Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. birželio 21 d. 13:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilnius pagerbė savo sporto pažibas

Rotušėje pagerbti geriausi ir talentingiausi 2016 m. Vilniaus miesto sporto centro sportininkai, o abiturientams įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai.

Iškilmės Rotušėje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Iškilmės Rotušėje.
   
Dauguma šventiškai pasipuošusių geriausių ir talentingiausių praėjusių metų sportininkų į iškilmes atvyko su savo treneriais, tėvais, artimaisiais.
 
Gausų būrį sportininkų pasveikino Vilniaus savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka, kuris akcentavo, kad miesto sporto centras – tai pirmasis jaunųjų sportininkų karjeros etapas, o toliau jų laukia didysis, visai kitas sportas.

Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) direktorius Marius Jukonis savo sveikinimo kalboje pabrėžė, jog jų sporto centras – tai tikra olimpiečių kalvė. 

Savo rankose jis laikė ir VMSC talismaną – meškutę. Švelnų, bet, kai reikia, mokantį parodyti ir savo stiprybę bei jėgą gyvūną.  

Vilniaus miesto sporto centre, kuris įsteigtas 2014-ųjų rugsėjo mėnesį, veikia penki skyriai: vandens sporto, dvikovės šakų, gimnastikos, lengvosios atletikos ir individualių sporto šakų. Vystomos 29 sporto šakos. 

METAI. „2016-ieji mums buvo tikrai geri, rezultatais esame patenkinti. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavo keturi mūsų sportininkai irkluotojas Dominykas Jančionis, irkluotojas Aurimas Adomavičius, lengvaatletė Airinė Palšytė ir sportinės gimnastikos atstovas Robertas Tvorogalas.  Mūsų centrui sportininkai iki 24 metų. Išimtis tik Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė, kuri, kaip perspektyvi sportininkė, užaugo mūsų centre ir miesto savivaldybė jai leido jame treniruotis.  Vienus atletus (irkluotojus Saulių Ritterį, Mildą Valčiukaitę, Mindaugą Griškonį, kitus) turėjome perleisti Lietuvos olimpiniam sporto centrui, o kitus pasilikome“, - teigė VMSC direktorius M. Jukonis.

GERIAUSIEJI. Per iškilmingą apdovanojimą geriausiems teko orgininalūs iš medžio ir stiklo pagaminti apdovanojimai.  

Geriausi sportininkai: Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Robertas Tvorogalas (gimnastika), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Meda-Viktorija Večkytė (šaudymas iš lanko), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė .penkiakovė), Aurimas Adomavičius (Irklavimas), Diana  Zagainova (lengvoji atletika), Vadimas Korobovas (kanojų Irklavimas), Justas Petravičius (graikų ir romėnų imtynės). 
 
Geriausiųjų dešimtuke – olimpiečiai arba pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatų prizininkai. 

Talentingiausi sportininkai:
Benas Kontrimavičius (lengvoji atletika), Milda Kisneriūtė  (irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skrendančius taikinius), Gabrielė  Rankelytė (šaudymas), Valerija Kolontaj (lengvoji atletika), Gabija Makutėnaitė (meninė gimnastika), Aurelija Šotaitė (meninė gimnastika), Rūta Okulič-Kazarinaitė (lengvoji atletika), Austėja Kavaliauskaitė (lengvoji atletika) ir Salvijus Ramanauskas (greitasis čiuožimas trumpuoju taku).

Rožių žiedai bei Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigti neformalaus ugdymo programos baigimo pažymėjimai buvo įteikti 86 abiturientams sportininkams. 


SVARBUS. Į klausimą, ar jai svarbus šis įvertinimas, kai sportininkė turi daugybę prizų ir medalių, šių metų Europos šuolių į aukštį uždarose patalpose čempionė atsakė: „Žinoma, visą laiką malonu, kai esi įvertinta ir žmonės džiaugiasi laimėjimais. Kuo daugiau tokių pagerbimo ceremonijų, padrąsinančių žodžių, tuo tik smagiau“.  
 
Paklausta, kaip vertina 2016-uosius, A.Palšytė sakė: „Praėjusieji metai iš vienos pusės buvo labai džiaugsmingi, kad pagaliau suaugusiųjų grupėje pirmą kartą tapau Europos vicečempione, o tai suteikė ypač daug gražių vilčių rengiantis Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Jau ne kartą minėjau, kad olimpiadoje nepasisekė suderinti aklimatizacijos procesų, tiek viso kito ir tai labai skaudžiai atsiliepė rezultatui ir užimtai vietai. Pagal tai, kokį rezultatą pasiekė olimpinė čempionė, tikrai nebuvo kažkas nepasiekiamo. Nepaisant to, metus vertinu teigiamai. Per pasaulio čempionatą užėmiau ketvirtą vietą ir pasiekiau tokį pat rezultatą, kaip ir aukso medalio laimėtoja.  Metus vertinu pozityviai, jie man davė šiek tiek postūmio tam tikriems pokyčiams, kas galiausiai atsirėmė į tai, jog šią žiemą tapau Europos uždarų patalpų čempione.“

PERMAINOS. Geriausiųjų dešimtuke – ir 2016 m. Europos vicečempionas, Rio de Žaneiro olimpietis, irkluojant porinę keturvietę, Lietuvos edukologijos universiteto trečiakursis Dominykas Jančionis.  

Dabar jis porinės keturvietės neirkluoja, o laikinai sėdo į vienvietę. „Vienam valtį nėra lengva irkluoti. Kaip bus toliau, viskas spręsis po tarptautinės „Gintarinių irklų“ regatos ir Pasaulio taurės etapo varžybų Liucernoje. Pasaulio čempionatas vyks Amerikoje. Bus sunku „atsirinkti“, bet įmanoma“, - teigė D. Jančionis, kurį treniruoja Virgaudas Leknickas, o šalies rinktinėje – Mykolas Masilionis arba Kęstutis Keblys. 

Į talentingiausių sportininkų dešimtuką pateko šaulė, Užupio gimnazistė Gabrielė Rankelytė, kuri per Europos suaugusiųjų čempionatą užėmė 18-ą vietą. 

„Tai – labai talentinga mergaitė, kuri mus turėtų nudžiuginti svariais rezultatais“, - įsitikinusi VMSC individualių sporto šakų vedėja Vilija Jogėlienė.  

ABITURIENTAI. Tarp abiturientų, baigusių mokyklą,- ir penki vandensvydininkai: Lietuvos suaugusiųjų rinktinės vienas lyderių Marius Jakimčikas, Lietuvos jaunių čempionai Kasparas Liktaravičius, Arvydas Armanavičius, Nikita Zacharovas ir Martinas Lyla. 

Kaip teigė jų treneris nerijus Papaurėlis, M. Lyla žada išvykti studijuoti į Angliją, o kiti planuoja mokytis  Vilniuje.  

„Reikės ugdyti naujus žaidėjus, tačiau situacija ypatingai sudėtinga. Nuo liepos užsidaro Lazdynų plaukimo baseinas ir Vilniuje nebelieka nė vienos bazės, tinkančios vandensvydžiui. Bandysime važinėti į Elektrėnus, mums pagalbos ranką tiesia naujasis Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Andrius Jankūnas, kuris vadovauja naujajam „Fitus“ sporto klubui.  Manau, išgyvensime šį sunkų laikotarpį, svarbu, kad baseine vyktų statybos darbai ir kad jis, kaip žadama, būtų pastatytas laiku“, - nerimavo N. Papaurėlis. 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
„Žalgiris“ pralaužė Klaipėdos užkeikimą
2019 10 13
LKL
Sekmadienį LKL čempionate pergales šventė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.
LKL čempionate – svečių pergalės
2019 10 12
LKL
Vilniaus „Rytas“ Alytuje sutriuškino „Sintek-Dzūkijos“ komandą, o Prienų „CBet“ Utenoje palaužė „Juventus“ krepšininkus.
 
V.Urbonas: „Serbų pokyčiai – šansas mums“
2019 10 13
Rinktinė
„Norime pakovoti dėl taškų, pasiekti pergalę. Tokią ambiciją visada turime", - prieš kovą su serbais kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas.
Trampliną į Lietuvos rinktinę rado Serbijoje
2019 10 13
Rinktinė
Dukart atsigavęs Serbijoje: Justas Lasickas – apie karčias pamokas, pergalę prieš milžiną, neelinį gimtadienį (VIDEO).
Pasaulio čempionate – įspūdingas startas
2019 10 12
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato pirmose rungtynėse varžybų debiutantė Lietuvos rinktinė C grupėje 3:0 parklupdė Belgijos futbolininkus.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
Čempionatas lietuviams baigėsi nusivylimu
2019 10 05
Pasaulio čempionatas
Paskutinis iš Lietuvos sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavęs ieties metikas Edis Matusevičius pasaulio čempionate liko 22-as.
 
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Burtai lėmė akistatą namie su portugalais
2019 10 03
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės burtus.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
Daugiausia titulų – Šakių moksleiviams
2019 10 12
Graplingo imtynės
Švenčionyse vykęs tradicinis moksleivių graplingo čempionatas šiemet dosnus buvo Šakių atstovams.
Lemiamas barjeras – per aukštas
2019 10 10
Boksas
Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti medalių pasaulio moterų čempionate. Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Tailande 3 kartus skambėjo Lietuvos himnas
2019 10 08
Trekas
UCI pirmos kategorijos dviračių treko varžybų „Asia Cup 2019“ paskutinę dieną Lietuvos dviratininkai iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 sidabro.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
Sezono uždaryme – 800 orientacininkų
2019 10 14
Orientavimasis
Nors pagrindinės sezono varžybos Lietuvoje baigtos, stipriausi šalies orientacininkų dar laukia keli svarbūs startai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas