sportas.info 2010 m. lapkričio 3 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuomonių dvikova: Kirkliauskas ir Lapeika

Ar Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio rinktinės turėtų dalyvauti oficialiose varžybose net jei jos iš anksto pasmerktos pralaimėti?

Tai būtų pinigų išmetimas         

 Tai būtų pinigų išmetimas

Vytautas Juozas Kirkliauskas, Kauno centro sporto mokyklos tinklinio treneris: „Mes negalime eiti į priekį, jeigu neturime nacionalinių vyrų ir moterų tinklinio rinktinių. Jei šių komandų nėra, esame pasmerkti mirti.
Puikiai suprantu, kad padėtis prasta, kol kas nieko negalėtume laimėti. Tačiau jei vaikas neturi galimybės kada nors būti Lietuvos nacionalinės komandos žaidėju, tai ką mes treniruojame? Todėl nieko ir neturime. Dauguma vaikų nueina į krepšinį, rankinis vieną kitą žaidėją pasiima. Ir tinkliniui nieko nebelieka. Lygiai savaitę treniravau Žydrūną Ilgauską, mano sūnaus Deivido draugą. Vėliau jis nuėjo į krepšinį.
Aš pavargau kariauti. Jei šalyje nėra tvarkos, nebus jos niekur. Sakau garsiai, kad Andrius Kubilius girdėtų. Aš nebijau taip pasakyti. Nes tik sakydamas tiesą gali ko nors pasiekti.
Reikia į Lietuvos tinklinio federacijos valdžią išrinkti žmones, kurie anksčiau buvo tinklininkai ir dabar turi pinigų, nori kovoti už savo sporto šaką. Tokių yra daug. Bet, pavyzdžiui, Remigijus Javtokas abu sūnus atidavė į krepšinį. Tai koks jis tinklininkas?
Kitas pavyzdys. Kažkada buvau Tinklinio federacijos Vykdomojo komiteto narys. Ir kai su savo auklėtiniais grįžau iš užsienio viską pralaimėjęs, vienas kolega mane kaltino, kad be reikalo išleidau pinigus, nes neįstengėme įveikti varžovų.
Aiškinau, kad vaikai privalo turėti tikslą – nacionalinę rinktinę. Į tai kolega atsakė: „Paimkite tą rinktinę, nuvežkite į Rygą pažaisti, ir pakaks.“ Kaip taip galima kalbėti?
Tinklinio federacijos vadovai turėtų ne tik paspausti ranką pagerbimo ceremonijose. Tą ir aš galiu padaryti už juos. Reikia dirbti. Tačiau niekas juk nedirbs už tai negaudamas tinkamo atlygio. O dabar žmonės paprasčiausiai nespėja normaliai dirbti, nes turi ir savo reikalų, iš kurių duoną valgo.
Federacijoje turi dirbti profesionalus vadybininkas, laimėjęs konkursą. Ir ieškoti pinigų, kad galėtume turėti vyrų ir moterų rinktines.“
„Reikia į Lietuvos tinklinio federacijos valdžią išrinkti žmones, kurie anksčiau buvo tinklininkai ir dabar turi pinigų, nori kovoti už savo sporto šaką. Tokių yra daug.“ 
 Juozas Lapeika, Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius: „Rinktinės „ant popieriaus“ yra. Bet esame per biedni, kad siųstume jas į oficialias tarptautines varžybas. Žinoma, galėtume surinkti komandas, nuvežti į Europos čempionato atrankos turnyrą. Viskas turbūt pasibaigtų tuo, kad įlįstume į skolas, o aikštėje rezultatų nebūtų.
Todėl nusprendėme eiti kitu keliu. Esame sudarę programą, pagal kurią nuo kito Europos čempionato atrankos ciklo – 2012–2013 m. – turėtume dalyvauti šiose varžybose, o iki to laiko maksimaliai finansuoti jaunių ir jaunimo rinktines. Kai jie pasieks aukštesnį lygį, pakviesti ir užsienyje žaidžiančius patyrusius tinklininkus. Iš jų ir sudaryti nacionalines komandas.
Kiekvienais metais siunčiame jaunių arba jaunimo rinktines į Europos čempionatus ir jau yra žmonių, kuriuos galime ne tik „ant popieriaus“ įtraukti į rinktinę.
Neturint pinigų neįmanoma gerai parengti rinktinės žaisti oficialiose varžybose. Nes tinklinio lygis Europos labai aukštas. Tai būtų pinigų išmetimas. Kitos federacijos taip ir prisidaro skolų, nors svaresnių rezultatų nepasiekia. Tikrai nenorime sekti tokiu pavyzdžiu.
Nesu prieš dalyvavimą oficialiose varžybose, bet reikia labai daug investuoti, kad galėtume garbingai kovoti. Kol kas mūsų mėgėjai prieš profesionalus nieko nepadarytų.
Labai blogai, kad mūsų klubai nedalyvauja Europos varžybose. O nedalyvauja todėl, kad neturi pinigų. Užsienio klubuose žaidžiančių mūsų tinklininkų per mažai, kad iš jų sudarytume rinktinę. Nors tikrai gerų legionierių yra. Prie jų pridėjus jaunimą, galima ko nors tikėtis.
Yra ir kelios kitos šalys, nesiunčiančios savo rinktinių į Europos čempionato atranką.
Pirmą kartą planuojame gauti finansavimą iš Tarptautinės tinklinio federacijos. Ten pasikeitė valdžia, įsteigtas fondas. Mes rengiame programą ir tikimės, kad ką nors gausime. Nes kol kas latviai ir estai stebisi, kaip išgyvename gaudami iš valstybės tiek mažai pinigų.“
„Nesu prieš dalyvavimą oficialiose varžybose, bet reikia labai daug investuoti, kad galėtume garbingai kovoti. Kol kas mūsų mėgėjai prieš profesionalus nieko nepadarytų.“

 

Faktai. Lietuvos tinklinio federacijai (LTF) šiems metams iš valstybės lėšų buvo skirta kiek daugiau nei 100 tūkst. litų. Daugiau nei pusę savo biudžeto LTF surenka iš rėmėjų. Bet pinigai skirti ir salės, ir paplūdimio tinkliniui. * Mūsų šalyje yra įvairaus amžiaus grupių jaunimo merginų ir vaikinų rinktinės, kurios dalyvauja tarptautinėse varžybose. * Lietuvos paplūdimio tinklinio atstovai tarptautinėse varžybose rungtyniauja sėkmingiau ir yra net tapę pasaulio jaunių čempionais. * Vytautas Juozas Kirkliauskas per jau 41 metus trunkančią trenerio karjerą tinklinio paslapčių išmokė daugiau nei 500 auklėtinių.  *

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas