Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. birželio 21 d. 13:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilnius pagerbė savo sporto pažibas

Rotušėje pagerbti geriausi ir talentingiausi 2016 m. Vilniaus miesto sporto centro sportininkai, o abiturientams įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai.

Iškilmės Rotušėje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Iškilmės Rotušėje.
   
Dauguma šventiškai pasipuošusių geriausių ir talentingiausių praėjusių metų sportininkų į iškilmes atvyko su savo treneriais, tėvais, artimaisiais.
 
Gausų būrį sportininkų pasveikino Vilniaus savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka, kuris akcentavo, kad miesto sporto centras – tai pirmasis jaunųjų sportininkų karjeros etapas, o toliau jų laukia didysis, visai kitas sportas.

Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) direktorius Marius Jukonis savo sveikinimo kalboje pabrėžė, jog jų sporto centras – tai tikra olimpiečių kalvė. 

Savo rankose jis laikė ir VMSC talismaną – meškutę. Švelnų, bet, kai reikia, mokantį parodyti ir savo stiprybę bei jėgą gyvūną.  

Vilniaus miesto sporto centre, kuris įsteigtas 2014-ųjų rugsėjo mėnesį, veikia penki skyriai: vandens sporto, dvikovės šakų, gimnastikos, lengvosios atletikos ir individualių sporto šakų. Vystomos 29 sporto šakos. 

METAI. „2016-ieji mums buvo tikrai geri, rezultatais esame patenkinti. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavo keturi mūsų sportininkai irkluotojas Dominykas Jančionis, irkluotojas Aurimas Adomavičius, lengvaatletė Airinė Palšytė ir sportinės gimnastikos atstovas Robertas Tvorogalas.  Mūsų centrui sportininkai iki 24 metų. Išimtis tik Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė, kuri, kaip perspektyvi sportininkė, užaugo mūsų centre ir miesto savivaldybė jai leido jame treniruotis.  Vienus atletus (irkluotojus Saulių Ritterį, Mildą Valčiukaitę, Mindaugą Griškonį, kitus) turėjome perleisti Lietuvos olimpiniam sporto centrui, o kitus pasilikome“, - teigė VMSC direktorius M. Jukonis.

GERIAUSIEJI. Per iškilmingą apdovanojimą geriausiems teko orgininalūs iš medžio ir stiklo pagaminti apdovanojimai.  

Geriausi sportininkai: Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Robertas Tvorogalas (gimnastika), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Meda-Viktorija Večkytė (šaudymas iš lanko), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė .penkiakovė), Aurimas Adomavičius (Irklavimas), Diana  Zagainova (lengvoji atletika), Vadimas Korobovas (kanojų Irklavimas), Justas Petravičius (graikų ir romėnų imtynės). 
 
Geriausiųjų dešimtuke – olimpiečiai arba pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatų prizininkai. 

Talentingiausi sportininkai:
Benas Kontrimavičius (lengvoji atletika), Milda Kisneriūtė  (irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skrendančius taikinius), Gabrielė  Rankelytė (šaudymas), Valerija Kolontaj (lengvoji atletika), Gabija Makutėnaitė (meninė gimnastika), Aurelija Šotaitė (meninė gimnastika), Rūta Okulič-Kazarinaitė (lengvoji atletika), Austėja Kavaliauskaitė (lengvoji atletika) ir Salvijus Ramanauskas (greitasis čiuožimas trumpuoju taku).

Rožių žiedai bei Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigti neformalaus ugdymo programos baigimo pažymėjimai buvo įteikti 86 abiturientams sportininkams. 


SVARBUS. Į klausimą, ar jai svarbus šis įvertinimas, kai sportininkė turi daugybę prizų ir medalių, šių metų Europos šuolių į aukštį uždarose patalpose čempionė atsakė: „Žinoma, visą laiką malonu, kai esi įvertinta ir žmonės džiaugiasi laimėjimais. Kuo daugiau tokių pagerbimo ceremonijų, padrąsinančių žodžių, tuo tik smagiau“.  
 
Paklausta, kaip vertina 2016-uosius, A.Palšytė sakė: „Praėjusieji metai iš vienos pusės buvo labai džiaugsmingi, kad pagaliau suaugusiųjų grupėje pirmą kartą tapau Europos vicečempione, o tai suteikė ypač daug gražių vilčių rengiantis Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Jau ne kartą minėjau, kad olimpiadoje nepasisekė suderinti aklimatizacijos procesų, tiek viso kito ir tai labai skaudžiai atsiliepė rezultatui ir užimtai vietai. Pagal tai, kokį rezultatą pasiekė olimpinė čempionė, tikrai nebuvo kažkas nepasiekiamo. Nepaisant to, metus vertinu teigiamai. Per pasaulio čempionatą užėmiau ketvirtą vietą ir pasiekiau tokį pat rezultatą, kaip ir aukso medalio laimėtoja.  Metus vertinu pozityviai, jie man davė šiek tiek postūmio tam tikriems pokyčiams, kas galiausiai atsirėmė į tai, jog šią žiemą tapau Europos uždarų patalpų čempione.“

PERMAINOS. Geriausiųjų dešimtuke – ir 2016 m. Europos vicečempionas, Rio de Žaneiro olimpietis, irkluojant porinę keturvietę, Lietuvos edukologijos universiteto trečiakursis Dominykas Jančionis.  

Dabar jis porinės keturvietės neirkluoja, o laikinai sėdo į vienvietę. „Vienam valtį nėra lengva irkluoti. Kaip bus toliau, viskas spręsis po tarptautinės „Gintarinių irklų“ regatos ir Pasaulio taurės etapo varžybų Liucernoje. Pasaulio čempionatas vyks Amerikoje. Bus sunku „atsirinkti“, bet įmanoma“, - teigė D. Jančionis, kurį treniruoja Virgaudas Leknickas, o šalies rinktinėje – Mykolas Masilionis arba Kęstutis Keblys. 

Į talentingiausių sportininkų dešimtuką pateko šaulė, Užupio gimnazistė Gabrielė Rankelytė, kuri per Europos suaugusiųjų čempionatą užėmė 18-ą vietą. 

„Tai – labai talentinga mergaitė, kuri mus turėtų nudžiuginti svariais rezultatais“, - įsitikinusi VMSC individualių sporto šakų vedėja Vilija Jogėlienė.  

ABITURIENTAI. Tarp abiturientų, baigusių mokyklą,- ir penki vandensvydininkai: Lietuvos suaugusiųjų rinktinės vienas lyderių Marius Jakimčikas, Lietuvos jaunių čempionai Kasparas Liktaravičius, Arvydas Armanavičius, Nikita Zacharovas ir Martinas Lyla. 

Kaip teigė jų treneris nerijus Papaurėlis, M. Lyla žada išvykti studijuoti į Angliją, o kiti planuoja mokytis  Vilniuje.  

„Reikės ugdyti naujus žaidėjus, tačiau situacija ypatingai sudėtinga. Nuo liepos užsidaro Lazdynų plaukimo baseinas ir Vilniuje nebelieka nė vienos bazės, tinkančios vandensvydžiui. Bandysime važinėti į Elektrėnus, mums pagalbos ranką tiesia naujasis Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Andrius Jankūnas, kuris vadovauja naujajam „Fitus“ sporto klubui.  Manau, išgyvensime šį sunkų laikotarpį, svarbu, kad baseine vyktų statybos darbai ir kad jis, kaip žadama, būtų pastatytas laiku“, - nerimavo N. Papaurėlis. 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas