klausimas. Ar jau yra aiški galutinė atrankos į Londono olimpines žaidynes sistema?
Atranka į olimpines žaidynes lieka beveik nepakitusi. Vienintelis skirtumas – tiesiogiai į žaidynes pateks tik Europos čempionato finalininkai. Dar keturios komandos įgis teisę varžytis papildomame atrankos turnyre. Iš viso jame kovos 12 rinktinių: keturios iš Europos, trys iš Amerikos, po dvi iš Azijos ir Afrikos bei viena iš Okeanijos. Trys stipriausios komandos iškovos kelialapius į olimpines žaidynes.

Moterų Europos čempionate tiesioginį kelialapį į Londoną iškovos tik čempionės.
  
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas